Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) Zaja2 válasza Gubek-Einste (#26485) üzenetére


Zaja2
senior tag

Koszi a valaszt,de mas lesz a gond.

a telekomos belepesi adatokat a speedport.ip-n adom meg,de folyton azt irja,hogy router not responding meg hogy nincs online internet kapcsolat. az leso ledek a service led kivetelevel mind folyamatosan vilagitanak. bekotve is jol van,de nem akar online kapcsolatot letesiteni.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#26502) Gubek-Einste válasza Zaja2 (#26501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Be kellene jelenti a T-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26503) Zaja2 válasza Gubek-Einste (#26502) üzenetére


Zaja2
senior tag

megtortent. eddig semmi valasz. illetve de.... esik az eso,nem jonnek ki ma :)) :))

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#26504) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Helló,
A probléma a követekző: le és feltöltésnél ha a router úgy gondolja bekorlátoz. Kb a 10 ére a sebességnek.
Onann tudom hogy a router az, mivel egy router-restarttal általában megszűnik a probléma. (10 ből 9 szer működik, de van hogy kikapcs-bekapcs), vagy vegyesen használva ezt szűnik meg a probléma.

Próbáljak meg egy FW firssítést?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26505) Multibit válasza Ł-IceRocK-Ł (#26504) üzenetére


Multibit
veterán

Kábel vgy wifi? Egyszálas letöltés, vagy torrent? Mekkora a rendelkezésre álló sávszél és mekkorával töltesz le?

(#26506) Ł-IceRocK-Ł válasza Multibit (#26505) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kábel, digi.
Mindkét fajta letöltést bekorlátozza.
10mb/sec le, és 3mb/sec fel. Valós adatmennyiség.
Router: TP-Link WR741N v1/v2
Win7 OS

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26507) Multibit válasza Ł-IceRocK-Ł (#26506) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy kevés a router ereje. Digi LAN neted van? Magyarországi előfizetésről van szó? Azért kérdezem, mert itthon nem létezik ilyen UTP-s Digi net.

(#26508) Ł-IceRocK-Ł válasza Multibit (#26507) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Pedig létezik, lőjek képet?
Nem hiszem hogy kevés neki a router, hiszen akkor máskor se töltene maxxal le meg fel.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26509) Multibit válasza Ł-IceRocK-Ł (#26508) üzenetére


Multibit
veterán

Mit tapasztalsz, ha kiiktatod a routert? Direkt csatlakoztasd a számítógépet!

(#26510) MasterMark válasza Multibit (#26507) üzenetére


MasterMark
titán

Miért ne lenne Digi LAN? Nekem is olyan van. :F

Switch Tax

(#26511) Ł-IceRocK-Ł válasza Multibit (#26509) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor nem kell átkonfigurálnom semmit?
Mámint ha direktbe vagyok csatlakozva.

szoftversen értem, hálózati beállíátsok stb...

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26512) Intruder2k5 válasza Multibit (#26507) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lakótelepeken szinte mindenhol LAN net van, újonnan kiépített agglomerációs kertes övezetben van optika, és egy elenyésző koaxos területe is van a DIGI-nek.

(#26513) Ł-IceRocK-Ł válasza Intruder2k5 (#26512) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nekünk pl pont optikai a cuccos.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26515) Multibit válasza MasterMark (#26510) üzenetére


Multibit
veterán

Miért ne lenne Digi LAN? Nekem is olyan van.
Tudom, nekem is :K

Látom nem világos, hogy min csodálkozom. Nem tudok olyan LAN-os Digi netről, ami 10 Mbps-t adna letöltési sebességnek.

Ł-IceRocK-Ł!
Gyanítom nem 10 Mbps a névleged letöltési sebességed. Mennyi az annyi? 100 Mbps?
Igen, lehet a 741-es router a gyenge láncszem, ha teljes sávszélességen torrentezel rajta keresztül. Vedd vissza a sávszélességet és a kapcsolatok számát a torrent kliensben és teszteld úgy!
Mikori a router? A tápja is döglődhet.
Router nélkül a Windowsban kell beállítani a PPPoE kapcsolatot: [link]
Miután teszteltél router nélkül, ne felejtsd el törölni a Windows-ból a PPPoE kapcsolatot!

