Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) KERiii


KERiii
tag

Pár helyen olvastam a PS3 Frame limitjéről. Igaz hogy a legtöbb játék 30 fps re van korlátozva? ÉS ez észrevehető, vagy zavaró tényező?

(#9652) bwoay válasza skylinelaca (#9645) üzenetére


bwoay
nagyúr

és miről küldte? egy ilyenről? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9653) Rebell


Rebell
senior tag

Még lenne 1 kérdésem.

Van különbség a Ps3 60Gb (ami viszi a Ps2 gameket is) és a 80Gb-os verzio között?

Volt vmi alakitás a két gép között, (Chip egyebek) kinézetre ugyanolyan?

Érdemsebb megvenni a 60 Gb-os Ps3-at vagy nem nagyon fogok Ps2 játékkal játszani?

Ja és van vmi különbség az Europai PS3 és az Angol Ps3 között?

Thx a válaszokért.

(#9654) DM-Fan válasza Rebell (#9653) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Itt javaslom átböngészni:

Wikipedia - PS3 Model Comparsion

Ez a legáttekinthetőbb táblázat a PS3 variánsokról.

Mondjuk ebben a táblázatban a CPU és GPU csíkszélessége nincs benne, de följebb görgetve megtalálod, hogy mikor lett a 90 nm-ből 65 nm.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9655) DiVaD válasza Edgeri (#9650) üzenetére


DiVaD
senior tag

Igen :D Töröltem a faszba...:D

(#9656) skylinelaca válasza bwoay (#9652) üzenetére


skylinelaca
senior tag

aztaaaa , ez tuti h csak a japóknál van... meg esetlen usa... szép nagyon

Üdv: Laca

(#9657) MrPG8 válasza Rebell (#9653) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Nincsen különbség. 3 régió van:
1. NTSC America
2. PAL europe
(3. asszem Japan)

(#9658) DiVaD


DiVaD
senior tag

ps store
Ezt már tapasztalta valaki (5. és 8. hozzászólás) ?
Fasza ha ez igaz, mert karikor akartam pár játékot venni (hátha akkor akciósak lesznek).
Bár eddig én semmi ilyet nem tapasztaltam.

(#9659) skylinelaca válasza DiVaD (#9658) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ez lehet kártya függvénye, de nekem Visa Electron kártyával, amerikai regisztrációval bármit enged vásárolni...

Üdv: Laca

(#9660) DiVaD válasza skylinelaca (#9659) üzenetére


DiVaD
senior tag

dettó. :U

(#9661) Paarthurnax válasza MrPG8 (#9657) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Három "régió" van, de a japán is NTSC! A három különböző a PAL, NTSC és a SECAM, de ez utóbbi nem érdekes PS3 szempontjából.
Nekem egy japán 60GB-os PS3 van és viszi rendesen a PS2 játékokat is.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#9662) Rebell válasza Paarthurnax (#9661) üzenetére


Rebell
senior tag

És az NTSC Gép viszi a PAL-os jvagy secam -os játékokat?

(#9663) szasanyi válasza Rebell (#9662) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen.

(#9664) Paarthurnax válasza Rebell (#9662) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

SECAM típusú nincs csak PAL vagy NTSC. PS3-hoz bárhol a világon vehetsz játékokat, csak arra kell figyelni, hogy a BR meghajtó régió függő ugyan úgy mint a DVD lejátszók. Nem mintha nagy nyűg lenne manapság, de ha rendeltem BR filmet akkor azt vagy a japán vagy az amerikai Amazonról tettem.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#9665) Drapedro


Drapedro
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este szétnéztem a sore-on, és félálomban megakadt a szemem egy szofteren, amely mintha képes lenne játszhatóvá tenni Ps2 játékokat ps3-on (némi korlátozással, pl. 40 gb-s ps3-ra nem ajánlott). Ez vmilyen szoftveres emulátor? Próbálta már valaki közületek?

