Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) krealon válasza Utka (#25348) üzenetére


krealon
veterán

"Az egyébként engem is érdekelne, hogy két külön szolgáltatót, hogy lehet egy kábelen továbbítani, majd szelektíven kikínálni."

VLAN (Virtual LAN) segitsegevel. Ehhez viszont a routernek es az Access Point-nak is tamogatnia kell ezt a funkciot.

(#25352) Khuan válasza Lackooo84 (#25350) üzenetére


Khuan
újonc

A legfrissebb asus driver van fent ami 2009-es :) szóval ez sem a legfrissebb darab, és parázok attól, hogy vmi külsős (ha létezik ilyen) drivert használjak :)
De ezt a telefonos dolgot még kipróbálom (bár attól tartok a blokk sem lesz meg) :)

Szerk: nem is 2009-es hanem 2007-es xDD

[ Szerkesztve ]

(#25353) Utka válasza krealon (#25351) üzenetére


Utka
tag

:R

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#25354) cyberkind válasza kali (#25337) üzenetére


cyberkind
félisten

Azóta összedgutam megint a routert, nem telt el 20 perc, és nemhogy sebességet nem tudtam mérni, a router beállításaiba se tudtam bemenni, most frissítittem szoftvert, így minden nullázódott.

Paranormal Cocktivity

(#25355) Intruder2k5 válasza cyberkind (#25354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg alternatív fw-vel nem próbálod meg?

(#25356) cyberkind válasza Intruder2k5 (#25355) üzenetére


cyberkind
félisten

Még nem tudtam beállítani az új fw alatt a routert, ehhez még várom ismerőst a skype-on, utána jöhet a többi lehetőség, egyébként hogy érted hogy alternatív fw?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25357) Intruder2k5 válasza cyberkind (#25356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan milyen router? Hardver verzió milyen, az alján lévő címke szerint?

(#25358) cyberkind válasza Intruder2k5 (#25357) üzenetére


cyberkind
félisten

Tp-link TL-WR841N Ver: 9.0.
1 hónapja kezdte az egészet, addig jó volt, multizni is tudtam, most meg böngészni se.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25359) Intruder2k5 válasza cyberkind (#25358) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor egész konkrétan Gargoyle firmware-re gondoltam!

gargoyle_1.7.1-ar71xx-generic-tl-wr841n-v9-squashfs-factory.bin

Ez egy Linux kernelre épülő, OpenWrt alapú firmware. Néhány screenshot-ot itt találsz róla.

(#25360) cyberkind válasza Intruder2k5 (#25359) üzenetére


cyberkind
félisten

És ezzel lehet változás?

Paranormal Cocktivity

(#25361) Intruder2k5 válasza cyberkind (#25360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos én sem garantálhatom, és senki más sem. Ha gondolod megpróbálod, és akkor kiderül, ha nem, akkor lehet már csak a router csere marad.

(#25362) cyberkind válasza Intruder2k5 (#25361) üzenetére


cyberkind
félisten

Cserén gondolkozom, már megint, csak azt nem tudom hogy milyet kéne vennem, hogy ez se jelentkezzen, valami tipp?

Paranormal Cocktivity

(#25363) Intruder2k5 válasza cyberkind (#25362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Láttam, hogy a másik topikban közben a cserét is fontolgatod. Én is ASUS (pontosabban BroadCom Chipset) párti vagyok, az ott ajánlott ASUS RT-N18U, RT-AC56U, RT-N66U, RT-AC66U, RT-AC68U, RT-AC87U modellek mind megfelelőek, függően attól, hogy mennyit tudsz, és mennyit szeretnél ráfordítani.

(#25364) Gubek-Einste válasza BK87 (#25346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor ÍGY állítsd be az Asus-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25365) LámaZ válasza Gubek-Einste (#25364) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Adtál nekem tanácsot, hogy milyen routert vegyek, de szörnyű felismerésre jutottam: a routereim (most kettő van, de három volt, mindegyiket szidtam) szerintem tökéletesek, mert észrevettem, hogy amikor szakadozik a netem a tablet, okosteló, notebook WiFi-je akkor is okés. Nem jövök rá, hogy mi lehet a gond, a Microsoft Virtual Wifi miniport adapter 43-as hibáját javítottam:
cmd (admin jogokkal)
netsh wlan stop hostednetwork
netsh wlan set hostednetwork mode=disallow

majd teljesen le is szedtem a gépről az Eszközkezelőben, de a netem a mini pc-n továbbra is lassú, néha szakadozik. Van belső, alaplapi WiFi, emellett két USB WLAN adapterem, mindegyikkel rossz. Újratelepítettem ez utóbbiak driverét, de nem segített.

