Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Gubek-Einste válasza TazLeacher (#32000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha bridge módban van a szolgáltatói eszköz vagyis a saját router-ed publikus IP címet kap akkor csak abban kell beállítani a port forward-ot, a ZTE nem játszik semmilyen szerepet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32002) scarabeus86 válasza Gubek-Einste (#31981) üzenetére


scarabeus86
tag

Ilyen a router, UPC-s. Beállítottam tegnap a Google DNS-ét, újraindítottam a routert, azóta a LED-ekből ítélve állandóan újraindul. Úgy értem, hogy percenként az összes LED felvillan pár másodpercig, mint amikor áramot kap. Az Admin oldala sem jön be, netet sem ad. Reset gombot 1 percig benyomva tartottam, hiába, szerintem ez a router megdöglött. Persze pont hétvégén...

Sikerült ma a Wi-Free hálózatra rácsatlakoznom valamelyik szomszéd routeréről, így egész stabil a net, tehát szerintem a routerem haldoklott már.
1 hónapja én írtam a WLAN topikba hogy ez a router nem bírt WiFi-n 50-nél többet, kábelen jött csak a 120 Mbit. Connect Boxot azóta sem hozták pedig ígérték, holnap beviszem hozzájuk ezt a routert és kérem a Boxot.

(#32003) ArthurShelby válasza scarabeus86 (#32002) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Upc-s topikban jártál már?
Hívtad már a 1221-et? Ők mit mondtak, mit látnak?
Próbáltad már resetelni a upc-s HGW-t? (hátul reset gomb 15mp-ig kell nyomni)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32004) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Sziasztok. smsc7004vbr-t szeretnék switchnek beállítani, de nem boldogulok vele. Minden instrukciót szívesen fogadok. Jelenleg tplink router van, arra kellene rákötnöm.

[ Szerkesztve ]

(#32005) Gubek-Einste válasza Keef_Lee (#32004) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32006) scarabeus86 válasza ArthurShelby (#32003) üzenetére


scarabeus86
tag

Nem hívtam őket egyrészt mert hétvége van, másrészt lehet órákat kell várnom ha terheltek a vonalak az egyenlegem meg lefogy, harmadrészt holnap úgyis járok arra, közelben van az ügyfélszolgálat, már összepakoltam a routert. Connect Boxra ki kell hogy cseréljék, 120-as csomaghoz jár és 1 hónapja telefonban is ígérték hogy majd kicserélik. Amíg 30-as netem volt semmi baj nem volt vele, szerintem ezt a régi routert nem ilyen sebességhez tervezték. WiFi-n meg csak 50-et bírt, az lópikula.
Igen reseteltem, hátul 15 mp-ig, majd 1 teljes percen át nyomtam a gombot, ezt le is írtam az előző HSZ-ben.

(#32007) Keef_Lee válasza Gubek-Einste (#32005) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm. Szinte hihetetlen, de úgy tűnik, hogy sikerült. :) :R
Valami finomhangolást nem árt ezen kívül?

(#32008) Gubek-Einste válasza Keef_Lee (#32007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem szükséges

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32009) daver88 válasza daver88 (#31983) üzenetére


daver88
aktív tag

Van mégy egy kis problémám a már beállított rendszerrel. Ma csatlakoztunk volna egy laptoppal az Asus routerhez vezeték nélkül, csatlakozás megtörténik, de sajnos nincs internet...DNS problémát ír...
Viszont minden más működik Wi-Fi-n, kábelen, ami eddig fel volt rá csatlakozva...telefonok, tablet is..

Mi lehet a gond?

(#32010) Gubek-Einste válasza daver88 (#32009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32011) daver88 válasza Gubek-Einste (#32010) üzenetére


daver88
aktív tag

a csatorna automatára van állítva, a jelszó pedig rendben van..

(#32012) Scrym


Scrym
tag

Üdv.!

Nem tudom tudtok e segíteni. Adott egy ONT - Huawai HG8245H. Telekomos net, nem egy szuper masina, de amire kell arra jó sikerült mindent beállítani DDNS, Port nyitás, kivéve egyet. A routert szeretném távolról elérni. DDNS működik kamerákat elérem, minden klappol. Alapesetben szokott lenni a routerekben ilyen beállítási lehetőség (Remote Controll) de itt nem találok sehol ilyet. Nem tudom valahogy nem lehet megoldani port nyitással a router lan címére, próbálkoztam minden félével 80-as port, 8080, nem akar összeállni.
DDNS beállításánál ed lehetőség egy "service port" kitöltésével, de ott is próbáltam már mindent!
Esetleg valaki? Előre is köszi szépen!

