Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Tegnap regeltem meghivoval, az elejen ugye fel kell tolteni legalabb 3500Ft-al, csinaltam egy virtualis kartyat, meg egy fizikait kertem, ez mind ingyen volt, meghivo miatt ez meg ok is tudtommal. Utana kivancsisagbol csinaltam meg 2 virtualisat, ami a honlapjuk szerint 5 dolcsi lenne per kartya az elso ingyenes utan, de semmit nem vont le a feltoltott osszegbol.
Akkor ez most hogy is van? Vagy csak akkortol szamol el, ha el is kezdem oket hasznalni?

(#16202) Tuomas


Tuomas
addikt

Kaptam egy egész korrekt e-mailt az adatvédelmi beállításokról, és csak most tűnt fel, hogy a marketingen kívül már ki-be lehet kapcsolni további két adatvédelmi beállítást, az egyik a barátok közötti fizetés (revoluton pénzküldés, pénzkérés stb), valamint a közösségi oldalak (vagy valami ilyesmi), meg ehhez hasonló adatok küldése 3. fél felé.

We were here

(#16203) bigdady válasza birno (#16201) üzenetére


bigdady
nagyúr

Androidon van most ilyen bug (vagy nem az nem tudjuk). Mastercardot kaptál? 52 vagy 54-el kezdődik?

[ Szerkesztve ]

(#16204) HKorn válasza Tuomas (#16200) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, amint megtudom hol kell igényelni a virtuálisat :)

Run&Ride

(#16205) bigdady válasza HKorn (#16204) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bankkártyáknál jobbra lapozz amig nem látod. Iphone-on egy visa van ingyen per pill. Androidon min 4-5 de mc. Kiírja ha fizetős ne aggódj

[ Szerkesztve ]

(#16206) birno válasza bigdady (#16203) üzenetére


birno
addikt

A fizikai Visa, a virtualisak Mastercardok, ezek 54-el kezdodnek.
Eleg irritalo funkcio, hogy a kartya adatok megtekintesehez sms-ben kuldenek kodot kb minden egyes alkalommal, nem tudom miert nem eleg a ketszeri bio auth...

(#16207) HKorn válasza bigdady (#16205) üzenetére


HKorn
addikt

Meg is van, MC és 54-gyel kezdődik

Paypalhoz mindegy melyiket adom hozzá, virtuálisat vagy fizikait?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#16208) petipetya válasza instantwater (#16197) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az éremnek két oldala van. Visszaolvastam a történetét, de egy katyvasz az egész.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#16209) hedgehog válasza Divinity (#16181) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én szoktam ezzel riogatni az embereket, de nem lehurrogás a cél... hanem a kockázatok ismertetése.
Úgy gondolom, hogy felelőtlenség biztatni olyasmire az embereket, aminek a veszélyességét nem mondjuk el. Az oké, hogy eddig nem volt ebből senkinek semmi baja, de mint a cikk is mutatja, előfordulhat.

-- aka p3d3str1an

(#16210) Tuomas válasza hedgehog (#16209) üzenetére


Tuomas
addikt

Egyetértek!

We were here

(#16211) bigdady


bigdady
nagyúr

Akkor ezek szerint androidon rendeltetek virtuálist igaz?
Google pay hozzáadási lehetőséget nem dobta fel? (magyar cimű revolutnál nem szokta)

(#16212) KTU válasza birno (#16206) üzenetére


KTU
addikt

A kártyaadatok megtekintéséhez nem szokott sms-t küldeni.

Lehet teljesen kilépsz az alkalmazásból?
Alkalmazásadatok törlése után szokott így lenni, de csak belépésnél.

Elnézést kérek, rosszul tudtam. :U

(#16213) bigdady: Köszönöm

Ha biztonságosnak jelöli az eszközt?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16213) bigdady válasza KTU (#16212) üzenetére


bigdady
nagyúr

De szokott pláne új regnél amíg be nem áll vagy fel nem jogosítja az eszközt vagy amíg fel nem ajánlja hogy ne küldjön többet és leokézod

(#16214) birno válasza bigdady (#16213) üzenetére


birno
addikt

Megtortent, de azt fizikainal ajanlotta csak fel, leokeztam, de virtualisnal igy is folyton keri.
Beallitasoknal ott is van, hogy trusted device.
Androidon rendeltem, google pay-t nem emlitett szerintem.

(#16215) bigdady válasza birno (#16214) üzenetére


bigdady
nagyúr

Idő kell neki friss a reged, megunja majd.