Valszeg alapvető szoftveres, oprendszer szintű gondom van, mert előfordult, hogy altatás után a gépem kék halállal fogadott, a Windows nem tudott betöltődni, majd pár újraindítás után mégis. Lehet, hogy ebbe bekavar a GWX.exe is, amely mostanában jelent meg, és arra figyelmeztet, hogy frissítsek Winwos 10-re.

Szerintem újra fogom húzni az egész oprendszert, de ha neked vagy valakinek van valamilyen gyors diagnosztikai és hibajavító ötlete, szívesen fogadom.

Legyen minden jó!

(#25366) Gubek-Einste válasza LámaZ (#25365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

How to uninstall KB3035583 – The Windows 10 Downloader for Windows 7 and 8.1 - így kell leszedni a W10-es ajánlgatást illetve friss telepítésnél ezt nem szabad feltenni.

Ha már gyakori a kék halál akkor érdemes lenne csinálni egy tiszta telepítést és elölről kezdeni mindent.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25367) LámaZ válasza Gubek-Einste (#25366) üzenetére


LámaZ
addikt

A Win 10-es fórumban már megtudtam a frissítésre buzdító frissítés törlésének módját.
A kék halál nem klasszikus kék halál, vagyis nem a számítógép üzemelése közben omlik össze a rendszer, hanem alvásból nem tudok felébredni. Régebben hibernálásnál csinálta ezt, most alvásnál is. Ezután teljesen ki kell kapcsolnom a gépet, úgyis hamar bekapcsol, mert SSD van benne. Azt hiszem a következő oprendszerem ezen a gépen már Linux lesz, többé nem kínlódom a Windows-zal. De ez már nem ide tartozik.
Köszönöm a segítséget!

Legyen minden jó!

(#25368) tazkir


tazkir
csendes tag

Sziasztok!

/UPC netem van/

Van egy TP-LINK WIFI-s routerem amiben van usb, ezen vannak megosztott cuccok, hogy Wifin keresztül is el lehessen érni, itt voltak a file-ok : \\192.168.0.1\volume1.

Ezt -> 192.168.0.1 a böngészőbe beírva tudtam managelni a router-t, feljött a TPLINK kezelő felület.

A probléma most jön : megkaptam a UPC új routerét és annak is ez : 192.168.0.1 az elérhetősége és feljön a UPC manager, nem tudom a elérni a TPLINK routerben lévő USB-t és megosztani.

A kapcsolat így nézett ki előtte és most is, tehát nen változott semmi csak az új router bekavart.
Netezni todok és a Wifi is megy minden ok.

Tehát , bejön a netkábbel bele a UPC routerbe onnan a kimenő net a TPLink több antennás routerbe és aból jön a pc-be a vezetékes net.

Tud valaki segíteni, miként érhetném el újra a TPLiNK routeremet, hogy az USB -t élérjem WIFIN keresztül?

köszi.

(#25369) Lackooo84 válasza tazkir (#25368) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Húzd ki a UPC-s cuccot és a TP link routert összekötő kábelt, így majd eléred a routert, és állítsd át a LAN IP-t mondjuk 192.168.0.2-re, majd dugd vissza, és azon fogod elérni.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#25370) Gubek-Einste válasza tazkir (#25368) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd a HGW-t brideged módban és akkor ugyan úgy tudod használni a router-t mint eddig tetted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25371) tazkir válasza Gubek-Einste (#25370) üzenetére


tazkir
csendes tag

Köszi ez jó lett :R , ha esetleg egyszer vissza akarnám csinálni akkor mi a teendő ?

[ Szerkesztve ]

(#25372) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

TP-LINK TL-WR1043ND V2.1-es routerbe ki lehet kapcsolni egyszerűen, gari vesztés nélkül a ledeket? Vagy marad a leragasztós módszer?

(#25373) Lackooo84 válasza Vasinger! (#25372) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze, kihúzod a konnektorból... :D

The Truth is out there...

(#25374) Vasinger! válasza Lackooo84 (#25373) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megpróbáltam, de utána nem jött be a internet, így visszadugtam, azután minden jó lett. Mit csináltam rosszul? Számít a sorrend?

Komolyra fordítva....

(#25375) Intruder2k5 válasza Vasinger! (#25374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenWrt-vel igen. Ha gondod lesz vele, visszateszed a gyári fw-t, és viheted gariztatni. Gyárival nem lehet ledeket kapcsolgatni.

