Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Tuomas válasza bigdady (#16150) üzenetére


Tuomas
addikt

A visa az teljes jogú, a béta az 54-es mastercard.

We were here

(#16152) bigdady válasza Tuomas (#16151) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem bétázok akkor miért 54-es mc-t adnak?

(#16153) Tuomas válasza bigdady (#16152) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez egy jó kérdés. :K
Bár ha kilép a béta fázisból és megtarthatjuk ezt a sok virtuális kártyát, nem biztos, hogy rosszul járunk. :DDD
Jövő héten már számlafizetésem lesz, meglátjuk hogyan szuperál.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16154) hunluigi


hunluigi
senior tag

Nekem is 54-es MC-t adott második virtuálisnak (nem vagyok bétás). Miben tud ez többet/kevesebbet mint a többi?

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#16155) soldier2


soldier2
őstag

Ategnapi fizetést (eu-s ország) gyanúsnak találta, letiltott, megbeszéltük, feloldotta, fizettem, boldogság volt.
Este újabb online vásárlás (40000Ft), megint letiltott, de a kártya feloldása nem aktív, csak egy piros "gyanús tranzakció ellenőrzése" link az, de ha rákattintok elkezd homokórázni az app akár órákig. Ha kilövöm az appot újból beenged de a szitu változatlan. Várjak pár napig amíg ellenőriznek valamit, vagy van más ötletetek? Support használhatatlan persze, "Rita" nem érti a problémám.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#16156) gzbotii válasza soldier2 (#16155) üzenetére


gzbotii
veterán

"live agent"
És kapsz elő embert.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16157) soldier2 válasza gzbotii (#16156) üzenetére


soldier2
őstag

Kösz. Megoldotta.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#16158) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Ma vettem két darab 2020 évre érvényes autópálya matricát a Simple alkalmazással, amihez hozzá van rendelve az egyik Revolut angol BIN-es virtuális kártyám. Nem vettem észre, de az első terhelés/levonás dollárban volt, így a kiegyenlítése is a dollár "zsebből" történt, a másik tranzakció simán a forintban lett kiegyenlítve. Ez vajon miért volt így? Gondolom utólag már nem lehet a dolláros kiegyenlítést áttenni forintra?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16159) bigdady válasza AcCEsS (#16158) üzenetére


bigdady
nagyúr

Utólag hogy lehetne? :DD

Amúgy nem minden Revolut kártya angol bines? Tegnap chaten azt írtak nekem nem baj hogy enyém is az mert Revolut angliai

[ Szerkesztve ]

(#16160) tomp válasza bigdady (#16159) üzenetére


tomp
félisten

Curve-nél ha rossz kártyáról fizettél akkor x napod van arra, hogy átrakd a helyes kártyára a terhelést.

Nekem a MC magyar BIN-es, a Visa angol.

(#16161) AcCEsS válasza bigdady (#16159) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Bocs a country kódra gondoltam

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16162) anadroid válasza tomp (#16160) üzenetére


anadroid
senior tag

x=14

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16163) darkmann


darkmann
őstag

Sziasztok!
BF miatt most kellene vásárolnom, kb. 116$-ért. Az összefoglaló szerint, ha jól láttam, akkor 0,5% a felár, ami kb.160 Ft. Jól számoltam/értelmeztem?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#16164) qqzs válasza viktorhu (#16145) üzenetére


qqzs
őstag

Es ha problemaznak hogy a felesegnek mi a penz forrasa akkor eleg hogy a ferj? Amit hazassagi anyakonyvi kivonattal igazolok? :)

Eladó: GTS450

(#16165) rushty


rushty
senior tag

Most nézem, hogy a váltás 100 --> 103

Revolut meghívó pü-ben

(#16166) UberMutant válasza darkmann (#16163) üzenetére


UberMutant
őstag

kb 500 forinttal lesz most drágább, de senki nem tudja a hétfői nyitóárat. ha most kell venni, nincs jelentősége ennek a pár száz forintnak.

(#16167) Tuomas


Tuomas
addikt

Számlafizetés (Telekom) az új 54-el kezdődő virtuális kártyával minden probléma nélkül sikerült.

We were here

(#16168) rushty válasza rushty (#16165) üzenetére


rushty
senior tag

3% marzs

Orosz titkosszolgálat kapja az adatainkat?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#16169) bigdady válasza rushty (#16168) üzenetére


bigdady
nagyúr

?

