Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) skylinelaca válasza Slade92 (#8250) üzenetére


skylinelaca
senior tag

találkoztam ám 3mal !!! Red Bull Air race nél. gyből friendlist, az egyikkel gta zok multiba meg gt5 ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#8252) nike_ válasza skylinelaca (#8251) üzenetére


nike_
addikt

Nekem 2 magyar van felvéve barátlistára, meg 1 német. :) A némettel Fifázni szoktam, a magyarokkal is :DDD

(#8253) skylinelaca válasza nike_ (#8252) üzenetére


skylinelaca
senior tag

van egyébkénr egy hungary klub home-ba, csak azt irja h tele van

Üdv: Laca

(#8254) Vazallus


Vazallus
tag

Most milyen gámát érdemes venni?
Amikre várok aza helyzet elég soká jönnek még: Uncharted2,AC 2, GOW3.GT5

[ Szerkesztve ]

"Mr. Salieri sends his regards"

(#8255) szasanyi válasza Vazallus (#8254) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát ez az... :U Ráadásul szubjektív, legfeljebb azt mondhatja bárki, neki tetszett-e. Nézz teszteket a játékokról, hátha segít valamit.

(#8256) Vazallus válasza szasanyi (#8255) üzenetére


Vazallus
tag

Nézelődöm de nem találok most olyat ami igazság szerint hosszabb időre lekötne. :)

"Mr. Salieri sends his regards"

(#8257) skylinelaca válasza Vazallus (#8256) üzenetére


skylinelaca
senior tag

gt5 -t én is várlom... getaway 2 t vártam de felvilágosítottak h nem lesz :((

Üdv: Laca

(#8258) skylinelaca válasza skylinelaca (#8257) üzenetére


skylinelaca
senior tag

bocsánat getaway 3*

Üdv: Laca

(#8259) szasanyi válasza Vazallus (#8256) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is így vagyok, ezért a korábban végigjátszottak kerülnek elő. Mondjuk van jó pár darab, így még válogatni is tudok. ;) Sajnos az említett gamek-re több mint fél évet kell még várni. Mondjuk fel nem foghatom, miért nem karácsonyra időzítik a megjelenést? :F Akkor még a sz@rt és a nagyon drágát is megveszi az emberek többsége, mert Karácsony van!... ezeket úgy vinnék, mint a cukrot! De legalábbis mintha fele árért adnák, abban biztos vagyok!

(#8260) kisJack válasza szasanyi (#8259) üzenetére


kisJack
aktív tag

Lehet mert nem tudnak velük elkészülni addig? Persze ez a GT-re nem igaz, azt már saját bevallásuk szerint is csak csiszolgatják, olyan állapotban van hogy bármikor kiadhatnák. Nagyon remélem hogy még idén kijön és nem csúsznak át megint a következő évre, kezd elegem lenni belőlük. :((
Nagyrészt a GT5 miatt váltok át PS3-ra, van egy néhány cím amivel eltölthetem addig az időt: Uncharted, LittleBigPlanet, Killzone 2, a top három, mire ezekkel végzek, talán eljő a Megváltó is. :R

(#8261) szasanyi válasza kisJack (#8260) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, hogy ez az egyik ok. Bár sztem olyan régen kezdték, hogy ha akarták volna, elkészül az karácsonyig. de lehet tévedek, ami egyébként mind1 is, mert ebből semmi sem lesz, akár e miatt, akár nem. Sajnos...

(#8262) Plutor válasza kisJack (#8260) üzenetére


Plutor
aktív tag

[link]

Remélem igaz,mert már én is nagyon várom.

(#8263) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok tudnátok nekem ajánlani egy megbizható,és olcsó konzol boltot?amiről tudnék ps3 at rendelni.? Köszi a választ.

