Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Multibit válasza tutis (#25800) üzenetére


Multibit
veterán

Nem írtál semmit az ellenoldalakról, a környezetről! N-es wifi-ről van szó? A routeren WPA2-AES legyen a titkosítás!

(#25802) tutis válasza Multibit (#25801) üzenetére


tutis
őstag

Igen, N-es wifi.
1x már belefutottam a gondba, de nem sikerült megoldást találni rá. A gyári firmware-el jó a wifi, tehát a környezet nem befolyásolhatja ilyen mértékben a sebességet.
Most szerencsét próbáltam egy újabb firmware verzióval, de nem lett jobb, sőt, az 128-assal jobb volt a wifi mint az 130-assal..
Ráadásul elég érdekesen működött a bandwith limiter része is, beállítottam a saját ip-met a full sebességre, másik ip-t fél sebességre, mégis enyém is fél sebességgel ment (kábel)..
Szóval eddig nekem nagy csalódás a tomato, csak azért használnám, mert kábelen is lehetne elvileg sebességet korlátozni mindegy egyes utp csatlakozónál.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#25803) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Van egy Tp-link wr 841n típusú routerem. Nem igazán vagyok elégedett vele. Érdeklődnék hogy hasonló árkategóriában 7-8 ezer mi lenne jó választás. Jelenleg 8mb-os netem van. Néztem az Asus RT n12 d1-et erről mi a vélemény?

(#25804) Gubek-Einste válasza atish15 (#25803) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25805) cleric válasza kali (#25799) üzenetére


cleric
tag

sikerült kipróbálni, és igencsak meglepő módon, laptoppal, WiFi-n keresztül minden tökéletes, semmi lag spike / pillanatnyi connection loss.

Az milyen, hogy WiFi-n stabilabb, mintha kábellel direktbe bedugom a gépbe a netet? :W

https://lightyear.com/go/adam149

(#25806) MasterMark válasza cleric (#25805) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz kábel? Interferencia?

Switch Tax

(#25807) cleric válasza MasterMark (#25806) üzenetére


cleric
tag

Évek óta használom ugyanazt a kábelt, ugyanabban szobában, gond nélkül.

Amíg a NetGear router is használva volt ("átfuttattam rajta a netet"), és azon keresztül jött a jel, tökéletes volt...

https://lightyear.com/go/adam149

(#25808) H0ndafan


H0ndafan
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mivel elég kezdő vagyok a témában.Mostanában kaptam egy Asus Rt-AC68 U routert,upc-s netem van 120 mb/s. A problémám,hogy csak 2-3 mb/s a sebességem.Ha a modemet dugom be a laptopba akkor megvan a 120 mb/s.De ha a modem a routerbe van bedugva és így csatlakozom a laptoppal akkor csak a fentebb leírt sebességet tudja!Mit lehetne tenni?

(#25809) kali válasza cleric (#25805) üzenetére


kali
legenda

akkor pláne érdemes lenne kipróbálni több munkaállomással is, mert nem biztos, hogy a szolgáltatós eszközzel van gond.
szoftveresen is megfoghatja valamilyen védelmi alkalmazás, de az illesztés is okozhatja, netán hardveres gond, például hálókártya.

(#25810) kali


kali
legenda

folytatás innen; link

milyen verziós adott router és melyik firmware verzió van rajta?
ideális esetben van minden mód;

m

pppoe esetén az advanced szekcióban lehet beállítani eltérő dns értékeket;

dns

(#25811) atish15 válasza kali (#25810) üzenetére


atish15
aktív tag

Most frissítettem mivel az előző verzió hozta a hibákat azt hittem hogy ez megoldja 3.16.9 Build 150310 Rel.54318n

(#25812) kali válasza atish15 (#25811) üzenetére


kali
legenda

a frissítés előtt és után volt reset/gyári visszaállítás, majd manuális újrakonfig?

(#25813) cleric válasza kali (#25809) üzenetére


cleric
tag

:C köszi a tippet, kipróbáltam a laptopról megint, de most WiFi helyett ugyanazzal az UTP kábellel, mint ami a gépbe is megy, és hibátlanul működik. Ezek szerint nem is a Cisco a szar, sem pedig a kábel, a gépben mászott el valami.

https://lightyear.com/go/adam149

(#25814) atish15 válasza kali (#25812) üzenetére


atish15
aktív tag

Nem volt.

(#25815) kali válasza atish15 (#25814) üzenetére


kali
legenda

akkor érdemes csinálni egy gyári visszaállítást, utána firmware frissítése, aztán megint gyári visszaállítás és manuális újrakonfig.
a letöltött firmware csomagjában található leírás csak a frissítés után írja, de probléma esetén érdemes előtte is megcsinálni.

(#25816) Multibit válasza tutis (#25802) üzenetére


Multibit
veterán

A gyári firmware-el jó a wifi
Akkor használd azt!
Olvastam, a Tomato firmware topikban gyakori vendég voltál. Ha ragaszkodsz a Tomatohoz, vehetnél egy korszerűbb - mondjuk - Asus routert, mert úgy néz ki, hogy ezzel a Netgearrel nem jutsz előbbre!
Titkosítás, csatorna sávszél jól van beállítva? Milyen ellenoldali modulokkal használod? Több klienssel tesztelve is ennyire lassú a wifi?

