Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) DM-Fan válasza AXisBOLD (#9099) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, ez nem túl biztató. Ennek nem kéne így lennie. Lehet, hogy megy valami letöltés a háttérben és addig nem kapcsol ki, amíg véget nem ér? Mondjuk ezt furcsállnám, nem tudok ilyen feature-ről. Inkább nyomd le a főkapcsolót is. Áramtalanítsd teljesen, majd próbáld újra.

Get Moded!

(#9102) skylinelaca válasza AXisBOLD (#9099) üzenetére


skylinelaca
senior tag

teljesen kikapcsolt a gép? tehát a gép elején a led piros?

Üdv: Laca

(#9103) AXisBOLD válasza DM-Fan (#9101) üzenetére


AXisBOLD
addikt

áramtalanítottam kétszer is, mikor visszakapcsoltam a főkapcsolót akkor nem világított. viszont ha bekepcsoltam a gépet és utánna ki, akkor megint ment benne valami és villogott a wifi.

aztán gondolkodtam hogy mit változtattam meg tegnap óta és eszembe jutott hogy ma kipróbáltam a remote play-t a psp-vel....kikapcsoltam a beállításoknál az a valami érzékelést vagy mit és most rendesen kikapcsol.

lehetett emiatt ez a wifis jelenség :F vagy nincs összefüggés?...bár nagyon úgy tűnik!

(#9102) skylinelaca: igen, úgy volt.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#9104) skylinelaca válasza AXisBOLD (#9103) üzenetére


skylinelaca
senior tag

hmm, ez érdekes, lehet attól van mert elvileg wifin keresztül megy a remote dolog, vagy tévedek? :F én is próbáltam már de nekem nem is sikerült a dolog , remélem h ettől van ez neked!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9105) Gebriel válasza skylinelaca (#9104) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem tévedsz :N

(#9106) AXisBOLD válasza skylinelaca (#9104) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen én is erre gondoltam.

nekem összejött. a psp képernyőjén láttam a ps3 képét és ilyenkor a tv elsötétült. minden ment vele csak játékok nem. még nem jöttem rá hogy ez mire jó, de az biztos hogy látványos.

köszi, én is remélem hogy ettől volt!

Aurea mediocritas

(#9107) Gebriel válasza AXisBOLD (#9106) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem tudod :F :Y
Neee mááááá :DDD ;)
Arra jó, hogy ha elmész valahova és van ott net a PSP-den keresztül használhatód a medi file-kat.

(#9108) skylinelaca válasza Gebriel (#9107) üzenetére


skylinelaca
senior tag

PSP-n keresztül nézhetem a filmjeimet amik a ps3 mon vannak, akárhol? vagy ennyire nem komoly?

Üdv: Laca

(#9109) AXisBOLD válasza Gebriel (#9107) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jolvanna :DDD

nagyon komoly. és gondolom ilyenkor kevesebbet is fogyaszt, mert csak annyira kell mennie, hogy a vinyót el lehessen érni neten keresztül.

egyébként hülye voltam, mert mikor először kapcsolt ki ilyen furcsán, egyből áthúzott az agyamon hogy a psp-hez kellene nyúlnom, de inkább bepánikoltam és áramtalanítottam a gépet :C :W .

skylinelaca: gondolom azért divx-et nem fogja lejátszani, de képek, zenék, mentések, egyéb filek játszanak. bár ha a psp-nek megfelelő formátumban lennének a ps3-on a filmek... :U

Aurea mediocritas

(#9110) DiVaD


DiVaD
senior tag

Nem tudom, hogy kit erint, de azert leirom:
Tehat az volt, az aggodalmam, hogy a TVm nem tudja rendesen az NTSC-t, de mivel vasarolni csak az USA store-bol tudok jatekot es van amibol nincs demo...igy max. megveszem arra az idoszakra amikor lesz HDTVm. :D
Amiket eddig vettem:
Burn Zombie Burn: Tokeletes.
WOLF 3D: Vibral a kep egy ido utan eleg zavaroan, de nalam meg elviselheto szinten van.
Worms: Tokeletesen megy, nincs vibralas.

Wolf of the Battlefield: Commando 3 megvan valakinek? Az is bejon, csak most mar nincs egy vasam se. :( :DDD

(#9111) MAXIMIZE válasza skylinelaca (#9108) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Mindent lejátszik a PSP, amit a ps3 illetve itt is a ps3 játssza le, csak kiküldi a psp-nek, viszont a játékokat sajnos nem nyomja ki, kivétel a Lair.