KTU: van rá menüpont iphone-on legalábbis

(#16216) Divinity válasza hedgehog (#16209) üzenetére


Divinity
őstag

++

Bocsi a lehurrogás kifejezés miatt, rég volt már :B

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16217) hedgehog válasza Divinity (#16216) üzenetére


hedgehog
senior tag

np :)

egyébként múltkor nekem is kockáztatnom kellett, mert az OS-frissítéstől elment a GPay app, és újratelepítve újra hozzá kellett adnom a jó öreg fizikai Visa-mat, és csak úgy engedte, ha a Revolut appban UK-s volt a címem :Y

-- aka p3d3str1an

(#16218) anadroid válasza HKorn (#16199) üzenetére


anadroid
senior tag

Természetesen lehet, és ez is a jó sorrend, hogy a fizikaival indítottad. A napokban lehetett ingyen több virtuális kártyát is kérni, alaphelyzetben csak az első ingyenes, de ha fizetni kell érte, azt kiírja, mielőtt megrendelnéd. Nekem most 4 virtuális kártyám van, a legelső még tavalyi, VISA, a többi a múlt hétről MC. Eddig kettőt használtam az újakból, egy Curve alá lett betéve, egy meg az Alipay-hez.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16219) hunluigi


hunluigi
senior tag

WTF!?
apa kezdőőődik.... :((

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#16220) soldier2 válasza Tuomas (#16200) üzenetére


soldier2
őstag

Tegnapi virtuális kártyám Mastercard, 54-es. Mi a különbség az 54 és az 52-es kezdetűek között?

Hkorn: igen tudsz virtuálisat igényelni, a kártyák fül alatt a "+"-ra kattintva

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#16221) Solymi81 válasza Tuomas (#16200) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Szia!

Én hétvégén csináltam virutális kártyát, MC-t kaptam, 54-es kezdéssel.
A fizikait Visának írja, de az még nem érkezett meg.

(#16222) freelancer68


freelancer68
tag

A statiszka kedvéért megnéztem én is.
Androidon új fizikai kártya visa lenne.
Virtuálisnak mastercardot (5391...), egyszer használatosnak visát (4165...) adna.

(#16223) anadroid válasza soldier2 (#16220) üzenetére


anadroid
senior tag

Az 54-essel történő fizetés az új, saját rendszerükben dolgozódik fel, az 52-es a régi, külső szolgáltatón keresztül futóban.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16224) HKorn válasza anadroid (#16218) üzenetére


HKorn
addikt

Miért jó ha van több virtuális kártyád? Nem lehet ugyanazt betenni több helyre is?

Run&Ride

(#16225) kgymac válasza Tuomas (#16200) üzenetére


kgymac
őstag

pár napos csak a revo regem, csak fizikai visa-t engedett igényelni, új fizikai igénylésnél is csak visa van.
Virtuálisat igényeltem szombaton, csak mc van, 54-es kezdetű. Paypal elfogadta, ebay-en is paypallal.
Van még egy eldobható virtuális kártya is mint lehetőség, vásárlás után változnak az adatai. Ezt még nem választottam, de elég jónak tűnik, mint opció a webshopos bankkártyás vásárlásokhoz. Visa rémlik, de rá kéne néznem.
szerk: visa, szép rózsaszín :)

[ Szerkesztve ]

(#16226) warning19


warning19
csendes tag

Mai fejlemény, hogy érkezett az ombudsmantól egy válasz, amiben kérik, hogy töltsük ki a formanyomtatványukat és küldjük be az összes levelezést és dokumentumot a témával kapcsolatban, hogy ki tudják vizsgálni az ügyet. A Revolut még nem válaszolt semmit a több mint egy hónapja elküldött levélre.

(#16227) tomp


tomp
félisten

Nemzeti Mobilfizetési Zrt. tranzakcióját Magyar Nemzeti Múzeumként jeleníti meg a Revolut. Lehet jelezni valahol, hogy írják át a nevét?

(#16228) bigdady válasza hunluigi (#16219) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jogosan kérik a bankok, hogy ha nekik be kell fizetni a tranzakciós illetéket az államnak akkor fintech-nek milyen jogon nem. Ez versenyhátrány és megkülönböztetés, nem egy pályán megy a foci. De nem is ez a kirobbantó baj hanem maga a tr illeték: utalásnál 0,3% meg kp-nál 0,6%! Nem csoda hogy drága a bankolás Mo-on... Állam jól kitalálta, nem is őt utalják az emberek miatta hanem a bankokat, nem adó ááá dehogy...
Az már más kérdés, hogy a lakosság esetében is valóban elhagyhatnák az illetéket és akkor nincs miről beszélni mivel revolut is főleg lakossági fogyasztók használják...

[ Szerkesztve ]

(#16229) Gabás válasza hunluigi (#16219) üzenetére


Gabás
addikt

nos, érdekes lesz MO-n megadóztatni egy angol számlákat működtető angol céget

(#16230) cSuwwi válasza Gabás (#16229) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

siman: korlatozzak valami indokkal vagy a feltoltesek az iranyukban nem lesznek ingyenesek, es maris meg vannak adoztatva akar akarjak, akar nem

(#16231) petipetya válasza Tuomas (#16202) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is megkaptam. Úgy látom, korábban kár volt az ügyfélszolgálatot terhelni ezzel a résszel, mivel nem vonatkozik rám:

"A közelmúltban küldtünk neked egy e-mailt, amelyben említettük, hogy az adataidat hitelinformációs szolgáltatókkal is megosztjuk. Ez csak azokra vonatkozik, akik az Egyesült Királyságban regisztráltak a Revolutra. Ha nem az Egyesült Királyságban élsz, akkor ez rád nem érvényes."

