Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Intruder2k5 válasza dre11 (#25400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van DIGI-s (ONT) eszköz is előtte, vagy LAN neted van? A PPPoE csatlakozást az ASUS csinálja? Egyébként 100-as nethez ez is kevés lesz, főleg PPPoE WAN kapcsolattal.

Ha jól rémlik, mintha régebben lett volna valami PPPoE bug a gyári ASUS szoftverben, emiatt kérdés még, hogy a legfrisebb verzió van fenn?

[ Szerkesztve ]

(#25402) dre11 válasza Intruder2k5 (#25401) üzenetére


dre11
csendes tag

A verziót megnézem majd és frissítek ha kell, köszi a tippet!

DIGI-s (ONT) eszköz nem hiszem hogy van (de lehet hogy tévedek), szal valszeg LAN net lesz (panellakásban lakunk, egy utp kábelen keresztül jön a net).

A PPPoE csatlakozást az ASUS csinálja? Igen, azt ő csinálja.

100-as netből kb. 90 jön át, ami még elfogadható veszteségnek tűnik. De Asus vonalon tudnál ajánlani légyszi routert, amivel menne a 100 is?

Köszi!

(#25403) Intruder2k5 válasza dre11 (#25402) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor megvárjuk az fw csere eredményét.

Igen, az LAN net.

Bár ez nem az a topik, de ASUS vonalon ami csak 2.4GHz-es WiFI-t tud, de minden más tekintetben meglehetősen jó vas, az az RT-N18U, ha viszont kellene már az 5GHz is, akkor RT-AC56U lenne jó neked. Mindkettő ARM alapú, utóbbi már 2 magos is, és elviszik az 1000-es DIGI-t is.

[ Szerkesztve ]

(#25404) dre11 válasza Intruder2k5 (#25403) üzenetére


dre11
csendes tag

Bocsi az off kérdésért, és köszi a választ! :)

Felraktam a legújabb firmware-t (factory reset, firmware up, factory reset) és javult a helyzet. Most már nem kell kézzel újrakapcsolódni a netre admin felületen, már megcsinálja magától is. Viszont úgy, hogy amikor az előző, N10-es router már csatlakozott (a bekapcsolás után kb 1 perccel), ez az N12-nek nem sikerül, hanem ezután újra próbálkozik egyet (még kb. 1 perc), és azzal már megy.

Miközben újra próbál csatlakozni, ez van az admin felületen:

A beállítások:

Van esetleg bármi ötleted mitől lehet ez az első sikertelen csatlakozási kísérlet?

(#25405) Sinisi


Sinisi
senior tag

Sziasztok!
Adott egy C7 arcer. Úgy szeretném a torrentet használni , hogy amikor a számítógép ki van kapcsolva is töltsön le/fel és egy usb-s wincseszterre ami a routerhez van csatlakoztatva. De csak odáig jutottam, hogy sikerült megosztani a wincsesztert ftp-n. Így a torrent kliens hiába látja az elérési utvonalat nem áll rá azaz nem jegyzi meg az ösvényt hiába tudok belállni a mappába... Kaptam egy olyan ötletet, hogy csatoljam fel hálózati meghajtónak (net use z: \\192.168.0.1\megosztas_neve) de ez nem sikeredett.... :( segítséget kérek...

(#25406) Gubek-Einste válasza Sinisi (#25405) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Felejtsd el ezt a módot, túl bonyolult és a sebesség sem lesz az igazi, a gépet is nagyon meg fogja terhelni a használat feleslegesen, különben sem ajánlatos USB-s meghajtóra torrent-ezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25407) dre11 válasza dre11 (#25404) üzenetére


dre11
csendes tag

Közben válaszolnék is gyorsan a kérdésemre: ma reggel bekapcsolva minden tökéletesen működik!
Egyből gyorsan tud csatlakozni a netre úgy, mint régen a másik routerrel.
Nagyon szépen köszi, Intruder2k5! A firmware frissítés volt a megoldás. :R

(#25408) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Korábban már jártam itt,azzal az üggyel,hogy 2db TP-Link TL-WR340GD routert szeretnék vezeték nélkül összekapcsolni,hogy mindkét szobában legyen egy,hogy mindenhol jó jelem legyen pl mobilon. Ez ugye nem jött össze,tegnap rávettem magam,és átfúrtam a falat,összekötöttem kábellal. Mindkét routeren a LAN portba csatlakoztattam a kábelt,így azonnal át is adta a netet a másodiknak. Viszont azóta ha bármelyikre csatlakozok telefonnal,vagy ad éppen netet,vagy nem. Mit csinálok rosszul? WAN portba is próbálkoztam,de úgy sehogy sem akar netet kiadni a második, nem tudom mit kellene beállítani,vagy hogy van ez. :B

Köszi előre is. :)

(#25409) Gézengúz válasza BRIKLY (#25408) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha nem így csináltad akkor javítsd...

