Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Lares


Lares
csendes tag

hmm, én is tervezem a PS3 vételt. Konzolvilágban néztem ki egy 60 GB ost. Csak kicsit gyanús :)

(#8902) Def26 válasza Lares (#8901) üzenetére


Def26
félisten

link Én az ellenségemnek sem ajánlanám a boltot.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8903) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

lehet mégis hamarabb veszek ps3-at.

lenne pár kérdésem:

-ha hdim-vel csatlakoztatom a tv-hez akkor az av-multi outon keresztül tudok fejhallgatót csatlakoztatni rca-val vagy nem?

-ha valaki tud megbízható boltot akkor írja meg legyen szíves :)), mert 85k még kicsit sok érte és legközelebb Győri 576-ban tudnám megvenni(mást nem ismerek Győrben, itt Óváron meg konzolvilághoz hasonló gyanús üzletek vannak.) de megnézem még a saturn-ban is...hátha.

-a Slim-nek nincs valami fogyatékossága a régihez képest?(azon kívül hogy könnyebb, kisebb, kevesebbet eszik :)), wifi rendben van? nem túl hangos?(mint a PS2 Slim-nél volt valami mizéria), ugyan azt tudja?, stb, stb.

-igen slim...hely hiány miatt ez nekem duplán megérné, de ha tudtok valami nyomós érvet a régebbi mellett akkor talán belefér.

-mire kell figyelni vásárlás előtt?...

előre is köszi a válaszokat.

Aurea mediocritas

(#8904) babli


babli
tag

FIÚK/LÁNYOK!

Ezennel megkérnék mindenkit, aki valaha is kapcsolatba került (vagy fog) a Konzolvilággal vagy a KonzolStúdióval hogy írja le a tapasztalatát!
Mindkét helyen ugyanannyiért van a 80Gb-s és nem tudok dönteni.

Eddig egy embernek nem volt baja a Konzolstúdióval. Van még más is???

Előre is köszi...

(Aki már megírta a véleményét, annak persze nem muszáj)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#8905) korg30 válasza babli (#8904) üzenetére


korg30
csendes tag

Konzolstúdió-ra szavazok!
Elég régóta benne van a szakmába, és még semmi gyanúsat nem hallottam róla.

(#8906) skylinelaca válasza babli (#8904) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Én ugyan használtam vettem magánembertől a 80 gigásomat, nála volt 6 hónapig kb, és még van rajta vagy 5 hónap gari. kérdeztem h hol vette, akkor mondta h a kstudioban, de nem volt gondja velük, de ő személyesen bement és vette meg a gépet. minden megvan a géphez, garilevés, számla stb 90 ért vette

szerk: jah és a gépnek niics semmi baja, nem hangos, semmi gondom vele

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#8907) korg30


korg30
csendes tag

Hali!

Most akarok venni lcd tv-t a ps3 mellé. Samsung 40B650-et néztem ki. Használ valaki ilyen tv konzollal? (vagy csak önmagába?) Mit hallani róla?
Vagy valakinek ajánlata?

Előre is köszi a választ!

(#8908) he7edik. válasza korg30 (#8907) üzenetére


he7edik.
addikt

Nekem pont ilyenem van, tökéletes.
Egyébként az LCD TV topicban is nyugodtan érdeklődj róla.

Égő szöveg a flém vázon

(#8909) blazsey2 válasza babli (#8904) üzenetére


blazsey2
senior tag

Konzolstúdióban vettem annak idején PS1-et,PS2-őt teljesen korrektek és a szervizük is gyors és jó.

PSN ID:blazseydr

(#8910) PhoenixK


PhoenixK
őstag

FIGYELEM!

Aki a shopto.net-en vásárolt mostanában, és megjelent nála egy 1USD alatti zárolás, az lehetőleg csökkentse a vásárlási limitet vagy tiltsa le a kártyáját, mivel úgy néz ki, hogy megint lenyúlták a kártyaadatokat tőlük.

