Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) DM-Fan válasza skylinelaca (#8300) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem CD-t, hanem Blu-Ray-t (a PS3 játékok Blu-Ray-en vannak), de egyébként igen. Gondolj bele: a PS3 játékok nagy része pár MB-ot (általában max. 50 MB-ot, de van, hogy csak 5 MB-ot) telepít fel a vinyóra. Ellenben egy multiplatform cím esetén megfigyelhető, hogy egy PC-s install nem ritkán 15 GB. Namost gondolhatod, hogyha a PS3-mon csak 5 MB van a vinyón ebből a 15 GB-ból, akkor az azt jelenti, hogy minden egyes játék közben az olvasófej súlyos adatmennyiséget (adott esetben több GB-ot) kénytelen beolvasni a Blu-Ray-ről és úgy swap-peli azt a vinyóra és ezt mindig eljátssza. Nem is csoda, hogy sokaknak egy év után (vagy még azon belül) megdöglik az olvasóegység. Ellenben ha vinyón lenne az adat teljes egésze - akárcsak a PC esetében - akkor egyszer kéne beolvasnia azt a lemezről (installkor).
Márpedig tuti nem menne a játék futási minőségének rovására, mert ugye ha Store-ból vásárolsz, akkor a játék teljes tartalma a vinyóra kerül és így sem szaggat.

A HD filmek fölmásolására megoldás, hogy 4 GB-os szeletekre darabolod és akkor akár külső vinyóról, akár DVD-RW-ről is föl tudod másolni. Mondjuk én legtöbb esetben föl sem másolom, hanem PC-n megosztom PS3 Media Server-rel és onnan játszom le, úgyis megy mindig a gép, egyébként sem fogyaszt vészes mennyiséget. BaliJack említette, hogy ő PS3 Media Server-rel megoldotta, hogy 4 GB-nál nagyobb fájlokat is föl tudott másolni a PS3 FAT32-es vinyójára.

Micsodaaa... 15 perc alatt ment át 700 MB? Hmm... nem valami erős a wireless kapcsolatod. Nekem ennyi idő alatt egy 4 GB-os rip is átmegy simán.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8302) skylinelaca válasza DM-Fan (#8301) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nem értek a wireless dologhoz... be lehet valami sebességet állítani h mien sebességgel másoljon? SMC típusú a Wifi router van itthon típusa : WBR-14G2 54 mbps es. egyébként énis tudom h blu ray lemez annyira énse vagyok hülye. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#8303) skylinelaca válasza DM-Fan (#8301) üzenetére


skylinelaca
senior tag

bocsi ez nem fért ble a szerkesztésbe... igazad lehet a sebességgel kapcsolatban mert egy 720p-s hd film például ha media szerveren keresztül nézem akkor akad! és mondjuk nálam hang sincs de ez lehet h beállítás kérdése

Üdv: Laca

(#8304) szasanyi válasza DM-Fan (#8299) üzenetére


szasanyi
félisten

A különbség amúgy pontosan 2k, és szerintem sem lesz kihasználva... de a plusz ~90GB akkor is megér annyit, úgyhogy valszeg az lesz. Nem próbáltad a régi vinyót USB-vel rákötni? Látja, működik rendesen? Mert gondoltam arra jó, hogy filmeket rárakjak és arról nézzem. :U

(#8305) DM-Fan válasza skylinelaca (#8302) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Persze, a wireless sebessége állítható, nem mindegy, hogy hogyan konfigolod a router-ed, illetve a PS3 Media Server-t. Az említett SMC router-t nem ismerem, nekem Linksys van, így ennek konfigolásában nem tudok segíteni, talán menj át a router topicba!

Get Moded!

(#8306) DM-Fan válasza szasanyi (#8304) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem próbáltam rákötni a régit USB-n, mert nincs a célnak megfelelő külső rack-em/kábelem, de szerintem simán működnie kellene.

Amúgy az van ráírva a gyári 40 GB-os vinyóra, hogy "Not suitable for laptop computer use". Itt ír is róla a Seagate:

LD25.2 Series SATA 40 GB

Aszongya idézem:

"Applications:

- Video game consoles
- DVRs
- Low-profile computing devices
- Audio devices"

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8307) BaliJack válasza DM-Fan (#8299) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Ezzel viszont - kiegészítve korábbi hozzászólásomat, teljes mértékben egyetértek :).
Annyira minimális a különbség, hogy nem éri meg a kisebbet venni.

