Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) szuper-t válasza DM-Fan (#8150) üzenetére


szuper-t
senior tag

autocad engedi eddig beállítani és ha 60hz felé megy a frissítés akk érvénytelen felbontásom van.:) engedélyezett 1800*1440 amit garantálnak
/olvass a sorok között/ maximális felbontás az amit én írtam ezen a felbontáson többet eszik a monitor + jobban melegedik is ergo károsodhat ezért ez nem garantált felbontás
De bocs h a monitoromról okoskodok ami már megvan vagy 5 éve:) :(
de nem ez a lényeg igazad volt joy al nem olyan mint egy ps3 a haver is megmondta a héten mihint lesz időm elmegyek és kipróbálok 1 et élőben

(8149)
szabvány? te arról beszélsz h : van egy 3 ágú vezeték aminek a középső ere a föld a másik 2 a fázis és a 0? .. azán egy embernek eszébe jutott (ezt a rég jól bevált módszert szabványosítani) h legyen a zöld sárga a föld a másik 2 vel meg azt kezd az ember amit akar?:) ennyit a szabványokról:) attól h nem volt szabvány még megvolt a felbontás
ezzel azt akarom mondani h egy fx5500 is lenyomja neked a HD-t pedig nem is DH Ready:)

[ Szerkesztve ]

(#8152) DM-Fan válasza szuper-t (#8151) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Aha, asszem értem, bár hozzáteszem, hogy én akárhány Samsung CRT monitorral találkoztam eddig, mindegyik Standby-ra lépett, ha a gépkönyvben lévő maximum felbontási értéknél magasabbat küldtem rá, akár csak 60 Hz-en is.

Hát, a fullHD szabvány azért egy kicsit összetettebb ennél a sarkított példánál, amit hoztál. Elég, ha csak a 24p megjelenítést hozom fel és máris megdőlt az elméleted. Meg azért a csatolófelület sem kicsit alakult át az analóg D-Sub és a digitális HDMI viszonyát tekintve. Szóval itt kicsit többről van szó, minthogy megváltoztattak néhány színkódot. ;)

Kb. olyan, mintha a PS2-t hasonlítanád a PS3-hoz, vagy a DVD-t a Blu-Ray-hez.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8153) bwoay válasza DM-Fan (#8152) üzenetére


bwoay
nagyúr

megint kötözködök: 24p-t nem ír elő a FullHD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8154) DM-Fan válasza bwoay (#8153) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én meg megint visszavágok: most nem is csak a fullHD-ről beszéltem, hanem a megjelenítők körüli szabványosítás leegyszerűsítése ellen ágáltam (lásd pl. D-Sub vs. HDMI, DVD vs. Blu-Ray)

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8155) szasanyi válasza bwoay (#8153) üzenetére


szasanyi
félisten

Annyit kekeckedsz, még a végén megkérdezi vki, hogy nem lenne-e jellemzőbb a MODERÁTOR helyett vami jelző? :D És nincs is olyan, hogy FullHD... ezt elfelejtetted írni. Hehe. :N

[ Szerkesztve ]

(#8156) bwoay válasza szasanyi (#8155) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem felejtettem el, hanem.... nem mertem :B
DM-Fan: ööö... ez egyben válasz is a postodra :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8157) DM-Fan válasza bwoay (#8156) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

:D

Get Moded!

(#8158) pdw


pdw
csendes tag

Ha van vkinek esetleg Nokia BH-606 headset-e letudna tesztelni PS3-al? Koszonom.

(#8159) Gebriel


Gebriel
veterán

:B :)

[ Szerkesztve ]

(#8160) szasanyi válasza Gebriel (#8159) üzenetére


szasanyi
félisten

Látod, látod... olyan régen jártál már erre, hogy pironkodnod kell. :D

(#8161) Gebriel válasza szasanyi (#8160) üzenetére


Gebriel
veterán

Igazából ezt a hírt akartam belinkelni csak egy másik portálról. :B

(#8162) szasanyi válasza Gebriel (#8161) üzenetére


szasanyi
félisten

Már láttam korábban is, jó nagy hülyeség. 2011 előtt újabb verziót piacra dobni jó nagy hülyeség lenne a SONY-tól. Még fel sem törték... :D

(#8163) szasanyi válasza bwoay (#8156) üzenetére


szasanyi
félisten

Dr. Akula - tetszeni fog a konzol guru. :D

(#8164) cserry193


cserry193
tag

Hali!