(#32013) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Jelerősítő-hatótávnövelő készülékben szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy családi ház, aminek az emeletén van a router és az alsó szinten a szobákban már nagyon gyenge a jel. Kinéztem egy TP-Link TL-WA 850 RE-t, ez mennyire oldaná meg a problémát? Egyáltalán mekkora jel szükséges neki amit fel tud erősíteni? Eléggé zöldfülű vagyok ezen téren, szóval jön jönne pár tapasztalat a készülékről illetve a probléma megoldásáról. :)

(#32014) Gubek-Einste válasza daver88 (#32011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fix-re kellene állítani a csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32015) Gubek-Einste válasza Scrym (#32012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezz rá a T topikban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32016) Gubek-Einste válasza Don.Corleone (#32013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egyáltalán mekkora jel szükséges neki amit fel tud erősíteni?
Minél nagyobb annál jobb.
Általánosan olyan helyre kell tenni ahol az eredeti jel még jól vehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32017) daver88 válasza Gubek-Einste (#32014) üzenetére


daver88
aktív tag

sajna ugyanez, minden felcsatlakozik rá, kivéve a laptop...Pedig előtte már volt használva, és azóta nem volt más változtatás végrehajtva, csak amit itt írtatok.

néha-néha másodpercekig van internet, betölt egy-egy oldalt, de utána ismét jön a felkiálltójel..

[ Szerkesztve ]

(#32018) Don.Corleone válasza Gubek-Einste (#32016) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

Köszönöm szépen! Sajnos a kábeles router kialakítása nagyon kacifántos lenne a ház adottságai miatt, főleg annak elvezetése. :/ Ezért gondoltam erre az egyszerű kis falba dugós kütyüre. Mivel pl. a leghátsó szoba ajtajánál még príma a jel, ahol van egy konnektor, de a szoba végébe már nincs jel(3-4 méterre). Ha az ajtónál elérhető jelet tudná erősíteni már jó lenne. Csodát nem várok, csak épp lehessen telefonon pötyögni, vagy egy tv adást nézni neten. Alszok rá még párat, igazából a 3,5k-t talán megérhet egy próbára. :)

(#32019) daver88 válasza daver88 (#32017) üzenetére


daver88
aktív tag

smc-n ki volt kapcsolva a DHCP, mint azt a leírás is írta, de ezt most bekapcsoltam, és most működik, legalábbis az elmúlt 15 percben nem volt gond..

[ Szerkesztve ]

(#32020) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Beszereztem egy Archer C5 routert, amit egy ZTE ZXA10 ont-re kotve probalok interneteleresre birni. A mellekelt lepeseket elvegeztem, de az internet on led narancsszinuen vilagit. Wan kapcsolat tipusnal PPPoE-t detektal, pedig a regi TP-Link routernet egesz biztosan nem kellett felhasznalonevet/jelszot megadni. Milyen beallitast kell keressek, hogy dinamikus IP-n mukodjon?

(#32021) Gubek-Einste válasza Blackhole13 (#32020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik szolgáltatónál vagy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32022) Blackhole13 válasza Gubek-Einste (#32021) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Digi.

(#32023) KUKSZI86


KUKSZI86
újonc

Sziasztok,

körülbelül 1 hete vásároltam tplinkn ac1200-as routert.
Netem T-com, optika 1000/200-as.
eddig ment a torrent, viszont csere óta nem akar peerekhez csatlakozni.
UPNP engedélyezve, peereket mutatja, de csatlakozni nem csatlakozik egyetlenhez sem.Letöltésem tökéletes.
Esetleg valaki találkozott már hasonlóval?

köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#32024) Blackhole13 válasza Blackhole13 (#32022) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Tárgytalan

(#32025) daver88 válasza daver88 (#32019) üzenetére


daver88
aktív tag

sajna megint jelentkezik a folyamatos szétcsatlakozás...:(

(#32026) Gubek-Einste válasza KUKSZI86 (#32023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan, hogy épül fel a hálózat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32027) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
adott egy dlink DIR-605L csúcskategóriás csodája.