(#8308) BaliJack válasza DM-Fan (#8301) üzenetére


BaliJack
aktív tag

BaliJack említette, hogy ő PS3 Media Server-rel megoldotta, hogy 4 GB-nál nagyobb fájlokat is föl tudott másolni a PS3 FAT32-es vinyójára.

Nem a PS3 Media Server-rel, hanem egy Mediatomb nevű progival :).

Ezt a FAT32-őt pedig továbbra sem hiszem, mert fenn van kettő 8 GB-os film a gépen :).

(#8309) szasanyi válasza BaliJack (#8308) üzenetére


szasanyi
félisten

És hogyan raktad fel a 8 gigás filmet? Mert, hogy nem egyszerre (egyben 8 gigát) másoltál az tuti, tudniillik FAT32 esetében valóban nem lehet 4GB-nál nagyobb a fájlméret.

(#8310) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hali all!

Genius SW-3600-at rálehet kötni úgy a konzolra, hogy 5.1-ben adjon ki hangot? RCA és Jack dugó van.
Előre is köszi :)

(#8311) skylinelaca válasza szasanyi (#8309) üzenetére


skylinelaca
senior tag

én is erre értettem.... fat32 es a pendrive om, és amikorm masolnam rá akkor kiirja h túl nagy file

Üdv: Laca

(#8312) szasanyi válasza MATEO6600 (#8310) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, mert az erősítőjében nincs Dolby Digital és/vagy DTS dekóder. PC-hez jó, ahol a hangkártya elvégzi a dekóder feladatát, és 6 csatornás analóg jelet ad ki, ami kell neki. Esetleg DVD lejátszóhoz is jó lehet, amelyikben van beépített DD dekóder, és szintén 6 csatornás analóg kimenete van.

(#8313) skylinelaca válasza DM-Fan (#8305) üzenetére


skylinelaca
senior tag

beirtam a routerem topikjába... mondták ez ennyit tud... ugy lehet gyorsabb ha leveszem a titkosítást..... de hát :( nah mind 1.. köszi a tippet azért! :R

Üdv: Laca

(#8314) BaliJack válasza szasanyi (#8309) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Simán átmásoltam a Mediatomb megosztása által. A film egyben van, egy file-ban.
Nem volt könnyű, mert párszor megszakadt, de végül mindkettő átment.
Fotózzam le? :)

Egyébként ezt a FAT32 file-rendszert honnan vettétek? :)
Mert tegnap este kerestem erről infót, de pontosat, megbízhatót nem találtam.
A véleményem a tapasztalatom alapján, hogy inkább linux-os file-rendszer lehet, hiszen rajta van a 2, azaz kettő darab film egy file-ban.

(#8315) szasanyi válasza BaliJack (#8314) üzenetére


szasanyi
félisten

Tehát akkor hálózaton keresztül másoltad, nem direkt módszerrel összekötve ugye? Azt nem tudom, mert nem próbáltam... ezek szerint úgy lehet. Nem kell lefotózni elhiszem, meg amúgy is: miért hazudnál? Nekem mondjuk nem szimpatikus, hogy a filmnézéshez PS3+TV duo mellé még PC-nek is működnie kell, így ezzel a dologgal nem foglalkoztam eddig. Meg sztem nem is fogok. :U

(#8316) BaliJack válasza szasanyi (#8315) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Hát csak azért, mert már többször is leírtam, és rendre megkérdezitek :).
Egyébként lehet, hogy nem emeltem ki annyira, hogy igen, hálózaton keresztül megosztva volt a két konvertált film, és úgy másoltam át :).
Direktben csak 4GB-os darabokban tudtam átvinni. Ezzel a darabolással meg az volt a gond, hogy a lassú gépem több óráig dolgozott vele.

Egyébként nekem is pont ez a bajom: minek menjen három gép, hogy egy filmet meg tudjak nézni :F.
A Mediatomb annyiból volt jobb, mint a PS3 Media Server, hogy a konvertálást maga a PS3 végezte, a számítógép pedig csak osztotta. Ezzel meg ugye az a probléma, hogy az mkv kiterjesztésű fájlokkal a PS3 nem tud mit kezdeni. Meg akkor is jó a Mediatomb, hogy a már konvertált filmet át lehet másolni a PS3-ra.

