Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Gubek-Einste válasza Edi77 (#25200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz alján a matricán rajta vannak az adatok.
Egy reset-et kellene nyomni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25202) Edi77 válasza Gubek-Einste (#25201) üzenetére


Edi77
őstag

Azt mondja, nincs rajta reset gomb és matrica sem. Azt hiszem, akkor ennyi. Közben próbáltam használatit keresni hozzá neten, de nem találtam.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#25203) Gubek-Einste válasza Edi77 (#25202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset biztosan van, ezen a képen nyíllal jelölt lukat kellene keresni.
Az alján ilyet matricát kellene keresni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25204) Khuan


Khuan
újonc

Sziasztok!

Adott a gépem (Asus P5KC lap, 8GB RAM, Intel q9500 CPU, Win7 Ultimate 64bit, (100/100Mbit/sec-s net), és egy TP-Link W740N típusú router (150Mbit/sec), eddig nincs is probléma, a gond ott kezdődik, hogy a windows újratelepítése után a windows kifagy mikor a speedtest.net-en (vagy más sávszélesség tesztelő helyen) a feltöltés elindulna (a letöltés gond nélkül lefut). A pcvel nincs gond, ha oda direktbe bedugom az ethernet portba a kábelt, gond nélkül viszi többször is mind a feltöltést mind a letöltést.
Vírusirtó (még) nincs telepítve windows tűzfal kikapcsolása sem segített, a Router gyári beállításokon, a legújabb firmware-el üzemel. Természetesen már töbször is reseteltem a routert- és a windows is "tiszta" telepítés.
A 3 éves win telepítésemen gond nélkül ment routeren keresztül (még a régi frimware-el, szintén gyári beállításokon) a net (bár akkor még "csak" 100/50Mbit/sec volt.)
Valaki esetleg tudna mondani ezügyben valamit, hogy mire nézzek rá vagy, mit állítgassak még?

A válaszokat előre is köszönöm! :R :R

Üdv,
Khuan

[ Szerkesztve ]

(#25205) Pr3ciSioN válasza Intruder2k5 (#25188) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Így is ugyan az a helyzet , majd jó lesz valakinek forrasztást gyakorolni vagy isten tudja.
Köszönöm a segítséget :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#25206) Edi77 válasza Gubek-Einste (#25203) üzenetére


Edi77
őstag

Köszönöm szépen! Továbbítom neki! :R

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#25207) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Van arról infó, hogy egy Linksys E2000 milyen teljesítménnyel tud a WAN-LAN között NAT-olni? Tomato FW-el használom a sajátomat, és a 60-65 körüli limitet egy kicsit kevésnek érzem.

Router nélkül a net letöltés egész nap tartja a 90 feletti értéket, tehát egyértelműen az a szűk keresztmetszet jelen pillanatban, bármikor mérek a routeren keresztül, 60-65 közötti értékeket kapok.

Esetleg milyen beállításokat érdemes átnyálazni a gyorsítás érdekében, ha többet kellene tudnia? Gondolom a fenntartott aktív kapcsolatok izzasztják meg szerencsétlent, de ha így van, akkor egy reboot után logikusan jobb értékeket kellene mérnie szvsz.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#25208) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#25207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

DHCP kapcsolattal 140-160Mbps, PPPoE alatt ez kevesebb, pontosan nem tudom mennyi, ha saccolnom kellene azt mondanám, hogy 100 környéke.

Sok kapcsolattal megy általában? Sok a kliens? Torrent?

Otthonról, este teszek majd be képet. hogy mivel próbálkozz.

Milyen Tomato verzió pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#25209) A_ScHuLcZ válasza Intruder2k5 (#25208) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

2 gép, 2 telefon és 1 tablet szokott lógni rajta, ehhez esetleg még a notebookom jön hozzá néha, plusz az asztalimon virtuális gépet szoktam futtatni, ahol szintén van torrent kliens. A 2 gépen általában megy a torrent, de nem folyamatosan, inkább csak seedben szoktak állni, és a kapcsolatokat limitáltam 50db/kliens-re.

Viszont a tegnapi tesztek során sehol nem futott torrent, töltés, semmi, mégis 62 volt a teteje, router nélkül pedig hozta a 94-et betonstabilan.

