Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) steevo0


steevo0
tag

Ma bekockáztattam és lecseréltem a normál bankkártyámat, számlával együtt a legalapabb, közel ingyenes verzióra, az eddigi fizetős helyett.
Egyből kértem a meglévő kártya inaktiválását, illetve az új postázásának indítását, hogy ne kelljen az új évet majd bankolás (régi kártya lead) miatti szabadnappal kezdenem..
Ez ugye azzal jár, hogy jelenleg csak Revolut kártyám van, az eddigiektől eltérően magasabb összeggel feltöltve. Plusz a hónapban amúgy is több pénzt nyomtam át rajta. Délelőtt óta, nem zargattak..De ha most nem zárolnak akkor soha.. :)
Azért ment töltés a Simple kártyára is, illetve kp felvétel is történt.. :)
U.i.: Kellemes megleptésként, az ügyintéző teljesen képben volt Revolut ügyben és miután kiderült, nem is merült fel több kérdés a váltásom okával kapcsolatban.. :K

(#16952) Andralin válasza instantwater (#16944) üzenetére


Andralin
aktív tag

> A repülőn offline terhelnek, ezért nem megy a prepaid.

Ez azért erősen légitársaság függő.
Én pl. jópár alkalommal fizettem már a Qatar Airways járatain repülés közben a Revolut kártyámmal fedélzeti wifi szolgáltatásért és eddig mindig gond nélkül elfogadta a kártyámat.

(#16953) Brandynew válasza Andralin (#16952) üzenetére


Brandynew
őstag

Ritka az olyan légitársaság, ahol nem fogadják el a Revolutot, kb. 10-ből 1 légitársaság gépén nem tudtam csak használni. Viszont volt olyan, ahol a ERSTE kártyám nem működött, szóval kb. egálban vagyunk. Ezért kell többféle bankkártya.

(#16954) fokukac válasza Andralin (#16952) üzenetére


fokukac
nagyúr

"A repülőn offline terhelnek, ezért nem megy a prepaid."

szerintem ez egyáltalán nem attól függ, hogy prepaid-e.
A CIB-es dombornyomott VISA kártyám is prepaid, és azt mégis elfogadja a wizzair a fedélzeten.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16955) bigdady válasza fokukac (#16954) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert dombor offline is használható (régen 50e Ft-ig volt asszem)

(#16956) AcCEsS válasza ÁrPi2 (#16926) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Szerencsére simán, zárolás nélkül lezajlott a pénzküldés, tegnap és ma reggel is 1000$-1000$ értékben tudtam küldeni Revolutról Revolutra. :K Tehát az előzetes para felesleges volt.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16957) ÁrPi2 válasza instantwater (#16945) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Plusz a fintech topik 1247 azt írja hogy svájci cím is oké lehet N26-hoz.

(#16958) Friczy válasza #20749568 (#16931) üzenetére


Friczy
senior tag

Nincs fagyasztva a kártya? Nekem azt nem igazán szerette, pedig én a virtuálisat fagyasztani szoktam, ha épp nem használom. Emiatt aztán töröltem is az Apple Payből.

(#16960) instantwater válasza Andralin (#16952) üzenetére


instantwater
addikt

Wizzair egy jelentősen kisebb légitársaság mint a Quatar Airways.
És mivel az egyiken van wifi, így érthető, hogy a kártyás tranzakciókat egyből végrehajtják. A wizzair és más fapadosok akkor terhelnek miután leszállt a gép es letöltik a terminál adatait gépre.

(#16961) instantwater válasza ÁrPi2 (#16957) üzenetére


instantwater
addikt

Hát, ha azt könnyebb beszerezni, legyen az.

(#16962) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Van e revolut kártyám amihez magyar számlával regisztráltam. De csináltam most egy euro számlát is amit az osztrák kártyámról töltöttem fel. Na most az a kérdésem a revolut kártyámmal az euro számláról szeretnék fizetni benzinkúton vagy boltban azt hogyan kell beállítani. Mert most ha fizetek vele a magyar számláról von. Van lehetőség váltani hogy melyikről vonjon? Mert én nem találom.

(#16963) Tuomas válasza lasse001 (#16962) üzenetére


Tuomas
addikt

Az összefoglalóban megtalálod a választ.

