Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) MrPG8 válasza DM-Fan (#9196) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Hát grafikailag szerintem a GT5P isteni. Hát én 1080pbe játszottam 53"os samus fullhd tvn. Néha meg sem tudtam különböztetni mondjuk egy élő adástól. Bár Shiftel még nem játszottam Psen. Majd azok után is nyilatkozom. :)

(#9202) janicroft válasza DM-Fan (#9199) üzenetére


janicroft
csendes tag

A Shiftet nem láttam még élőben, a GT5 meg várat még magára, azt mondom térjünk vissza erre a kérdésre akkor ha össze tudjuk vetni a kettőt.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#9203) DM-Fan válasza janicroft (#9202) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Rendben. Én azt mondom, hogy ha jelentős látványbeli többletet nem hoz a GT5 a GT5P-hez képest, akkor felkötheti a gatyát a Shift-tel szemben. Az mondjuk elismerhető a GT5P javára, hogy már nem mai szoftver és az NFS-széria csak most ér fel hozzá.

Meg mondjuk szerintem hozzám hasonlóan meg kéne próbálni kicsit félretenni az előítéleteket az NFS-sel kapcsolatban, mert a Shift bizony nem a megszokott szemét. Én is viszolyogva néztem meg a neten róla az anyagokat, aztán bizony elkerekedett a szemem, mikor megláttam, hogy milyen stílusú játék jött ki belőle. Nekem meg pont a város nem hiányzik belőle (elég volt már ezekből az illegális gyorsulásos szarokból).

Get Moded!

(#9204) PhoenixK válasza AXisBOLD (#9180) üzenetére


PhoenixK
őstag

Szép gyűjtemény... És a játékgyűjtemény is! :C :Y

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#9205) AXisBOLD válasza PhoenixK (#9204) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R abból már hiányzik pár darab :DDD

mindenki: én is azt mondanám hogy a shift nagyon jól sikerült, mondhatni "felnőtt" végre a fast&furius kamaszkorból. GT5P nagyon szép, de a környezeten még van mit csiszolni és a játékélményen is. de ne feledjük hogy ez csak amolyan demó féle. mindenesetre így nem versenyezhet. kövezzetek meg, de a grafikát leszámítva a GT3 jobb nála, legalább is élvezhetőbb(ezt lehet az mondatja velem hogy a GT3 PS2-es pályafutásom aranykorának játéka :B sorry).

egy szónak is 100 a vége: mind a két végleges game ütős lesz!

aki meg a városban száguldozást hiányolja vegye meg a Burout Paradise-t, már 3k-ért hozzá lehet jutni legtöbb helyen. perfekt game a kategóriában(szubjektív!)

Aurea mediocritas

(#9206) skylinelaca válasza AXisBOLD (#9205) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nekem a GT4 a ps2 es fénykorom :D mindenem megvan benne kivéve 2 autó :((( abban az tetszett ellentétben a gt5p-vel (Üde betudom annak h ez csak egy NAGY demo) h lehetett tuningolni , persze motort meg hátsó szárny, felni, nekem ez pont elég volt ahoz h életet egyik kedvenc játéka legyen. (másik a GTA sorozat :D )

Üdv: Laca

(#9207) Sundesz válasza DM-Fan (#9203) üzenetére


Sundesz
őstag

A GT5P grafikáját nehéz megítélni szerintem. Az autók benne a legélethűbben néznek ki, amit eddig valaha játékban láttam, fokozottan igaz ez visszajátszásoknál. A megvilágítási modell szinte tökéletesre sikerült, amit szerintem még a Forza 3 is max csak megközelíteni fog (legalábbis az eddig látott anyagok alapján ezt tudom mondani). De replay módban igazából az összhatás nagyon tetszetős a GT esetében.
Viszont ami rontja a képet az egyrészt a pályák kidolgozottsága: a fák PS2 szinten vannak, az aszfalt sem az igazi. De ezt is nehéz amúgy megítélni, mert az Eiger Nordwand pálya gyönyörű szerintem, míg a rendes pályák elfogadhatóan szépek. Akkor a textúrák is alacsony felbontásúak, kissé mosottosak. E mellé jönnek még a vsync hibái, az árnyékok is néha hülyéskednek, sokszor annyira recések, hogy az már gáz. Mindezek ellenére nálam egy tisztességes "jó" a Prolouge verzió, sokat játszo(k)ttam vele.
Remélem a véglegesben kijavítják a hibákat, illetve ezen kívül megoldják a normális ütközés -és törésmodellt is.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#9208) cilo9 válasza cilo9 (#9177) üzenetére


cilo9
aktív tag

Válaszoltak a shopto.net-től, csak bank/hitelkártyával lehet fizetni előrendelésnél! :O

