Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Üdv mindenkinek!
Az összefoglalóban nem találtam egyértelmű választ. Ha a meglévő fizikai és egy virtuális kártya mellé rendelek egy második virtuális kártyát akkor az egyszeri 5 fontba kerül vagy lesz valami plusz költsége ezen kívül? Sima standard csomag (ios rendszer, ha ez számít).
Köszi!

ˣ

(#16252) INGJOKE válasza tuzpenge (#16251) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem, annak az az ára, de ha törlöd újra meg kell venni :)

(#16253) tuzpenge válasza INGJOKE (#16252) üzenetére


tuzpenge
őstag

Értem, köszönöm. De miért törölném? Lehet fagyasztani is (legalábbis a mostani egy virtuálisat így szoktam használni).

ˣ

(#16254) bigdady válasza tuzpenge (#16251) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lépj be androidon és ott rendelj 2. virtuálist ott ingyen van most (3 vagy 4 mc) majd vissza ios :)

[ Szerkesztve ]

(#16255) fokukac


fokukac
nagyúr

Mire tudtok használni ennyi féle, akár 4-5 db. kártyát?
De most komolyan.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16256) Tuomas válasza fokukac (#16255) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam külön van:
Pay pal alatt
Számlafizetés
On-line vásárlás
Megújuló előfizetésekhez és különféle szolgáltatásokhoz, pl google, microsoft, stb.

Mivel mindegyiknek tudok külön költési limitet beállítani.

We were here

(#16257) bigdady válasza fokukac (#16255) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy Uk Apple pay kompatibilis Visa
Egy uk googe pay kompatibilis mc
Egy magyar visa csak úgy
Egy magyar mc csak úgy

(#16258) tuzpenge válasza bigdady (#16254) üzenetére


tuzpenge
őstag

Visat szeretnék a meglévő MC mellé. Nekem megér 2000 Ft-ot hogy bárhol tudjam használni, mert így tudok választanai MC és Visa közül (ugye hol a visat hol az MC-t fogadják el). Csak tudni akartam hogy az egyszeri díjon felül van e más költsége is!

ˣ

(#16259) tuzpenge válasza bigdady (#16257) üzenetére


tuzpenge
őstag

Amúgy olvasom itt és az iphone topicban is a hozzászólásaidat, de nem értem hogy hogyan nem tudod a virtuális MC-t apple pay-hez adni (walletbe tenni). Nálam simán megy az egész. Vagy valami t félreértettem?

ˣ

(#16260) bigdady válasza tuzpenge (#16259) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi a virtuális mc-d első négy karaktere? Iphoneon eleve csak Visa virtuális hozzáadás van most nalam. Neked honnan van virtuális mc iphoneon? Régrről?
Nem engedi és Revolut support sem érti miért, Apple pay azt írja nem támogatott kártya (5452)

[ Szerkesztve ]

(#16261) tuzpenge válasza bigdady (#16260) üzenetére


tuzpenge
őstag

5273 az első négy karakter. Még nyáron igényeltem és akkor még MC-t adtak, mind fizikainak mind virtuálisnak is.

ˣ

(#16262) bigdady válasza tuzpenge (#16261) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor azért nekem új fajta 5452 van és apay nem támogatja egyelőre

[ Szerkesztve ]

(#16263) invalidname


invalidname
csendes tag

Legutóbb november 22-én használtam a virtuális kártyámat. Fizikait ma reggel. Felraktam ma este rá pénzt, nem ment az OTP-s és Simplepay-es fizetés (52 MC).
"Your card is frozen or online payments are disabled. Please check your settings on the cards section of the Revolut app." Persze az appban semmi hibaüzenet.
Próbáltam küldeni 200 forintot feleségemnek ( :D). működött. Megvettem vele Simpleben a pályamatricát, működött. Online fizetés továbbra sem. Igényeltem egy új VC-t, 54 MC. Egy számlát ki tudtam vele fizetni OTP felületen, másikat nem, Simplepay továbbra sem megy. Tipp?

(#16264) bigdady válasza invalidname (#16263) üzenetére


bigdady
nagyúr

Otp

(#16265) HKorn válasza Tuomas (#16256) üzenetére


HKorn
addikt

És mindegyikre töltögetsz mindig annyit amennyi kell, vagy hogy menedzseled ezt a sok kártyát?

Nem tudja valaki hogy most épp mi a HUF-EUR árfolyam Revolutnál?

Run&Ride

(#16266) Tuomas válasza HKorn (#16265) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem, hát egy központi számla van, csak azt állítom be mindegyiken mennyi a keret.

