Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ott más gond van, nem az összekötés a probléma okozója, és nem is a 360R. Próbáltad a Netgear-t reset-elni? Áram alatt 10mp.

[ Szerkesztve ]

(#26152) Kolondrum válasza brown26 (#26150) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért nem? Mi a hibakód? A routerlogin.net vagy az 192.168.1.1 sem megy? Amúgy dettó így indult a 3700-as halála nálam.

(#26153) brown26 válasza Kolondrum (#26152) üzenetére


brown26
tag

Hibaüzenet nincs, "Ez a weboldal nem érhető el" ennyi van csak.
Próbáltam a 192.168.1.1-et és a routerlogin.net-et is, de semmi.
Így van összekötve
A kék a modem, sárga a tv a szürke pedig a gépbe megy

(#26154) Intruder2k5 válasza brown26 (#26153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na ez így nem jó. A modemet a WAN portba kell kötni, amiből egy darab van a routeren, a legalsó citromsárga.

A PC-n pedig tiltsd le a PPPoE kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#26155) brown26 válasza Intruder2k5 (#26154) üzenetére


brown26
tag

Átdugtam, de nem jó.
A PPPoE kapcsolatot hogy tudom letiltani? Illetve milyen kapcsolatot hozzak majd létre?

(#26156) Intruder2k5 válasza brown26 (#26155) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PPPoE kapcsolatot a Vezérlőpult, Hálózati kapcsolatok részben tudod, jobb klikk, és Letiltás. Nem kell semmit létrehozni helyette, jelen felálláshoz csak a helyi kapcsolat kell, az pedig megvan alapból.

(#26157) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!
TL-MR3420 Ver: 2.4
Huawei E3372
Tökéletesen működik elsőre, mindkét eszközön gyári fw.
De!
Nem tudom fixen 4G-re állítani! Esetleg nem gyári fw-ben van ilyen állítási lehetőség?
Üdv!

(#26158) Gubek-Einste válasza medium84 (#26157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit értesz 4G-re állítás alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26159) brown26 válasza Intruder2k5 (#26156) üzenetére


brown26
tag

Sikerült köszönöm :)

(#26160) medium84 válasza Gubek-Einste (#26158) üzenetére


medium84
aktív tag

Azt, hogy fixen 4G-re menjen fel. Ne automatikusan 2/3/4G-re.

(#26161) fujifilm1 válasza Varszegig (#26141) üzenetére


fujifilm1
senior tag

:K

(#26162) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Van egy TP-Link Wi-Fi Routerem, amit átkonfiguráltam switch üzemmódba.

Viszont elfelejtettem az IP címét, és a cmd-be beütött ipconfig így ugye nem ennek az eszköznek a címét dobja ki. Van valami megoldás?

Köszönöm előre is! :R

(#26163) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azt mi okozhatja, hogy a torrent letöltés nem max sávval megy? Minden más jó. Össze vissza ingadozik a sebesség a 100 és kb 80% között ha a full a teljes sáv.
Valami finom hangolás nincs beállítva? Annyira nem fontos, nem sietek, csak feltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#26164) Intruder2k5 válasza Kolondrum (#26163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több minden okozhatja, például nem győzik a seed-erek, vagy gyenge valamelyik hardver, akár a router, akár a PC.

(#26165) Kolondrum válasza Intruder2k5 (#26164) üzenetére


Kolondrum
félisten

Csak a router változott. A CPU kihasználtsága közel sem max, jobban megterheli ha USB-ről szedem vagy töltöm fel az adatot.

(#26166) Intruder2k5 válasza Kolondrum (#26165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routerről beszélünk?
És mennyi a netsebesség?
Kábelen torrentezel, vagy WiFi-n?

[ Szerkesztve ]

(#26167) Kolondrum válasza Intruder2k5 (#26166) üzenetére


Kolondrum
félisten

Xiaomi mini router.
Csont maxon 10megabites a net és más is használja. Kábel vagy wifi egyre megy.

(#26168) Gubek-Einste válasza erahurka (#26162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megnézed az elsődleges eszközben hátha benne van a csatlakozott eszköz listában a másodlagos eszköz címe valamilyen módon. Ha a korábban már többször említett leírás alapján csináltad meg a beállítást akkor megpróbálhatod próbálgatással rátalálni a megfelelő admin IP címre.

#26165 SymbianOS
Router nélkül már nézted, hogy milyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26169) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#26168) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát ez meglepett. Meglestem és közvetlenül a modemmel sem jó. Minden olyan mint routerrel. Szaros té net... BAnyákkal van tele a környék nem kell ide jó net mert minek...

Kapott egy restartot a modem.

[ Szerkesztve ]

(#26170) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Woow ez a reset csodákat tett. :DD

(#26171) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#26170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A reset sokszor képes megoldani a hibákat, sokszor egy újra indítás is elég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26172) Varszegig válasza erahurka (#26162) üzenetére


Varszegig
veterán

reset, és reconfig

(#26173) krealon válasza erahurka (#26162) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy TP-Link Wi-Fi Routerem, amit átkonfiguráltam switch üzemmódba.

