Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) Atlantisz48 válasza Atlantisz48 (#25597) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni egy illetve több probléma megoldásában.
Adott egy D-Link DMC-704 Router vagy talán modem, igazából nem tudom mert a TV telefon internet erről megy. De sajnos amikor Wifi-vel erről internetezek akkor változó időközönként azt írja a Wifi-re hogy "korlátozott hozzáférés" és ekkor egy kis időre elmegy az internet, és nincs mit tenni várni kell, hogy megint legyen. Ezt miért csinálja? Lehet azért mert olyan zajos a környék a Wifi-k miatt?
A másik dolog meg az, hogy erre a D-Link -re rá van kötve egy Asus RT-N66U Tomatoval Switch módban.
És valamiért nem tudok rácsatlakozni a Wifijére. A jelszót biztosan jól írtam be, már azt is megpróbáltam, hogy beléptem a webes felületre, és ott ki/be kapcsoltam a 2,4Ghz-s Wifit. De most sem enged. Bezzeg a Wifi LED a routeren jó gyorsan világít....érdekes. Amikor megpróbálok rácsatlakozni azt írja, hogy nincsen kapcsolat.
Ebben szeretnék segítséget kérni.

Üdv:
Zoli

Megjavult, bár nem tudom, hogy, de működik. :DD

(#25602) Lalllerrr


Lalllerrr
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Van egy TP-LINK TL-WR741ND típusú routerem. Ma délután egyik pillanatról a másikra elment a net, illetve maga a wifi hálózat is eltűnt. Szétkaptam a cuccot, modem közvetlenül a gépbe, így van net. Újra beiktattam a routert, kapott egy resetet, indítani akartam egy konfigurálást, de semmi, hiába írom a címsorba a megadott címet "Kiszolgáló nem található" üzenetet kapok.
Mivel a net kellett így újra direktbe kötöttem a modemet, azóta az ESS "ARP gyorsítótár mérgezés" üzeneteket dobál 2 percenként.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#25603) Intruder2k5 válasza Lalllerrr (#25602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár ez nem router gond, de EZT olvasgasd el.

(#25604) Lalllerrr válasza Intruder2k5 (#25603) üzenetére


Lalllerrr
tag

Köszönöm!
Most be tudok lépni a konfig felületre be is állítgattam, csak internet nincs.

(#25605) Lalllerrr válasza Lalllerrr (#25604) üzenetére


Lalllerrr
tag

Megoldódott! :)
Mégegyszer köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#25606) András. válasza Gubek-Einste (#25600) üzenetére


András.
tag

Az internetkapcsolatról nem nagyon tudok mit mondani, megvolt, amikor beköltöztünk, semmi infót nem kaptam róla.
A router maximum fél éves, firmware a legfrissebb, resetet még nem nyomtam de nem is nagyon szeretnék, ha van rá mód.

Érdekes módon csak WiFin keresztül csatlakózó windowsos eszközökkel csinálja. Minden, Androidos, iOS-os eszközök, XBOX, minden csatlakozik s eléri az internetet, de amikor egy windows gép akar csatlakozni, kidobja a DNS hibát és attól fogva kb 5 percig egyetlen eszközt sem enged csatlakozni. Még a router kezelőfelületéhez sem férek hozzá, CONNECTION_TIMED_OUT hibával.

(#25607) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valószínűleg villámcsapás miatt kapott egy kis túlfeszt a WAN portom. Javítható a router(tp-link wr842 nd) még valahogyan?

(#25608) Intruder2k5 válasza DrojDtroll (#25607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javításra nem hinném, hogy bármi esély lenne, esetleg custom firmware-el a WAN port átkonfigolható az egyik LAN port helyére, és akkor a maradék három LAN porttal használható tovább a router.

(#25609) DrojDtroll válasza Intruder2k5 (#25608) üzenetére


DrojDtroll
addikt

OpenWrt van most rajta. Az mentette meg. Gyári fw-vel használhatatlan. Most csak kb egy switch-ként üzemel.