We were here

(#16267) HKorn válasza Tuomas (#16266) üzenetére


HKorn
addikt

Ja értem, szóval nálad nem top up rendszer van hanem ez a fő számlád?

Run&Ride

(#16268) gabor_01 válasza bigdady (#16240) üzenetére


gabor_01
senior tag

Most néztem a kivonatot. Nekem adott a Bp, de tény, hogy néhány hónapja lekorlátozták havi 5e-re a visszatérítést.

(#16269) bigdady válasza HKorn (#16265) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt fő számla van és alkártyák amelyek mindegyik devizanemhez hozzáférnek

(#16270) Tuomas válasza HKorn (#16267) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem, top up van, de ha mondjuk feltöltök mondjuk 100 000 ft-ot, akkor 1-1 virtuális kártya limit 20-30 ezer ft lesz, tehát ha netalántán valahogy ellopják a kártyaadataimat, és nem veszem egyszerre észre, akkor nem 100-hoz férnek hozzá, hanem 20-30hoz, arról nem beszélve, hogy ott a többi kártya, amivel tudom helyettesíteni a többit ilyen esetben.

We were here

(#16271) izisz válasza fokukac (#16255) üzenetére


izisz
senior tag

Nekem pl a fizikai revolute huf, virtual1 usd, virtual2 eur, virtual3 gbp pénznemes.
Így Curve alá be van pakolva mind + a magyar Huf alapú kártyám. És mindenhova csakis a Curve száma van megadva (online, fixen), meg fizikailag is azzal fizetek. Vásárlás előtt Curveben átpöccintem a kártyát a szükséges deviza típusúra. Vásárlás után pedig a Curve "Cash" kártyát pöccintem be. Így bárki bárhol lenyúlná a curve kártya adataim, akkor is csak "dev/null"-hoz férne hozzá, semmit nem ér vele. Kb firewallként kezelem a curve kártyát :D plusz a revolute "rétegen" is csak korlátozott mennyiségű pénzt tartok. Ill. itt egy "takarékmalacot" (Vault) is állítottam egyfajta észrevétlen megtakarítás céljából.
(Míg csak 1 virtual volt ingyenes, addig a fizikai revolute devizanemét váltogattam curve alatt; és a virtuál fixen usd volt; de több virtuállal már ezt sem kell)
Nálam csak spotify elöfizetés annual, az persze mindíg csuklik, hisz elsöre nem tudja levonni a havi díjat ("Cash" az aktív, dev/null) Ekkor beavatkozok kézzel de ennyi a "kényelmetlenség" csak.
Fizikailag így elég a Curve-öt hurcolni. Ha ellopnák/elhagynám, elég csak azt tiltani az appban.

[ Szerkesztve ]

(#16272) thmsk válasza qqzs (#16233) üzenetére


thmsk
csendes tag

Nem töröm máson a fejem! :(((

Nem az adót akarom elkerülni hanem olcsóbban akarok vásárolni mert elég drágán váltja át a valutát.

Ezt már az előző hozzászólásokban is leírtam...

Képben vagyok, tudom, hogy hol kell átállítani.

Rendeltem már Amazonról és hiába vonja le a vámot ettől függetlenül akkor is ki kell töltenem egy vám kezeléses papírt amit a magyar UPS küld és ha úgy van pluszba fizetnem is kell.

Így is súlyos ezreket költök a vámra, legalább az átváltás legyen normálisabb amennyire lehetséges.

Ha nem töltöm ki akkor visszaküldik a csomagot.

Itt az volt a kérdés, hogy érdemes-e Revolutot nyitni, valamint ha a vállalkozásomhoz akarok venni termékeket akkor mit ajánlanak, milyen számlát nyissak, hogy oldható meg, hogy legálisan eltudjam számolni az összegeket.

Nem hülyültem meg, nem csalni akarok a Revoluttal hanem normális valuta váltást.

[ Szerkesztve ]

(#16273) Andralin válasza viktorhu (#15756) üzenetére


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Update az ügyemben.
Már hazaértem. Rögtön landolás után már engedte kikapcsolni a napi díjas biztosítást. De a kintlétem alatt 9 napon át vonogatta a napi 450 Ft-okat, összesen 4050 Ft-ot, miközben megfizettem ugye a Prémium csomag 2500 Ft-os havi díját is az ingyenes biztosítás reményében. Így elég húzos ára lett a biztosításomnak.

