Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) archimed


archimed
csendes tag

van egy LINKSYS etherfast cable 1 port DSL routherem, becserelnem vezetéknélkülire, ráfizetéssel, vagy vennék egy vezetéknélküli kütyüt (min. egy porttal), amit a meglévö routherem után köthetek

BJ

(#1002) rdi válasza bnss (#998) üzenetére


rdi
veterán

sajnos nincs.... szerintem

Fej! Tor! Potroh!

(#1003) tronic válasza bnss (#998) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Sajnos nem olvastam vissza, h mit operáltál a routereddel, de kis segítség az korrekt MTU érték megállapításához. [link]

Dial on Demand - akkor ''tárcsáz'' mikor valaki kapcsolatot akar kezdeményezni a belső hálón.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1004) tronic válasza archimed (#1001) üzenetére


tronic
tag

És mi a konkrét kérdésed? :)

Lehet router mögé kötni wireless acces point-ot.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1005) Pepe32


Pepe32
csendes tag

torentem azt irja válcsak portot.piros három szög mit tegyek irjatok lécci

(#1006) rdi válasza Pepe32 (#1005) üzenetére


rdi
veterán

engedd ki a portot a tűzfalon. forwardoltál már?

Fej! Tor! Potroh!

(#1007) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Sziasztok! Segitség! :F
Nemrég sikerült adsl-t váltani azaz matavrol pantelre, hurokhordozás néven, vagy ijesmi.
dlink 360t modem a régi, azzal nem igazan müködik a netem, de amit hoztak dlink 380t az majdnem tökéletesen müködik(ugyanazok a beallitasaim mint a elözö szolgaltatonal kivéve jelszo stb...)
1-2 problema:
elsö nap sehogy sem ment a net, felhivtam szolgáltatot, felvette hibának és másnap már ment de csak igy:
néha ujra kell inditanom a modemet és csak ugy müködik.
Routerrel egyátalán nem müködik, pedig mindent beallitottam(mar be volt allitva az elözö dsl miatt)
Remélem nem csak nekem ez a problémám és meg lehet oldani. Nem jut eszembe mit kéne még leirnom, hogy meg lehessen oldani a problemat. Kérdezzetek=) ja és légyszi segitsetek! :)

(#1008) Winzsolt válasza Winzsolt (#1007) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

kiharcoltam a szolgáltatótól annyit hogy segitettek router beállitásában, megoldottam dynamic ip-t és routerben a ReneW-ra kéne kattintanom, de hiába nyomogatom, tölt és utána semmi(nem kér ip-t a szolgáltatotol) mi lehet a baja? :U

(#1009) sirhunter


sirhunter
csendes tag

Szevasztok! aki keni-vágja a Linksys-es routert az szoljon már légyszives, elöre is THX!!!

(#1010) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!


Hatalmas gondom van, segítsetek hozzáértők!

Invitel ADSL-em van, plusz egy router! (Gigabyte GN-BR01G-RH)
A gépem kábelen keresztül van összekötve a routerrel.

Beállítom a letöltéseket, elindítom és pár óra múlva egyszerűen megáll a letöltés és a sebesség lenullázódik.Szval olyan lenne, mintha megszakadna a net, de amikor nem volt routerem, akkor ilyen gondom nem volt!

Ilyenkor újra kell indítanom a gépemet, a routert ki kell húznom a 230ból és csak akkor lesz újból netem!

Mi lehet a baj?
Segítsetek, mert így nem tudom otthon hagyni a gépem, hogy töltögessen, mert megszakad :O

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1011) DTF


DTF
aktív tag

Sziasztok!

A következő az én nagy problémám: KábelNet-em van egy pár napja. A gondom az, hogy ha routerrel összekötöm a kábelnet modemjét, akkor a sebesség 8-adjára csökken. Simán, a modem egymagába - router nélkül - a normális le- és feltöltési értékeket produkálja.
Tehát vmi be kellene állítani a routerben.
De ez itt a probléma! nem tudom ugyanis, hogy mihez nyúljak. Az emule letöltőprogram miatt be van kapcsolva a port forwarding, mert ha nincs, akkor lassaban tölt le. Ez nem lehet a hiba, mivel megnéztem be- és kikapcsolt port forwarding mellet a le- és feltöltési sebességet.
A routerem típusa: Sitecom WL-527. nézegettem magyr fórumokat ezzel kapcsolatban meg külföldit is, de nem találtam rá megoldást.

Mi lehet a probléma és mit kelen beállítanom?