Viszont elfelejtettem az IP címét, és a cmd-be beütött ipconfig így ugye nem ennek az eszköznek a címét dobja ki. Van valami megoldás?"

NetScan-nel gyorsan vegig tudod keresni az alhalozatodat.
Ha csak az utolso szamjegy bizonytalan, akkor ez gyors megoldast ad (254 probalkozas).

(#26174) MasterMark válasza erahurka (#26162) üzenetére


MasterMark
titán

ARP?

Switch Tax

(#26175) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Hogyan lehet úgy belépni a router felületére, hogy az ezután:
http://user:password@192.168.0.1/
feltett kérdésre még magától lenyomja az ok-t is a felbukkanó ablakon ("Ön be fog jelentkezni a bla-bla...")? Tehát mivel kéne kiegészíteni még?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#26176) Gubek-Einste válasza efi99 (#26175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam simán belép így Asus N18U alatt.
Milyen router-t használsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26177) efi99 válasza Gubek-Einste (#26176) üzenetére


efi99
senior tag

Dlink DI524

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#26178) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Sziasztok,

Van egy Digi 200/100-as netem. Közvetlenül a gépbe kötve a kábelt meg is van ez a sebesség. De amint közbe iktatom a TP-link TL-WR841N roteremet (az én gépem UTP kábellal csatlakozik hozzá) a letöltésem feleződik sőt olyan 79-es értékre áll be a feltöltésem meg 90 körül mozog. A routeren alapbeállítások vannak. Mi lehet a gond? :(((

(#26179) Multibit válasza Hephaisztosz (#26178) üzenetére


Multibit
veterán

Mi lehet a gond?
Az, hogy a routered kevés a 200 Mbps-hez. Az egy 100 Mbps portokkal épített router. Le kell cserélned! ITT tájékozódhatsz.

(#26180) Hephaisztosz válasza Multibit (#26179) üzenetére


Hephaisztosz
tag

Az remek :S
De akkor ez mit takar ennél a roternél?
WLAN átviteli sebesség: 300 Mbit/s
Ez lenne a vezeték nélküli max sebessége?

[ Szerkesztve ]

(#26181) kali válasza Hephaisztosz (#26180) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi/wlan esetén 300 Mbps kapcsolatra képes, de a vezetékes wan és lan portjai csak 100-as szabványúak, amik pppoe net esetén ~94/94 Mbps sebességre képesek wan <-> lan irányban, tehát ettől több a netből wan <-> wlan irányban sem mehet át.
más kérdés, hogy a 300 Mbps wifi is csak amolyan kapcsolati sebesség, ami magában foglalja a mélyen csomagolva utazó hasznos adatok mellett a szükséges körítést is, mert az is a forgalom elengedhetetlen része, de mérésre csak a hasznos adat kerül, így a mért wifi sebesség amúgy sem feltétlenül lenne több egy 300-as (2.4 GHz) kapcsolaton annál, amire a router wan <-> lan irányban képes, ha nem lenne a fent írt "korlát".

[ Szerkesztve ]

(#26182) Hephaisztosz válasza kali (#26181) üzenetére


Hephaisztosz
tag

Szia,

Nekem elsősorban a LAN lenne fontos. Asztali gépet használok UTP kábellal routerbe kötve.
Akkor ha kiszeretném használni ezt a 200/100-as netet akkor nézhetek egy 1000 Mbit-es LAN sebességre képes router után. Főleg úgy, hogy a közeljövőben ennél is nagyobb sávszélességre szeretnék váltani.

(#26183) kali válasza Hephaisztosz (#26182) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor gigabit jelölésű kell, de még ott sem mindegy a típus, mert a portok szabványos jelölése egy dolog, a bennük dolgozó hardver és képesség a lényeg, van olyan gigabit szabványos router, ami a 200 Mbps netet sem tudja kábelen wan <-> lan irányban, más típusok meg - akár a hardver, vagy a hw nat okán - jóval többet is, sok képes akár a diginet 1000 ~940 Mbps maximumát is átnyomni.
itt tudunk majd segíteni a megfelelő router kiválasztásában; link, megadhatod az elvárásaidat - wifi tekintetében is -, rászánt összeget...stb., a későbbi netes sebesség szerepeljen majd a leírásodban - már csak az kérdés, hogy 500 vagy 1000 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26184) Hephaisztosz válasza kali (#26183) üzenetére


Hephaisztosz
tag

Köszi a gyors segítséget. Szép estét.

(#26185) Multibit válasza Hephaisztosz (#26182) üzenetére


Multibit
veterán

Főleg úgy, hogy a közeljövőben ennél is nagyobb sávszélességre szeretnék váltani
Ebben az esetben kábelt kell majd használnod! Az 500 Mbps-t csak közelíteni lehet drága AC routerrel és drága AC adapterrel, és mivel wifi-ről van szó, semmi nem garantálható.

(#26186) Hephaisztosz válasza Multibit (#26185) üzenetére


Hephaisztosz
tag

Jaja mostmár képben vagyok hála nektek. De én alapból kábelt használtam, a wifi csak mellékesen fontos családtagok laptop + mobil használatához.
Már vágom, hogy a routerem LAN-ja nem bír 100 Mbitnél többet sajna.

