Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Entrecampos


Entrecampos
csendes tag

Sziasztok!

Egy újabb megoldást szeretnék megosztani paypalról közvetlenül revolutra utalással, hátha valakinek jól jön. De előtte tesztelgettem az itt közzétett paypal->transferwise->revolut megoldást.

Először is transferwiseon létre akartam hozni egy amerikai USD-s számlát, hogy megkapjam az amerikai bankazonosítót és a számlaszámot. Viszont ehhez fel kellett volna tölteni 20 USD-t transferwisera, hogy megkapjam ezeket az adatokat. Helyette a revolulról feltöltöttem a virtuális kártyám segítségével 2.50 USD-t és így is megadta az amerikai bankszámla adataimat (szóval meg lett ezáltal kerülve a lufira befizetés. 20 USD helyett 2.50 USD is elég volt). Ezeket természetesen nem fogadta el a magyar paypal felülete, mindig azt írta, hogy: Sajnáljuk. Jelenleg nem tudjuk feldolgozni a kérését. Próbálja újra később.

Transferwiseról a feltöltött 2.50 USD-t gondoltam visszaküldöm Revolutra, hogy még is megnézzem működik-e az ide-oda utalás, illetve milyen díjjak vannak. Viszont csak is GBP-be tudtam átküldeni. Tehát USD->GBP. Transferwiseról->Revolutra az utalás díja 1.21 font volt (kb akkori áron 474ft). Az összeg kb 10 óra alatt érkezett meg Revolutra. Így Revoluton a HUF számlám mellett megjelent az angol font is (persze ezt át lehet váltani forintra meg minden)

Ez így túl lassú, meg nagyon macerás (de ha nincs más, akkor muszáj), ezért gondoltam egyet és angol, ingyenes VPN-ről (konkrétan én az Opera GX beépített VPN-ével) létrehoztam paypalon egy angol fontos számlát. Saját nevemmel, de angol lakcímmel (kitalált adatokkal). Mivel Revolutra érkezett font, így kaptam ahhoz is egy angol számlát, ezt megadtam a kreált angol paypalomon kifezetéshez (küldött is rá 0.01 fontot a paypal, hogy leellenőrízze) és ebben volt egy megjegyzés 4 számjegyű kóddal, amit a paypalon kellett megadnom. Így sikeresen elfogadta a banki adatokat. Az alap magyar paypalomon amerikai USD van, ebből átküldtem az angol paypalomra 4.88 USD-t amit a paypal 3.55 GBP-re váltott. Ennek a díja 1.61 GBP (kb 630 ft). Immáron az angol paypalról közvetlenül kikértem ezt a 3.55 fontot revolutra és egy az egyben megérkezett 1 másodpercen belül.

Persze jóval drágább Paypalról közvetlenül Revolutra kikérni a pénzt így, de sokkal gyorsabb, mint Paypalról->TrsanferWisera és onnan Revolutra.

Remélem tudtam segíteni ezzel a kis leírással. Elnézést a helytelen fogalmazásért és a helyesírásért, de nemrég keltem.

(#16502) Tuomas válasza sopruk (#16500) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt kerestem, de megelőztél.
Nekem is ez ugrott be, hogy olvastam ilyet az egyik cikkben. :DDD

We were here

(#16503) kmarci25 válasza Tuomas (#16502) üzenetére


kmarci25
veterán

Írtam a supportnak, most várom hogy a liveagent Amélie válaszoljon. De lehet, hogy épp croissant-t eszik Párizsban. :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16504) vnorbi válasza kmarci25 (#16499) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Jaja, látom hogy idő közben végigcsináltál egy ilyen fizetést. Az elég problémás ha más összeg jelenik meg, mint amennyit levon. Akkor időnként kérdezősködnék a supportnál, hogy hogy állnak a javítással (látom, már írtál nekik).

Abba az irányba nem mennék el, hogy használom így, mert az semmi jóra nem vezet hosszú távon, ha meggyőzök valakit, hogy bátran fogadja el a kijelzett összeget, csak a százada lesz terhelve (ki szól majd neki, amikor már az az összeg lesz levonva, amit lát?).

(#16505) Tuomas válasza vnorbi (#16504) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez igaz, vagy ha valamiért jön még egy hiba, aztán nem a századát terheli, hanem valósan annyit, amennyit kiír.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16506) gzbotii válasza kmarci25 (#16503) üzenetére


gzbotii
veterán

Kipróbáltam én is, nálam is így látszik. 200Ft akartam bekérni.