(#8317) szasanyi válasza BaliJack (#8316) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezért fogom hasznát venni az eredeti PS3 vinyónak. A letöltött HD anyag ugye jó sok fájlból áll, amit ki kell csomagolni és egyúttal egyesítésre is kerül. Kíváncsi vagyok, hogy ez a folyamat sikerül-e, ha a cél lemez a FAT32 vinyó lesz... mondjuk USB csatlakozással. :U

(#8318) DM-Fan válasza BaliJack (#8314) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Akkor mivel magyarázod, hogy ha nem MediaTomb-ot használsz, akkor miért nem tudsz 4 GB-nál nagyobb fájlokat átmozgatni a PS3 vinyójára?

Get Moded!

(#8319) BaliJack válasza szasanyi (#8317) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Egy pici emlékeztető itt, meg itt és végül itt :).
De ha nem ezekre gondoltál, akkor szorri :).

(#8320) BaliJack válasza DM-Fan (#8318) üzenetére


BaliJack
aktív tag

S hogyan próbáltál meg átmásolni 4GB-nál nagyobb fájlokat a PS3 vinyójára? :)
Mert olyan külső meghajtóról, ami nem FAT32-re van formatálva, arról nem lehet, mert azt meg nem látja. Tehát, szerintem USB-ről nem lehet kipróbálni, mert ott eleve az USB-re kötött tároló nem alkalmas 4GB-nál nagyobb fájlméret hordozására/tárolására :).

(#8321) Core22222duo


Core22222duo
csendes tag

HALI! Van egy PS3-mam... és van egy 20"-os LCD monitorom amin csak D-SUB csati van..
Az lenne akérdésem hogy ösze lehet-e kötni a PS-t a monitorral? VGA-n keresztül?
mert a VGA-mhoz kaptam egy DVI-HDMI átalakítot... azt ráteszem a VGA-m egyik kimenetére és ugy öszekötöm PS3-mal egy HDMI kábellel... és a másik VGA kimenetre meg ráteszek egy HDMI-D-SUB átalakítot és rákötöm a monitorra igy meg lehet oldani?
GTX260-as VGA
De lehet fas***ág amit irtam:D

Tehát a VGA-m lenne egy ien átalakíto:D PS3--->GTX260--->20" LCD

(#8322) DM-Fan válasza BaliJack (#8320) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Emlékeim szerint DVD-DL-ről sem tudtam rá felmásolni ekkora fájlt meg gépről megosztva sem, mert ott meg fel sem tudta mérni, hogy mekkora a 4 GB fölötti fájl mérete. Lejátszani lejátssza gépről.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8323) BaliJack válasza DM-Fan (#8322) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Na, erre nem gondoltam :B.
Talán egy nagyobb iso fájlt, amit kiírt az ember egy DL-es lemezre, azzal lehetne tesztelni :).

[ Szerkesztve ]

(#8324) Plutor


Plutor
aktív tag

Hali!

Láttam 1 konzolboltban feltöltő kártyát.20 és 50 dollárosat.
Valaki használt már ilyet?

(#8325) kisJack


kisJack
aktív tag

Nah, megvettem a PS-t, nem vártam tovább az árcsökkentésre, így akcióban majdnem olyan olcsó volt! :P
Minden rendben vele, majd' egész nap játszottam, viszont a kontrollerrel kapcsolatban lenne két kérdésem: hol tudom csekkolni az akku töltöttségi szintjét, ill. csak bekapcsolt géppel lehet-e tölteni? Gondolom csak úgy.

(#8326) Gebriel válasza kisJack (#8325) üzenetére


Gebriel
veterán

Ott tudod megnézni ahol a boxnál, csak a másik sarokban....
Másik kérdésre meg megadtad Te a választ....

[ Szerkesztve ]

(#8327) PhoenixK válasza kisJack (#8325) üzenetére


PhoenixK
őstag

- A töltöttséget úgy ellenőrizheted, hogy benyomva tartod a PS gombot. Egy-két másodperc után kiírja az állapotát.
- Bármilyen USB-ről (tehát akár PC-ről is) töltheted a kontrollert, viszont a PS csak bekapcsolt állapotban ad neki delejt.

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#8328) kisJack válasza PhoenixK (#8327) üzenetére


kisJack
aktív tag

Kösz fiúk! :R

(#8329) megsemmisito válasza DM-Fan (#8318) üzenetére


megsemmisito
tag

Egyszer kivettük egy barátommal a PS3 hdd-jét és rákötöttük pc-re. Persze fel sem akarta ismerni, ezért az volt az első dolgunk, hogy Partition Magic-kel megnézzük milyen fájlrendszer van rajta. A Partition Magic ismer kb. 8 fajta fájlrendszert de amilyen a PS3 vinyója azt nem ismerte. Szóval 100%, hogy nem fat32-es és szerintem nem is Linuxos. Az meg, hogy nem lehet 4 GB-nál nagyobb fájlot rámásolni az a Sony ügyeskedése (úgy van megírva a firmware) direkt az ilyen esetek ellen amiről éppen szó van (nem eredeti HD videók lejátszása-tárolása PS3-on).