We were here

(#16964) Somatom válasza lasse001 (#16962) üzenetére


Somatom
veterán

Hol szeretnél fizetni? A Revolut azt a zsebet terheli, amelyik pénznemében érkezik a terhelés (amíg van rá fedezet az adott pénznemben). Tehát, itthon a Forintost terheli, Ausztriában az Euróst.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16965) lasse001 válasza Tuomas (#16963) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi. Akkor amit akartam nem lehet. :U

(#16966) Tuomas válasza lasse001 (#16965) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem lehet, de euróban terhel, ha van elég fedezet abban a pénznemben, vagy akkor, ha a terminálban is euro van kiválasztva.

We were here

(#16967) lasse001 válasza Tuomas (#16966) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi

(#16968) Andralin válasza lasse001 (#16962) üzenetére


Andralin
aktív tag

Szia!

Nekem volt olyan, hogy EU-n kívüli országban voltam és azt akartam, hogy az EUR zsebből vonjon fizetéskor. A topikban kaptam olyan tanácsot, hogy a HUF egyenlegemet tegyem be vaultba és akkor az EUR zsebből fog vonni. Ezt csináltam és ez működött is.

Arra vigyázz, hogy ha blokkolást kapsz, akkor állítólag a vaultba lévő pénzedhez addig nem férsz hozzá, amíg a vizsgálat tart. Bár én is kaptam már blokkolást és én gond nélkül vissza tudtam szedni a vaultba lévő pénzemet közben. Szóval ez is esetfüggő.

(#16969) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Csak megerősítést szeretnék, hogy jól értem-e:

Van hitelkártyám, amit csak vásárlásra tudok használni, készpénz felvétel róla nagyon költséges...

Ha igénylek egy revolut kártyát és feltöltöm a hitelkàrtyàmról, akkor az vásárlásnak fog minősülni.
Utána pedig atm-nél letudom venni vagy tovább tudom utalni díjmentesen vagy minimális költséggel?

Illetve revolut számlának, kártyának ugye nincs havi díja?

Köszi

(#16970) sopruk válasza kory24 (#16969) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, ingyenes az egyenleg feltöltés kártyáról, vásárlásnak minősül
Havi 75.000ig ingyenes a kp felvét automatából, a fölött 2% (Curve-el bővíteni tudod az ingyenes limitet)
Nincs havidija a standard csomagnak

[ Szerkesztve ]

(#16971) INGJOKE válasza sopruk (#16970) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is használtam így, míg az új banknál nem élesedett a 2/150-es cucc, de arra is jó ha nem akarsz egyszerre (kétszerre) nagy összegek levenni, akkor csak áttöltöd a rev-re ingyen és +75e-vel kitolod a kp felvétet, sőt ott a mennyiség sem számít, hogy hányszor veszed fel. :D
De igen így lehet a hitelkártyáról is ingyen kp-t felvenni, de azért csak okosan vele, mert ha túlvállalod magad a 45%-os thm minden kp felvetnél drágább. :D :D :D

hopsz még reggel, van ez nem neked ment, hanem akihez hozzászóltál. :D

[ Szerkesztve ]

(#16972) kory24 válasza INGJOKE (#16971) üzenetére


kory24
őstag

És valóban semmi díja se a számla vezetésnek se a bankkártyának?

És ez hosszú távon így is marad előre láthatólag?

(#16973) Somatom válasza kory24 (#16972) üzenetére


Somatom
veterán

Valóban így van.
Te elhinnéd, ha innen a topikból vki megígérné neked, hogy ez hosszú távon így is marad? Becsapódik egy nagyobb meteor és máris oda a Revolut. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16974) gabor_01 válasza kory24 (#16972) üzenetére


gabor_01
senior tag

Bankja válogatja, hogy mi minősül vásárlásnak.
Egyre kevesebb hitelkártya engedi ezt a lehetőséget.

(#16975) kory24 válasza Somatom (#16973) üzenetére


kory24
őstag

Úgy értettem volt-e valami bejelentés, hogy ez csak ilyen bevezető időszak vagy pl más országokban is mondjuk csak első év volt ingyen vagy ilyesmi...

De ezek szerint akkor nincs konkrét infó.

