Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) magyar1997


magyar1997
tag

Üdv mindenkinek!

Elnézést, ha rossz topikba írok, de nem találtam ennél megfelelőbbet. Adott egy TP LINK WR841N router. A mai nap pakoltam fel rá a DD-WRT-t, mert a gyárival csak bajok voltak.. Pl, minden másnap meghülyült, az admin felületébe sem lehetett belépni, és csak az újraindítás segített. Beállítottam mindent a DD-WRT ben, de a megszokott 80-90 mega letöltés helyett, csak a felét mérem.. A wifi beállításokban lettem figyelmes arra, hogy lehet állítani a routernek a TX power jét. Kérdésem, hogy ezzel szerintetek javulna a sebesség? Illetve ha feljebb is húznám, akkor nem rongálódna a router? Megjegyzem a jelerősség max.

Előre is köszönöm a segítséget!

[link]

FTTB 1000/300

(#25852) krealon válasza magyar1997 (#25851) üzenetére


krealon
veterán

Mennyi idos a TL-WR841N?

A Temaosszefoglalo-t olvastad mar?

Csak WiFi-n jelentkezik a problema, vagy kabelen is?

Ha WiFi-n keresztul problemas csak, akkor goto: WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

(#25853) kerlac válasza Gubek-Einste (#25841) üzenetére


kerlac
senior tag

2 HSZ-el feljebb kollegád amit írt, na, arról fogalmam sincs hogy hogyan és hol kellene elvégeznem. Ugye arról volna szó, hogy adott egy T-Home modem-router, amin van 4 udp csati, ami kevés, tehát kellene egy switcher, de a wi-fi is gyenge, gyak a szobán kívül - ahol az eszköz található - nincs net a kecóban (sem emeleten, sem kinn, sem sehol). És erre keresek megoldást, és keresés közben leltem egy D-Link DIR-600 routert, amit megpróbáltam aplikálni a számítógép és a modem_router közé, gyakorlatilag sikertelenül...

Mert eszközöket ajánlottak, router, acces point, switcher (bár szerintem mindhárom nem kellene, hiszen a további router bekötése az udp helyek számát is megoldaná ugyebár...), de ezeket be is kellene szerelnem, ami már meghaladja ezirányú képességeimet. Jelen estben most annak is örülnék, ha ezt a nyamvadt D-link routert rá tudnám aplikálni a gépre, és akkor a NAS szerveremet ehhez kötném a modem helyett....

(#25854) magyar1997 válasza krealon (#25852) üzenetére


magyar1997
tag

Üdv!

2-3 éves a router. A gondok mindkét esetben jelentkeznek.. a gyárival se kábelről, sem pedig wifin keresztűl nem tudtam elérni a router admin felületét. Amint újraindítottam a routert, gond nélkül ment pár napig. A jelerősség max, ám a DD-WRT azt jelzi a kapcsolat minőségére, hogy: 40-60% között. Tehát ezért jöhet csak a fele, amit eddig mértem.

Ui: Állítottam egy kicsit a wifin, és mostmár 60 megát mérek.. De a kapcsolat minősége még így is 40-60% között mozog.

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#25855) kali válasza bolic (#25848) üzenetére


kali
legenda

ideális esetben csak utána kell - bizonyos gyártók és/vagy firmware verziók esetén akkor sem -, de ha probléma van, akkor szoktam javasolni előtte is, hogy garantáltan probléma nélküli alapra települjön a friss firmware.

kerlac; az eszközök adminisztrációs felületén tudod elvégezni a szükséges módosításokat, a beállítások milyensége adja, hogy melyiket hol, a wan kapcsolati módot a wan, a dhcp estén dhcp...stb.

[ Szerkesztve ]

(#25856) psg5 válasza Gubek-Einste (#25847) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

F.K.T.

(#25857) atish15 válasza kali (#25837) üzenetére


atish15
aktív tag

Megcsináltam a visszaállítást, de sajnos úgy néz ki nem segített. Beállítottam az advancedben 8.8.8.8 és 8.8.4.4-et. Fix 40mhz és 10 csatornát. Talán ki kellene próbálnom egy másik routerrel de sajnos nincs a környezetemben olyan aki kölcsön tudna adni egyet.

