Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) huan válasza INGJOKE (#16749) üzenetére


huan
őstag

Nem töltöttem fel, mert eddig ezt nem csinálta.
Igazatok van a Maestro-val kapcsolatban, csere lesz.

(#16752) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!
Érdekes dolgot tapasztaltam ma Revolut feltöltésnél.
Hitelkártyáról tettem fel 10 ezer FT-ot a Revolut egyenlegre. (ezt per pill a CIB még internetes vásárlásnak látja, és ebben a negyedévben 3%-os jóváírást ad minden internetes vásárlási tranzakcióra, kérdés meddig, de most nem ez a lényeg) Eddig minden ok, a hitelkártya hozzá van adva az alkalmazásban, eddig mindig kérte a 3 jegyű kódot (CVV/CVC), és utána jött a második lépcsős azonosítás a telefonra küldött megerősítő kóddal. Ez így jónak is tűnik, de ma teljesen másképpen ment, beírtam az összeget, a hozzáadás gombra nyomtam, és sem a CVC kódot nem kérte, sem a 2. lépcsős azonosítás nem volt, simán feltöltötte az összeget, ez látszik a banki alkalmazásban is.
Mi változott, mitől nem kéri a hitelesítő/jóváhagyó adatokat? Vagy ez a CIB sara?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#16753) bigdady válasza huan (#16747) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tedd be apple pay mögé kh maestro-t és akkor ingyenes lesz, persze ha van iphonod :D

[ Szerkesztve ]

(#16754) bigdady válasza Faby (#16752) üzenetére


bigdady
nagyúr

Idő után revolut megjegyzi és már nem kéri. Cib-nek nincs köze. Nekem kb 5 feltöltés után sosem kérte többet

[ Szerkesztve ]

(#16755) huan válasza bigdady (#16753) üzenetére


huan
őstag

Ha visszakeresed, látni hogy a Maestroval nem megy az Apple Pay topup, pont azt akartam.

[ Szerkesztve ]

(#16756) bigdady válasza huan (#16755) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hopsz, jogos tényleg nem engedi nekem sem

[ Szerkesztve ]

(#16757) Brandynew válasza bigdady (#16754) üzenetére


Brandynew
őstag

Ezt a CIB csinálja, ahogy a többi bank is. Ha két lépcsős azonosítással fizetsz egy adott oldalon/appban, akkor egy idő után megbízhatónak jelöli és nem kell pötyögnöd.

(#16758) KTU válasza huan (#16747) üzenetére


KTU
addikt

(#16759) anadroid: Köszi

Mestro-t rakd be Curve-be, (remélem megy ott, nem próbáltam :U ) minden HUF-ra állítva, és ezen keresztül hátha.
Volt Mestro a családban, lecseréltettük.

Üzleti bankkártya --> Curve --> Revolut
így (is) töltök fel működik díj nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#16759) anadroid válasza KTU (#16758) üzenetére


anadroid
senior tag

Erste Maestro nem volt jó a Curve-nek.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16760) Andralin válasza viktorhu (#16729) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ismereteim szerint a utazás megkezdése előtt kell bekapcsolni. Ha már elutaztál, akkor nem engedi aktiválni addig, amíg haza nem érsz. Arra az útra már buktad a biztosítást.
Egyszer én jártam így a legelső alkalommal, amikor használni akartam a biztosítást.

(#16761) huan válasza KTU (#16758) üzenetére


huan
őstag

Úton vagyok a K&H fiókba :W

(#16762) thommypl válasza huan (#16747) üzenetére


thommypl
tag

Én agusztus óta használom a revolutot szintén K&H-s maestroval töltök fel, de még egyszer sem kaptam ilyen üzenetet

(#16763) huan válasza thommypl (#16762) üzenetére


huan
őstag

Mégjobb :((
Neked mindig kér kétlépcsős sms-t?

(#16764) Tuomas


Tuomas
addikt

Aki visát használ: az is pre paid típusú, vagy az debit? Vagy visánál nincsennek így külön?

