Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Gubek-Einste válasza petrson (#26340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosabb milyen típusú az a TP-Link router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26352) petrson válasza suszi82 (#26350) üzenetére


petrson
senior tag

Na, nekem helyrejött, kb. a 10. router-reset segített rajta, több percre húztam ki a hálózatból, a notebookot is újraindítottam. Próbáld meg te is, hátha.

Köszi srácok a tippeket! :R

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#26353) Charx válasza mezis (#26349) üzenetére


Charx
senior tag

Igen, minden így volt!

(#26354) mezis válasza Charx (#26353) üzenetére


mezis
nagyúr

Állíts be fix IP címeket a PC-n (192.168.0.200, 192.168.1.200,...) és futtasd a WNetWacher-t. Hátha rátalálsz így a routeredre valamelyik alhálóban.

mezis

(#26355) Intruder2k5 válasza Charx (#26353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Pontosan mit csinálnak a LED-ek, miután áram alá helyezed a routert?

(#26356) Roachy


Roachy
senior tag

Üdv!
Ma kötöttek be új netet nálam, az eddigi adsl helyett kábelnetet.
Kaptam egy cisco epc3925 típusú router-modemet. Viszont van nekem egy Tp-link wdr3600 routerem is. Én inkább ezt használnám, gyanítom sokkal jobb mint a szolgáltatós cisco.
Nem wifin, hanem kábelen kötném a Tp-linkhez, akárcsak egy mezei kábelmodemet. A router funkcióira nincs szükségem, le szeretném tiltani, ki szeretném kapcsolni, ne csináljon semmi mást, mint hogy tolja a netet a wdr3600-ba.
Viszont ilyet eddig még sosem csináltam, nem tudom mit kell tenni.
Bridge (nem találtam a cisco beállításaiban), DMZ, Port forwarding? Sejtem, hogy ezek közül valamelyik, de nem vagyok biztos a dolgomban, mit és hogyan kell. Ebben kérném a segítségeteket.
Nem bánnám ha kicsit okítanátok is, mit-mikor érdemes, mire való, előnyök-hátrányok, had fejlődjek egy kicsit. Ha van egy linketek ahol minden le van írva azt is megköszönném.
Egyébként nem értem miért szívatnak ilyen gagyi kombó cuccal, egy sima modem helyett. Ha legalább választhatnék, hogy nem kell router funkció, de erről szó sincs, ez van és kész.

(#26357) Intruder2k5 válasza Roachy (#26356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ki a szolgáltató? Telekom? Ha igen, van IPTV előfizetés is?

[ Szerkesztve ]

(#26358) Roachy válasza Intruder2k5 (#26357) üzenetére


Roachy
senior tag

Externet 30/5 és nincs se telefon, se tv. Csak a net. Ja és telekomos szerelő jött, onnan is hívtak az időpont egyeztetéshez. Szóval telekom hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#26359) Intruder2k5 válasza Roachy (#26358) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Externet-ről nem tudok nyilatkozni, mert ilyen szempontból nem ismerem, de az biztos, hogy a Telekom-nál használatos CISCO EPC3925-öt, a Telekom ügyfélszolgálat tudja átállítani bridge módba. Sajnos az admin felületéről ezt az opciót kivették, így az előfizető ezt nem tudja megtenni. Próbáld meg az üfsz-en...

(#26360) Roachy válasza Intruder2k5 (#26359) üzenetére


Roachy
senior tag

Ok, megpróbálom. És ha nem járok sikerrel, mit tudok tenni?

(#26361) Intruder2k5 válasza Roachy (#26360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kikapcsolni benne a WiFi-t, rákötni a saját routert, annak címét betenni a CISCO-ban a DMZ-be, és használni úgy. Azzal lényegében annyit érsz el, hogy minden bejövő kérést a saját routerednek fog továbbítani a CISCO, és nem kell duplán portot nyitogatni.

(#26362) Roachy válasza Intruder2k5 (#26361) üzenetére


Roachy
senior tag

Köszi a választ!
Holnap hívom őket, ha nem megy a bridge átállítás, akkor DMZ. Erről viszont most olvastam a hup-on, hogy valakinél rendesen visszalassult tőle a net. Ez mennyire valós?

(#26363) Intruder2k5 válasza Roachy (#26362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az hülyeség, semmi köze hozzá. Ott valami user error lehetett.

(#26364) Roachy válasza Intruder2k5 (#26363) üzenetére


Roachy
senior tag

:R
Mi a hátránya a bridge-hez képest?