Üdv, Cilo

(#9209) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Egy láma kérdésem lenne, és lusta vagyok visszaolvasni...:)

Ha ps3-ra akarok fimet rakni milyen formátumba kell átkonvertálni hogy lejátsza, és mi a legjobb progi hozzá?

(#9210) szasanyi válasza B-L-A-C-K (#9209) üzenetére


szasanyi
félisten

HD nem megy rá, vagy sz@rakodni kell a darabolással, ugyanis FAT32 alatt 4GB-nál fájlok nem mozgathatók. Xvid, DivX nem gond, azok mindig kisebbek. Az mkv2vob program jó, többféle formátumot is tud, amit lejátszik a PS3. Persze van más is, biztos ajánlanak is...

(#9211) B-L-A-C-K válasza szasanyi (#9210) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, de arra nem kaptam választ hogy akkor mi is a pontos formátum amit lejátsz... ?:))

[ Szerkesztve ]

(#9212) nike_ válasza B-L-A-C-K (#9211) üzenetére


nike_
addikt

.vob-ot tuti ;) divx, xvidet is, valószínű avi-t is.

[ Szerkesztve ]

(#9213) wrathchild


wrathchild
tag

Hello!

Több ellentétes állítást olvastam a témában, ezért újra érdeklődöm:

PS3 esetében a játékokat fel tudom másolni a vinyóra, hogy az olvasó fejet minél kevesebbet használja?

Vagy ez eleve hülyeség? :)
Kösz!

(#9214) nosferatue


nosferatue
tag

Nektek sem sikerül leszedni a Dante's Inferno videókat UK store-ról? Tegnap este próbáltam, de nem reagált semmit a download gomb nyomogatására. A háttérképekből is csak egyet sikerült jpeg-be felrakniuk, a többi png amit corrupted-nek jelez a ps3 :DDD .

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#9215) bwoay válasza wrathchild (#9213) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem tudod felmásolni, ez nem opcionális dolog. egyes játékoknál van telepítés,
és anélkül el sem indulnak, a többinél meg nincs semmi ilyesmi.
olyanról meg még nem hallottam, hogy esetleg a teljes játékot felmásolná.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9216) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Szeptember 19-20, Pólus Center->NFS Shift.

Discavery-n már nyomják a reklámot!

Aurea mediocritas

(#9217) szasanyi válasza B-L-A-C-K (#9211) üzenetére


szasanyi
félisten

.avi, .vob, .mpg tuti jó, de tud .m2ts és .mp4 fájlokat is. Utóbbi kettőt én nem próbáltam. A .mpg azért jó, mert azt minden DVD lejátszik, ami HDMI kimenettel bír, és olvassa a HD anyagokat.

(#9218) skylinelaca válasza AXisBOLD (#9216) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ma láttam electro world ben 17k a nfs shift ps3 ra, jah és nincs a psp-dre ez a game electroba!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#9219) bordi10 válasza wrathchild (#9213) üzenetére


bordi10
senior tag

Én egyedül a Ridge Racer7-ről tudok, ahol Te tudod ezt eldönteni: az options-on belül van install ill. unintstall..kb 5 gigát dob fel a HDD-re.
Amik automatikusan installálnak az a GTAIV ill a HAWX, szintén 4-5 giga...lehet, h más játéknál is van ez az automata install, de ezekről nem tudok, mert csak az említettekhez van/volt szerencsém :D

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#9220) janicroft válasza wrathchild (#9213) üzenetére


janicroft
csendes tag

Szerintem eleve hülyeség. Azért van az olvasófej benne, hogy használja. Ennyi erővel más meg azt kérdezhetné, hogy meg lehet-e akadályozni hogy feltelepüljön valami a winyóra, hogy annak az olvasófejeit tehermentesítsék, nem? :F Az olvasófejek arra valók hogy olvassanak. :K