Most be vagyok rá lépve távoli asztallal melóból, host és virtuális gépen is fut a torrent a kliens beállításai szerint globálisan 50-50 engedélyezett kapcsolattal. Így a routerben ezt látom a kapcsolatoknál összesítve:
TCP: ~250 UDP:~500

A torrent klienseket kiiktatva és kb 5 percet várva a kapcsolatok száma jelentősen visszaesett, a virtuális gépen 0, a host pc-n pedig:
TCP: ~30 UDP: 40-50

Ezután mértem is egyet: speedtest

FW: Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-124 K26 Max

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#25210) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#25209) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

ui: kicsit hagytam nyugodni a kedélyeket, most rápislogva már csak 200 kapcsolatot tartanak fenn összesen, tcp és udp-t is beleértve.

A kapcsolatok számát vissza lehet valahogyan nézni? Az IP Traffic -> Last 24 hours alatt csak addig visszamenőleg látom, amióta be vagyok lépve a routerre, és ott a kapcsolatokat nem is írja, csak a küldött/fogadott (TX/RX) adatmennyiséget.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#25211) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#25210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez nem sok kapcsolatszám, azt hittem sokkal több lesz, ennyinek nem szabadna megfognia. Gondoltam, hogy az Advanced -> Conntrack/Netfilter oldalon az ott található összes timeout értéket meg lehet felezni, ezzel hamarabb zárja a kapcsolatokat, de így nem hinném, hogy ezzel bármi is elérnél.

A netet nem írtad, feltehetően PPPoE, igaz?

(#25212) Fürkésző


Fürkésző
tag

Sziasztok! Szerintetek ez normális működés? Ha nem, (a router cserén kívül) mit tehetek?

Internet előfizetés: 100/50 Mbps;
kábelek: Cat5e;
router: WAN port 10/100, WiFi 300 Mbps;
számítógép: gigabites LAN port, n-es WiFi adapter;
a Hálózati és megosztási központban WiFi-kapcsolat esetén sebesség: 144,0 Mbps.

Értékek: Download speed / Upload speed / Latency / Jitter

Kábelen: 94 Mbps / 54 Mbps / 2 ms / 1 ms

Routertől 3m: 44 Mbps / 37 Mbps / 4 ms / 3 ms

Router mellett: 43 Mbps / 36 Mbps / 4 ms / 3 ms

A kábeles 94/54 Mbps rendben is lenne, a lépcsőházi eszköz nyilván ennyit tud. De miért feleződik a sebesség, ha WiFi-n keresztül csatlakozom?

[ Szerkesztve ]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25213) Gézengúz válasza Fürkésző (#25212) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mi a router és mi az ellenoldal?

(#25214) kali válasza Fürkésző (#25212) üzenetére


kali
legenda

szia,

wifi kapcsolat esetén (mondhatni) bármi normális lehet, mert az nagyon sok tényező függvénye; router, ellenoldal, beállítások és környezeti tényezők.
a router például hiába 300 Mbps wifi szabványú, ha a kapcsolat csak 144 Mbps, akkor ott az ellenoldal vagy fizikailag csak 150 Mbps képességű - a pontos típus alapján lehetne megmondani -, vagy pedig az ellenoldal és/vagy a router kapcsolódó beállítása nem megfelelő, például csak 20 MHz van beállítva, de a 300 Mbps (illetve a 150 Mbps feletti) sebességhez már két csatorna és 40 MHz szükségeltetik.
144 Mbps sebességen a "mérhető" bő 40 Mbps átlagosnak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#25215) Fürkésző válasza kali (#25214) üzenetére


Fürkésző
tag

Számítógép n-es WiFi-je valószínűleg 150 Mbps sebességű, ebből a 144 Mbps a veszteségek miatt rendben is van. De hogy lesz ebből 44 Mbps-os maximum?

router: Linksys E900, szg: Fujitsu Lifebook LH532

[ Szerkesztve ]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25216) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#25210) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként Linksys E2000-nél nem elérhető a Cut Through Forwarding?

(#25217) kali válasza Fürkésző (#25215) üzenetére


kali
legenda

a notiban a wifi modul pontos típusát kellene megnézni (eszközkezelő, vagy aida64...stb.), mert több típussal is szerelik.
sarkítva; a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak a wifi forgalomban, mérésre csak a hasznos adat kerül, de a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés is, így lehet például egy 300 Mbps wifi kapcsolaton a mért sebesség mondjuk 80 - 90 Mbps, és a 144 Mbps sebességű kapcsolaton a mért sebesség bő 40 Mbps.
nem szentírás persze, lehet több és kevesebb is a mért sebesség, mert ahogy korábban is írtam, több tényező függvénye, ráadásul a környezeti tényezőket még módosítani sem tudod tejesen, illetve nem olyan mértékben, mint a beállításokat.
kipróbálhatod a kapcsolatot más/minden csatornán, hátha jobb lesz a sebesség valamelyiken, illetve ha a notiban a wifi modul 300-as, akkor a routeren és az ellenoldalon is 40 MHz beállítás szükséges a gyorsabb kapcsolathoz.

