Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) BaliJack válasza Versus82 (#8050) üzenetére


BaliJack
aktív tag

dombornyomott visa kell

Cáfolom a kijelentést: "réti" Visa Electron kártyám van, és tudtam vele vásárolni US Store-on :). Címmel nem foglalkoztam: a kamuval simán megy.
Szerintem a kártya hátulján levő 3-jegyű számsor lehet a mérvadó.

(#8052) Versus82 válasza BaliJack (#8051) üzenetére


Versus82
aktív tag

réti? nem mezei?:D akkor elég a sima visa is. számsor mindegyik kártyán van:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#8053) BaliJack válasza Versus82 (#8052) üzenetére


BaliJack
aktív tag

A mezei az olyan mezei :D.
Kedvenc szórakozásom az ilyen módosítgatás :).

(#8054) bwoay


bwoay
nagyúr

akkor javaslom, hogy kanyarodjunk vissza az eredeti problémához,
és erre keressünk valami megoldást

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8055) szasanyi válasza bwoay (#8054) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem lenne egyszerűbb, ha megvennéd neki? Ennyi empátiát igazán elvárhatunk egy moditól... :D

(#8056) Versus82 válasza bwoay (#8054) üzenetére


Versus82
aktív tag

már írtam hogy mastercarddal nem fog menni. egyebet nem mondhatok...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#8057) bwoay válasza szasanyi (#8055) üzenetére


bwoay
nagyúr

megvenném, csak nem jó a kártyám, azt írja ki, hogy not valid :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8058) szasanyi válasza bwoay (#8057) üzenetére


szasanyi
félisten

Hehe... ez jó volt. :D

(#8059) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Némi kihagyás után ma lett egy kis időm bekapcsolni a gépet és lám, 2.80-as firmware elérhető. Most húzom le.

Ahogy olvasom sok újdonság nincs benne, csak stabilitásnövelő. Talán a Trophy szinkronizáláson is javít valamit.

Ha már lett volna szó róla, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8060) Gebriel


Gebriel
veterán

(#8061) Def26 válasza Gebriel (#8060) üzenetére


Def26
félisten

Nem semmi. :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8062) he7edik. válasza Gebriel (#8060) üzenetére


he7edik.
addikt

A PS3-at már eladtad?

Égő szöveg a flém vázon

(#8063) Gebriel válasza he7edik. (#8062) üzenetére


Gebriel
veterán

Jah...

(#8064) EmThor válasza Versus82 (#8045) üzenetére


EmThor
addikt

USA Store - Visa Electron (is jó, speciel ez OTP-s)

UK Store - OTP AmEx Blue (3 hét még elkészül 6-7 ropi az éves költség, ha 45 napon belül visszarakod a róla vásárolt pénzt, nincs kamat, év végén egy összegben visszajár az éves költések 1%-a, csak vásárolni érdemes vele nem pénzt felvenni, letiltás\pótkártya 5 ropi körül van)

HK Store - azt mondják ide is jó az AmEx

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#8065) skylinelaca válasza EmThor (#8064) üzenetére


skylinelaca
senior tag

még jó hogy us store ba regeltem... bár még nemtom h mit vennék..

Üdv: Laca

(#8066) bwoay válasza skylinelaca (#8065) üzenetére


bwoay
nagyúr

tök mindegy, hova regisztráltál, csinálhatsz akár 4 fiókot is egyszerre.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8067) niyabinghi válasza Terrorista (#8036) üzenetére


niyabinghi
tag

Nem biztos, hogy netes vásárlásra is jó az a kártya.
Nekem úgy néz ki a dolog, hogy van egy alszámla, amihez kaptam egy internetes kártyát. CIB-nél így működ, kérdezz rá a banknál. Pár éve napokig tartó boci után derült ki, hogy lehet akármilyen kártya ha nem lehet vele neten vásárolni.

(#8068) bwoay válasza niyabinghi (#8067) üzenetére


bwoay
nagyúr

item:
X amount of ganja weed

select a payment method:
cash card

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8069) niyabinghi válasza bwoay (#8068) üzenetére


niyabinghi
tag

Most mé máá?
Niya nuh smoke herb.. :N

(#8070) Edgeri


Edgeri
senior tag

Érdekességképpen: Konzol game reklámok

Resitance 2 monster tetszik :DDD

Üdv, Edgeri

(#8071) alibaba78 válasza BaliJack (#8051) üzenetére


alibaba78
őstag

Sziasztok!
En ugy tudom, hogy a Mastercarddal csak europaban tudsz vasarolni. Visa kartyat pedig majdnem az egesz vilagon tudod hasznalni.

