Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) bigdady válasza Brandynew (#16600) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerinted

(#16602) zsamiatt válasza Brandynew (#16600) üzenetére


zsamiatt
őstag

mivel te a revoluttal állsz szerződésbe, teljesen mindegy hol van a pénzed. Te tőlük követelheted. Amíg ráadásul nem bank addig az európai betét biztosítás se vonatkozik rájuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16603) Tuomas válasza Brandynew (#16600) üzenetére


Tuomas
addikt

Valamit félreérthettél, mert nem erre akartam kilyukadni. :DDD

We were here

(#16604) Almos válasza Brandynew (#16600) üzenetére


Almos
aktív tag

Attól nem félek, hogy egyszerűen lenyúlnák a pénzem, ettől függetlenül csak akkora összeget tartok ott, aminek az elvesztése nem okozna komolyabb pénzügyi gondot számomra.
Az eredeti kérdésnek megfelelően, nekem a több milliós megtakarításaim esetében gondot okozna, ha bármilyen okból kifolyólag hónapokig nem tudnék hozzáférni (pl. Revolut hibás számlaszámra történő kiutalásnál volt már ilyenre példa).
Illetve azt sem szeretném kipróbálni, hogy ha bármilyen okból kifolyólag bedől a Revolut, akkor a mögötte lévő bankkal kelljen egyezkednem, hogy én egyébként Revolut használó vagyok, és igen, valóban volt X Millió Ft a számlámon, adják csak vissza. (Lásd a K&H se ad ki adatot a Revolut utalásokról, hiába te indítottad az utalást a revolt számládról...)
Nekem itt van a kockázatvállalási küszöböm, másnak lehet máshol ;)

(#16605) Gabás válasza zsamiatt (#16602) üzenetére


Gabás
addikt

mivel te a revoluttal állsz szerződésbe, teljesen mindegy hol van a pénzed. Te tőlük követelheted
ha csődbe megy, nem

[ Szerkesztve ]

(#16606) agroman válasza Brandynew (#16600) üzenetére


agroman
senior tag

Revolut Ltd, member of the Broker Marcsika's group.. :DDD

------

(#16607) aujjobba


aujjobba
addikt

Friss élmény, Etiópiában sikerült ETB-t felvenni Awash Bank ATM-ből, mindenféle fee/charge nélkül.
1,000 ETB volt 9,510 HUF.

(#16608) Brandynew válasza zsamiatt (#16602) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez nem így van. Ha a Revolut csődbe megy, a pénzed ott van a Barclays és Lloyd's bankoknál, a brit törvények garantálják, hogy hozzáférsz a pénzedhez, a Revolut nem tudja lenyúlni.

(#16609) bigdady válasza Gabás (#16605) üzenetére


bigdady
nagyúr

Garancia védi. Aha ez elég semmitmondó, mekkora összegű milyen, ügyfelenként mennyi, milyen százalékban, összesen mennyi stb...

[ Szerkesztve ]

(#16610) instantwater válasza Somatom (#16590) üzenetére


instantwater
addikt

Elfelejthetnénk már a piramisjáték szót?
A legnagyobb piramisjáték a munkahelyed.
A főnököd kapja a Porschét, ha jól dolgozol. Ennyi.

A Revolut hol piramis? Mit kötelező befizetni? Mennyit kapsz a "beszervezettek" pénzéből? Ha nincs előírva egy kötelező befizetés és bármikor bárki kiveheti a pénzét akkor mi a jó a "csúcson levő"nek?

:Y

(#16611) instantwater válasza Tuomas (#16599) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt nem értik meg magyarországon.
Ezért folyik a hiszti.

"Kártyát ad = bank".

A sarkon balra van az ótéjpé, tessék továbbfáradni, nincs itt semmi látnivaló. :W

(#16612) htc07 válasza instantwater (#16611) üzenetére


htc07
addikt

engedd el, mindenki hülye aki revolutot használ, mert az nem bank, és amúgyis ellopja a pénzed.

minden héten van egy lázító cikk ellene, látszik azért hogy dolgozik a lobbi keményen :C

[ Szerkesztve ]

(#16613) Gabás válasza bigdady (#16609) üzenetére


Gabás
addikt

csődeljárásnak hívják, annak menete nemigen tartozik ide

[ Szerkesztve ]

(#16614) bigdady válasza instantwater (#16610) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindenki csak feltölti és azonnal elkölti róla teljesen ingyen és mindig 0 van a revolut főszámláján így senki nem bukhat ha fa vagy csőd alá kerül? Tényleg ezt hiszed?
Nem hiszem ez lesz, de láttunk már ilyet (ha már Mo: kicsiben is mekkora hype volt itthon a BeeRides, most felszámolják éppen...)