We were here

(#16765) INGJOKE válasza Tuomas (#16764) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én visát használok credit és nem tudom :D

(#16766) SyMbioTe válasza anadroid (#16745) üzenetére

Nem volt jó a megfogalmazás.
Kicsit nagyobbat itt úgy kell érteni, hogy az eddigi ezer-10ezer körüliek után most volt 2db 50-100ezer közötti.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#16767) sopruk


sopruk
aktív tag

Otp bankszámlaszámra utaltam 10:42-kor
10:59-kor e-mail érkezett, hogy az átutalást sikeresen végrehajtották.
Ez már azt jelenti, hogy már meg is érkezett?
Szerdát írt az app érkezésnek, de tudom, hogy gyorsabb szokott lenni (itt olvasott tapasztalatok alapján)
De ilyen gyors lenne már?

(#16768) MasterMark válasza sopruk (#16767) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, az altalalban azt jelenti megerkezett.

Switch Tax

(#16769) anadroid válasza sopruk (#16767) üzenetére


anadroid
senior tag

Azt jelenti, hogy elküldték. Amikor elindítod az utalást, két értesítést kapsz. Az elsőt a befogadáskor, ekkor még le tudod lőni. Ezután 15 perc múlva jön a végrehajtásról, ekkor már elment (a hajó). Ezzel a Revolut befejezte a maga részéről. Utána a bankközi pokolbugyrokban kevereg az utalásod, és kb. 3 óra múlva megérkezik.

Ha délután (úgy 14 óra után) indítottad, akkor lehet ugyan, hogy a bankba megérkezik, csak éppen tojnak feldolgozni (bezár az elektronikus bank, ami manapság enyhén szólva is nevetséges, de márciusig még így van).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#16770) bigdady válasza Andralin (#16760) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honnan tudja mikor érek haza? Gps-el lehet csak aktiválni az utasbiztosítást?
Ennek mik a biztosítási összegei egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#16771) bigdady válasza Tuomas (#16764) üzenetére


bigdady
nagyúr

Banki visa-m debit

[ Szerkesztve ]

(#16772) thommypl válasza huan (#16763) üzenetére


thommypl
tag

Igen

(#16773) sopruk válasza anadroid (#16769) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszönöm!
Ez tényleg vicces hogy leáll az elektronikus bank. Mert hát gondolom az automatikusan működik (nem egyenként fogja valaki jóváhagyni), mehetne éjjel-nappal...

(#16774) bigdady válasza sopruk (#16773) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyik rendszerbe beérkezik, át kell tölteni egy másikba majd jóváírni (közben a saját bankit feltölteni egy másik rendszerbe ami kiküldi a másik banknak, közben az első és második pontban szereplő pénz egyenlegnek elegendőnek kell lennie, hiszen elég fedezet kell lennie a banknál a kimenőre akkor is ha kevesebb jön be kivülről, összevezetés stb), ez nem automatikus. Ezt tart max 2 óráig. Március után lesz automatikus

[ Szerkesztve ]

(#16775) Tuomas válasza bigdady (#16771) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi! :R

We were here

(#16776) sopruk válasza bigdady (#16774) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ahham. Így már értem...

(#16777) viktorhu válasza sopruk (#16773) üzenetére


viktorhu
veterán

A giro rendszer munkaidőben működik. Az OTP pont nem az a bank, amelyik korán bezárja a rendszerét, este -8 óráig simán jóváírják az utalásokat.

A nemzetközi (pl. sepa) utalás más téma, ott nincs giro, van viszont pl. napi reportolás az mnb felé, így viszonylag korán zárniuk kell a napot, hogy a banki munkaidőn belül még az adminisztrációs részt is le tudják zárni. A legtöbb bank 14 óra körül zárja az aznapi nemzetközi tranzakciókat.

(#16778) Andralin válasza bigdady (#16770) üzenetére


Andralin
aktív tag

Igen, GPS-nek bekapcsolva kell lennie hozzá.
A napi díjak meg minden kondíció le van írva a biztosítás részletei alatt, országtól függően 350/450 Ft/nap.