a kábeles eszközök stabilan működnek, de a wifis eszközöket(laptop, mobilok) folyamatosan eldobálja, van hogy nem is csatlakozik.
Meg próbálok neki segíteni hogy fixáljam a hibát, ebben kérem a segítségeteket.
Sajnos a beállításokig nem jutottam el, mert még a belépőkódot sem ismeri, az alap beállítás meg lett változtatva.
Ők totál nem értenek hozzá, énsem vagyok nagy szaki, ráadásul 200km választ el minket, így meg vpróbálok neki telefonon, mailben, vagy teamvieweren segíteni.
a szolgáltató Kaposvár Vidanet, automatikus ip cím kiosztás, és 3 óránkénti ip cím frissítés van.
Ha jól tudom nem igényel felhasználónevet és jelszót a csatlakozáshoz.

Arra gondoltam hogy esetleg egy ddwrt vagy openwrt stabilizálhatná?
ezek közül melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32028) Gubek-Einste válasza Bacusuz (#32027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW által nem támogatott eszköz így sajnos ez a megoldás nem játszik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32029) Bacusuz válasza Gubek-Einste (#32028) üzenetére


Bacusuz
őstag

koszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32030) scarabeus86


scarabeus86
tag

Úgy tűnik, megoldódott ez a probléma. Zsír új routerrel is DNS gondok voltak, viszont ha a torrent klienst bezártam akkor nem volt gond, tehát az zavarta be a routert. Tegnap levettem a maximális kapcsolatok számát a utorrentben, azóta jó a netem akkor is, ha a háttérben fut a kliens. Érdekes, amíg 30 Mbites volt a net, addig nem zavarta a torrent csak mióta megemelték.

(#32031) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Vettem használtan egy 841ND v9-et, ki nem nézem az eladóból, hogy valami baja van a routernek, úgyhogy valami user errorra gondolok...
A vezetékes net tökéletesen működik mind a laptopon, mind az xboxon, viszont... A Wifi nem az igazi, egy telefon és egy iPad megy róla. Főképp az iPaden, de néha a telefonon is előfordul, hogy kb. 20 perc után elveszti a netet, de úgy, hogy a tplinklogin.net sem akar bejönni! Csak a router újraindítása segít, de utána megint csak 20 percig tart...

A MAC címet a laptopomról klónoztam, ezt egyéb okokból muszáj vagyok megtenni, illetve a 192.168.0.1-es IP címet is megváltoztattam, és az SSID is rejtett. Viszont rengeteg hálózat található a környéken, ez bezavarhat?

Köszi előre is :)

(#32032) Gubek-Einste válasza _adaml21_ (#32031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, bezavarhatnak az idegen hálózatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32033) _adaml21_ válasza Gubek-Einste (#32032) üzenetére


_adaml21_
őstag

És ez esetben mit lehetne tenni?

(#32034) Multibit válasza _adaml21_ (#32033) üzenetére


Multibit
veterán

- A csatornaszélességet vedd 20 MHz-re
- A csatornaszámot Te magad válaszd ki a kevésbé terhelt csatornák közül, ne hagyd Auto-n a beállítást
- Ha a kliensek tudnak 5 GHz-en csevegni, használj dual band routert
- Ha csak 20 perc után dobja a kapcsolatot, akár terhelés probléma is lehet, ebben az esetben vissza kell fogni a terhelést (torrent), vagy erősebb routert kell venni

[ Szerkesztve ]

(#32035) petertomiboy


petertomiboy
csendes újonc

Sziasztok,

Most vettem egy új Asus RT-N18U routert, és az admin, admin felhasználónév és jelszó kombóval nem enged be a kezelőfelületre. Valaki tud valami megoldást? Válaszokat előre is köszönöm!

(#32036) Intruder2k5 válasza petertomiboy (#32035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az hátulján lévő reset gombot áram alatt tartsd nyomva ~10mp-ig!
- IP címet egyébként oszt?
- WiFi SSID látható?

(#32037) petertomiboy


petertomiboy
csendes újonc

Mindkettő igen. Netezek,torrentezni is tudok, wifit is fogja a telefon az újonnan kreált ssid-vel, csak a kezelőfelületre nem tudok bejelentkezni admin, admin-nal. Próbáltam a resetet is de ugyan az a helyzet.