A segítséget előre köszönöm: DTF

DTF

(#1012) mr.geeZ


mr.geeZ
aktív tag

Sziasztok! Gigabyte gn-br01g routerem van, és az a gáz, hogy nem megy a helyi hálózaton való file és nyomtatómegosztás. Pingelni tudják egymást, és az egyiken futó webszervert is látja a másik gép, de a helyi hálózaton már nem. Eddig egy Micronet routerünk volt, tökéletesen ment minden, de elfüstölt a tápja, ezért vettünk egy wlanos Gigát, mindent ugyanúgy bedugtunk, a net teljesen jól megy ezzel, de a lanon a gépeket nem lehet tallózni azóta.
Az esetleg ehhez kapcsolódó beállítások:
Allow remote management Enabled
Enable NetBIOS passthrough Enabled
Fix IP címeket használok a gépekenek, de a DHCP aktív a wlan hozzáférés miatt.
Visszavigyük, vagy lehet szoftveresen valami megoldása a dolognak?

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1013) mr.geeZ válasza mr.geeZ (#1012) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Bocs, úgytűnik valami lokális gond lehet a másik gépen, valami service nincs beindítva, vagy ilyesmi, de nem lehet szgpnevet, meg munkacsoportot váltani, így valószínűleg ott van a hiba, és csak véletlenül bukott ki épp most.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1014) BluEyes válasza mr.geeZ (#1013) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
Nekem is ilyen routerem van, bár úgy tűnik, a hálózatom kevésbé összetett, mint a tiéd. Mindenesetre a gépeim jól látják egymást, gond nélkül közlekednek a fájlok, a VNC is megyen jól, és ehhez nem kellett sokat varázsolni a routerben. Szerintem korrekt kis cucc ez a Giga. A hiba szerintem is inkább a gépek körül lesz.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1015) Winzsolt válasza Winzsolt (#1008) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Mostmár nyomogathatom a renew-t és megkapja a dns-t és a ip-t meg mindent a router és azt irja h csatlakozott, és a szolgáltato is ugy latja minden rendben de netem az nincs....ijenkor mi van? :F
Olyan lehet, hogy adsl2+-t kell tamogatnia a routernek? mer a (dlink)360t modemmel nemment a net mostmeg 380t-vel megy, és erre rá van irva hogy adsl2+ :U

(#1016) rdi válasza Winzsolt (#1015) üzenetére


rdi
veterán

dns szerver be van állítva?

Fej! Tor! Potroh!

(#1017) Winzsolt válasza rdi (#1016) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Igen be volt....
Ki volt kapcsolva 1 napig a router 1év után, és most összeraktam és jó minden, azóta nem merek hozzányulni:))

(#1018) kcs89


kcs89
csendes tag

Hello!

Az a problémám van, hogy vezetéknélküli netem van és hozzá egy Dana NW5140SR router.
Eddig egy hétig egyész jól ment, de ma megbolondult. Reggel a szomszédomnak, aki hamarabb kapcsolta be a gépét, volt netje. Nekem eközben meg nem volt! Ez meg hogy lehet :F Szóval elkezdtem a kábeleket dugdosni míg végül a modem kábelét dugtam a gépbe. Így ment a net. Később gondoltam újra megpróbálom a routert működésre késztetni. Bedugom, bekapcsolom, nah lelkem megnyugszik minden OK. Kb egy teljes órán keresztül ment. Utánna megint nem volt kapcsolat. Közben a router azt írta hogy minden rendben, a net kapcsolódva van. Csakhogy a gépem nem így gondolta. :W Foggalmam sincs mi lehet az oka. Most megint közvetlenül a gépembe van a modem kábele. Légyszi aki hallott már ilyenről vagy volt ilyene írjon. pls

(#1019) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok.

Egy elég furcsa kérdésem lenne... Routeren keresztül netezek(ST Lab), és be szsertném állitani h ki mennyire használ6ja a netet. 1 megás netet haszálunk 4en de ha valaki letölt másik 3 ül net elött és néz mert sávszálesség semmi. :W Arányosan szeretném elosztani 4 gép között netet. lehetséges ez?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#1020) user12 válasza FuckeR19 (#1019) üzenetére


user12
őstag

Egy bizonyos QoS nevű szolgáltatás biztosítja eme funkiót (amennyiben a router is kezeli). Ha nincs beállítva vagy nincs ilyen benne, akkor a program, igény, prioritás, protokoll, stb tekintetében osztja el a kliensek között a sávszélességet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1021) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy ilyen routerem van

KTI Networks KT-100/E
Broadband IP Router v1.19e

Sajnos nem tudom beüzemelni. :( Nem csatlakozik.

Így van beállítva:
[link]
[link]
[link]

A hálózati beállításoknál is be van állítva a 192.168.0.2 IP cím, a 255.255.255.0 szubnet maszk, és a router IP-je átjáróként.