(#25817) tutis válasza Multibit (#25816) üzenetére


tutis
őstag

így is lett, visszatettem a gyárit, 50 megás wifi sebességet mértem. Szóval köszönöm a segítséget, kérdéseket, maradok a gyárinál inkább, és megoldom a sávszélt máshogy :R

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#25818) HateEternal válasza HateEternal (#25797) üzenetére


HateEternal
tag

Esetleg valakinek az én problémámra valami ötlet? Köszi a segítséget!

(#25819) Multibit válasza HateEternal (#25818) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy nálad is driver gond van, mint ebben az esetben: [link]

(#25820) Gubek-Einste válasza HateEternal (#25818) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd fel a UPC FiberPower Optimizer-t mert az XP nem mindig bírja a nagy sebességet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25821) HateEternal válasza Multibit (#25819) üzenetére


HateEternal
tag

Frissítettem, semmit nem segített.
(#25820) Gubek-Einste- ez a megoldás se segített.

Viszont ha átdugom a gépbe és felcsatlakozom majd vissza a routerbe úgy jó, de ha csak a routeren jönne át úgy nem. Ezét nem is értem. Meg a driver ezért nem is lehetett gond szerintem de megpróbáltam.

(#25822) Multibit válasza HateEternal (#25821) üzenetére


Multibit
veterán

Amit még megtehetsz:
- router gyári állapotra visszaállítása
- legújabb firmware felrakása a routerre (ha nem az van fent)

(#25823) fetomi


fetomi
újonc

Tavaly novemberben kaptam egy ZTE ZXHN108l típusú modem-router-t . Néhány napja a torrentoldalam portmegnyitást kér, hogy vissza is tudjak tölteni. Az IP cím beírása után egyáltalán nem enged tovább. A modemet újraindítottam, semmi. Van még valamilyen ötlet? Leginkább megrepíteném a kütyüt, mert a korábbi modemhez a saját routeremet kötve semmi bajom nem volt.

(#25824) HateEternal válasza Multibit (#25822) üzenetére


HateEternal
tag

Egyik se segített :S Hát én ezt nem értem. :S

(#25825) adika4444 válasza fetomi (#25823) üzenetére


adika4444
addikt

DIGI LAN topikban is kérdezz rá, azthiszem ott szoktka ilyen eszközt kapni az FTTB területen előfizetők.

üdv, adika4444

(#25826) Multibit válasza HateEternal (#25824) üzenetére


Multibit
veterán

Legrosszabb esetben az is előfordulhat, amit ebben a hozzászólásban említ a kolléga. Idézem a lényeget: rosszul volt bekötve a net (digi), értem úgy, hogy két szálat felcseréltek a csatiban, és alaplapi lan esetén nem jelentkezett jelentős hiba, de router esetén több típussal sem ment rendesen a net

(#25827) HateEternal válasza Multibit (#25826) üzenetére


HateEternal
tag

Hát most valami csoda folytán ment routeren át is a sebesség, viszont ez kb eddig tartott. Tehát nem a bekötéssel lehet a gond ha már legalább 1x ment, és nem is a géppel mert bírja, a router az ami vagy engedi vagy nem. Lehet ilyen hibája a routernek?

(#25828) Multibit válasza HateEternal (#25827) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet a bekötés hibás, lehet a kábel, lehet a router. Nem számít, hogy egy "kicsit" jól viselkedett. Csere eszközök kellenének!

(#25829) HateEternal válasza Multibit (#25828) üzenetére


HateEternal
tag

Közben egy kölcsön routerrel meg rendesen szalad. Semmi gond, többszöri újracsatlakozás után se. Szóval szerintem a router lesz, csak ilyennel még sosem találkoztam, hogy néha megy néha nem.

(#25830) Multibit válasza HateEternal (#25829) üzenetére


Multibit
veterán

Csak hogy nagyobb legyen a zavar... ;] Simán előfordulhat, hogy a most rossznak látszó router máshol, más környezetben jól működne.

(#25831) HateEternal válasza Multibit (#25830) üzenetére


HateEternal
tag

Hát nem tudom mi a fene legyen. :D Veszek én is egy ilyen sweex gyártmányú router. Ezzel most megy egy ideje normálisan úgy hogy ki be kapcsoltam a routert meg a gépet is. :D

[ Szerkesztve ]

(#25832) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A router beállításainal ide szeretném beírni ezt a MAC címet.
Állítólag ez annak a gépnek a címe, amelyikkel először csatlakoztam a netre.
Jól gondolom-e?
Hol tudom ezt megnézni a PC-n?

MAC Address of Parental PC:

Vagy az alatta lévő sorból kell másolni?

[ Szerkesztve ]

(#25833) adika4444 válasza GEPESZ66 (#25832) üzenetére


adika4444
addikt

Ha a jelenlegi géped címét akarod klónozni, mert szerintem azzal csatlakoztál, akkor clone mac address gombot nyomd meg!