(#9666) nemethjoc


nemethjoc
csendes tag

Hellósztok!

Lehet hülye kérdés, de megkérdezem.
Mikor vettem a ps3-m egy boltbol használtan, akkor azt mondta a srác, hogy még vn rá Sony garancia, csak nem tudja mennyi, de ezt meg lhet nézni valahol a neten. Tud erről valaki valamit? Mert már régebben is hallottam erről, mikor az első ps3-m vettem
(ez már a harmadik :) )
Ha valakinek volna erről valami infója, hogy hol lehet megnézni, megköszönném.

PSN_id: nemethjoc

(#9667) skylinelaca válasza nemethjoc (#9666) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Hát figyelj, sztem annyi a gari amennyi a garipapíron van... Garipapír nélkül nemhiszem h bárhol is szóbaállnak veled (ingyen legalábbis) Gari lehet h volt rá, de érvényesíteni...

Üdv: Laca

(#9668) nemethjoc


nemethjoc
csendes tag

akkor az hülyeség, hogy szériszám alapján meg lehet nézni a neten mennyi gar van még rá a sony-tól?

PSN_id: nemethjoc

(#9669) skylinelaca válasza nemethjoc (#9668) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Nekem egyedül az Apple nél van ilyen tapasztalatom h garilevél nélkül is elfogadják az eszközöket, mert ők meg tudnák nézni serial alapján is... én nerég beszéltem egy konzolboltossal aki azt mondta h garilevéllel érvényesíthetem csak. Azt h a neten megtudod e nézni arról még nem hallottam de ha meg is tudnád akkor sincs belőle garileveled.

Üdv: Laca

(#9670) nemethjoc


nemethjoc
csendes tag

Szomoru!

Amugy mennyiért lehet most eladni egy Fat 40Gb-ost?

PSN_id: nemethjoc

(#9671) AXisBOLD válasza nemethjoc (#9666) üzenetére


AXisBOLD
addikt

3. gép :Y, mit csinálsz velük? vagy csak gyüjtöd? :)

Aurea mediocritas

(#9672) nemethjoc válasza AXisBOLD (#9671) üzenetére


nemethjoc
csendes tag

Az elsőt elcseréltem egy Xbox360-ra, gondoltam kipróbálom azt is, de elkapott a hányinger tőle a ps után, majd elcseréltem egy ps3-ra, azt meg eladtam, mert kellett a zsé, ezután vettem a mostanit. De gondolkozok, hogy el kellene dni ezt is. (megint péz hiány :) )

PSN_id: nemethjoc

(#9673) skylinelaca válasza nemethjoc (#9672) üzenetére


skylinelaca
senior tag

azta fanatikus gyűjtőt :) mondjuk nekem is ez a 2. ps3...

Üdv: Laca

(#9674) kisJack


kisJack
aktív tag

Nincs esetleg valakinek a birtokában MGS4, amitől hajlandó lenne megválni? Cserélném Killzone 2-re, de kp-s vétel is érdekel!

Üdv.

(#9675) user137


user137
őstag

Sziasztok!

PCsként lassan kacsintgatok a konzolok felé. A koncepcióm az lenne, h a PC-t downsize-olni egy ultracsendesre, h net+email elmenjen róla, és venni mellé egy konzolt, ami UPnP-n filmet játszik le, DVD-t néz meg amin el lehet játszogatni is, ha épp kell. Csak erre fenntartani egy drága PC-t pénzkidobásnak találtatott.