Elmagyaráznád hogyan tudok a LAN portból WAN portot csinálni?

(#25610) Gubek-Einste válasza András. (#25606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A reset-et mindenképpen érdemes lenne megcsinálni.
Ki kellene próbálni, hogy router nélkül közvetlenül csatlakozni a netre, akkor mi a helyzet.
Router log-jában mi van az ilyen esetekben?

#25609 DrojDtroll
ÍGY kell.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25611) DrojDtroll válasza Gubek-Einste (#25610) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszönöm :)

(#25612) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. végül linksys ciscos n900as routert vettem. van egy netgear n300as routerem. elvileg mindkettö 300mbes, viszont a netgerar hatótávolsága eddig sokkal jobb mint a ciscoé. nem tudom ez miért lehet.
esetleg valami beállítási probléma lehet? tomato van a routeren. tudtok segíteni? ( ezen kívül vpn szolgáltatást is szeretném beállítani de nem sikerült eddig ég,viszont abban már van segítségem)

(#25613) Gubek-Einste válasza bb.bocs (#25612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a két router?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen kliens eszközökkel/adapterekkel van használva?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Mik a wifi beállítások (ha lehetne akkor képpel)?

A Tomato-nak van saját témája is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25614) LeffeB13


LeffeB13
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni két probléma megoldásában.

Kiindulási pont:
A lakás alaprajzát megnyitva, a WC-vel szemben a folyosó falának meghosszabbításaként egy beépített szekrény található, ami a bejárati ajtóig tart. Ebben a fa előszobaszekrényben van a UPC által adott modem/router, és az ehhez kapcsolódó Asus router. A falakban UTP kábelek futnak a nappaliig, amire a switch van rákötve, a switch-hez, pedig a NAS és a médialejátszó csatlakozik a nappaliban.

1. probléma – a Wifi hatótávolsága
Sajnos sokszor előfordul, hogy a hálószobában a Wifi jelerőssége a legalacsonyabb, így sok bosszúságot okozva akár már a telefonon/tablet-en keresztüli hírolvasásnál is. Ezt szeretném valahogy megoldani, vagy egy alapból erősebb wifi jelerősséggel bíró router-rel, vagy egy jelerősítővel, vagy bármilyen egyéb megoldással.

2. probléma – Wifi-n keresztül a konyhában maximális jelerősségnél is elő- előfordul, hogy egy tableten megnézni kívánt film akad, lejátszását nem lehet folytatni, máskor ugyanazt a filmet ugyanazon a helyen már le tudom játszani.

A fentiekhez még az is hozzátartozik, hogy a nagyobb sebességű netre váltás miatt, gondoltam lecserélem a régi Linksys WRT54GL routerem (tomato firmware), és egy Asus RT-N66U lett helyette. A médialejátszón keresztül a korábbi UDP-s (NAS) kapcsolatot át kellett állítani TCP-ra, mert az új routerrel a filmek nézhetősége sérült, és a TCP kapcsolatra váltással is csak a nézhetőséget tudtam biztosítani, de a bitráta lecsökkent a korábbi routerhez képest (azt hiszem most olyan 10 MB/s). Erre azóta sem igazán tudtam megoldást. Úgyhogy nagyon az a gyanú, hogy az új routerrel valami nem stimmel. Egyébként tomatot az új routeren is próbáltam, de semmi nem javult, úgyhogy visszaálltam a gyárira, most is az fut rajta.
Ha abban tudnátok segíteni, hogy hogyan kellene elindulnom (milyen eszközökkel), hogy a hálózatban található elemekről egyesével meg tudjam állapítani, hogy helyesek-e vagy sem, kvázi megállapítva a leggyengébb láncszemet, az is nagyon nagy segítség lenne.

