Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) Intruder2k5 válasza Ceko (#16000) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra a WiFi-s eszközre gondolok, ami a D-LINK-re csatlakozik, és nincs rajta net! Vagy nem ez volt a kérdés? Magában az IP kevés sajnos, mindenképpen kellene a Gateway, és a DNS is! Így tehát marad a holnap...

(#16002) Ceko válasza Intruder2k5 (#16001) üzenetére


Ceko
senior tag

Mindkettőn van.A ZTE-be megy a közvetlen a net (ADSL) és onnan tovább a D-Link-be UTP kábellel.WiFivel kapcsolódok a D-Linkre nincs net csak, ha UTP kábellel csatlakozom, ha ZTE-re kapcsolódok WiFivel ott meg van net. :Y

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#16003) Intruder2k5 válasza Ceko (#16002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erről beszélek én is! És arról az eszközről kellenek az IP beállítások, ami a D-LINK-re csatlakozik WiFi-n, és nincs net elérése!

(#16004) Ceko válasza Intruder2k5 (#16003) üzenetére


Ceko
senior tag

Értelek :) :DD Az volt a furcsa, hogy az elején még csatlakozni sem akart a D-Link wifijéhez sem egy telefon(iPhone-nal és Samsung-gal is próbáltuk),de még a laptop sem :F

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#16005) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ha fix IP-t állítok be a telefonomnak, hogy gyorsabban induljon a hálózat, akkor ugyanazzal az IP-vel akar majd csatlakozni minden hálózathoz? Hotspotokhoz is?

Egyébként fura, de amióta átállítottam a régiót, (és a dhcp szerver maximum idejét), azóta nem omlott össze egyszer sem a rendszer...

(#16006) madgie


madgie
titán

Sziasztok!

Linksys EA2700-am elég gyakran elfelejti, hogy neki 5 GHz-n is kéne mennie (csak a 2.4 network-öt tudom elérni). Ilyenkor csak a reboot segít... valami tipp? Mindkét hálózati beállítás WPA2 Personal-ra van állítva, nem ugyanaz a nevük.

(#16007) elesvik válasza elesvik (#15976) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

ma kipróbáltam a javaslatokat sajnos nem sok sikerrel.2 db routert is kiprobáltam mind a 2 frissitve volt de pppoe kapcsolatot mindig eldobták véletlenszerü időpontokba.DIGI internet.
Nem tudom mi okozza a hibát.

(#16008) Intruder2k5 válasza elesvik (#16007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindkettő TP-LINK volt? Azonos 741-esek?

(#16009) elesvik válasza Intruder2k5 (#16008) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

mind kettő TL-WR740N

(#16010) Gubek-Einste válasza madgie (#16006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset + újra beállítás
Reset + firmware frissítés + reset + újra beállítás
Ezek voltak már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16011) madgie válasza Gubek-Einste (#16010) üzenetére


madgie
titán

Első igen, új fw-t nem talált magának, de ma rákeresek kézzel.

(#16012) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Lehet rossz helyre írok ez esetben kérlek tanácsoljatok egy másik topicot.

Olyan problémám van, hogy a tegnapi nap folyamán megérkezett az új laptopom (Lenovo Ideapad Y510P).
Windows 8 64bit pro és minden egyéb szükséges programot felraktam rá, amit a Lenovo honlapján láttam összes szoftver fenn van rajt.

A gond az hogy nincs internet. Kábelen próbálkoztam, látja is a gép hogy lenne internetcsatlakozás, de a diagnosztika futtatás után mindig azt írja ki hogy nincsen hozzá ip konfiguráció.

A net úgy néz ki hogy egy UPC Fiberpower 120 van,modem egy Linkys WRT54GL routerhez csatlakozik és még egy Linkys Switcherhez. Minden más gép laptop, PC tud a nethez kábelen csatlakozni semmi bajuk nincs, pedig semmi ehhez szükséges szoftver nincs fenn rajtuk. Próbáltam úgy is az internethez csatlakoztatni a notebookot hogy közvetlenül a modembe dugtam, nem a switcherbe de semmi változás.