(#8264) szasanyi válasza lajosx (#8263) üzenetére


szasanyi
félisten

Sztem döntsd el mi a fontosabb neked: az olcsóbb ár, vagy a megbízhatóbb garanciális hátér? A kettő együtt elég ritkán van egy helyen. :U

(#8265) lajosx válasza szasanyi (#8264) üzenetére


lajosx
őstag

Hát igen épp ez a gond:S Találtam én olcsó konzol boltot,a ps3 ára tökéletes,de amikor számláról érdeklődtem,akkor ezt a választ,kaptam sima számlát tudnak adni de áfásat nem:) Mert hogy minek az nekem,nem tudom jóváírni,nem számitógép hanem konzol:) Na de kérdem én a hivatalos gari nem áfás számlával érvényes? Na a másik az ad rendes áfás számlát,de az a záron is meglátszik annyi erővel a mediamarkt-ba is vehetnék:S Szóval,már én se tudom mi a fontosabb,mert a 2 együtt nem fog menni:( Azért köszi az infót.:R

(#8266) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Hali!

Szerintetek egy 80gigas fél éves ps3 3db eredeti játékkal megéri 70k-ért?
Fél év számlás gari van még rá. :R

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#8267) maxisama válasza Buldozer99 (#8266) üzenetére


maxisama
tag

az eléggé

(#8268) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Mondjuk nemtudom mi érné meg jobban, 80-ért már lehet kapni zsír újat 1év garival.

Segítsetek pls :)

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#8269) kisJack válasza szasanyi (#8264) üzenetére


kisJack
aktív tag

Miért, nem úgy működik hogy kapsz egy blokkot meg egy garanciapapírt ami el van látva az eladó pecsétjével azt' csókolom? :F Vagy ki intézi egyáltalán a gart? xBox-nál -nem rég homályosítottak fel itt a szomszéd fórumon- úgy működik, hogy a bolt ahonnan vásárolsz, kimarad az egészből és közvetlenül a MS intézi a javítást. A legtöbb üzletben ~85k az ára, akkor az olcsónak számít és valszeg nincs áfás számla?

(#8270) szasanyi válasza kisJack (#8269) üzenetére


szasanyi
félisten

Van olyan üzlet, ami olcsóbban kínál PS3 konzolt, és azok is legálisan is adják el, ezzel nincs probléma. A gond akkor kezdődik, ha belenyúltál vmibe, és gariztatni kell. Az max 1 év, és NEM itthoni, hivatalos márkaszervizbe szól, hanem konkrétan abba az üzletbe kell visszavinni ahol vásárolták, és ők küldik a beszerzés helye szerinti márkaszervizbe, pölö Hollandiába. :U Ez nem egy hét, plusz oda-vissza kltsg is ha nem ott laksz ahol vetted.
Erre gondoltam, ez az amit érdemes elkerülni 6-8k kedvezmény ellenére is. Én így vette a PS3 konzolomat bp-i üzletből, futár útján, DE akkor 30k-val volt olcsóbb mint helyben, és hál' Isten nem volt - meg nincs is - vele semmi gondom. Mondjuk időszerű lenne kicserélni a 60-as vinyót, mert már tele van. :)

(#8271) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

konvolvilag.hu-ról van vmi vélemény? :)

Vagy honnan érdemes vásárolni? :)

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#8272) kisJack válasza szasanyi (#8270) üzenetére


kisJack
aktív tag

Melyik üzletből rendelted? Nekem is futárral kell megoldanom, mert itt helyben, -mondjuk mostanában nem néztem- de olyan 130-körül lehet és ez szerény becslés... A népszerűbb üzletekről nincs vkinek infója mint PlatinumShop, Überkonzol, Konzolstúdió, Multiformat, stb.?

(#8273) kisJack válasza lajosx (#8265) üzenetére


kisJack
aktív tag

(#8274) skylinelaca válasza Plutor (#8262) üzenetére


skylinelaca
senior tag

remélem tényleg így lesz!!! Prologue már lassan kész van nekem ;) remélem rendes gt5 ben több autó lesz... azért ez csalódás volt a prologue-ba :(

Üdv: Laca

(#8275) kisJack válasza skylinelaca (#8274) üzenetére


kisJack
aktív tag

Mint a nevében is benne van, ez egy előzetes. Te örülsz, mert kipróbálhatod hogy mégis milyen lesz a GT5, ők örülnek mert leakasztanak egy rakat pénzt, holott a teljes játék még fényévekre van. Tényleg csak azoknak ajánlott akik már nem bírnak magukkal, vagy nem számít a pénz, mert ha kijön a teljes játék, akkor a kutyának sem fog kelleni az tuti.

