Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Intruder2k5 válasza greenmaur (#20995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azok prózai, a torrent nem wifire való, nem is oda lett kitalálva!

Azonban ha másképp nem oldható meg, akkor erős limitálás mellett használható, mondjuk 50-es maximális kapcsolatszámmal, és persze sebességlimittel!

Esetleg lehet próbálkozni alternatív firmware-el, pl. Tomato, reménykedve, hogy abban jobb wifi driver van, mint a gyári szoftverben, és jobban terhelhető vele a vas!

Másik megoldás, hogy veszel egy izmos routert, aminek a processzora bírja azt a terhelést! 30-50k-s kategóriában van választék ezekből, lehetőleg ARM alapúban gondolkodj!

(#21002) krealon válasza egykori (#20999) üzenetére


krealon
veterán

Akkor erdemes firmware-t frissiteni, ha mukodesi problema van.
- Gyorsulni valoszinuleg nem fog a masik softvertol,
- legalabb 2 fele hardver verzio letzik (revA es revB), amiknek a firmware nem csereszabatos,
- nincs tartalek-eszkozod az internetelereshez,
igy en nem javaslom a frissitest.

A 40/20 kabeles atvitelehez mar egy TL-WR740N router is eleg, amit mar 4000 Ft alatt megkapsz.
Ket antennas (max 300 Mbit WiFi kacsolati sebessegu) routert 5000 Ft alatt a tied lehet pl egy TL-WR841N kepeben, de pl az ASUS RT-N12 D1 sem kerul tobbe , mint 7000 Ft. Viszont ASUS RT-N12E keszuleket semmikepp se vegyel, ha jot akarsz magadnak.

(#21003) egykori válasza krealon (#21002) üzenetére


egykori
őstag

Hmm, sejtettem, hogy nem kell nekem ahhoz nyúlni! Akkor hagyom...
Köszönöm a segítségedet. :R

A cseréről a másik topikba megyek érdeklődni. :)

[ Szerkesztve ]

(#21004) greenmaur válasza Intruder2k5 (#21001) üzenetére


greenmaur
tag

Szia

Köszönöm a válaszod. Én is gyanakodtam hogy lehet nem bírja a sebességet és emiatt kapcsol szét, de akkor ez már biztos.
Végülis nem olyan nagy probléma mert 3 mbps-el is tudok tölteni csak nem tudtam hogy hibás a router vagy a beállításokkal lenne baj esetleg kevés ez a vas ehhez a sebességhez.
Másik firmet meg nem szeretnék feltenni emiatt, annyira nem fontos. (Nem beszélve ,hogy eddig inkább kevesebb mint több sikerrel kerültem kapcsolatba a custom router firmekkel :D )
Köszi még egyszer :R

(#21005) CanibelZ válasza Intruder2k5 (#21000) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Szia!

A tableton gyári android van rajta, rootolva sincs, de egyébként kezdetben nem emlékszem, hogy csinálta volna ezt, de lenullázom majd és megnézem, hogy akkor lesz-e valami változás.

Felraktam a programot. 3 hálózatot lát, ebből a legerősebb a mienk. Jelerősségre ezeket mutatja kb: mienk: -72-75dBm stabilan, egy zárt és egy nyitott hálózat: -85-90 dBm.
Ha kell még valami info, akkor írj és megkeresem.

(#21006) Intruder2k5 válasza CanibelZ (#21005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítsd be úgy a routeredet, olyan wifi csatornára, hogy a saját hálózatod ne legyen átfedésben más hálózattal az inSSIDer képen!

(#21007) CanibelZ válasza Intruder2k5 (#21006) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Most nincsen a másik védett, azzal volt azt hiszem egy kis átfedés, a nyitottal nincs.

(#21008) CanibelZ válasza CanibelZ (#21007) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Valahogy a router sz*rakodik vele, mert visszaállítottam gyári állapotba, és mikor csatlakozik a wifihez, laptopon elszáll a net, kikapcsolom rajta, egyből megjavul... Ötlet?

(#21009) Intruder2k5 válasza CanibelZ (#21008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP cím nincs egyik eszközben sem fixre állítva?

(#21010) Dalzarus


Dalzarus
tag

Hello,

Vettem ma egy RT-N12E típusú Asus routert, és épp próbálom beüzemelni. Egy olyan problémám akadt, hogy amikor beírom a böngészőbe az ip-t és belépek az admin/admin kombóval, utána nem tölti be rendesen a setup oldalt. Nem látszanak a menüpontok, vagy csak egy részük és ezáltal nem lehet konfigurálni a routert. A cd-n található quick installerrel is ugyanez a probléma. Próbáltam a firmware verziószámát lefelé meg felfelé is frissíteni, egyik sem vált be. Van valakinek valami ötlete, mi lehet probléma?