PSN online ID: Tomasz84hun

(#8330) megsemmisito válasza Plutor (#8324) üzenetére


megsemmisito
tag

Helóka !
Én még nem, de nemsokára lehet kapni Eu-sat majd akkor . Egyébbként mennyiért árulták?

PSN online ID: Tomasz84hun

(#8331) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

HALI! ujra....

Ez igaz? Ezt irták nekem egy Forumon...

HDCP-vel kapcsolatban...
Ha nem tudja a technologitát a monitor akkor...

Komment: (MODERÁTOR IRTA)
Össze lehet kötni, egyedül a digitális másolásvédelemmel ellátott BluRay lemezek nem fognak menni a monitoron. Játék fut.

Ez most igaz vag no? mert ha igaz akkor megyek a boltba és veszem is meg... a Blu Ray filmeket meg magasrol.... arra jo az asztali DVD lejátszom is..

[ Szerkesztve ]

(#8332) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

TV-tuner kárytára rá lehet kötni? és ugy egy programmal kinyomni Monitorra?

PL
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8333) DM-Fan válasza Norbesz23455 (#8331) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem hülyeség. A HDMI kimeneten csakis HDCP-s tartalom fog kimenni, akár játékról, akár Blu-Ray-ről beszélünk, teljesen mindegy. Pont ez a technológia lényege. Csakis kompoziton, vagy komponensen keresztül tudsz olyan képjelet kihozni a PS3-ból, ami nincs védve HDCP által, azt viszont nemigen kötöd semmilyen monitorra, max. CRT TV-re, vagy a LCD-re/plazmára, de arra számíts, hogy ekkor a minőség (különösen kompozit) esetén elég kiábrándító lesz a HDMI-n keresztül elérhetőhöz képest.

A srác az általad linkelt videón sem csinált semmi mást, minthogy a PC-ból kompozit video jelet (1 db sárga RCA) hozott ki és dugta be a tunerkártyába. Ez szép és jó, csak kb. olyan képminőséget fog produkálni a PS3, mint korábban egy PS2, full analóg lesz, tele képzajjal. Ha ezt utána kinyomod még valami nagyobb megjelenítősre, az siralmas lesz. Pont a lényege veszik el a konzolnak: a HD.

Asztali DVD-lejátszóval hogy játszol le Blu-Ray filmet???

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8334) Norbesz23455 válasza DM-Fan (#8333) üzenetére


Norbesz23455
tag

Az asztalim sehogy .. az sima DVD-t jáccik csak le... azért mondtam, mert nekem nem kellenek BLU RAY filmek....

[ Szerkesztve ]

(#8335) szasanyi válasza DM-Fan (#8333) üzenetére


szasanyi
félisten

Visszatérve a HDD cseréhez, még egy kérdésem volna, amiben neked már van tapasztalatod: vinyó csere után - adatmentés nélkül - az XMB beállításai, store beállítások és ID-k megmaradnak? :U

(#8336) Plutor válasza megsemmisito (#8330) üzenetére


Plutor
aktív tag

ár nincs kiírva. :(
Ez arra lesz jó,hogy a Psn-n vásároljak?Nekem nincs bankkártyám,ezért jó lenne.

(#8337) DM-Fan válasza szasanyi (#8335) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem, azok természetesen elvesznek, szóval nem úgy működik, mintha csak egy firmware update-et csinálnál. Mindent újra be kell állítanod. Teljesen szűz lesz a rendszer, mintha most vennéd ki a PS3-at a dobozból.

Én biztos ami biztos, elraktam az eredeti vinyót úgy, ahogy kivettem, így bármikor vissza tudom rakni és akkor (nyilván az aktuális firmware-frissítést végigcsinálva) visszaállna az az állapot, ami a kivételkor fennállt. Egy kvázi akkori backup állás megmarad így.