A PS3 vs XBox360 vitában a segítségeteket kérném 1-2 dologgal kapcsolatban (nem meggyőzni kell):
- teljesértékű médiacenter-e a PS3 (mínusz live TV persze)? Használható-e a zenelejátszó (a Windows Media Center nem az igazi), hozzá lehet-e kapcsolni utólagos fejlesztéseket, webrádió, youtube csatorna plugin, ilyesmik... ?
- a játékokat venni kell, erre már rájöttem, ez az egyetlen hátrány(?), viszont biztonsági másolatokat lehet-e készíteni róluk? Minden game blueray-en érkezik? Másolhatóak a korongok egy másik blueray discre?
- a vinyót ki lehet-e cserélni nagyobbra a kapacitás növelése érdekében (habár külső storage-on van minden egyelőre)? Vinyóhalál esetén ki lehetne cserélni a vinyót nem-sony-logózottra?
- az játékok online részei ingyen vannak tényleg? semmi előfizu nem kell (vö: XBox live)?
- a webböngésző mennyire használható azon kívül, h van? 1-2 gyors emailre/receptre elég? Könyvjelzők, flash, ilyesmik támogatottak?
- zaj? Az új gép állítólag csendesebb, a régi hangos volt? lehet bekapcsolt gép mellett halk komolyzenét hallgatni pl? (a szgépemben 1db 90mm-es venti van kis fordulaton, de engem az is zavar ;))
- bolt? hol lehet venni, ahol nem akkora tahók, mint a westend sony boltban és elviselik egy ideig, ha hülyeségeket kérdezek? :)

Bármi segítséget megköszönök.

[ Szerkesztve ]

(#9676) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Hali!

Valakit érdekel egy eladó Batman?

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#9677) PhoenixK válasza user137 (#9675) üzenetére


PhoenixK
őstag

Amire hirtelen tudok válaszolni:

"- a vinyót ki lehet-e cserélni nagyobbra a kapacitás növelése érdekében (habár külső storage-on van minden egyelőre)? Vinyóhalál esetén ki lehetne cserélni a vinyót nem-sony-logózottra?"
Igen, ki lehet cserélni. 5400 RPM-esre érdemes, a mienkbe egy 250GB-os WD-t tettünk.

"- az játékok online részei ingyen vannak tényleg? semmi előfizu nem kell (vö: XBox live)?"
A PSN használata ingyenes, az online játék szintén.
Sok ingyen letölthető tartalom van, a store-ról való vásárlásról volt már szó párszor
Összegyűjtve

"- zaj? Az új gép állítólag csendesebb, a régi hangos volt? lehet bekapcsolt gép mellett halk komolyzenét hallgatni pl? (a szgépemben 1db 90mm-es venti van kis fordulaton, de engem az is zavar"
A mienk egy 40GB-os CECHJ, nincs gond a zajjal, pedig "allergiás" vagyok rá

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#9678) DiVaD válasza user137 (#9675) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szia!
Amire tudok,válaszolok:
Media center: avi, wmv támogatott gyárilag, de pl. ha MKV-t akarsz lejátszani, akkor kell egy program, amit a Pcn kell elindítani, és az streamingeli a videót a psre.
Minden PS3 játék BR-en érkezett eddig, és gondolom később se változtatnak ezen. A másolás passz, de lejátszani nem fogod, az is biztos. :U
A vinyó csere könnyen megy, bármilyen 2,5"-os SATA HDD belemegy.
Böngésző: flash nincs, de pl. gmail meg még az expekt is bejött nekem azon rendesen. De pl. az iwiw és a youtube nem. De pl. ha csak egyszerűbb honlapokat akarsz nézni, arra jó szvsz.
Az Online játék ingyenes, meg a demók letöltése, de pl. egy COD5 mappack-ért itt is fizetni kell. De vannak ingyenes DLC-k is, pl. Batman vagy Mirror's Edge extra pályák meg ilyesmik (természetesen ezekhez kell a full játék is).
Hát a zaj egy szubjektív dolog szerintem. :U De pl. ha nyitva vagyok a szekrényt amiben van, akkor max. a meghajtó hangját hallom kb. ha arról játszok, ha vinyós játékot tolok, akkor kb. semmi. Nekem a régi FAT verzióm van, nem tudom slimmel mi a helyzet ilyen téren.
Boltot nem tudom, Én is haveromtól vettem. :B

szerk: Na végül egy COD5 lett nekem Batman helyett. :B Eddig nagyon bejön. :)