Még talán fontos lehet, hogy az eszközök milyen módon vannak jelenleg bekonfigurálva:

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#25615) Gubek-Einste válasza LeffeB13 (#25614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-t nem kellene a szekrénybe rakni mert erősen árnyékolja a wifi-jét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25616) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Van egy Alcatel mobil a családban, ami azt produkálja, hogy amint felcsatlakozik egy bizonyos wifi-re, egyből újraindul. Korábban nem volt gond vele, csak azóta csinálja, hogy a router le lett cserélve egy digis ZXHN H298N-re. Tehát csak ezzel a routerrel produkálja a problémát, próbáltam másik wifivel is, ott nincs gond.

Feltételezem, hogy valami olyan szabványt, frekvenciát, akármit használ ez a router, amire az Alcatel így reagál.

Ötletek, hogy mit lehetne átállítani a routeren?

(#25617) LeffeB13 válasza Gubek-Einste (#25615) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Kipróbáltam úgyis, hogy kivettem a szekrényből a router-t, de a jelerősség a hálószobában változatlan.

(Még egy további infó, hogy jelenleg a upc modem/router (bridge mode) egy lan portja van rákötve az asus wan portjára.)

Egyébként az asus router eleinte a nappaliban lett üzembe helyezve úgy, hogy a upc modem/router továbbra is az előszobában volt. De azt olvastam valahol, hogy a modem és a router összekötését rövid kábellel érdemes megoldani, ezért átkerült az előszobába az asus router is. Illetve, hozzátartozik a történethez az is, hogy amikor az asus router a nappaliban volt, akkor a jelerősség az előszobában volt alacsony, azaz olyan mintha a teljes lakást az asus router képtelen lenne lefedni bárhova is teszem.
Hogy állapítható meg, hogy az asus router nem hibás-e? Csak, mert ha visszaviszem, és kiderül, hogy valójában konfig probléma volt, az tudtommal nekem pár ezer forintomba fog kerülni, és azt szeretném elkerülni.

(#25618) Gubek-Einste válasza LeffeB13 (#25617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telefon és antenna kábelre vonatkozik a minél rövidebb szakasz, UTP kábelre nem.
Legegyszerűbben úgy tesztelhető, hogy jó-e a router ha elviszed egy másik helyre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25619) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Ismerősöm problémája a következő. Két telefon (A és B) felcsatlakozik wifin minden okénak tűnik de a B telefonon nem lehet böngészni, mert azt elindítva csak keres de nem jön be semmilyen weboldal.
Ha A telefon lekapcsolódik a wifiről akkor B-vel lehet böngészni. Ez fordítva is igaz bár úgy néha működik a kettő együtt. A net az talán 10/1-es ha minden igaz...

Képek a routerből: [link]

(#25620) LeffeB13 válasza Gubek-Einste (#25618) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Valójában máshol is próbáltam már, mert a korábbi lakásunkban történt meg a router cseréje Linksys WRT54GL -ről Asus RT-N66U -ra. Ott, csak annyit tapasztaltam, hogy az asus (gyári firmware-rel vagy másmilyennel) instabilabb mint a tomato-val felvértezett linksys, de ott még a kis lakás miatt nem jött ki ilyen hangsúlyosan a wifi probléma. (Azért a mostani lakásunk sem nevezhető palotának, bár az elrendezése lehet, hogy nem túl wifi barát)
Nekem ezzel a máshol kipróbálással az a problémám, hogy nekem még mindig túl szubjektív, azaz azt sem tudom eldönteni, hogy felhasználó probléma áll a háttérben, az eszköz erre alkalmas, és többet nem is kell tőle várni, vagy hibás hardverről beszélünk. Én olyan tesztre gondoltam, mint pl a merevlemezek esetén, hogy lefuttatok egy gyári diagnosztikai programot, amit a szervíz is lefuttat, és ha ott hibát dob a gép, akkor biztos, hogy a szerviz is hibásnak fogja azt minősíteni. Ha routerek esetén ilyen nincs, akkor milyen lépéseket kellene végig csinálnia az embernek ahhoz, hogy a hardver visszavétele esetén jogosnak minősítsék a problémát, és ne lukra fusson? Tényleg az a gond, hogy azt nem tudom mondani, hogy egyáltalán nem működik, inkább az az érzésem, hogy nem azon a szinten működik, mint amit elvárhat az ember egy akár alsóbb kategóriás routertől is.
Aztán, ha más megoldás nincs, akkor lehet, hogy online rendelek egy másik router-t, és ha jó, akkor a jelenlegi routerrel van nagy valószínűséggel probléma, ha pedig nem, akkor nem tudom...