A következő jelent meg levonásként: 0,50USD <személyes adatok> Hely: 000451214655990 AMERICAN FNDN/THE BLND NEW YORK US

Ugyanez a másoknál:
http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1040798867&order=reverse&index=1
Pontosabban ez a hozzászólás és előzményei:
http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1040798867&no=66457

Régebbi eset:
http://forum.shopto.net/viewtopic.php?f=12&t=4910

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8911) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

erre majd valaki légyszi :U.

meg annyival egészíteném ki, hogy egy LG 26LC2R TV-vel használnám. ezzel jó képet adna, vagy valami tapasztalat vélemény?

:R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#8912) Def26 válasza PhoenixK (#8910) üzenetére


Def26
félisten

Akkor ezért tiltotta le a kártyámat a bank... :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8913) PhoenixK válasza Def26 (#8912) üzenetére


PhoenixK
őstag

Engem felhívtak a banktól, hogy tudok-e erről a levonásról, mert többen jelezték, hogy nem jogos levonás...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8914) Def26 válasza PhoenixK (#8913) üzenetére


Def26
félisten

Nekem is ez volt. Csak nem tudtam, hogy honnan jutottak ki az adataim. Mindegy is, többet nem vásárolok onnan.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8915) janicroft válasza AXisBOLD (#8903) üzenetére


janicroft
csendes tag

A Slim jó választás lehet, ha helyhiánnyal kell megküzdened, akkor pláne, bár ha jól tudom alacsonyabb, vékonyabb, de szélesebb. Egyébként állítva nem nagyon lehet tárolni mert vékony és könnyen (f)elborul. Kevesebbet energiát eszik mint a régi, ez pozitív tulajdonság, légy környezettudatos! Amivel kevesebbet tud mint a régi: nem lehet rá Linuxot telepíteni (ez nem biztos hogy hiányozni fog). Nekem a gombja nem tetszik, olyan gagyi hatású nyomógomb, nem olyan mint a réginek, mert az érintős. Színre is nagy a különbség, a régi ébenfekete és csillog (bár meg is látszik rajta az összes por és ujjlenyomat), az új sötétszürke és matt. Egy szó mint száz: Ha nem hiányzik a Linux, kevés a helyed, és nem érdekel hogy hogy néz ki, vedd meg a Slimet! Én egy régire csaptam le, bár szégyellem magam, mert az alacsonyabb fogyasztás miatt az újat kellett volna megvenni, de a Linux támogatás és a külcsín miatt nekem a régi sokkal jobban tetszik.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#8916) AXisBOLD válasza janicroft (#8915) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi.

örülök hogy így gondolkodsz(környezettudatosság)!!!

linux-ot még meg kellene gondolnom, mert nem lehet rossz.

bár erről nem sokat tudok...bármelyik linux rámegy és onnantól közel úgy használom mint egy PC-t?

kinézet nem számít, az viszont még egy pont a slimnek, hogy kevesebbet eszik!

nem tudok dönteni....Little Big Planet milyen játék, mert ilyet adnak a 80-ashoz 576ék.

meg ez a hdmi->TV+ AVmultiout->fejhallgató együtt menne-e? és a wifi-nek erős a vétele(modellenként)?

bocs a sok kérdésért, alapos szoktam lenni :B.

Aurea mediocritas

(#8917) janicroft válasza AXisBOLD (#8916) üzenetére


janicroft
csendes tag

Én a YDL-t (Yellow Dog Linux) próbáltam ki anno, csont nélkül feltelepült, a Wifivel küszködtem sokat Linux alatt, egyébként teljesen jól működik. A Wifinek hogy modellenként milyen erős a vétele, ezt nem tudom, nekem kb. annyira szokta erősnek látni a jelet, mint a notebookom, nem hiszem hogy nagy különbségek lennének, ha egyáltalán vannak. A fejhallgatós kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#8918) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

ha már ennyire környezettudatosak vagytok..... bár nem magyarországnak kéne példát mutatnia ezügyben, akkor ottvan az is hogy a "régit" lehet egy gombbal áramtalanitani mig ezt "zöld"-et nem.

Üdv: Laca

(#8919) DM-Fan válasza AXisBOLD (#8916) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A fejhallgatós kérdésedre: alapvetően szeparált a két kimenet, így simán meg tudod csinálni, hogy a képet HDMI-n, a hangot pedig ugyanekkor AV-Out-on küldöd ki, így a hangjeled stereo RCA-ban ki fog menni a készülékből, miközben a képe a TV-re HDMI-n keresztül kerül (ekkor a TV néma marad). A probléma inkább ott lesz, hogy ugye a stereo RCA-n csak erősítetlen vonalkimenet lesz, ami a fülhallgatónak még kevés. Ezért ezt célszerű egy erősítőbe vezetned előbb és annak a füles kimenetébe dugni a fülhallgatódat.

