Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) z0d1@Ku$ válasza kuyarashi (#76050) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem, azzal még nem, holnap ránézek arra is.

(#76052) veze válasza z0d1@Ku$ (#76051) üzenetére


veze
őstag

előre elnézést hogy nem olvasom vissza a több tízezer hozzászólást. kérdésem a követketző lenne
adott egy G2 kit kat android, egy családtag használatában, jo meg minden, a célnak megfelel, viszont kapott egy értesítést miszerint a Simple befejezi a működését az android 5,0-nél alacsonyabb verzioval rendelkező telefonokon. mivel ezt használnák a telefonon, indokolt lenne egy 5,0 -ás android, A kérdéses telefon gyári, nem rootolt . Lehetséges ezt mindenféle trükkök nélkül, pl pc suite alol ráfrissiteni? vagy mindenképp be kell vinnie egy telefonos sufniboltba ahol x ezerért ugyanezt "szakszerűen" megcsinálják..

[ Szerkesztve ]

(#76053) pcnet válasza veze (#76052) üzenetére


pcnet
addikt

Lehet pc sutiteal frissíteni. Bár OTA-n is fel kellett volna ajánlania anno. Nincs letiltva a frissítések keresése?

Szerk: De most így vissza gondolva, mintha főverzió váltáshoz tényleg pc kellett volna...

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#76054) veze válasza pcnet (#76053) üzenetére


veze
őstag

nem tudom, nem én használom, de majd megnézem. lehet hogy le van mert soha nem ajánlott fel semmilyen oprendszer frissitést. ( legalábbis én nem hallottam róla, nem mondták).Tehát ha ez valóban le van tiltva és feloldásra kerül, akkor teledonon keresztül is lehet akár?
bár a pc suite már fel van téve a gépre és a telefon is itt lesz este már.. Elvileg ha csatlakozott, akkor ott megtalálom majd ezt az opciót?
előtte csinálok egy mentést is, hátha azt vissza lehet majd tölteni az5.-ra is ha sikerül frissiteni)

[ Szerkesztve ]

(#76055) pcnet válasza veze (#76054) üzenetére


pcnet
addikt

Emlékeim szerint telefonon feldobta az értesítést, de gépen lehetett csak frissíteni. (Mivel főverzió váltás.)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#76056) fery02 válasza veze (#76054) üzenetére


fery02
addikt

Ha soha nem ajánlott semmi frissítést, akkor más régióhoz tartozó rendszer van rajta, ami más országban tartózkodva látna frissítéseket.

Ebben az esetben lehet PC Suite sem fog felkínálni frissítést, de már nem teljesen emlékszem mennyire vannak összefüggésben a dolgok G2 esetében.

Viszont kdz flash-el mindenképp lehet rá flash-elni bármi hivatalos rendszert, de az csak végső esetben kelljen majd.

(#76057) veze válasza fery02 (#76056) üzenetére


veze
őstag

hazai regio a telefon, közben rá lett dugva pc suitra és fel is ajánlotta a frisitést 80230D-re (ez az 5.0 ha jól olvastam utána. Azt is olvastam hogy erre jött ki javítás, de gondolom elsőre ennek kell rajta lenni, majd utána kinálhat rá frissitést.) Egyelőre még márc 31 ig müködik a Simple 4,4-en is tehát annyira nem sürgős a dolog, mivel PC Suite-on az adatmentés megakadt, másképp lesz majd lementve, illetve van egy febr07.i mentés rola amit ftp-re küldött át automatikusan, de ezzel ma már nem foglalkoztam ( lévén hogy nem holnapra határidős nekem meg más dolgom is van) A lényeg , hogy úgy tunik pc suite-ról menni fog, a lehetőséget felkinálta. köszönöm a segítő hozzáállást mindekinek :R

[ Szerkesztve ]

(#76058) fery02 válasza veze (#76057) üzenetére


fery02
addikt

Szívesen!:)
Az meg akkor jó, hogy kínál frissítést.:)
Mindegy, hogy mennyi frissítéssel van amúgy lemaradva a telefon, egyből mehet rá a legfrissebb, amit kínál a PC Suite.
Ajánlott egyébként frissítés előtti és utáni Hard Reset, hogy a lehető legtisztábban indulhasson majd az 5.0.