Igazából mindegy, mert ugye az ID-tulajdonságok (szerintem a trophy-k is) online tárolódnak, így gyakorlatilag csak a rendszerbeállításokat/fiókbeállításokat/játékmentéseket kell visszaállítanod, a letöltött tartalmak visszamásolása meg ugye nem létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8338) bwoay válasza Plutor (#8336) üzenetére


bwoay
nagyúr

pontosan arra lesz jó, és sokan várjuk. ugyanakkor linkelhetnéd, merre láttad :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8339) Vazallus


Vazallus
tag

Olyan PS3 feltöltőkártyát amúgy hol lehet venni?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#8340) Plutor válasza bwoay (#8338) üzenetére


Plutor
aktív tag

[link]

Én itt láttam,de még nem hívtam őket,mert nem tudtam mire való. :B
Gondolom az sem mindegy,hogy melyik felhasználó névvel jelentkezek be.
Van usa és eu-s is.Gondolom ez csak az amerikaihoz jó.

(#8341) cserry193 válasza Vazallus (#8339) üzenetére


cserry193
tag

Itt van USA,és EU accounthoz is kártya! :)
[link]

(#8342) bwoay válasza Plutor (#8340) üzenetére


bwoay
nagyúr

kool, thx.
boxnál tudom, miként működik, ott az accountod régiójának
megfelelő kártyát kell használnod, gondolom itt is úgy működik
(legrosszabb esetben csinálsz egy olyan accountot, ami
a kártyához kell, de akkor csak az alatt érhetőek a beszerzett dolgok -
mármint boxon így megy).

de ha ez indulgat, az egész jól hangzik számomra,
emiatt nem akartam beeszközölni egy kártyát,
így viszont sima ügy lesz végre mindkét gépen.

cserry:
ja, de EU régiós csak előrendelésre, árat meg nemigen közölnek az oldalon.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8343) BaliJack válasza megsemmisito (#8329) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Akkor ismételten leírom, hogy most már három olyan filmem van a PS3-on, aminek a fájlmérete nagyobb, mint 4GB :).

Sajnos, nem emlékeztem pontosan :B, és a fájlok méreteit most leírom:
4688MB, 7137MB, és az utoljára, a Mediatomb nevű program segítségével a hálózaton átmásolt fájl mérete 7941MB.
Átmásoltam korábban egy pendrive-on keresztül is egy filmet úgy, hogy az mkv2vob programmal pendrive "méretűre" szabdaltattam a szintén 7,9GB-os filmet, és a részek 3812MB-osak lettek.
Tehát a fájlrendszer képes megbírkózni a nagyobb fájlokkal is.

(#8344) megsemmisito válasza BaliJack (#8343) üzenetére


megsemmisito
tag

Ez a Mediatomb nevű progi megy windows-on is vagy csak Linux és Mac os-en? Meg még az érdekelne, hogy a nagy méretű filmeket milyen formátumra konvertálod, hogy menjenek a PS3-on?

PSN online ID: Tomasz84hun

(#8345) kisJack


kisJack
aktív tag

Találtam olyat hogy ps-upscaling, az mire jó? 720p-s játékkal néztem, arra gondoltam majd jól felskálázza, de nem történt semmi. :S

(#8346) Vazallus válasza kisJack (#8345) üzenetére


Vazallus
tag

Az kizárólag a PS2-es játékok alatt működő funkció,amelyeket 480p-ről tud felskálázni.

"Mr. Salieri sends his regards"

(#8347) kisJack válasza Vazallus (#8346) üzenetére


kisJack
aktív tag

THX!

(#8348) BaliJack válasza megsemmisito (#8344) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Úgy láttam, hogy windows-t nem támogat.
Esetleg Windows Media Player-rel meg lehetne próbálni a megosztást, és onnan átmásolni. A 11-es verzióban már működik a megosztás. Egy kis korábbi tapasztalat: itt és itt.

Szerk.: az mkv2vob progi automatikusan olyan formátumra alakítja át az mkv-s fájlokat, amit a PS3 már le tud játszani.

Nem-e lehetne-e egy hsz-ben :), mondjuk az elsőben ezeket a tapasztalatokat, leírásokat gyűjteni :)?

[ Szerkesztve ]

(#8349) Vazallus válasza cserry193 (#8341) üzenetére


Vazallus
tag

Kösz. :R

"Mr. Salieri sends his regards"

(#8350) neo-geo válasza BaliJack (#8343) üzenetére


neo-geo
aktív tag

A ps3-ra hálozaton akármekkora fájlt rá lehet másolni mivel akkor nem fat32-es, de usbről csak 4gigánál kissebb fájlok másolhatók.

PSN-ID:Putyesz-HUN

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.