A másik gondom, hogy ugye elvileg lenne lehetőség Wifi-n is csatlakozni ehhez az internethez, azonban ezt én egyszer lekódoltam. A notebook látja ezt a wifi-t de nem tud hozzá csatlakozni mert név és jelszó kellene ami meg fogalmam sincs hogy mi. Nem tudjátok, lehetőség van arra hogy ezt valahogy kiderítsem? Akár az asztali gép segítségével ami rávan csatlakozva a netre kábelesen, vagy valamiféle router reseteléssel vagy akárhogyan?

Van itthon dobozban 1-2 másik routerem is az gondolom nem olaná meg a problémát ha egyszerűen kicserélném a routert egy másikra ugyanúgy kérné azt a jelszót ugye?

(#16013) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Csak nemrég vagyok router tulaj. Sikerült mindent beüzemelni, de néhány hét és bakker nem emlékszem a wifi kódomra. :B :( Tehát mobillal vagy egyéb eszközzel nem tudok csatlakozni a saját wifimhez. Ki lehet valahonnan deríteni a kódomat, vagy ki tudom ütni és újat írni, pl: resetelni az egész routert? :F

Köszi!

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#16014) Anubris válasza Anubris (#16012) üzenetére


Anubris
őstag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, egy barom vagyok, sikerült kábelen a netre csatlakozni, a routerbe dugtam most be az internetkábelt a switcher helyett így felismeri és működik.

Így már csak annyi kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám megszerezni a wifi-hez a nevet és kódot vagy újat kreálni úgy hogy ne kelljen a régit beírni.

(#16015) kali válasza sonaj0203 (#16013) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem ártana tudni a router pontos típusát, mert valamelyiknél kiolvasható a jelszó, de nem minden gyártó/típus esetén, utóbbiaknál csak az új megadása segít.

(#16016) sonaj0203 válasza kali (#16015) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi

Ez van meg TP-LINK TL-WR740N

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#16017) kali válasza sonaj0203 (#16016) üzenetére


kali
legenda

belépsz az adminisztrációs felületre, ott; wireless -> wireless security -> a megfelelő szekcióban kiolvasod a jelszót.

(#16018) sonaj0203 válasza kali (#16017) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Az adminisztrációs felület az lenne ami akkor jelenik meg amikor a router ip címét beírom a böngészőbe?
Ott is kódot kér, de mi van, ha vagyok olyan hülye és arra sem emlékszem illetve ugyan azt a kódot használtam, mint a wifinél? :B :F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#16019) kali válasza sonaj0203 (#16018) üzenetére


kali
legenda

igen, 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 (firmware verzió függvényében) címen éred el.
amennyiben oda sem tudsz belépni, úgy visszaállítandó a router a gyári alapra, és az annak megfelelő értékkel történő belépést követően, új jeszót adhatsz meg az adminisztrációs felület és a wifi terén is.
a router hátulján van reset gomb, azt kell benyomva tartani legalább 5 másodpercig úgy, hogy közben az eszköz áram alatt van. a ledek villogásából is látod majd, ha lezajlott a nullázódás.

(#16020) sonaj0203 válasza kali (#16019) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Megköszönöm szépen segítségedet. :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#16021) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Valaki segítsen! Feltettem az xp-t SP2-t, van egy jelvevő wn322g-m win 7en símán működött itt is viszont ha rámegyek a saját hálózatomra azt írja ki hogy "A Windows nem tud a kijelölt hálózathoz csatlakozni. Lehetséges, hogy a hálózat kívül került a megfelelő hatókörön. Frissítse a rendelkezésre álló hálózatok listáját, és próbálkozzon ismét."
A jel nem lehet gyenge..