[ Szerkesztve ]

(#26187) Gubek-Einste válasza efi99 (#26177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van még más is a sima user/pass pároson kivül amit meg kell adni akkor az a router egyedi dolga, ezzel a formátummal csak a sima user/pass-t igénylő bejelentkezést lehet elkerülni.
Pontosan milyen egyéb dolog van még?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26188) airsoftpro


airsoftpro
csendes tag

Sziasztok! Van egy TP-link archer C5 routerem amelyre egy synology NAS van csatlakoztatva. Hol keressem a problémát, ha mind 5 mind 2,4GHz-en belassúlt az adatátviteli sebesség? 14Mb/s 5Ghz-en és 4Mb/s-et 2.4Ghz-en mértem, míg ha kábelen másolok az 120MB/s. Korábban mikor mértem akkor 40-50et tudott azért. Segítségeteket köszönöm előre is!

(#26189) efi99 válasza Gubek-Einste (#26187) üzenetére


efi99
senior tag

Végeredményben semmit. Csak feljön még egy megerősítő popup ablak a szokásos igen - mégse gombpárossal (szövege: Ön most a "user" felhasználónévvel belép a ... felületre)-és szeretném ha magától "megnyomná" az okét. Ezután jutok a router felületére.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#26190) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

Itthagytak egy dlink 615 routerrel amin szeretnék portot nyitni stb, de a default admin jelszót lecserélték. Egyelőre nincs birtokomban a nethez a jelszó, így nem akarom resetelni, de fizikai hozzáférásem van. Van valami módja a jelszó kinyerésének?
Gondolok itt olyanra, hogy telneten a backup config fájlt letölteni stb...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#26191) Gubek-Einste válasza airsoftpro (#26188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Milyen adapterrel/kliens eszközzel mértél?

#26189 efi99
Ez már nem a szokványos bejelentkezési adat bekérés így emiatt nincsen automatikus le okézás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26192) airsoftpro válasza Gubek-Einste (#26191) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Közvetlen a router mellett mértem, ne az legyen hogy gyenge a jel!

Ugyan úgy mértem, mint amikor gyors volt, egy AC adapteres laptop, és NAS között másoltam.

[ Szerkesztve ]

(#26193) Gubek-Einste válasza airsoftpro (#26192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez mind szép és jó de feltett kérdésekre még mindig nem válaszoltál. Ismerni kell a körülményeket.
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Pontosan milyen adapterrel/kliens eszközzel mértél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26194) Marcell2002


Marcell2002
csendes tag

Sziasztok!
Az a kérdésem hogy: Szeretnék egy hot-spotot is sugározni a TL-wr940nd routeremből. Dd-Wrt találttam hozzá azt hogy elvileg lehetséges viszont alatta nem volt letöltés link. :O
Honnan tudnék szerezni ilyen frimwaret? :))

Megoldom!! :)

(#26195) airsoftpro válasza Gubek-Einste (#26193) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Sajnos ezeket a programokat nem tudom használni, mert mac-et használok.(inssider fizetős) Milyen paraméter kellene a programból, talán ki tudom nézni egy másikból?! A mérést egy Macbook Pron Retina (2014) végeztem, melyben AC-s adapter van.

Insider office-t sikerül feltennem, de ezen ugyan azt látom mint a előző postomban linkelt képen.

(#26196) Gubek-Einste válasza Marcell2002 (#26194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit szeretnél?
A jelenlegi mellé még egy újabb SSID-n keresztül egy másik wifi hálózatot?
Milyen verziós pontosan a 940N (alján matricán van)?

#26195 airsoftpro
inSSIDer alternatives for Mac
Egy ILYEN kép kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26197) airsoftpro válasza Gubek-Einste (#26196) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#26198) Gubek-Einste válasza airsoftpro (#26197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 GHz tiszta de 2,4 GHz-n van egy elég erős zavaró hálózat ami okozhat lassulást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26199) airsoftpro válasza Gubek-Einste (#26198) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Igen, ezeket néztem én is, ezért nem értem hogy 5gHz-en miért csak majdnem a felét tudja. Na mind1, elfogadom. 2.4 az nem lényeg annyira, ott nem kell a sebesség, azon csak a mobilokkal vagyunk fenn.

köszi a segítséget!

(#26200) bb71


bb71
őstag

Sziasztok!

Kérdéssel jöttem: van egy szolgáltatói router (be tudok lépni, állítható paraméterekkel), ezen PC meg egy Fritz!Box (VoIP miatt).

A Fritz csak akkor regisztrált be a VoIP szolgáltatóhoz, ha nem a Digi DNS címeit írtam bele a Fritzbe. Most az OpenDNS adatait beírva tudok telefonálni.

Kérdésem: a szolgáltatói routerben is és a PC-n is lehet állítani DNS címeket, a kettő milyen kapcsolatban van egymással? Melyik a magasabb prioritás? A PC-t fix IP címre tettem.

Köszönettel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.