(#9112) TeeBeee válasza ggf8600gts (#9083) üzenetére


TeeBeee
tag

Figyelj, szerintem hülyeség ezen rágódni. A cikk írója (szervizes gyerek) annyit írt hogy "már" hármat is visszavittek, hogy megfőtt. De azt nem írja hányat adtak el, pedig nem mindegy. Gondolj bele hányat adtak most el a nagyvilágban, ha csak 20% szar lenne, abbol botrány lenne meg sajtószenzáció, google-ban ezer találat. :)
Én nem tartom hitelesnek amit Ő ír, és nem lehet következtetést levonni belőle.

(#9113) ggf8600gts válasza TeeBeee (#9112) üzenetére


ggf8600gts
tag

Igazad van. Csak tudod sok az erre utaló jel. A SONY 70%-al tudta csökkenteni az előállítási költségeket, valószínüleg úgy, hogy még a forrasztóanyagokon is spórolt. A külföldi fórumokon is jelen van a PS3 slim overheating hiszti, de azt csak az idő fogja eldönteni, hogy valós-e vagy sem. Wadarr-tól függetlenül tehát más is beszámolt erről a jelenségről. 2 hete van a piacon a gép, itt azok a felhasználók tudnak majd érdemben nyilatkozni, akiknek Slim van, és sokat használja, nem napi 2-3 órát.

(#9114) wrathchild válasza MrPG8 (#9092) üzenetére


wrathchild
tag

Kösz!

(#9115) wrathchild


wrathchild
tag

Hello!
Tegyük fel, hogy most szeretném felfedezni és kihasználni a PS3 játékélményen kívüli képességeit. :Y
Tud valaki egy olyan oldalt javasolni, ahol az alábbi kérdésekre kapok választ (mindenki valahogy elkezdte :) )

Milyen oprendszert telepítsek és hogyan?

Ha router-ral a PC felé vezetékes, a PS3 felé vezeték nélküli kapcsolatot szeretnék, milyen routert-t ajánlotok, mire kell figyelnem a vásárlásnál és hogyan kell bekalibrálni, hogy más ne nagyon használja a netemet?

Bármilyen USB-s egér, bill használható hozzá? (nem játékhoz, hanem az op rendszerben)

Miket tudok kihasználni azzal, ha van fent oprendszer
és PS3-on keresztül tudok netezni?

A store-okból mit tudok ingyenesen letölteni? Pl. demok gondolom. Ezek mennyire élvezhetők?

Köszi!

(#9116) Edgeri válasza tekk (#8818) üzenetére


Edgeri
senior tag

Az új firmware-val már megy a fehér kontroller?
Nekem most hozta meg a posta, elvileg "eredeti" Sony, de ahogy a neten rákerestem a sorozatszámra, és a típusra, sanszos, hogy én is beszo*tam a hong-kongi aukciót 8e pénzért...
Mivel időközben az eladó is törölte magát az Ebay-ről, nem sok esélyt adok magamnak a dologgal kapcsolatban :O
Este kiderül :F

Üdv, Edgeri

(#9117) Alucard888 válasza kavboy (#9100) üzenetére


Alucard888
csendes tag

A házilag írt bluray film alatt nem dvd-re írt bluray-t értesz? (AVCHD)
Mert AVCHD-nél láttam ilyen jelenséget, amit a film nem megfelelő felbontása vagy képaránya okoz. Tudtommal csak az 1920x1080-at és az 1280x720-at támogatja.
Ha a film croppolt akkor nem lesz meg az 1080 vagy a 720 sor, és nem tudja helyesen megjeleníteni.

(#9118) MrPG8 válasza wrathchild (#9115) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Hi!
Linuxot tudsz telepíteni. Itt van egy kis [Leírás].

Bármilyen router megfelel, ami tud wireless kapcsolatot. Bekalibrálásnál pedig kóddal le kell védeni. A PS utána, ha minden jól megy fel kell hogy ismerje és csak beírod a kódodat, és már online is vagy.

Igen, bármilyen USBs egér és bill. használható hozzá.

Hát én egyszer felraktam, de nem sokat használtam. Mivel alapból is tudsz netezni a PS3don.

Storeról (érdemes angol vagy amerikaira regelni) sok mókás előzetest (játék és filmek egyaránt), demokat és egész játékokat is akár, csak azért fizetni kell.