A PC Suite-os adatmentés amúgy a főverzió váltás miatt ha jól emlékszem, még írni is fogja, hogy inkompatibilis lehet részben vagy egészben majd 5.0-val.

Szerintem egyébként is érdemes kézzel lementegetni, ami fontos, pl telefonszámokat Google címtárba szinkronizálva, azok ott már biztonságban lesznek, SMS mentésekhez is van csomó app Play-en, a fotókat, zenéket, dokumentumokat meg gépre dugva szintén könnyen át lehet másolgatni telefonról.

Egyedül az alkalmazás adatokat nem lehet külsőleges módszerrel menteni, (amiknél van lehetőség app-on belül felhőbe menteni a beállításokat, azokkal nem lesz persze gond).

[ Szerkesztve ]

(#76059) IGN85


IGN85
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap elejtettem a telefonom és betört a kijelzője. Nem érzékeli az érintést, de a kép látható a repedt üveg mögött.
Sajnos az usb beállítások szerint csak töltést végez kábelről és mivel nem érzékel nem tudom átállítani, hogy elérjem a háttértárat.
Van esetleg ötletetek hogyan tudnám lementeni az adatokat?

Köszi

(#76060) pcnet válasza IGN85 (#76059) üzenetére


pcnet
addikt

Szia!

USB HUB + egér + pendrive esetleg?

Vagy csak egér, HUB se kell, szerintem egérrel át tudnád állítani az USB kapcsolat típusát.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#76061) IGN85 válasza pcnet (#76060) üzenetére


IGN85
csendes tag

Jó ötlet, köszi. Ez nem jutott eszembe. Valahonnan kerítek egy hub-ot :)

(#76062) Sanki válasza IGN85 (#76061) üzenetére


Sanki
addikt

Ha nincs hub elég 1 egér is és tölts fel mindent felhőbe, ami kell. :)
Pl. google drive.

(#76063) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Van vkinek eladó alaplaphibás G2-je?
A miénket leejtette a lányom, de belül még ép. Gondoltam vennék hozzá egyet, de nem nagyon találok sehol.
Privátban várom az ajánlatokat.

------((-----))------

(#76064) kuyarashi válasza gr8tjoey (#76063) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76065) fery02 válasza gr8tjoey (#76063) üzenetére


fery02
addikt

Én meg alaplapra vadászom, de lassan feladom és inkább igyekszem elfelejteni ezt a remek telefont. :/

(#76066) kuyarashi válasza fery02 (#76065) üzenetére


kuyarashi
őstag

Pont ez az, hogy nem mennek tönkre, ezért ép alaplapot necces találni. Ketten összefoghatnátok. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76067) IGN85 válasza IGN85 (#76061) üzenetére


IGN85
csendes tag

Sziasztok, sajnos usb hub-egér csatlakoztatásával nem történt semmi, így nem tudom kimenteni a belső memóriából az adatokat. (kijező összetört, működik, de nem érzékeli az érintést-nem tudom így beállítani, hogy elérhető legyen a memória, csak usb töltés opció él)
Van esetleg egyéb ötlet, hogyan tudnék hozzáférni a memóriához?

(#76068) kuyarashi válasza IGN85 (#76067) üzenetére


kuyarashi
őstag

Egyszerű megoldás nem maradt szerintem, csak az, hogy rá kell kötni egy másik kijelzőt. 3 hozzászólással lejjebb, fery02 pont alaplapot keres. Vele összekooperálhatnál. Beszereli az alaplapodat, lementi a cuccot, ha sikerül, aztán megegyeztek.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76069) Tüske0614 válasza kuyarashi (#76068) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Nekem van 2 db g2 -m kijelző kellene hozzá .. elvileg mindkettő működik .

