Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Gubek-Einste válasza szs9 (#36000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fix-re van állítva a csatorna?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36002) Gubek-Einste válasza picur10 (#35998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így csináltad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36003) Cirbolya_sen válasza szs9 (#36000) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia, gyari firmware-t frissitetted a legujabbra? Ha nem, akkor azzal kell kezdeni, lehet egy lyukas verzio volt rajta

Cirbolya_sentinel

(#36004) picur10 válasza Gubek-Einste (#36002) üzenetére


picur10
aktív tag

Igen!

Megpróbáltam megint.
- lan kábel kihúz, router reset
- fix ip cím beállít (192.168.226.183) (itt kiderült, hogy a 175-ös közben használatban van, pedig kezdéskor pingre nem jött választ, most ellenőrzéskor egy másik gép válaszolt a 175-re. :U Ekkor átírtam)
- reboot
- wifi-nél régió:Magyarország, 108Mbit (dynamic), és wpa2-psk jelszó beállít
- reboot
- dhcp kikapcs
- reboot
- a LAN1-et összekötöttem a switch-csel
- a 183-as cím a helyi hálózat felől nem látszik, a WAN oldalon nincs IP (már ha kell lennie), internet elérés nincs. Wifin fix ip-vel a 183-as címet elérem.

:(

Szerintem mindent jól csináltam. A helyi háló szervereihez, routeréhez nincs hozzáférésem, hogy megnézzem az ottani beállításokat.

(#36005) picur10 válasza picur10 (#36004) üzenetére


picur10
aktív tag

Basszus! Kábelcsere és minden jó lett. Ez jó nagy banánhéj volt.
Sorry! :B :W

(#36006) f4lcon válasza mezis (#35997) üzenetére


f4lcon
őstag

a jelenlegi vezérlőcsatorna a 149 (Auto-ra van állítva a routerben)

a cebites linked alapján az adapter 5Ghz-en valójában 5.725-5.825GHz és ott mennie kellene 149-en is:

most át állítottam fix 161-re, de nincs változás

szerk: egy random google keresés azt az eredményt hozta, hogy:
- Frequency range: 2.4GHz 2401MHz - 2487MHz / 5.8GHz 4980MHz - 5825MHz

ellenben az aliexpresses eladó szerint csak 5.725-5.825GHz

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36007) woodworm válasza f4lcon (#36006) üzenetére


woodworm
veterán

A 36-48-as csatornákat próbáltad már? Általában onnan kellene elindulni minden ilyen esetben.

(#36008) f4lcon válasza woodworm (#36007) üzenetére


f4lcon
őstag

és valóban, 48-on tökéletes!
köszi :R

szerk: 2 panel falon át (kb 7m légvonalban) a valós 220-230mbps lefelé/felfelé jónak számít 1300Mbps adó és vevőn keresztül?

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#36009) mezis válasza f4lcon (#36008) üzenetére


mezis
nagyúr

Panel házban ? Túlságosan is jó ! ;]

mezis

(#36010) Zolius_


Zolius_
újonc

Sziasztok!

Van egy Tenda AC9 Routerem, ami power off/on után nem tud csatlakozni a netre (kábel modem)
A Logok alapján simán lemegy a DHCP discovery, offer, request ack, látom is az IP-t a logban, és csak az következne, hogy megkapja a subnet, dns adatokat stb, de az már nem megy.
A kábel modemre rádugva bármit, simán megy...
Ha a Tenda-t rádugom egy másik routerre, simán rá tud csatlakozni...
Mi lehet a probléma?
Előre is Köszi!

(#36011) Gubek-Einste válasza Zolius_ (#36010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Klónozni kellene a MAC címet a használt kliens-ére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36012) Humbucker


Humbucker
senior tag

Netproblémám van. Áramtalanítottam egy kb 10 másodpercre a modem-et, azóta csak villognak a ledek ki-be. ez majdnem egy napja megy így, azóta nem működik, folyamatosan világítania kéne az összesnek. Mit tehetnék hogy netezni tudjak? D-link DSL-360R a modem tipusa. előre is köszi

(#36013) nyomorult


nyomorult
csendes tag

Sziasztok!