Azért szeretném fix IP-vel megoldani, mert csak egy db IP címet lehet beállítani a port forward-nál a DMZ host mezőbe, és nem szeretném mindig állítgatni.

Van 5letetek, hogy mi a baj?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1022) shev7 válasza Bici (#1021) üzenetére


shev7
veterán

dns-t allitottal be? (mellesleg a 2.-3. link nem jo)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1023) Bici válasza shev7 (#1022) üzenetére


Bici
félisten

[link]
[link]

DNS-t? Azt hol? És az mire kell? Köszi!

MOD:
Ja vágom a hálózati beállításoknál....
Nem állítottam be. Kellene? És mire kell állítani?

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1024) shev7 válasza Bici (#1023) üzenetére


shev7
veterán

ott ahol a fix ipcimet is beallitottad a sajat gepeden. Hogy mire kell? mondjuk arra, hogy tudj netezni :) a legjobb ha a szolgaltatod cimere allitod. De allithatod a routered cimere is, rosszabb esetben fagyni fog tole par naponta :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1025) Bici válasza shev7 (#1024) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Sajna így sem megy.
Beállítottam a ''Preferred DNS''-hez a router címét, de ugyanúgy ezt írja ki csatlakozáskor: ''PPPoE Connecting...'' és nem mozdul percekig.
A szolgáltató címét nem tudom sajna. A szerződés nincs nálam. :( Ki lehet valahogy deríteni?

Nos, leírom biztos, ami biztos, hogy pontosan mi is az ábra:
- ADSL modemből egyenes kábel be a router WAN csatijába,
- Routerből egyenes kábel be a gépbe.
- LAN beállítások 192.168.0.2, 255.255.255.0, 192.168.0.254, és preferred DNS: 192.168.0.254
A router beállításai az előző linkeken.

Köszönöm!

A kábelek jók, mert jelenleg is azokról megy a net, csak éppen switch-ként használva a routert gépről tárcsázós módszerrel. A router is jó, mert néhány hónapja DHCP-vel sikerült beállítani, hogy Routerként menjen, de most fix IP kell. Sajna nem emlékszem, hogy akkor hogy volt beállítva. :(

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1026) shev7 válasza Bici (#1025) üzenetére


shev7
veterán

''PPPoE Connecting...''

Ez mi a franc? :) nem azt akarod hogy a router ossza meg a netet? akkor a geprol nem kell pppoe kapcsolatot felepiteni, majd megoldja a router.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1027) Bici válasza shev7 (#1026) üzenetére


Bici
félisten

De azt akarom. Nem is a gép írja ezt ki, hanem a Router. Van a Tools menüben egy olyan, hogy PPPoE Connect, meg Disconnect.
A connect-ra klikkelve írja ezt ki. Gondolom evvel kell csatlakozni, nem?
[link]
És persze ezt látom, ameddig csak nézem. Semmi olyasmi, hogy ''PPPoE Connected'', vagy hasonló. :(

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1028) shev7 válasza Bici (#1027) üzenetére


shev7
veterán

akkor lehet lirtad a jelszot... vagy allitsd auto connectre...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1029) Bici válasza shev7 (#1028) üzenetére


Bici
félisten

Üdv!

A jelszót újra beírtam, auto connect-re állítottam, de semmi. :(
Most DHCP-n sem megy, kipróbáltam.
Valami nem stimmel, még keresgélem a hiba okát.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1030) Bici


Bici
félisten

NA, most reseteltem a routert a hátsó kis gombbal.

DHCP-vel most működik, de a fix IP-vel nem, pedig beállítottam a DNS-t a windózban.
Van valami ötleted, hogy mit kell a routeren állítani, hogy fix IP-vel is menjen?

Köszi!

MOD: Jelentősen lassabb egyébként routeren keresztül most a net. eddig ~4,5 MBit volt, most 2Mbit alatt van.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1031) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
Van egy belkin 54g routerem két asztali gép tökéletesen megy vele wirelessen,egy toshiba laptop amin vista van nem.Mi a farok baja lehet?A hálozat ezen számitógépen mentett beállitásai nem felelnek emg a hálozatkövetelményeinek.Mit csin áljak?DHCP-n megy,automatán.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1032) Bici válasza Bici (#1030) üzenetére