(#25376) Gubek-Einste válasza tazkir (#25371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan itt kell visszaállítani router módba, a 192.168.100.1 címen elérhető a HGW admin felülete.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25377) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

TP-LINK 841ND-re raktam DD-WRT-t, de én a gyári fw-t sokkal de sokkal és még annál is jobban kedveltem...
Melyiket kellene telepítenem hogy visszakapjam a gyári fw-t?
Mert hogy én úgy tudom, hogy nem jó bármely kiadása a hivatalos oldalon lévő fw-knek, mert valami boot cucc megléte szükséges.
Tehát melyiket?
Köszi!

üdv, adika4444

(#25378) Intruder2k5 válasza adika4444 (#25377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

DD-WRT weboldalán, a megfelelő hardver verziószámú 841ND letöltései közt találod a webrevert firmware-t, azzal tudsz visszaállni gyárira.

(#25379) adika4444 válasza Intruder2k5 (#25378) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi, már nézem is!:)

üdv, adika4444

(#25380) adika4444


adika4444
addikt

Üdv mindenkinek!

Sikeresen visszatelepítettem, már gyári fw-vel teszi a dolgát a router, a segítséget köszönöm Intruder2k5!

üdv, adika4444

(#25381) Intruder2k5 válasza adika4444 (#25380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Azt esetleg nézd meg, hogy milyen verzió, mert a dd-wrt webrevert nem mindig a legújabb gyári fw-ből készül. Ha régebbi, erre már felteheted bármelyik letölthető gyári fw-t.

(#25382) tazkir válasza Gubek-Einste (#25376) üzenetére


tazkir
csendes tag

Nagyon köszönöm a gyors segítséget ! :C

(#25384) lajosx válasza Intruder2k5 (#25322) üzenetére


lajosx
őstag

Szia.

Sajnos nem lett jó az ip cím átállítás.Egy darabig volt nem utána már nem.A Upc router menüjébe a 192.168.100.1 en tudok belépni gondolom akkor az az ip cime?Tényleg nem értek semmit hozzá:) A csatornát fix 6ra állítottam a Upc routeren.Eddig ennyit tettem de mit csináljak a tp link routerrel hogy jó legyen?Azon mit kell állítani?Köszönöm a választ. Vagy valakinek valami őtlet miért nem tudok 2 routert összekötni?Azért lenne rá szükség mert a Upc router wifi ereje kevés. Utp kábellel rákötöttem egy tplink td-w8960nb. modemes routert de sajnos csak egy kis ideig van nem és van hogy a upc wifi is elmegy ha kihúzom a tp linket akkor megjavul.A tp linken beállítottam egy másik ip cimet elvileg,de úgy sem lett jó.Valaki esetleg letudja írni mit állítsak be a Upc routeren?és mit a tp linken? :R

(#25385) Intruder2k5 válasza lajosx (#25384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha kis ideig van neted, akkor az nem valószínű, hogy beállítási hiba lenne.

- A UPC routere bridge módban megy?
- A DOCSIS jelszintek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#25386) lajosx válasza Intruder2k5 (#25385) üzenetére


lajosx
őstag

Megnézem de a upc routeren nem tudom hogy bridge módban megy e? a docsis nem tudom pontosan mit jelent de ha a net sebessége az rendben van. És igen beállitom akkor egy darabig van mind a 2 routeren net aztán elmegy a tplinken .A upc marad. Kikapcsolom a routert és van hogy megint jó,de van hogy nem.Ha nem kapcsolom ki akkor egy napig próbáltam de nem lett jó magától.

(#25387) lajosx válasza lajosx (#25386) üzenetére


lajosx
őstag

találtam egy olyat hogy switch mód az routeren módón van ha lenyitom ott van olyan hogy bridge mód azt válasszam ki? Kell még mást is csinálnom a upc routeren? AZ nem baj hogy beállitottam hogy a 6csatornán legyen a wifi? A tp linken mit kell csinálni?

(#25388) Intruder2k5 válasza lajosx (#25387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. UPC routert tedd bridge módba
2. TP-LINK-et RESET-eld le, áram alatt ~10mp-ig
3. Áramtalanítsd mindkettőt
4. Kapcsold be a UPC routert, és ha az már online, akkor a TP-LINK-et

(#25389) lajosx válasza Intruder2k5 (#25385) üzenetére


lajosx
őstag

Átállítottam és most nincs wifi egyáltalán :) És alig maradt a upc menüjében valami amit állítani lehetne gondolom akkor ez így nem igazán jó:)

(#25390) lajosx válasza Intruder2k5 (#25388) üzenetére


lajosx
őstag

akkor most mit tegyek? a upc routeren nincs wifi nem is lehet bekapcsolni,a tplinken pedig továbbra sincs net.