(#76070) IGN85 válasza kuyarashi (#76068) üzenetére


IGN85
csendes tag

Igen, ez az opció nekem is eszembe jutott, valami egyszerűbbet kerestem. Úgy tűnik a kevés gombnak is megvan a hátránya.Ilyen esetben egy telefon micro sd-vel is szerencsésebb lett volna.

(#76071) cabal


cabal
tag

Üdv!

Ajánljatok nekem Pesten valami megbízható embert, aki tud normális akkut cserélni a készülékben!
Esetleg B tervként jóféle akkut, és megpróbálom én kicserélni...
Köszi!

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#76072) kuyarashi válasza cabal (#76071) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Ilyet tettem a telefonomba 3-4 éve és teljesen bevált, csak akkor még 3.000 Ft körül megkaptam. Azt tudni kell, hogy ez kamu cucc, tehát az, hogy évekkel ezelőtt kifogtam egy jó példányt, ma már nem nem garantállja, hogy neked is beválik.
Ez egy 3rd gyártó terméke, amit más már ajánlott ebben a fórumban.

A videóban pedig a csere menetéről. Ha van egy kis műszaki vénád, akkor semmiség, időben sem sok.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76073) cabal válasza kuyarashi (#76072) üzenetére


cabal
tag

Akkor ez elvileg megfelelhet, nem?

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#76074) Meggyi001 válasza cabal (#76073) üzenetére

Bocsi, hogy bele szólok, de sztem ez jónak néz ki.

https://gamergep.hu/

(#76075) kuyarashi válasza cabal (#76073) üzenetére


kuyarashi
őstag

Árban szerintem elég jó és -bár nem 100%-os biztossággal- eredetinek is tűnik. Én ezt venném.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76076) cabal válasza kuyarashi (#76075) üzenetére


cabal
tag

Köszi a segítséget, megrendeltem.
Már csak a beszerelést kell majd megoldani... :)

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#76077) kuyarashi válasza cabal (#76076) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.
Nem vészes a beszerelés sem. Ha neked nem fekszik, egy hozzáértő haveroddal összehozzátok a videó alapján.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76078) Meggyi001

Anyósnak odaadtam az enyémet, lehet én is veszek egy ilyen akksit, köszi srácok :)

https://gamergep.hu/

(#76079) fery02


fery02
addikt

Esetleg még annyi velevau, hogy visszakereséssel található arról infó, hogy az eredeti akku pontosan hány grammos és ha a rendelt akku annál könnyebb, akkor tuti hamisítvány.
Azután meg már lehet panaszkodni/visszaküldeni. Magyarból ugye webes rendelésnél 14 napos visszaküldés él.

Más kérdés, hogy valószínűleg úgy sem talál már az ember eredeti akkut manapság ehhez a telefonhoz, szóval lehet nem éri már meg a súly miatt problémázni, nagy valószínűséggel csere akku is hamis lenne.

Az a szintén linkelt PolarCell tűnik a legtutibb választásnak, ami utángyártott ugyan, de legalább minőségi, csak nem eBay-ről történjen a vétel, hanem közvetlenül a webhelyükről.

[ Szerkesztve ]

(#76080) kuyarashi válasza fery02 (#76079) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az eredeti akkum 46 g, grammos mérleget használva. Úgy 10× ismételtem a mérést, a mérleget áthelyezve és ki-be kapcsolva. Kiindulásnak nem rossz, bár itt "kb. 43 g-ot" írnak. Az utánzat, az ő esetében viszont jóval kevesebb, 32 g volt, tehát egyértelmű a különbség.