[ Szerkesztve ]

(#26516) Ł-IceRocK-Ł válasza Multibit (#26515) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezt most mértem:
[link]
De annyi a névleges azért írtam. :K
Ezt a közvetlen cuccost csak holnap tudom kideríteni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26517) Multibit válasza Ł-IceRocK-Ł (#26516) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek teljesen normális sebességek egy 100/50-es előfizetéshez.
Végezd el a torrent tesztet a "pucér" géppel! Ha a gép elég erős (ilyenkor a PPPoE-vel is neki kell megkűzdenie), akkor tartania kell a sebességet. Érdemes kordában tartani a torrentet, hogy maradjon sávszél másnak is!

(#26518) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Nemrég elszállt a net dns_probe_finished_bad_config hibával a chrome szerint (video stream még futott, amikor új oldalhoz csatlakozni már nem tudtam). Nyomtam egy router restartot (cisco epc3208), közben gyorsan telefonon kerestem a hibára, egy bejegyzés dns flusht, és manuális dns megadást ajánlott, valami opendns címmel. Ezt ugyan megcsináltam, de a router azóta sem tud kapcsolódni, az online led csak villog, egy idő után kezdi elölről a kapcsolódási kísérletet. A dns mókolással csesztem el valamit, vagy a hálózattal van gond, amit majd csak az invitelesek tudnak megoldani?

(#26519) mezis válasza ígyvanferi (#26518) üzenetére


mezis
nagyúr

Szolgáltatói gond lesz az. Előfordulhat, hogy olyan hiba keletkezik a szolgáltatónál, hogy kiesik mindkét DNS-ük, de lehet kapcsolódni egy "távoli" DNS-hez, de nagyon kicsi a valószínűsége.
Kísérletnek elment, de célszerű visszaállni a szolgáltatói DNS-ekre (szokott lenni tartalék is). Közelebb vannak, gyorsabb az elérésük.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26520) ígyvanferi válasza mezis (#26519) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Közben helyreállt a kapcsolat.
Köszi! Visszaállítottam automatára a dns cím kérést.

(#26521) Zaja2


Zaja2
senior tag

Hali!

TL-WR543G router-t lehet hasznalni wifi antennakent?

Ha igen,akkor hogyan?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#26522) Gubek-Einste válasza Zaja2 (#26521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez alatt pontosan mit is értesz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26523) Zaja2 válasza Gubek-Einste (#26522) üzenetére


Zaja2
senior tag

Szia! Klienskent ertem. Tehat hogy egy masik router wifi jelet tudja-e fogni a router? Mint pld egy usb-s wifi antenna.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#26524) Gubek-Einste válasza Zaja2 (#26523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ismeri a kliens módú működést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26525) MKLS


MKLS
aktív tag

Üdv! Valaki tud valami okosat mondani az alábbi problémára?
Évek óta probléma mentes otthoni wifi hálózaton használunk feleségemmel két laptopot (egy Win10 és egy Korora22 linux) illetve kettő WP8.1-as telefont. Mai nap mire hazaérek a Win10-es laptop kivételével semelyik eszközön nincs net. Wifi hálózaton mindegyik fent van, csatlakozva vannak, de semilyen internetet igénylő dolog nem működik. A furcsa az, hogy a Win10-es laptopon megy rendesen minden, most is arról írok.
Amiket megpróbáltam eddig:
-moden restart
-router restart
-laptopok/telefonok újraindítása
-csak egyesével történő csatlakozás (mindig csak egy eszköz volt bekapcsolva)
Minden sikertelen volt. Tapasztalt már valaki hasonlót? :F

(#26526) Gubek-Einste válasza MKLS (#26525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről is van szó?
Kábelen sem megy a laptop?
Router reset/firmware frissítés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26527) pocketpair


pocketpair
csendes újonc

Sziasztok.