(#9119) bordi10


bordi10
senior tag

[link] :C :C v3.01 fent van

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#9120) skylinelaca válasza bordi10 (#9119) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Hálisten! Köszi ,hogy szóltál!!!! :R

Üdv: Laca

(#9121) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Játékokhoz nem szoktam frissítések jönni? pl gta iv ?

Üdv: Laca

(#9122) Gebriel válasza skylinelaca (#9108) üzenetére


Gebriel
veterán

De ennyire komoly. Sőt ha a PS3-d media playerrel össze van kapcsolva a PC-vel azt is tudod kezelni :K
Akárhol ahol van internet...

[ Szerkesztve ]

(#9123) skylinelaca válasza Gebriel (#9122) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ez télleg jó , én azt hittem h a remote play az arra való csak h a psp-t tudom úgy használni mint ps3 controller....

Üdv: Laca

(#9124) MAXIMIZE válasza skylinelaca (#9123) üzenetére


MAXIMIZE
tag

azt pont nem tudja sajnos :O

(#9125) skylinelaca válasza MAXIMIZE (#9124) üzenetére


skylinelaca
senior tag

akkor pont nem találtam el :D aszittem h csak én rontottam el valamit mert erre akartam rábirni szegény psp-t, a többi fícsör-ről foggalmam sem volt, de mindig tanul az ember

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9126) nike_ válasza bordi10 (#9119) üzenetére


nike_
addikt

Töltöm is lefelé ;)

(#9127) DM-Fan válasza bordi10 (#9119) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát én meg szerintem megvárom a v3.10-et, addig meg elevickélek a v2.80-nal. Nem nagyon vagyok híve az ilyen toldott-foldott, agyon fix-ezett firmware-eknek.

Nem értem amúgy a Sony-t, nem jönnek azért hetente az új firmware-ek (a mostani kivétel, mert ezt ugye muszáj volt a fagyások miatt), tehát simán volna idejük végletekig letesztelni, hogy mennyire stabil. Most ez mire jó, hogy kidobnak egy hulladék firmware-t, majd tűzoltómunkával foltozgatják? Tisztára olyan, mintha magyarok készítenék, ránk jellemző az ilyenfajta munkavégzés.

Ja, amúgy meg azt olvasom, hogy a v3.01 csak opcionális, vagyis nem sipákol a PS3, ha nem töltöd le. Akkor most mi van? Javítás, tehát elismeri a Sony, hogy bibi van a v3.0-val, de akkor miért nem automatikusan kötelező? Hadd fusson csak a hibás firmware a hülyéknek, lehet, hogy úgysem veszik észre? Aztán meg majd csodálkoznak, mikor kapják a panasz e-mail-eket az emberektől, akiknek fagy a vadi új konzoljuk, mert ugye az új PS3 Slim-et vásárlók többsége rögtön frissíti a v3.0-ra, ha ki akarja próbálni a vasat - márpedig most igencsak megugrott a vásárlások száma.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9128) skylinelaca válasza DM-Fan (#9127) üzenetére


skylinelaca
senior tag

igen ezt énsem értem, én most komolyan azért vettem meg a ps3 mat mert magával ragadtak a technikai számok.... 8 magos proci, (tudom ebből a game csak 6-7et használ) de nem látom h a játékok ((konkrétan gondolok itt a GTA IV-re mert én nagyon-nagyon szeretem , de nagyon sajnálom h ilyen amilyen... pedig sztem ilyen hardverrel mögötte rendesen kéne futnia)) kihasználnák ezt az erős konzolt.... :( de biztos fog ez javulni, nemhiszem h a sony hagyná ezt . legalábbis remélem.. 3.10? mit tudsz te... ? mikorra várható?

Üdv: Laca

(#9129) DM-Fan válasza skylinelaca (#9128) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem tudok semmit (szerintem még a Sony sem) a v3.10-ről, de az jön a v3.0 után (általában). Szerintem 1-1,5 maximum 2 hónapon belül várható, szóval idén még biztos lesz, különös tekintettel arra, hogy 1 hónapon belül jönnek a húzócímek és mégiscsak blama lenne, ha a sok újdonsült PS3 tulaj azzal szembesülne a v3.0-ra frissített gépén, hogy fagy az Uncharted 2, vagy a GT5.

Pontosítanálak: a PS3 Cell procija a Cell 8 magos struktúrájából "csak" 7 magot tartalmaz, és a 7 mag közül "csak" 6-ot tudnak használni a játékfejlesztők, mert a hetediket az oprendszer használja.