(#8072) Terrorista


Terrorista
senior tag

Egy monitor 1920x1200-as natív felbontásán hogyan jelenik meg pl. egy 1080p játék? A maradék 120 pixel fekete marad vagy vertikálisan megnyújtja a képet?
Valamint mi van a 720p-vel? Nem natív felbontáson az lcd képe ugye nagyon ratyi és eléggé hangulatromboló ha "mosott" a kép.

(#8073) szasanyi válasza Terrorista (#8072) üzenetére


szasanyi
félisten

1080p játék elég kevés van, úgy az 1080p gamekkel lesz a legkevesebb gondod. A 720p képet meg felskálázza a PS3 szvsz nem lehet nagyon rossz. Az elképzelhető, hogy észre lehet venni a különbséget, ha összehasonlítod a két egymás mellett lévő monitort/TV-t.

(#8074) niyabinghi válasza alibaba78 (#8071) üzenetére


niyabinghi
tag

Elvileg mindegy.

(#8075) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

HALI! Most állok egy PS3 vásárlása elött.. de van egy kis probléma ami nem hagy nyukton:D
Nah szóval van egy Asus VW221D-s monitorom ami 22" és nem HDCP-s vagy nem tom.. de sehol nem találok infot róla hogy az vagy nem .. nah mindegy:D a hátulján csak egy VGA csatlakozó van az lenne a kérdésem ha megevszem a PS3-mat ki tom kötni a monitorra ugy hogy veszek egy ien átalakítót ----->
[link]

És hozzá veszek egy ---->
[link]

Van HD tv-m is csak azt meg anyámék nézik és nem akarom lefoglani:D

a Hangot meg evvel akarnám kivezetni------>
[link]
Valahogy megoldható az is hogy ne a hangszóróra tegye ki hanem fülesre?
Vagy ez az egész elképzelés ugy sz*r ahogy van?
Előre is Thx a HELPET!
Csá all

[ Szerkesztve ]

(#8076) Norbesz23455 válasza Norbesz23455 (#8075) üzenetére


Norbesz23455
tag

Monitorom [link]

(#8077) roliii válasza Norbesz23455 (#8075) üzenetére


roliii
tag

persze rá lehet kötni így is , a fülesre a kérdésed , hangfalat hozzáteszed ahogy gondolod , és a hangfalhoz a füles-t.. :)) én nem Monitorhoz kötöttem .. hanem LCD HDMI TV-hez szóval szerintem úgy is jó lenne ahogy leírtad .. :D

(#8078) szasanyi válasza Norbesz23455 (#8075) üzenetére


szasanyi
félisten

High-Bandwidth Digital Content Protection egy, az Intel által létrehozott másolásvédelmi eljárás, amelyet HDTV jelek DVI vagy HDMI kábelen keresztül való továbbításánál, valamint D-VHS felvételek esetén alkalmaznak.
Sztem itt emiatt nem csatlakozó problémád lesz, amit könnyen áthidalsz egy közbetét darabbal. :( Én úgy tudom, hogy ez egy bonyolultabb technikai kérdés, vagyis csak HDCP kompatibilis megjelenítővel fog működni.

(#8079) DM-Fan válasza Norbesz23455 (#8075) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem sem működőképes így a dolog, HDCP-s monitor kell a PS3-nak. Szóval ezen ne is agyalj, marad a HDTV-re kötés HDMI -> HDMI kábelkapcsolattal.

A hangot nem értem hogy gondoltad így, de a PS3-ból ki tudsz hozni a hozzá mellékelt AV kábellel 2 db RCA-csatit, menüben beállítod és ez lesz a stereora lekevert jel, de arra számíts, hogy ez ugye line out, tehát nem érősített, így azt közvetlenül fülesre dugni nem tudod, tehát előbb erősítőbe, vagy aktív hangfalszettbe kell vezetned és abba tudod dugni a fülest (már az erősítőbe, illetve a hangfalszettbe).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8080) Norbesz23455 válasza DM-Fan (#8079) üzenetére


Norbesz23455
tag

És mi van oylan emberekkel akik 15"CRT-n nyomják ? láttam már vidit youtub-on ... sztem azok a monitorok még annyit sem tudnak mint ez az LCD:D vagy a régi tv-k esetében..pl 4-5 éveseken azokon is gamelnek..:D sztem azoknál is kell akkor valami HDCP technologia hogy legyen mert igy lenne logikus sztem de javítsatok ki ha rosszul mondom:D

[ Szerkesztve ]

(#8081) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

http://www.youtube.com/watch?v=1TBENAGViNQ itt egy vidi nem hsizem hogy HDCP-s:D

[ Szerkesztve ]

(#8082) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

Nha megvan mivel lehet CRT-n gamelni meg olyan monitorral ami nem tudja a HDCP-t:D HD FURY-t kell betenni ami átkonvertálja a jeleket és igy a monitor meg tudja jeleníteni..
Tudja valaki hol lehet ien szart szerezni?:D

(#8083) szasanyi válasza Norbesz23455 (#8082) üzenetére


szasanyi
félisten

Annyiba, hogy ne érje meg megvenni. Itt azt írják 120-140 euro... teljesen baráti. :D

[ Szerkesztve ]

(#8084) DM-Fan válasza szasanyi (#8083) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Abszolút. Annyiból HDCP-s egy monitor is kijön lassan.

