Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) Gubek-Einste válasza Spuri2000 (#26548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Netgear csak WDS-t ismer mint repeater eljárást. A WDS egy nem szabványos eljárás ezért gyártónként/firmware-enként változik a megvalósítása, többnyire csak azonos gyártó/eszköz/firmware esetén jön össze és akkor sem mindig működik megfelelően, elég instabil megoldás.
CFW-t kellene tenned a Netgear-re ha repearer-ként szeretnéd használni. Gyári firmware-rel csak a kábeles kapcsolat és az AP/Switch mód marad mint lehetőség.

#26550 Patikus
A legegyszerűbb megoldás ha telepítesz oda egy sima wifi router-t AP/Switch módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26552) Spuri2000 válasza Gubek-Einste (#26551) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Köszönöm ez nagy segítség, így legalább már el tudok indulni más irányba. Megpróbálom a CFW-t, bár ez a 3400-as nem egy elterjedt típus.

(#26553) mezis válasza Patikus (#26550) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Bármelyik WiFi router megfelel a célnak. Van egy "Milyen routert vegyek" topik erre.
A legegyszerűbb beállítás meg így.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26554) mezis válasza Spuri2000 (#26548) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábellel össze tudod kötni a két routert ?

mezis

(#26555) Gubek-Einste válasza mezis (#26554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 percen belül szerkeszd a hozzászólásodat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26556) Spuri2000 válasza mezis (#26554) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Sajnos nem. Túl messze vannak egymástól.

(#26557) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Múlthét vasárnap beütött a krach az internetem körül. Hétfőn és kedden is jöttek ki javítani, az utcáig, meg még több más házban is újrahúzták a netkábelt, mert rámértek és szar volt. A probléma nem is ez, hanem az, hogy azóta képtelen vagyok elérni a TP-LINK TL-WR1043ND routerem. A modem egy új darab, egy ZTE-t hoztak, de a pontos típusát nem tudom, de azzal baj nincs.

Szóval azóta képtelen vagyok elérni a routert. WIFI-n és kábelen van net, de sehogy sem tudok belépni az admin felületére. Több gépről is próbáltam de semmi. Nincs beállítva az sem rajta, hogy csak meghatározott MAC című gépek érhetik el az admin felületet.

Ha egy lehetőség van akkor, resetelni nem nagyon szeretném, mert akkor megint állítgathatok be mindent

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26558) Intruder2k5 válasza Gergosz2 (#26557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári firmware fut rajta, vagy OpenWrt?

A kliensen nézted már, hogy mi az alapértelmezett átjáró IP címe?

(#26559) mezis válasza Gergosz2 (#26557) üzenetére


mezis
nagyúr

A ZTE csak modem, vagy modem - router ?

mezis

(#26560) Gergosz2 válasza Intruder2k5 (#26558) üzenetére


Gergosz2
veterán

Gyári firmware van rajta. Hogy abból melyik azt nem tudom, azt hiszem egyszer sem frissítettem.

Az átjáró elvileg rendben lesz, 192.168.0.1, és 45678 porton lehet elérni elvileg a routert. Nem értem mi lehet, előtte 1-2 héttel minden ment rendesen, mert akkor tettem be egy új nyomtatót a hálózatba.

(#26559) mezis

Egy modem-router. A szervizes kijött, ezt rakta be mert csak ez volt nála.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26561) Gubek-Einste válasza Gergosz2 (#26560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Admin felület általában 80-as portot szokott lenni, az ilyen port számot (45678) pl torrent kliensnek szokás adni.
Mit ír ki amikor el akarod érni az admin felületet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26562) Intruder2k5 válasza Gergosz2 (#26560) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Újraindítani próbáltad már a TP-LINK-et?

Próbáld meg úgy elérni, hogy válassz le róla minden egyéb hálózati kapcsolatot, csak egy géppel kösd össze egy UTP kábellel, és arról próbáld megnyitni az admin felületét.