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#9221) Lares válasza DM-Fan (#9203) üzenetére


Lares
csendes tag

Megnéztem én is a 2 játékot. Én máshogy gondolom. Shift-nek szép a grafikája, autó belseje is szép, a fizika-irányítás már valahogy nem nyerte el teljesen a tetszésemet, ahoz képest hogy "szimulátor féleségnek" lett beharangozva túl könnyü (0 segitséggel) annyi a különbség hogy most nagyobbat kell fékezni kanyar előtt azt szvsz, amugy ez kanyarba nem szimulátor, csak erőltetik. A Gran Turismo 5 grafikája teljesen jó szerintem, jobban bejön. Irányitás is jobban tetszik, jobban érzem az autót. Szóval szerintem nem lett 1 nagy durranás a Shift. Marad a GRID el párhuzamban. GT5 FTW. Ezek a kezdeti benyomásaim.

(#9222) Sundesz válasza janicroft (#9220) üzenetére


Sundesz
őstag

Azért ez nem teljesen így van. Egy optikai meghajtó nem bír annyit működési elve miatt, mint egy winchester. És a legagykrabban előforduló hiba PS3 esetében a blu-ray meghajtó bekrepálása. Szóval én örülnék ha lehetne vinyóra másolni, és még a töltési idő is lecsökkenne.

Hörcsög Powa'

(#9223) kavboy válasza Alucard888 (#9117) üzenetére


kavboy
tag

Hali!
Blu-ray-re gondolok, bar a netrol letoltott .mkv fajlt "kodoltam at" tsMuxer-t es BdEdit-et hasznalva. Minden jonak tunik, a gepemen jol le tudom jatszani de a ps3-al egy bazi nagy fekete vagy zold csik van alul (csak alul)...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#9224) Alucard888 válasza kavboy (#9223) üzenetére


Alucard888
csendes tag

Milyen a forrás mkv valós felbontása illetve képaránya?
Úgy nézem a Blu-ray is csak adott felbontásokon működik rendesen.
Link

(#9225) B-L-A-C-K válasza szasanyi (#9217) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#9226) DM-Fan válasza janicroft (#9220) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Szerintem sincs igazad. A PS3 leggyengébb pontja köztudottan az olvasó, ez a gépek igen nagy százalékában cserére szorul 1-1,5 év után, aktív használat mellett. Teljesen más volna a helyzet abban az esetben, ha ezt az olvasót mondjuk csak filmnézésre használod, mert ott elindul egy végpontból a fej és szépen halad végig a lemezen, egyenletesen, ahogy játssza a filmet (lásd: Pioneer DVD-lejátszók, amik akár 10 évet is elmennek hiba nélkül - nem véletlenül adnak rá 36 hónap gyári garanciát). Egy játéknál mi történik: állandóan máshonnan olvas a fej, elindítod a játékot - betölti az aktuális pályát, ahol abbahagytad a múltkor. Hopp, elrontod, töltheti újra - visszaugrik. Valaki más játszik - megint máshol a fej. Multiban x pálya jön, azt kell tölteni, a következő körben a lemez másik felén levőt. A fej össze-vissza ugrál, fókuszál ezerrel, hatalmas adatmennyiségeket olvas be. Ezt hosszú távon érthető módon nem bírja, nem erre lett kitalálva. Nem véletlen, hogy a PC-s játékoknál is megszűnt az az opció, hogy választhatsz, hogy mekkora méretű install-lal pakolod föl a játékot: egyrészt, mert gyorsabb az elérés és a töltésidő, ha rögtön vinyón van minden adat, másrészt már eleve swap-elt formátumban kerülnek föl a vinyóra az adatok, ezért megintcsak gyorsul a játék, nem akadozik.

A winchester az olvasóval szemben sokkal strapabíróbb, nekem az egyik vinyóm a jelenlegi gépemben is a hatodik évét tapossa és megy minden nap. Hibamentes, gyors. Arról nem beszélve, hogy ha a vinyó szarik be a PS3-ban, 5 perc alatt kicserélem. Játszd ezt el az olvasóval!