Esetleg előzetesen meg lehet kérdezni az eladót, hogy mérje meg a terméket. Ha a PolarCell jó, akkor viszont tényleg azt érdemes használni. Súlyát tekintve közel áll az eredetihez, ami jó jel.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76081) fery02 válasza kuyarashi (#76080) üzenetére


fery02
addikt

+1

(#76082) kuyarashi válasza fery02 (#76081) üzenetére


kuyarashi
őstag

Vagy -2.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76083) fery02 válasza kuyarashi (#76082) üzenetére


fery02
addikt

A "+1" nálam azzal a jelentéssel szándékozott bírni, hogy egyet értek az egész hozzászólásoddal, kb mintha "lájkoltam" volna.:)

(#76084) kuyarashi válasza fery02 (#76083) üzenetére


kuyarashi
őstag

Benne volt a pakliban. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76085) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Többen panaszkodtak, hogy visszhangzik a telefonom a túloldalon.
Van ötletetek, hogy mi okozhatja?
D802 LineageOS 16.0.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76086) veze


veze
őstag

G2-ben a gyári értesítési hangokat hol találom? ( könyvtár elérési út stb)

(#76087) Meggyi001 válasza veze (#76086) üzenetére

Nincs most kéznél a G2-önk, de sztem kell lennie egy olyan mappának, hogy "notification / notifications", főkönyvtár.
.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#76088) veze válasza Meggyi001 (#76087) üzenetére


veze
őstag

Köszi, közben már megoldodott :)

(#76089) preludium975


preludium975
tag

Nagyszerű, kaptam ismerőstől egy G2-t, hogy magától letéglázódott. TWRP-be be tudtam lépni, de nem tudtam semmit se elérni, /sdcard/ teljesen üres volt. Download módba beléptem, fel is dobott egy pár tucat meghajtót. Srktool-lal próbáltam unbrickelni, kétszer jutottam el odáig, hogy twrp valahogy felismerte a dolgokat, internal storage-ben is voltak dolgok, gép is felismerte, láttam az internal storage-t, de access denied-et írt a windows amikor le akartam róla másolni a dolgokat. Újraindítottam, nyilván már semmit se látott :D Eljátszottam ezt mégegyszer, aztán miután mégegyszer, már soha nem akart semmit se érzékelni a TWRP. Ja és egyébként amíg a twrp jó volt, a download mode is (nem akartam használni mert le akartam menteni az internal storage-t). Aztán Live ubuntu fel, v30d romot extractoltam, dd-vel feltoltam az img-ket, restart, factory resettel mentem volna recoverybe, hát mit nem ír ki, ha nem secure boot error :D Download módba tetű lassan be tud lépni, vagy 30mp, de az is használhatatlan, flash tool 4%-nál megáll. Ötlete van valakinek erre?

Szóval jelenleg úgy néz ki a helyzet, hogy recovery-re secure boot errort ír, download mode meg stuckol 4%-nál, egyéként a portot ki is írja a teló, COM6, de 0%-on marad, nem történik semmi.

(#76090) stefi68 válasza preludium975 (#76089) üzenetére


stefi68
addikt

Soha nem kerültem hasonló helyzetbe se a G2-vel, de anak idején összeszedtem egy UNBRICK gyűjtemény: [link]
Hátha találsz benne megoldást...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76091) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Erre kíváncsi leszek. :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76092) preludium975


preludium975
tag

Úgy érzem, ez emmc hiba lesz... Facebookozástól csak nem dob fel egyik napról a másikra a download mode 36 partíciót meg qhsusb_bulk-ot :D

(#76093) fery02 válasza preludium975 (#76089) üzenetére


fery02
addikt

Nem vagyok ugyan nagy unbrick szakértő, de írod, hogy maga a download mode tud flash-elni 4 százalékig.

Akkor meg már kipróbálhatod akár ezt, hátha. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#76094) stefi68 válasza fery02 (#76093) üzenetére


stefi68
addikt

Ez is benne van az UNBRICK gyűjteményben... :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76095) fery02 válasza stefi68 (#76094) üzenetére