Get Moded!

(#9130) skylinelaca válasza DM-Fan (#9129) üzenetére


skylinelaca
senior tag

pontosan! ezért reménykedek h a sony nem tántorítja el az új vásárlókatt a lustaságával, ilyenkor kéne jól belehúzni!

Tech adatok: Pontosan, köszönöm! :R

Üdv: Laca

(#9131) janicroft válasza wrathchild (#9115) üzenetére


janicroft
csendes tag

Van egy viszonylag új gyűjtemény itt: Playstation.tlap.hu

Sok linuxos link van, találsz közöttük step by step dokumentációt is. Ugyanez elmondható a PS3 MediaServer beállításának lépéseiről is. Linuxból az YDL-t ajánlom, nekem jók a tapasztalataim vele.

OFF:
Az oldalt én szerkesztem, és még mielőtt valaki megvádolna azzal hogy itt reklámozom, az egészet azért csinálom hogy hasznos információkat találjon rajta az aki odatéved.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#9132) szasanyi válasza DM-Fan (#9129) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem meg 1 mag CSAK a MÁSOLÁSVÉDELEM MIATT érdekében fenntartva. Többek között ezért nem is tudták még feltörni.

(#9133) MrPG8 válasza szasanyi (#9132) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Tényleg? Ez durva, bár mondjuk nem csodálkozom rajta! Köszi a hasznos infót!

(#9134) megsemmisito


megsemmisito
tag

Egy PSP-s oldalon találtam egy leírást a PS3 védelmi rendszeréről, ott valami olyat írtak (nagyjából !) , hogy 8 magból egy le van tiltva, egy vezérli a maradék 6 magot. 2 vagy 3 mag megy el a másolásvédelemre és 3 magot használhatnak a játékok.

[ Szerkesztve ]

PSN online ID: Tomasz84hun

(#9135) MrPG8 válasza megsemmisito (#9134) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Micsoda pazarlás!!! Inkább kiveszem, nem kell az oda. :C

(#9136) skylinelaca válasza megsemmisito (#9134) üzenetére


skylinelaca
senior tag

én teljesen mást hallottam :D én még azt h 1 azért nem használható mert ha az egyik bedöglik akkor az beáll a helyére.

szerk: most próbáltam ki pc-n a nfs shift et, hát várom ps3 ra...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9137) MrPG8


MrPG8
aktív tag

Minden kedves PS3-mas munkatársamnak üzenném, hogy Uncharted 2 Beta Trial!
Ideje regelni ITTEN. Gyerünk, gyerünk sietni! Ja, mindenhol működik az EU-ban. Multiplayer beta, szóval sztoriból sajna nem tudunk meg semmit. :( Október 12én jár le a kód! :C :C

(#9138) skylinelaca válasza MrPG8 (#9137) üzenetére


skylinelaca
senior tag

őőő jó oké , köszi , regeltem de mit kell csinálni? az oldalon kapok kódot?

Üdv: Laca

(#9139) RISE


RISE
csendes tag

A héten veszek egy használt PS3-t idegen embertől.
Az lenne a kérdésem, hogy mikor ott vagyok próbakörön, mit érdemes megnéznem a gépen? Elég kezdő vagyok, szóval jöhet bármiféle tanács.

(#9140) skylinelaca válasza RISE (#9139) üzenetére


skylinelaca
senior tag

én is használtan vettem, egy parkolóban vettem át , kipróbálva nem volt csak kívülről megnéztem, megnyugtatott h van garija még legalább fél évig, csak külsőleg néztem meg és teljesen hibátlan volt (még mindig az :D ) sztem egy ps túl drága ahoz h valaki leharcolja, persze nem jelenti azt h minden haszbált ps ilyen. fontosabb dolgokat nézd meg rajta, működjön a kar, wifi, vinyó ne fagyjanak le a game-k mert nem szokásuk. nekem pl: baromi halk a gép, ha játékot olvas akkor nyilván hallod ahogy a fej mozog. melegedni szintén nem szokás, van benne rendesen hűtés , jön is a levegő rendesen a hátuljából, de mind ezt csendben, nemtom ez segitség -e nyilván majd a tapasztaltabbak kicsit ményebben bele tudnak menni h mikre figyelj

szerk: jah és ne ilyedj meg h ha hazaviszed bekapcsolod és sötét a kép :DD , én nagyon be voltam rezelve , de csak video resi kell neki, hosszan érinted a bekapcs gombot amig nem pittyen 2 v3 mat

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9141) DiVaD válasza MrPG8 (#9137) üzenetére


DiVaD
senior tag

Engem már ez fogadott:
" The UNCHARTED 2: Among Thieves
multiplayer beta keys have all been claimed.