(#26365) Roachy válasza Intruder2k5 (#26363) üzenetére


Roachy
senior tag

Közben találtam ezt a módszert. Működhet nálam is, ki merjem próbálni?

(#26366) Gubek-Einste válasza Roachy (#26365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már nem működik, évek óta le van tiltva ez a módszer.
A DMZ-nek az a hátránya a bridged módhoz képest, hogy dupla NAT van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26367) noxon


noxon
őstag

Sziasztok! A lakásban egy tp-link wifis router szórja a netet a többi ( laptop, mobil, pc ) eszköznek, szám szerint maximálisan 6 van rácsatlakozva. Namármost úgy veszem észre, hogy ilyenkor a wifit az eszközök eldobálják random időben, de, ha csak 1-2 eszköz van rajta akkor nem. Ennek mi lehet az oka? Rossz router beállítás, vagy nem bír a router ennyi eszközzel?

We live in a simulated world...

(#26368) Charx válasza mezis (#26354) üzenetére


Charx
senior tag

Köszi a tippet, próbálkoztam mindenféle ip-vel, de mindig csak a gépet találta meg. Szerintem ezt brickelte valaki.

(#26369) Gubek-Einste válasza noxon (#26367) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről is van pontosan szó?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26370) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv
Szeretném beállítani h a routerem naponta egyszer adott időben restartoljon, ezt melyik menüpontban tudom megtenni?

Firmware 3.13.15 Build 140319 Rel.41339n
Hardware WR1043ND v1 00000000

Köszi előre is! :)

Békesség, boldogság! x)

(#26371) Roachy válasza Gubek-Einste (#26366) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen, túl szépnek is tűnt...
Beszéltem az externettel, nem tudják/akarják aktiválni a bridge módot. És 7000 forint lenne a kiszállási díj, akkor lecserélnék egy bridge képes valami thomson(?) router/modemre. És természetesen személyes átvétel sincs.
Marad a DMZ, ha nem lesz gond a dupla NAT-tal, nem fogok a készülékcseréért ennyit leperkálni nekik.
Ez azért elég gáz eljárás! A szerződésben sehol nem szerepel hogy kötelező szolgáltatós routert használni, nincs választási lehetőség sem. Pedig van erre alkalmas készülékük is. Erre a felvetésre az volt a válasz, hogy viszont az sem szerepel a szerződésben, hogy lehet saját routert használni.
A műszaki ügyintéző azt sem tudta mi van, fogalma sem volt mi a bridge, dmz, a főnökétől kérdezgetet közben. Erre a problémára szerintem nincs is náluk semmilyen szabályozás, bevett szokás. Lehet még levélben puhítom őket, ez egy joghézag. Csak az a baj, hogy nem fenyegetőzhetek szerződés bontással, mert itt rajtuk kívül csak a t-fos szolgáltat. Ugyanez a net náluk, másfélszer többe kerül.

(#26372) mezis válasza Charx (#26368) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálhatsz még egy 30/30/30-as resetet.
UTP-n TFTP-vel, illetve soros porton még lehet próbálkozni. Mi a router pontos típusa ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#26373) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azon gondolkozom miért csináltak egy olyan funkciót a routerem appjához, hogy X idő közönként ami lehet pár nap, hét, hónap, percet órát is lehet állítani, tehát ahol a router automatikusan csinál magának egy restartot. Mintha kihúznám majd újra bedugnám. Korábban kérdeztem mi lehet az oka annak, hogy a RAM-ja telítődik napról napra kevesebb a hely. Minap kiürült és újra arról a %-ról indult ahol szokott.
Tehát nem értem a restart funkciót. Nagyon sok dolgot csak az appon keresztül lehet beállítani vagy csak ott érhető el. A web-es felület egy light megjelenítés ahhoz képest amit amit amúgy tud. Pl van benne netet gyorsító olyan menü ahol pár perc elemzés után optimalizálja a kapcsolatokat és elvben javítja a kapcsolat minőségét vagy sebességét, nem tudom csak látom, hogy tud ilyet.

(#26374) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok. A routerem topicjában már jártam, de ott nem tudtak segíteni.
Adott egy Asus n56u, használtan vettem, hardver reset volt.... firmware frissítés a 3.0.0.4_376_3879 verzióra megvolt. És az alapbeállítások vannak, nem nyúltam a mac szűrésen kívül semmihez. Adott még egy 100/50-es diginet, és egy galaxy S4. Kábelen a számítógép a 100/50 hozza is.....
A wifi sebességet tesztelve a telefonon (routertől fél méterre, fal , akadály semmi) 2,4, és 5 GHz-en is a letöltés 20-22 MBit/s, a feltöltés meg 40 MBit/s körül mozog. Ez mitől lehet, vagy milyen beállításom rossz? A csatornákat néztem és beállítottam, a fórumon az ajánlott beállításokat elvégeztem semmi nem változik....