(#8276) skylinelaca válasza kisJack (#8275) üzenetére


skylinelaca
senior tag

hat mondjuk külön nem adtam volna pénzt érte... járt a ps hez. de a ferrarik megjelenése kellemes dolog volt számomra. :))

Üdv: Laca

(#8277) Dexar007 válasza skylinelaca (#8274) üzenetére


Dexar007
veterán

[link]

3font a posta MO-ra. ;)

Give me your cum,bull!

(#8278) skylinelaca válasza Dexar007 (#8277) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ez ilyan 10k-11k korül van árfolyamfüggően + pk kb 1000 ft... hmmm... előbb billentyűzet aztán az élvezet :))

Üdv: Laca

(#8279) szasanyi válasza kisJack (#8272) üzenetére


szasanyi
félisten

Multiformat üzletből rendeltem. Nem számlát, de még blokkot vagy garpapírt sem küldtek a konzollal! Utólag hívtam fel őket, hogy ez azért durva. Még azt sem tudom igazolni, hogy vettem a PS3-at, nem még azt, hogy tőlük... azt mondták elfelejtették, bocsi. :F
Mivel én kimondottan óhajtottam, küldtek egyet 1 hét múlva, borítékban. A lényeg: nem volt garanciális problémám, és még utólag sem szeretném tudni milyen lett volna, hát még akkor! :D

(#8280) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

Konzolstúdióban vettem , 80 gigás, 90 ért , garanciajeggyel, 1év , és nyugtával fél éve

Üdv: Laca

(#8281) he7edik. válasza szasanyi (#8279) üzenetére


he7edik.
addikt

Én is a Multiformatban vettem a PS3-at, egyből adták mellé a számlát

Égő szöveg a flém vázon

(#8282) szasanyi válasza he7edik. (#8281) üzenetére


szasanyi
félisten

Te vetted sk ugye? Mert ha én vettem volna, én sem jövök el a nélkül... de rendeltem, és úgy hozták. :U

(#8283) DM-Fan válasza skylinelaca (#8280) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én 99 eFt-ért vettem a 40 GB-ost (akkor csak ezt lehetett kapni) szinte pont egy éve az 576-nál, a szokásos egy év Sony garival. A csomagban grátisz volt egy Bluetooth-os Blu-Ray távirányító (ami igen hasznos és rendszeresen használom, külön megvéve 7 eFt lenne) és egy Pókember 3 Blu-Ray film (maga a film szar, de külön megvéve alsó hangon 5 eFt lenne). Szóval szerintem én igen jól jártam ezzel a pakkal.

Alig hónapra rá kicseréltem a 40 GB-os vinyót egy 250 GB-os WD vinyóra, ami kb. 15 eFt-omba került és kb. 15 percembe, amíg végrehajtottam a hardvercserét és újrahúztam az XMB-t.

Get Moded!

(#8284) skylinelaca válasza DM-Fan (#8283) üzenetére


skylinelaca
senior tag

eza hdd csere nem jár garivesztéssel? xmb-t utána hogy rakod fel rá? :U

Üdv: Laca

(#8285) szasanyi válasza DM-Fan (#8283) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is HDD csere előtt állok, mert kissé szűk lett a 60GB. Tudom, hogy volt róla szó, de akkor nem nagyon érdekelt a dolog, és azóta újabb vinyók is vannak, szóval mit kell figyelembe venni ahhoz, hogy jól válasszak HDD-t a PS3-ba?
Vagy mind1, csal 2,5" és SATA legyen? :U

(#8286) skylinelaca válasza szasanyi (#8285) üzenetére


skylinelaca
senior tag

vaterán nemrég egy csávókat hirdette magát ps3 ba vinyót rak 320 ast, meg a adatokat is lementi... de ha énis meg tudnam csinálni... ?!

Üdv: Laca

(#8287) DM-Fan válasza szasanyi (#8285) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Így van, 2,5"-os legyen, SATA legyen és javaslom, hogy ne 7200-es fordulatút, hanem csak 5400-est vegyél - ezt több helyen olvastam - mert egyrészt a 7200-esnek a zaja és a hőtermelése is nagyobb, másrészt a PS3 még az 5400-es írási/olvasási sebességét sem használja ki teljesen, úgyhogy emiatt fölösleges pluszköltségbe verni magad.