(#16022) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ha valaki azzal nyúz benneteket, hogy a tp-link routere pár óránként összeomlik, és hiába látszik a felsorolásban, nemmlehet kapcsolódni hozzá, akkor állítsanát a dhcp címkiosztását a lehető leghoszabbra. Nálam legalábbis mindíg akkor száll el a cucc, amikor a dhcp új ip-t ad. Azért nektek írom le, mert az én gondom megoldódott, nem nagyn fogm látogatni ezt a topicot...
Üdv!
Dodo

(#16023) Gubek-Einste válasza tomy0628 (#16021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen titkosítás van a hálózaton? Ha WPA2 akkor kellene a WPA2 patch vagy az SP3.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16024) tomy0628 válasza Gubek-Einste (#16023) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Igen, már feltelepítettem az SP3-at, tökéletes és köszönöm azért.

(#16025) tarragona


tarragona
csendes tag

Sziasztok!

Upc 50-es netem van, és van egy ilyen routerem: wr-841nd
Amikor wifin keresztül használom a gépet a router közbeiktatásával, akkor a net olyan 30-30mb-s, ha rákötöm a gépet lan kábellal, akkor jön az 50-es net...
Ne is várja többet a routertől, esetleg beállítási hiba, vagy a notinak nem bír többet a wifi-je? (packard bell F4244

Nem értek hozzá, ezért köszönök előre is minden építő jellegű hozzászólást :)

(#16026) madgie válasza madgie (#16011) üzenetére


madgie
titán

FW továbbra sincs, de nyomtam egy teljes resetet, szépen bekonfigoltam, majd fél nap múlva elérhetetlenné vált a hálózat. Először arra gyanakodtam, hogy biztos a szolgáltató a ludas, de két óra múlva már kapott a router egy reboot-ot. Láss csodát egyből lett net.

Mi a fene baja lehet ennek és hogy tudnám reprodukálni? A szerviznek nem írhatom azt, hogy hajtsák három napig és talán hibázni fog. Még jó, hogy azért vettem Linksys-t, mert elegem lett az olcsó TP-Link-ek (hasonló) hülyeségeiből :(((

(#16027) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy adott a 40/20as diginetem. Asztalin kábellal tökéletes. Viszont wifivel laptopon és telefonon is csak 20/20-at tud.

Router:
TP-LINK 54M Wireless Router
Model No. TL-WR541G/TL-WR542G

Kérdésem hogy valami beállítási gond van, vagy pedig ez a router ennyire képes? Ha ennyire képes akkor miért?

Előre is köszi :)

Üdv

(#16028) kali válasza tarragona (#16025) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router bőven tud 50 megabit/sec sebesség felett is wifi útján, ha megfelelő ellenoldal, beállítás, és környezeti tényezők adottak.
az eszközkezelő szerint milyen wifi modul van a notiban?
a router és a noti azonos helyiségben van, vagy nagyobb távolság és fal is adott?
próbáld ki más/minden csatornán a wifi kapcsolatot, néha már a megfelelő érték beállítása is javít a kapcsolat minőségén, ezáltal a sebességen is.
a wifi modul illesztése rendben?

bunkomen; szia, az 54 megabit/sec kapcsolati sebességű g szabványos eszközök "mérhető" sebessége ~ 20 - 22 megabit/sec környékén maximalizákódik, mivel a forgalomban a hasznos adatok mélyen csomagolva vannak, tehát a forgalom egy része csak a szükséges körítés, de méréskor csak a hasznos adat számít.
a 40 megabit/sec "valós/mérhető" átviteléhez már n szabványos eszközök kellenek, tehát router is, és a notiba lévő wifi modul is.

[ Szerkesztve ]

(#16029) bunkomen válasza kali (#16028) üzenetére


bunkomen
tag

Szóval akkor ha ki akarom használni wifin keresztül is a 40/20-at akkor kell vennem egy 150Mbps tudó routert. Jól értelmezem? Az ilyen 4-5 ezer környékén kapható tp-linkek, megbízhatóak?

Üdv

(#16030) kali válasza bunkomen (#16029) üzenetére


kali
legenda

igen, minimum lite-n, tehát 150 megabit/sec jelölésű router kell, azzal már átvihető 40 megabit/sec felett is, ha a notidban is valamilyen n szabványos modul van.
40/20 alá elég sok helyre beüzemeltem tl-wr740n és tl-wr741nd típusokat is, nincs velük különösebb probléma, sok helyen több éve mennek hibátlanul.
amennyiben van rá módod és lehetőséged, elég korrekt áron (akár már 6 e ft környékén) kapható tl-wr841nd, egyrészt ez már 300-as és mimo képes, másrészt a v8 típus már hardveresen is erősebb kicsivel az elődöknél.