(#25858) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

TP-Link router beállításainál min lehet módosítani,hogy játék közben ne legyen lag?

(#25859) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok mesterek!

Van egy 1043nd v1 router openwrtvel. G+n re van alliva a sebesseg. wpa-psk, wpa2-psk ra van allitva a biztonsag. Panel lakasban egy falra mar szakadozik, akadozik a net. Szerintem tul sok a wifi sugaroz errefele. A csatornat 1re tettem, ott csak egy eszkoz sugarzott. Mit lehetne meg tenni? Koszomom szepen!

Dáccsika

(#25860) Gubek-Einste válasza Mazsika (#25859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 mit mutat?
Miért van G-re állítva?
Milyen eszközzel/adapterrel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25861) Multibit válasza Gubek-Einste (#25860) üzenetére


Multibit
veterán

Miért van G-re állítva?
G+n re van alliva - ahogy írta. Szerintem ez 11bgn mixed lehet.

(#25863) bolic válasza GEPESZ66 (#25858) üzenetére


bolic
őstag

Semmit. Nekem alapból nincs lag. TP-Link TL-WDR4300 routerem és Digi NET 200 (200Mbit/100Mbit) internetem van.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#25864) Mazsika válasza Gubek-Einste (#25860) üzenetére


Mazsika
őstag

pár kép a beállitásokról: kép1kép2
androidos telókról van szó, és lenovo laposokról

Dáccsika

(#25865) Gubek-Einste válasza Mazsika (#25864) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmi sem látszik a képen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25866) Cry0


Cry0
őstag

valaki tud segíteni hogy oda mit kéne irni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#25867) Intruder2k5 válasza Cry0 (#25866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Most már döntsd el, hogy melyik topikban kérdezel, mert ez a harmadik ahol látom ugyanazt a hsz-t.

(#25868) Cry0 válasza Intruder2k5 (#25867) üzenetére


Cry0
őstag

ki írtam párba mert ugye ahova irtam ott nem igen ilyenekel foglalkoznak így meg hátha előbb kapok választ

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#25869) Intruder2k5 válasza Cry0 (#25868) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt sem jellemző, hogy Gargoyle WDS lenne a téma, azért is írtam, hogy azt inkább az OpenWrt szakmai fórumba írd, ha ott nem fogod tudni megoldani, akkor itt sem.

(#25870) Mazsika válasza Gubek-Einste (#25865) üzenetére


Mazsika
őstag

kép 1 kép 2

Dáccsika

(#25871) kerlac válasza kali (#25855) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszi a segítséget! Sikerült megoldanom, átírtam az IP címét az eszköznek és egy gyengébb routert a géphez tettem és switcherként is használom, mjad vettem egy TP-Link TL-WR841N készüléket, ami valóban felerősítette a jelet, de még így sem elég, mert az emelet hátsó szobában és a földszint hátul épphogy 1mbit-et mértem, azaz gyenge a jel. Emeletre felviszem egy eszközzel (nevét ne kérdezzétek, konektoron keresztül viszi a netet) és arra ráküldök egy routert, földszintre viszont valószínűleg az antennát erősebbre kellene cseréljem a TP_Linken, nade milyenre?

(#25872) kali válasza kerlac (#25871) üzenetére


kali
legenda

powerline és társai adapterre gondolsz?
az antenna cseréje segíthet kicsit, de nem szabad nagyon komoly javulást várni, 2 * 5 dBi van rajta, az elég jónak számít, van persze hozzá 8 dBi gyári is (link), de ha messzebb is fog "látszódni" a jel, egyrészt beszűkül valamennyire a szórási szög, másrészt ettől még az ellenoldalakon nem változik semmi, tehát ha jobban is látják a router jelét, attól még nem tudnak jobban visszakommunikálni, hiszen az ő oldalukon nem változott semmi.
a különböző netes forrásokból olcsón beszerezhető tizen vagy huszon dBi értékűnek hazudott, de már ránézésre is csak a töredékét tudó antennák meg felejtősek, a legtöbb még annyit sem tud, mint a gyári 5 dBi antennák.
a routeren az antennákat a megfelelő szögben állítottad be?
mert ha nem csak egy szinten akarsz velük szórni, hanem emeletre is, akkor dönteni kell az antennákon, mivel így néz ki a dolog; >I<