(#16779) bucsupeti válasza bucsupeti (#16485) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Na megoldódott a problémám. Eredeti gond az volt hogy megrendeltem a fizikai kártyát, amit megkaptam és probáltam aktiválni a leirtak szerint chip&pin fizezéssel. A pint elfogadta de invalidnak mondta a kártyát. POS és ATM terminálokban is probáltam. Írtam a supportnak akik csodálkoztak mert semmiféle kártya próbálkozást nem láttak. Kérte az agent hogy masnap is probaljam több terminálban ha nem megy jelentkezzek ujra. Megtettem, nem ment másnap se. Írtam ujra. Mondták hogy van az aznapi karzyakkal issu ami meg fog javulni, de igenyeljek ujat es visszateritik az árát. A rwgi kartyat inaktiválják de az issu megoldása után fogom tudni használni. Megrendeltem az uj kartyat, az árát vissza is adták.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#16780) Krethx válasza Tuomas (#16764) üzenetére


Krethx
aktív tag

Raiffeisen kettő Dombornyomott Visa: Debit
Revolut Visa: Pre paid

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#16781) pomk válasza huan (#16698) üzenetére


pomk
őstag

Úgy értettem, hogy a RevP az új "fizetési processzor" a béte teszter pedig az alkalmazás béta tesztelője. Mindkettő vagyok egy személyben. :U :))

(#16782) Andralin


Andralin
aktív tag

Hónapok óta OTP EUR devizakártyával töltögetem a Revolutot. Most új kártyát kaptam a régi helyett és a újjal a Revolut elkezdett SMS-ben küldött biztonsági megerősítő kódot kérni minden egyes feltöltéskor. Ilyen az előző kártyaval egyszer sem volt.

Most beszéltem az OTP kártyákkal kapcsolatos ügyintézőjével, aki azt közölte, hogy ezt nem az OTP kéri, őnekik erre semmi ráhatásuk nincs, hanem a Revolut kezdte el kérni ezt az ellenőrzést. Szerintem ez elég kamugyanús, véletlen épp a kártyacserém pillanatától kezdte el a Revolut kérni ezt a kódot? :F

Szerintetek igaza lehet az OTP-s kártyás fazonnak, vagy egyszerűen átvert?
Ha igaza van és a Revolut kezdte tényleg kérni ezt a kódot, akkor van rá bármilyen mód, hogy ezt kikapcsoljam?
Mert ez azért brutálisan gáz, hogy olyan országokban, ahol nem működik a Telekom roaming szolgáltatása, innentől kezdve egyszerűen nem fogok tudni pénzt tölteni a Revolutra! :W

[ Szerkesztve ]

(#16783) MasterMark válasza Andralin (#16782) üzenetére


MasterMark
titán

Pont elotted volt errol szo, uj kartyanal mindig keri, aztan ha hasznaltad parszor akkor megjegyzi es nem keri.

Switch Tax

(#16784) Tuomas válasza Krethx (#16780) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi, ez így pontosabb!

Akkor.a.revos visa ugyan úgy prepaid, mint a revos mc. :R

We were here

(#16785) Friczy válasza Andralin (#16782) üzenetére


Friczy
senior tag

Igen, a Revolut számára új a kártyád, emiatt kéri a 3DSecure azonosítást. Tölts többször, akár kisebb összegekkel, előbb-utóbb megszokja. Nekem pl. telefoncsere után kezdett el ismég 3Dsecure-t kérni a feltöltéskor, korábban már abbahagyta.

Tudtommal SMS fogadáshoz nem kell roaming szolgáltatás. Valamint ahol nem működik a Telekom roaming, ott a Revolut használata sem lesz olcsó a külföldi mobilnet miatt (hacsak nem veszel egy helyi kártyát)

(#16786) htc07 válasza Friczy (#16785) üzenetére


htc07
addikt

A revolut használatához nem kell mobilnet, vagy ha mégis megnyitnád az appot, a wifi nem ritka dolog külföldön sem ( kivéve Németországot ;] )

(#16787) Tuomas válasza htc07 (#16786) üzenetére


Tuomas
addikt

A revolut kártya használathoz nem kell net, az alkalmazáséhoz kell, és itt a feltöltés volt a téma, ami az alkalmazáson belül zajlik, amihez meg kell net. A szállodai meg egyéb nyilvános wifi hálózatokról inkább ne is beszéljünk, eszembe sem jutna nyilvános hálózaton bármilyen jellegű pénzügyet intézni....