Bici
félisten

Annyit még hozzáfűznék a dologhoz, hogy hiába műxik DHCP-n, mert bizonyos időközönként (pl.: energia-takarékos módból való visszatérés után pár percel) elmegy a net, és akkor a router menüje sem jön be. Ezután csak úgy műxik megint, ha kikapcsolom a routert, visszakapcsolom, win restart, és némi várakozás, kézi csatlakozás, stb. Elég bizonytalanul megy. Az már biztos, hogy nem a router és a modem között van a baj, mert azt már minden esetben kiírja, hogy sikeresen csatlakozott. A router és a gépem között lesz a baj.
Tehát DHCP módban is nagyon köhögős.
Átállítottam fix IP-re, beállítottam amit csak tudtam. Kikapcsoltam a DHCP szervert a routeren, beállítottam dinamic routing-ra.
NAT Mode (IP Sharing)-re van állítva Router Mode helyett. Ez az alapbeállítás, gondoltam biztos jó.
A routeren beállítottam 2db DNS-t, és a gépen is ezeket állítottam be, és olyan gyönyörű kék halál lett a válasz, hogy csuhaj! :O

Szóval ezek után halvány lila fogalmam sincs, hogy mit hogyan kéne beállítani ahhoz, hogy stabilan működjön fix IP-vel... :(

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1033) badSeth


badSeth
csendes tag

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy két gép között fájl- és adsl netmegosztás után, miután a routert kikapcsolom (mivel neten való játszáshoz nem az igazi) és simán csatlakozom a netre, a net gyakran ''befagy'' -nulla adatforgalom- és kapcsolat tulajdonságai ablak sem nyilik meg, ujrainditás után megjavul egy ideig. Amugy router használata közben ilyen probléma nem jelenkezik... Mi lehet a gond?
remélem érthető voltam

üdv

(#1034) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Továbbra sem megy fix ip-vel a router, ha valaki tud, segítsen!

Köszönöm!

Előzmények:
[link]
[link]

Router típusa:

KTI Networks KT-100/E
Broadband IP Router v1.19e

menüjéből pár rész: (ha kell más menüpontokról is kép, vagy lementés, akkor csinálok)
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1035) Timekiller


Timekiller
csendes tag

Sziasztok!

Most raktam újra a laptopomat, de a routert nem érzékeli a kedvesem és a wi fi lámpácska sem világít. Tud vki segíteni?
köszi

(#1036) shev7 válasza Timekiller (#1035) üzenetére


shev7
veterán

na ez egyel tobb informacio mint ami az elozo topicban elhangzott. Rakd be a driver cd-t, es telepits fel minden drivert hozza. (kulonos tekintettel a hotkey gombok driverere) ezutan a megfelelo gombbal be fogod tudni kapcsolni a wifikartyat, onnantol mar csak kapcsolodni kell.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1037) Timekiller


Timekiller
csendes tag

sikerült elméletileg rájönnöm h mi a helyzet vele =)

(#1038) Timekiller válasza shev7 (#1036) üzenetére


Timekiller
csendes tag

pont ezt csináltam.. beraktam a driverek dct és ott vacakolgattam kerestem a wifit aztán találtam vmit és nyomogattam össze vissza most meg csinálja =) juuuuj dejó és akkor ugye mindent amit találok azt installálnom kell?

(#1039) Timekiller válasza shev7 (#1036) üzenetére


Timekiller
csendes tag

a hotkey gombok drivere melyik???

(#1040) Csiri26


Csiri26
csendes tag

Sziasztok!
Lenne 1 kis gondom.Vettem 1 Jaht gyártmányú Wireless routert.De már ott elakadtam, hogy a számítógéppel összekössem.....Megadtak 1 portot, hogy a ezt az internetcímhez írjam be, de nem talál ilyen oldalt.Ha valaki értene hozzá megköszönném...A típusa :WA40554EX
Köszi mindenkinek aki segíteni tud!!!

Ricsi

(#1041) tzscske válasza Csiri26 (#1040) üzenetére


tzscske
tag

csatlakoztasd a gépet a routerhez(valamelyik lan portba dugd be a kábelt)
írd be a böngészőbe:192.168.2.1
Username:admin
Jelszó:1234
És szépen beléptet.Innen már a gyors beállítás varázslóval pár kattintás és megy is.
Az internetet a WAN csatlakozóba dugd!
A kábel nélküli része kicsit macerásabb,de ha visszaolvasol biztos ahoz is adnak megfelelő kiindulási alapot,hogy be tudd állítani.

(#1042) Bici válasza Bici (#1034) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Lehet, hogy túl nehezet kérdeztem? :F :U
Az is megoldás lehet, ha valamilyen módszerrel ki lehet iktatni a router tűzfalát, minden IP-re. (A Fix IP-re is azért lenne szükség, hogy a DMZ host rovatba ne kelljen minden újracsatlakozásnál új IP-t beírni a DHCP miatt.)