(#26563) Gergosz2 válasza Gubek-Einste (#26561) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ezen szoktam (http://192.168.0.1:45678) vagy a http://tplinklogin.net/-en szoktam elérni. Torrent kliens vagy akármi ahhoz hasonló nincs rajta, eddig nem is szórakoztam vele. Azér is a routerem van , mert ez már a 3. belőle.

Mindkét megoldásra ezt dobja:

De mint írtam, net van mind kábelen és wifin is csak belépni nem tudok.

(#26562) Intruder2k5

Igen. Kb 1 napig ki is volt kapcsolva. Most csak wifi megy róla de akkor megnit újraindítom és megnézem amit írtál.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26564) mezis válasza Gergosz2 (#26560) üzenetére


mezis
nagyúr

ZTE LAN - WR1043 LAN vagy ZTE LAN - WR1043 WAN kapcsolat van a két router között ?

mezis

(#26565) Gergosz2 válasza mezis (#26564) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az utóbbi.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26566) mezis válasza Gergosz2 (#26565) üzenetére


mezis
nagyúr

Szükséges a két LAN-t külön alhálóba tenni ?
ZTE-hez be tudsz jelentkezni ? (Csak kiolvasni a DHCP tartományt, LAN IP címet.)

mezis

(#26567) Gergosz2 válasza mezis (#26566) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ilyen nincs.. :W

Próbáltam Chrome alól, nem ment. Próbáltam FF alól, onnan sem ment. Megpróbálom IE alól ott meg elsőre belép. Ilyet.... :Y

Kösz mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26568) Spuri2000 válasza Spuri2000 (#26552) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Na feltoltam a DD-WRT-t, de nem sok sikerrel jártam. Próbálkoztam a Repeater és a Repeater Bridge móddal is, de a legnagyobb probléma az hogy miután beállítgatom, reset, stb... utána ha rá akarok csatlakozni wifin kerestül, akkor nem tudok, mert azt mutatja hogy harmatgyenge a térerő. Szinte nulla vagy nincs is. Találkozott már valaki hasonlóval a DDwrt esetében? Esetleg van valami trükk amire lehet nem gondoltam!?

(#26569) Dency01


Dency01
aktív tag

Segítsetek srácok bekapcsoltam a routeremben a "PPPoE Pass Through"- ot. Azóta nem tudok belépni a router beállításaiba, azt írja incorrect password. Valaki tudja mi a megoldás??

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#26570) mezis válasza Spuri2000 (#26568) üzenetére


mezis
nagyúr

Van dd-wrt a WNR3400-ra ? :F

mezis

(#26571) pomk


pomk
őstag

Ma volt időm beüzemelni egy TP-LINK TL-WDR3600 routert, viszont elakadtam.
WAN kábel csatlakoztat, WAN beállításokat megcsináltam, név-jelszó, Connection mode: automatic. Save -> Connect -> Connected. Routeren a WAN ikonja villog. Ha jól értelmezem eddig minden ok.
Viszont sem vezetéken, sem wifin nem tudok csatlakozni a netre. Wifin a mobil eszközeim gond nélkül csatlakoznak, viszont nincs net. PC-hez a routert kábelen csatlakoztatva szintén nincs net, ill. PC sem tud wifin keresztül netezni(csatlakozni igen). Ha problémamegoldást elindítom olyan, mintha nem is tudna a vezetéken keresztül problémát keresni, azonnal leáll. Ha megnézem a vezetékes kapcsolat részleteit PC-n a következőt látom: prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_46125-46125.html
Számomra ez jónak tűnik, van forgalom oda-vissza. Viszont azt írja, hogy no-internet access.
Mi lehet a probléma?