[ Szerkesztve ]

We were here

(#16788) Andralin válasza Friczy (#16785) üzenetére


Andralin
aktív tag

> Tölts többször, akár kisebb összegekkel, előbb-utóbb megszokja.

Ez nagyon hasznos tipp, köszönöm! :R

> Tudtommal SMS fogadáshoz nem kell roaming szolgáltatás.

Dehogynem kell! Muszáj hozzá.
Pápua Új-Guineába voltam, ahol a Telekom roaming leírása szerint hivatalosan van roaming, de gyakorlatilag az összes helyi szolgáltató visszautasította a csatlakozási próbálkozásomat, még amikor manuálisan akartam hálózatot választani akkor is. Két telefonban is próbáltam és egyik sem tudott feljelentkezni ott sehova az ottlétem alatt! Szóval ilyenkor nagyon nagy szívás ez az SMS-es ellenőrzőkód! :W
Ja, a Telekom ügyfélszolgálatát felhívtam IP hívással, ott kapcsolták a roaming technikai osztályt, ott egy technikus csóka 20 percen át nézegette, hogy hát igen látja, hogy a SIM-em próbál csatlakozni a helyi hálozatra, és elvileg mennie is kellene, mert van megállapodásuk és az Telekom oldalán minden oké, de fogalma sincs miért utasítanak el az ottani szolgáltatók. És hihetetlenül sajnálja, de nem tud semmit tenni, nem tud segíteni. :W

[ Szerkesztve ]

(#16789) INGJOKE válasza Andralin (#16788) üzenetére


INGJOKE
veterán

Minek jársz ilyen szar helyekre??? :DDD :DDD :DDD :DDD

(#16790) Tuomas válasza INGJOKE (#16789) üzenetére


Tuomas
addikt

Kevesebb ember, ahol meg kevesebb az ember, ott bizonyított tény, hogy az egy km2-re jutó idióták aránya is kevesebb. :DDD Totálisan megértem! :C

We were here

(#16791) Friczy válasza htc07 (#16786) üzenetére


Friczy
senior tag

Net nélkül nehéz lenne feltöltést indítani :) Jó, ha találsz wifit, akkor megoldható. De attól még sms-t fogadni tudsz.

(#16792) Friczy válasza Tuomas (#16787) üzenetére


Friczy
senior tag

A nyilvános wifi pont annyira megbízható, mint mondjuk a mobilnet. Ha van end-to-end titkosítás (márpedig a Revolutnál van), és az alkalmazás megfelelően ellenőrzi, hogy tényleg a szerverrel beszél, akkor nem lehet gond. Ha meg nem, akkor bárhonnan probléma, nem azon múlik, hogy ingyenwifi/szállodai wifi vagy bármilyen más netkapcsolat. A telefonod biztonsága számít, az átviteli közeg mindenképpen megbízhatatlan.

(#16793) repasi


repasi
tag

Nem tudom valaki járt-e már hasonlóképpen, IKEA online shop-ban fizettem (November 11.) és nem fogadta el a kártyámat, úgyhogy fizettem egy másik bankkártyámmal (magyar bank). Közben a Revolut mégiscsak beterhelte. A Revolut supporttal felvettem a kapcsolatot, azt mondták hogy amennyiben nem tart igényt az IKEA a pénzemre akkor visszakerül a számlámra, ezért is van pending statuszban a tranzakció. Az IKEAt felhívtam, ők is megnyugtattak hogy visszakerül majd a számlámra a pénz. Néhány nap múlva (November 14.) azonban completed státuszba került a tranzakció. Újra Revolut support, hát az IKEA ezt benyelte innentől kezdve nekik kell a tranzakciót kezdeményezni. Az IKEA-t felhívtam és megerősítették hogy akkor ez így valóban nem jó, hamarosan intézkednek. Innen két hét telefonálgatás után eljutottam odáig hogy November 28-án állítólag az IKEA elindított egy tranzakciót a Revolutnak, amit az IKEA szerint a Revolut elutasított "Format Error"-ral. A Revolut support persze semmit sem lát, talál. Újbóli hívások az IKEAnak hogy adjanak már valami nyugtát, bármit, amit tudok lobogtatni a Revolutnak. Persze ők nem adhatnak ilyet, amit tudtak adni egy azonosítót meg egy timestamp-et hogy mikor történt. Azóta pattogok az IKEA meg a Revolut között, valaki járt már hasonló cipőben?