[ Szerkesztve ]

(#21011) Intruder2k5 válasza Dalzarus (#21010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az E jelű ASUS-ok közt ez elég gyakori jelenség, például ITT, és ITT is erre panaszkodnak! De ezen felül is elég sok a panasz rájuk, úgyhogy emiatt is, illetve mert a Chipset-je sem a legjobb, sosem szoktuk ajánlani ezeket megvenni!

Amúgy az általad említett jelenséget valamilyen, a gépeden futó tűzfal, script blocker, vagy hasonló program okozza! Javasolt ezekben a router IP címét felvenni a kivételek közé, esetleg próbaképpen tiltani ezeket, hogy megtudd melyik a hunyó, és/vagy másik böngészőből is megpróbálni!

(#21012) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
TP-Link routeren hogyan kell portot nyitni? Addig rendben van, hogy a gépeknek kell egy fix ip-cím, majd a forwarding -> virtual servers alatt be kell állítani a nyitni kívánt portot. De így nem működik! Vagy még kell valami beállítás?

(#21013) Intruder2k5 válasza freeknight (#21012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ki mondta, hogy nem működik? Honnan veszed ezt?

(#21014) freeknight válasza Intruder2k5 (#21013) üzenetére


freeknight
őstag

A Utorrent ellenőrzése szerint "port is not open", illetve tényleg nem megy semmiféle feltöltés.

(#21015) Intruder2k5 válasza freeknight (#21014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem használok utorrent-et, de állítólag egy ideje már nem tesztel, csupán a pc beállításai alapján határozza meg, hogy a port nyitott, vagy pedig zárt! Ha tehát zártnak látod, akkor javasolt inkább a pc-s tűzfalban keresni a hibát! Egyébiránt meg vannak normális online port teszterek, azokkal nézd meg inkább, csak közben fusson az utorrent is!

(#21016) freeknight válasza Intruder2k5 (#21015) üzenetére


freeknight
őstag

Köszönöm válaszod!

Az általad linkelt tesztprogram szerint nyitott a port! Mondjuk feltöltés még mindig nincs, de a router részéről ennyit lehetett tenni. Alap windows tűzfalat használok, nem tudom abban miket lehet állítgatni, de majd megpróbálom!

(#21017) Intruder2k5 válasza freeknight (#21016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nyitottnak jelzi a portot, akkor semmit sem kell a tűzfalban állítgatni, mert a gond máshol lesz! Lehet rengeteg a seed-er, kevés a leech-er (pl. nCore), és éppen nincsen aki töltene tőled!

(#21018) freeknight válasza Intruder2k5 (#21017) üzenetére


freeknight
őstag

Ebbe belegondolva igazad lehet, jelenleg csak egy torrent van a listában, így simán elképzelhető, hogy nincs kinek feltölteni. :)

(#21019) CanibelZ válasza Intruder2k5 (#21009) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

A tableton IP-beállítások alatt az van kiválasztva, hogy DHCP. A laptopon ezt hogy tudom megnézni? Meg azon gondolkoztam, hogy esetleg az nem oldhatja meg a problémát, hogy minden eszköznek ami rá van csatlakozva, vezetéken vagy wifin, fix IP-t állítok be?

(#21020) Pycee válasza Intruder2k5 (#21015) üzenetére


Pycee
tag

Helló!

Én is kipróbáltam ezt az online port tesztert, de az is hibát jelez. Hiába indítom be a torrent klienst is azzal is csak, Error! Én megnézném a tűzfalat, de nekem az Eset Smart Security van fenn és az kezeli. Abban meg nézegettem, de nem igazán láttam, hogy mit kell állítani. Egy kis segítség ehhez?

Pycee

(#21021) Intruder2k5 válasza Pycee (#21020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jobb egérgomb a tálcán az ESET ikonjára, és ott "Ne szűrje a hálózati forgalmat (a tűzfal letiltása)"! Aztán ismét próba...

(#21022) Intruder2k5 válasza CanibelZ (#21019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet vele próbálkozni, de ha mindegyik DHCP-n van, akkor kétlem, hogy IP ütközés jönne létre... Ott valami a tablet WiFi-jével nincs rendben, ha kiüti a többi klienst!

(#21023) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Van egy edimax 3110w ip kamerám, de pár napja nem érem el. Nyomtam rajta resetet és a router szerint nincs is bedugva a lan-ba. Közben villog a kamera. Más lan port és más lan kábel, reboot sem segitett.
A router asus n12d1 tomatoval. Nincs ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#21024) Intruder2k5 válasza bigdady (#21023) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem lehet, hogy meghalt a kamera LAN portja? Egyébként alapból fix IP-s, vagy DHCP-s volt a kamera? Ha fix címe volt, és PC-re kötöd megfelelő IP beállítás mellett, ott sem éred el?