Most felraktam az az n56u topicban ajánlott másik firmware-t, olvasgattam a fórumon a beállításokat.... de ezzel sem megy a letöltés 25MBit/s fölé..... a feltöltés az 50MBit/s amennyinek lenni is kell....

A telefonom tudna csak ennyit 5ghz-en is, vagy a router a rossz, és ezért adhatták el használtan?
A beállításaimról kép, a fórumon a "2373" -as hozzászólásban van.

"HONDACRX4EVER"

(#26375) Intruder2k5 válasza Mityu_76 (#26374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Laptoppal, PC-vel, továbbra sem próbáltad a WiFi-t?

(#26376) kali válasza Mityu_76 (#26374) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott telefon még 2.4 GHz n szabványos kapcsolaton is gyorsabb letöltést tud ideális esetben, mint 22 - 25 Mbps, 5 GHz sávon meg pláne.
a routeren eltérő a 2.4 és 5 GHz ssid?
minden csatornán kipróbáltad a kapcsolatot, egyiken sem jobb a letöltési sebesség?

(#26377) Mityu_76 válasza kali (#26376) üzenetére


Mityu_76
tag

Az ssid 2,4 és 5 GHz-n különbözik. Így természetesen egyértelmű, hogy melyikhez kapcsolódom.
A csatornákat még nem próbáltam állítgatni, csak megnéztem, hogy hova a legjobb ahol senki wifije nem zavar be, és oda állítottam.

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

(#26378) kali válasza Mityu_76 (#26377) üzenetére


kali
legenda

igen, pont azért kérdeztem gyakori hiba -, de akkor a használt frekvencia nálad okés.
próbáld ki akkor mindegyik csatornán, mert az is befolyásolhatja, láthatsz majd eltérő sebességi értékeket.

(#26379) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném. Az mi miatt van, h egy fél éve se vett Tp link wr841N router 4-5 óránként kihagy egy 10 másodpercre???

(#26380) kali válasza Csabi0415 (#26379) üzenetére


kali
legenda

szia,

mit jelent a kihagyás?
a wan oldal, vagy a lan/wlan oldal tűnik el, a netes kapcsolatból látod, vagy miként?

(#26381) Intruder2k5 válasza Csabi0415 (#26379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt ha lehetne kicsit pontosabban megfogalmazni. Mely oldalon hagy ki, a net szakad meg? Vagy a WiFi kapcsolat? LAN-on is kihagy, vagy csak WiFi-n?

(#26382) Csabi0415 válasza kali (#26380) üzenetére


Csabi0415
csendes tag

Telefonon a wifi jel ugyanúgy maxon van mint előtte, csak addig a 10-20 masodpercig nem lehet netezni, Xboxon az online reszbol is kirak.
Mikor az internet egyenesen a gepbe volt dugva, illetve mikor a routerrol kabelesen volt átvéve, akkor soha nem csinált ilyet. Ebből gondolom, h nem a szolgaltatonal van a provléma.

[ Szerkesztve ]

(#26383) Csabi0415 válasza Csabi0415 (#26382) üzenetére


Csabi0415
csendes tag

Naaa, az előbb úgy ledobott, h még a wifijel is elment...

(#26384) kali válasza Csabi0415 (#26382) üzenetére


kali
legenda

amennyiben csak a wifi kapcsolattal van probléma, úgy érdemes kipróbálni más/miden csatornán, hátha csak egy - vagy több - elérhető idegen hálózat kavar be, ami a tiéddel azonos vagy valamelyik szomszédos/átfedő csatornán forgalmaz.
az összefoglalóban találsz ajánlást alkalmazásra is, amivel tudod ellenőrizni a környezetet.

(#26385) noxon válasza Gubek-Einste (#26369) üzenetére


noxon
őstag

TP-link TL-WR740N és normális tipikus 3 szobás panel lakás. Ezt az inSSIDer progit nem ismerem. Feltettem, de nem tudom, hogy melyik adatot kell nézni benne, mire van szükség ott? Köszi előre is :R

We live in a simulated world...