(#16031) bunkomen válasza kali (#16030) üzenetére


bunkomen
tag

Köszönöm szépen a segítséget és a jó tanácsot:)

Üdv

(#16032) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Sziasztok!
Szeretnék kérni néhány ötletet a következőhöz. Szobát cseréltem, és az újban nem volt netkábel. A UPC rakott újat a tévéhez, kettészedte, lett. De sajna a UPC-s telefon egy konyhán túli szobába kell, így mégsem tudtam áthozni a modemet. A kábelt nem akarom keresztüllógatni az egész házon, ezért maradt a vezeték nélküli net. Egy TP-Link WR1043ND-s routerem van, hozzá egy 150 Mbps-os, N-es adapter a gépben, olyan 8-10 méterre. Vezetékesen 126/10,5 megabitet ad, vezeték nélküli legjobb esetben 15/10-et. Csak a 7-es és a 11-es csatornán van net, de a 7-esen csak 5 megabittel jön. Ettől többet nem sikerült összehoznom, powerline-ra meg nem szívesen költenék, és a hálózat sem ideális hozzá. Az viszont elég gyanús, hogy csak 15 megabit jön, többnek kellene, nem? Még az iPhone-ra is legalább 40 jön a routerről, a kertben.
Van valakinek ötlete?

(#16033) Gubek-Einste válasza Mancsy (#16032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legalább N300-as adapter kellene de csak megfelelő körülmények között lesz lényegesen jobb a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16034) kali válasza Mancsy (#16032) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen típusú az a 150-es wifi modul?
az illesztés és beállítások rendben?
azonos helyen más modul/mobiltelefon jobb sebességet mutat?

(#16035) Mancsy válasza kali (#16034) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Azt hiszem TL-WN751ND. Win 8 alatt egyből ment, nem kellett állítani rajta. A router beállításai elvileg rendben. Ugyanitt egy iPhone 4S olyan 30-40/9-10 megabitet tud. Elvileg akadály sem nagyon van, mert kb. 8 méter van két nyitott ajtó között, a router 3 antennája pedig erre néz.

(#16036) krealon válasza Mancsy (#16035) üzenetére


krealon
veterán

"a router 3 antennája pedig erre néz."

Az ugye megvan, hogy a bot-antenna tengely iranyban sugaroz legkevesbe (semennyire) es a tengelyre meroleges sikban a legjobban?

(#16037) Mancsy válasza krealon (#16036) üzenetére


Mancsy
HÁZIGAZDA

Köszi! Csak kb. 5 fokot voltak döntve. Úgy értettem az erre néz dolgot, hogy igazából kinézek az ajtón, és ott van, szóval fal sincs közben.

(#16038) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Véleményetek szerint esélyes, hogy a router a szűk keresztmetszet egy 20/20-as netnél? Linksys WRT54GL a típus, és egy bérelt mikrós netet kötöttünk rá a mai napon. A netet a cég fogja használni, és természetesen nem egy ilyen mezei routeren keresztül, de amíg nem teszteltük le, ás látjuk, hogy működik kifogástalanul, illetve amíg nem állítottuk át az MX rekordjainkat, addig nem akarjuk élesre tenni, csupán tesztelni.

Tehát a kérdés, lehetséges, hogy a router wan portja nem bírja ezt a sávszélességet? Specifikációk szerint 10/100-as, de találkoztam én már ilyennel, nem is egyszer, főleg pl diginetnél. Jelenleg a 20/20 jó esetben megy 13-14/10-et, és ez nekem gyanús, ki szeretném deríteni mi a felelős ezért. Én a routerre tippelek.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#16039) elesvik válasza elesvik (#15976) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello!