Szeretném továbbra is felvenni a kapcsolatot velük és kérni, hogy nem kaphatnám-e vissza a 4050 Ft-ot. De erre továbbra sincs semmi lehetőségem.
A chat ablak immár kilencedik napja változatlanul annyit mutat, hogy "Looking for an agent...".

Tegnap kijelentkeztem az appból és töröltem a telefonomról. Uninstall előtt töröltem az app adatokat, a cache-t, mindent. Reboot után telepítettem újra, SMS ellemőrzéses bejelentkezés után ugyanott vagyok: "Looking for an agent..."

Azt hazudják a Prémium reklámban, hogy "prioritásos" ügyfélszolgálatot adnak Prémium felhasználóknak. Közben pedig 9 napja nincs lehetőségem kapcsolatba lépni velük egy problémával kapcsolatban! Ez aztán a prioritásos ügyfélszolgálat, bámulatos! :C

Innentől kezdve számomra ez a Revolut egy szánalmas röhej kategória! Ezekre merjem továbbra is rábízni a pénzemet? Ha bármi gondom van, megeshet, hogy semmi esélyem nincs felvenni velük a kapcsolatot? Sehol, sehogy nem tudok reklamálni, hibát belejenteni? Nincs egy telefonszám vagy egy e-mail cím ahol ilyenkor el lehetne indulni!

Komolytalan és röhejes ez az egész. Ez egy minden, csak nem komoly szolgáltatás.

(#16274) kmarci25 válasza izisz (#16271) üzenetére


kmarci25
veterán

Revolut-ban hogy állítasz be pénznemet egy kártyához? Azaz, hogy lesz pl. GBP pénznemes az egyik virtuális kártyád? Erre nem csak Curve-ben van lehetőség?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16275) bigdady válasza Andralin (#16273) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az elmúlt három napban kétszer chateltem velük ráadásul hétvégén kb pár perc alatt kapcsoltak

(#16276) pomk


pomk
őstag

Napi érdekesség...

13.866,- Ft vásárlás után pörsölybe 68,- Ft került, majd 868,- Ft után 64,- Ft.
Ezt milyen matek adja ki? :F
2x aprópénz megtakarítás van beállítva.

(#16277) Tuomas válasza pomk (#16276) üzenetére


Tuomas
addikt

Napi matekóra: :DDD ;]

13 900 Ft - 13 866 Ft= 34 Ft, ami szorozva 2-vel= 68 Ft.
900 Ft - 868 Ft = 32 Ft, ami szorozva 2-vel= 64 Ft.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16278) pomk válasza hunluigi (#16219) üzenetére


pomk
őstag

Ez a két mondat nem ellentmondás? :F

"A Magyar Bankszövetség a tranzakciós illeték elhagyását javasolja a lakossági ügyfeleknél az elektronikus műveletek (átutalások) esetében, egyben az illeték kiterjesztését is szorgalmazzák az új elektronikus fizetési rendszereknél (ilyenek például a fintech cégek)"

"Utóbbi intezkedés aképpen szolgálná a versenyképességet, hogy azonos szabályozás alá vonná a piaci szereplőket."

(#16279) pomk válasza Tuomas (#16277) üzenetére


pomk
őstag

:))
Bakker, tényleg. Valamiért az volt bennem, hogy az apró mértéke egyenes arányban növekszik az elköltött összeggel. :DDD :C

(#16280) xepohe


xepohe
újonc

A Revolut oldala szerint 5 virtuális kártyánk lehet. [link]
Tehát akkor miért is furcsa, hogy egynél többet enged?

(#16281) Tuomas válasza pomk (#16279) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem, mindig kerek százra kerekít. :D

We were here

(#16282) Tuomas válasza xepohe (#16280) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert abból csak 1 ingyenes (normál esetben).
Kolléga linkelte.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16283) pomk válasza gabor_01 (#16268) üzenetére


pomk
őstag

Ugyanebben a témában írtam BB-nak.
Hivatalos válasz:
"Tisztelt XY!

Köszönjük, hogy pénzügyeinek kezeléséhez a UPC kártya szolgáltatásunkat vette igénybe, illetve hogy a vásárlási kedvezmény elszámolásával kapcsolatban felmerült problémájával bizalommal fordult bankunkhoz.

Megkeresése kapcsán engedje meg, hogy felhívjuk a szíves figyelmét arra, hogy bankunk 2019. augusztus 8-tól módosította a 2010. november 1-je után kibocsátott hitelkártyákra vonatkozó kedvezmények elszámolását. Erről ügyfeleinket a 2019. augusztus havi hitelszámla-kivonaton tájékoztattuk.