Megvettem még régebben Store-ról COD4-hez a MapPack-ot(10$). Egyik haverom kiötletelte,hogyha megadnám az E-mail címet,meg a jelszót,akkor felmenne Store-omra és leszedné magának.((Mert ugye amit megveszel,azt többször is leszedheted,pl vinyó csere után)) Valaki csinált már ilyet :F Én nemnagyon szeretem az ilyet :)

(#8165) PhoenixK válasza cserry193 (#8164) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mi csináltunk ilyet, de két dolgot vegyél figyelembe:
- csak olyannak add ki az e-mail/jelszó párost, akiben bízol, vagy utána rögtön password csere
- tudtommal csak ötször tudod letölteni az adott tartalmat... (bár ezt meg nem mondom, hol olvastam)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8166) Vapor


Vapor
aktív tag

Gáz van. Ha bekapcsolom a ps3-at és elindítok egy játékot akkor kb. 1 perc után elkezd ugrálni ki az xmb-be, utána oda ahova akkor jutunk amikor hosszan nyomjuk a ps gombot, majd vissza a játékba, és ezt ismételgeti, mindegyik helyen 1-2mp-ig van csak.
Mitől lehet ez? Mit lehet ilyenkor csinálni?
A gari sajnos a múlt hónapban járt le :(

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#8167) PhoenixK válasza Vapor (#8166) üzenetére


PhoenixK
őstag

Javaslom próbálj ki egy másik kontrollert, illetve ha van a közelben még egy, akkor nézd meg, nincs-e beragadva a PS gomb.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8168) bwoay válasza szasanyi (#8163) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát odáig még nem jutottam az olvasásban, de van ott szakértő bőven,
ahogy elnézem. egyébként pontosan emiatt nem megy a gamepod:
alapvetően (érthető okokból) PH-sok olvassák, a PH meg egész egyszerűen
tök más terület, és az közönség zöme köszönőviszonyban sincs a konzolvilággal,
mint az az ilyen topicokban jól tettenérhető.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8169) Vapor válasza PhoenixK (#8167) üzenetére


Vapor
aktív tag

Megnéztem, egy kicsit beljebb volt a PS gomb mint a másikon (igaz az egyik sima sixasix, a másik meg ds3), kihúztam, most jó. Remélem csak ez volt a gond.
Köszi :R

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#8170) szasanyi válasza bwoay (#8168) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is befejeztem... egyrészt már rég nem a topik témájáról beszéltünk, másrészt felesleges minden szó olyan partnerhez mint Dr.Akula.

(#8171) BaliJack válasza szasanyi (#8170) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Egyetértek.

Maradok a játéknál :): megnézem, hogy hogy van Drake :D.

(#8172) szasanyi válasza BaliJack (#8171) üzenetére


szasanyi
félisten

Szegény Dr.Akula magára maradt. No, de nem gond, sztem ő saját magával is képes vitatkozni. :D

(#8173) DM-Fan válasza szasanyi (#8172) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Végig olyan érzésem volt a linkelt topic olvasása közben, mintha tengeri szivaccsal beszélgettetek volna. Ostoba, mint a faék. Ez most olyan, mintha én bemennék egy Honda fórumra és Szutyuki tulajként elkezdeném osztani őket, hogy én már ültem egyszer Honda-ban és szerintem szar. Sose értettem ezt.

Get Moded!

(#8174) bordi10 válasza DM-Fan (#8173) üzenetére


bordi10
senior tag

ne "Szutyukizzunk" kéremszépen :D

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#8175) M@trixfan válasza bordi10 (#8174) üzenetére


M@trixfan
addikt

Bizony ne, kiváló motorokat gyárt! ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8176) nike_ válasza szasanyi (#8131) üzenetére


nike_
addikt

Nekem a Konzolstúdiónál adtak ajándékba 2.5 m-es HDMI kábelt.