Tp-link wr1043n-t cseréltem Tenda ac6-ra, mert wifin a 100/100-as net csak 20/90 volt. Sokak tanácsára
tettem ezt miszerint a sok 2.4g-s wifi hálózat miatt, ami a környezetemben van (panel lakás 10 emeletesben)
ilyen rossz a letöltési sebesség. Oké, mondanom sem kell, h az ac-s routerrel is pont ugyanezeket mérem
mindkét sávon. De az igazi probléma, h az ac-s routerrel ugyanolyan beállítások mellett, firmware frissítés és reset után is kábelen csak 30/90-et mérek, míg a tp link továbbra is hozza a 90/90-et. Tudna valaki segíteni ebben valami életszerű magyarázattal? Köszönöm szépen előre is :R

(#36014) Gubek-Einste válasza Humbucker (#36012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd fel a szolgáltatót, valószínűleg cserélni kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36015) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Ez egy nektek biztosan egyértelmű kérdés, de van egy sok éve vett TP-link adapterem egy otthoni gépemben, és egy TP-link 741 N-nel kommunikál. Most szeretném lecserélni a routert Egy Archer C5 V4-re. Visszafelé kompatibilis a régi adapteremmel? Gondolom igen,csak vétel előtt megkérdezném, hátha még azt kell hozzá venni. Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#36016) Intruder2k5 válasza LK (#36015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár az adapter típusát nem írtad, de elvileg igen, kompatibilis.

(#36017) Zolius_ válasza Gubek-Einste (#36011) üzenetére


Zolius_
újonc

Szia!
Próbáltam nem segít.
Tenda nem akar csatlakozni, más MAC-el más Ip ad a DHCP, de nem megy fel a hálóra.

(#36018) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Hogy lehet korrektül beállítani Sagemcom Fast 3686 v2 (IPTV is megy róla) és egy Asus AC-66U B1-routert.

Köszi

(#36019) Gubek-Einste válasza melbourne (#36018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire akarod kihasználni az AC66U B1 képességeit?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36020) melbourne válasza Gubek-Einste (#36019) üzenetére


melbourne
csendes tag

Szia!

Minél teljesebb mértékben szeretném kihasználni.

Köszi

(#36022) Gubek-Einste válasza melbourne (#36020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőség van:

1; Dupla NAT - Ekkor mind a szolgáltatói eszköz, minden a saját router-ed router módban működik.
Előnye, hogy a saját router-ed majdnem teljes értékűen működik.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem publikus IP címet kap ami port forward esetén jelent gondot, a szolgáltatói eszközön is át kell irányítani a szükséges portokat, általában ilyen esetben a DMZ használata szokott lenni az ajánlott. Két külön alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed, ez által a kettő között nem lesz teljes az átjárhatóság, nem fog elérni mindenki mindenkit.

2; AP mód - Ekkor a szolgáltatói eszköz router, a saját router AP módban fut (beállítása Adminisztráció/Üzemmód menüpontban).
Előnye, hogy egyetlen alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed is vagyis kettő között teljes lesz az átjárhatóság, mindenki elér mindenkit.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem lesz teljes értékű vagyis csak korlátozottan tudod használni a szolgáltatásait és a szolgáltatói eszköz gyengébb/korlátozottabb képességeire kell majd támaszkodnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36023) melbourne válasza Gubek-Einste (#36022) üzenetére


melbourne
csendes tag

Szia!

Köszönöm a leírást. Bocsi az értetlenkedésért.
Eddig ott tartok, hogy összekábeleztem mindkettőt.
Az Asus lefuttatta az első indításkor a varázslóval támogatott alapbeállításokat. Valószínűleg az általad leírt első eset lépett életbe a vezeték nélküli router mód. Ezt ki is írja config oldalán.
Csak a csatornán változtattam, hogy ne legyen olyan helyen, ahol már van több router is.
Szolgáltatói routeren az ég világon eddig nem állítottam semmit.
Úgy tűnik megy minden frankón (torrent és net).
Most jönne ahogy írod a pont átirányítás és a DMZ a szolgáltatói routeren, mert valahol még lehetnek problémák, ami még nem ütközött ki?

