Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) DM-Fan válasza Norbesz23455 (#8100) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Mindenképpen, de azért ez sem lesz HD, mert a felbontás ugye adott, csak a képminőség fog javulni, legalább nem lesz zajos, meg a színek is teltebbek lesznek.

Get Moded!

(#8102) szasanyi válasza Norbesz23455 (#8100) üzenetére


szasanyi
félisten

Vagy a monitort cseréld le, vagy normális tévét (LCD/Plazma) vegyél, mert sztem ez a legrosszabb megoldás, hogy veszel egy másik elavult technológiát.

(#8103) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok most kedvező áron hozzá jutnék egy konzolhoz kérdésem a következő:5.1-es hangot hogy tudnék kicsalni a cuccból? hiába gugliztam a kimenetekről nem találtam sehol semmit,néha házimozival használnám optikai kábelen ha lehet,de jobban fülesen speed link meduza 5.1 vagy ha dobnátok egy linket a hátuljáról vagy megosztanátok velem hogy nektek hogy van összekötve azt megköszönném

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8104) DM-Fan válasza aram01 (#8103) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Optikai kimeneten vagy HDMI kimeneten tudod kihozni belőle az 5.1-es hangot.

Google képkeresővel nem tartott volna 5 másodpercig sem:

PS3 back

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8105) DM-Fan válasza Norbesz23455 (#8100) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem sem kéne CRT TV-t venned 2009-ben. Alig 40 eFt-ból normális 22"-os HDCP-s monitort is kapsz. Ez alatt meg normális CRT TV-t se vágnak hozzád.

Get Moded!

(#8106) szasanyi válasza DM-Fan (#8105) üzenetére


szasanyi
félisten

Én megértem, ha vki végig gondolja mit vesz, és mit nem. De addig hezitálni, míg egyre rosszabb irányba halad ez a döntési folyamat... na, ezt már nem értem. :U
És még nem is idéztem a mondást, miszerint: aki túl sokat gondolkodik 2 lépés között, az fél életét egy lábon tölti.
Nem annyira bonyolult kérdés ez, és kellő infó is van/volt. Nem? :F

(#8107) Def26 válasza BaliJack (#8097) üzenetére


Def26
félisten

Köszi, az infót. Utánnaolvasok.
Amugy az igazi problémám az volt, hogy nem tudtam feltelpiteni a codek -et. Tehát olyan hólye vagyok linuxhoz (is), hogy nekem nem ment.
Ez nem olyan dolog, hogy fogom az .exe fájlt 'oszt elinditom, itt kicsit jobban bele kell folyni a dolgokba. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8108) aram01 válasza DM-Fan (#8104) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi még egy kérdés létezik valami átalakitó? amivel tudnám használni a fülest is?
4 jack dugó--->?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8109) DM-Fan válasza aram01 (#8108) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem hinném, mivel mind a HDMI, mind az optikai kimenet digitális, neked pedig analóg jelforrás kéne, ráadásul nem is csak vonalkimenet, hanem erősített. Az AV-out-on csak sztereo jel megy ki 2 darab RCA-ban, de az nem is erősített, így az felejtő.

Get Moded!

(#8110) DM-Fan válasza szasanyi (#8106) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát igen. Sok embernél érzem azt, hogy hiányzik a koncepció és ide is kapnak, meg oda is. Én anno elterveztem. Először építettem hangrendszert, aztán jött a fajin plazma, majd csak ezek után a konzol. Nekem meg az a mondás jut gyakran eszembe, hogy sokan a gombhoz veszik a kabátot.

Get Moded!

(#8111) szasanyi válasza DM-Fan (#8110) üzenetére


szasanyi
félisten

Még az is lehet, de mind1 hogyan fogalmazunk. :) De már 2en (vagy talán 3an) is elmondtunk, hogy lenne jó. Ezek után, hogy kerül képbe a hagyományos tévé?Na ez az, amit a legkevésbé értek. :N

(#8112) BaliJack válasza Def26 (#8107) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Nem kell feltétlenül Linux zsonglőrnek lenni ahhoz, hogy egy-két codec-et feltelepítsél :).
Ha komolyan szeretnéd kipróbálni az openSuse-t, akkor vagy keress/kérdezz rá a topikjában, vagy én is szívesen segítek priviben, bár most már Ubuntu van fenn, de elő tudom bányászni a Suse-s emlékeket :).