"nincs rá lezsóidő"

(#16232) warning19 válasza bigdady (#16228) üzenetére


warning19
csendes tag

Bizony jó kis bevétel az államnak. Nekünk nem túl nagy a cégünk, de egy középkategóriás autó árát éves szinten kifizetjük ilyen módon az államnak. Gyakorlatilag kibúvó nincs, minél nagyobb egy cég, annál többet fizet. Persze lehet trükközni, hogy kiutalod a magyar számládról mondjuk a Revolutra a pénzt és utána onnan szétszórod az apróbb utalásokat, de ez is csak egy darabig működik és macerás, de valamennyit mindenképpen fizetni fogsz ilyen jogcímen.

(#16233) qqzs válasza thmsk (#16189) üzenetére


qqzs
őstag

amazon topikba nezzel szet mert elegge nem vagy kepben. az amazon intezi a vamkezelest amit elore kifizetsz. Es at kell allitani amazon valtasrol es akkor abankod valtja, picit rosszabbul mint revolut. valami masban torod a fejed, a revoluttal nem tudsz adot elkerulni

Eladó: GTS450

(#16234) thmsk válasza KTU (#16198) üzenetére


thmsk
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget Mindenkinek!

Átgondolom, hogy melyik variáció a legideálisabb! 🙂

(#16235) bigdady válasza warning19 (#16232) üzenetére


bigdady
nagyúr

Brutális bevétel...
2 m felett ugyanannyi csak az utalás igen az alatt aranyosan mindért fizetsz. Persze Nav-nak nem lehet egy számlára utalni stb

Azokat bírom akik azt mondjak miért nem a bank fizeti meg átterheli stb...Nem is értem a pl 0.15% díjból miért nem vállalt át 0.3%-ot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16236) Tuomas válasza petipetya (#16231) üzenetére


Tuomas
addikt

Vagy lehet, hogy azért küldték meg, mert sokan pesztrálták őket emiatt. :DDD

We were here

(#16237) gabor_01


gabor_01
senior tag

Az lehetséges, hogy az a magyar bank, amelyik külföldi vásárlásra ad csak visszatérítést, a magyar bin-es Revolut kártyákra nem fogja adni a visszatérítést?

[ Szerkesztve ]

(#16238) bigdady válasza gabor_01 (#16237) üzenetére


bigdady
nagyúr

Simán. Már most sem ad több bank még belföldire sem

[ Szerkesztve ]

(#16239) gabor_01 válasza bigdady (#16238) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én eddig az Erste-ről tudtam. Az nem ad semmiféle fintechre.

(#16240) bigdady válasza gabor_01 (#16239) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bb sem már pár hete

(#16241) anadroid válasza HKorn (#16224) üzenetére


anadroid
senior tag

Biztonsági tartalék. Ha valamelyik bajba kerülne, álljon ott egy "lezsírozott" készenlétben.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16242) polonic


polonic
félisten

Van egy új Visa kártyám. Ez GB country kódos, és prepaidnél azt írja, hogy no.
Míg a korábbi mastercard magyar és prepaidnél yes-t írt.

Ez így rendben van? [link] Ezen az oldalon néztem.

(#16243) bigdady válasza polonic (#16242) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tobb oldalon is nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#16244) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Nekem az uj masodik ingyenes fizikai kartyam 6798 al kezdodik, maestro

(#16245) bigdady válasza Kiskopika (#16244) üzenetére


bigdady
nagyúr

Külföldön vagy azért gondolom

[ Szerkesztve ]

(#16246) ÁrPi2 válasza bigdady (#16228) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ha jól értem a lomhabank Bankszövetségi elnöki lobbijavaslatban (vagy a V. miniszter kiegészítésében) a Lakossági csomagok utalásai megmaradnak illetékmentes kategóriában, s így akkor továbbra sem leszek (lakossagi userként főleg ) arra motiválva hogy a Revolut Business számláit kezdjem használni, hanem a most meglevő csomagom használjam, intakt módon.

(#16247) bigdady válasza ÁrPi2 (#16246) üzenetére


bigdady
nagyúr

:F

(#16248) ÁrPi2 válasza bigdady (#16247) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Azt írja a linkelt cikk hogy Becsei András, a Magyar Bankszövetség elnöke a tranzakciós illeték elhagyását javasolja a Varga asztalára került javaslatában a lakossági ügyfeleknél az elektronikus műveletek (átutalások) esetében.

Ehhez fűzném hozzá , hogy én és még elég sokan itt "lakosságisok" vagyunk. Legalábbis a Revolut kategóriáiban, hiszen hányszor jön fórumtársaktól a jó szándékú topikbeli figyelmeztetés hogy üzleti kártyás topupolásra fee-t számol a Rev.

(#16249) bigdady válasza ÁrPi2 (#16248) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt írtam én is: “Az már más kérdés, hogy a lakosság esetében is valóban elhagyhatnák az illetéket és akkor nincs miről beszélni mivel revolut is főleg lakossági fogyasztók használják...”

(#16250) ÁrPi2 válasza bigdady (#16249) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ez jó is, maximálisan egyetértenék! :K

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.