Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) M@Db0Y válasza Somatom (#16850) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Prágában akartam felvenni pénzt 1 hete ( Ez volt a legközelebb a kocsmához, nem volt kedvem sétálni 5 percet) ott fix 6.95 eurós alapdíja volt + konverzió. Gondolom ez egységes lehet, aztán inkább elsétáltam egy banki atm-hez.

Nyilván a konverziót ha beállítod, hogy a Revolut csinálja ne az ATM akkor meg van egy másik költség amit felszámítanak, de ezt az ATM nem jelzi csak a kivonaton fogod látni, hogy nem jártál jobban a revolutos váltással hanem kb. ugyanannyira lehúztak.

[ Szerkesztve ]

(#16852) Somatom válasza M@Db0Y (#16851) üzenetére


Somatom
veterán

Kivonaton? Mármint a Revolut alkalmazásban?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16853) M@Db0Y válasza Somatom (#16852) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Igen.

Illetve egyszer februárban vettem fel a lengyeleknél euro atmből 500 zloty-t az 48.010,28 Ft volt a saját váltásukkal. Nem tudtam, hogy ezek ilyen át***** automaták és nem is figyeltem rendesen oda amikor felvettem. Ez egy normál automatánál 40.000 alatt lett volna.... Tanulópénz volt.

(#16854) Somatom válasza M@Db0Y (#16853) üzenetére


Somatom
veterán

Most látom, hogy maga a cég és egy automatájuk a közelemben van, az alkotás úton. Jövő héten jó időt ígérnek. Úgyis bringázást terveztem, legurulok hozzájuk, csak mondanak valamit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16855) fokukac válasza M@Db0Y (#16853) üzenetére


fokukac
nagyúr

az igen, szép árfolyam.... már majdnem olyan, mintha a ferihegyi reptéren vált a turista forintot...

Én Brno-ban vettem fel nyáron pénzt, CIB-es kártyával, és azon lepődtem meg, hogy egyrészt a cib rakott rám valami5 eurós díjat, az ottani erste (valami ceska sporitelna), ahol felvettem, pedig még 10 eurót. nekem az volt a tanulópénz.

A konverziós automatákról pedig: mindig kiírják az árfolyamot külföldön, hogy akkor ő most átkonvertálná euróra ilyen- és olyan árfolyamon.
És az árfolyam pl. totál inverz, ilyen 10 tizedesjegyből áll, aztán vonják reciprokot, hogy mennyi is.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16856) kavics


kavics
csendes tag

Ha a kártyádon csak euró van (bármilyen kártya, nem csak Revolut), akkor Euronet NEM fog kiadni neked eurót...
Nekik a váltás az üzlet, annyira szar árfolyamon váltanak...
Évekkel ezelőtt próbáltam, volt kártyám, amin csak euróm volt, nem akart rá kiadni
Bedugtam a forintos kártyám, arra rögtön adott volna eurót. Persze megláttam az árfolyamot és gyorsan kivettem a kártyát :)
Ez ugyan még nem Revolut volt, de nem hiszem, hogy azóta bármi is változott volna...

(#16857) shtirley válasza repasi (#16793) üzenetére


shtirley
tag

Nem tudom melyik volt a "magyar bank", de én tuti feléjük próbáltam volna inkább visszakérni a pénzt az IKEA-tól, mert annak van fiókja, aminek van asztala, amit lehet püfölni ezerrel. Szóval szerintem az járhatóbb út.

(#16858) KTU válasza shtirley (#16857) üzenetére


KTU
addikt

Szerintem nem megoldás.
Hiába veri az asztalt a "magyar bank"-nál, az egy teljesen rendben lévő tranzakció, ha ez nem így lenne, a pénztáros nem adta volna oda neki az árut.

A Revolut kártyás tranzakciók voltak a problémásak, (ha jók lettek volna már akkor megkapta volna az árut.

IKEA pénzügyi osztály, levél minden tranzakcióról, és rendezzék.
és/vagy a kártyatársaságoknak ugyanez.
Tranzakciók kivonatai mellékelve, (a kártyaszámokból elég ha az első 6 db és utolsó 4 db látszódik), ha látszódna az egész.

(#16793) repasi
Megvannak a kis POS terminál bizonylatok?
Ha nálam meglettek volna, hamarabb rendeződik az ügyem.
Persze ezt a pénztárosok általában oda sem adják, pedig bizonyító erejű bizonylatok.