Köszönöm.

(#36024) Gubek-Einste válasza melbourne (#36023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetnek még meglepetések.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36025) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus RT AC 1200G+ routerem és a belső hálózaton fix IP-vel nyomtatók. A router alapértelmezett átjárója 192.168.1.1, a nyomtató 1.21 és 1.22.

A probléma az, hogy a nyomtatókon nem tudok scannelni hálózatra név alapján. Tehát odamegyek a nyomtatóhoz és szeretnék a Kispista nevű gépre scannelni, de DNS hibával nem találja a megadott számítógépet. A gép egyébként elérhető a hálózaton, pl total commanderben. Ha a számítógép statikus IP címével hivatkozok rá akkor megtalálja és tudok rá scannelni, de név alapján nem. A nyomtatókban DNS címnek a router átjárója van megadva.

Mi lehet a probléma? Tegnap még tökéletesen működött, ma már nem. Router restart nem segít.

Előre is köszi!

(#36026) laci8706


laci8706
újonc

Üdvözlet mindenkinek.Segítségeteket szeretném kérni. Az alany egy ASUS RT-N12+ Wireless Router. 2 napja szenvedek vele.hogy torrentezni tudjak,de egyenlőre eredménytelenül. Már az IP címem nyitva,de a klienseim még mindig passzívak. Köszönöm előre is segítségetek. Net szolg. Vidanet

(#36027) krealon válasza laci8706 (#36026) üzenetére


krealon
veterán

Mivel a Vidanetet a Telekom felvasarolta, igy eloszoris a Telekom topikban erdeklodj, hogy publikus IP-d van-e.

Barmilyen tovabbi beallitasi lepesnek csak ezutan van ertelme.

(#36028) robogo81


robogo81
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Nem vagyok abban biztos 100%ban hogy ide való a "problémám",de elvileg ez is router, talán.Ha nem akkor kérhetek infót hová írjak?
Pár napja vettem egy asus rt-n12+ routert,és szeretném rajta életre kelteni a vpn-t.Elsőre ez alapján indultam,ez alapján próbáltam végigcsinálni:
1 belép router beállításai,2 vpn fül,3 vpn engedélyez,4 jelszó meg felhasználónév megadás,5 okézás,6 a windows hálózatok fül alatt új kapcsolat,7 munkahely/vpn hálózat kiválasztás,8 az internet cim ablakba azt amit a router leírt a vpn fül alatt,9 a következő ablakban megadtam a vpd felhasználó,meg jelszavat, és leokéztam,utána lett is egy második internet elérésem vpn-kapcsolat néven.
Elvileg kész lennék,de ha nézem az ip címemet,semmi sem változott.Nem engedi hogy a vpn kapcsolat legyen az elsődleges.Amit nem értettem hogy a videóba milyen sajátnév.asusscom.com kellene beírni amikor megadom az internet címet,amikor a sugóban nem ezt kellene beírni,amikor a lépéseket írja a router?
A másik meg az hogy hogyan tudom beállítani a ddns ablakot,mert a router még sír azért mert : Kérjük konfigurálja a DDNS szolgáltatást, mielőtt a VPN kiszolgálót elindítja.,ha erre rámegyek akkor hiába keresek az itt linkelt oldalon használható cimet,azt a router nem fogadja el,hiányzó ip cimmel.
Próbáltam ezzel a .*****.asuscom.com cimmel(meg az alatta lévő ip cimmel) is kapcsolatot csinálni a windowsba,de ott nem tudott kapcsolódni,csak a routerben leírttal.
Próbáltam a routerben wan/internetkapcsolat fül alatt átállítani a kapcsolatot autó IP-ről pptp kapcsolatra,és ott megadva a vpn jelszavakat meg felhasználónevet,akkor olyan lassó kapcsolat van hogy az csak pingelésre elég, a lapokat be se tölti ha olyanja vanés ez az alap gugli oldalra is jellemző.
Lehet hogy valami alapvetőt nem tudok beállítani,vagy csekélység,de jó lenne ha lehetne ideiglenesen vpn használni a gépen,simán a routerből kapcsolni,ki/be.
Hogy miért kellen másik ip cim, az megérne egy misét, összegfoglalva csak ennyi,és szinte biztos vagyok benne hogy van olyan idő amikor nem ment a gép,és csak egy gép,meg egy telefon van használatban,de az csak ritkán van wifin használva.
Bocs a kisregényért. :B

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#36029) krealon válasza robogo81 (#36028) üzenetére


krealon
veterán

Barmilyen otthoni szolgaltatas kozvetlen eleresehez, aktiv kapcsolatra van szukseg.