A módosítás érintette az Ön 10100895-89186610-68357455 számon vezetett hitelszámláját is az alábbiak szerint.
UPC Partnerkártya Kedvezmények
Érvényes azokra a kártyákra, amelyek első kilenc számjegye a következő: 5256-4274-5, amennyiben a kibocsátása 2018.10.29. előtti, ezen dátum után kibocsátott kártyáknál a kártyaszámok változhatnak, a termék azonosító: UPC006CMRDSP; UPC006CMRDSS; UPC006CMRVSP és a Kedvezmény azonosító: LOY028; LOY029
Azon ügyfelek esetében, akik bármely hazai UPC Magyarország Telekommunikációs Kft. (továbbiakban UPC) ügyfélszolgálati irodában UPC partnerkártyájukkal fizetnek, vagy a hitelkártya számla terhére csoportos beszedési megbízással egyenlítik ki a UPC felé fennálló tartozásukat, (mely megbízást közvetlen UPC-nél vagy Budapest Banknál adtak meg), a bank a kártyás fizetés összegének, illetve a UPC által indított terhelés 6%-nak egészértékét, havi maximum 3 300 Ft-ot ad kedvezményként. Valamint minden hazai vagy külföldi vásárlás után az elköltött összeg 1%-nak egészértékét, havi maximum 5 000 Ft-ot ad kedvezményként a bank. Pl.: a kártyásvásárlás értéke: 5 630 Ft; az elköltött összeg 1%-a= 56,3 Ft; rendelkezésre bocsátott kedvezmény összege (elköltött összeg1%-nak egészértéke) = 56 Ft.

A fentiek mellett tájékoztatjuk még az alábbi általános változásokról is.
2019.08.08. után a havi kedvezmények nyújtásával kapcsolatos általános szabály, hogy a Budapest Bank a következőkben meghatározott MCC kóddal rendelkező kereskedők esetében nem biztosítja a hitelkártyás vásárlás után járó kedvezményeket: 6010, 6011, 6050, 6211, 6529, 9399, 4900, 6540, 4829, 7801, 7995, az előbb részletezett szabály alól kivételt képeznek az alábbi kedvezmény azonosítóval rendelkező hitelkártyák: LOY006, LOY032, LOY039.
Ebben a körbe tartoznak többek között a postai tranzakciók, a QR kódos csekkbefizetés, funding- virtuális kártya/számlafeltöltés, pénzküldés, szerencsejáték.

2019.11.21-től a havi kedvezmények nyújtásával kapcsolatos általános szabály, hogy a Budapest Bank a következőkben meghatározott MCC kóddal rendelkező kereskedők esetében nem biztosítja a hitelkártyás vásárlás után járó kedvezményeket: 6012 (Bankon kívüli egyéb pénzügyi szolgáltatások, pl. Revolut, Curve kártya feltöltés ), 6538 (Mastercard kártya-kártya közötti pénzküldés és fogadás ).

Bízunk benne, hogy a leírtakkal választ adtunk problémájára. A felmerülő kérdéseit illetően továbbra is készséggel állunk rendelkezésére.

Üdvözlettel:
...
Ügyfélkapcsolati munkatárs
Ügyfélkapcsolati Központ (Contact Center)
Budapest Bank Zrt."

Revolut így írva ahogy fent: aláhúzva, félkövér betűtípussal. Szerintem utánanézett a csaj a költéseimnek. :C

(#16284) xepohe válasza Tuomas (#16282) üzenetére


xepohe
újonc

Érdekes, hogy ezt nem taglalja az oldaluk. Szerk: Avagy mégis, köszi a linket.

Premium és Metal esetén van lehetőség eldobható (disposable) virtuális kártyákat kérni, ami a legbiztonságosabb megoldás.

Kérdés az, hogy ezek a extra virtuális kártyák vajon megtarthatók lesznek-e ingyen vagy majd szépen ráterhelnek valami díjat. :U Egyelőre csak egyet kértem.

[ Szerkesztve ]

(#16285) pomk válasza kmarci25 (#16274) üzenetére


pomk
őstag

Irányítópult -> Számlák -> Továbbiak -> Számla hozzáadása -> Kiválasztod a megfelelő valutát. Ezt követően tudsz kártyát igényelni az adott számlához.