[link]

(#25410) Multibit válasza Gézengúz (#25409) üzenetére


Multibit
veterán

2db TP-Link TL-WR340GD routert szeretnék vezeték nélkül összekapcsolni

(#25411) Gézengúz válasza Multibit (#25410) üzenetére


Gézengúz
addikt

"Ez ugye nem jött össze,tegnap rávettem magam,és átfúrtam a falat,összekötöttem kábellal. Mindkét routeren a LAN portba csatlakoztattam a kábelt,így azonnal át is adta a netet a másodiknak."

(#25412) Multibit válasza Gézengúz (#25411) üzenetére


Multibit
veterán

:R

(#25413) BRIKLY válasza Gézengúz (#25409) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na most úgy elállítottam,hogy már a menüjébe se tudok belépni. :DDD
Nincs valahol egy részletes leíràs? Teszem hozzá a routerem angol,én meg magyar :B

(#25414) Gézengúz válasza BRIKLY (#25413) üzenetére


Gézengúz
addikt

Amelyik routeren kikapcsolod a DHCP-t abba nem tudsz belépni, csak akkor ha fix ip címet adsz magadnak, ha a másik router elé lesz dugva amelyiken be van kapcsolva a DHCP akkor már nem lesz ilyen gond! Ügyesen, nem ördöngösség!

(#25415) BRIKLY válasza Gézengúz (#25414) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem is lenne baj,hogy nem tudok belèpni,de amint a LAN IP-t megváltoztattam eltérőre,már nem adott át netet. :D

(#25416) Gézengúz válasza BRIKLY (#25415) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor nézd meg, hogy megfelelő számokat használtál-e

(#25417) BRIKLY válasza Gézengúz (#25416) üzenetére


BRIKLY
veterán

Az alap IP 192.168.1.1, átírtam arra ami a leírásban van,de nem ad át netet. Még a laptopnak sem,aminek egyébként előtte egyforma IP-kkel érdekes módon hibátlanul adta..

Úgy látom nem úszom meg a router vásárlást,mert ez felidegel földhöz is vágom. :DDD

(#25418) MasterMark válasza BRIKLY (#25417) üzenetére


MasterMark
titán

A végének ...1.254-nek kellene lennie pl. Ha ...0.X-et állítottál, akkor másik hálózatba került.

Switch Tax

(#25419) Gézengúz válasza BRIKLY (#25417) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha ezt nem bírod beállítani, miből gondolod, hogy az újat sikerül? Szóval egyik router IP-je legyen 192.168.0.1

ezen legyen bekapcsolva a DHCP és ez kapja a WAN portba a netet, a másikén DHCP ki és IP címe legyen 192.168.0.99

Számokra figyelj..

(#25420) BRIKLY válasza MasterMark (#25418) üzenetére


BRIKLY
veterán

Na akkor az is lehet,hogy én nem is ott írok át IP-t,ahol kellene.Akkor így kérdem: Melyik menüpont(ok)ban kell a leírtakat beállítani?

(#25419) Gézengúz: Egy normálisabb talán adna a másik szobába is annyit,hogy nem kellene még egy router.
Számokra: feletted meg mást írnak. Most akkor? :B

[ Szerkesztve ]

(#25421) Gézengúz válasza BRIKLY (#25420) üzenetére


Gézengúz
addikt

Network
LAN

IP Address:192.168.0.1

Másikon: 192.168.0.99

(#25422) BRIKLY válasza Gézengúz (#25421) üzenetére


BRIKLY
veterán

DHCP-be nem kell nyúlni? (azon kívül,hogy a másodikon kikapcsolom)

(#25423) Gézengúz válasza BRIKLY (#25422) üzenetére


Gézengúz
addikt

nem

(#25424) kevinium


kevinium
aktív tag

Kérdés: Miért fontos egyáltalán B router-nek az ip-címe? A routereknek a switch-ei önállóak. Most esett le miközben elkezdtem írni, hogy marhaság, mert wifi-n keresztül akar csatlakozni, nem vezetékkel. De ez szerintem kevés. Utána vagy minden számítógépen át kéne írni az alapértelmezett átjárót 192.168.0.1-re, vagy a dhcp beállításokban átírni, hogy az legyen az alapértelmezett átjáró.

Van valami szabály, hogy mindig az adott hálózaton az 1-es ip-cím az alapértelmezett átjáró és akkor ezért fog működni?

Ahogy én látom:
A router - ebbe megy a net.
ip address: 192.168.0.1

B router - wifi
ip address: 192.168.0.99
dhcp beállításoknál meg gyárilag a "default gateway" megegyezik a router ip-címével, úgyhogy azt meg ki kell javítani: 192.168.0.99 192.168.0.1 -re.