(#8177) Def26 válasza nike_ (#8176) üzenetére


Def26
félisten

Te még fiatal vagy és csábítható. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8178) bwoay válasza Def26 (#8177) üzenetére


bwoay
nagyúr

:))

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8179) kisJack


kisJack
aktív tag

Sziasztok!
Elérkezettnek látom az időt, hogy átnyargaljak ps-re! A jelentősebb xbox címeket végignyomtam, vmelyik hozta azt amit vártam tőle, vmelyik kisebb csalódás volt, összességében nem bántam meg hogy box tulaj voltam néhány hónapig.
De most már ps-fronton is elég nagy a mozgolódás, jó néhány cím van amit úgy érzem muszáj kipróbáljak és idén, végre-valahára (oh God csak el ne kiabáljam!) jön a GT5!
Meg aztán ott a BD-lejátszó, ez is sokat nyom a latba, az mkv. töltögetés 1Mbit-es internyettel nem egy leányálom. Nem mintha olyan sok blu-ray film vásárlását tervezném a borsos áruk miatt, de azért na! :) Szóval feladtam egy hirdetést, de igazából nem sürgetek semmit amúgy is valami árcsökkentésről csiripelnek ha jól tévedek, azt érdemes lenne megvárni.
Hardverfronton nem tervez valami változtatást a Sony? Úgy értem valami új változat, nem -pont slim- esetleg ps2 kompatibilitás mint a régi 60-asokban, ilyesmi... :D
Láttam Unchartedet kemény 3.5k-ért -ha jól emlékszem- remélem az ilyen árzuhanás úgy általában minden régi ps3 címre jellemző, mert akkor nagy bevásárlás lesz!

(#8180) nike_ válasza Def26 (#8177) üzenetére


nike_
addikt

Jaaj :)

[ Szerkesztve ]

(#8181) he7edik. válasza kisJack (#8179) üzenetére


he7edik.
addikt

Uncharted-et 2000Ft-ért is lehet kapni.
GT5 meg ha minden igaz szeptemberbe jön

Ja és a PS3-as játékok jobban tartják az árukat mint az xbox360-as játékok.

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#8182) Vazallus


Vazallus
tag

A PS3 miért nem látja a feliratfájlokat?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#8183) Vazallus válasza Vazallus (#8182) üzenetére


Vazallus
tag

Csak akkor jeleníti meg a feliratot, ha a filmbe van kódolva.

Hopp. ezt nem is lehet firmwarrel megoldani?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#8184) kisJack válasza he7edik. (#8181) üzenetére


kisJack
aktív tag

Akkor az Uncharted egy jó ellenpélda! 2k, na az már tényleg nem pénz érte, de gondolom használtra értetted, én fóliásra. Asszem a Platinumshopban láttam.
Nameg a LBP! Ez a játék mekkora már! Nézegettem a youtube-on és reszelem volt első látásra, ez a gém kell nekem! Szintén viszonylag olcsón láttam, asszem 6k fóliásan.

(#8185) DM-Fan válasza Vazallus (#8183) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem. Max. a PC-ről való, PS3 Media Server nevű programon keresztüli, hálózaton keresztül történő lejátszással tudod úgy megoldani, hogy a PC vinyóján ott van a feliratfájl a film mellett és a PS3 úgy játssza le, hogy közben belekódolja real-time. De ez macerás, WLAN router célszerű hozzá. Egyébként meg bele kell kódolni a filmbe.

Get Moded!

(#8186) Def26 válasza kisJack (#8184) üzenetére


Def26
félisten

Aztán nehogy másolt borítóval kapd, kék BD tokban. Személyesen vedd át a játékot, mert postán előfordulhat a fenti eset.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8187) kisJack válasza Def26 (#8186) üzenetére


kisJack
aktív tag

Az komoly. Felhívták már a figyelmem egy ilyen helyre, az valami joy...tököm tudja mi volt, de őket megismerem a totál igénytelen honlapjukról. Van viszont egy-két hely amikben meg lehet bízni, én ide sorolnám a pár hsz-szel fentebb említett boltot is. Nekem úgy ajánlották, de jómagam is rendeltem onnan 2-3 alkalommal, eddig minden rendben ment.