(#25873) Gubek-Einste válasza Mazsika (#25870) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebből csak az nem látszik ami kellene.
inSSIDer3-ból kellene egy 2,4 GHz Channels képernyő mentés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25874) Mazsika válasza Gubek-Einste (#25873) üzenetére


Mazsika
őstag

Azt hittem ez elég. Ha legkozelebb arra jarok csinálok egy tesztet! Köszönöm!

Dáccsika

(#25875) kincsdesign


kincsdesign
újonc

Sziasztok kedves fórumozók!
Következő kérdésem lenne. Gyanitom hogy lopja valaki a wifimet. Hogyan tudom ellenőrizni???
lekódoltam telepitéskor, de nem találom hol tudom megváltoztatni. Köszönöm előre is a részletes leirását.

(#25876) Gubek-Einste válasza kincsdesign (#25875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ed van?
Megváltoztatni az admin felületen tudod, a használatot is ott tudnád ellenőrizni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25877) Intruder2k5 válasza kincsdesign (#25875) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Részletes leírásként elsőként jó lenne tudni a router típusát. :)

szerk.: lassú voltam

[ Szerkesztve ]

(#25878) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

TP-WR741ND routerem van.
Az egyik kimenetén (vezeték) csak kb. fele akkora a letöltési sebesség, mint egy másikon.
28 Mb/s helyett pl. 12 Mb/s.
Ez egyértelműen router hiba (még talán garanciális)?

(#25879) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#25878) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan azzal az eszközzel/kábellel lett mérve a két LAN port különbsége?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25880) GEPESZ66 válasza Gubek-Einste (#25879) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igen.
Csak a kábelt dugtam át a másik aljzatba.

(#25881) kincsdesign válasza Intruder2k5 (#25877) üzenetére


kincsdesign
újonc


2 db ruterom van asztaligép és laptop

[ Szerkesztve ]

(#25882) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#25880) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor egyértelműen hibás, cserélni kell.

#25881 kincsdesign
Ebből nem derül ki a router típusa.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25883) atish15


atish15
aktív tag

Új eszköz beiktatása történt. Egy kicsit talán gyengébb router Dlink Dirr-600 váltotta a 841N típust. a szülőknél gond nélkül működött a dlink. Kicseréltem a kettőt factory reset és beállítás után még is ugyanazt produkálta mint a Tp link. Lassú üzenetküldés néha lassulás, ami érdekes hogy ezek random jelentkeznek. 8/8mb netem van Herminatelekomos. Letöltés 8mb feltöltés 4körül. Valószínű ha lehet a környezet más ami megkövetel valami beállítást amire még nem jöttem rá vagy így jártam és le kell nyelnem a békát. Esetleg valami ötlet?

(#25884) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Dyndns beállítással kapcsolatban lenne szükségem segítségre.

Egy dvr-t(és a rajta levő kamerákat) szeretném elérni külső hálózatról.Van dyndns felhasználóm+jelszóm is.
A dvr kliensszoftverével egy korábban,más által beállított dvr-t már elérek,tudom nézni a kamerákat,szóval az jól működik.

Eddig annyit tettem,hogy a mostani hálózat routerében(TL-WR641G) beállítottam a dyndns felhasználót
felhasználónév:zte
jelszó:.....
domain name:medve3.dyndns.org

A másik által beállított működő router dyndns beállításai:
felhasználónév:zte
jelszó:.....
domain name:medve1.dyndns.org

Ezenbelül portforvardoltam, de csak uPnP-t használva. Így a router is és a DVR is azt írja,hogy aktív a port.
A portokat más számra állítottam,mint ami a beállított dvr-en vannak,hogy ne legyen ütközés a kliensprogramban.
Azonban mégsem tudok belépni. Miért van ez? mi a hiba?