(#16286) Tuomas válasza pomk (#16285) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez komoly, eddig ilyenről nem tudtam!? :Y
Azaz, izé, ez biztos? :F
Szerintem itt Revoltnál a kártya nem számlafüggő.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16287) Tuomas


Tuomas
addikt

Opp, jelentem nekem androidon visszatért a Visa virtuális kártya, és fizetni is kellene érte!
Véget ért hát a blackfriday. ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16288) gzbotii válasza Tuomas (#16256) üzenetére


gzbotii
veterán

Pl a megújuló előfizetések kártyája aktív, a néha, online fizetésre használt pedig akkor, amikor épp szükséges.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16289) Tuomas válasza gzbotii (#16288) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez is egy jó pont, köszi!

We were here

(#16290) kmarci25 válasza pomk (#16285) üzenetére


kmarci25
veterán

Persze, ezt ismerem. De ezzel a módszerrel nem a kártyádhoz rendeltél devizanemet, hanem a komplett számlához. Az eredeti hsz-ből úgy vettem ki, hogy arra is van lehetőség, hogy egy adott kártyához rendelek devizanemet, de én úgy tudom, hogy ilyen nincs.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#16291) huan


huan
őstag

Ha egy itthoni webáruházban fizettem Revoluttal, majd stornóztam a rendelést, azaz visszatérítették a vételárat, akkor az kb. mennyi idő alatt szokott jóváíródni Revoluton?

(#16292) hedgehog


hedgehog
senior tag

Szerintem sincs olyan, hogy valamilyen pénznemű Revolut kártya.
izisz arra utal, hogy a Curve-ben állította be az adott pénznemre a kártyákat, így el tudja kerülni, hogy a Curve váltani akarjon (persze lehetne azt is, hogy a tranzakció előtt pénznemet vált a Curveben a Revolut kártyán, de ez a többkártyás megoldás kevesebb klikk, én is ezt választanám :D )

-- aka p3d3str1an

(#16293) Huroq válasza huan (#16291) üzenetére


Huroq
senior tag

Ugyan annyi idő alatt mint egy magyar bankkártyánál. A tényleges visszatérítés után átlagosan 2-3 munkanap.

(#16294) gabor_01 válasza pomk (#16283) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi :((
Akkor vége a jó világnak.
Amúgy tévesen írják: Curve kártya feltöltése. Ilyen nincs.
Curve továbbítja az eredeti MCC kódot, azzal van visszatérítés. Kivéve, ha a Revolut-ot töltöd Curve közbeiktatásával.

(#16295) Andralin válasza bigdady (#16275) üzenetére


Andralin
aktív tag

Értem. De ez rajtam sajnos nem segít.
Nekem 9 napja nem reagálnak, mintha be lenne fagyva a chat.

(#16296) Tuomas válasza Andralin (#16295) üzenetére


Tuomas
addikt

Milyen telefonon használod?

We were here

(#16297) warning19


warning19
csendes tag

Ma kaptunk egy e-mailt a Revoluttól, hogy megkapták a levelet. Természetesen sajnos nem tudnak semmit mondani biztonsági okokra hivatkozva, de most már előre veszik az ügyünket és igyekeznek vele. Persze mindent nagyon sajnálnak.Majd jelentkeznek ha van valami.
Szóval az eddigi semmitmondó és időhúzó levelek újabb verziója.

(#16298) Andralin válasza Tuomas (#16296) üzenetére


Andralin
aktív tag

Samsung Galaxy S7 Edge. Március óta használom, többször beszéltem élő ügyintézővel is az elmúlt hónapok során, eddig minden tökéletesen működött.

(#16299) Tuomas válasza Andralin (#16298) üzenetére


Tuomas
addikt

Fura, még csak nem is kicikínai gyártmány, hogy esetleg valami kompatibilitási problémái legyenek.

Esetleg másik telóra feltelepíteni az appot, simkártyát átrakni, és ott megnézni?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16300) vnorbi válasza Andralin (#16298) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Van ahol írnak olyat nem hivatalosan, hogy bizonyos esetekben (például valami vizsgálat folyik), eleve nem is kerül be a sorba a kérésed, mert azt feltételezik, hogy olyat fogsz kérdezni, amire amúgy sem tud válaszolni az ügyintéző. Ha már ilyen sokat vártál, akkor lehet, hogy valami miatt elveszett a kérésed a rendszerben, és érdemes lenne próbálkozni közösségi médián rájuk írni.

Négy napot én is vártam már ügyintézőre, de a tied már elég sok, hogy panaszkodj miatta, főleg a prémium előfizetés miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.