(#36030) robogo81 válasza krealon (#36029) üzenetére


robogo81
aktív tag

Akkor ez a hiba? hogy privát ip-m van,Debrecen közeli,zártkertes mikrohullámú a netem(zolcomp),és bárkit kérdezek a cégnél(szerelő,ügyfélszolgálatos),azt mondja hogy dinamikus ip,de a whatismyipaddress szerint statikus.legalább nyár óta ugyanez az ip címem,és még nem váltott,pedig volt antennacsere,átjátszó korszerűsítés,áramszünet,sajnos az ip cimet nem a szolgáltató adja ,hanem az upc.

Bocsánat,de a hálózatokhoz nem értek,az a gyengém.

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#36031) krealon válasza robogo81 (#36030) üzenetére


krealon
veterán

"bárkit kérdezek a cégnél(szerelő,ügyfélszolgálatos),azt mondja hogy dinamikus ip,de a whatismyipaddress szerint statikus"

Mert a TE eszkozod (ASUS router) dinamikusan kap privat IPv4-et a szolagaltatotol, a what-is-my-ip pedig a szolgaltato kulso IP-jet latja statikusnak.

Befele iranyu kapcsolathoz valamilyen internetrol elerheto, publikus IP-re van szukseged.

Ezt IPv4 formaban a nagyobb internetszolgaltatok kepesek biztositani.

A masik lehetoseg, hogy letrehozol egy 6in4 tunelt egy IPv6 szolgaltatohoz, aki ad neked publikus IPv6 cimet, amin keresztul elerheted az otthoni halozatodat.
Ez utobbinak a hatulutoje, hogy az extra IPv6 fejlec miatt, a max segment size (MSS), 60 byte-tal kisebb lesz, mint korabban. igy nehany szazalekot csokkenhet az elerheto savszelesseg.
Es persze ezen az uj szolgaltaton is keresztulhalad az osszes forgalom, igy ha nala keves az elerheto savszelesseg, akkor neked is lecsokkenhet a sebesseged.

Ezen felul az IPv6 eseten nem szokas cimforditast vegezni (NAT), igy a publikus IPv6 cimet szerzo eszkozok kozvetlenul elerhetok es ezaltal tamadhatok is az internet felol.