Végre úgy nézz ki meg lett a megoldás DIGI PPPoe+(TP link wr740)router+dyndns+ip camera.
Minden jól be lett állítva mégis dobálta a netet.
Kiderült ,hogy a probléma nem nálunk van hanem a szolgáltatónál csak Ő(K) nem ismerték el.
Azt mondták hogy csak "ránéztek" a router-re semmit nem állítottak sehol sem,közben azóta meg semmi dobálózás nincs folyamatosan megy a kamera.

(#16040) And válasza A_ScHuLcZ (#16038) üzenetére


And
veterán

A WRT54GL valóban 100-as portokkal rendelkezik, némely 3rd-party firmware segítségével a WAN portja is a LAN részévé tehető. Egyébként 30..35 Mbps körül van a routolási sebesség maximuma (PPPoE-n a kevesebb). Nálam viszi a 30/5-ös kábelnetet, igaz nem gyári fw-rel, de valószínűleg azzal is vinné.
Mod.: "Jelenleg a 20/20 jó esetben megy 13-14/10-et, és ez nekem gyanús, ki szeretném deríteni mi a felelős ezért. Én a routerre tippelek."
Egyébként marha egyszerű: megnézed router nélkül, és megtudod, hogy úgy gyorsabb-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#16041) Praedo


Praedo
csendes tag

Sziasztok ötlet,segítség kellene van 1 Tp Link WR740N routerem amit használok eddig teljesen hibamentesen, de a minap este csak úgy megállt a net, nem kapcsolodik. Wifi jelet vesz minden "mas"készülék de net csak keres majd kiírja hogy nem tud csatlakozni!!router nélkül van net tökéletesen , reset megvolt a routeren de net kapcsolat most sincs rajta keresztül...!?? Kérdésem hogy kuka úgy ahogy van vagy van vmi amit én nem tudok??:) előre is köszönöm a segítséget!!
Üdv:B.J

(#16042) A_ScHuLcZ válasza And (#16040) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Tudom, csak szerettem volna elkerülni ezt a lehetőséget, hogy le kelljen mennem a hűvös szerverterembe, mert betegeskedem, de úgy tűnik nem marad más lehetőség. :)
Klónozom a MAC-et, és úgy már mennie is kell.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#16043) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok

Lenne egy gondom.
Van egy Belkin routerem és megosztva internetezek.
Amikor megakarok nyitni bármilyen weboldalt akkor azt írja a google chrome ,hogy tölt. Én pedig várok és várok és nem ad be semilyen oldalt csak nagyon ritkán.
Megnéztem a speedtestet és maxon pörög az óra a letöltésénél, a feltöltésnél csak fele annyi.
Digi netem van. Próbáltam a mozillát is ,de ugyan az a probléma.

Mi lehet a gond?

(#16044) Intruder2k5 válasza starpeter (#16043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És router nélkül nem próbáltad?

(#16045) Intruder2k5 válasza Praedo (#16041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbálj meg firmware-t frissíteni rajta, majd megint reset, beállítás, és próba!

(#16046) starpeter válasza Intruder2k5 (#16044) üzenetére


starpeter
senior tag

igen és úgy is olyan lassú :(

(#16047) Intruder2k5 válasza starpeter (#16046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez nem router probléma! Ha több klienssel is ezt csinálja, akkor jelentsd be a szolgáltatóhoz! Ha csak egy adott gépen, akkor esetleg próbáld frissíteni a hálózati adapter driverét is!

(#16048) Bozek


Bozek
nagyúr

Bár nem router és egyelőre nem gond, mert nem próbáltam ki, de lehetséges, hogy a D-Link a DSL-321B-ből csinált Annex A-s modemet is?

Ma vettem egyet és a doboz oldalára Annex A van írva. A boltba meg se néztem, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen létezik. Amúgy így néz ki: [link]

(#16049) Intruder2k5 válasza Bozek (#16048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne a tetejét nézd, hanem az alján a típusjelzést! Ott mit látsz?

(#16050) starpeter válasza Intruder2k5 (#16047) üzenetére


starpeter
senior tag

hogyan kell frissíteni a hálózat adapterét?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.