Egy kis saját történet: a Linuxot tavaly kezdtem el használni, kapásból élesben. Annyira segítőkészek voltak itt a fórumon, hogy szinte mindent sikerült beállítani, telepíteni, a gondjaimat elsősorban a saját hülyeségeim, és figyelmetlenségeim okozták :).
De a Linux egyik hihetetlen előnye, hogy szinte bármilyen nagy gixerből vissza lehet hozni :). A másik az, hogy ha újabb verziót telepítesz nulláról, vagy átváltasz egy másikra, akkor a felhasználó beállításait egy az egyben megőrzi. Ez alatt értsd azt, hogy ha Firefox-ban nyitva volt 20 lap/fül, akkor újratelepítés után mindenféle trükk nélkül azok a lapok/fülek nyílnak meg :). És még sorolhatnám :).
Hátránya, hogy windows-os progik nem feltétlenül futnak rajta, persze erre is létezik egy WINE nevű progi ;).

Na, a Linux reklámot és az OFF-olást befejeztem :).

(#8113) Def26 válasza BaliJack (#8112) üzenetére


Def26
félisten

Nemsoká' szavadon foglak. :B

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8114) zsola94 válasza BaliJack (#8051) üzenetére


zsola94
csendes tag

Sziasztok tudtok olyan oldalt ahonnan elég jó áron lehet rendelni ps3-at??? sűrgős lenne mert nagy meg szeretném venni! és lenne pár kérdésem is: mi megy tönkre a ps3-ban? hamar megy tönkre vagy sosem?:) erősebb a xbox 36-nál?

(#8115) BaliJack válasza Def26 (#8113) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Rendben, csak nyugodtan :).

zsola94:
Üzletek: Konzolstúdió, Golemkonzol, Überkonzol, Multiformat. Többen ajánlották a Sony Magyarországot is, a garancia ott biztosan gyári.

Mi megy tönkre? Minden ;).
Ha visszakerestél volna, akkor olvashattál volna pár gondot a Blu-ray olvasóval kapcsolatban. Volt egy kolléga, akinek alaplapcsere volt.

Erősebb-e, mint az Xbox360?
Papíron az, de a játékokon nem látsz különbséget. Illetve de: a Killzone 2 az Xbox360-on el sem indul ;) :D.

[ Szerkesztve ]

(#8116) niyabinghi válasza zsola94 (#8114) üzenetére


niyabinghi
tag

Erős.. de azt nem tudom, elbír-e egy versenyzongorát.. Mindenesetre nem kell rajta ugrálni. :D

(#8117) feki80 válasza Versus82 (#8050) üzenetére


feki80
tag

Én még tudnám ajánlani a platinumshop-t is. Korrektek voltak eddig velem.

Bocsi ez zsola94-nek szólt!

[ Szerkesztve ]

(#8118) Versus82 válasza feki80 (#8117) üzenetére


Versus82
aktív tag

nekem ne ajánld, én tudom, sok mindent vettem már tőlük is:)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#8119) feki80 válasza Versus82 (#8118) üzenetére


feki80
tag

Khmm láthadnád, hogy valójában nem neked szántam.

(#8120) BaliJack válasza Def26 (#8113) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Linux-hoz találtam még egy kis leírást:
Ubuntu telepítés

És még valami: ha MPlayer-t telepítesz, akkor az elvileg minden videóval megbírkózik mindenféle codec nélkül. Nagyon jó kis program :).

(#8121) Bomc


Bomc
aktív tag

Ki meddig szokta tölteni a PS3 kontrollerét? 1 óra elég neki? Úgy szoktam, hogy rádugom a laptopomra.

(#8122) he7edik. válasza Bomc (#8121) üzenetére


he7edik.
addikt

Bőven

Égő szöveg a flém vázon

(#8123) szasanyi válasza Bomc (#8121) üzenetére


szasanyi
félisten

Nekem 2 van, és akár PS3 akár PC USB-n keresztül töltöm, nem elég az 1 óra. :( És nem is szoktam lekapni azonnal, ha látszólag be is fejezte a töltést.