Nagyon sokunk által régen várt opció, hogy a PS3-as szoftverek telepítésekor ki lehessen választani, hogy opcionálisan települhessen a teljes játék a vinyóra és a lemez csak az indításhoz kelljen. Ilyen tekintetben ma is nagy a szórás a fejlesztők közt, mert egyes játékok (pl. GT5P, Bioshock) pl. jelen pillanatban is fölmásolják az adat nagyrészét a vinyóra és a lemez csak ellenőrző szerepet tölt be. Szerintem is korrekt lenne, ha a user dönthetné el, hogy megér-e neki annyit az olvasó hosszabb élete, hogy vinyókapacitást áldoz érte. Szerintem egyértelműen megérné, különös tekintettel arra, hogy akkora vinyót raksz a PS3-ba, amekkorát nem szégyellsz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9227) AXisBOLD válasza skylinelaca (#9218) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi hogy megnézted :R

17k :Y, hát ez akkor még várat magára :(((.

Aurea mediocritas

(#9228) janicroft válasza DM-Fan (#9226) üzenetére


janicroft
csendes tag

A fej össze-vissza ugrál, fókuszál ezerrel, hatalmas adatmennyiségeket olvas be. Ezt hosszú távon érthető módon nem bírja, nem erre lett kitalálva.

De igen. Pontosan erre lett kitalálva egy olvasófej, az égvilágon semmi más dolga nincs, csak az amit te leírtál.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#9229) DM-Fan válasza janicroft (#9228) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem. Arra lett kitalálva anno a technológia (zenei CD, majd később a DVD), hogy elindítasz egy lejátszást és viszonylagos nyugalomban, folyamatos haladás mellett a fej beolvassa a lemezen tárolt adatot. Más kérdés, hogy az igények túlhaladták a technológia képességeit. Amire Te gondolsz, az a winchester. Egyetlen optikai meghajtó sem tolerálja hosszú távon, hogy ide-oda ugrál a fej és réteget vált az optika. Működik, de az élettartamot igen hátrányosan befolyásolja.

Átlag hány optikai meghajtót cseréltél eddig a PC-idben, míg vinyót egyet sem? Szerintem az arány közel sem 1:1.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9230) skylinelaca válasza DM-Fan (#9229) üzenetére


skylinelaca
senior tag

nekem pl a régi gépembe a összerakásnál (ez volt kb 5-6 éve) egyszerre került bele a optikai meghajtó és a vinyó,lehet h kifogtam egy jó szériát de nekem semmi baja sem volt 1iknek sem és eléggé használtam az optikait is (1szer pl véletlen törött cd-t raktam bele :Y ) bár sztem pc-knél teljesen más a strababíróság.

Üdv: Laca

(#9231) DM-Fan válasza skylinelaca (#9230) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az első CD-írómat (Sony 4x-es író 2x-es újraíró) 1998-ban vettem, mai napig működik, igaz, hogy soha nem használtam másra, csak arra, hogy megírjam a lemezt. Olvasónak volt külön meghajtó.

Ellenben a későbbi meghajtóim (volt köztük ASUS, LG, Samsung, NEC) igen rövid életűek voltak, a 2 évet egyik sem élte túl, pedig nem strapáltam őket nagyon. A jelenlegi Pioneer-rel nagyon meg vagyok elégedve, igaz, még nem is túl régi. Viszont japán összeszerelés.

Ettől függetlenül tény, hogy a PS3 meghajtói igen nagy gyakorisággal elszállnak és ezen az arányon igencsak sokat javítana, ha fel lehetne másolni a játékot a vinyóra. Szerintem ezen kár vitázni.

Get Moded!

(#9232) janicroft válasza DM-Fan (#9229) üzenetére


janicroft
csendes tag

Egyetlen optikai meghajtót sem cseréltem eddig, ellentétben winchestert igen, bár azt nem az olvasófej hibájából. Szerintem a mai optikai meghajtók más technológiai színvonalat képviselnek mint a régiek, ezért állítom, hogy bírják a gyűrődést. Azért egy mai PS3-ban lévő optikai meghajtót még azzal sem lehet összehasonlítani, ami anno a PS1-ben volt, nemhogy annál régebbi optikai meghajtókkal.....