Pláne hogy minden ingyenes azért kell fenntartással kezelni és használni

[ Szerkesztve ]

(#16615) zsamiatt válasza Gabás (#16605) üzenetére


zsamiatt
őstag

Ott van benne, hogy nem vedi. Figyelj szerzodeses jogviszonyok vannak. Amig te a revoluttal alsz szerzodesbe addig mehetsz 3. Felhez a penzed miatt. Elzavarnak a fenebe.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#16616) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok. Uj revolut kartyam van. 24 oras befizetesi limitem van, meg nem tudom mennyi. Osszeget naponkent fogok rafizetni masik kartyarol, viszont vasarolni korlatlan osszegben tudok revolut kartyamrol majd huf eur valtas utan

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#16617) bigdady válasza Gregorg (#16616) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csütörtök :DDD

(#16618) Tuomas válasza bigdady (#16614) üzenetére


Tuomas
addikt

"Pláne hogy minden ingyenes azért kell fenntartással kezelni és használni"

Nem ingyenes. :N
Hiszen tudod, ezért megy mindig a hiszti, hogy hogyan tudok INGYEN kártyához jutni, mennyi kp-t vehetek fel INGYEN, hogyan tudok úgy váltani, hogy a lehető legalacsonyabb legyen az árfolyam (hétvégi felár), satöbbi-satöbbi.
Ha te pénzt váltasz, már nincs ingyen, mert igaz, hogy neked jobban megéri az alacsonyabb árfolyam miatt, de nekik is van hasznuk rajta. Ahogy a kártyás vásárlásokon is, és ahogy azon is, ha valaki túllépi a standard csomagban meghatározott limiteket.

We were here

(#16619) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok. Uj revolut kartyam van. 24 oras befizetesi limitem van, meg nem tudom mennyi. Osszeget naponkent fogok rafizetni masik kartyarol, viszont vasarolni korlatlan osszegben tudok revolut kartyamrol majd huf eur valtas utan? Tehat 10 millios tetelt is tudnek kartyas fizetni ha epp uri kedvem azt diktálná?

Jo akkor annyi a kerdes, hogy uj revolut (ingyenes) kartyaval online kartyas fizetes eseten barmekkora osszeget kifizethetek a kartyaval? Mivel most tapasztalom, hogy uj revolut acc es kártya eseten 24 oras BEutalasi/kartyas fizetesi limit van revolut szamlamra. Es adododik a kerdes, hogy kartyas fizetesnel kifele van e valami korlatozas.

[ Szerkesztve ]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#16620) bigdady válasza Tuomas (#16618) üzenetére


bigdady
nagyúr

Negatív üzemi eredmény sem túl biztató azért [link]
Ahogy ilyen hírek sem túl jók :( : [link]

[ Szerkesztve ]

(#16621) Tuomas válasza Gregorg (#16619) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem kell megismételned a kérdést, elsőre sem értettük. :DDD

We were here

(#16622) Tuomas válasza bigdady (#16620) üzenetére


Tuomas
addikt

Azt is leírták, miért negatív az az eredmény. Várjunk meg egy tiszta évet, amikor nem a globális terjeszkedés, és az ügyfélszerzés a prioritás, akkor már többet fog mondani az üzleti eredmény. Viszont ahogy a linkelt cikkből látod, a bevételei szépen nőnek.

A második linked is jó, egy kicsit régi ugyan, de már volt róla szó itt is, na emiatt szigorítottak az algoritmuson és jött a már jól ismert zárolásos hiszti.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16623) bigdady válasza Tuomas (#16622) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az a gond, hogy üzemi szinten van veszteség nem adózott eredmény szinten, ebben a cikkben olvastam a 2017 eredmény kapcsán: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16624) Tuomas válasza bigdady (#16623) üzenetére


Tuomas
addikt

És ezt te ebből a három mondatos cikkből honnan szűröd le?
Szerk most már látom.