(#36032) robogo81 válasza krealon (#36031) üzenetére


robogo81
aktív tag

Köszi a választ, egy részét még értem is. :B A többit rakom offba mert eltérek a tárgytól,nagyon.
Alapvetően azt várom hogy mikor vált végre ip-t az upc,mert már legalább fél év óta ez van,és nyár vége azóta van bajom sok oldal elérésével,vagy csak valami hibát/nem hozzáférést/nem jogosultat ír ki,vagy mindig kéri hogy igazoljam magam, hogy nem vagyok robot(cloudflare),és ki kell tölteni az adott képfeladványt,és ez idegesítő is sokadjára,van hogy a sima gugli kereső előtt is eljátssza.
Pár napja a munkatársam elhozta a ps4-ét mert gondja volt a frissítéssel(azt is manuálisan sikerült megcsinálni pendrive-ról,de gyárira kellett állítani mindent,szóval törlődött a gépen a fiók is),de hiába lett beállítva hogy kapjon netet a gép,meg ment is a böngésző,de a fiókjába nem tudott belépni, próbáltuk elérni a pc-ről is a psn network-öt,de a belépés ablak helyett csak egy egysoros üzenet volt,hogy hiba.Végül mobilnettel a telefonon megoldottuk a jelszavat,és ő otthon be tudott lépni,és visszaállította a gépen a fiókot.
A másik bajom a jelenlegi ip cimmel az hogy rajta van sok ip feketelistán,a gépet havonta malware ellen ellenőrizem(van 2 féle is,a malwarebytes,meg a spibot s&d),és van fizetős nod23 is,érdekelne hogyan lehet egyes oldalak alapján email spam/brutal-force/ddos attack/port scan/web app attack erről a cimről?
Ezzel már fordultam a szolgáltatómhoz(személyesen,októberben vettem észre hogy blackist van),de csak hümmögtek,csak széttárták a kezüket hogy csak az upc cserél címet,meg ez nem jó hogy feketelistás,meg ujraindították az antennámat a központjukból .az elmult másfél hónapban már cseréltek nálam antennát(2x,először régi volt,másodszor meg az átjátszókat korszerűsítették,és azért),mert október óta a netem minősége nem jó,a ping kb. 10-12 perces időtartamban szabályosan ismétlődik az a hiba, hogy egy egyperces időtartamig felugrik 10-30 ms-ról akár 1000 -ig is,mint egy hullám,és utána megint alacsony az érték,ez bemértem a pingplotterrel,meg a gping programmal is,órákon át tartó teszteléssel,és sokat laggol ezek a képen is láthatóak,már 3x voltak a szerelők(az antenna csere is benne),és gyorsan tesztelik a pinget meg a sebességet és mentek is,pedig mutattam ez az eredményt,mert ez a hiba van,a maximum ping ideje alatt(az egypercen idő alatt) a letöltés sebesség szinte megáll, ha aktiv netet igénylő játékkal próbálnék játszani akkor 10 percenként nagy eséllyel a szerver szétkapcsol,és sok a teleport,meg a karakter irányíthatatlanság.Cserélve lett az összes kábel bent/kint,új a router,és ha esetleg a géppel lenne a gond,akkor ezt lehet mérni az anyám laptopján is,kábelle rákötve a hálózati adapterre,hogy ne a router legyen a gyenge pont.
jó lenne tudni hogy hová forduljak ezzel,mert a zolcomp már mindent cserélt nálam ami okozza szabályos ingadozást,én meg a kábeleket ,meg a routert.
Elnézést a kisregényért,de ez a minőségi hullámzás/listás ip cím/problémás böngészés már több hónapja okoz problémát és kifogytam az ötletekből,lehet hogy minden egybefügg,már eszembe jutott hogy esetleg az upc-t megkeresem írásba,de nem szivesen kerülném meg a szolgáltatót,vagy kérhetek fix egyedi ip cimet tőlük pluszba párezerért.

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#36033) krealon válasza robogo81 (#36032) üzenetére


krealon
veterán

A leirasod alapjan a zolcomp a UPC internetet arulja mikrohullamu kapcsolaton keresztul, radasul valoszinusithetoen tobb felhasznalot is kiszolgal ugyan amogul az IP mogul.
Sajnos ha vannak feltort gepek a zolcomp klienseknel, akkor teljesen jogos lehet, hogy abuse listazas, tekintve, hogy kivulrol nem megkulonboztetheto a cimforditas miatt a valodi forras.

Ezen nem segit az IP cim valtas, mert a kompromittalodott szolgaltato ujra es ujra fel fog kerulni a kliensek miatt.

A ciklikusan elofordulo ping novekedesnek lehet akar szoftveres (tuzfal limit, vagy pl nat tabla turcsoldulas), akar hardveres (Fast-ethernet es gigabites csatolok kozotti egyeztetesi hiba) oka.
Ennek felderitesehez mely halozati ismeretek es menedzselheto (monitorozhato) halozati komponensek szuksegesek.

Egyszeru otthoni (Small office - Home office, roviden SoHo) eszkozoknel, csak a halozati elemek cserelgetesevel lehet a hiba okat kinyomozni.

(#36034) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Archer c5v4-en a vps/wifi gomb mire szolgál? Előfordulhat hogy ez be van kapcsolva, és emiatt dobálja el a wifit?

(#36035) atua válasza robogo81 (#36032) üzenetére


atua
aktív tag

Keress egy rendes internetszolgáltatót, mert ezzel csak a gondod lesz...