(#8124) DM-Fan válasza Bomc (#8121) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nálam úgy 2-2,5 óra alatt tölt fel közel lemerült állapotból. Mindig akkor dugom rá, amikor jelzi, hogy az akkufeszültség alacsony (nem szabad hagyni lemerülni) és addig töltöm, amíg villog a LED-je. Mikor átvált folyamatos világításra, akkor töltődött fel teljesen. Ez olyan 2, max. 2,5 óra. Egy ilyen teletöltéssel aztán igen sokat kibír.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8125) cilo9


cilo9
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Jó rég nem jártam erre, ahogy sajnos a PS3-at is jó rég kapcsoltam be! :O De azért jó látni, hogy mindenki jelen van továbbra is. Visszaolvastam lemaradásom, itt a vége felé lévő pár hsz-re reagálnék is.

bentsze88888: co-op játékok, amiket ajánlok: Rainbow Six Vegas 2 (ha szereted a műfajt), számomra nagyon élvezetes volt haverral nyomni. Akciózás, közben megy a taktikázás szóban! Kane&Lynch: kicsit régebbi, de ezért olcsón hozzá is lehet jutni. Jó kis rossz fiúk a bajban storyval.
Sportba, ami jó szórakozást nyújthat, több controlleres megoldásban: Fifa Street (pörgös, gyors meccsek és látványos cselezés, palánkozás - ha a kosarat szereted jobban, akkor van NBA változat, szintén utcai), esetleg valamelyik tenniszes is jó, ha szeretitek ezt a sportot (Virtua Tennis 3 vagy az új 2009, Top Spin 3).
Plusz baromkodásnak jó a The Simpsons is. Utóbbi pár házibulin mindig ez volt a gépben.

Store vásárlás: nekem is csak Visa kártyával sikerült US store-ból vásárolni, az gond nélkül ment, a Master Card nem megy a szigorúbb ellenőrzés miatt.

Olvastam a PH!-n, - ha minden igaz - tölthető a FUEL demója. Valaki esetleg már megnézte? Kiváncsi lennék mi a véleményetek róla.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#8126) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sorry, hogy itt hirdetem magam, de máshol úgysem olvasná el senki:

Megmaradt vitrines gammáim eladók (csere és beszámítás nincs, futár előre utalással megoldható 1480-ért):

Heavenly Sword - 3,490.-
Motorstorm - 1,490.-
Ratchet & Clank: Tools of Destruction - 2,990.-
Burnout Paradise - 2,990.-
Resistance - 1,490.-
Resistance 2 - 5,990.-
Half-Life 2: Orange Box - 1,990.-

Mindegyik eredeti csomagolás, NEM platinum. Személyes átvétel Budapesten.

(#8127) feki80 válasza cilo9 (#8125) üzenetére


feki80
tag

Hát ez a FUEL, hogy is fejezzem ki magam szvsz pénzt nem igazán ér.

Grafikában nekem a PURE jobban tetszett, és a fizika is hagy kivánni valót maga után. Elmond az egészrõl mindent az, hogy elsõre megnyertem a motoros futamot, de már alig vartam, hogy vége legyen.

De sztem próbáld ki, mert nem vagyunk egyformák és a DEMO pénzbe nem kerül! (bár utólag az áramszámlát sajnálom rá):)

(#8128) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

Báttyámnak is van egy PS3-asa és szeretne hozzá egy külső 2,5"-os HDD-t venni aminek nem kell +táp, tehát elég neki az USB áramellátása. Keresgéltem a neten de alig találtam konkrét típusokat és még drágák is voltak. Ezt a külső meghajtót néztük ki de nem volt róla infó sehol hogy jó lessz-e vagy sem.

Van valakinek tapasztalata hogy milyen külső HDD felel meg ennek az elvárásnak vagy melyik HDD gyártó meghajtói érik be az USB-n keresztül felvehető árammal?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#8129) DM-Fan válasza Szipi (#8128) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Mi okozott problémát abban, hogy csak USB-ről üzemelő külső HDD-t találj? Rengeteg ilyen van. Példának okáért kapásból ilyen a WD My Passport-ja:

WD My Passport modellek

PH! My Passport Elite teszt

Ráadásul árban is korrektek és tényleg nem sokkal nagyobbak, mint egy útlevél.