(#21025) bigdady válasza Intruder2k5 (#21024) üzenetére


bigdady
nagyúr

a mac ciméhez hozzárendeltem a belső ip-t ha erre gondolsz. Ezen értem el eddig.
pc hez kötve?

[ Szerkesztve ]

(#21026) Intruder2k5 válasza bigdady (#21025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha Windows-on indítasz egy DHCP szervert, arra ugyanúgy rácsatlakoztathatod a kamerát, és kell kapjon IP címet!

(#21027) CanibelZ válasza Intruder2k5 (#21022) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Az az érdekes, hogy csak az én laptopom üti ki, szüleimét nem. De nem tudom, hogy az én laptopom fix-re van-e állítva, mert nem tudom annyira ezeket a hálózati beállításokat.

(#21028) bigdady válasza Intruder2k5 (#21026) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telepitettem fut a stand alone, mit kéne látnom?
Mondjuk hátulján fix belső ip van de azt sosem használtam csak amit router adott

[ Szerkesztve ]

(#21029) bigdady válasza bigdady (#21028) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ennyit ir pedig lanon rádugtam a laptopra:

[ Szerkesztve ]

(#21030) bigdady válasza bigdady (#21029) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na most lanon látja de nem érem el. Fura

(#21031) Intruder2k5 válasza bigdady (#21030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pingre válaszol?

Reset-et jól csináltad? Áram alatt minimum 10mp?

[ Szerkesztve ]

(#21032) bigdady válasza Intruder2k5 (#21031) üzenetére


bigdady
nagyúr

10 mp meg volt ja. A pinget hogy tudom tesztelni? Pc re legyen dugva vagy jo router is? Mit irjak? Cmd-be?
Milyen ip-t ami hatuljan van vagy amit router irt korabban? (Fura mert azt irja a router a lanon van valami de ip mellett nem irja a device listben hogy a kamera csatlakoztatva lenne. De ismeretlen eszkoz sincs...)

[ Szerkesztve ]

(#21033) Intruder2k5 válasza bigdady (#21032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld mindkettőn, de elsődlegesen az kellene, ami rá van írva, hiszen elvileg resetelted! Windows parancssorba...

ping 192.168.x.x

Vagyis a kamera IP címe!

szerk.:
Ami rá van írva IP cím, az azonos tartományba esik a hálózatod jelenlegi tartományával?

[ Szerkesztve ]

(#21034) bigdady válasza Intruder2k5 (#21033) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem nem mert az ami rá van irva az 192.168.2-vel kezdődik nekem meg alapból 192.168.1-en van asszem minden 51-ig :F De ezt hol látom?

[ Szerkesztve ]

(#21035) Intruder2k5 válasza bigdady (#21034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor két variáció van... Vagy átállítod a routered abba a tartományba, vagy pedig a gépen állítasz be egy 192.168.2.x címet, csak ne pont azt ami a kamerán van, maszknak 255.255.255.0 legyen, és próbáld úgy elérni böngészővel, közvetlenül kábellal összekötve a géppel!

(#21036) Shepherdke


Shepherdke
tag

Sziasztok.
Van egy olyan Host név a routerem DHCP Clients Listájában, hogy SecureNAT. Mi ez? Hiába nyomok a töröl gombra lefrissítem és újra ott van.

(#21037) gyilok82


gyilok82
csendes tag

Üdv. volna egy olyan kérdésem hogy van egy router: Fritz!Box 7360. elégsokan vagyunk rajta. németországban dolgozunk. na szóval azt szeretném megcsinálni hogy a torrentet letiltani hogy abszolúlt ne is lehesen használni egyik gépen se, úgy értem ne legyen letöltés sebessége. mit kell tiltani? próbáltam már portokat zárni, de semmi. olvastam hogy Qos kéne beállítani, de webes felületen nincs ilyen opció.ha valaki tud rá megoldás kérem írja le.

[ Szerkesztve ]

(#21038) bigdady válasza Intruder2k5 (#21035) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem nyert sajnos. Wps-el nem tudom osszekapcsolni vhogy? Kameran Megnyomom villog varja a routert de azon hiaba nyomom a wps-t semmi. Lehet ki van kapcsolva valahol tomatoban?

[ Szerkesztve ]

(#21039) Intruder2k5 válasza bigdady (#21038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

3rd party firmware-ekben nincs wps, ezek a "csilivili dolgok" a gyári szoftvereke sajátosságai!