(#32038) csixy válasza petertomiboy (#32037) üzenetére


csixy
addikt

root adminnal menj be
ha tomato van rajta

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#32039) Intruder2k5 válasza petertomiboy (#32037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kliensen mi az alapértelmezett átjáró ip címe? Nem lehetséges, hogy a router egy szolgáltatós hgw után van bekötve, aminek szintén 192.168.1.1 a default ip címe, és a router átállt a 192.168.2.x tartományra?

(#32040) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Előre bocsájtom, nem értek a routerekhez... sem.

Olyan gondom lenne, hogy a tegnapi napig tökéletesen működött a T-Com által adott Huawei HG8245 típusú routerem. Azonban este észrevettem, hogy nincs Wifi. Mivel egyik telefonon, illetve a laptopon sem volt, ezért újraindítottam a routert, azonban a jelenség (wifi hiánya) nem szűnt meg.

Telefonon néha feltűnik a Wifi keresésénél az én Wifim, de "Azonosítási problémát" ír ki, már amikor megtalálja egyáltalán. Próbáltam már, hogy 2-3 percre kapcsoltam ki a routert. Semmi sem változott. Próbáltam, hogy a telefonon kapcsoltam ki a Wifit, majd újra vissza. Semmi. A telefonnal "elfelejttettem a hálózatot, majd amikor megtalálta, beírtam a jelszót, de nem csatlakozott...

Ebben kérnék segítséget!

Előre is köszönöm!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32041) petertomiboy


petertomiboy
csendes újonc

Sziasztok!

Ps4-el akartam összehangolni port forwarddal, és azt vettem észre ha nem kötöm rá a routerre a ps4-et akkor bejön a kezelőfelület, de ahogy bedugom nem akar beengedni

(#32042) Gubek-Einste válasza Vertigo18 (#32040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelentsd be hibára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32043) Gubek-Einste válasza petertomiboy (#32041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú router-ról van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32044) petertomiboy


petertomiboy
csendes újonc

Asus RT-N18U

(#32045) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tudtok abban segíteni milyen módon érem el webes felületen a switchemet? Link aggregation miatt érdekelne.

Annó az eladó ezt írta:

PC IP-t erre állítani: 192.168.1.253
Böngészőbe beírni: 192.168.1.254
User: admin
PW: admin

Viszont ez nem működik, nálam az IP 192.168.0....

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#32046) Multibit válasza allein (#32045) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy a switched administration guide-ja is írja, 192.168.1.254 címen érhető el a kütyü. A PC-den nem kötelező 192.168.1.253 IP címet beállítani, elég, ha azonos alhálózaton van a számítógép (azaz, 192.168.1.x). Ehhez viszont át kéne állnod a routered LAN-jával is erre az alhálózatra! Gondolom (nem tudom!), a switch IP-je módosítható, így talán a cím átírása után vissza állhatsz a régi alhálózatra (ha nagyon akarsz). Tehát, első lépésként 192.168.0.x-ról 192.168.1.x-ra módosítsd a routered LAN címét!

(#32047) Vertigo18 válasza Gubek-Einste (#32042) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már mindent megcsináltam... Átnéztem a router webes felületét. Aztán ellenőriztem a jelszót? Majd próbálgattam a telefonokon.

Aztán, amikor már csak a reset volt vissza, kicsit megpiszkálgattam az antennát, miközben forgattam a routert, és már csippant is a teló, hogy talált wifit. Ennek nagyon örültem, de közben nem is nyugtatott meg annyira, mivel bármikor előjöhet a hiba, valamiféle antenna-érintkezési problémára gyanakszom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#32048) Tuzsi88


Tuzsi88
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Most vásároltam egy ASUS RT-N12+ típusú routert. A problémám, hogy a vezeték nélküli hálózatot a telefonom és a tabletem is látja, tud is hozzá csatlakozni, de a laptomomon egyszerűen nem látja a hálózatot. Tudnátok nekem segíteni, hogy mi lehet a probléma? valami beállítás a számítógépen esetleg??
Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

(#32049) Intruder2k5 válasza Tuzsi88 (#32048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A wifi csatornát állítsd fix-re, 1-11 közé valahova, amit más nem használ.

WiFi csatornaválasztás az inSSIDer program segítségével

(#32050) allein válasza Multibit (#32046) üzenetére


allein
addikt

Szia. Köszi szépen, alhálózat változtatás után be tudtam lépni a cisco menüjébe és az ip cíéet át tudtam írni 192.168.0-ra :R köszönöm szépen a segítséget.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.