Azt nem tudom, hogy a PS3-mal működik-e együtt, még nem dugtam rá ilyen a PS3-mamra, de szerintem minden gond nélkül mennie kell, ha FAT32-re formázod.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8130) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

A segitségeteket kérném mert ps3 vásárlása elött állok. Pl melyik érdemes venni?általába újan 80gb-t látok.Melyik viszi a ps2 játékokat? milyen tartozékok vannak alapból?(nem játékra gondolok) és szerintetek hol éri meg venni?vagyis hol a legolcsóbb? Köszönöm a válaszokat.:R

(#8131) szasanyi válasza lajosx (#8130) üzenetére


szasanyi
félisten

CSAK a eredetileg 60GB HDD-vel szerelt, elő kiadáshoz tartozó PS3 modellek PS2 kompatibilisek. Ilyet újonnan már nem lehet kapni. 80GB vagy 160GB verzió megy most, és szó esett arról, hogy egy Firmware frissítéssel talán játszhatók lesznek a PS2 gamek. Ezt a CELL szoftveres emulálással tenné lehetővé, de én hiteles infót még nem láttam erről. Többféle verzió van az üzletekben, ami tartalmaz: PS3 konzol, kontroller (SIXAXIS vagy DS3, 1 vagy 2, esetleg 1 vagy több game), leírás, és videokábel biztosan van benne. Az alapcsomag nem tartalmazott HDMI kábelt, nem tudom most van-e benne, de valszeg nincs.

Szipi: kérdés az, mire kell a külső HDD PS3-hoz? FAT32 fájlrendszerre formázva mindet fel kell ismerni, és a noteboot HDD-k azok amikhez nem kell áramforrás, és elég az USB kapcsolat. El ne feled: FAT32 esetén csak (!) 4GB-nál kisebb fájlok mozgathatók (másolhatók).

(#8132) Szipi válasza DM-Fan (#8129) üzenetére


Szipi
aktív tag

Mi okozott problémát abban, hogy csak USB-ről üzemelő külső HDD-t találj? Rengeteg ilyen van. Példának okáért kapásból ilyen a WD My Passport-ja:
Ráadásul árban is korrektek és tényleg nem sokkal nagyobbak, mint egy útlevél.

Nem okozott problémát sokat találtam.
Ha utánanéztél volna akkor tudnád hogy ezek a külső 2,5"-os meghajtók szamítógéphez/notebookhoz lettek tervezve amik simán leadnak annyi áramot nekik amennyi kell és vígan mennek míg a PS3-om erre nem képes ha a külső HDD túllépi az elméleti(5V, 500mA) max. 2,5W-ot!

Azt nem tudom, hogy a PS3-mal működik-e együtt, még nem dugtam rá ilyen a PS3-mamra, de szerintem minden gond nélkül mennie kell, ha FAT32-re formázod.

Sokan jártak úgy hogy megvették rádugták és nem ismerte fel mert nem kapott elég áramot az USB-n keresztül. Nem akarunk zsákbamacskát venni gondolom ez érthető, pont ezért kérdeztem meg itt de látom mégiscsak szerencsejáték lessz belőle. :(

#8131
Rádobni filmet, zenét meg ami kell báttyámnak hogy után megtudja nézni őket + tudja vinni magával ha kell. Ismerem a FAT32 tulajdonságait azért kösz hogy szóltál. ;)

Azt meg lehet valahogy oldani hogy a darabolt HD film részeit egymásután lejátsza?
Mindíg megáll ha vége van 1 résznek.

[ Szerkesztve ]

(#8133) szasanyi válasza Szipi (#8132) üzenetére


szasanyi
félisten

Sokan jártak úgy hogy megvették rádugták és nem ismerte fel mert nem kapott elég áramot az USB-n keresztül. igen, ezek azok a HDD-k, amiket olyan külső rack-be kell tenni, amihez 2 db USB csatlakozó van, mert csak úgy kap megfelelő áramot.

(#8134) lajosx válasza szasanyi (#8131) üzenetére


lajosx
őstag

köszönöm a választ,esetleg ha még valaki tud ajánlani árban korrekt üzletet,azt is szívesen venném) Üdv!

(#8135) lajosx válasza szasanyi (#8131) üzenetére


lajosx
őstag

ja és még egy valszeg láma kérdés,de nem tom rá a választ, mi a külömség a SIXAXIS és a dualshock3 kontorller között? köszi a választ.:R

(#8136) szuper-t


szuper-t
senior tag

hali:)
nekem volna egy kis kérdésem :D ps3 vs gamer config.:)
ár érték arányban ps3 nyert de minőségre?