Mindig el kell kérni, jól elrakni, főleg ha problémás a tranzakció.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16859) goop


goop
őstag

1 hete én is beújítottam a revolutot, fizikai kártyát nem is kértem, curve mellett nem kell, angol lakcím váltás mellett megy a gpay is virtual visa val, persze utána azonnal visszaírtam a sajátot. Mondom jó lenne egy magyar bin es visa is, ma kértem egyet erre az is angol bines visa lett, jó, töröltem, buktam 2k nem nagy ügy. Mondom akkor mégis kell a fizikai, az biztos jó magyar bin es mastercard, de igényléskor csak a visat ajánlja fel, ezért nem mertem megrendelni. Hogy tudnék magyar bines mc kártyát szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#16860) htc07 válasza goop (#16859) üzenetére


htc07
addikt

már itthon is visa-t adnak csak (kivéve a metal kártyát).

[ Szerkesztve ]

(#16861) bigdady válasza goop (#16859) üzenetére


bigdady
nagyúr

Androidon két hete még mc-t adtak nekem jelntkezz át

[ Szerkesztve ]

(#16862) Rixilend válasza Somatom (#16839) üzenetére


Rixilend
tag

OK. Azert megprobaltam cim atiras utan kartyat igenyelni es nem engedte.

(#16863) goop válasza bigdady (#16861) üzenetére


goop
őstag

Androidon? Samsungon vagyok, android.

(#16864) bigdady válasza goop (#16863) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én ios. Ezért raktam át direkt samsungba a simet. Meg is van a Virtual mc azóta is

Mert most Visa van már ott is?

[ Szerkesztve ]

(#16865) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Gyorsba visszakeresve nem talaltam konkret valaszt, csak hogy mas is kerdezte mar korabban.
Valakinek sikerult kideriteni melyik atm engedi magyarorszagon megvaltoztatni a pin-t a Visa revolut kartyahoz?
Cib es OTP biztos nem.

(#16866) goop válasza bigdady (#16864) üzenetére


goop
őstag

Csak visa mindenhol.

(#16867) Tuomas válasza bigdady (#16864) üzenetére


Tuomas
addikt

Jaja, vége lett a bulinak, a bf-os hétvége utáni héten már nekem is visa-t adott volna. :K

We were here

(#16868) M@Db0Y válasza birno (#16865) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Erste esetleg? Nekem tőlük van VISA kártyám, talán az Ő automatájuk kezeli, de csak tipp.

(#16869) birno válasza M@Db0Y (#16868) üzenetére


birno
addikt

Elobb utobb vegig fogom probalni az osszeset, persze, csak azert kerdeztem, hogy hatha el tudnam kerulni. :)

(#16870) M@Db0Y válasza birno (#16869) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Gondolom amelyik bank ad ki VISA kártyát annak az automatája tudja kezeli az ilyen jellegű kéréseket. Erős a gyanúm, hogy menni fog Ersténél. :)

(#16871) shtirley válasza KTU (#16858) üzenetére


shtirley
tag

Félreértesz.
Ha az IKEA elismerte a dupla fizetést, a magyar bankos tranzakciót töröltettem volna velük az egyszerűbb ügyintézés miatt.
Már ha lehet ilyet kérni tőlük. Márpedig miért ne lehetne, hisz ők mindkét esetben megkapják a pénzt és nekik mindegy.

(#16872) INGJOKE válasza M@Db0Y (#16870) üzenetére


INGJOKE
veterán

Cibes Visa kártyám van... :)

(#16873) Friczy válasza Brandynew (#16838) üzenetére


Friczy
senior tag

A PSD2 ezen része már elindult Magyarországon is.

(#16874) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem , többfajta pénznemű számlám van mindig az adott országét használom arra van átváltva a teljes összeg . Múltkor itthon is előfordult de legutóbb horvátországban és lengyelországban kártyás fizetés után ( kb talán 5000Ft felett ) a terminál kiírta, hogy PLN - USD hat természetesen PLN-t nyomtam hisz lengyelországban voltam... de itthon is es a horvátoknál is ez volt csak ott HUF - USD illetve HRK - USD felállásban.

Igen van USD számla is de mint írtam minden számlán 0 értékű valuta van minden esetben arra váltok amelyik országban vagyok.

Kérdés adott : miért kérdez a terminál ha úgyis olyan összeg van rajta illetve logikusan jól teszem e a választáskor az adott ország valutáját választom..

(#16875) dugynok válasza petir (#16874) üzenetére


dugynok
senior tag

Terminal beàllìtàs miatt és igen, az adott orszàg pénznemét kell vàlasztani.