(#25621) Gubek-Einste válasza d@minator (#25619) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusúak a kérdéses telefonok?
Máshol működnek a telefonok rendesen?
Más eszközzel nincsen gond?
Be kellene fix-re állítani a használt wifi csatornát 1-11 közé, az SSID/jelszó csak angol abc betűi és számok legyenek.
Wifi Analyzer mit mutat?

#25620 LeffeB13
Mivel a wifi-re semmilyen garancia sincsen így nem lehet objektív tesztet futtatni, van jó vagy nem.
Ha ennyire rossz a helyzet nálad akkor inkább egy másodlagos eszköz kellene beüzemelni ami már a kritikus területre lenne telepítve kábeles kapcsolattal mert egy új router beszerzése a jelenlegi helyett semmilyen garanciát nem jelent, hogy jobb lesz a helyzet mint amilyen most van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25622) d@minator válasza Gubek-Einste (#25621) üzenetére


d@minator
addikt

Lumia 520 és iPhone 4s mindenhol jól működnek. SSID csak számok. Kertes ház falu. Több infóm sajnos nincs.

(#25623) LeffeB13 válasza Gubek-Einste (#25621) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Ha jól értem, akkor szükség lenne a kritikus területen egy újabb router beüzemelésére. Ebben az esetben bármilyen router megteszi (akár egy erősebb AC-s is?), vagy szükséges valamilyen kompatibilitási szempontokat is figyelembe venni?
A beállítása a másodlagos eszköznek úgy történne, hogy az elsődleges router lan portját összekötném a másodlagos router wan portjával? ugyanabban a tartományban kell lenniük? Az elsődleges eszköz 192.168.1.1. A másodlagost is ugyanerre kell állítanom? A másodlagos routeren szükséges bármilyen egyéb dolgot beállítani? Egyébként a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy ha azon a területen vagyok, amelyet mindkét router hatótávolsága lefed, akkor mi alapján fog egy adott eszköz az elsődleges vagy a másodlagos routerre csatlakozni?

(#25624) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni. Telepítettek otthonra egy Dlink Go-RT-300N típusú routert (szolgáltató). Most arra lettem figyelmes, hogy a telefon (Iphone) mutatja hogy csatlakozva van WiFin az internetre, de nem tölt be semmit neten. A router vagy a telefon újraindítása után működik egy ideig, aztán megint nincs net rajta. A többi eszközön persze normálisan működik a net. Valami beállítási probléma? Van esetleg valakinek ötlete mi baja lehet?
Köszi

(#25625) Gubek-Einste válasza LeffeB13 (#25623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen router jó lesz, ha az új eszköz "erősebb" akkor inkább ő legyen az elsődleges mivel mindig a "legerősebb"/"legjobb" eszköznek kell lennie az elsődleges/netre csatlakozónak.
A két eszköz ÍGY kell összehangolni, így egyetlen alhálózat lesz, mindenki látni fog mindenkit de természetesen használhatsz WAN-LAN összeköttetést is ha szeretnéd az eszközök egy részét elszeparálni a többitől.
Addig nem fog a kliens eszköz átcsatlakozni az egyik eszközről a másikra ameddig meg nem szakad a használttal a kapcsolat, a kliens eszközökben lehetséges állítani olyan, hogy preferált és/vagy megadott jelszint melletti átcsatlakozás de ezek csak az adott eszközre lesznek érvényesek és nem is minden eszközben érhetőek el.