Más: viszont ez nekem is új, hogy így már pénzt küldeni is lehet, ugyan úgy linkkel:

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16507) kmarci25 válasza vnorbi (#16504) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezt próbálom Amélie-nek elmagyarázni, de nem érti. Szerinte itt minden rendben. Küldtem screenshot-okat, de nem hatotta meg. 10 Ft-ot kértem, 10-et is kaptam. Mi lenne a gond?
(Persze mindezt azután, hogy az első megoldási javaslat az volt, hogy jelentkezzek ki, a második, hogy installáljam újra az appot. Nem segített egyik sem. ;] )
Most rákérdeztem, hogy szerinte-e az tényleg normális, hogy valakitől 1000 Ft-ot kérek, és ő 100000-ről kap bekérést.
Azt írja, hogy igen, és megküldte a Rev-es számlakivonatomat. :DDD Olyan mintha egy galambbal beszélgetnék...

most azt írja, hogy csak mondjam a másik félnek, hogy ne foglalkozzon a hibás megjelenített összeggel. Erre válaszoltam, hogy egy fintech cégtől ez egy igen kifinomult megoldás.

Megkértem, hogy legalább jelentse a fejlesztőknek a problémát. Ezzel ennyi. És pont ma kéne kérnem 150000 Ft-nyi összeget. Remek. :(((

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16508) gzbotii válasza kmarci25 (#16507) üzenetére


gzbotii
veterán

Zárd le a chatet és indítsd újra, jó eséllyel másik ügyintézőt kapsz és kis szerencsével értelmesebb lesz mint Rita robot...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16509) Tuomas válasza kmarci25 (#16507) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD :C
Szakadok! :DDD
Bár azért nagy elvárásaink nem kéne, hogy legyenek, tehát szerintem ezt ő nem fogja tudni megoldani, annyit azért írhatna mondjuk, hogy a hibát jelzi az illetékeseknek.

We were here

(#16510) kmarci25 válasza gzbotii (#16508) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez nem Rita, ez Amélie. :K Ő elvileg él, bár vannak kétségeim, hogy Rita klónja. :DDD
Adtam neki egy csillagot az értékelésnél. Sajnálom, de ha egyszer értetlen...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16511) sopruk válasza gzbotii (#16506) üzenetére


sopruk
aktív tag

És a fogadó fél vajon hogy kapja meg a pénzt? Regisztrálnia kell a Revolutra, gondolom...

(#16512) gzbotii válasza kmarci25 (#16510) üzenetére


gzbotii
veterán

"másik ügyintézőt kapsz és kis szerencsével értelmesebb lesz mint Rita robot..."

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16513) kmarci25 válasza gzbotii (#16512) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, már értem. My bad. :B Lehet, hogy majd megpróbálom, de most kicsit elment a kedvem a csevegéstől.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16514) agroman válasza Entrecampos (#16501) üzenetére


agroman
senior tag

sajnos eleg illegal a modszered, barmikor problemad lehet belole.
en nem probalnam ki, pedig sokaig probalkoztam a PP->Rev irannyal.

------

(#16515) thommypl válasza sopruk (#16511) üzenetére


thommypl
tag

Nem kell regisztráni, meg kell adnia a számla adatait. Olyan mintha utalnál neki, csak így gondolom olyannak is tudsz pénzt küldni aki nem akarja neked megadni a számla adatait. Legalábbis más értelmét nem látom :)

(#16516) Entrecampos válasza agroman (#16514) üzenetére


Entrecampos
csendes tag

Én is 1 hétig próbálkoztam számomra minden ismert opcióval, de sehogy sem sikerült. Próbálkoztam azzal is, hogy valamilyen feltöltést venni paypallal, amit aztán rá tudok kombózni Revolutra, de nincs semmi opció rá. A google payel nem működik, Revoluton bellül nincs Paypalos feltöltés, Paypal csak magyar számlára utal. Szóval elég szépen ki van zárva a Paypal->Revolut. Pedig nekem aztán mindegy, hogy hol és kinek fizetem az utalási költségeket. Remélem lesz majd a közeljövőben hivatalos megoldás rá.

(#16517) UberMutant válasza Entrecampos (#16516) üzenetére


UberMutant
őstag

nem lesz, a paypalnak nem érdeke, ebből él. mondjuk a te megoldásod drága, ennél egyszerűbb (és hasonlóan drága), ha kiutalod magyar számlára és kártyával felvásárlod revolutra.

amúgy a transferwiseos módszernél borderless accountot csináltál? persze ez nem tartozik ide.

(#16518) jannid


jannid
senior tag

Osztrák számláról utaltak nekem 44 eurót. Eurós számlámhoz bementem és másoltam onnan az adatokat. Úgy jó lesz igaz? Gondolom ez 2-3 nap mire megjön. Országhoz értelem szerűen Groß britanien került.