[ Szerkesztve ]

(#25218) A_ScHuLcZ válasza Intruder2k5 (#25216) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem, ez még nem támogatja a CTF-ot úgy látom.

Igen PPPoE, Digi 100/100.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#25219) Gézengúz válasza Fürkésző (#25215) üzenetére


Gézengúz
addikt

Notin wifi driver frissítés?

(#25220) Fürkésző válasza kali (#25217) üzenetére


Fürkésző
tag

Intel Centrino Advanced-N 6205

Ahogy látom, a routerben és a notiban a sávszél 20 MHz-re van állítva. Mindkettő átállítható autora? Ezeknél és egyéb eszközöknél nem okoz majd gondot? És ha így van, akkor vajon az alapbeállítás miért 20 MHz?

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25221) kali válasza Fürkésző (#25220) üzenetére


kali
legenda

ez egy jó kis 300-as dual band wifi modul, nekem is ilyen van az egyik notiban.
úgy kell beállítani mind a két oldalon, hogy 40 MHz adott legyen, 20 MHz esetén felezel.
semmi gondot nem okoz.
igaz, én dual band routerrel és 5 GHz sávon használom, úgy sima ügy a 94/94 Mbps sec átvitele, amennyit a digi ad a 100/100 nethez (100-as switch van még a digi elosztójában), de 2.4 GHz sávon is majdnem tudja, belenyal néha a 90 Mbps sebességbe wan <-> wlan <-> wlan úton.

[ Szerkesztve ]

(#25222) Fürkésző válasza kali (#25221) üzenetére


Fürkésző
tag

Köszönöm a segítséget. :R Remélem, sikerrel járok.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25223) Khuan válasza Khuan (#25204) üzenetére


Khuan
újonc

Sziasztok!

Egy kis frissítés, hátha tudok segíteni a megoldásban :)
Ha a routerben bekapcsolom a bandwidth control-t, és átállítom a feltöltési korlátot 35000Kbit/sec re akkor nem fagy ki, ha viszont 50000Kbit/sec re állítom onnantól megint kifagy.
Közben sikerült szereznem egy teszt routert is ami szintén egy TP-Link (N750-es Gigabites router), ennél ugyan ezt a hibát produkálta. ezzel nem próbáltam a feltöltési korlátot.

Üdv,
Khuan

(#25224) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#25218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben sajnos sokat nem fogsz tudni tenni, esetleg megpróbálhatod visszatenni rá a gyári szoftvert, mert egyes Linksys-eken az is támogatja a CTF-et, hátha szerencsével jársz. Ha nem, akkor pedig tényleg csere...

[ Szerkesztve ]

(#25225) A_ScHuLcZ válasza Intruder2k5 (#25224) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A CTF támogatás gondolom nem azon múlik, hogy nem teljesen up-to-date verziót használok a Tomato-ból, hiszen ez sem annyira régi, talán 2-3 hónappal ezelőtt még ez volt a legfrissebb.

Másik E2000-el rendelkező tulaj tapasztalatát szívesen meghallgatnám, de nem túl elterjedt eszköz úgy vettem észre.

Gondolkoztam a váltáson, amire érdemes lenne váltani, azok az ASUS 30k körüli AC szabványos routerei (AC56U, AC66U), ennyi befektetést viszont jelenleg nem ér meg számomra, hogy 20-30mbittel több folyjon ki a csőből, vagy hogy AC-n üzemeljen a wifi, egyelőre marad ez a linksys.
MikroTik termékei is érdekelnek, mert el tudnék molyolni vele, hálózati területen dolgozom, viszont feleslegesnek érzem a business routert otthoni környezetbe, ráadásul árban is húzósabb.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#25226) Intruder2k5 válasza A_ScHuLcZ (#25225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, sajnos ha abban nincs, akkor az újban sincs, különben már mondtam volna, hogy frissíts, ha ez által bármi esélyt látnák a javulásra, de sajnos kétlem.