Lenne egy problémám egy TP-Link TL-WR1043ND routerrel kapcsolatban. A témában noob vagyok, tehát sorry, ha esetleg pár kérdésre nem tudok majd válaszolni. A probléma tehát a következő:

Volt egy régi routerem, ami wifin keresztül gyakran ledobott a netről, és a sebesség sem volt a maximumon. Cseréltem, tápgondokra hivatkozva. Ma megjött az új router, belőttem, beállítottam, elméletileg működik. A következő viszont a gondom: ez is folyton ledobál, sokkal gyakrabban, mint a régi, és a sebesség is sokkal kisebb, mint a régi routernél.A jelszint egyszer majdnem maxon van a tálcán, egyszer meg 1-esen. A régi router egy pár ezer ft-os TP-Link volt, tehát ez elméletileg mindenben jobb nála. A firmware a legújabb. Pingeltem wifin a bix.hu-t, az alábbi eredménnyel:

[link]

Pingeltem a bix.hu-t azzal a géppel, ami kábellel csatlakozik a routerhez.....Ott nem volt csomagvesztés, csak kb 50 pingenként kidobta, hogy időtúllépés.

Pingeltem a bix.-hu a laptopommal, ami wifin kapcsolódik (ugyan abból a szobából - panellakás, kb 2 szobányira a routertől), az stabilabb volt, mint a wifis PC, de itt is elszállt gyakran a dolog.

Nem hiszem, hogy a távolsággal lenne probléma, mert a szomszéd wifijét(aki 2 emelettel felettem lakik) kb max jelerősséggel érzékeli a gépem (150mbps usb TP -Link stickel kapcsolódok a wifire,de próbáltam 54mbps usb stickel is, ugyan ilyen sikerrel).

Talán a modemem a probléma? Vagy valamit szarul lett beállítva? (a quick setuppal csináltam, nem babráltam semmilyen más beállítást)

(#26528) mezis válasza pocketpair (#26527) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A WiFi (2,4GHz) nem középhullám. Először ezek valamelyikét, aztán meglátjuk. (Gyanítom, a PC háza nagyon árnyékol, alacsonyan van,...)

mezis

(#26529) pocketpair válasza mezis (#26528) üzenetére


pocketpair
csendes újonc

Szia!

[link]

Pontosan nem tudom hogyan küldjem el az eredményt, szóval csináltam egy printscreent biztos, ami biztos. :) Igen, a wifis ház a földön van, a router meg egy az asztalon lévő gépen csücsül.

(#26530) mezis válasza pocketpair (#26529) üzenetére


mezis
nagyúr

Go Pro !
Melyik a tied ? :F

mezis

(#26531) pocketpair válasza mezis (#26530) üzenetére


pocketpair
csendes újonc

LOL sorry, késő van. A Krono v2.0

(#26532) mezis válasza pocketpair (#26531) üzenetére


mezis
nagyúr

Nagyon kicsi a jelszint. -60dBm közelébe kellene tornázni a router (antennájának), PC-d WiFi antennájának jobb pozicióba állításával.
Channel is bizonyára akad kevésbé zavart.

mezis

(#26533) pocketpair válasza mezis (#26532) üzenetére


pocketpair
csendes újonc

Ezt meglehet oldani úgy, hogy az USB sticket USB-hosszabbítóval felteszem a szekrény tetejére? A kábel hatására kb milyen mértékben lassulhat be a net?