[ Szerkesztve ]

(#16519) Tuomas


Tuomas
addikt

Droidra kijött a 6.20.

We were here

(#16520) shift+ő


shift+ő
senior tag

Kellemesen cslódtam a Revolutban. Teszt jelleggel, az egyik hitlkártyámat visszatöltését a Revoluton keresztül intéztem.Tegnap is, és ma reggel indítottam utalást, és kb 4 óra alatt teljesült mindkettő.
Így már költségmentes ez is. :R

(#16521) Dot válasza Tuomas (#16519) üzenetére


Dot
őstag

Hello!

Ebben a csodás 6.20-as verzióban, hogy lehet beállítani, hogy a más devizában lévő összeget forintban(pillanatnyi értékét) is megjelenítse?
erre gondolok:

köszi

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16522) Tuomas válasza Dot (#16521) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát, ha én aztat tudnám , nagyon szívesen elmondanám neked, de sajnos nem tudom. :DDD :(

We were here

(#16523) Dot válasza Tuomas (#16522) üzenetére


Dot
őstag

hopsz, új bejegyzésre akartam nyomni :D

Esetleg aki tudja a választ az írja le legyen oly kedves :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16524) dugynok válasza Dot (#16521) üzenetére


dugynok
senior tag

Ha rànyomsz esetleg?

(#16525) tuzpenge válasza Dot (#16521) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ráböksz a devizára és akkor alatta mutatni fogja Ft-ban!

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#16526) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Lenne egy kérdésem, amire nem jöttem még rá. Szóval a revolut apptól jönnek értesítések (költésnél, pénzfetöltéskor, stb), ezek ilyen popup-ok vagy minek hívják. Szóval ha esetleg véletlenül a főképernyőn törlök egyet azt üzenetekből, akkor azt később az appban meglehet nézni és ha igen merre keressem? (a rendszer iOS)
Köszönöm!

ˣ

(#16527) Tuomas válasza tuzpenge (#16526) üzenetére


Tuomas
addikt

Az attól függ, ha direkt a legutóbbi értesítéseket szeretnéd visszanézni, azt nem lehet, úgy tudom. A tételeket látod, de magát az értesítést szerintem nem.

We were here

(#16528) gzbotii válasza tuzpenge (#16526) üzenetére


gzbotii
veterán

Értesítést nem, de a tranzakció, amiről jött az értesítés, ott kell legyen a Számlák fül alatt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16529) zivorad válasza kmarci25 (#16507) üzenetére


zivorad
csendes tag

Efrem eddig dolozott a linkes hibán, továbbította a releváns csapatnak, lejárt a munkaideje, most Paul vette át, de, egyikük sem kapott még választ a releváns csapattól a megoldásra. Efrem még javasolta ugyan, hogy szedjem le és telepítsem újra az alkalmazás, de közben kijött egy új verzió a 6.20-as, de ez sem oldotta meg ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#16530) tuzpenge válasza gzbotii (#16528) üzenetére


tuzpenge
őstag

és #16527 Tuomas. Köszi a választ, sajnos akkor nem véletlenül nem találtam meg. Pedig jó lett volna, mert ezekben a popupokban picit részletezve is vannak a dolgok (pl miért nem sikerült a pénz hozzáadása, stb). A számlák fül alatt természetesen ott az az egy sor a tranzakcióról.

ˣ

(#16531) gzbotii válasza tuzpenge (#16530) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha rábögsz, több részlet is megjelenik (persze lehet, hogy nem minden).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16532) kmarci25 válasza zivorad (#16529) üzenetére


kmarci25
veterán

Én is úgy megőrültem az új verziónak, de aztán próbáltam, és láttam, hogy nem sikerült. Akkor hajrá Paul! :DDD

És valóban! Hála Paul-nak és a csapatnak, köszönd meg a nevemben is! :C Amélie-t pedig csókoltatom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16533) zivorad válasza zivorad (#16529) üzenetére


zivorad
csendes tag

Úgy tűnik Paul és a releváns csapat megoldotta. Jól működött, de azért javasolnám, hogy mielőtt ilyen fizetési linket küldetek, ellenőrizzétek.

(#16534) Dot válasza tuzpenge (#16525) üzenetére


Dot
őstag

Hát nemigazán :(
ezt látom, ha belemegyek a részletekbe, akkor sem látni forintban az összeget. :O

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#16535) Tuomas válasza Dot (#16534) üzenetére


Tuomas
addikt

Mást nem tudok ajánlani, nézd meg az árfolyamok menüpontban, beírod az egyenleged és ott kidobja.