(#21040) Shepherdke válasza Shepherdke (#21036) üzenetére


Shepherdke
tag

Az én kérdésemre senki nem tudja a választ?
Mi az a SecureNAT? És miért van a kliens listába saját IP-vel.

(#21041) Pycee válasza Intruder2k5 (#21021) üzenetére


Pycee
tag

Hali!

Na, így már sikerült! :DD Bár online teszter megint hibát dobott ki, de a Port Checker és a torrent kliens tesztere is OK-t. Mit tegyek, hogy legyen tűzfalam és nyitott portom?

Pycee

(#21042) Intruder2k5 válasza Pycee (#21041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy felveszed az utorrent.exe-t a kivételek közé az ESET-ben, vagy pedig interaktívra állítod az ESET-et, de akkor majd minden alkalmazásra rá fog kérdezni, hogy szeretnéd-e kiengedni az internetre! Persze lehet szabályokat létrehozni, így nem kell minden indításkor tűzfalazni!

(#21043) Pycee válasza Intruder2k5 (#21042) üzenetére


Pycee
tag

Hú, na ebben lehetne egy kis segítséget kérnem? Ezt nem igazán tudom így hirtelen, hogy ebben mi-hogy van. Most megnéztem de még nem látom át. Ilyenek vannak a beállításnál, hogy szűrési üzemmód, de annál sem tudom, hogy konkrétan mit kell állítani. A szabályok és zónáknál sem. Meg van ilyen, hogy IDS kivételek, de ott sem tudok mindent, hogy mit kell beírni. :B :F

Pycee

(#21044) Intruder2k5 válasza Pycee (#21043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tessék, de ez már nem ennek a topiknak a témája, a routereddel minden rendben!
http://wizi.web4.hu/cikk/utorrent-port-nyitas-az-eset-smart-securityben
Google a barátod!

[ Szerkesztve ]

(#21045) Pycee válasza Intruder2k5 (#21044) üzenetére


Pycee
tag

Köszi! :R ...és bocs! :B

Pycee

(#21046) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok!

TP-Link WR-1043ND v1-es routert használom évek óta, mostanában jelentkezett egy elég érdekes probléma, ha a wifi használatban van egy halk sistergő hang jön a routerből, és ilyenkor a vezeték nélküli egerem mutatója is beakad pár mp-re, gondolom zavarja egymást a 2 eszköz, de eddig nem volt ilyen, próbáltam más csatornán használni a routert, de így se jó, egyáltalán mi ez a sistergés? Próbálkoztam még az áramtalanítással, és a firmware frissítéssel is, de hiába.

Köszi a válaszokat előre is.

| Samsung Galaxy S23 |

(#21047) Intruder2k5 válasza StarKiller89 (#21046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha a router bármilyen hangot hallat, annak áramellátási okai vannak, minden bizonnyal egy tekercs nem tud teljesen begerjedni, vagy hasonló... Szerintem próbáld meg egy másik táppal a routert, lehet a gyári már fárad! Arra figyelj, hogy a feszültség (V) és a polaritás (+/-) mindenképpen ugyanolyan legyen mint az eredetié, és áram (mA vagy A) leadásban is legalább annyit tudjon!

(#21048) StarKiller89 válasza Intruder2k5 (#21047) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Hát azt most így hirtelen nem tudok szerezni... közben szétkaptam a routert és mintha valamelyik kondenzátor adná ki ezt a sípoló hangot, de egyik sincs felpúposodva, így nem nagyon tudom kiszűrni melyik lehet a hibás. Ha a táppal se lenne jó, mi legyen a következő lépés amit próbáljak?

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S23 |

(#21049) Intruder2k5 válasza StarKiller89 (#21048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg a modem tápja is lehet ilyen, vagy egy sima kapcsolós kínai univerzális táp!

Ez esetben amint azt írod is, annyit tudsz még tenni, hogy a kondikat kicseréled, ez legfeljebb párszáz forintos művelet, ha ezek után sem lesz jó, akkor sajnos nem nagyon van mit tenni...

[ Szerkesztve ]

(#21050) StarKiller89 válasza Intruder2k5 (#21049) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Hát... találtam egy kínai adaptert, belőttem rajta a paramétereket, 12 volttal nem indult(az eredeti táp 12 voltos) 9-el elindult de csak resetelt állandóan, viszont találtam egy régi 9 voltos modem tápot, ezzel ment normálisan, de a sistergés ugyan úgy maradt. Szóval valószínű nem a táppal van a baj. :\

[ Szerkesztve ]

| Samsung Galaxy S23 |

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.