[ Szerkesztve ]

(#16876) fravik válasza petir (#16874) üzenetére


fravik
tag

"miért kérdez a terminál ha úgyis olyan összeg van rajta..."
Mert honnan kellene tudnia, hogy neked mennyi összeg van a számládon? :) Nyilván nem tudja, ezért minden esetben felajánlja a lehetőségeket. Az mondjuk más kérdés, hogy a Revolut pénzneme miért USD és nem GBP, mint mindenki másnak (ugye UK kibocsátású a Revolut kártya, esetleg az újabbak talán már HUF?). De ahogy dugynok is írja, valszeg terminál beállítás lesz...

"...illetve logikusan jól teszem e a választáskor az adott ország valutáját választom.."
Igen, jól teszed.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#16877) andrás47


andrás47
senior tag

Szerintetek mennyire biztonságos a Revolut, fizetést, nyugdíjat erre kérni mennyire rizikós, ha jól tudom nincs védelem OBA rá , van aki használja erre ?

(#16878) Tuomas válasza andrás47 (#16877) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem bank, nem javasolt.

We were here

(#16879) INGJOKE válasza andrás47 (#16877) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem próbáld ki és majd meséld el nekünk is. :DDD :DDD :DDD

(#16880) petir válasza fravik (#16876) üzenetére


petir
senior tag

Okeee koszi szépen mind a kettőtöknek választ.

Esetleg mással is történt már hasonló?

(#16881) KTU válasza andrás47 (#16877) üzenetére


KTU
addikt

HUF nyugdíjat nem fogsz tudni utaltatni magadnak.
És ahogy írták nem is javasolt.
Nyugdíjas ismerősöm úgy használja hogy bekapcsoltuk a "pénz hozzáadása automatikusan" opciót,
ha 50 e alá csökken, 40 e-t feltölt.
Persze lehet akár 200 e-t is választani feltöltésnél, pl. ha 100 e Ft alá csökken.
ill. ha szükség van rá manuálisan fel lehet tölteni sokkal többet, több százezret is.
CIB ECO-val kombinálva jó választás lehet.
Akár innen, Revolut-ról is utalhatsz magadnak, így ingyenes a CIB

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16882) Slaveaxel válasza goop (#16866) üzenetére


Slaveaxel
csendes tag

Nekem Mastercardom van magyar címmel.

(#16883) TrollBalint válasza Tuomas (#16823) üzenetére


TrollBalint
addikt

csak korábban mintha valaki írta volna, hogy korlátozták és pénzt nem tudott felvenni, minden mást igen.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16884) andrás47


andrás47
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor valószínűleg a CIB ECO lesz a befutó 2 évig legalább is .

(#16885) petir válasza fravik (#16876) üzenetére


petir
senior tag

Újabb vásárlás , szintén nagyobbacska összeg.. Ma nem USD volt. Ma PLN - EUR között kellett választani a terminálon....Szóval érdekes dolog ez. De mindegy ha valasztani kell hat választok én :)

(#16886) INGJOKE válasza petir (#16885) üzenetére


INGJOKE
veterán

Addig örülj neki, míg választhatsz. :)

(#16887) petir válasza INGJOKE (#16886) üzenetére


petir
senior tag

Ez biztos, a legjobb megoldás! Mivel nyilván tudom milyen valuta van rajta! :)

(#16888) kzs válasza KTU (#16881) üzenetére


kzs
tag

Akkor, ha a nyugdijas Magyarorszagon lakik, valoban nem.
Viszont, én ugy tudom, ha külföldön lakik a nyugdijas, akkor elméletileg ugy tudom, utaltathatja külföldi szamlara.
En is gondolkodom rajta, hogy külföldön lako szülö magyar szamlajat teljesen megszüntessük, és a Revolut GB szamlajara jöjjön a nyugdij: vagy te konkrétan tudod, hogy nem utaljak Revolutra?

(#16889) KTU válasza kzs (#16888) üzenetére


KTU
addikt

Ha EU zóna, akkor N26, ha van EU lakcím.

Nem néztem utána a magyarországi nyugdíj folyósításnak, még nem érint, akit érint annak kellene :U
nem a topik témája, de most megnéztem, utalnak "EGT államban, pénzforgalmi szolgáltatónál vezetett fizetési számlára (utalási költségtől mentesen),"
:U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16890) KTU


KTU
addikt

December 16 van, idézet innen
"2019. december 15-én hatályba lépő rendelet szerint a „pénzforgalmi szolgáltatót úgy kell tekinteni, hogy abban a tagállamban működik, amelyben szolgáltatásait a pénzforgalmi szolgáltatást igénybe vevőnek nyújtja”. Magyarul: az euróban utalás (ha persze uniós országba megy) nem lehet drágább az országon belüli forintműveletnél. Ugyanez az egységesítés vonatkozik a külföldi ATM-ek használatára is."

"Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/518 rendelete
(2019. március 19.)
a 924/2009/EK rendeletnek az Unión belüli, határokon átnyúló fizetések egyes díjai és
a pénznemek közötti átváltási díjak tekintetében történő módosításáról
(EGT-vonatkozású szöveg)"

Szóval olcsóbban kellene utalnunk Revolut számlára is.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16891) Leslie-Sz válasza KTU (#16889) üzenetére


Leslie-Sz
újonc

Esetleg BUNQ? Állítólag ezen is van betétbiztosítás és magyar címmel is megy.

(#16892) Gabás válasza KTU (#16890) üzenetére


Gabás
addikt

Vagy drágábban hazaira :) A bank kondíciós listáját érdemes ellenőrizni

(#16893) merqree


merqree
őstag

Érdemesebb lehet Auszriában a revolut kártyát (Visa-t kaptam) használni, mint a saját magyar bankos kártyát?
Kirázólag bankkártyás fizetésre gondolok, készpénz felvételre nem.

Nagy dilemmában vagyok azért is, mert a Visa-t kevesebb helyen szeretik. (Nagyon régen volt egyszer Visa kártyám, igaz, nem dombor nyomott volt, nah azt majdnem kiröhögték...)

(#16894) Rage47 válasza merqree (#16893) üzenetére


Rage47
veterán

Érdemesebb.
Nekem nem volt még gondom ezzel a Visával szerencsére. Próbáltam már italautomatánál Szlovákiában, Bécsben mekiben, pénzt is vettem ki, stb.

(#16895) INGJOKE válasza merqree (#16893) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem tudom én a visa hitelkártyámmal mindenhol simán fizetek, az osztrákok is elfogadják... :D

(#16896) instantwater válasza merqree (#16893) üzenetére


instantwater
addikt

Érdemes a Revolutot használni.

Azért röhögték ki majdnem a VISAdat, mert néhány nyugat-európai országban a Maestrot preferálták/preferálják valami miatt.

Nekem Belgiumban volt olyan, hogy egy boltban CSAK Maestro kártyával lehetett fizetni, nem fogadtak el se Revolutot, se magyar/angol Visa/MC kártyát.

Korábban olvastuk itt a topikban, hogy Ausztriában Maestrot osztogat a Revolut, ami ezen országokon kívül nem preferált, de lehet, hogy érdemes lenne kérned egy Maestrot a meglévő Visa mellé a Revoluttól, és akkor biztosan tudnál fizetni olyan helyeken is ami Maestro-only.

Magyar címmel nem kaphatsz Maestrot jelenleg, osztrák címre pedig ott élő ismerős hiányában csak virtuális kártyát tudsz igényelni majd Google/Apple payyel használni amik vagy elfogadják a Maestrot vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#16897) merqree


merqree
őstag

Köszönöm mind a hármotok válaszát, a "konkurens" szolgáltatónál töltöttem fel az egyenlegemet 6 számjegyű forinttal, és nem akartam "rizikózni" azzal, hogy elfogadják-e a kártyát. (Az igazoláshoz szükséges papírok szkennelve amúgy rendelkezésemre állnak, tehát nem fiók para miatt mentem máshoz.) ("Ott" MasterCardot kaptam, az talán jobban elfogadott, legalábbis ezt tapasztaltam.)

(#16898) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Amerikában tartózkodó családtagomnak szeretnék pénz juttatni, nem átutalással, hanem a közvetlen küldés funkcióval. Nagyjából 2000$ összegről van szó. Július óta használom a Revolutot, több száz tranzakcióm volt már. Az elmúlt 30-40 napban kétszer 500-600$ körül küldtem már neki (korábban pár alkalommal küldtem már neki forintot is.), de tartok attól, hogy az újabb küldés miatt le fogják tiltani. Ha engem letiltanak az nem gond, de ha az ő fiókját zárolják az elég komoly fennakadást okozna a mindennapjaiban. Van ilyesmivel tapasztalatotok? Csak a Top-Up esetén tiltanak, vagy pénz fogadásánál is?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#16899) Brandynew válasza AcCEsS (#16898) üzenetére


Brandynew
őstag

Revolutról Revolutra küldésnél nem tiltanak senkit.

(#16900) birno válasza M@Db0Y (#16870) üzenetére


birno
addikt

Erste-ig nem jutottam el, kiproaltam egy Euronet-es penzvaltonal, ott engedte megvaltoztani, appban meg is jelent rogton, nem szamolt fel semmit.
pin change/valtoztatas/változtatás

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.