We do still however have a limited number of keys available for FilePlanet subscribers. As a subscriber you get exclusive access to many beta events along with blazingly fast download speeds and a whole lot more. "
Pedig reggeltem rendesen, bár csak az ingyenes részlegen vagyunk, nem fizetek érte. :(

(#9142) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Az UDF-es fagyásokhoz annyit fűznék hozzá, hogy kolléga most fejezte be az utolsó négy fejezetet az új firmware-rel, és nem tapasztalt fagyást. "Régi" 80GB-os gépe van.
Én még nem jutottam el a gép bekapcsolásáig sem vasárnap óta, amikor hazaértem :).

(#9143) tekk válasza Edgeri (#9116) üzenetére


tekk
tag

"Az új firmware-val már megy a fehér kontroller?"
Sajnos nem megy. :( Szerintem már nem is fog.

Az US Store-ból le lehet tölteni a Little Big Planet demót! Van neki hangulata! :DD

(#9144) DiVaD válasza tekk (#9143) üzenetére


DiVaD
senior tag

A LBP azok a játékok közé tartozik amiért tényleg érdemes pénzt kiadni. :K
Csak kár, hogy a DLC jelenleg nem elérhető számunkra. :(

(#9145) AXisBOLD válasza MrPG8 (#9137) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, de sajnos már csak ezt írja ki: "beta keys have all been claimed" :O

Aurea mediocritas

(#9146) MrPG8 válasza AXisBOLD (#9145) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Jaja, már DiVaD is írta, hogy nincs már sajna kód. Nkeme szerencsére megvan, de lehet későn szóltam már, bár én is akkor tudtam meg. :)

(#9147) babli


babli
tag

Kiderítettem minden infot egy átlagos, 640*480-as Viewty videóról...

Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 10.1 MiB
Duration : 35s 627ms
Overall bit rate : 2 373 Kbps
Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L1
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : DX50
Codec ID/Hint : DivX 5
Duration : 35s 367ms
Bit rate : 2 317 Kbps
Width : 640 pixels
Height : 480 pixels
Display aspect ratio : 4/3
Frame rate : 30.000 fps
Resolution : 24 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.251
Stream size : 9.77 MiB (97%)
Writing library : MP4-R14.05.02
Audio
Format : MPEG Audio
Format version : Version 2
Format profile : Layer 3
Codec ID : 55
Codec ID/Hint : MP3
Duration : 35s 627ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 64.0 Kbps
Channel(s) : 1 channel
Sampling rate : 22.05 KHz
Resolution : 16 bits
Stream size : 278 KiB (3%)
Alignment : Split accross interleaves
Interleave, duration : 207 ms (6.20 video frames)

:D

Tehát...

Mi lehet az oka hogy a tetves Win7 nem csinál miniatűrt a vjútis videókból???
Van egy mappám, ahol külön tartom a vele készült videókat és egyikhez sem csinál előnézeti képet. Fent megy a zöld csík, de semmi eredmény. 8 millió féle-fajta kodeket kipróbáltam már, a mappa beállításait is végignéztem de semmi... :S

Valaki hasonló problémával??? Esetleg megoldással... :)

Minden más videóhoz csinál miniatűrt, csak a Viewty-val készültekhez nem. Lejátszani persze lehet őket! :@ Nem értem!

Vista/Win7 felhasználók! Várom a tanácsokat...

Köszi előre is...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#9148) babli válasza babli (#9147) üzenetére


babli
tag

Khömmm...

Bocs, nem ide akartam írni! :)

(de ha valaki tudja rá a választ, megköszönném)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#9149) skylinelaca válasza MrPG8 (#9146) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nah akkor kérem csak azt a kis kódot :DD

babli: :D napot :) nekem N95 8gb nál van előzeti kép, bár én feltettem anno win installnál egy codec pakkot szóval ez lehet h amiatt van, win 7 alatt is volt miniatűröm

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9150) szasanyi


szasanyi
félisten

Ha még nem látta valaki, letölthető a 3.01 firmware. Gondolom hibajavítást tartalmaz.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.