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#9233) janicroft válasza DM-Fan (#9231) üzenetére


janicroft
csendes tag

Azt egyébként nem tudtam hogy sok PS3 optika elszállt, és azzal egyetértek hogy a winchesterekben lévő fejek, stb. sokkal strapabíróbbak, nagyobb teljesítményűek, stb. azzal nem értek egyet hogy azt mondjátok, az optikai meghajtó nem erre lett kitalálva. De vitázni nem szerettem volna természetesen, csak a véleményemet mondtam el, mint ahogy te is.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#9234) DM-Fan válasza janicroft (#9232) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Egyetlen optikai meghajtót sem cseréltél eddig? :Y Jó isten, mikor szálltál be a PC-használók táborába?

Én meg pont azt látom, hogy a régi meghajtók (lásd pl. az én Sony írómat) bírták jobban a gyűrődést, szemben a mai tömeg-gyártott szarokkal. Végülis igazad van, tényleg más színvonalat képviselnek a mai meghajtók: szarabbak, kevesebb anyag van bennük és kevés a prémium gyártó által összeszerelt (értsd. pl. japán) termék. A PS3 meghajtójával is ez a baj - valami gagyi beszállító terméke. Utólag Panasonic olvasófejet szoktak belerakni a szervizben és az "egy fokkal" jobb.

Szerintem nyugodt szívvel összehasonlítható egy 10 évvel ezelőtti optikai meghajtó egy maival: a technológia alapelve, a mechanika ugyanaz, csak az olvasófej maga változik. Ráadásul sajnos a Blu-Ray olvasófejek sokkal érzékenyebbek, mint a CD/DVD-olvasófejek voltak, szóval szerintem abszolút nem igaz, hogy jobban bírnák a gyűrődést.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9235) DiVaD válasza DM-Fan (#9234) üzenetére


DiVaD
senior tag

Nekem '97 óta van gépem és 2x kezdett el beszarni meghajtóm...még akkor egy 24x-es CyberDrive CD-ROM. Igaz CD-RWt 3x cseréltem, de csak azért, hogy gyorsabb legyen 4=>8=>16X. A DVD-s korszakban meg egy agyonhasznált pioneer 107es dvd író. Igaz olvasni még mindig tud mindent, csak írni nem. Azóta NEM volt szar optikai meghajtóm.
Ez személyes tapasztalat, az, hogy mi van másnál az egy másik dolog ÉS igen Én is örülnék ha fellehetne másolni a játékokat a vinyóra.

[ Szerkesztve ]

(#9236) szasanyi válasza DiVaD (#9235) üzenetére


szasanyi
félisten

Az X360 gamek DVD lemezen vannak, és ha jól tudom arról is futnak. Akkor minek a 25-50GB BD... csak azért, hogy többe kerüljenek a játékok? :(

(#9237) bwoay válasza szasanyi (#9236) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha csupán a kapacitást nézed, akkor jogos,
mert még ha alkalmaz is valamiféle tömörítési trükköt a MS,
akkor sem ment ez még semminek a rovására,
nem néznek ki szarabbul a multiplatform címek, sőt.
ugyanakkor egy DVD meghajtóval lehetetlen elérni a szükséges
adatátviteli sebességet úgy, hogy ne érjen el a meghajtó egy bizonyos zajszintet.
nekem volt porszívót meghazudtoló boxom még a 2006-os szériából,
meg van annál sokkal halkabb, tűréshatáron belüli, de még mindig markáns hangú darabom 2007-ből :)
meg nem szabad elfeledkezni arról, hogy a PS2-re is sokáig jöttek a játékok,
amik egy CD-n is elfértek volna (warez verzió esetén el is fértek :D)
az semmiképpen sem segít, ha egy konzol erejének az adathordozó kapacitása
szab határt. Kérdés, hogy ez meg fog-e élesen mutatkozni a jelenlegi generációban,
mármint az újabb gépek megjelenéséig.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#9238) DM-Fan válasza bwoay (#9237) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

...és ugye ne feledkezzünk el a Blu-Ray filmekről sem, amiket megintcsak nehézkes volna DVD-re tuszkolni, még agyontömörített mkv-ban is. Csakmert a PS3-at nemcsak játékkonzolként árulják, hanem a Sony mai napig a Blu-Ray lejátszóinak zászlóshajójaként emlegeti. Hozzáteszem jogosan is, mert kiváló Blu-Ray lejátszó, mind képminőségét, mind funkcionalitását, mind szolgáltatásait tekintve.