(#16976) warning19


warning19
csendes tag

A tegnapi napon visszakaptuk a pénzünket a Revoluttól. Pénteken küldtek egy e-mailt, hogy megszüntetik számlánkat és visszautalták a pénzt, ez tegnap meg is érkezett. Indoklás a szokásos semmi. 3 hónap és 1 hét kellett egy olyan "vizsgálathoz", amiről semmit nem tudtunk meg, de legalább nem fértünk hozzá a pénzünkhöz. Nem tudom mennyire gyorsította az ügyet az ügyvédi felszólítás, de a legutolsó visszajelzésük után, hogy megkapták a levelet nagyjából 2 hét múlva lezárult a "vizsgálat".
A felügyelet hétfőn kért még be pár doksit az ügyvédtől, hogy le tudják folytatni a vizsgálatot. Ezeket még beadja, már csak kíváncsiságból is, hogy lesz e bármi következménye vagy csak kapunk majd egy választ, hogy nem találtak semmit.
Most utánanéz az ügyvéd, hogy milyen módon lehet a Revoluttól kártérítést kérni. Működik e az ami nálunk is, hogy fizetési felszólítás, fizetési meghagyás. Ha igen, akkor az összes költséget és kárt megpróbáljuk rajtuk behajtani.

(#16977) INGJOKE válasza kory24 (#16975) üzenetére


INGJOKE
veterán

És ha így van, akkor mi lesz? Fogod megszünteted azt kész. A mai világban nem lehet ilyen téren hosszútávra tervezni. Ez is olyan, mint a kötelező mindig a legjobbat kell választani, azt kész.

(#16978) instantwater válasza kory24 (#16975) üzenetére


instantwater
addikt

Élvezd amíg ingyenes.
Ha egyszer fizetős lesz, a díj valószínűleg a forgalommal lesz arányos, és nem havidíj lesz.

(#16979) instantwater válasza INGJOKE (#16977) üzenetére


instantwater
addikt

Hasonlót akartam írni, de biztos megkaptam volna, hogy beszólok csak a topikban :(

[ Szerkesztve ]

(#16980) Somatom válasza kory24 (#16975) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs ilyen infó. A cég jelenleg veszteséges. Az üzleti elképzelés az lenne, hogy a prémium előfizetések és egyéb szolgáltatások díjából lenne a nyereség. Ennek egyik módja, hogy egyes, jelenleg free csomagban ingyenes funkciókat csak a fizetősben tesznek ingyenessé. Azt is figyelembe kell venni, hogy a bankoknak nem tetszik ez a konkurencia. Szvsz. a Revolut jövője ködösebb, mint Anakin Skywalkeré. :)
Most ingyenes, most kell használni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16981) bigdady válasza Somatom (#16980) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az ő jövőjét tudjuk ;]

[ Szerkesztve ]

(#16982) Somatom válasza bigdady (#16981) üzenetére


Somatom
veterán

Nem én mondtam (ki). ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16983) gzbotii válasza kory24 (#16972) üzenetére


gzbotii
veterán

Valószínű, hogy ingyenes marad a számlavezetés és a kártya is a Revolutnál, mert nagyon sok országban ingyenes a számlavezetés, kártyának nincs éves/egyszeri, bármi díja.

Pl romániában bankok 99% ingyen vezeti a számlát, nem kitét, a havi pénzforgalom, ingyen kapsz kártyát, ha lejárt újat, nincs éves díj, havidíj, etc.
Érdekes módon, az OTP RO-nál is így van ez. Vagy pl BT.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16984) bigdady válasza gzbotii (#16983) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mo-on is van egy rakás, ha rá megy a bér, sőt törvény által előírt alapcsomag is van vagy mi

(#16985) instantwater válasza Somatom (#16980) üzenetére


instantwater
addikt

Fizetősben ingyenes?
Az olyan mint az "ingyen hívom a családot, havi 10.000ért?" ;]

Ok, értem, korlátlant akartál írni.
Grammar nazi mode off.

(#16986) gzbotii válasza bigdady (#16984) üzenetére


gzbotii
veterán

1. Itt nem általános
2. Keresni kell
3. Sok helyen ez alaból jár, csak MO-n hihetetlen dolog. Abból is indult az, amire reagáltam

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16987) bigdady válasza gzbotii (#16986) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem is tudok olyan bankot hirtelen ahol ne lenne olyan csomag ahol visszajár a havi díj ha oda megy min a minimálbér

[ Szerkesztve ]

(#16988) merqree válasza warning19 (#16976) üzenetére


merqree
őstag

Próbáltam rákeresni a történetre, de nem dobott ki semmit a kereső :(

(#16989) gzbotii válasza Somatom (#16980) üzenetére


gzbotii
veterán

"Az üzleti elképzelés az lenne, hogy a prémium előfizetések és egyéb szolgáltatások díjából lenne a nyereség."
Nope.
Akárcsak az Apple/Simple/Google/Garmin Paynél, a fizetések utáni díjakból jön be a legtöbb pénz.
A pénzváltások utáni haszonról ne is beszéljünk.