(#25885) Kiki18


Kiki18
őstag

Most vettem észre,nem tudom hogy számít-e,de a router statikus IP-vel csatlakozik,nem pppoe.

Ilyenkor az itt megadott default gateway-t kell megadni(193.70.xxx.xxx),vagy a lan default gateway-ét? (192.168.1.1)
valamint a subnet mask is más,nem a klasszikus 255.255...

:F

(#25886) krealon válasza kali (#25872) üzenetére


krealon
veterán

"az antenna cseréje segíthet kicsit, de nem szabad nagyon komoly javulást várni, 2 * 5 dBi van rajta, az elég jónak számít, van persze hozzá 8 dBi gyári is (link), de ha messzebb is fog "látszódni" a jel, egyrészt beszűkül valamennyire a szórási szög, másrészt ettől még az ellenoldalakon nem változik semmi, tehát ha jobban is látják a router jelét, attól még nem tudnak jobban visszakommunikálni, hiszen az ő oldalukon nem változott semmi."

Sokadszor irod le, de sajnos hibasan.

Az antenna-nyereseg, adas es veteli iranyban egyarant beleszamit az atvitelbe.
https://en.wikipedia.org/wiki/Antenna_gain
"Due to reciprocity, the gain of any antenna when receiving is equal to its gain when transmitting."

Az adoteljesitmeny noveles az, ami egyoldalu.

Legyszives ne keverd oket! :R

(#25887) lappy


lappy
őstag

van egy tp-link 740n típusú routerem a szolgáltató upc.
A gondom az hogy a routert nem érem el ip cím alapján. vajon mi lehet a gond. pingelni meg tudom de ha a böngészőbe írom be a címet akkor a kért oldal nem megjeleníthető. ha programot felteszem akkor ott nem sok mindent lehet, tudok beállítani.
valakinek vmi ötlet, hogy hogyan érhetem el ip cím alapján

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#25888) krealon válasza lappy (#25887) üzenetére


krealon
veterán

"van egy tp-link 740n típusú routerem a szolgáltató upc.
[...]
vajon mi lehet a gond.
"

Az, hogy mielott osszekotod az eszkozoket, rendesen be kell oket konfiguralni, attol fuggoen, hogy milyen tipusu eszkozt kaptal a UPC-tol, es hogy ha a UPC-s eszkoz router, akkor a router-re kotott gepek kozos alhalozatba kell. hogy keruljenek-e.

(#25889) lappy válasza krealon (#25888) üzenetére


lappy
őstag

és ha csak a routert kötöm össze a géppel és reset is volt, de akkor sem érem el az ip cím alapján :F
akkor mit tehetek?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#25890) krealon válasza lappy (#25889) üzenetére


krealon
veterán

Kapsz IP cimet a router-tol?
Windows-on, parancssorban kiadott

ipconfig

parancs ad-e vissza

IPv4 kezdetu sort, amiben nem 0.0.0.0 vagy 169.254.*.* IP cim van?

Ha a Default Gateway erteke 192.168. -al kezdodik, akkor ezen az IP-n erheted el a router adminisztracios feluletet.

(#25891) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sikerült bárkinek is Speedport 724 CI HGW esetében megoldani, a torrentnél fellépő gépnév nem található hibát :W ?

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25892) kali válasza krealon (#25886) üzenetére


kali
legenda

köszi, de továbbra is tartom, amit és ahogy leírtam. :R
amely eszközön javul az antenna kapcsolódó értéke, arra nézve természetesen minden irányra vonatkozik a dolog, de az ellenoldali érték is befolyásolja a másik változót.