#25624 Sur1G
A használt wifi csatorna legyen 1-11 közé, az SSID/jelszó csak angol abc betűi és számok legyenek, a régió magyar legyen.
Wifi Analyzer mit mutat?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25626) LeffeB13 válasza Gubek-Einste (#25625) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget.

Már csak egy kérdésem lenne: a wi-fi jelerősítő mennyire lehet alternatívája a 2 routeres megoldásnak?

(#25627) Gubek-Einste válasza LeffeB13 (#25626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos eszköz lehet akár repeater is de mivel a repeater használata alapból felezi az elérhető link sebességet (csak saját magán keresztül) és mivel mint írtad van kiépített kábeles csatlakozási lehetőség a másodlagos eszköz számára így jobb megoldás a két router-es felállás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25628) krealon válasza Gubek-Einste (#25627) üzenetére


krealon
veterán

Kiegeszites:

Ha azonos gyartoju / chipset-u a 2 eszkoz, akkor altalaban a WDS is bekonfiguralhato, ami segitsegevel mukodni szokott a roaming az Access Point-ok kozott (automatikus valtas szakadas nelkul).

(#25629) Sur1G válasza Gubek-Einste (#25625) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Köszi a választ.
A router nevénél, illetve a kódnál is csak sima kicsi és nagybetűk vannak, nincs semmi különleges karakter. A társasházban ahol lakok összesen 3 wifi hálózat van. Este nézek valami wifi analyzer programot, bár nem tudom mit kell keresnem. Érdekes, hogy a munkahelyemen teljesen jól megy, pedig itt sincs semmi beállítva, ráadásul legolcsóbb TP-LInk router van itt. Lehet, hogy a D-link ezen verziója nem teljesen kompatibilis a telefonommal?

Köszi
Üdv

(#25630) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Van egy Alcatel mobil a családban, ami azt produkálja, hogy amint felcsatlakozik egy bizonyos wifi-re, egyből újraindul. Korábban nem volt gond vele, csak azóta csinálja, hogy a router le lett cserélve egy digis ZXHN H298N-re. Tehát csak ezzel a routerrel produkálja a problémát, próbáltam másik wifivel is, ott nincs gond.

Feltételezem, hogy valami olyan szabványt, frekvenciát, akármit használ ez a router, amire az Alcatel így reagál.

Ötletek, hogy mit lehetne átállítani a routeren?

(#25631) Gubek-Einste válasza krealon (#25628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a meglévő router egy Asus N66U (konkrétan azt hiszem nem írta de lehet, hogy Tomato van rajta) így a WDS nem opció nála.

#25629 Sur1G
Androidos eszközre Wifi Analyzer, Windows-on inSSIDer3, OSX-n ezek, Linux-on LinSSID, iOS-n Network Analyzer Lite.
Néha vannak ilyen "kompatibilitási hibák", az eredetük elég sok minden lehet.
Egy reset + firmware frissítést csináljál, hátha megoldja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25632) Sur1G válasza Gubek-Einste (#25631) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Telepítettem iOS verziót amit írtál. Mit nézzek itt?

Köszi

Üdv!

(#25633) Gubek-Einste válasza Sur1G (#25632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Képernyőmentés kellene a látható wifi hálózatokról, ha lehet akkor grafikus módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25634) Sur1G válasza Gubek-Einste (#25633) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Üdv!

Wi-fi analyser program a következőt mutatja:

Köszi

(#25635) Gubek-Einste válasza Sur1G (#25634) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a BODO a tied akkor próbáld meg az 1-esre állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25636) LeffeB13 válasza Gubek-Einste (#25631) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget.

Nagyon érdekelne az a WDS bridge. Milyen routerekkel lehetne azt biztosan elérni? Az N66 nem alkalmas rá semmilyen formában? Mondjuk 2 db N66 képes lehet rá? (Tény, hogy korábban volt rajta tomato, de most gyári firmware van rajta)

(#25637) QSniper


QSniper
újonc

Sziasztok!