Get Moded!

(#8085) Norbesz23455


Norbesz23455
tag

CSak ezt a monitort 2 hónapja vettem..... nincs semmi trükk ezen a Furyn kivül?mert ahogy látom csak külföldön lehet kapni.. de akkor minek vannak DVI átalakítók?:D a mostani VGA-k is kompatibilisak a monitorommal.. sztem PS3-nak is a VGA-ja adja a képet (bár nem értek anyira hozzá)

(#8086) szasanyi válasza Norbesz23455 (#8085) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem érted mi a lényeg? A HDCP egy másolásvédelmi eljárás, amit a monitornak tudnia/ismernie kell, különben nincs kép! Nem a csatlakozó a lényeg itt... ez van. Mondjuk a nem túl régi vásárláskor gondolhattál volna előre kicsit.

(#8087) Bomc


Bomc
aktív tag

Van valamilyen progi PS3-ra amivel gameplay videóket tudnék felvenni játékokból?

(#8088) szasanyi válasza Bomc (#8087) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem tudok ilyenről. Valami olyasmiről volt szó korábban - az egyik firmware frissülés kapcsán -, hogy screenshot készítését lehetővé teszi. Én ilyet sem találtam, azóta meg nem is hallottam hasonlóról sem. :( De hátha lesz vki, aki tudja azt, amit én nem.

(#8089) |kisbandi| válasza Def26 (#8012) üzenetére


|kisbandi|
tag

Az előző alkalommal még nem tudtam részletekkel szolgálni, most viszont találtam egy kis összefoglalót a YDL 6.2 újdonságairól. - [link]

(#8090) DM-Fan válasza Norbesz23455 (#8085) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A DVI -> VGA átalakítókat VGA kártyákhoz szokták adni (illetve amelyikhez nem adnak, azokhoz vehetsz külön is) abból a célból, hogy ha valakinek csak D-Sub csatlakozást tud a monitorja, az is tudja használni az új VGA-kártyájával, ugyanis egy ideje már jellemzően 2 darab DVI csatlakozó kerül a videokártyákra. Mivel a PS3 nem kapott sem DVI, sem D-Sub kimenetet, ezért két opciód van megjelenítőre kötés szempontjából:

- használod a hozzá kapott AV-kábelt és ennek segítségével kompoziton (1 db sárga színű RCA) kötöd hozzá a TV-dhez -> mondanom sem kell, hogy milyen szar lesz a képe
- HDMI-n keresztül kötöd az ezt fogadni képes eszközre (pl. plazma/LCD TV-re, HDCP-s monitorra).

A HDCP-nek pont az a lényege, hogy a HDMI-n keresztül kiküldött jelet kódolja másolásvédelmi okokból. Ezért nem lehetséges a PS3 által kiadott jelet átnyomni DVI-ra, majd onnan D-Sub-ra, hogy azt a monitorodhoz köthesd. Ezen felül, ha működne is, alapvetően szerintem erős minőségromlással is számolhatnál a digitális jel analóggá való degradálásakor, pont a HD-konzol lényegét veszítené el így a dolog.
Ha a monitorod HDCP-s, akkor az említett HDMI -> DVI csatlakozóval össze tudod kötni és gyönyörűen meg is jeleníti a PS3 képét.

Szóval egyéb lehetőségként felmerülhet, hogy még most, újonnan, korrekt áron eladod a monitorodat és - ha már nem gondolkodtál előre - veszel egy HDCP-képes monitort helyette.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8091) roliii


roliii
tag

szerintem menne a monitoron normálisan , bár én mondtam , nekem LCD TV-hez van kötve , de nem tudom h neked milyen TV-d van , de szerintem ha teheted akkor TV-vel jobban jársz.. :)) ha pedig maratsz a monitoros verziónál , akkor szerintem működni fog , mert más is játszik monitoron , de hogy az milyen azt nem tudom .. :D