Hát pont ez az, hogy az üzemi veszteség úgy jön ki, hogy abba benne van a terjeszkedés is, nem?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16625) Donki Hóte válasza bigdady (#16620) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A TESLA autógyár is erősen veszteséges, de nem látom Elon Musk arcán az aggódást a dolog miatt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16626) bigdady válasza Donki Hóte (#16625) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én sem a revoluton :K
Lényeg óvatosan kell használni ennyi

(#16627) Donki Hóte válasza Gregorg (#16619) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szóval az a kérdés, hogy tudsz-e 10 millióért vásárolni egy új revolut kártyával, amire csak a költés után 24 órán belül akarod utalni az összeget?

Szerintem ilyet eddig nem csinált itt senki, úgyhogy próbáld ki, aztán számolj be a tapasztalatokról.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16628) Gregorg válasza Donki Hóte (#16627) üzenetére


Gregorg
tag

Nos nem egészen pontosan.
Arra gondolok, hogy nemrég csináltam új revolut acc-ot és most tapasztalom, hogy egy bizonyos összeg fölött nem tudok másik, banki kártyámról pénz át"fizetni" a revolut számlámra, mert 24 órás limit van az új accok esetén. Ezt a revolut írja is.
E mellett viszont arról nem találok információt, hogy az ÚJ revolut acc és kártyák esetén van e revolut kártyával történő fizetés limit. Tehát ha az alza.hu-n vennék egy 10 millió forintos (amazon.de) esetén egy 30 ezer eurós terméket, akkor az kb 1 hetes revolut kártyámmal ki tudom a fizetni? tehát első naptól korlátlan e a kártyás fizetési lehetőség, vagy ott is van valamilyen megkötés?

Köszönöm türelmetek, gép előtt már könnyebb megírnom. :)

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#16629) bigdady válasza Gregorg (#16628) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meglepődnék ha menne múlt nélkül

(#16630) Tuomas válasza Gregorg (#16628) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem, ahogy Donki Hóte fórumtárs is írta, senki nem próbált még 10 milkót kifizetni Revolut bankkártyával. Vagy még simával sem. :DDD
Elvileg korlát nincs, a gyakorlatba meg hát kitudja.

Amit (#16629) bigdady írt, az a másik része. valszeg el sem fogsz jutni odáig, hogy feltölts 10 misit rá.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16631) UberMutant válasza Gregorg (#16628) üzenetére


UberMutant
őstag

nincs költési korlát

(#16632) Gregorg válasza UberMutant (#16631) üzenetére


Gregorg
tag

Köszönöm a válaszokat. Költési korlát akkor nincs, viszont nagy összeg mozgásnál egyeztetni kell a revoluttal.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#16633) Tuomas válasza Gregorg (#16632) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát ha ezt egyeztetni tudod, akkor le a kalappal. :DDD

We were here

(#16634) Gregorg válasza Tuomas (#16633) üzenetére


Gregorg
tag

Pont azt keresem, hogy erre milyen lehetőségek vannak. Cikkeket olvasva azt írják, hogy befagyasztanak számlákat és iratokat kérnek be annak érdekében, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy jómunkásember vagyok és nem drogcsempészetből termett pénzt akarnék átpumpálni a rendszeren.
Mekkora összeg lehet a napi limit?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#16635) INGJOKE válasza Donki Hóte (#16625) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha hétvégén megnyerem a lottót, akkor tuti felteszem a model 3 árát a revolutra és onnan fizetem majd, ki és akkor mind a két szuper cég örülni fog. :D :D :D

(#16636) Brandynew válasza Gregorg (#16634) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem a Revolut találja ki ezt az ellenőrzést, az illetékes pénzügyi hatóság írja neki elő. Egy algoritmus dobja ki azokat, akiktől kér igazolást a pénz eredetéről, de az algoritmust nem adhatja ki, így pontosan nem tudni, hogy milyen változók együttállásakor kér be igazolást.