(#36036) robogo81 válasza atua (#36035) üzenetére


robogo81
aktív tag

A várostáblától légvonalban úgy 3 km lakok,a környéken 2 szolgáltató van, akik adnak internetet,ha lenne lehetőség akkor nem mikróst használnák,de nincsen több km-nyi száloptikám hogy bekössék nálunk,meg nem érné meg(még) kiépíteni.
Alapvetően vagy 6-7 éve van mikrós netem,még akkoriban lett bekötve mikor indult,csak 1 forma csinálgatta akkoriban, 265/128 kb-el indult,évente növelte a sebességeket,de sose volt ilyes ping hullámzás,vagy ip blokk gond,őtőle vette át vagy 4 éve a zolcomp,és az átállás csak egy szerződésben volt észrevehető,ugyanúgy ment.
A másik szolgáltató a wirnet lenne,de őróluk se sokat lehet tudni,van oldaluk,meg fb is,ott meg csak a jók vannak leírva,a térképük szerint van nálunk lefedettség.
Amit krealon leír,az alapján szinte esély sincs rá hogy az ip block javuljon,mer amint újat kapnék, ezzel együtt a fertőzött gép is ugyanazt kapja meg és hamar megint ugyanott lennénk.
A rendszeres ping hullámzást meg olyan 95%-ban kizárnám hogy a saját gépeimmel lenne a gond,újak a kábelek,a router(de nélküle is mérhetö),2 számitógéppel,meg 1 telefonnal is mérhető,lett mérve win 7-tel sima,meg csökkentett hálózat módban is,tesztelve lett egy tartalék vinyóra felrakott legfrissebb win10-el is minden frissítéssel,minden védelemmel is,az alaplap fél éves,a driver a legfrisebb ami letölthető(azért nem 100% a kizárás,mert biztos hogy nem vettem mindent figyelembe amit lehet). Egyetlen dolog nem lett cserélve az a hálózati adapter ,ami adja az áramot az antennának,és abba megy a kábel az antenna felől,meg onnan megy a kábel a gép felé(wan/lan),arra azt monda a szerelő hogy elnyűhetetlen.....
krealon: a gyári windowsos tűzfalat használom a TinyWall segédlettel,mindkét windowson,de próbáltam a comodo firewall-t is,és ott is kimértem a hullámzást,a pingplotter megmutatta hogy melyik ugrásponttól kezd kihagyni/beállni a ping,szerinted az a kép amit linkeltem az előző hsz.-ban az használható,mint rendes eredmény?
Még megvárom a januárt most a karácsonyt kihagyom,majd januárba váltok ha nem változik semmi.

[ Szerkesztve ]

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#36037) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Hazaérve meglepődve tapasztaltam, hogy az oly sok éven át kiválóan teljesítő régi routerem teljesen resetelte magát, s valami oknál fogva az NVRAM gyakran megsérül hasonló módon. Így gyorsan beraktam a kosárba egy Asus RT-N18U-t, ami ma meg is jött, de az istennek sem hajlandó csatlakozni a PPPoE éléréshez. A user/pass biztosan helyes, s a régi routerrel, PC-vel mind megy a csatlakozás. Csak a routerrel nem. Gyári fw-t, illetve freshtomatot is próbáltam. A WAN port aktívnak mutatkozik, s megnéztem, szoftveresen is a helyes port van beállítva WAN-nak, úgyhogy ez sem lehetne gond.

Próbáltam a router MAC címét is kicserélni a régiére, hátha... Sajnos nem segített.

Már várok egy ideje, hátha csak idő kell neki, de úgy tűnik nem... Mi lehet a gond?

Ja és azt nem említettem, hogy Telekom vDSL netről lenne szó, ami egy PPPoE Passthrough on eszközzel adja tovább az authentikációt a routeremnek.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#36038) 4Grider válasza Mr Dini (#36037) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem is volt hasonló gondom egy Zyxel routerrel. Ott a pontos megoldásra már nem emlékszem, vagy az volt, hogy a Telekom eszközét azonos hálózatba kellett tegyem a routerrel (figyelve, hogy ne ütközzön az ip semmilyen más eszközzel), vagy pont fordítva, tehát pont különbe. Bocs, régen csináltam és azóta nem kellett ránéznem, nem emlékszem melyik volt a tuti...