(#8092) DM-Fan válasza roliii (#8091) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Jaj, légy szíves ne nyilatkozz ilyen magabiztosan olyasmiről, amiről halvány fogalmad sincs, mert megveszi szerencsétlen a PS3-at és csak les majd, hogy nem megy a monitorán. Persze, hogy más is játszik monitoron, de épp ezt magyarázzuk tegnap óta szasanyi-val, hogy azok HDCP-s monitorok és az övén nem fog menni. Nem találgatni kell, hanem utánaolvasni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8093) Def26 válasza |kisbandi| (#8089) üzenetére


Def26
félisten

És ebben alairásban benne vannak a codekek szerinted? Én nem látok semmi hasonlót...
Ahogy nézem, szebb lesz, gyorsabb, de kodekekkel ugyanugy b@szakodni kell.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8094) bwoay válasza DM-Fan (#8092) üzenetére


bwoay
nagyúr

az utánolvasás nem növeli a HSZ-ek számát. amúgy jó lenne.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8095) BaliJack válasza Def26 (#8093) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Eddig két Linux disztribúciót használtam/használok: openSUSE és Ubuntu. Mindkettő esetében a codec-eket telepíteni kellett, alapból nincsen bennük.

A Yellow Dog oldalán csak annyit találtam, hogy alapvető codec-ek benne vannak.
Az openSUSE is használható PS3-on, ez is egy sokoldalú Linux, elég jó támogatással.

[ Szerkesztve ]

(#8096) Norbesz23455 válasza DM-Fan (#8092) üzenetére


Norbesz23455
tag

Ha netán be tudnék szrezni egy régebbi tv-t (nem HD-t sima TV-t)kb 3-4 éveset akkor azon gond nélkül menni fog ? vagy ahoz is ez a szar kell?
Meniyre lenne szar a képe? feltűnően? szelemkép?:D
Ezt venném hozzá [link]

[ Szerkesztve ]

(#8097) BaliJack válasza BaliJack (#8095) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Kiegészítés: alapvető codec-ek természetesen vannak benne, legfőképpen olyanok, amiknek a licencelése szabad.
Itt egy lista a gstreamer plugin-okról, ezek felelnek a lejátszásokért. Ha jól legörgetsz az oldal alja felé, akkor találsz egy olyat, amelynek gstreamer plugins-ugly a neve, és ebben van benne az mp3 pl.

Általában a base és a good van telepítve, ezek megvannak a Yellow Dog 6.2-esben is, ahogy néztem. Ezek viszont nem tartalmaznak olyanokat, amikre - gondolom nektek is szükségetek lenne :). Ezért lehet, hogy egy openSuse jobb megoldás lenne :).

(#8098) Norbesz23455 válasza Norbesz23455 (#8096) üzenetére


Norbesz23455
tag

Nah van valami amit nem értek:D most te azt mondod nem megy HDCP- néllkül:D a Golemkonzolnak irtam egy emalit... és megkérdeztem... azt mondják meg lehet oldani azal DVI kábelekkel amiket linkeltem

(#8099) DM-Fan válasza Norbesz23455 (#8096) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ha egy régi TV-re kötöd 1 db RCA kábellel, akkor nem is érdemes HD-konzolt venned, mert pont a lényege veszik el: kiábrándító lesz a képe. Nagy eséllyel zajos lesz, itt-ott eltérő fényerejű sávok fognak mászkálni benne, amit főleg fekete és fehér háttereknél fogsz észrevenni, nem lesznek kontúrosak a karakterek, már a menü is nagyon gázul fog kinézni, arról nem beszélve, hogy a játékok ugye max. csak valami 576i felbontásban futnának, vagy még annál is gyérebben. Szóval ez felejtő, akkor már inkább azt mondanám, hogy olyan TV-t vegyél, ami képes legalább RGB-t (komponenst) fogadni és vegyél a PS3-hoz egy ilyet:

PS3 AV-Component Cable

Ezzel azért nagyságrendekkel jobb képet tudsz elérni és azért a jobb CRT TV-ken már kell lennie komponens (vigyázat, nem kompozit!) RGB-bemenetnek.

Ha a gólemkonzolos srácok ilyen jól képzettek ideológiailag, akkor hallgass rájuk és vedd meg, aztán lesz ami lesz! Én is azt mondanám, ha konzolüzletem lenne és épp azon vacilálnál, hogy elvigyél-e egy 90 eFt-os gépet, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8100) Norbesz23455 válasza DM-Fan (#8099) üzenetére


Norbesz23455
tag

És ha veszek egy ien RGB fogadására képes TV-t akkor a kép egy fokkal jobb lesz?
Gondolkodtam Boxon is csak avval 1 gond van hogy a forumok minden 2. hozzászólása az hogy 3Ledes a gépem, meg E74-es hibával elszállt:D igy a PS3 tünik a legstabilabbnak..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.