[ Szerkesztve ]

(#9679) megsemmisito válasza user137 (#9675) üzenetére


megsemmisito
tag

Szeva!
-,,hozzá lehet-e kapcsolni utólagos fejlesztéseket, webrádió, youtube csatorna plugin, ilyesmik... ?''
Nem lehet módosítani a zene illetve videó lejátszót semmilyen bővítéssel.
-ki lehetne cserélni a vinyót nem-sony-logózottra?''
Nem Sony logós vinyó van a PS-ben hanem Seagate Momentus (legalábbis nekem az volt) és ki lehet cserélni bármilyen 2.5 colos vinyóra.
-Bolt, szerintem a platinumshop elég normális kis bolt.

9678-DiVaD -érdekes, nekem youtube megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

PSN online ID: Tomasz84hun

(#9680) user137 válasza DiVaD (#9678) üzenetére


user137
őstag

köszönöm a válaszokat mindenkinek.

viszont a PC-ről streamelni PS-re az a fából vaskarika esete, ennyi erővel egyből a monitorra is rakhatnám PC-ről. :) Kodekeket (DivX, stb) tud a Ps3, vagy csak azokat támogatja, ami ipari szabvány (WMV, MPEG1-2-4)?

(#9681) skylinelaca válasza user137 (#9680) üzenetére


skylinelaca
senior tag

szia! Divix et problémamentesen játszik le, akár vinyóról cdről vagy pl pendriveról!

Üdv: Laca

(#9682) MrPG8


MrPG8
aktív tag

Hello!
Ma éppen rámentem amerikai store-ra és kiírja, hogy nem elérhető a régiómban. Ezt nálatok is kiírja?

(#9683) anjani182 válasza MrPG8 (#9682) üzenetére


anjani182
őstag

Igen, nemtudom mi van, regisztrálni sem enged újat :O KO minden nálam is :W

mod: örülök hogy más is tapasztalta ezt, ezek szerint nem egyedi hiba.

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9684) skylinelaca válasza anjani182 (#9683) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nekem is US regem van de nekem bejön a store....

Üdv: Laca

(#9685) DM-Fan válasza user137 (#9680) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A webböngésző szerintem elég korrekt. A Youtube speciel nekem is megy rendesen, eddig minden firmware-rel tökéletesen ment, de amúgy asszem fw v2.80-tól fölfelé van is erre szignált alkalmazás (amit nem használok és inkább web-alapon nézem a videókat). A flash-es oldalakat el kell felejteni (egyelőre, de szerintem ez későbbi firmware-rel változhat még), meg néha előfordul, hogy besokall a böngésző és kilép, de amúgy szerintem korrektül használható és kontrollerrel is elég jól navigálható.

A zenelejátszó alkalmazás szerintem korrekt, playlist-ezhető, animált háttér behozható, így nem ég be semmi a TV paneljébe, informatív.

Vinyót olyat teszel bele, amilyet akarsz, nekem jelenleg egy 250 GB-os WD figyel benne, gyárilag egy 40 GB-os Seagate volt benne, de két hét után kicseréltem, hogy elférjenek az általam gyakran hallgatott zenék a vinyón. Lényeg, hogy 2,5"-os laptop vinyó legyen, 5400 RPM fordulattal és SATA csatolófelülettel.

Az enyém (2008-as modell, 40 GB-os) abszolút nem hangos, csak nagy melegben fordult elő párszor, hogy jobban pörgette a ventilátort, de alapvetően nagyon csendes.

PC-ról PS3-ra filmet stream-elni abszolút nem hülyeség, nekem pl. a nappaliban van a tekintélyes méretű plazma, amire a PS3-at kötöttem, a PC-m meg egy kisebb szobában, így annak rákötése a plazmára igen macerás lenne a kábelezés miatt. E helyett WLAN-on keresztül stream-elem a HD-anyagot a PS3-nak, ami gond nélkül megjeleníti a plazmán és egy darab kábel nincs sehol. Nagyon is van létjogosultsága, nagyon kényelmes.