És akkor a kérdésem talán most már érthetőbb: Ha B routeren megváltoztatom az ip-címet, akkor a dhcp beállításoknál a default gateway az vele együtt változik-e?

(#25425) MasterMark válasza kevinium (#25424) üzenetére


MasterMark
titán

A default gateway mindig az a router lesz ahova a net kapcsolódik.

Rosszul érted az egészet.

A másik routernek csak azért van IP címe, hogy lehessen konfigolni, nem irányít forgalmat. Lényegében switch-ként / AP-ként működik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#25426) kevinium válasza MasterMark (#25425) üzenetére


kevinium
aktív tag

A másik routernek csak azért van IP címe, hogy lehessen konfigolni, nem irányít forgalmat.

Így már leesett. Hogy lehessen konfigolni... Tehát mégiscsak tök mindegy, hogy mi a címe ha beállítottam a wifi-t és kikapcsoltam a dhcp-t mindaddig amíg nem szeretnék ezeken változtatni... :D

És utána is tudom konfigolni ha a jó hálózatba osztok magamnak kézzel ip-címet 1-255-ig bárhova feltéve, hogy ott nem éppen a router van.

Túlbonyolítottam az előbb, kössz a választ.

(#25427) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Azt elfelejtettem,hogy az első routerre LAN-on is csatlakozik gép. Ez zavarhatja a dolgot?
Még a legutóbb leírtakat nem próbáltam,most 1 router megy,de épp kell a net.

(#25428) kevinium válasza BRIKLY (#25408) üzenetére


kevinium
aktív tag

És hogy össze lehet-e kötni 2 routert vezeték nélkül úgy, hogy nem támogatják a wds üzemmódot? Természetesen! Csak kell közéjük egy számítógép 2 wifi adapterrel/kártyával. Így nagyobb helyet is lehet lefedni, mert csak a középen lévő számítógépnek kell látnia mind a kettő routert.

Bedugsz mindent az áramba, bekapcsolod a gépet és beállítod mind a két routert két külön hálózatra. (pl.: 255.255.255.0 maszk esetén A router 192.168.0 B router 192.168.1)

Felcsatlakozol a két routerre és beállítod a számítógépedet, hogy route-lja a forgalmat a routerek között. Linux alatt (ipv4.ip_forward=1)
Az A router felé van egy ip-címed 192.168.0.x . A routeren beállítod a static routing-ot, hogy 192.168.0.x gép felé éri el a 192.168.1-es hálózatot.
A B router felé van egy ip-címed 192.168.1.x . B routeren beállítod a dhcp-nél a default gateway-t 192.168.1.x-re. És szintén itt a dhcp-nél be kell állítani a dns kiszolgálókat: 192.168.0.1-re. Tehát: "A"_router_hálózata.router_ipcime

És ha nem akarod magadat halálra szívatni, akkor minden routeren beállítod, hogy fix lokál ip-t kapjál mindig.

Valami ilyesmi volt a legelső kérdés.

(#25427) BRIKLY

Nem zavarhatja.

[ Szerkesztve ]

(#25429) BRIKLY válasza kevinium (#25428) üzenetére


BRIKLY
veterán

Már rég vezetékes megoldásról beszélünk, a kettő közé nincs gép,és nem is lesz. ;) Annyit nem ér,hogy az is zabálja az áramot.

(#25430) kevinium válasza BRIKLY (#25429) üzenetére


kevinium
aktív tag

Tudom, csak este van és unatkozom... Amúgy elme és ujjgyakorlatnak pont megtette. :) És hátha lesz még valaki akinek szüksége lesz rá. Amúgy tényleg 24 órán át akarod használni a wifi-t mind a két helyen? :P És megint csak gondolkodom de ha routert már akartál venni másikat annyi erővel jelismétlőt is vehetnél, talán könnyebb beállítani. (repeater). :DD

(Azért remélem, hogy eszedben sincs.)

[ Szerkesztve ]

(#25431) BRIKLY válasza kevinium (#25430) üzenetére


BRIKLY
veterán

nem 24 órán át kell,de a nap 24 órájában bármikor kellhet,és nem szeretnék épp akkor tökölni vele,hogy legyen netem. :)

Másik router azért is jöhet szóba,mert 60/6-os netem van,amit ezek a routerek nem tudnak átadni, másrészt öreg darab már,hátha egy újabb,fejlettebb picivel erősebb jelet ad. Nem kellene sokkal...

[ Szerkesztve ]

(#25432) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
A tegnapi viharban áramszünet ben elszált a ruterünk😞
Kaptunk egy újat a szolgáltatotól be is üzemeltem a mobilok ,tablet simán csatlakozik!De a laptop(win8.1) nem azt írja csatlakozva majd korlátozott a kapcsolat !?
A múltkor is volt ilyen de nem emlèkszem,hogy oldottam meg?