(#36039) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#36037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A log-ban nincs érdemi infó a hibáról?

(#36040) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#36039) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Semmi... Csak tonnányi reconnect attempt.

Az egyedüli szignifikáns különbség, amire tudok gondolni, az az, hogy ez a router gigabites WAN porttal rendelkezik, míg a többi tesztelt eszköz csak 100-as volt. Nem tartom kizártnak, hogy ez a Speedport izé, bár gigabitet ígér, nem tud rajta működni.

Egyébként próbáltam egy hálóba/külön DHCP tartományba tenni a routert, a NAT loopbackkel is szórakoztam, semmi.

Egyébként az Advanced->Miscellaneous->WAN speed állítása látszólag nem csinál semmit. Ugyanúgy gigabiten kapcsolódik továbbra is.

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#36041) 4Grider válasza Mr Dini (#36040) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha 100-as eszközhöz gigás kapcsolatot egyeztet egy eszköz, ott elég komoly gond van. Biztos ez a gond?
Gigás egyeztetés elvileg csak gigás portok között lehetséges...

[ Szerkesztve ]

(#36042) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#36040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelcserét próbáltál a két eszköz közt?

(#36043) Mr Dini válasza 4Grider (#36041) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom milyen portokkal rendelkezik a Speedport HGW, csak azt tudom, hogy az eddigi régi router, illetve a teszt laptop is 100-as. Ezek mind működnek, míg az új router már gigabites, látszik is a status oldalon, hogy 1000M a WAN port. Arra gondoltam, hogy hiába tudja a Speedport ezt, a gyakorlatban mégsem. Bár elég abszurd ötlet, de nem tudok másra gondolni.

Egyébként ami még érdekes, hogy maga a router is olyan WiFi-t oszt, hogy az eszközök kb 5 másodpercenként újracsatlakoznak. Lehet, hibás a product. :U

A kábelcsere volt az első.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#36044) Kanyar12


Kanyar12
újonc

Sziasztok!
Van egy zsír új Xiaomi MI 3-as routerem.
A számítógépnek rendesen oszt ip-t rendesen megy a net.
A wifivel viszont probléma van. Tud 2.4G-s hálózatot meg 5G-st. A p20 lite telefonom látja az 5G-s hálózatot rá is tud csatlakozni megy rendesen a net. Viszont a családba a többiek telefonja nem lát semmit, és az enyém se találja a 2.4-est. Ötlet bármi mi lehet a baja?

(#36045) woodworm válasza Kanyar12 (#36044) üzenetére


woodworm
veterán

Állítsd át a csatornákat, 2,4 Ghz-en 1-12-ig, 5GHz-en 36-48-ig próbáld először a környezet felmérése alapján.

(#36046) kali válasza Kanyar12 (#36044) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Javasolt beállítások:
Titkosítás: Minden frekvenciánál WPA2 - AES, a jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt, vagy nagyon speciális karaktert.
Csatorna: 2.4 GHz esetén 1 - 11 tartományban, 5 GHz-nél pedig 36 - 48 között.

(#36047) Mr Dini válasza Mr Dini (#36043) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Probléma megoldva. Szoftveresen megcseréltem a WAN portot, így egyből működni kezdett a dolog, sőt a gyári WAN portot is tudom LAN portként használni. Kíváncsiságból visszatettem az eredetire a beállításokat, s a cserét követően így is működik a setup. Érdekes, mert előtte sem Tomatoval, sem a gyári OS-szal nem volt hajlandó működni.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#36048) Kanyar12 válasza woodworm (#36045) üzenetére


Kanyar12
újonc

Sehogy nem jó semmi változás. Az 5G-t látja a telefonom, de csak az enyém. A többiek mobilja semmit nem érzékel.

(#36049) woodworm válasza Kanyar12 (#36048) üzenetére


woodworm
veterán

A legfelső Dual-band Wi-fi opció be van kapcsolva? Nem biztos, hogy minden klienssel kompatibilis.

(#36050) Kanyar12 válasza woodworm (#36049) üzenetére


Kanyar12
újonc

Nincs bekapcsolva.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.