Amúgy a Slim-mel semmilyen helyet nem nyersz, sőt, még vesztesz is, mert alacsonyabb ugyan, de mélyebb és mivel nem a vastagság szokott többnyire a szűkös dimenzió lenni, ezért így még nagyobb helyet foglal az asztalon/állványon. A kinézet meg ízlés dolga, de szerintem a Slim rusnyább, én ma is az Original-t venném. A Slim-nek a kezelőszervei sem tetszenek (az érintőgombos megoldás nekem spec. tetszik az eredetin), ráadásul a Slim-ről még az áramtalanító gomb is lemaradt.

A WiFi-vel nincs gond, nálam 2 falon keresztül is közel fullos a vétel. A másik oldalon a egy Cisco Systems alapú Linksys router van. Ez persze az Original-ra igaz, a Slim dolgairól nem tudok nyilatkozni.

Az 576 kbyte szerintem maximálisan megbízható bolt, hivatalos forgalmazó, rendes Sony garit kapsz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8920) AXisBOLD válasza DM-Fan (#8919) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a kimerítő választ!

a fejhallgató úgy is egy AKG Hearo 777 Surround lesz, aminek a töltője egyben erősítő is(ha jól tudom), de akkor ez pipa.

routerem egy TP-Link TL-WR941ND router, de akkor ez is pipa, valszeg nem lesz gond. laptop, asztali, psp jól kummunikál vele.

mivel a készenlét alatt is sokat fogyasztanak ezek a cuccok(akár hiszitek-akár nem :) ) ezért a kikapcsoló gomb is előny.

+linux telepítést is meggondolnám, és a 80giga se lehet kevés, ha jól hiszem.

és akkor a hely: ha nem lesz baja akkor állítva használnám a "régebbit", mert akkor nincs gond a helyfoglalással.

+kapok egy játékot is ugyan annyiért ha a régebbit veszem.(LBP vagy Killzone 2, még nem tudom melyik legyen).

gondolom ezekhez már dualshock 3-at adnak.

és a TV-m is normális képet fog adni a maga 720p vagy i felbontásával... :F

janicroft: köszi a segítséget. ha minden összejön, akkor lehet kikérdezleh linux ügyben.

skylinelaca: igazságod van! köszi hogy felhívtad rá a figyelmemet.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#8921) skylinelaca válasza AXisBOLD (#8920) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Aztán jól válassz!! :) :))

Üdv: Laca

(#8922) orkester válasza babli (#8904) üzenetére


orkester
senior tag

A KS megbízható, jó bolt, de a szervizről nincs jó tapasztalatom bizonyos téren. Legalábbis az utóbbi 2 alkalommal (1,5-2,5 éve) igen bunkó, lekezelő ember állt a pultnál...persze ez azóta változhatott és lehet pont rossz napokat fogtam ki. :B

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#8923) Sundesz válasza PhoenixK (#8910) üzenetére


Sundesz
őstag

Ugyan ilyen SMS-t kaptam a hétvégén, visszaéltek a régi kártyámmal, amit már 3 hónapja letiltott a bank magától. Most már értem miért, egyébként én is a Shopto.net-en vásároltam fél éve.

Hörcsög Powa'

(#8924) Sundesz


Sundesz
őstag

Kénytelen voltam felkrakni a 3.0-ás FW-t a SuperCar Challenge miatt, és hát nagyon nem jön be. Már fél perc netezés után fagyott a gép, ráadásul a logo is hiányzik a játékindítás elejéről. Ezen még lesz mmit dolgoznia a Sony-nak.