(#8137) szasanyi válasza lajosx (#8135) üzenetére


szasanyi
félisten

DS3 rezeg, SIXAXIS nem. :U

(#8138) jookomak válasza szuper-t (#8136) üzenetére


jookomak
őstag

Mikkel szoktál játszani? Végig kell nézni a címeket, amik tetszenek, hogy mire jelennek meg, aztán el kell dönteni, hogy amik ps3-ra jönnek mostanában (3 kasszasiker cím lesz) azokkal tolod, vagy görcsölsz a pc-vel. Én novemberben újítottam gépet, szinte mindent visz, ellenben eljutottam oda, hogy szinte csak cs-vel játszom, bezzeg a ps3.
Ha anyagilag megteheted, tarts egyet mindkettőből:D

(#8139) szuper-t válasza jookomak (#8138) üzenetére


szuper-t
senior tag

csysis halo2 (halo3) HL2
mert nagyon elgondolkoztam rajta h lehet jobban megérné de a pc is kell cad tervezéshez.:)
anyagilag.... háát lassan fejleszem a gépet.:D de tudom sose lesz tökéletes.:D

[ Szerkesztve ]

(#8140) szasanyi válasza szuper-t (#8136) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem ugyanaz az élmény, nem ugyanazok a funkciók. Nehéz összehasonlítani, mind2 mellett lehet érveket felsorakoztatni. Eddig - tudomásom szerint - senkinek sem sikerül 1értelműen és cáfolhatatlanul kijelentenie, hogy ez vagy az. Mondjuk 1.5-3m távolságból nézett, 82-106cm LCD/Plazma vizuális élménye elviszi a pálmát a PC előtt. :K
Azt is hozzáteszem, hogy csak jobb teljesítményű Gamer PC esetén érdemes gondolkozni, nem 100k-s kategórián. Az igény és pénztárca duo az, ami eldönt(het)i a kérdést. Az is fontos, hogy milyen exclusive címeket szeretsz/szeretnél, ami PC-n el sem érhető, mert az igazán nagy különbség lehet a PS3 javára... igaz, még most jönnek az igazán jók. ;) Ezek grafikailag, játékélményt tekintve 1értelműen jobbak lesznek bármely PC-s játéknál. Sőt, a már megjelentek is azok: God of War 1-2., Haevenly Sword, Uncharted, Killzone 2, Resistance 1-2, hogy csak párat említsek.

MOD: azt kalkuláld bele, hogy PS3 konzolon csak akkor játszol, ha megvásárolod a gameket! Szerencsére nagy árkülönbségek vannak, több üzlet is, és még ott a csere lehetősége is, szóval ésszel és körültekintéssel viszonylag kevés pénzből megoldható. :)
Az mondjuk elég valószínűtlen, hogy bármely HALO játékkal vagy Crysis-sal fogsz játszani, tehát a játékkínálat és igény igen fontos szempont a döntésnél!

[ Szerkesztve ]

(#8141) DM-Fan válasza Szipi (#8132) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Ha utánanéztél volna akkor tudnád hogy ezek a külső 2,5"-os meghajtók szamítógéphez/notebookhoz lettek tervezve amik simán leadnak annyi áramot nekik amennyi kell és vígan mennek míg a PS3-om erre nem képes ha a külső HDD túllépi az elméleti(5V, 500mA) max. 2,5W-ot!"

Képzeld megfordult már egy-két külső mobil vinyó a kezem közt és momentán igencsak furcsának találnám, hogy a PS3 más teljesítményt adna le USB-n keresztül mint akármelyik laptop, vagy PC, ugyanis az aljzat szabványoknak megfelelő és pontosan ugyanúgy viselkedik, mint bármelyik PC-s aljzat. Ergo, mivel pl. az általam ajánlott WD My Passport simán megy laptoppal egyetlen USB aljzatról, így 100%, hogy PS3-ról is menne, ugyanis az USB aljzat paraméterei megegyeznek szabvány szerint.

Pontosan inkább azoknak kellene utánanéznie ennek a dolognak, akik olyan külső vinyót vettek, mint amit szasanyi is említett, nevezetesen, hogy két USB-ről, vagy USB+tápról képesek csak üzemelni.