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1043) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Üdv

Nemrég vásároltam egy D-Link DIR-100 Routert, minden működik frankón, de amikor a másik gépre szeretnék valami adatot mozgatni, akkor borzasztó lassan megy! Előtte D-link DI-604-em volt, akkor nagyon gyorsan ment a másolás.

Mi lehet a gond?
Valamit nem kapcsoltam be, vagy épp fordítva??

(#1044) Newyorker


Newyorker
addikt

Két gépen akarom megosztani az ADSL-em kábellel!
Mi vegyek routert, vagy switchet?
Mi a különbség?
Melyikkel kell kevésbé bajlódni a konfigurálásnál?
Melyik egyszerűbb?

THx a válaszokért!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#1045) Bici válasza Newyorker (#1044) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

A switch csak eegy elosztó, a Router pedig egy olyan szerkezet, ami tud csatlakozni a nethez. Vagyis Router használata esetén nem a gépeden csatlakozol, hanem ezt elvégzi a router, és a rá kapcsolódó szgépeken alapból lesz net.
A switch-el is lehet sok esetben netet megosztani, feltéve, ha a szolgáltató ezt nem tiltotta le. Ez esetben csak össze kell kötni a dolgokat, és minden gépen külön-külön csatlakozni.
Ha engedi is a szoláltató, ez nem célszerű megoldás, mert a vonal szakadozásához vezet.
A routert be kell állítani, a switch-et csak össz kell dugni. A mai Routereket nem sokkal nehezebb beállítani, mint a gépen az ADSL-t.
Amúgy azért tudom ilyen jól, mert épp ilyen cipőben járok én is.

A szakadozós switch-es megoldásról szeretnék áttérni routerre, de mivel nincs pénzem újra, be kell érnem egy régivel, amit régebben kaptam.
Sikerült is beállítani, de csak DHCP-re állított hálózati beállításokkal megy, fix IP-vel egyáltalán nem. A router mindkét esetben csatlakozik a netre, de fix IP esetén mégsem jön át a gépre a net.
A másik probléma, meg az, hogy a 8Mbites vonal sebessége leesik, 1,1-1,3MBit-re. Ha közvetlenül csatlakozom, akkor is csak 4,5Mbit körül teljesít, de az asszem a telefonháló hibája.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami beállítás, amivel fel lehetne kicsit turbózni a routert, és/vagy fix IP esetén is működésre lehetne bírni?

Köcce!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1046) user12 válasza Bici (#1045) üzenetére


user12
őstag

A 8 megabit, az csak 4.5, ez már több helyen is bizonyítást nyert.
A routerről annyit, hogy ha eléggé bevállalós vagy, megpróblákozhatsz firmware frissítéssel. Gyártó honlapjáról leszeded a legutóbbi változatot és föltöltöd a routerre.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#1047) Bici válasza user12 (#1046) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Sajna semmit sem találok a gyártó oldalán erről a típusról. :(

De leírtam nekik is mindent.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1048) Davyd_89


Davyd_89
csendes tag

Sziasztok

A problémám az, hogy bekötötték nálunk ezt az IPTV csomagot, amihez kaptam egy ien routeres modemet vagy mi a fenét, amiről a tv és a net együtt megy. Amióta eről a csodáról jön a net, azóta torrentről valami siralmas tempóban jönnek le a dolgok(1-2K), meg amikor hálózatba akarom nyomni haverokkal a gameket, akkor nem találom meg a servert sehogyan sem.:(
Olvasgattam valami olyasmit hogy valahogy ki lehet kerülni a routerek tüzfalát valami külön port csinálásával, és akkor állítólag megoldódnak ezek a problémák. Ezzel kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket, mert én az ilyen hálózattal kapcsolatos dolgokban eléggé láma vagyok.

Válaszotokat előre is THX.

Jah, és a router típusa Thomson speedtouch 780i wl

(#1049) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az én routerem nem mindig, de előfordul, hogy a következőt csinálja:

Bakapcsolom gépet, netet, gép elindul, csatlakozás nuku. Nézem a routert, a tetején a LED ütemesen villog. Router off, aztán on, onnantól megy szépen. Régebben olyat is csinált, hogy menet közben gondolt egyet és átváltott ilyen ütemesen villogó nem dolgozó üzemmódba. Mi lehet a gond?
A router: COREGA BAR SW-4PL.

Ledeknél az a LED villog ami mutatja, hogy a géphez csatlakozva van a router. Abból az egyik LED villog, amelyik a net használatát mutatja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1050) Winner_hun válasza Winner_hun (#1049) üzenetére


Winner_hun
félisten

up

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.