[ Szerkesztve ]

(#25893) kerlac válasza kali (#25872) üzenetére


kerlac
senior tag

értelek. döntéssel nem foglalkoztam, nem tudtam, hogy számít hogyan áll a kamera, de akkor majd megpróbálom. elvileg az emeletet megoldjuk, viszont a hátsó szobákat nem éri el sajnos, ha igen, akkor is gyenge a jel. mondjuk per pillanat a TV mögött ül a router, mert ha kiteszem, a gyerekek széjjelkapják seszpercalatt...

(#25894) kali válasza kerlac (#25893) üzenetére


kali
legenda

az is gyengíthet a szóráson, hogy a router nagyobb tárgy mögött van.
végszükség esetén tegyél be egy range extendert/expandert, vagy arra alkalmas routert.

(#25895) atish15


atish15
aktív tag

Új eszközt próbáltam ki. Egy kicsit talán gyengébb router Dlink Dirr-600 váltotta a 841N típust. a szülőknél gond nélkül működött a dlink. Kicseréltem a kettőt factory reset és beállítás után még is ugyanazt produkálta mint a Tp link. Lassú üzenetküldés néha lassulás, ami érdekes hogy ezek random jelentkeznek. 8/8mb netem van Herminatelekomos. Letöltés 8mb feltöltés 4körül. Valószínű ha lehet a környezet más ami megkövetel valami beállítást amire még nem jöttem rá vagy így jártam és le kell nyelnem a békát. Esetleg valami ötlet?

(#25896) kerlac válasza kali (#25894) üzenetére


kerlac
senior tag

Az emeltre tettem ilyen eszközt, amibe a D-Link routert csatlakoztattam, aminek előtte adtam másik IP címet. Szépen működik is, azaz működne, mert ez a router más wi-fi címet ad, amire át kellene csatlakozni. ez meg macera, azt nem lehet, hogy az alap modem-router IP címét, azaz wi-fijét használjam mindenhol a kecóban?

(#25897) Gubek-Einste válasza kerlac (#25896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szakadás mentes átmenethez, más néven roaming-hoz, olyan rendszert kell kialakítani amelyben van egy központi irányító eszköz és azzal kompatibilis AP-k. Ennek meg van a költség vonzata, egy otthoni hálózathoz ez túl költséges lenne.
Marad otthonra a manuális átcsatlakozás. Néhány eszközben van olyan lehetőség, hogy bizonyos jelszint esetén már csatlakozzon át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25898) carr


carr
őstag

TP-LINK 1043 nd-m van... Gargoyle szofttal...
Mostanában azt játssza, ha elindítok egy torit, akkor az első pillanatokban megindul (100/50 Digi LAN net), majd megzakkan, és megáll a letöltés, majd később 1-2 perc múlva megindul rendesen.
Reset nem segít (este fogom megpróbálni, de szvsz nem fog), ill. megnézem ha direktbe kötöm, akkor csinálja-e. :)
Szerintetek mi lehet?
Állapotban nem látni szakadást.
utorrent 2.x van fenn.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#25899) kerlac válasza Gubek-Einste (#25897) üzenetére


kerlac
senior tag

Köszi, értelek. hát , ezt akartam elkerülni, hogy házon belül kapcsolgathatom a wi-fit...

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a DLink DIR-600-hoz hol a búbánatban van a wifi jelszó? vagy hol tudom beálíltani (a kezelőfelületen már partizánkodtam, de nem engedi elmenteni...), mert hiába adja rendesen a jelet, ha nem tudok rácsatlakozni.

Kénytelen leszek akkor minden hátsó helységbe power line-t tenni és arra egy routert, így fogok a House of Routers-ben lakni, bakke.. :DD

(#25900) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Mára nem tudtam belépni a routerembe a noip ddns cimemen keresztul halozaton kivülről.
Ha belepek online a noiphez akkor a noip a tenyleges ip cimemet latja es a routerben is latszik hogy sikeres volt a login.
Ennek ellenere a sajat hostnevem mögé irva a portomat nem történik semmi (ha atirom a hostot az ipmre akkor beenged) Hogy lehet ez? Már mindent restartoltam nem is egyszer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.