(#26386) noxon válasza noxon (#26385) üzenetére


noxon
őstag

A channelt átraktam 3-ra amit a progi szerint nem használ más router... meglátjuk

We live in a simulated world...

(#26387) Gubek-Einste válasza noxon (#26385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 2,4 GHz Channel-ről kellene egy képernyő mentés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26388) noxon válasza Gubek-Einste (#26387) üzenetére


noxon
őstag

Próbáltam a megfelelő channelt beállítani, vagy a végére kéne? 10. channel utánra?

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#26389) Gubek-Einste válasza noxon (#26388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán a 13 csatornával próbálkozhatsz de sok eszköz nem szereti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26390) kockasinges


kockasinges
újonc

Adott egy Netgear WPN824 v3 router, DHCP kikapcsolva(AP-ként szeretném használni), a bejövő UTP pedig LAN portra csatlakoztatva. Viszont net nincsen. Ugyanakkor a router konfig paneljében látszanak a hálózatra csatlakoztatott gépek a másik használt tartományból, a hozzájuk rendelt címmel.(Ami furcsa...)
Mi okozhatja a problémát?

(#26391) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

itt minden ok?
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-09/25/417649_hlfmddonrugmeqaf_router_2.thumb.jpg

[ Szerkesztve ]

(#26392) mezis válasza Csabi0415 (#26391) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. De lehetne a 4-es vagy 5-ös csatorna is.

mezis

(#26393) Viperator


Viperator
őstag

Szép estét, Urak!

Probléma: mindig megszakad az internet (csak mától, tegnapig nem volt gond)

Router: TL-WDR4300 v1
Internet: Diginet 500

Nem tudom, hogy mi okozta az állandó megszakítást (router-számítógép, és wifi-mobil. A számítógép az alapértelmezett MAC.) Ma updateltem friss firmware-t a routernek, akkor is van probléma....

Előre is köszönöm a választ! (most router nélkül megy a net, a jel egyenesen a számítógépbe jön)

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#26394) Viperator válasza Viperator (#26393) üzenetére


Viperator
őstag

Na most kábelesen is megszakad, lehet, hogy a szolgáltatónál van gond.... hiába hívtunk, azt mondták, hogy próbáljak kábelesen (router nélkül)...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#26395) bolic


bolic
őstag

Most már TÉNYLEG nincs több hely az interneten

Tehát kérdezem, hogy melyik router tudja az IPv6-ot? Le kell cserélni? :U :W

Szerk.: Megnyugodtam, hogy a TP-Link WDR4300-at is támogatja az IPv6! :K :R

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#26396) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Reseteltem, átraktam másik chanellra és még mindig ledobál.

(#26397) mezis válasza Csabi0415 (#26396) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi drivert frissítsd a PC-n.

mezis

(#26398) Attaca


Attaca
csendes tag

sziasztok!

Egy Cisco Lynksy WRT120N routerem van jelenleg. Alapvetően minden eszközzel tökéletesen működik, csak az XBOX ONE-al multi közben van gondom, kábellel kötöm a routerhez. Folyton megszakad. Kipróbáltam, hogyha a netet laptopról osztom meg akkor nem volt gond. Illetve néha akkor is volt, de ha a routeren keresztül használom, akkor 2-3 perc múlva tuti. Port forwarding, reset router / xbox -on, ezen kívül xbox / Ubisoft ügyfélszolgálat, már minden megvolt, de eddig semmi nem segített.

Az érdekes, hogy semmilyen más eszközzel nincs gond, pl. céges laptop + VPN, ott ha disconnect lenne, akkor újra kelene indítanom a VPN-t, de 8 órát is simán megy gond nélkül.
Próbáltam már kábel nélkül is.

Szerintetek, kuka, vagy próbálkozzak valamivel még?

[ Szerkesztve ]

(#26399) noxon


noxon
őstag

Arra tudtok valamit mondani, hogy a windows amikor betölt ( win10 ) akkor nem csatlakozik autokatikusan a wifihet. Kézzel csatlakozok, beírom a jelszót utána pár másodpercig sárga felkiáltó jel látható és kiírja, hogy korlátozott és , hogy nincs internet elérés. Pár másodperc múlva viszont jó minden.

We live in a simulated world...

(#26400) Viperator válasza Viperator (#26394) üzenetére


Viperator
őstag

Megvan a probléma, a lépcsőházban lévő dobozban a rendszert újra kellett indítani (ahol vannak az elosztók, stb.), mert valószínűleg kapott a központtól egy változást és nem generálta saját magát a rendszer. És a változást a napokban indították el a központból... (Digi)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.