Én továbbra is azt mondom, hogy aki mintaszerűen használja a szolgáltatást, attól nem kér igazolást. Ha meg kér, az se gond, ha normális minőségben küldöd el nekik pontosan azt, amit kértek, akkor néhány óra az átfutási idő. Ha ennél hosszabb, közben akkor is használhatod a pénzedet, csak ATM-ből nem veheted fel (nyilván azért, hogy megmaradjon a pénz útja, ha kiderülne, hogy drogpénz). Ahhoz valami nagyon durva dolgot kell csinálni, hogy egyáltalán ne férj hozzá a pénzedhez, de akkor meg is érdemled.

[ Szerkesztve ]

(#16637) Tuomas válasza Gregorg (#16634) üzenetére


Tuomas
addikt

Én milkós összeget tuti nem raknék fel revora, nem hogy még 10 milkót.... :DDD
Mekkora a napi limit amit feltöltesz? Minden nap egyre több, ennyit tudunk csak.

We were here

(#16638) Tuomas válasza Donki Hóte (#16625) üzenetére


Tuomas
addikt

Amiatt se aggódott, amikor beb*szták a törhetetlen üvegű Cybertruck ablakát, aztán utána meg beszakadt a tőzsdén a tesla árfolyama... :DDD :C
Pár napra rá meg már 250 000 megrendelése volt. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16639) TrollBalint válasza Tuomas (#16638) üzenetére


TrollBalint
addikt

tuti direkt csinálta, hogy olcsóbb legyen a részvény. Ez volt a(z elő) karácsony ajándéka a keresztfiának :)

Ha váltok eurót revoluton és megyek nyaralni, ahol használni szeretném a kártyát majd. És mondjuk letiltanak, (bár kétlem, hogy akkora összegben vásárolnék) akkor gondolom bukta, hogy várják már meg, míg hazaérek, mert nem fogom tudni elküldeni a doksikat? Főleg, hogy a tapasztalat azt mutatja, hogy ilyenkor a chat se járható út.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16640) Tuomas válasza TrollBalint (#16639) üzenetére


Tuomas
addikt

Beszkennelheted/fotózhatod a doksikat, és felrakod felhőbe, vagy telefon tárhelyére.
Amúgy meg a kártyát elvileg zárolás során is lehet használni, többen legalábbis ezt írták korábban. Valaki meg nem tudta.

We were here

(#16641) INGJOKE válasza Tuomas (#16640) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szóval ha szerencséd lesz akkor te a "többiekbe" leszel, nem a "valakibe". :D :D :D

(#16642) Tuomas válasza INGJOKE (#16641) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD
Valahogy úgy. :DDD

We were here

(#16643) Gregorg válasza Brandynew (#16636) üzenetére


Gregorg
tag

Leírások alapján valahol 1000 és 4000 euro között van az átlag új kártya traszfer limit per nap. Váltás meg ugye 1 850 000 Ft a díjmentes.
És igen. igazolni meg bátran kell, ha meg nem tudja az ember, akkor meg ne okoskodjon.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#16644) gzbotii válasza Somatom (#16590) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha szerinted egy fintech cég piramisjáték, akkor egyértelmű, hogy nem neked való dolog ez.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16645) agroman válasza gzbotii (#16644) üzenetére


agroman
senior tag

mindenfele ceg lehet piramisjatekos..

------

(#16646) TrollBalint válasza Tuomas (#16640) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez jó ötlet, de milyen dokumentumok kellhetnek? Fizetési papír? Azon kívül? (olyanra gondolok, ami nem feltétlenül lesz nálam, mint pl. egy személyi igazolvány)

Mondjuk, ha a kártyát lehet használni, az pozitív, bár a készpénzfelvétel lehet zavarna, de érthető a tilalom.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16647) Tuomas válasza TrollBalint (#16646) üzenetére


Tuomas
addikt

3 havi bérpapír, folyószámla kivonat, adóbevallás.

We were here

(#16648) Igorovics válasza Almos (#16588) üzenetére


Igorovics
csendes tag

Köszi, megfontolandó. Igazából azért nem az államkincstárban gondolkodtam, mert ott a hosszú időre lekötött pénzeim vannak. Ettől függetlenül érdemes végiggondolni, amit írtál.

(#16649) TrollBalint válasza Tuomas (#16647) üzenetére


TrollBalint
addikt

Köszi ;)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16650) kmarci25 válasza Tuomas (#16647) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi, jó ezt tudni. Az meg még jobb, hogy mind a hármat online elérem kb. 10 percen belül, ha kell.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.