(#16794) INGJOKE válasza Tuomas (#16790) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ezzel kevésbé értek egyet, de nem vagyunk egyformák. Nagyjából akkor mennék ilyen helyre, ha ingyen lenne(ez mondjuk nem biztos), vagy ha sok pénzt kereshetnék ott, de fizetni biztos nem fizetnék érte. :)

(#16795) torma99


torma99
aktív tag

Egy kis helyzetjelentés a source of funds verificationről.

Előfizettem a prémiumra és a MÁK és másik befektetési intézmény irányába átnyomtam jónéhány nagyobb tranzakciót, amire megkaptam az ellenőrzést. Múlt hét pénteken szinte azonnal feltöltöttem minden szükséges dokumentumot, fizetési papírokból az utolsó hármat, plusz az év végi jutalmat, bankszámlakivonatot és a MÁK-os legutolsó elszámoló levelet.

A mai napig nem történt semmi. Próbáltam a chatet, looking for an agent van, nem reagál a live agentre, bot nincs, ugyanígy írtam egy hosszabb lélekzetű normál hangvételű levelet kb. 10 perccel ezelőtt nekik a Facebookra, hogy megértem a leterheltséget, de szívesen együttműködök a magyar nyelvű papírok értelmezésében. Már reagáltak is, hogy az appon belüli chaten felveszik velem a kapcsolatot.

Ami fontos, mivel nem volt semmi trükkös utalás, beérkező pénz, ajándék jóváírással való játszadozás, csak a top-up került deaktiválásra, az egyenlegemet le tudtam pucolni, just in case.

Kíváncsi leszek az ellenőrző kérdésekre és a procedúra további menetére. Majd írok erről is.

[ Szerkesztve ]

(#16796) Tuomas válasza INGJOKE (#16794) üzenetére


Tuomas
addikt

Mások vagyunk, mások a prioritásaink is. :DDD
Offot befejeztem. :DDD

We were here

(#16797) Tuomas válasza repasi (#16793) üzenetére


Tuomas
addikt

Ilyennel én még nem, nem csak itt, máshol sem. Ikea nem akarja neked mondjuk odaadni kp-ban, vagy elutalni? Mondjuk nem tudom, hogy ez hogy működik, de pl egy refoundnál is visszaérkezik a pénz a revolut egyenlegre.

We were here

(#16798) Tuomas válasza torma99 (#16795) üzenetére


Tuomas
addikt

Helyes, hogy írsz, minden infó számít, köszönjük előre is! :DDD

"az egyenlegemet le tudtam pucolni, just in case."

Ez alatt azt érted, hogy a revolut egyenlegeden levő pénzedhez hozzáfértél? Mily módon?
Kártyával, vagy alkalmazáson belül is?

We were here

(#16799) torma99 válasza Tuomas (#16798) üzenetére


torma99
aktív tag

Direkt kipróbáltam mindent.

Sima, virtuális és eldobható kártyával is tudtam az egyenlegeimről vásárolni, tudtam a tőzsdei modulba pénzt áthelyezni, részvényt venni és tudtam kriptót is venni épp csak egy picikét. Tehát a pénz feltöltésén kívül az account használható volt. Az átutalást nem próbáltam, de azt most nem is tudtam volna, max magamnak visszautalni, de annak nem lett volna semmi értelme.

Edit: másnak sem próbáltam pénzt küldeni, vagy split billt csinálni. Szóval ezeket nem tudom, de a lényeg, hogy volt rajta kb. 1500 EUR, HUF-USD-EUR között elosztva és a fenti módokon elhasználhattam, tehát 0 forint ragadt benn.

[ Szerkesztve ]

(#16800) Tuomas válasza torma99 (#16799) üzenetére


Tuomas
addikt

Zsír, köszi az infót! :R

Ez azért hasznos, mert ha valakit zárolnak szerintem kétségbe esik, és azt hiszi, hogy akkor a pénzét is zárolják, pedig fenti példa is mutatja, hogy nem.
Szerk: de ki az az Edit? :F :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.