Hörcsög Powa'

(#8925) skylinelaca válasza Sundesz (#8924) üzenetére


skylinelaca
senior tag

neem sosem fagyott a gép , semeik fw alatt sem, eddig csak a supercar és a ps home fagyasztotta ki, a supercar nekem sem jön be

Üdv: Laca

(#8926) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Ámberek.

melyikkel rendeljem a cuccot?: Little Big Planet vagy Killzone 2.

egy voks tőlem a LBP-re.

meg mondjatok már valamit, amire még lehet használni ezt a gépet, mert barátnőm nyaggat :W, hogy mit tud játékon, neten, film és zene lejátszáson kívül. csak kíváncsi, de szerintem a LBP neki is tetszene :)).

(#8921) skylinelaca: igyekszem :).

Aurea mediocritas

(#8927) PhoenixK válasza AXisBOLD (#8926) üzenetére


PhoenixK
őstag

"meg mondjatok már valamit, amire még lehet használni ezt a gépet, mert barátnőm nyaggat :W, hogy mit tud játékon, neten, film és zene lejátszáson kívül. csak kíváncsi, de szerintem a LBP neki is tetszene :))."

Főz, mos, vasal és pacsit ad! JA! Ha régi PS3-at veszel, azt lehet egy-két naponta törölgetni, mert elég szépen vonzza a port!
Nekem kicsit furcsa ez a helyzet, mivel azért kellett PS3-at venni, hogy asszoy odaengedjen a géphez!

Javaslom nézzetek szét a gametrailers.com-on! Javaslom a párodnak a Flower-t és az LBP-t - ha már úgyis szóba került. De persze ez egyén függvénye!

szerk.: HEJesírás!

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8928) skylinelaca válasza AXisBOLD (#8926) üzenetére


skylinelaca
senior tag

majd megmutatod neki a PS Home ot, és lehet h ki sem robbantod a ps elől ;)

Üdv: Laca

(#8929) AXisBOLD válasza PhoenixK (#8927) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ez nem is lényeges annyira.

por miatt nem aggódok, mert zárt, üveges tv álványban lesz, hifi helyén. ott por nem lesz, csak most meg elgondolkodtam a hűtésén...mármint hogy kell-e neki valamennyi friss levegő vagy bírja anélkül is?

"szerk.: HEJesírás!" <-ez nem jött át :F

skylinelaca: akkor kettőt veszek :DDD

Aurea mediocritas

(#8930) PhoenixK válasza AXisBOLD (#8929) üzenetére


PhoenixK
őstag

Kell neki levegő, mivel eléggé melegszik.

"szerk.: HEJesírás!": Javítottam a hibáimat... :B

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8931) AXisBOLD válasza PhoenixK (#8930) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jahh, értem ok :B

akkor kivágom a hátsó karton falat és odatolom, csak elég lesz neki.

na akkor 576 Győr 80gb little big planet bundle lesz.

az hogy a TV-m jó lesz-e még nem kaptam választ, de gondolom akkor azzal se lesz gond.

Aurea mediocritas

(#8932) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

most ahogy nézem nincs sok csábító név a játékok között :(

GTA4, LBP, Motorstorm aztán ennyi...többi kb pc-n is megvan meg el is fut.

nem tudtok valami eladási/népszerüségi listát a játékokról?

Aurea mediocritas

(#8933) Gebriel válasza babli (#8904) üzenetére


Gebriel
veterán

Én a Konzolvilágban vettem a PS3-m.
Dec 20.-án vettem. Nem bontottam ki csak karácsony másnapján ekkor ki is derült, hogy hibás készülék. :(((
Jan 3.-án tudtam csak vissza vinni. Szó nélkül kicserélték. :K
Igaz számlát nem kaptam csak bolti garancia levelet. :U

Konzolstúdióban pedig a 20GB Xbox360
Minden rendben volt velük. Itt kaptam számlát is.

[ Szerkesztve ]

(#8934) jookomak válasza AXisBOLD (#8932) üzenetére


jookomak
őstag

Sztem a fórumozók egyöntetű véleményét mondhatom: kihagytad az egyik (ha nem a legjobb) játékot: Uncharted Drake's Fortune. Veszett jó kalandjáték. Lassan jön a második része is. Gran turismo 5-öt se hagyjuk ki, nem beszélve az év végén (vagy jövő év elején) érkező God of war 1-2 felújított változatáról, ami a 3. rész megjelenése miatt jön.
Na ez kapásból vagy 50 rugó értékű játék, el lehet lenni vele egy darabig.