(#26572) mezis válasza pomk (#26571) üzenetére


mezis
nagyúr

- "Hosszú" reset és állítsd be újra a WAN kapcsolat paraméterei.
- "Status" mit mutat a WAN kapcsolatra ? (Ne elégedj meg a LED-ek villogásával. Ez nem diszkó :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26573) Patikus válasza Gubek-Einste (#26551) üzenetére


Patikus
csendes tag

Szia
Lehet veszek lentre egy komolyabbat
S fentre jo lesz a dlink
Bar most egy kölcsön kis dlink van. S besugarozza az egesz hazat....
A 845 nek a tapegyseg dugoja instabil.
Attol lehet a csökkenés. Ezt egy reboot a menibol helyrehozza. De naponta 5x elojott kb.
De 12v os 2A es dlink tapegyseg sehol sincs itthon...

http://speedtest.net/result/1695347885.png

(#26574) Gubek-Einste válasza Dency01 (#26569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszközről van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26575) pomk válasza mezis (#26572) üzenetére


pomk
őstag

Status megnéztem, nekem jónak tűnik. IP címet kaptam, a csatlakozási idő 12 óra körül járt, ami stimmel a tegnap esti beállításhoz, ill. a disconnect gomb is ott van. Ezek alapján nekem úgy tűnik csatlakozva van.
A "hosszü reset" csak annyit takar, hogy a reset gombot hosszan nyomom? Gyári beállítások visszállitását már próbáltam, nem segít.
Ill. most jutott eszembe még egy dolog. Mielőtt a régi TP-Link routerem lekapcsoltam, csináltam egy beállítás backupot, amit vissza töltöttem az új routerre. Természetesen nem tudta használni az egyszerűbb router adatait. :) Ez bekavarhatott valamit, vagy nincs jelentősége?

(#26576) mezis válasza pomk (#26575) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, hatása kiszámíthatatlan. Indulj a kályhától: 10mp-es reset gombnyomás.

WAN beállítások után: Status, aztán ha rendben lévőnek gondolod: Ellenőrzés
System Tools - Diagnostic - Ping 8.8.8.8 (Google Open DNS)

(Modemhez vagy modem - routerhez csatlakozol vele ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26577) Spuri2000 válasza mezis (#26570) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Van. Azzal próbálkoztam, de eddig nem jött össze. (Lásd alább.)

(#26578) Dency01 válasza Gubek-Einste (#26574) üzenetére


Dency01
aktív tag

Pirelli drg a225g T-home

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#26579) mezis válasza Spuri2000 (#26577) üzenetére


mezis
nagyúr

Én nem találtam. Honnan töltötted le ?
Milyen chip-el működik a routered ?
Az, hogy a dd-wrt elfogadott repeater üzemmódban egy csatlakozást, nem jelenti azt, hogy meg is csinálta. (Lásd Broadcom chip-el szerelt DIR--300, DIR-600,...) Meg is jelenik a dd-wrt-nél a csatlakozás, meg a router táblázatában ?

(Az, hogy nagyon gyenge jelet láttál, azt jelentheti, hogy a routered jelét láttad. Vidd távolabb a repeatert, és még távolabb a clienst. Ahol már nem jelenik meg a router AP-jének jele.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26580) mezis válasza Spuri2000 (#26577) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, az előbb rossz képet linkeltem.

mezis

(#26581) pomk válasza mezis (#26576) üzenetére


pomk
őstag

Működik, köszönöm a segítséget! :)

(#26582) vaakuum


vaakuum
addikt

Asus rt n16 router. resetelve, tomatoe firmwire.
Ha konfigurálni akarom, akkor ugye a lan 1 portot kell összekötni a laptoppal, és böngészőbe beírni a 192.168.1.1 címet, amire a routernek be kellene adnia a bejelentkező képernyőt. Ha ezt a képernyőt nem adja be, akkor miket kell ellenőrizni? A böngészőfülön a tomatoe jelzését kirakja, csak a bejelentkező ablakot nem adja fel, nem tölthető be az oldal címmel, vgy valami hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#26583) Intruder2k5 válasza vaakuum (#26582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bármelyik LAN portról lehet konfigurálni, mind gyári, mind pedig Tomato firmware-el.

IP címet oszt ki a router a kliensnek?
Mi az alapértelmezett átjáró IP címe?