fery02
addikt

Bocsánat, nem kukkantottam bele. 🤗

(#76096) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

A G2-met 4-5 éve 25%-nál szoktam töltőre tenni; általában számítógépről töltöm. Jó pár hete sikerült annyira lemerítenem, hogy a telefon kikapcsolt. Fali töltőre csatlakoztattam, de így is csak órák múlva tudtam egyáltalán bekapcsolni. Addig maximum az LG logó jelent meg, majd a töltés folyamatát jelző ikon. Az ezt követő napokban nagyon gyorsan merült a telefon, de ezután egy hét alatt regenerálódott az akku és ismét kibírt kb. 5-6 napot egy töltéssel.
Egy hete viszont ismét sikerült addig lemeríteni merítenem, hogy kikapcsoljon. Megint órákig volt a töltőn, mire használhatóvá vált, de most egyáltalán nem akar észhez térni, ami azt jelenti, hogy készenléti állapotban sem bír ki egy napot. :F Eddig 5 nap lazán megvolt, készenlétben szerintem 1 hét is.
A kérdésem, hogy szerintetek menthető-e még az akkumulátor.

Előre is köszi a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76097) Midway


Midway
senior tag

Azt írja frissíteni kell a telefont. Miért nem engedi vajon telepíteni a messengert? :F
Tud valaki megoldást rá?

(#76098) Meggyi001 válasza Midway (#76097) üzenetére

régebbi verzió felmegy?

https://gamergep.hu/

(#76099) Midway válasza Meggyi001 (#76098) üzenetére


Midway
senior tag

Azt nem tudom. Azt honnan lehet letölteni?
Play ben csak a legújabb van.

(#76100) fery02 válasza Midway (#76099) üzenetére


fery02
addikt

Apkmirror-ról például.
Ez szokott ilyen célra a megbízhatóbbnak vélt forrás lenni itt a fórumon, innen nyugodtan tölthetsz le.

(#76101) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Ha wifit, vagy bluetooth-t kapcsolok, akkor mindkettő azonnal kikapcsol. Ez lehet a gyenge akkumulátor hozadéka?

Az akku 2-3 hete halt be, naponta 1-2-szer kell töltenem és a wifi, bluetooth 3-4 napja nem működik 100% kapacitás mellett sem, ill. töltés közben sem. GPS, adatkapcsolat kifogástalan.
Az új, gyári akku kb. holnap jön, a héten szakítok időt a cseréjére is, de jó volna tudnom, hogy esélyes-e, hogy ez megoldja a problémámat.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76102) Midway válasza fery02 (#76100) üzenetére


Midway
senior tag

Köszönöm. Megpróbálom.

(#76103) Molk válasza kuyarashi (#76101) üzenetére


Molk
tag

Esetleg probald meg toltore dugva is.
Illetve toltsel le valami eroforras igenyes tesztprogramot. Ha a telefon kikapcsol mikozben fut a teszt akkor valoszinuleg az akkunak van valami proglemaja.

(#76104) kuyarashi válasza Molk (#76103) üzenetére


kuyarashi
őstag

Mint írtam, töltőre dugva is fennáll a probléma. Az akkut pedig kinyírtam pár hete. Azóta 5-6-7 nap helyett, 1-et sem bír ki. A wifi és a bluetooth viszont nem a kinyírás pillanatától rossz, illetve azt gondoltam, hogyha egy szűk napot kibír a telefon, akkor fullra töltve, kábelen működnie kellene a wifinek és a bluetooth-nak.

Tehát nem az a kérdés, hogy rossz-e az akkumulátor, hanem az, hogy okozhat-e ez ilyen jelenséget. Gondolom igen, csak fura, hogy eddig nem csinálta. Bár a rossz állapotú akkuk nehezen kiszámíthatóak.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76105) stefi68 válasza kuyarashi (#76101) üzenetére


stefi68
addikt

Pont így jártam mint TE....
Bár nekem nagyrészt a fiókban pihen, néha navira használom a kocsiban.
Valamelyik este benne maradt 70% töltéssel, reggelre kikapcsolva találtam.
Ezután alig tudtam bekapcsolni, csak kb 1 óra töltés után.
Nem tudom van-e köze ehhez, de azóta nincs Wifi és BT sem.
Hátlapot levettem, érintkezőket kontakt spray-vel tisztogattam, de nincs változás.
Talán a GPS hamarabb talál jelet... legalább navira jó lesz talán még egy ideig.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76106) kuyarashi válasza stefi68 (#76105) üzenetére


kuyarashi
őstag

Megjött a gyári akkum, valamikor berakom, s megírom tapasztalataimat. Szinte biztos, hogy a kipurcant akku okozza a problémát.
A tiédben gyári akkumulátor van?