(#8188) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!
Kéne egy kis help playstation media serverrel kapcsolatban.
A lényeg röviden:
A ps3 lent , a sz.gép fent van közte 40méter kb és egy emelet.Jelerősség ps3 szerint : 60%.HD filmek lejátszásakor a bitsűrűség 13-14.000.Így sajnos nézhetetlen egy HD múvi,másodpercenként megáll töltögetni...
DivX-et is próbáltam az valameddig elment normálisan szaggatás nélkül de aztán megállt töltögetni,igaz nem úgy mint a HD videónál de nem egy kellemes érzés.
Mp3 zene normálisan átjött pc-ről.
Nos , és most ott tartok h a ps3-at felhoztam a szobámba ahol a pc meg a router is van , jelerősség : 100% mivel 2méterre van egymástól a két cucc.
HD múviknál viszont a bitsűrűség így sem több 45.000nél,sőt néha lemegy 0-ra aztán 7000-14.000 és vissza 40.000 fölé...

Tűzfal kikapcsolva,UPnP engedélyezve ROUTER SZERINT, viszont ps3-on network settingsnél megkérdezi a "test" előtt h ,,UPnP enabeld v disabled" , enabledre megyek aztán testnél mégis azt írja hogy off-on van,media serverhez tudok csatlakozni amúgy gond nélkül, mp3 zenén kívül viszont más nem jön át normálisan.

Router tipus:TP-LINK WR642G

Valami ötlet ? :F

Give me your cum,bull!

(#8189) Gebriel válasza Dexar007 (#8188) üzenetére


Gebriel
veterán

Viszonylag erős PC kell media serverhez.... :U
BaliJack többet tud neked mondani ;)

[ Szerkesztve ]

(#8190) Dexar007 válasza Gebriel (#8189) üzenetére


Dexar007
veterán

E4300@ 2.9ghz ,GEIL 2x2gb 800mhz, Galaxy 8800GT

Ne mond hogy nem elég... :R

BaliJack help mi! :B

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#8191) DM-Fan válasza Dexar007 (#8190) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, az az E4300 nem valami erős vas manapság. Nálam az E8500 is izzad a 4 GB Geil rammal a PS3 Media Server közben (na jó, annyira azért nem izzad, de nem egy kategória a két CPU).

Amúgy erről jut eszembe, hogy azt viszont elfelejtettem mondani a plazma topicban, hogy megkönnyítheted a dolgot, ha előkonvertálsz a Media Server-nek: az mkv2vob nevű programmal átkonvertálod a PS3 számára is lejátszható formátumra az mkv-t és akkor csak sima transzfert fog végezni a PS3 Media Server és nem kell neki konvertálni, amivel szerintem a gyengébb géped is megfelelő sebességgel fogja tudni kiszolgálni a PS3-at. Szóval szerintem nálad nem a router sebességével lesz baj, hanem a real-time encode-olást nem bírja a procid. Ezt felejtettem el mondani, de most kattant be, hogy írtad, hogy mekkora a CPU-d.
Ennek mondjuk ellentmond, hogy a DivX lejátszás is akadozott nálad, de hátha...

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8192) Dexar007 válasza DM-Fan (#8191) üzenetére


Dexar007
veterán

Megpróbálhatom de mivel ahogy látom a te procid 3.16-on van az enyém pedig 2.93-on ezért szerintem elég valószínű hogy nem az lesz a baj..1080p-s múvit próbáltam az előbb , és 35-45%-os a cpu használat 2firefox-al msn-el xfire-al, lapozófájl :700mb.
+ Most néztem meg h mi lenne ha egyszerre két HD film menne,nincs sok értelme persze de így is csak 55%-os a CPU használat úgy h egy 1080p-s karib tenger kalózai és egy 1080p-s shrek megy.. az egyik VLC-n a másik em total video playeren.
De szerintem ettől a bitsűrűség nem fog változni , és ahogy mondtad 56k kéne minimum nekem meg 46k sincs úgy hogy 100%-os a jel és 2méterre van a router a ps3-tól. :F

Give me your cum,bull!