Samsung S22+

(#25433) MasterMark válasza netkoo (#25432) üzenetére


MasterMark
titán

Jobb gomb a kis ikonra és hibaelhárítás?

Switch Tax

(#25434) netkoo válasza MasterMark (#25433) üzenetére


netkoo
senior tag

Azt irja inditsam ujra a rutert.
Megtörtént nincs változás.

Samsung S22+

(#25435) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!

van egy TP-Link TL-WR1043ND router, digi netre kötve,eddig semmi probléma nem volt vele...de most kb 1 hónapja szakadozik a kapcsolat folyamatosan van hogy pár másodpercre de hosszabb időkre is,random módon ,mert volt hogy 2 hétig semmi baja nem volt most megint elkezdte,..a digisek szerint az ő hálózatuk jó és a router bontja a kapcsolatot..firmwaret cseréltem újra,megmaradt a jelenség...
mi erre a megoldás?
köszönöm

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#25436) Gézengúz válasza silvergod (#25435) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megint elmondom valoszinuleg megint feleslegesen, tápcsere, ha nem oldja meg akkor routerban kondicsere, valaki megfogadhatná már végre, valamiért mindenki szeret ujat venni!

(#25437) silvergod válasza Gézengúz (#25436) üzenetére


silvergod
őstag

köszi..közben szereztem egy netgear 54mbps routert,azzal is csinálta az első fél órában azóta jó...biztos hogy tápra kell gyanakodni?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#25438) Gézengúz válasza silvergod (#25437) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ha 3-4 evet ment a router akkor majdnem biztos!

(#25439) MasterMark


MasterMark
titán

És az miért lehet, hogy egy linksys router nem vesz tudomást a portnyitásról? Plusz ha valakinek DHCP-vel adok IP-t az már nem szerepel a DHCP táblájában többet.
Az UPnP se megy rendesen.

Az pl. tetszik az új TP-Link-ben, hogy meg lehet nézni, hogy az UPnP mit nyitott és hova.

Switch Tax

(#25440) adam3


adam3
aktív tag

Sziasztok!

Nem nagyon találtam rá választ így érdeklődni szeretnék, hogy okozhat-e problémát a TP-Link WDR3600-as routerben (nem POE támogatott) a következő:
A Diginél egy kábelen jön az internet és a telefon. A telefont nem használjuk, ezért azt a kis dobozt ami szétszedi a bejövő kébelt két részre (egyik utána megy a routerbe, a másik a telefonba) kivenném. Okozhat az a 48V problémát a routerben ami a telefon erein jön? Érdemes lenne csak ezért megtartanom az elosztót? Nem szeretem a sok osztást, csak ezért szeretném kivenni.

Köszönettel:
Ádám

(#25441) Gubek-Einste válasza adam3 (#25440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem gond ha egyből a router-be megy az UTP kábel, akinek nincsen telefon előfizetése annak sincsen osztása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25442) PAUBEN


PAUBEN
tag

Sziasztok!

Most vettem egy asus RT-AC56U routert. upc adsl netem
Ha az mtu-m 1480 akkor az mru-t is 1480 ra kell?
Elnézést a buta kérdésért.

(#25443) oba


oba
addikt

Hey!

Adott egy TP-Link TLWR841N router. Már elég régi, kb 5 éves lehet. Mostanában sokszor csinálja azt, hogy nem tudom elérni a konfig oldalt se lanon se wifi -n keresztül a szokásos ip -n. Internet van, lanon és wifin is, de ha be akarok menni a konfig oldalra akkor oldal nem található hiba a böngészőben. Ha áramtalanítom a routert utána jó lesz. Majd egy idő után ismét előjön a probléma. Mi lehet ez?

(#25444) Gézengúz válasza oba (#25443) üzenetére


Gézengúz
addikt

Neked is!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25445) zs2994


zs2994
tag

sziasztok ....
jo ez így ?

11bgn mixed? 20MHz

(#25446) kevinium válasza zs2994 (#25445) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ha ez így van, akkor mást úgysem tudsz csinálni. Vagy festesz... :P De szerintem jól fog működni.

Esetleg még azt érdemes megnézni, hogy a vételi oldalon melyik csatornák tisztábbak és arra beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#25447) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sikerült beállítani a 2 routert, köszönöm mindenkinek! :R
Olyat esetleg lehet,hogy eltérő IP címet adjanak a netnek? (UPC net ha számít)

(#25448) MasterMark válasza BRIKLY (#25447) üzenetére


MasterMark
titán

Mitől eltérő?

Switch Tax

(#25449) Gézengúz válasza BRIKLY (#25447) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ugye a 2. routert nem WAN-ba csatlakoztattad?

(#25450) kali válasza PAUBEN (#25442) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, legyen azonos.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.