(#8935) janicroft válasza AXisBOLD (#8926) üzenetére


janicroft
csendes tag

Mit tud játékon, neten, film és zene lejátszáson kívül.

Hát porszívózni speciel nem :DD , de amit felsoroltál szerintem az is szép lista! Esetleg ott a Linux ha mégis a régi verziót veszed, bár nem hiszem hogy az asszony lázba jön ettől. :D

Az LG 26LC2R TV-vel meglepődnék ha bármi gondod lenne.

GG!

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#8936) AXisBOLD válasza jookomak (#8934) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Uncharted Drake's Fortune-t már néztem de nekem nem jött át hogy olyan jó lenne. GT5 is jó lesz, csak azért furcsa ez nekem, mert mikor a PS2-met vettem 1000 éve, akkor játék dömping volt. folyamatosan jöttek a jobbnál jobb gamék, most ezt nem érzem/látom.

Itt gondoltam még a vételt, vagy akkor az 576-os LBP(ami nekem nagyon tetszik!)

janicroft: asszony csak érdeklődik :). akkor a tv is rendben, köszi.

apropó: 1 féle 80-as van vagy van több is?

Aurea mediocritas

(#8937) Edgeri válasza AXisBOLD (#8926) üzenetére


Edgeri
senior tag

Szerintem Killzone2 ;] :U

Üdv, Edgeri

(#8938) janicroft válasza AXisBOLD (#8936) üzenetére


janicroft
csendes tag

Én csak egyfélét ismerek.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#8939) AXisBOLD válasza janicroft (#8938) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, csak itt kettő szerepel, de látom hogy a korábbit már régebben nem forgalmazzák.

Edgeri: köszi, néztem róla pár videót, szép, de az fps-ek nem jönnek be ilyen controller-el, annó PS2-n is elég izzasztó volt kijátszani a MOH részeket meg a Brothers In Arms -ot. pc-n egérrel ok, de így nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#8940) Edgeri válasza AXisBOLD (#8939) üzenetére


Edgeri
senior tag

Megértem, én is majdnem elvéreztem a kontrolleres FPS-eken még a PS2-ős időkben :N

Egyébként pedig csak támogatni tudom a döntésedet a PS3-as vásárláshoz , úgyhogy hajrá :))

Üdv, Edgeri

(#8941) bordi10 válasza AXisBOLD (#8926) üzenetére


bordi10
senior tag

holnap lesz a Store-on LBP demó!!!!

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#8942) bwoay válasza AXisBOLD (#8936) üzenetére


bwoay
nagyúr

én úgy emlékszem, hogy a kezdő szériában is volt 80-as gép,
de csak NTSC változatban, ha minden igaz, szóval olyat
nemigen fogsz tudni már beszerezni (meg sok értelme sincs :) )
Az UDF-fel kapcsolatban viszont ajánlom, hogy jöjjön át,
mert ha nem, akkor lényegében a kínálat egyik legjobb címéről maradsz le,
meg értelemszerűen a második rész sem fog lázba hozni, kár lenne érted :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8943) AXisBOLD válasza Edgeri (#8940) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R

láttam valahol olyan átalakított joyt ahol az egyik stick helyén egy golyó volt, mint a fordított egereknél. regisztráltam is, de eltüntek a fejlesztők.

bordi10: akkor ma este átugorhatok hozzád és kipróbálhatom? :D De viccet félre téve köszi hogy szóltál, csak az a bibi hogy nem tudom kipróbálni senkinél, ha meg megveszem valamelyik bundle-t akkor meg már mindegy, de :R

bwoay: nem is akartam NTSC gépet :DDD, pont azt akarom elkerülni hogy rámsózzanak egy ilyet, ma már mindenre képesek az emberek.

ezt at udf-et megnézem hamar....

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#8944) Edgeri válasza AXisBOLD (#8943) üzenetére


Edgeri
senior tag

Vannak azért alternatívák: FRAG FX

Üdv, Edgeri

(#8945) TeeBeee


TeeBeee
tag

Sziasztok!