Emellett én is azt mondom, hogy attól (is) lesz next-gen egy konzol, hogy az új technológiát alkalmazza és nem azt, ami már lassan leköszön.

Amúgy a Blu-Ray előállítási költsége minimálisan magasabb csak a DVD-énél, szóval nem ettől lesznek drágák a játékok.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9239) szasanyi válasza DM-Fan (#9238) üzenetére


szasanyi
félisten

Érdekes lenne tudni, mo-n hány PS3 tulajnak fontos a BD filmek lejátszása. :U Cirka 7-8k/film ára mellett engem kicsit sem izgatnak. És tudok pár embert, akiket szintén nem, pedig hozzám képest Krőzusok, de egyszerűn nem adnak egy filmért annyi pénzt, mert nem is ér annyit. :P
Visszatérve a super technology-ra: ha már BD akkor miért nem az van kihasználva maximálisan, és miért telepít még amellé sok-sok gigát? Miért nem csak néhány száz megát (mondjuk) és a többi úgyis ott van a frankó BD-n. Szóval olyan sejtésem van, hogy a kígyó a farkába harapott.. :U

(#9240) janicroft válasza szasanyi (#9239) üzenetére


janicroft
csendes tag

Magyarországon valószínűleg hogy nem soknak. A mi pénztárcánkhoz tényleg borsosak ezek a BD árak, bár a játékok árazása talán elszomorítóbb számunkra. A BD lejátszás egyébként nagyon frankó dolog, nekem két Blue Ray discem van, 1080p-ben nézni egy filmet tényleg fantasztikus.

PlayStation.tlap.hu PSN nick: Janicroft81

(#9241) Bikerman


Bikerman
aktív tag

valaki próbálta már a fifa vs. pest az idei sorozatot? nagyon nem tudom melyiket válasszam, nagyot csalódtam most a pesben...

ragazzi della curva...

(#9242) DM-Fan válasza szasanyi (#9239) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ne abból indulj ki, hogy itthon kinek fontos a BD lejátszás! Mi balkán vagyunk, ez vitán felül áll. De ha így gondolkodnának a fejlesztők, mint Te, valószínű még mindig a C64 előtt ülnénk és VHS-eket bámulnánk.

Az USA-ban a legutolsó csóró sorozat is megjelenik Blu-Ray-en, potom ára van (az ottani fizetésekhez képest pláne). Azért, hogy itthon ilyen drágák a filmek lehet menni panaszkodni a sz*rházi kiadókhoz, akik nemhogy a Blu-Ray-t erőltetnék orrba-szájba, hanem még a DVD piacot is tönkre teszik, lásd: a Warner filmek forgalmazására szeptembertől nincs mód a továbbiakban Magyarisztánban, a meglévő készleteket kisöprik és nem tudni mi lesz a jövőben. Nesze neked Blu-Ray! Ezért nem a PS3 a hibás.

Nekem igenis fontos a BD, van is pár lemezem, de nem is csak a BD lejátszás a lényeg, hanem az, hogy ez magával hozza azt is, hogy lejátszható a PS3-on maga a formátum is.

Nem tudom olvastad-e az előzőekben vitatott okfejtéseket arról, hogy miért lenne hasznos, hogyha telepítene a jelenleginél nagyobb arányban a PS3 a vinyóra. Pont az a probléma vele, hogy nem telepít sok-sok gigát, ez volna a jó, ha minden játék ezt tenné. Ennek semmi köze a BD kapacitásához, mert a DVD-olvasó ugyanúgy tönkremehet az Xbox-ban is, mint a Blu-Ray olvasó a PS3-ban. Nem értem ez alapján miért harapna a farkába a kígyó. A Blu-Ray egy új technológia, amit - nagyon helyesen - erőltet a Sony (pláne, hogy részben az ő találmánya). Csúnya is lenne, ha nem lenne képes HD-filmet lejátszani egy next-gen konzol. ...és hangsúlyozom, ne abból indulj ki, hogy egy csóró nép vagyunk és neked nem telik BD-re. Attól az még jó dolog.