(#16170) rushty válasza bigdady (#16169) üzenetére


rushty
senior tag

*Nem revo-specifikus.

Revolut meghívó pü-ben

(#16171) Brandynew


Brandynew
őstag

Volt már?

Revolut interjú: magyar iroda még nem lesz, most a világ meghódítása a cél

https://fintechradar.hu/startup/1201/revolut-interju-magyar-iroda-meg-nem-lesz-most-a-vilag-meghoditasa-a-cel

(#16172) Somatom válasza Brandynew (#16171) üzenetére


Somatom
veterán

Aztán a világűr meghódítása, az Alderaan felrobbantása, a lázadók leverése és talán majd azután egy Magyar iroda. Mert van, amitől még ők is tartanak. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16173) dkovizoli válasza Somatom (#16172) üzenetére


dkovizoli
addikt

:DD

(#16174) ssgt1981 válasza dkovizoli (#16173) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Tegnap a Telekom felületén Visa virtuális kártyával gond nélkül ment a fizetés, ma a dijnet nem fogadta el.

(#16175) lez68 válasza bigdady (#16140) üzenetére


lez68
csendes tag

Neked hogy megy az GPay-jel? Trükköztél a címmel?
Kértem én is virtuális MC-t, de érintéses fizetésre nem engedi.

(#16176) bigdady válasza lez68 (#16175) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha átírod a címed revolutban akkor kapsz csak google pay kompatibilis kártyát igen

(#16177) lez68 válasza bigdady (#16176) üzenetére


lez68
csendes tag

Köszi, így már világos. :R

(#16178) Divinity válasza bigdady (#16176) üzenetére


Divinity
őstag

Amiért anno volt akinek az accját zárolták. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16179) bigdady válasza Divinity (#16178) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem a support írta, hogy pl állítsam át az iphone régióját úgy rendeljek új virtuális kártyát, hogy elfogadja pl az apple pay a kártyámat stb szóval...

[ Szerkesztve ]

(#16180) gzbotii válasza Divinity (#16178) üzenetére


gzbotii
veterán

Ki volt az? Írta itt?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16181) Divinity válasza gzbotii (#16180) üzenetére


Divinity
őstag

Most pontosan nem emlékszem és nem is találom de amikor anno ~fél éve feldobtam ezt itt akkor én is lelettem hurrogva, hogy a cím módosításért zárolás jár, még valami cikket is hozzám vágott valaki :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16182) Divinity válasza Divinity (#16181) üzenetére


Divinity
őstag

[...] vannak szituációk, amikor az ember nagyon ki tud magával szúrni. Ilyen az is, amikor egy véletlenszerűen kiválasztott londoni címmel teszteli, hogy tényleg lehet-e még Apple Payt regisztrálni [...]

Ezóta lehet változott a helyzet és lesz-rják :)
BTW nekem is londoni virtuális kártyám van :D

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16183) bigdady válasza Divinity (#16182) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát ez nem volt nagy zárolás :DDD
Hétvégén próbáltam: újra visszaírtam angolra, majd vissza újra magyarra nem volt gond.

Viszont androidon rendelt virtuál mc nem működik apple pay-el, support sem érti miért (csak google pay-el és az is csak nem magyar címmel). Iphone-on meg ugye csak visa-t lehet rendelni. Na mind1 de lett virtuál mc kártyám is így legalább ingyen, a meglévő visa mellé iphone-on).

Aki garminpayel küzködik esetleg kipróbálhatja így rendelni az ingyen virtuál mc-t hátha megy majd.

[ Szerkesztve ]

(#16184) thmsk


thmsk
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék nyitni egy Revolut számlát főképp azért mert az Amerikai Amazonon szeretnék normálisabb áron vásárolni termékeket.

Jelenleg az Amazon a dollárt 322 forintért számolja ami igencsak sok.

Nem lenne sok vásárlás csak heti szintem max 50-60000 forint.

Azt olvastam, hogy előbb át kell váltatni és felhelyezni egy másik zsebbe, ezzel szerintem nem is lesz gond.

A kérdésem a következők:

Ha vállalkozó vagyok és esetleg le ellenőrzik a fiókom és igazolnom kell a jövedelmem azt milyen papírokkal tudom megtenni?