(#26534) westend2


westend2
csendes tag

Senkinek semmi ötlete tp link 543g jtagolásával? :F

(#26535) Gubek-Einste válasza pocketpair (#26533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt meglehet oldani úgy, hogy az USB sticket USB-hosszabbítóval felteszem a szekrény tetejére?
Igen

A kábel hatására kb milyen mértékben lassulhat be a net?
Ha nem ócska a kábel akkor semmilyen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26536) mezis válasza westend2 (#26534) üzenetére


mezis
nagyúr

Nagyon régi darab. Abban az időben még nem volt szokás fw. cserélgetni, napjainkban meg már nem szokás foglalkozni egy bizonyára nagyon kevés memóriával rendelkező, lassú routerrel. Legfeljebb gyakorlásra való.
ha megtalálod rajta a soros portot.
(A legkülönbözőbb meglepetések érhetnek. Mostanában egy TL-WR741ND Ver:2.0 soros portjánál akadtam rá nagy nehezen az interneten arra, hogy nem elég a kialakított forrszemekhez forrasztani a GND, TX, RX vezetékeket, hanem még a gombostűfejnyi TP18-as pontot is össze kell kötni a TP28-assal. Amíg ezt nem találtam meg, addig csak annyit tudtam, hogy nincs kapcsolat a soros porton sem.)

mezis

(#26537) Intruder2k5 válasza westend2 (#26534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán van rajta JTAG port? Csak mert, a TL-WR542g-n nincs.

(#26538) westend2 válasza mezis (#26536) üzenetére


westend2
csendes tag

Érdekes, elgondolkodtató. Csak emlékbe szerettem volna elrakni működő képesen, de se baj.Igen van rajta hely ahova lehetne forrasztani, csak nem tudom, mit hova. -sebaj... további jó fórumozást kívánok mindenkinek! ;)

(#26539) mezis válasza westend2 (#26538) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában 4 forrpont szokott lenni. A GND szemmel kiválasztható, a 3,3 V tápfesz kimérhető (nincs rá szükség), a TX-en valamilyen feszültség határozottan jelen van. Már ha üzemképes. Egyébként nincs semmi baj abból, aha első kísérletre nem sikerült szembe kötni a TX, RX vezetékeket.

mezis

(#26540) westend2 válasza mezis (#26539) üzenetére


westend2
csendes tag

Próbát megérne, esetleg program vagy valamit nem tudsz hozzá? :)

(#26541) westend2 válasza mezis (#26539) üzenetére


westend2
csendes tag

http://www.farpost.ru/vladivostok/tech/computers/network/mertvyj-wi-fi-router-tp-link-tl-wr543g-17758997.html

ezt találtam eddig hozzá

(#26542) Intruder2k5 válasza westend2 (#26540) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PuTTY vagy KiTTY

(#26543) Gubek-Einste válasza westend2 (#26540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 percen belül szerkeszd a hozzá szólást és használ a Link gombot a linkeléshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26544) mezis válasza westend2 (#26541) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak tipp: Aluról felfelé +, GND és a két adatvonal.
A soros port így még nem köthető össze a PC RS232-vel, szint illesztés kell. Vagy egy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26545) westend2 válasza Intruder2k5 (#26542) üzenetére


westend2
csendes tag

Nem értem :F

(#26546) Gubek-Einste válasza westend2 (#26545) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

PuTTY
KiTTY

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26547) westend2 válasza Gubek-Einste (#26546) üzenetére


westend2
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged! :) értem

[ Szerkesztve ]

(#26548) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.

Adott egy ASUS RT-AC68U ruter, ami a netre csatlakozik és van egy NETGEAR WNR3400 másik router amivel ki szeretném terjeszteni az ASUS Wi-Fi-jét, de bárhogy próbálkozok nem akar összejönni.
Van itt valaki aki tud nekem segíteni ebben a párosításban?

Üdv:S

(#26550) Patikus


Patikus
csendes tag

Sziasztok
Segitsegeteket kernem az alabbiakban. Adott egy 2 szintes epulet, a foldszinten van egy dlink d845 router, az emeleten gyenge a jel, de lan kabelt csinaltattam amikor epult a haz, a lan egy switchen keresztul kb 100mb es sebesseget produkal. Hogyan lehetne megoldani az emeleten a wifit a lan segitsegevel, hogy a lan tovabbra is hozzaferheto legyen, tehat az uj eszkozben legyen lan eloszto is.... Koszonettel. Patikus. Bocsi, de nem tudtam a mobilrol ekezettel kora reggel irni-(

http://speedtest.net/result/1695347885.png

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.