A minap vettem egy Tenda routert AC 1750 dualband wireless, és nem tudom beüzemelni, mert a szolgáltatónál kapott felhasználó névben kötőjel van, és a routernek azt jelzi ki, hogy ez nem megengedett karakter. A szolgáltató nem hajlandó új felhasználó nevet adni, és különben sem hitte el, hogy ez probléma lehet, konkrétan azt mondta ezt nem hiszi el, és egyébként ha újat adna, abban is lenne kötőjel.
Hogyan tudom elfogadtatni a készülékkel a kötőjelet?

(#25638) Gubek-Einste válasza LeffeB13 (#25636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS egy nem szabványos eljárás, leginkább TP-Link eszköznél lehet vele találkozni.
A szabványtalansága miatt lehet találkozni gyártónként eltérő értelmezéssel, hol ezt, hol azt jelenti, alapvetően általában valamilyen repeater-szerű használati mód szokott lenni a működése de teljesen eltérő is lehet a gyártói értelmezése.
Mivel nincsen egységes formátuma így gyakorlati tapasztalatok alapján csak teljesen azonos eszközök (hardver és firmware verzió) között jön létre a kapcsolat de eléggé bizonytalan, itt a fórumon is voltak többen akiknek nem sikerült összehozni és/vagy bizonytalanul működött.
CFW (ilyen a Tomato is) alatti is van valamilyen értelmezése ha jól emlékszem de ebben nem vagyok biztos.

#25637 QSniper
Ha gyári firmware alatt nem megy a kötőjeles használat (tényleg elég hihetetlen) akkor tegyél rá Tomato-t, ott biztosan nincsen ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25639) QSniper válasza Gubek-Einste (#25638) üzenetére


QSniper
újonc

Kedves Gubek-Einste!

Köszönöm a gyors válaszod. Elértem a Tenda helpdesk-jét, állítólag készült egy béta szoftver ami ezt már kezeli, és elvileg elküldik. Megnyugodtam, mégsem bennem van a hiba :B Ha mégsem, marad a Tomato.

Nagyon köszönöm a segítséged!

(#25640) kalapur01


kalapur01
csendes tag

Hú ide kellett volna alapból írnom, sorry

Hello, hátha valaki tud segíteni.

A digi 500 nethez adtak routert, de az nem túl jó, úgyhogy most vettem egy TENDA FH303-at. Nem először csinálok ilyet. A kapcsolat PPPoE, beírom a felhasználónevet és a jelszót amit adtak, de nem tud felcsatlakozni a router. Visszarakom a régit azzal megy újra szóval nem tudom milyen beállítással lehet a baj az újban. Hátha ismeri valaki ezt a típusú routert, és van valami trükkje.

Ezt írja ki:
Nincs válasz az internetszolgáltatótól (ISP), kérjük, konzultáljon az ISP-jével.

Digi szerint sincs semmi gond, a régi routerrel működik is. Valami ötlet valakinek?

Előre is köszönöm.

(#25641) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!

NAS+router ügyben tudna nekem segíteni valaki?
ZTE ZXHN 298N router +D-Link DNS 327L.
Nem megy a konfigurálás.
Közvetlenül a PC-vel összekötve a NAS konfigurálható ,ám a routeren keresztül már nem látja a PC a NAS-t.
Gondolom ,hogy a routeren kell valamit bütykölni ,de mit?
Tűzfalon átengedve a NAS.

(#25642) martinkeet válasza martinkeet (#25641) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Megoldva!
Köszönöm!

(#25643) Multibit válasza kalapur01 (#25640) üzenetére


Multibit
veterán

Digi 500-hoz Tenda FH303??? Vagy rouert kell cserélned, vagy net előfizetést. Ez a router harmat gyenge az 500-as nethez. Alapvető gond, hogy csak 100 megabites portjai vannak!

(#25644) MorphBCS


MorphBCS
tag

Sziasztok!