Lehet Linksys E2000, de lehet WRT320N is, a két modell hardveresen azonos.

(#25227) TIT


TIT
veterán

Üdv!

Tegnap vett ismi egy 4300-ast és ha az UpnP-t ki akarom kapcsolni akkor a mozilla csak teker-teker de semmi,kikapcsolom és vissza akkor már ki van kapcsolva az upnp.

(#25228) Fürkésző


Fürkésző
tag

Sziasztok!
Tegnapi WiFi kapcsolat sebességének növelésével #25212 kapcsolatos kérdésemre kapott ötleteket végigjártam. Számítógépen és routeren is átállítottam a sávszélességet 20 MHz-ről 20 vagy 40 MHz-re. A helyzet azonban semmit nem változott. A routernél van ellentmondás: noha a beállított sávszélesség 20 vagy 40 MHz, a Wireless Network Status-ban továbbra is csak 20 MHz-et ír rá. :F
Mit kellene még beállítanom, hogy 100 Mbps-os net, 300 Mbps-os WiFi router és adapter mellett a max. letöltési sebességem ne maximalizálódjon 44 Mbps-nál?

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25229) krealon válasza Fürkésző (#25228) üzenetére


krealon
veterán

Hany darab idegen Access Point-ot (router-t) latsz a listaban amikor a sajat halozatodat valasztod ki?

Ha 20-nal tobbet, akkor a kornyezeted alkalmatlan, a jelenlegi formaban.

Megoldas, hogyha WiFi blokkolo tapetaval kitapetazod a lakast, hogy a szomszedok ne zavarjanak anyira.

(#25230) Fürkésző válasza krealon (#25229) üzenetére


Fürkésző
tag

16 + 2 egyéb

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25231) Multibit válasza Fürkésző (#25230) üzenetére


Multibit
veterán

El kell döntened, hogy mi a fontosabb: a jelenegi routered megtartása, vagy a gyorsabb wifi! Ha az utóbbi, akkor tapétázol, vagy kénytelen leszel venni egy dual-band routert és 5 GHz-en használni.

(#25232) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Sziasztok!

Megjött a TP-LINK TL-WR740N routerem.
Majdnem minden szép és jó, a mobil is csatlakozott, csak a laptop nem.
Azt írja, hogy:
A hálózat ezen a számítógépen mentett beállításai nem felelnek meg a hálózat követelményeinek
Ez mit jelent, kell még valamit csinálnom?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#25233) Intruder2k5 válasza Zsocy155 (#25232) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Töröld a jelenleg mentett hálózatot a gépedről, vagy adj új nevet a router SSID-nek, ne azt amit eddig használtál.

(#25234) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok! Ilyet miért csinál a böngésző az új routerrel (D-Link DIR-636L). Eddig semmi ilyen probléma nem volt. Néha rájön és nem nyitja meg az oldalakat emiatt. :W

(#25235) Zsocy155 válasza Intruder2k5 (#25233) üzenetére


Zsocy155
őstag

Siker!
Köszi szépen! :R

(#25236) kali válasza Fürkésző (#25228) üzenetére


kali
legenda

szia,

a routeren gyári vagy valamilyen moddolt firmware fut?
rémlik régebbi moddolt firmware (talán dd-wrt?), ami nem kezelte rendesen az n szabványos szórást.

(#25237) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Egy ASUS N12 D1 routerre milyen custom firmware-t ajánlotok? TOMATO, vagy inkább DDWRT? Előre is köszönöm a segítséget.

(#25238) Gubek-Einste válasza BK87 (#25237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tomato

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25239) Fürkésző válasza kali (#25236) üzenetére


Fürkésző
tag

Sziasztok, ismét!
(Gond: 100 Mbps-os net, 300 Mbps-os WiFi router és adapter mellett a max. letöltési sebesség 44 Mbps)

Gyári a firmware.

Közben másik ugyanilyen routert is kipróbáltam máshol. A helyzet ugyanaz: a routernél, noha a beállított sávszélesség 20 vagy 40 MHz, a Wireless Network Status-ban továbbra is csak 20 MHz-et ír rá.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25240) kevinium válasza Fürkésző (#25239) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nálam 3 opció van. auto (ez a 20 vagy 40), 20mhz, és 40mhz. Állítsd fixen 40mhz-re...