Márkák közül a WD és a Toshiba vinyókat ajánlanám a PS3-ba, nem a legolcsóbbak, de nagyon tartósak és garantáltan semmi hangjuk sincsen. Én egy 250 GB-os WD-t tettem bele, semmi gond nincs vele azóta sem.

Én ezt vettem:

WD 2500BEVS - Western Digital Scorpio Blue 250 GB

Amúgy gyárilag Seagate (LD25.2 40GB) volt benne.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8288) DM-Fan válasza skylinelaca (#8284) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A vinyócsere nem befolyásolja a garanciát, meg sem kell bontanod a gépet hozzá. Ez a menete:

1. Először is töltsd le egy pendrive-ra az aktuálisan installált firmware-t, vagy egy újabbat és tedd bele a PS3\UPDATE könyvtárba (fontos, hogy a két könyvtár így legyen elnevezve).

2. Mentsd le a PS3 eredeti vinyójáról a fájljaidat, amiket meg akarsz tartani (pl. a játékmentéseket célszerű). Csinálhatsz teljes backup-ot is pl. egy külső, USB-s vinyóra, vagy nagyobb pendrive-ra.

3. Áramtalanítsd a PS3-at, majd szemből nézve a bal oldalán található kis műanyag ajtót egy műszerészcsavarhúzóval pattintsd le! Vigyázz, hogy a fedél ne sérüljön.

4. A fedél mögött találsz egy kék színű csavart, ezt csavarozd ki! Az európai PS3-aknál nincs drótból hajlított kallantyú, hanem onnan, ahonnan a kék csavart kicsavaroztad, ki tudsz húzni egy kis fület. Ha ez kijjebb jött, akkor meg fog szorulni és ennél fogva tudod kihúzni a HDD tálcát a vinyóval együtt. (az amerikai verzióval ellentétben az európaiban nem keresztben, hanem hosszában van a vinyó és nem kell oldalirányban elmozgatni kihúzás előtt, hanem csak simán kifelé húzni).

5. A vinyótálcából csavarozd ki a HDD-t (emlékeim szerint mindkét oldalon 2-2 csavar fogja), majd tedd bele az új HDD-t és csavarozd vissza! Jól húzd meg a csavarokat, mert különben rezonálhat a vinyó és hamarabb tönkremegy.

6. Csúsztasd vissza a vinyótálcát az új vinyóval, amíg a helyére nem kattan! Told vissza a fület és csavarozd vissza a kék csavart.

7. Pattintsd vissza a műanyag fedelet! Ezzel hardveresen készen is vagy.

8. Kapcsold be a PS3-at, ekkor egy képernyő fog fogadni, kérni fogja, hogy adj neki egy pendrive-ot, amin a PS3\UPDATE könyvtárban ott van az előző vinyóval installált, vagy annál újabb firmware. Ezt megmutatod neki, elkezdi fölpakolni, majd leformázza a vinyót, újraindul és készen is vagy. Ennyi.

9. Opcionális lépés, ha csináltál backup-ot, akkor azt fölteheted az új vinyóra/fölmásolhatod a kimentett dolgokat.

Itt egy szemléltető videó is (ez már az európai verzió):

PS3 HDD Replacement

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8289) skylinelaca válasza DM-Fan (#8287) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nagyon köszönöm!! ezt a leírásodat szabadalmaztatni kéne...

Üdv: Laca

(#8290) Plutor


Plutor
aktív tag

[link]

Egy teszt a fragx-v2 ről. Kapható itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#8291) szasanyi válasza DM-Fan (#8287) üzenetére


szasanyi
félisten

Oké, köszi. Megnézem miket és milyen áron tudok beszerezni, mert egyrészt 11-12k a max amit rá tudok szánni, másrészt nem tudom kell-e 250GB? :U

Plutor: 22k-ért... még szerencse. Nem is tudom, hogy bírom ki reggelig. De lehet, még most elrohanok, ne hogy elvigyék mind! ;]

(#8292) BaliJack válasza szasanyi (#8291) üzenetére


BaliJack
aktív tag

másrészt nem tudom kell-e 250GB?