Számomra érthetetlen probléma előtt állok.
A házunkban internet szolgáltató lett cserélve. Eddig Tréhome volt, most ViDaNet.
Az eddigi net rendszer úgy volt, hogy a T Cisco wifis modeme kapta a bejövőt, a tetőtérben az nyújtotta a wifit. Kábelesen átment a jel egy valamilyen TP sima fali csak kábeles 8-as switch-be, az osztotta szét a házban a szobákban a fali csatikra a netet. Plusz e mellé volt a földszinten a fali csati meg az asztali gép közé rakva egy TL-WR542G router rakva, hogy legyen lent is wifi.

Most a T elvitte a Cisco-t, a ViDa felrakott egy modemet amin se wifi nincs, és csak 1 kimenő RJ45 van.
A modemre bármit rádugtunk nem volt net. Azt mondták hogy csak a telepítés a dolguk, vegyünk egy routert.
rákötöttem egy TL-WR841N-t a modemjükre, beállítottam dinamikusra, meg a wifit is, kb 20 perc múlva kapott is IP-t, és azóta van net és wifi. Persze a fali switch-et is rákötöttem, így kábelesen van net a ház többi részén is.

Lent jön a probléma. Ha a PC-t a faliba bedugom van net. ha közbeiktatom a TL-WR542G-t akkor nem tudok sehogy netet varázsolni. Se kábelesen se wifisen nem osztja meg a netet, nem is ismeri fel sehogy hogy bizony márpedig ő kap. Már frissítettem firmware-t a legújabbra (2008 :DDD) minden módon le-reseteltem, de nem kap netet. egész éjjelre úgy hagytam hogy hátha csak a dynamic miatt későn kap IP-t, de semmi nem történt.

Továbbá a dynamic beállítások után kb 5 mp-enként frissöl a kép, de nem lehet kattintani se a Renew se a Release gombokra...

Lent pedig legalább annyira kellene a wifi mint a tetőtérben. (fent 2 laptop 2 telefon. lent 1 laptop 2-4 telefon)

Aki tud rá valamit, az keressen nyugodtan akár privátban is /azt hamarabb olvasom email értesítő miatt/, vagy csörgessen meg Szűcs Mátyás +36húsz5164399

cchhhh

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#25645) Gubek-Einste válasza MorphBCS (#25644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25646) MorphBCS válasza Gubek-Einste (#25645) üzenetére


MorphBCS
tag

Na akkor tuti én vagyok még 1.0, de nekem ennek a fele kínai.
Valami részletesebb hogy mit hova?

És ezer bocs :R

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#25647) LeffeB13 válasza Gubek-Einste (#25638) üzenetére


LeffeB13
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#25648) PAUBEN


PAUBEN
tag

Sziasztok!

Van egy asus RT-AC56U routerem és 5percenként dobálja le wifis eszközöket róla.
Miközben a kabelen folyamatosan van net(pc).
Tudnátok segíteni a wifis beállitásokban? 2,4 ill 5ghz // Nettel nincs gond.

(#25649) kali válasza PAUBEN (#25648) üzenetére


kali
legenda

szia,

kezdésnek a környeztet kellene feltérképezni, mert ha adott elérhető idegen hálózat, amivel a használt csatorna szintjén lehet ütközés, akkor ezt kell megfelelőre beállítani.
ezzel alkalmazással ellenőrizheted; link
a routeren friss firmware van, illetve ha történt frissítés, akkor az az előírtaknak megfelelően, tehát a lépcsőket betartva a firmware verziók tekintetében - nem mehet fel mindig csak a legújabb, köztes verziók is kellhetnek -, illetve amelyiknél írják, hogy kell a gyári visszaállítás és manuálisan kell újra beállítani mindent - több ilyen verzió is van -, ott úgy is történt?

(#25650) PAUBEN válasza kali (#25649) üzenetére


PAUBEN
tag

jelenleg merlin wrt használok rajta
de ezt az alkalmazást kipróbálom köszi
Nagy emeletes házunk van és a földszinten már dobálja le.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.