Ma jött meg a PS3 Slim 120GB-om a Konzolvilág-ból. Az ég világon semmi probléma nincs vele, minden működik, megvan a számla, megvan a gar. levél. Én spec. megvagyok (eddig) elégedve mindennel.
Viszont az a nagy kérdésem hogy:
hogy lehet zenét, filmet, képet felmásolni rá, amikor mindent megcsináltam..be állítottam rajta a hálózatot, látja a routert, van internet, de a PC-n én nem látom őt (vagy ez nem igy működik? én ugy gondoltam hogy majd gépen látom a 120GB-os vinyóját vagy vmi.)

Szóval örülök h PS3 tulaj vok, a konzolvilággal sincs bajom...de még ez a hálozat dolog nem világos :)

(#8946) Edgeri válasza TeeBeee (#8945) üzenetére


Edgeri
senior tag

Még én sem próbáltam, de hirtelenjében ezt találtam kezdésnek: Mediaserver beállítása

Üdv, Edgeri

(#8947) Osiris


Osiris
őstag

hi!
Gondolkozom rajta, hogy veszek egy ps3-at és pc helyett is azt fogom használni linuxal, de sehol nem találok hozzá billentyűzetet. Jó a ps3-hoz bármelyik usb-s billentyűzet és egér, vagy csak a speckó hozzá gyártott cuccok? :F

(#8948) skylinelaca válasza TeeBeee (#8945) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ha nem sikerül a media server, akkor fogsz egy pendrive ot, és csinálsz rajta egy :
PICTURE , MUSIC , VIDEO - mappát, ezek értelemszerűen jelentik azt amit jelentenek, nekem igy kezelte már a dolgaimat! persze van itthon media server is de a routerem lassúsága miatt csak zenék, és képek nézegetésére alkalmas

Üdv: Laca

(#8949) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

2 kérdésem lenne ezzel a konzollal kapcsolatban, mielőtt megvenném, szeretném megkérdezni tőletek, hogy a PS3 Slim az viszi az SACD lejátszását HDMI kábelen keresztül az AV erősítő felé vagy sem?

A BluRay lemez beolvasása mennyi időt vesz igénybe? Van olyan gyors mint pl az LG BD390?

Előre is köszi.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8950) DM-Fan válasza Vikthor (#8949) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint még jobban is jársz ilyen tekintetben a Slim-mel, mint az Original-lal.

Ugyanis az SACD-t már az Original is le tudta játszani HDMI-kimeneten keresztül, azonban kénytelen volt az SACD DSD bitstream-jét átkonvertálni LPCM-be és így küldte ki a HDMI kimenetre.

A Slim-et azonban ilyen szempontból felturbózták, mert nehogy kimegy az SACD hanganyag HDMI-n, de már elmarad a konvertálás és az eredeti DSD bitstream megy ki. Ugyanez vonatkozik a Dolby TrueHD-ra és a DTS-HD Master Audio-ra is, amelyeket veszteségmentesen küld ki a PS3 Slim a HDMI kimenetre, még az Original kénytelen volt azokból LPCM-et gyártani. Persze ehhez megfelelő erősítő is kell, ami tudja ezeket fogadni.

Ez az egyetlen dolog, amit sajnálok, hogy kimaradt az Original-ból és ezt itt most javították, és ez az egyetlen vonzó tényező a Slim-nél (számomra), de emiatt biztos nem cserélném le a jelenlegi PS3-amat.

Meg is találtam a cikket, amit anno olvastam, ehun van e:

PS3 Slim audio features

Szóval bátran, az SACD csak az optikai kimeneten nem fog működni, HDMI-n tökéletesen kell, hogy szóljon, bár hozzáteszem, hogy eddig még eszembe nem jutott a PS3-mal lejátszani az SACD lemeteket, arra ott van a kiváló Pioneer lejátszóm, az nagyon állatul szól.

A Blu-Ray beolvasása szerintem kellően gyors (a játékokat is kb. 3-5 másodperc alatt felismeri a behelyezéstől számítva, azok is Blu-Ray-en vannak), de nincs viszonyítási alapom az általad említett LG lejátszóval kapcsolatban.

[B]szerk.: Ugyanakkor most azt olvasom, hogy az SACD-re nem vonatkozik a fenti újítás, és hogy kivették az SACD chip-pet:

No SACD support on PS3 Slim

Sorry. Akkor az SACD felejtő PS3 Slim-en, viszont az egyéb hanganyagok jobbak.[/B]

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.