(#25391) Intruder2k5 válasza lajosx (#25390) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor kapcsold vissza router módba, a 192.168.100.1 IP címen eléred, vagy pedig reset-eld le. A TP-LINK meg lehet sz@r, ha így sincs net rajta...

Az teljesen természetes, és normális, hogy bridge módban egy lényegesen szegényebb menü érhető el a UPC eszközében, ezzel nincs semmi baj.

Ugye a kábelt a TP-LINK WAN portjába kötötted, ami a UPC router felől jön?

[ Szerkesztve ]

(#25392) lajosx válasza Intruder2k5 (#25391) üzenetére


lajosx
őstag

tplink ment eddig csak ugye thome net volt.Szóval az jó,vissza állítottam a upc routert igy azon van wifi, Egyébként a tplink routeren nincs wan port . Modemes router,lehet azért,az 1es helyre dugtam be azt se tudom mi annak a neve.

(#25393) adika4444 válasza Intruder2k5 (#25381) üzenetére


adika4444
addikt

Jaj igen, el is felejtettem, hogy mi után felment a gyári fw, utána rögvest frissítettem.
(#25392) lajosx: akkor most pontosan milyen típusú is a TP-LINK?

üdv, adika4444

(#25394) Intruder2k5 válasza lajosx (#25392) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaa, akkor ez így egy kicsit mindjárt más!

Ez esetben a LAN IP címét állítsd át 192.168.1.254-re, és így kösd össze a UPC-s routerrel. Ez esetben a UPC eszközét a 192.168.1.1, a TP-LINK-et a 192.168.1.254 címen fogod elérni, és mindkettőben használhatod a WiFi-t is. Ja, és a TP-LINK-ben a DHCP szervert is kapcsold ki!

(#25395) lajosx válasza adika4444 (#25393) üzenetére


lajosx
őstag

tp-link td-w8960nb

(#25396) lajosx válasza Intruder2k5 (#25394) üzenetére


lajosx
őstag

legelső hozzászólásban már javasoltad, hogy állítsam át a tpl ink ip címét 192.168.0.1,és azt akkor megcsináltam de sajnos nem lett jo. Akkor próbáljam meg 192.168.1.254 re állítani? A upc menüjébe ezen a címen tudok belépni 192.168.100.1 on tudok belépni az jó? Ha beírom azt hogy 192.168.1.1 akkor nem jön be semmi. Ha belépek a upc menüjébe akkor ott is átkel állítani az ip címet? Mert ott nem igazán találom hogy hol kell.A dhcp kikapcsoltam legelső próbálkozáskor a tp linkben.
a upc menüjében ilyeneket látok

IP-cím89.133.184.39
hálózati konfiguráció ip címe 192.168.0.1

kezdő helyi cím 192.168.0.2

Ennyit találtam,ne haragudj hogy ennyire láma vagyok :R

(#25397) Intruder2k5 válasza lajosx (#25396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor legyen 192.168.0.254 a TP-LINK, a többi ugyanaz, tehát DHCP kikapcsolása is kell. A lényeg, hogy a UPC-s eszköz tartományába essen.

[ Szerkesztve ]

(#25398) lajosx válasza Intruder2k5 (#25397) üzenetére


lajosx
őstag

Most megcsináltam az elsőt amit javasoltál 192.168.1.254 igy most van net és wifi is mind kettőn,de legutóbb is így volt és kis idő után a tp linken elment a net.Lehet hogy most jó lesz de ha nem akkor még van valami amit esetleg kilehet próbálni? Vagy csináljam meg még most a 192.168.0.254 ip címet?

(#25399) lajosx válasza Intruder2k5 (#25397) üzenetére


lajosx
őstag

Mindegy még jó ha esetleg holnapra elmenne akkor jövök megint:) Nagyon szépen köszönöm a segítséget Szép estét:R

(#25400) dre11


dre11
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy egy Asus RT-N12 D1 router bekapcsolás után nem akar egyből csatlakozni a nethez. Az admin felületre belépve azt látom, hogy szerinte már kapcsolódva van, viszont WAN IP címnél 0.0.0.0 van. Minden beállítás default-on van, egyedül a quick setup wizard volt futtatva, ami elvileg beállított minden szükséges dolgot (illetve régen még repeater módban volt használva, de most lépett elő “normál” routernek, miután a korábbi RT-N10 D1 csak 50 mbitnek látta a digi 100 mbitjét).
A fura dolog az, hogy ha az admin felületen kézzel ki-, majd bekapcsolom a netet, akkor onnantól kezdve már jól működik minden, bejönnek az oldalak.
Tudna valaki segíteni, hogy milyen beállítás javítana a helyzeten?
Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.