We were here

(#16536) fokukac válasza Tuomas (#16535) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyébként ha már árfolyamok.
Engem nagyon zavar, hogy inverzként adja meg az árfolyamot az app, hogy HUFEUR 0,0030. Ez nem túl informatív egy olyan nominálisan gyenge deviza használóinak, mint a forint, elvégre ez egy 4 tizedesjegyre való kerekítés, és ha mondjuk 0,00295, akkor 338,98, ha pedig 0,00304, akkor pedig 328,94. És vizuálisan mind a kettőre 0,0030-at írna.

Persze, ha külön bemegyek a váltás menüpontba, ott már mutatja, de ezt a logikát nem értem.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16537) gzbotii válasza fokukac (#16536) üzenetére


gzbotii
veterán

Az a baj, hogy Európán kevés olyan gyenge deviza van, mint a forint. Talán az orosz rubelen és szerb dináron kívül nincs is.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16538) fil válasza fokukac (#16536) üzenetére


fil
őstag

De fel lehet venni úgy is új árfolyamként mint EUR -> HUF és már mindjárt úgy mutatja ahogy szeretnéd. :)

(#16539) kovisoft válasza fil (#16538) üzenetére


kovisoft
őstag

De akkor nem a vételi, hanem az eladási árfolyamot mutatja. Ez hétvégén megtréfálhat.

(#16540) batuz


batuz
csendes tag

Szentpéterváron a fizetés, a pénzfelvétel stabilan müködik! :)

(#16541) izisz válasza fokukac (#16536) üzenetére


izisz
senior tag

Talán ebben benne lehet az is, hogy így auto-exchange-t beállítani sincs értelme (az alábbi ötlet kapcsán _csak_, amúgy persze van értelme).
Vagy csak én bénáztam, mikor app nyomogatás közben ötlet jött, hogy mi lenne, ha auto-exchange-t állítanék pl vegyen USD-ot 290Ft-nál, majd váltsa vissza, mikor 293Ft-nál jár pl.
Csak a max 4 tizedes beírási lehetőség miatt ez nem működne sajna.
Amúgy ez másnak is eszébe jutott már, gondolom?! ;]

[ Szerkesztve ]

(#16542) nyirzoz válasza izisz (#16541) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Igen és ezért aztán nem is használjuk. :((

[ Szerkesztve ]

(#16543) gyuri81


gyuri81
veterán

Új ember meghívásáért jár még az ajándék összeg?

(#16544) Tuomas válasza gyuri81 (#16543) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez viszonylag egyszerű. Ha kiírja az app, akkor jár, ha nem írja ki, nem jár. :DDD

We were here

(#16545) TrollBalint válasza gyuri81 (#16543) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem egységes, van akinek jár, vagy akinek nem. Van kinek 2222 Ft járt, mikor másnak már csak 1750... Az appban látod, hogy neked mire van lehetőséged, nekem már jó ideje csak annyi, hogy az illető ingyen kapja a kártyát.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16546) kgymac válasza TrollBalint (#16545) üzenetére


kgymac
őstag

Nekem naponta csökkentett összeget ír, 2e fölött volt, amikor elindult az ajánlat. Még 3-4 napig fog bosszantatni, után végre el fog tűnni. :DDD

(#16547) TrollBalint válasza kgymac (#16546) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ki is lehet ikszelni, nem? :) (legalábbis nálam ezeket ki lehetett, de az jó pár frissítéssel ezelőtt volt )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16548) Andralin válasza vmarci21 (#16424) üzenetére


Andralin
aktív tag

Igen, a jelek szerint ez valószínűleg így is van.
Értem én, csak elfogadni nem tudom.

Egy ilyen vizsgálat a tapasztalatok szerint könnyen eltarthat akár 2-3 hónapig is. Ami azt jelenti, hogy ennyi időre gyakorlatilag letiltják az embert a sima, mezei supportról. Ha bármi más átlagos dologban szükségem lenne rájuk, akkor így jártam. Pedig fizetem a Prémium havidíjat a prioritásos support-ért, mégis letiltanak arról is!
Ez így teljesen elfogadhatatlan és felháborító.

(#16549) gzbotii válasza TrollBalint (#16547) üzenetére


gzbotii
veterán

Most is ki lehet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16550) szvl válasza kovisoft (#16539) üzenetére


szvl
tag

Vegyél fel fel az Irányítópulton az Árfolyamváltó szekcióban pl. egy 100.000 Ft-ot, és máris látod elég pontosan a kívánt devizában (EUR, USD, stb...). Pl.:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.