Elég egy vállalkozásról szóló papír vagy mely dokumentumok azok amiket elfogadnak?

Vagy egyáltalán jó az ahogy elgondoltam, hogy Revulotos számlával vásárolok és olcsóbb lesz valamennyivel a termék?

Azt olvastam, hogy a virtuális kártyák is Visák, na de azt nem fogadja el az Amazon, lehet még Mastercardot igényelni?

Ez valóban egy működőképes dolog?

Ti mit javasoltok?

Már sok mindent olvastam és szeretnék egy arany középutat.

Elnézést ha hülyeséget kérdezek.

Köszönöm előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#16185) INGJOKE válasza thmsk (#16184) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem neked vállalkozói számlát kellene nyitni.
Azt olvastam, hogy a virtuális kártyák is Visák, na de azt nem fogadja el az Amazon, lehet még Mastercardot igényelni?---> Jelenleg visa kártyákat adnak, választani csak prémium csomagban lehet (fizetős)

A többire a profik válaszolnak majd. :D

(#16186) bigdady válasza thmsk (#16184) üzenetére


bigdady
nagyúr

Androidon most a virtuál mastercard, iphone-on visa

(#16187) Tuomas válasza INGJOKE (#16185) üzenetére


Tuomas
addikt

50-60 ezer ft-ra szerintem nem kell vállalkozói számlát nyitni, mert nem a vállalkozása számára nyitja a számlát, hanem mint magánember.

(#16184) thmsk
Ha vállalkozó vagyok és esetleg le ellenőrzik a fiókom és igazolnom kell a jövedelmem azt milyen papírokkal tudom megtenni?

Nyilván van adóbevallásod, folyószámlád, amiről feltöltöd a pénzt, és bár nem tudom, hogy vállalkozók esetén ez hogy megy, gondolom valami bérpapír szerűséged is van, amivel a jövedelmedet, vagy a nyereségedet, vagy ilyesmi elszámolod.

Én így gondolom legtisztábbnak, és legegyszerűbbnek, de amúgy 50-60 ezer ft-nál nemigen kell aggódni a zárolás miatt, ha okosan használod.
Arra figyelj, hogy a feltöltésre használt kártya ne üzleti kártya legyen, mert azért díjat számítanak fel a feltöltéskor!

We were here

(#16188) bigdady válasza Tuomas (#16187) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak könyvelni is kell és ott nem lehet magánszámlával sunyizni...

(#16189) thmsk válasza Tuomas (#16187) üzenetére


thmsk
csendes tag

Bigdady, INGJOKE, Toumas, köszönöm a gyors és hasznos válaszokat!

Még egy olyan kérdésem van, hogy mikor megérkeznek a termékek akkor ki kell tölteni egy vámkezeléses papírt.

Ott szerepel minden adatom és, be kell írni, hogy hány dollár volt a termék de azzal nincs gond, viszont dollárba fizetem ki itthonról a termékeket akkor a vámosok vagy a nav nem tud bele kötni?

Tudom érdekes a kérdés 😃

(#16190) Tuomas válasza bigdady (#16188) üzenetére


Tuomas
addikt

Mármint jelen esetben mit kell könyvelni? Attól még hogy vállalkozó vagy, nyithatsz magánszámlát (is), vagy tévedek? :F Revoluton meg bevétele nem keletkezik.
Ugye attól függ, hogy hogy használja, mint magánszemély, vagy, mint vállalkozó.
De ezt egy könyvelőtől kellene akkor megkérdezni. :DDD

Ja most már kezd derengeni a (#16189) thmsk hsz alapján.
Akkor te most a vállalkozásod számára vásárolnál? Vagy annak keretében?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16191) bigdady válasza Tuomas (#16190) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nav nem tud inkasszálni magán számlát ha tartozik a cég stb, cégkivonaton nem látszik revolut stb

[ Szerkesztve ]

(#16192) KTU válasza thmsk (#16189) üzenetére


KTU
addikt

Azt kellene tisztázni hogy a vásárlások magánjellegűek vagy céged veszi?

"Ott szerepel minden adatom és, be kell írni, hogy hány dollár volt a termék de azzal nincs gond, viszont dollárba fizetem ki itthonról a termékeket akkor a vámosok vagy a nav nem tud bele kötni?"

Itthon is lehet bárkinek deviza számlája.
Nem értem a kérdést.