Amúgy nem értem a problémádat, ha ennyire félsz, akkor veszel olyan racket, amihez van tápegység és meg van oldva a dolog. Az tuti nem zsákbamacska.

Get Moded!

(#8142) DM-Fan válasza szuper-t (#8136) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, szasanyi nagyjából mindent leírt, de annyit azért hozzátennék, hogy a PS3 jelenleg 90 eFt körül újonnan megkapható, egy jó gamer PC-t meg 200 eFt alatt nem nagyon raksz össze. Igaz, a PS3 tényleg úgy mutatja meg, hogy mit is tud, ha mellé teszel egy jó HD-Ready/fullHD plazmát/LCD-t, amivel így már a gamer PC ára fölé szalad. Ráadásul ugye a játékok sincsenek ingyen, de azért nem olyan vészes a beszerzési áruk, 1-2 hónappal megjelenés után már harmadáron megkapható a legtöbb cím használtban.

Ahogy elnézem a címeket, zömmel FPS párti vagy. Ez a műfaj PS3-on (alapvetően konzolon) eléggé megosztja a játékosokat. Sokan mondják, hogy nem érzik az FPS-t a kontroller miatt konzolon és ebben van is valami, az tény, hogy sokkal nehezebb precízen és gyorsan célozni így, mint mondjuk egérrel. Ettől én is féltem, mert alapvetően én is FPS párti vagyok, de azt kell hogy mondjam, hogy én kellemesen csalódtam, mert rövid idő alatt sikerült ráéreznem a kontrollerre és ugyan sok gyakorlás után, de most már reflexből osztogatom a head shot-okat pl. COD4 multiban. Szóval itt eltérnek a vélemények/tapasztalatok, nem mindenkinek jön be a kontrolleres irányítás. Lehetőség van itt is egérhasználatra (XFPS kiegészítővel), csak az baromi drága.

Ugyanakkor a PC-től szerény meglátásom szerint sehogy nem tud megszabadulni az ember, a PS3 soha nem lesz teljesértékű PC, mindig kell mellé a PC/laptop, amint említetted neked ráadásul extra igényeid is vannak a PC-vel szemben, tehát nálad is mindenhogy megmarad.

Ugyanakkor a PC-s fejlesztés mellett szól, ami a multiplatform címeknél kiválóan megfigyelhető: a PC-s grafika szebb. Nem is véletlen, hiszen a PS3 grafikus GPU-ja lassan 4 éves lesz. Megfelelően erős CPU/VGA/RAM párossal akár fullHD-ben tolhatod a PC-s játékokat és egyik-másik igencsak áll-leejtős a PS3 verzióhoz képest.

Szóval nehéz kérdés ez, ugyanakkor PC-n 24"-on, PS3-on 42"-on játszok és mondanom sem kell, hogy utóbbi még úgy is nagyobb élmény, hogy esetleg nincs olyan részletezettség a PS3 hardver korlátai miatt.

Amit már javasoltak: nézz körül a címek körül, amik mozgatnak (mondjuk amiket soroltál, azok közül csak a HL2 van PS3-ra) és ez alapján dönts. Ár/érték arányban egyértelműen a PS3 a nyerő, minőségben nem feltétlen, de ettől függetlenül még ajánlott vétel, mert a konzolos játék mindig ad egy többletet, amit a PC nem tud, teljesen más érzésre a kettő.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8143) szuper-t válasza szasanyi (#8140) üzenetére


szuper-t
senior tag

értem
én inkább a felbontásra megyek és a minőségre :) igaz fura lenne irányítani de egy próbát megér am is érdekel a sötét oldal:)

Szerk: fullhd.:) igen ezzel csak az a baj h nekem per pill egy Samsung Syncmaster 1100P Plus van amivel lazán fullhd felett játszok (ha engedi a játék) + most építek egy projektort tehát a kijelző nem akadály többé
igen ahogy nézegettem nem mai fejlesztés a gpu ja de akk is szépnek mondható:)
kipróbálni úgy látom pc-n is ki tudom mert kértem kölcsön egy usb joyt

[ Szerkesztve ]

(#8144) szasanyi válasza szuper-t (#8143) üzenetére


szasanyi
félisten

Amit ebben a hsz-ben leírtál nekem nem világos. De lehet, én nem tudok olvasni a sorok között.
kipróbálni úgy látom pc-n is ki tudom mert kértem kölcsön egy usb joyt - ezt sem érten teljesen, de egy biztos: konzolnál a játékok joyra optimalizáltak, és sokkal jobban működik mint PC esetében. Az sem túlzás, ha azt mondom tökéletesen.