Például: "the Issuer Bank that pays Apple 0.15%, for any transactions that are done using Apple Pay."
Forrás: [link]
"Apple's cut is reportedly at approximately 0.15 percent of each purchase, which equates to 15 cents out of each $100 purchase."
Forrás: [link]

"Card-issuing banks, payment processors (which may or may not be the issuing bank), credit card payment networks like MasterCard and Visa, payment gateways, and the merchant's own bank will all charge a percentage-based fee on every transaction, and these charges frequently appear as a single, bundled amount on the bills your payment processor hands you."
Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16990) anadroid válasza bigdady (#16987) üzenetére


anadroid
senior tag

Erste. Csak olcsóbb.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16991) Tuomas válasza instantwater (#16979) üzenetére


Tuomas
addikt

Fórumtárs hozzászólásában semmi beszólás nincs, igaza van, kár azon aggódni mi lesz a jövőben.
Ellenben látom, elég nehezen emészted meg a kritikát. :DDD

We were here

(#16992) Tuomas válasza warning19 (#16976) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha megszüntették a számlát, akkor valamit találtak, gondolom ok nélkül (szerintem) nem szüntetik meg senki számláját. Ha pedig találtak valamit, akkor kártérítést sem fogtok tudni rajtuk bevasalni, de ez csak az én meglátásom.

We were here

(#16993) Somatom válasza instantwater (#16985) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, fizetős (prémium, vagy nevezd, ahogy akarod) fiók esetén nem számolnak külön díjat egy olyan szolgáltatásért, amiért free fiók esetén esetleg alkalmanként jutalékot kell fizetni. Pl. kp. felvét. Mi ezen a fura, vagy meglepő?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16994) INGJOKE válasza Tuomas (#16991) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi, köszi pedig mindig azt mondják troll vagyok, ezért is az aláírás... :D :D :D

(#16995) agroman válasza Tuomas (#16992) üzenetére


agroman
senior tag

vagy csak egyszerubb volt megszuntetni, mint beismerni hogy elbasztak es szar az algoritmusuk, nincs eleg dolgozojuk es aki nem csicskul be attol jobb megvalni.

------

(#16996) Brandynew válasza warning19 (#16976) üzenetére


Brandynew
őstag

Üzleti számla, vélhetően valamelyik partneretek miatt blokkolták a számlát, ráadásul külföldi állampolgár vagy, és ahogy írtad, egy hónapban 30+ millió Ft-ot is forgalmaztatok. Egy vizsgálat simán eltart ennyi ideig bármelyik pénzintézetnél, ami gáz, az a nem megfelelő kommunikáció a Revolut részéről. Túl nagyra nőtt rövid idő alatt, leterheltek.

(#16997) Brandynew válasza agroman (#16995) üzenetére


Brandynew
őstag

Azért szüntették meg a számláját, mert azt kérte.

(#16998) Tuomas válasza agroman (#16995) üzenetére


Tuomas
addikt

Van erről a fajta eljárásról esetleg valami konkrét tapasztalatod, vagy olvastál valami konkrétumot, vagy csak a szokásos heti flame következik tőled a Revolut színvonalát illetően?

We were here

(#16999) agroman válasza Tuomas (#16998) üzenetére


agroman
senior tag

jah ertem, szoval neked van tapasztalatod..
vagy csak tolem kovetelned meg? te nyugodtan velelmezhetsz barmit.
sehol a vilagon nem elfogadhato ha 3 honapra raulnek a penzedre ugy hogy nem kommunikalnak veled, nem tajekoztatnak az okarol es az eljaras hosszarol, mikentjerol.

------

(#17000) Tuomas válasza agroman (#16999) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, van, fórumtársat zárolták, bekértek tóle dokumentumokat és amint (#16997) Brandynew is írta, fórumtárs kérte a számlája megszűntetését.

Bár neked is igazad van, én is tévedtem, amikor azt írtam, hogy gondolom találtak valamit, mert arra valóban nincs bizonyítékom. :D

[ Szerkesztve ]

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.