Mennyit spórolsz:
50 000 HUF most a Revolu-ton 165,14 US$
165,14 US$-t, ha 322-vel számolok, 53 175 HUF
Ez esetben 50 US$ esetén, 3 175 Forintot spórolsz.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16193) Tuomas válasza bigdady (#16191) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez nekem kezd magas lenni, úgyhogy kiszálltam. :DDD :R
De köszi a kiegészítést! :D

We were here

(#16194) INGJOKE válasza thmsk (#16189) üzenetére


INGJOKE
veterán

Engem még nem fogtak vám eljárás alá, de én is sokat rendelek kínából. Sokszor csúszott már át olyan amire kellet volna fizetnem, de mostanában már van megoldás ezekre a dolgokra is, hogy úgy rendeld, hogy biztos ne kelljen Áfát, vagy áfát és vámot is fizetned. A vámkezelést mindig a szállító cégen keresztül intézed. (Posta, vagy a futárszolgálatok) Nekik a "számlát" (nem konkrét számlára gondolj, hanem a visszaigazolás vagy ilyesmi) kell bemutatni és nyilván ha azon egyéb valuta szerepel, mint huf akkor átszámolják. :D

(#16195) bigdady válasza thmsk (#16189) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem értem én sem a kérdést. Ha a vámkezelést kifizeted akkor kifizeted a Nav-ot (áfát vagy vámot), mindegy milyen számláról utalsz megy államnak.

[ Szerkesztve ]

(#16196) thmsk válasza KTU (#16192) üzenetére


thmsk
csendes tag

Elég sokat spórolok mert múltkor a 41 ezres számlára fizettem volna 68 ezret szállítással és vámmal együtt. Azért abból a 3 vagy 4 ezer forintból még bőven tudok venni más terméket.

Soha nem foglalkoztam ilyennel azért is mondtam, hogy lehet bugyuta lesz a kérdés. 😃

Mindig csak magáncélra és magánszámláról vásároltam termékeket de most Amazonon találtam egy jó lehetőséget a vállalkozásom vagy termékeim megújításához és muszáj lefaragni a költségeket amennyire lehet mert durva, hogy az Amazon, az Ebay néha milyen devizában számol.

Akkor magánszemélyként egyszerűbb lenne ahogy olvasom a hsz-eket.

Vállalkozói számlánál akkor ez macerásabb.

Toumas: Igen a vállalkozásomhoz szeretnék termékeket vásárolni, vállalkozói számláról. Ezt elfelejtettem írni, elnézést.

Bigdady: Oké, akkor ez nem lehet akadály, köszi! 🙂

Akkor ezt mindenképp át kell gondolnom mert a Revolut jó opció ahogy így olvasgatok csak magánszámlával egyszerűbb minden mint a vállalkozói számlával.

De félreértés ne essék, teljesen legálisan szeretném csinálni, nem akarok hülyeséget csinálni mint sokan mások amiket olvastam, hogy miért tiltották ki őket.

Köszönöm az eddigi segítséget!.

[ Szerkesztve ]

(#16197) instantwater válasza thmsk (#16196) üzenetére


instantwater
addikt

Létezik Revolut Business, azzal valószínűleg egyszerűbb lesz a könyvelés, mint egy darab normál Revoluttal ahol mixeled a céges és magán tranzakciókat.

Viszont ne olvass vissza, mert sikítva fogsz elszaladni a Revolut Business vs Ügyvéd sztoritól ami folyamatban van.

Lényeg, hogy ne tárolj rajta százezreket.

[ Szerkesztve ]

(#16198) KTU válasza thmsk (#16196) üzenetére


KTU
addikt

TransferWise (topik) egyéni számla, és nyiss mellé ingyen céges számlát.
Minden teljesen elkülönítve, 2 db bankkártya, nincs keverve céges és magán.
Magyar nyelven is kommunikálhatsz.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16199) HKorn


HKorn
addikt

Frissen csinltam egy accountot Revolutra, fizikai kártyát igényeltem, lehet emellé most virtuálisat is igényelni?

Run&Ride

(#16200) Tuomas válasza HKorn (#16199) üzenetére


Tuomas
addikt

:K
Majd írd meg légyszi, hogy milyen kártyát kaptál virtuálisan, visát vagy MC-ot, illetve hogy 52-vel kezdődik, vagy 54-el a virtuális kártyád száma. :R

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.