(#8145) szuper-t válasza szasanyi (#8144) üzenetére


szuper-t
senior tag

Az a lényeg h Joy al ki tudom már próbálni a játék irányíthatóságát ..
+ nem nagyon jelent akadályt a nagy felbontás mert full hd feletti a monitorom
inkább az aggaszt h mekkora teljesítménye van az xboxnak :S meddig élvezhetem "számomra szép" minőségben

[ Szerkesztve ]

(#8146) DM-Fan válasza szuper-t (#8145) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Miért is "fullHD feletti" a monitorod?

Akárhol nézem azt látom a monitorod adatlapján, hogy ez egy 4:3-as képarányú monitor, amelynél a max resolution 1800x1440@75 Hz.

Namost ugye a fullHD logót 1920x1080 pixelre szokás megadni 16:9-es képernyőt feltételezve TV-k esetében. A 24"-os 16:10-es monitoroknál már ugye 1920x1200-as felbontásról beszélünk.

A monitorod gyanítom nemigen tudna 1080i (vagy akár 1080p) jelet fogadni, hisz az ugye 1920x1080 lenne, erre pedig fizikailag nem képes megfelelő számú pixeloszlop híján. Szóval az a monitor nemhogy nem fullHD feletti, de még csak nem is fullHD. Ráadásul lassan 10 éves modellről van szó, még a fullHD szabvány sem létezett, mikor tervezték.

Javíts ki, ha tévedek! ;)

Apropó joy:

"Az a lényeg h Joy al ki tudom már próbálni a játék irányíthatóságát .. "

Pont, hogy nem fogod tudni, erre próbált utalni szasanyi, mivel a PC-s játékok nem kontrollerre vannak optimalizálva, ellenben a PS3 címek igen. Ezért nem lesz mérvadó, amit egy PC-s játék kontrolleres irányításánál fogsz tapasztalni ahhoz mérten, amit a PS3-nál tapasztalnál. Ha ki akarod próbálni, akkor hasznosabb, ha bemész egy Sony szalonba, vagy egy multihoz és kipróbálod a kiállított készülékek valamelyikét.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8147) szuper-t válasza DM-Fan (#8146) üzenetére


szuper-t
senior tag

4:3 as 21' os crt aminek a felbontása: 1600x1200 @ 120Hz+, Max.: 2048x1536 @ 60Hz
és pill nézem a gyártási évet....2002 januar

(#8148) bwoay válasza DM-Fan (#8146) üzenetére


bwoay
nagyúr

"A monitorod gyanítom nemigen tudna 1080i (vagy akár 1080p) jelet fogadni, hisz az ugye 1920x1080 lenne, erre pedig fizikailag nem képes megfelelő számú pixeloszlop híján."

annyit hadd kössek bele, hogy a jel fogadása és (változatlan felbontásban történő) megjelenítése két különböző dolog ;)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8149) DM-Fan válasza bwoay (#8148) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ez igaz, bár kétlem, hogy egy 2001-ben tervezett monitor tudná fogadni az akkor még szabványként sem elfogadott 1080i/1080p jelet. ;)

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#8150) DM-Fan válasza szuper-t (#8147) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Abszolút OFF, de letöltöttem a Samsung Syncmaster 1100P Plus használati útmutatóját innen.

Igaz, hogy francia nyelvű, de ettől még világosan kitűnik belőle a végén, hogy az 1100P Plus maximálisan 1800x1440-es felbontásra képes, mindezt 75 Hz-en, de az ajánlott üzemeltetési felbontás 1600x1200 85 Hz-en. Akárhol is nézem, mindenhol ezt találom. Szóval hogy sikerült neked ebből 2048x1536-os felbontást kicsikarnod? Nem lehet, hogy csak a VGA driver-ed engedne ennyit max. beállítani, mert nem veszi figyelembe, hogy mit tud a monitor?

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.