A kontaktspray-vel vigyázz, mert a G2-ben LCD kijelző van, ami több rétegből áll és a hajszálcsövesség elvén azonnal felszívják a folyadékokat, ami foltos képernyőt eredményez.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76107) stefi68 válasza kuyarashi (#76106) üzenetére


stefi68
addikt

Igen még az eredeti.
A telefon az elmúlt 1,5 évben többnyire a fiókban pihent 40-80% töltöttséggel.
Úgy látszik az sem jó neki...
A gyenge akku miatt nem lenne wifi és BT? Érdekes...
Ha 100%-on áll, továbbá ha töltőn van, akkor sem jó. :(
Szerintem nem sok köze van a kettőnek 1máshoz. De majd kiderül, he kicserélted az akkut.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76108) kuyarashi válasza stefi68 (#76107) üzenetére


kuyarashi
őstag

Csapatom neki. Hátha.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76109) kuyarashi válasza kuyarashi (#76108) üzenetére


kuyarashi
őstag

Közben megkaptam az új, "gyári" akkut. Gyárinak gyári, de maximum "Cheng Fen" (Guangzhou, China). Naná, hogy hamisítvány. Javítsatok, ha tévedek!
Az összefoglaló szerint is kamu (11-ből 10 pontban).

Itt a kép az új, kamu akkumról.

Egyből írtam is az eladó Skyphone Kft.-nek. Persze honlapjukon a kép egy eredeti akkuról készült. Szerintük álljak el a vételtől, de a visszajuttatás költségét ők nem térítik meg, csak szakvélemény alapján elbírált hamisítvány esetén, mert egy "internetes iromány" alapján ilyet nem jelenthetek ki. Ez igaz is. Egyébként a gyári 47 g-al szemben, csak 41 g ez az akku, ráadásul 1.5 éves. De ez már csak egy kis ráadás. Valószínűleg az utolsó darabot vettem meg. :D

Lehet van lehetőség ajánlott levélként is visszaküldhetem, ami filléres tétel, de nem ez a lényeg. Ilyenkor az emberek lenyelik a történetet, de ez baj. Nem mintha buzgómócsing szeretnék lenni, de a magyar törvény bünteti a hamisítványok forgalmazását. Lehet az eladót is átverték, de akkor jobb, ha tud róla. Én meg megszívatva érzem magam, főleg, mikor azt olvasom, hogy a BL-T7 akkukat már évek óta nem is gyártják, csak az utánzatokat. Ezt erősítsétek meg, légyszi!

Írtam az LG-nek, megadták egy nem túl távoli szerviz elérhetőségét. Lehet poénból bemegyek.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76110) stefi68


stefi68
addikt

Én annak idején a SpeedShoppal leveleztem. Igaz még nem akartam akkut venni, csak akkortájt ez téma volt és gondoltam kinyomozom, hogy az általuk forgalmazott termék eredeti-e. Hát nem sikerült...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76111) kuyarashi válasza stefi68 (#76110) üzenetére


kuyarashi
őstag

Akkucsere sem oldotta meg a problémát.
Szokásos jelenség okozza valószínűleg. Sok hő és hőingadozás hatására a wifi chip lábai elválnak az alaplaptól. A profik újraforrasztják, de meg lehet kókányolni úgy is, hogy nyomást gyakorolunk a chip tetejére, ilyenkor erősödik a kapcsolat a chip és az alaplap között. Vasárnap megint szétszedem a telefont és kipróbálom, hátha.

Egyébként egy forró nap után, GPS + több órás napsütés után halt meg az enyém. Persze volt már ilyen, de az a nap volt az utolsó csepp.