Boltnak én a hivatalos helyeket javaslom (pl. Sony, 576 kbyte, esetleg valamelyik multi pl. MM, EW, STN, ha akcióban adja). Ott tuti, hogy újat kapsz és tuti a garancia is, árban is korrekt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9686) MrPG8 válasza skylinelaca (#9684) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Lehet neked a PSed is 1 amerikai... :)

(#9687) DiVaD


DiVaD
senior tag

Nekem is bejön az usa store.
A youtube tényleg bejön, én mondtam rosszul. :B

(#9688) skylinelaca válasza MrPG8 (#9686) üzenetére


skylinelaca
senior tag

áh, ha lenne is ilyen régió korlát akkor azt amúgy is sztem ip alapján nézné mint a vidzone alkalmazás. :)

Üdv: Laca

(#9689) nike_


nike_
addikt

Jön valaki egy Uncharted 2 multit? Aki akar, vegyen fel barátnak és toljuk :)

(#9690) TeeBeee válasza DM-Fan (#9685) üzenetére


TeeBeee
tag

"PC-ról PS3-ra filmet stream-elni"

Ezzel kapcsoladban lenne pár kérdésem, gondom. A windows media playerben megosztom a mediafájlokat. Video, Zene , Képek könyvtárak vannak, amiket ezek után lát a PS3. De a gondom ezzel csak az hogy nekem egy másik vinyón van a tömérdek film és azokat hogy látom ps3-on? Nem lehet itt winfoson belül beállítani hogy ne ezeket a mappákat ill. c meghajtót mutassa, hanem más vinyót, tetszőleges könyvtárral?
Vagy erre ott van a PS3 Media Server? Ezzel csak az a bajom, hogy valamilyen oknál fogva kb 0 sebességgel másolok ps3-ra és a filmeket meg el sem tudja inditani, mert csak tölt és tölt...
Míg a win media playeren keresztül a Video mappában lévő (mert kiprobáltam) filmet gond nélkül játsza. De pár napja a PS3 Media Serverrel sem volt semmi gond, hiszen másolgattam, filmet néztem minden probléma nélkül.

(#9691) skylinelaca válasza TeeBeee (#9690) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Nekem megy a media server prgram de kipróbáltam h mien a Media playeres is. Megosztásban be lehet állítani h megy mappákat ossza meg. Bár én biztonság kedvéért még intézőben is megoszthatóvá tettem a mappát amit akartam (jobb klikk- megosztás...) ps3 meg is találta amit megosztottam de sajnos egy csomó más mappát is ami teljesen felesleges és még csak be sem állítottamm azokat... Nekem a PS3 Media Server - a Java-s progi - jobban bejött erre a célra..

Üdv: Laca

(#9692) DM-Fan válasza TeeBeee (#9690) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ahogy skylinelaca kolléga is elmondta, teljesen tetszőlegesen beállítható Windows Media Player-ben, hogy mely mappákat akarod megosztani.

De én is sokkal inkább ajánlanám az ingyenesen letölthető PS3 Media Server progit a stream-elésre, mert még konvertálni sem feltétlen kell vele a konténerformátumokat sem, ha elég erős a géped, akkor megy real-time is.

Get Moded!

(#9693) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Aki nem viszolyog a Platinum kiadványoktól (nekem speciel nincs bajom velük), azzal közlöm, hogy a multiknál (MM, STN) halmokban áll a Star Wars - The Force Unleashed játék a polcokon 6.990 Ft-ért. Az 576 kbyte-okban is láttam, de érdekes módon ott 7.990 Ft- volt.

Ennyiért ajándék, nagyon príma játék.

Get Moded!