(#26584) Spuri2000 válasza mezis (#26580) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ott van az. A "-" az jó a v1-hez.

A gond mindig akkor jelentkezett amikor beállítottam a repeatert. Normál módban teljesen jó volt a jelerősség, de repeaterként beállítva totál nulla volt. 1x minta sikerült volna úgy beállítanom, hogy kábelen továbbította a wifin kapott jelet.

(#26585) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Ezzel a problémával kapcsolatban tudnátok segíteni?

(#26586) Gubek-Einste válasza salieri. (#26585) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leírásban nincsen benne, hogy ilyenkor mit kellene neki megadni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26587) salieri. válasza Gubek-Einste (#26586) üzenetére


salieri.
őstag

Sajnos nincsen.

(#26588) mezis válasza Spuri2000 (#26584) üzenetére


mezis
nagyúr

"BCM4718A1" Ezt vedd figyelembe kísérleteidnél.

mezis

(#26589) Krallure


Krallure
csendes tag

Hello!
Adott egy TP-LINK WR740N v4 Invitel internettel (új lakásba költöztem, eddig nem vettem észre gondot). Ha fali csatlakozó - kábel - laptop megoldást nézem, akkor 60 megabites net jön 15 ms pinggel, ha WiFin keresztül, ~40 mega és 58 ms. Ez az oldalak betöltésénél / játéknál is észrevehető hogy nehezen nyílik meg az oldal / random ping van játéknál 50-110 ms között. Lehetséges, hogy másik router kellene ehhez az internethez? :F

[ Szerkesztve ]

(#26591) kali válasza Krallure (#26589) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi kapcsolat nem csak a router, hanem az elleoldalak, beállítások és környezeti tényezők függvénye is, így semmi garancia sincs arra látatlanban, hogy bármilyen más routerrel garantáltan jobb lenne a helyzet.
kezdésnek a beállításokat kellene ellenőrizni, más/minden csatornán kipróbálni a kapcsolatot, mert akár egy olyan elérhető idegen is problémát okozhat, ami ütközik a csatorna tekintetében a tiéddel.

[ Szerkesztve ]

(#26592) Krallure válasza kali (#26591) üzenetére


Krallure
csendes tag

Köszi a választ! A router rögtön a laptop mellett van, mobilon is érezni a röccenéseket megnyitásoknál. inSSIDer-el már néztem a szomszédokban ki melyik csatornán van, át raktam máshova de változatlan a dolog.

(#26593) kali válasza Krallure (#26592) üzenetére


kali
legenda

próbáltad nem közvetlenül a router mellett is?
a túl kis távolság is lehet problémás a két eszköz között.
nincs komoly terhelés közben - például torrent -, vagy sosem jó/jobb a wifi kapcsolat?

(#26594) Krallure válasza kali (#26593) üzenetére


Krallure
csendes tag

Igen ezt is próbáltam, TCPView segítségével próbáltam mindent kilőni ami forgalmat generál mellékesben, de semmi különbség. Lehet megoldás lenne hogy routerből kábellel laptopba, de a laptop ethernet csatlakozója nem tökéletes már, nem marad benne a kábel, letört egy tartó darabja.

(#26595) vaakuum válasza Intruder2k5 (#26583) üzenetére


vaakuum
addikt

Ezeket nem tudom, resetelve lett, gondolom a gyári értéket kellene.
Vagy hol lehetne megnézni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#26596) palimre


palimre
csendes tag

Sziasztok!

Jó másfél éve vennem egy TP-LINK WR740N típusú routert, amihez kaptam egy TF-3239DL 10/100 Mbps PCI Network Adaptert, amit azonnal beszereltem, és ezen keresztül használtam mostanáig a routert. A kérdésem az utóbbira vonatkozik. Meg tudjátok mondani, hogy mire való ez egyáltalán?