Csak érdekességképp feltöltöm a gyári, az előző ("gyári", Ebay-es) és az új, Skyphone-nál vásárolt "gyári" akkum képét (ebben a sorrendben).
Eredeti: 46 g, Ebay-es: 37 g, Skyphone-os: 41 g


[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76112) stefi68 válasza kuyarashi (#76111) üzenetére


stefi68
addikt

Akkor nálam is ez lehet, mert ua. a történet. Nyári nap, GPS, Wifi halál...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76113) Sanki válasza kuyarashi (#76109) üzenetére


Sanki
addikt

Összességében ezek a nem eredeti akkuk mennyit bírnak?
Ha már a mostani eredeti akku kezdi feladni, akkor érdemes lehet erre cserélni?

(#76114) Meggyi001 válasza Sanki (#76113) üzenetére

Ja, nekem is kéne egy.

https://gamergep.hu/

(#76115) kuyarashi válasza Sanki (#76113) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szűk 3.5 éve került hozzám a G2. Akkor cseréltem benne az akkumulátort és a telefon is akkor lett az enyém. Nem tudom, hogy a gyári akkuval hogy bírta, de az Ebay-essel (képen a középső) brutál jó volt. Készenlétben 10 nap felett volt, s 1 hónappal ezelőttig -amíg ki nem nyírtam-, szintén hozta ezt. Én elég keveset nyúzom a telefont, a fényerő is mindig alacsony, tehát odafigyeltem, de így 5-6 nap azért megvolt mindig. Csak akkor kapta az ívet, amikor -átlagban havi egyszer- GPS-nek használtam. Nem esküdnék meg rá, de úgy rémlik, hogy a Sygic ~50%-ot zabált egy 150-200 km-es út alatt (GPS, wifi, nagy fényerő).

Igazából ott vettem észre, hogy öreg az akku, hogy meghalt. :D Előtte viszont nem igazán tapasztaltam, hogy lefelé kúszna a teljesítménye. Csökkenhetett, de 3.5 évre elosztva ez nem igazán volt érzékelhető.

Az új akkut, péntek óta most töltöm kb. harmadjára. Még nem érte el a maximális kapacitását. Pár nap, vagy 1 hét múlva kiderül. Igazából 1.5 évet volt a bolt polcán. Beszerelést követően 37% töltöttséget mutatott a telefon.
Most még gyorsan merül, de minimális használattal 1 napot kibír. Hétvégén kb. 2 órán keresztül GPS-nek használtam.
Reménykedem, hogy azért az előző akkumhoz hasonlóan jó lesz az.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76116) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!

Következő problémám merült fel a telefonnal kapcsolatban. Egyik pillantról a másikra nem látja a sim kártyát. Szolgáltatónál is kicseréltettem a simet de ugysem. Bevittem pár szervízhez, két helyen azt mondták inkább vegyek újat egy helyen ötezerért cserélik a sim olvasót, de nem vagyok biztos benne hogy ránézés nélkül ez a baja.
Szerintetek mi lehet a baj? Hova érdemes fordulni? Vagy már tényleg fölösleges javíttatni?

(#76117) kuyarashi válasza Taybor (#76116) üzenetére


kuyarashi
őstag

Kb. az lehet vele a baja, ami a wifimmel is (és stefi68 wifijével is). Öreg a telefon és a sok felhevülés és lehűlés következtében elengedte a forrasztás a lábakat. Persze ez is csak egy tipp, de elég valószínű. A probléma tehát hardveres.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76118) Meggyi001

Berendeltem egy ilyet, ma teszik bele, kíváncsi leszek, hogy mit produkál majd: [link]

https://gamergep.hu/

(#76119) preludium975


preludium975
tag

Fakadok, android 10 is van már G2-höz. Ezt is megélte, vágjátok, android 4.2.2-vel jött ki :DDD [link]

(#76120) fery02 válasza preludium975 (#76119) üzenetére


fery02
addikt

Az elég nice-os! 😲

(#76121) kuyarashi válasza preludium975 (#76119) üzenetére


kuyarashi
őstag

De karaj!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#76122) Meggyi001 válasza preludium975 (#76119) üzenetére

:C

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.