üdv, adika4444

(#25834) OddMan


OddMan
őstag

Ha az openwrt-ben be van kapcsolva a dhcp szerver, akkor az alapértelmezett átjáró címét mi alapján osztja a linux?
A router lan oldali interfésze 192.168.0.1-re van állítva, viszont a dhcp 192.168.0.64-től kezdi osztani a címeket és valami miatt néha a dhcp szerver a 192.168.0.64-et adja meg, mint alapértelmezett átjáró a klienseknek. Persze ilyenkor nem működik rendesen a hálózat.
A luci-ban a dhcp option részhez beírtam a köv. adatokat: 3,192.168.0.1
Egyelőre most rendben működik, de azért kíváncsi lennék, hogy ez egy bug vagy a router-em vacakol vagy ez normális működés így? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#25835) Gubek-Einste válasza OddMan (#25834) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre inkább az OpenWRT témában kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25836) atish15 válasza kali (#25815) üzenetére


atish15
aktív tag

Megpróbálom. Melyik firmware érdemes rátenni? Vagy a legújabbat? factory defaults a gyári visszaállítás jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#25837) kali válasza atish15 (#25836) üzenetére


kali
legenda

a router verziójának megfelelő utolsót.
a router adminisztrációs felületén a factory defaults -> restore a gyári visszaállítás.

(#25838) kali


kali
legenda

folytatás innen; link

több módon is betehető a saját router a szolgáltatós eszköz után, például szolgáltatós eszköz lan <-> saját router wan, utóbbinak a wan kapcsolati módja dinamikus, a két eszköz elérési címe kellően térjen el, például 192.168.0.1 és 192.168.1.1, illetve a dhcp tartományban sem lehet ütközés, külön alhálózat esetén ne (csak) az utolsó érték, hanem az azt megelőző (is).
bekötheted switch módban is a saját routert, a szolgáltatós eszköz lan <-> saját router lan, utóbbin pedig kikapcsolod a dhcp funkciót, így a szolgáltatós eszköz végzi a menedzselést, a saját router pedig lan és wlan annak megfelelően továbbít.

(#25839) Cry0


Cry0
őstag

Olyan gondom van hogy van kint a nappaliba egy routerünk ami sugározza a netet viszont van egy másik (tp-link) amit beszeretnék üzemeltetni "wi-fi vevőnek" ez a link https://csavarnyuzo. Wordpress.com/tp-link-router-wds-beallitas/ alapján sikerült beállítani így kap netet most az lenne a kérdésem hogy ha össze kötök egy másik gépet illetve a másodlagos routert egy utp kábelel akkor az a gép így tud kapni netet?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#25840) kerlac válasza kali (#25838) üzenetére


kerlac
senior tag

köszi az infókat, de őszintén szólva nem nagyon értem a dolgot, nemigazán értek ezekhez a beállításokhoz..

(#25841) Gubek-Einste válasza kerlac (#25840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen beállításokra vagy kíváncsi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25842) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

4 gépre szeretném megosztani a netet nincs klasszikus switchem. Van egy Linksys Befsr81-es routerünk. Ez használható switchként? (Céges, biztonságos netről van szó, de nincs több kivezetett lan aljzat, de beüzemelnénk magunk rendszergazda nélkül (természetesen majd a tudtával) még négy gépet, ezért a kérdés)

F.K.T.

(#25843) Gubek-Einste válasza psg5 (#25842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél, ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25844) psg5 válasza Gubek-Einste (#25843) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Változik valami, ha wifi egyáltalán nem kell, csupán vezetékes netmegosztásról van szó?

F.K.T.

(#25845) Gubek-Einste válasza psg5 (#25844) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem teljesen mindegy, hogy lesz használva a wifi vagy sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25846) psg5 válasza Gubek-Einste (#25845) üzenetére


psg5
veterán

Úgy tudom ezen a Linksys-en nincs wifi támogatás, de nem is kell tényleg csak vezetékesen osztanánk meg.
Ebben az esetben kell valamit állítani?
Régebben egy sima D-link switchet ha jól emlékszem csak bedugtak és még állítani sem kellett.

F.K.T.

(#25847) Gubek-Einste válasza psg5 (#25846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A linkelt leírás a LAN beállításra vonatkozik, a wifi pedig a megszokott módon történne.
A sima, nem-menedzselt switch esetén nincs is mit beállítani de mivel most egy router lesz beállítva switch módban így azon kell állítani 1-2 dolgot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25848) bolic válasza kali (#25812) üzenetére


bolic
őstag

Frissítés előtt nem kell a reset és vagy gyári visszaállítás. :F De frissítés után persze kötelező.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#25849) Gubek-Einste válasza bolic (#25848) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott frissítés előtt is és utána is, hogy minden rendben legyen, nem legyen beragadt beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25850) krealon válasza psg5 (#25844) üzenetére


krealon
veterán

"Változik valami, ha wifi egyáltalán nem kell, csupán vezetékes netmegosztásról van szó?"

Mivel az emlitett routerben nincs WiFi modul, igy a WiFi resz figyelmen kivul hagyando a leirasbol.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.