A következőt tapasztaltam. Az utóbbi hetekben gyakran, de teljesen rendszertelenül lefagy a gépem, és elkezdtem tesztelni. Ennek egyik lépése a hálózati kártyák tesztelése. Mielőtt visszaálltam az alaplapi hálókártya használatára, megnéztem az WiFi sebességét egy laptopon, hogy lássam a változást. És vicces módon a TF-3239DL... használatával a késleltetés 9-15 msec volt, a letöltési sebesség 17-27 Mbit/s volt, a feltöltési 22-40 Mbit/s között.
Most, hogy a kártyát kivettem, és a routert az alaplapi kártyával használom, a késleltetés fixen 9 msec, a letöltési sebesség 27-29 Mbit/s volt, a feltöltési 30-43 Mbit/s között. (Magának a számítógépemnek az internetelérését úgy látom, hogy nem befolyásolta a kártyacsere, bár itt csak az emlékeimre hagyatkozom.)

Ezek után kezdenek kétségeim lenni, hogy miért is kaptam én a Network Adapter kártyát, ha a paramétei elmaradnak a sok éve vásárolt Gigabyte G31M-S2C alaplapomon lévő Realtek RTL8102E/RTL8103E Fast Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20) paramétereitől.

[ Szerkesztve ]

(#26597) Gubek-Einste válasza vaakuum (#26595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

cmd-ben ipconfig /all parancs kimenete.

#26596 palimre
A kérdésem az utóbbira vonatkozik. Meg tudjátok mondani, hogy mire való ez egyáltalán?
A TF-3239DL egy 100-as port rendelkező hálókártya amivel vezetékes hálózati kapcsolatot lehet létesíteni két eszköz között UTP kábel segítségével.

Kaptál egy ajándék háló kártyát amire nem volt szükséged.
Egy gyári driver felrakással talál lehetne segíteni a PCI-os kártya használatban de ha már beleteszel a gépbe egyet akkor inkább gigabitesnek kellene lennie annak, hogy legyen előre lépés az alaplapival szemben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26598) palimre válasza Gubek-Einste (#26597) üzenetére


palimre
csendes tag

Köszönöm a választ. Megnyugtattál, hogy akkor egyelőre nincs szükségem a kártyára, akár ő okozta a lefagyásokat, akár más. Ez majd egy-két hét múlva kiderül. Ha nem lesz újabb lefagyás, akkor talán ő volt.

Egyébként ők adtak hozzá egy drivert tartalmazó lemezt. Azt természetesen installáltam, és úgy használtam a kártyát. A sebességi adatokat is azzal mértem.

[ Szerkesztve ]

(#26599) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

TP-Link Tl-WR740N típusú routert kellene rendbe raknom. ("Műkögggyön a vifi" :DDD )
Valaki buherált rá egy OPENwrt-t (így került hozzám), amit én nagyon nem ismerek. Tudom hogy nagyon jó moddolt fw, elhiszem, de én tomatot használok, és azért hogy "műköggggyön a vifi", nem akarok sok időt rászánni a megtanulására. Szóval úgy döntöttem visszarakom rá a gyári fw-t. Az ok az hogy sikerült a tudatlanságom miatt elállítani a router IP címét...DHCP-re. :U Szóval most nem érem el. Pontosabban nem tudom milyen címet oszt ki magának. Kérlek mondjátok hogy van olyan lehetőség amivel vissza tudom pakolni a gyári fw-t! :R

Előre is köszönöm.

(#26600) And válasza z123456789 (#26599) üzenetére


And
veterán

Lehet, hogy rosszul tudom, de én még nem hallottam olyanról, hogy egy dhcp-szerver 'magának osszon' IP-t. A routerek LAN-oldali IP-címe amúgy is fix szokott lenni általában, csak a szolgáltató felől (a WAN-oldalról) tudnak maguknak címet kérni dhcp-kliensként. Ha a LAN-on dhcp-szerverként működik, akkor meg rákötsz egy kliensgépet automatikus címkéréssel, és megnézed, hogy milyen című dhcp-szerver osztott neki címet (pl. Win alatt parancssorból: ipconfig /all). Az lesz a router helyi IP-je.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.