(#9694) TeeBeee válasza DM-Fan (#9692) üzenetére


TeeBeee
tag

Oké akkor a PS3 Media Server-t fogom eröltetni. Amikor először kipróbáltam (1 hete) minden ment hibátlanul, ám 2 napja kakukk. Lehet egy router restart, vagy a PS3-on egy network újraállítás majd segít neki, majd megnézem holnap. Valamit muszáj csinálni vele, mert nem akarok 10m HDMI kábelt venni, a sz.gépem meg elég erős erre a célra...gondolom. :)
Köszi a válaszokat.

(#9695) AXisBOLD válasza DM-Fan (#9693) üzenetére


AXisBOLD
addikt

én most a lost planet 2 co-op demot szedtem le és valami kib...... jó. meg a batman se rossz, de ez a LP2 :N nemigaz mennyire eltalálták, graf is jó, gameplay is. nálam most ez a favorit!

ja meg shift-grid-gt5p hármasból nekem egyelőre a sorrend 1. grid, 2. gt5p, 3. shift. nem akkora dobás az új nfs mint ahogy beharangozták(a teljes képhez hozzátartozik hogy shift és grid-ből demókat próbáltam). de ez az LP2 :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#9696) Siera válasza DM-Fan (#9693) üzenetére


Siera
senior tag

hehe :)
Valóban kihagyhatatlan ajánlat,de én inkább az inFamous-t venném emg 20990 ftért az MM-ben

Viccen kívül én spec. nagyon háklis vagyok arra,hogy a tok szép,nem agyonkopott legyen.Kiskönyve meglegyen.Ne legyen karcos a lemez.A sárga borító nem fér bele nekem,de hát embere válogatja.Ami nagyon nem tetszik még,az az új PS3 felirat a jövőben érkező játékokon.Lásd GoW 1-2 Pack.Szerintem az eredeti tök korrekt volt,nem tudom minek kell variálni :F

(#9697) AXisBOLD válasza Siera (#9696) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Ez puszta marketing. Most már mindenhol csak a jobb oldali lesz:

Aurea mediocritas

(#9698) DM-Fan válasza Siera (#9696) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Engem speciel egy PS3 játéknál a tok érdekel a legkevésbé (a lemez szitázása meg annál is kevésbé). Mondjuk DVD-gyűjtő vagyok, és ott én is megnézem, hogy milyen kiadást veszek (pl. ha egy kiadványból nem csak sima műanyag tokos van, hanem digipack-os széthajtogatós, akkor tuti utóbbi veszem, ha a film érdemes arra), de PS3 játéknál oly' mindegy: ott vannak egy sorban a polcon, totál hidegen hagy, hogy egyiknek sötétszürke, másiknak világosszürke a tokja, a borítót meg úgysem látod, csak az élét, mivel sorba vannak állítva, a lemezt meg addig látod, míg kiveszed a tokból és beteszed a gépbe. A kisfüzet meg ugyanaz mindkét kiadványban.

Persze ettől függetlenül én is inkább veszek egy használt, ámde megkímélt első kiadást, mint platinumot, ha találok olcsón és elérhető közelségben, de most épp nem volt normális vétel, meg nem is volt kedvem rohangálni, ez viszont kéznél volt és ennél olcsóbban használtban sem kaptam volna meg. Amúgy én sem dúskálok platinum kiadványokban, ez a harmadik, de szerintem ettől függetlenül korrekt dolog és tudnám támogatni, hogy a játékok nagy része jusson el erre az árszintre egy évvel a megjelenés után, mégha ez is az ára, hogy kicsit változik a külső.

Get Moded!

(#9699) revezehun


revezehun
tag

Hello!Azt szeretném kérdezni hogyha Amerikábol rendelek PS3-at mennyibe kerül a kiszállítás ide Magyarországra? PLS példát is ;)

Előre is kösz :R:R

[ Szerkesztve ]

(#9700) ricsosz


ricsosz
csendes tag

Hello valaki nem tudja hogy miért nem indul el a ps3 mamon az uncharted 2 beta valami esrb-ét ki ír. Előre is kössz :R :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.