Én is ekkorát vettem, Samsungot, de tulajdonképpen elég lenne egy 160GB-os vagy még esetleg egy 120GB-os is. Mert most rajta van egy csomó demó (jópárat még meg sem néztem), az installált játékok file-jai (ezek nem túl nagy helyet foglalnak), egy csomó letöltött bemutató videó, 3 film (8GB körüliek), és pár zene - így még mindig kb. 100GB van szabadon.

Más: linuxos tapasztalataimat pedig hamarosan megosztom veletek.

(#8293) lajosx válasza DM-Fan (#8288) üzenetére


lajosx
őstag

Hát nagyon köszi ez alapján már merek venni 40gb-os verziot is:))

(#8294) BaliJack válasza DM-Fan (#8288) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Csinálhatsz teljes backup-ot is pl. egy külső, USB-s vinyóra, vagy nagyobb pendrive-ra.

Lehet, hogy nekem nem volt szerencsém, de amikor teljes backup-ot csináltam, utána a visszatett mentések nem működtek.
Azokat csak úgy tudtam újra használni, hogy a 40GB-osról simán átmásoltam (copy).
És a backup-nál mindent lement, tehát a videókat is, a demókat is. Ezért érdemes backup előtt a szükségtelen dolgokat törölni :).

(#8295) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

utóbbi időben , mióta benéztem az UK home ba, azóta előfordul h ha kilépek home ból akkor kilépésnél fagy a gép és 3 csipogással restart... csak a home nál van ez... hiába , még BETA

Üdv: Laca

(#8296) orkester


orkester
senior tag

USA store hány óra körül szokott frissülni? Jó lenne már a Fat Princess. :B

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#8297) skylinelaca válasza orkester (#8296) üzenetére


skylinelaca
senior tag

hát nemtom... de jo lenne ha már menne... remélem a cuccaim nem vesznek el!!! :(((

benéztem uk store/home-ba is... nagyon gyenge... a home az nálam akad, a főtéren egy jó 3-4 percig, a Mall ban meg olyan kevés a cucc... és kevés hely is van ... US a király, JP home /store ban sajna nem nagyon tudom h mik vannak mert minden japánul van :D

szerK egyébként egyik home sem működik most

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#8298) szasanyi válasza BaliJack (#8292) üzenetére


szasanyi
félisten

Többek között ezért (is) hezitálok. A másik dolog viszont az, hogy a 160GB 9k+ÁFA, míg a 250GB 10.6k+ÁFA, és ár/érték arányban utóbbi a jobb... az előző viszont kevesebbe kerül. :)

(#8299) DM-Fan válasza szasanyi (#8298) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem is elég amúgy a 160 GB-os, nekem sincs közel sem tele a 250 GB-os, pedig már én is telemásoltam a leggyakrabban hallgatott zenéimmel, van rajta egy-két HD film, plusz jónéhány játékdemo, plusz a telepítési könyvtárak/játékmentések.

Viszont ár/érték arányban tényleg jobban jársz a 250 GB-ossal és végül is előbb-utóbb úgyis megtöltöd a nagyobbat is. Igaz, hogy azon nehezebb rendet tartani is. Szerintem a nagyobbat vedd, mert úgyis bánni fogod, hogy plusz 1.5 eFt-ért másfélszer akkorát kaptál volna. Meg ki tudja, hogy a jövőben milyen adatmennyiséget pakolnak majd föl a játékok (lásd. GT5 Prologe a maga szerény 5 GB adatával). Igazából pártolnám is, ha nagyobb adatmennyiséget pakolnának föl a játékok a vinyóra, mert talán így jobban kímélnénk az olvasót. A vinyócsere lényegesen olcsóbb és egyszerűbben kivitelezhető akár otthon is, mint az optikai meghajtó-csere.

Get Moded!

(#8300) skylinelaca válasza DM-Fan (#8299) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Hogy érted hogy kímélné az olvasót? kevesebbet kell a cd-t olvasnia? :U hogy rakjátok fel a hd filmeket? mert pendrive az probálkoztam de az fat32 t használ ezért nem mennek rá a nagy cuccok.... átformáztam ntfs re de azt meg a ps nem látta.... gondolkoztam már 8.5 gigás dvd-n rw sen hogy esetleg azzal.... meg csináltam itthon media ervert is de azon kb 15 perc volt mire áment 700 mega... legtöbb hd s filmem meg 8 gigás...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.