Így én 65-70mbitet tudok elérni a 150-es adapteremmel, de nem is akarok többet, akkor bedugom a kábelt... :P

[ Szerkesztve ]

(#25241) kali válasza kevinium (#25240) üzenetére


kali
legenda

állítaná, ha tudná...
a linksys esetén nem jellemző a külön 40 MHz opció, 20 és auto van, utóbbi a 20/40 MHz, ami elvileg 40 MHz is, ha az ellenoldal...stb. is úgy akarja.

Fürkésző; az ellenoldalon is ellenőrizd a wifi modul speciális beállításaiban, hogy mindenhol mehessen a 40 MHz, előfordulhat olyan, hogy nem elég az n szabványosnál így beállítani, hanem a b/g szabványos kapcsolódó opció beállítása is kihatással van rá.
a csökkentett sávszélességen működik opció legyen letiltva.

[ Szerkesztve ]

(#25242) Fürkésző válasza kali (#25241) üzenetére


Fürkésző
tag

:K 2 lehetőség közül lehet csak választani:
20 MHz Only, avagy Auto (20 MHz or 40 MHz).

a csökkentett sávszélességen működik opció eddig is tiltva volt.

[ Szerkesztve ]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25243) kevinium válasza Fürkésző (#25242) üzenetére


kevinium
aktív tag

Gondolhattam volna, hogy nem ilyen egyszerű. Magától nem hiszem hogy magasabb értékre ugrik, az enyém sem teszi a környéken lévő wifi-hálózatok miatt. Sok van belőle és minden csatornára belóg valaki.

Valamikor az a baj, hogy túl kicsi a hatótáv, máskor az a baj, hogy nagyobb a hatótáv, mint a szükséges. :DD

(#25244) Fürkésző válasza kevinium (#25243) üzenetére


Fürkésző
tag

20 Mbps-os netnél megvolt WiFi-n is a sávszél. 50-esnél már 44-es maximumok voltak. Ez maradt 100-as netnél is. 20 Mbps-os netnél nem zavartak be a szomszédok? Szerintem inkább még mindig router-oldalon kell keresni a hibát. Valamiért nem hajlandó a nagyobb sebességre (/ a második antennáját is használni).

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#25245) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék kérni segítséget beállításban. Az internet digi optikai vezetéken, van egy TP-link 841N típusú router, dc és torrent programot szeretnék használni és ennek a beállításához kérnék megoldást, olvastam a neten róla, de sajnos nem sikerült beállítanom. a dc nem működik, a torrent akadozva, de az is inkább nem tölt. Szeretnék kérni részletesebb leírást ehhez a routerhez hogyan tudnám beállítani. Köszönöm szépen előre is.

üdv.

(#25246) Gézengúz válasza guiness (#25245) üzenetére


Gézengúz
addikt

UPNP-t kapcsold be!

(#25247) guiness válasza Gézengúz (#25246) üzenetére


guiness
csendes tag

az szerintem a programnál be van kapcsolva és a tűzfalon, a diginél dinamikus az ip kiosztása és ez okoz problémát. valakinek ötlet?

(#25248) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Adott egy TP-Link 1043nd router és az vele a problémám, hogy kb 2 hete folyamatosan dobálja el a WIFI kapcsolatot. Kábelen tökéletes, de a wifit folyton eldobja. A hálózatot látni, csak nem lehet rá csatlakozni vagy ha fel is csatlakozok rá, akkor nincs net. Újraindítás után is ezt csinálja egy kis idő után. Eredeti gyári fw van rajta. Esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj, mit lehetne vele csinálni? A net egyébként UPC 120/10. Köszönöm a segítséget.

(#25249) Intruder2k5 válasza Boost3er (#25248) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Téma összefoglaló

Néhány éves routeren újabban megszakad a net, eldobálja a WiFi-t, stb.

(#25250) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Szüleimnek zte zxv10h201l routerük van.
A problémám, nem volt internet wlan-on és kábeles kapcsolattal sem.
Áramtalanítás után se oldódott meg a probléma.
Ezek után reseteltem a készüléket, de nem tudom elérni a 192.168.1.254 alpértelmezési ip címen.
A routeren a led-ek világítása alapján már van internet.
Windows alól pingeletem de semmilyen ip címet nem találtam, amin keresztül sikerült volna elérnem.
A saját hálózati kapcsolat varázslóval sem tudtam kapcsolatot létrehozni, 651 hiba üzenetet kaptam.
Hogyan tudnám elérni a routert webes felületen, milyen ip címen?

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.