(#8193) DM-Fan válasza Dexar007 (#8192) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, akkor végképp nincs több ötletem. Próbáld meg újra beállítani a kapcsolatot nulláról, plusz nézd át a PS3 Media Server beállításait, hátha ott lesz valami zűr, bár én asszem mindent alapon hagytam és gond nélkül megy a dolog. Ha volna fent egy másik partíciódon egy másik oprendszer a Win7 mellett, akkor szerintem azzal is megérne egy próbát.

Azért továbbra is javaslom, hogy próbáld ki konvertálva is az anyagot. A legújabb mkv2vob-bal nagyon gyorsan megy, ha nem állítasz be olyat, hogy feliratot is kódoljon a filmbe. E nélkül 1-2 perc alatt konvertál egy filmet mkv-ból mpg-be (vob) és ezzel a procit teljesen tehermentesíted. Hátha így gyorsabb lesz az átvitel is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8194) Dexar007 válasza DM-Fan (#8193) üzenetére


Dexar007
veterán

Kipróbáltam sajna nincs különbség..annyi h a cpu használat streameléskor nem olyan magas ,de ugyan úgy beszaggat. : (
Xp-n próbálkozom amúgy.Csak mivel itt nem volt jó gondoltam win7-en is kipróbálom,hát ott se jó.
Csak azt nem értem h bitrate mért nem megy 46-47k fölé?Miközben azt mondtad h neked 56k minimum...Itt a hiba szerintem. Amikor 2méterre voltak egymástól akkor értem el a 45k-t,amikor meg 40méterre van a gép a routertől akkor max 15k.

Give me your cum,bull!

(#8195) DM-Fan válasza Dexar007 (#8194) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, akkor ez viszont lehet, hogy mégis router-oldali probléma lesz. Esetleg kösd össze kábelen közvetlenül, hátha...

Get Moded!

(#8196) BaliJack válasza Dexar007 (#8194) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Az a gép már elég erős, szerintem.
Viszont HD filmeket inkább érdemes kábeles kapcsolaton keresztül átjátszani, mert nagyobb a bitsűrűségük.
Mivel nekem gyenge gépem van, ezért nem sokat tudtam tesztelni, de ha rákeresel vagy a nevemre, vagy a Media Server szavakra, és akkor a tapasztalataimat (meg másokét) megtalálhatod. Már nem követem a Media Server-t, mert kicsit csalódás volt, hogy a gép konvertál és nem a PS3.
Viszont ha már ilyen géped van, akkor érdemesebb lenne a gépet közvetlenül a tv-re kötni, ha ez megoldható.

(#8197) kisJack


kisJack
aktív tag

A Heavy Rain milyen stílusú játék lesz? Azt láttam hogy elég paráztatós, de magáról a játékmenetről semmi nem derült ki. Olyasmi mint a RE 5?

(#8198) kisJack


kisJack
aktív tag

Ja, látom már. Ezt hívják interaktív mozinak nem? :))

(#8199) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Visszatértem a PS3 táborba, akinek van kedve és Battlefield 1943-al vagy LBP-el játszik (vagy akár mással) az vegyen fel a barátlistájára, orkester néven vagyok. LBP esetében jó lenne letudni a 2 fős feladatokat. :B Sajnos a szűkebb baráti körömben senkinek nincs Ps3, de amúgy sem nagy játékosok. :N

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#8200) Dexar007 válasza BaliJack (#8196) üzenetére


Dexar007
veterán

Este mindenképp kipróbálom h milyen lenne ha közvetlenül van rákötve, csak az a baj h azzal nem megyek semmire..mivel a ps3 lent van az LCD tv-vel együtt így nem is tudnám megoldani a kábeles kapcsolatot a nappaliban ,mert ahhoz kéne minimum 50méter vezeték és hát úgy elég hülyén nézne ki... :(

Give me your cum,bull!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.