Amúgy a BD filmek már rég nem 7-8 eFt-ok. Az új megjelenések is kijönnek 6 eFt-ból, de már 4,5-5 eFt-ból is kapsz BD-t. Ha azt veszed, hogy egyes új megjelenésű DVD-k is belekerülnek 3.990-be, akkor már abszolút nem vészes.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#9243) skylinelaca válasza DM-Fan (#9242) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Nyilván nem mi vagyunk a fő eladási piac, ez látszik abban is h storem se sincs hozzánk. Ez sztem magyar szokás, az új technológia méregdrága. Körülnézve E-bay en , igazat is adok neked! Legtöbb film (amik persze nem az újak) madnem olyan árban van mint az itthoni régi filmek (DVD) amiket oly kegyesen 990ft ért árulnak! Pl: Hancock: 10dollár ami valljuk be simán telne rá itthon is, és még énis megvenném! Persze vannak ot is drága filmek de kevesebb mint amennyi olcsó van!

Üdv: Laca

(#9244) anulu válasza skylinelaca (#9243) üzenetére


anulu
félisten

amazon UK, Transformers 2, 3 BD változat: £17.88. ez átszámolva nincs 6e huf. erre jön a PK még. ezzel szemben MM-ban 6-7-nél kezdődik egy film. a 2 lemezesek mégtöbb.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9245) DM-Fan válasza anulu (#9244) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Erről beszélek nyuszómusz... ööö... akarom mondani uraim. ;)

Get Moded!

(#9246) skylinelaca válasza anulu (#9244) üzenetére


skylinelaca
senior tag

MM-ben még nem is néztem a BD választékot, nah majd megejtem

Üdv: Laca

(#9247) DM-Fan válasza skylinelaca (#9246) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ott is találsz 5 eFt-ért BD filmet bőven.

Get Moded!

(#9248) k.


k.
őstag

A blu-rayel kapcsolatban irnék:
Nekem ma lett meg a 18. br filmem-fél év alatt gyütt össze-.Szóval ebben az e lényeg hogy amióta módom van rá hogy ilyen filmet vegyek-pl 3 dvd helyett egy bd- akkor azt veszek.Azért mert egyszerűen modernebb.A kép kristálytiszta-3 éves Sony Bravia a teszttv- a menű és az egész megvalósitása a körítésnek mind mind profi szint.A legalapvetőbb szerintem ezekkel kapcsolatban pl az hogyha a hangot állítanám akkor nem a DVD-nél megszokott módon váltok hogy szépen 10 lépés alatt hanem feljön filmközben a menü rákattintok az adott hangra és kész.Szóval szerintem tükrözi a Sony színvonalát az egész technológia.
Én megértem hogy sokaknak nincs rá igénye-17 éves vagyok szüleimtől kapok mindig egy adott pénzt-általában 20 ropi/hó- filmezésre.Sokan mondták hogy minek br tölsd le.Igen letöltöm kiírom és tv-n megnézve szörnyülködöm.Szóval azt látom hogy NÁLUNK(mivel nem tudok az USA lakossága nevében írni) nincs igény erre csak egy rétegnek.Ezért is kerül ennyibe.Nem veszik meg.Ha többen vennék olcsóbb lehetne mert ugye nagyobb tételben olcsobb gyártani.De mi magyarok az 1000 forintos dvdk piaca vagyunk.Ha film akkor max 1000 afölött torrent.Igy nehéz bármit is alkotni...
Ezért is örülök nagyon a ps3(bár nekem sajnos még nincs) blu-ray képességének.Mert ha valaki azt veszi meg és azt nyomja a gép az arcába hogy HD elöbb utobb csak megnézi miaz, ha nem került volna bele szerintem annó simán a HD-DVD nyer.(elnézést a kicsit idióta stilusért de hulla vagyok:) )

(#9249) DiVaD válasza k. (#9248) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ez így igaz, csak sajnos ma a 20évesek jó része nem, hogy filmezésre de amúgy se kap otthonról havonta 20ropit. Azért ezt is figyelembe kéne venni.
Azt viszont leköpném, aki keress havonta 300at és egy kurva filmet nem vesz annak ellnére, hogy naponta tölti le a filmeket.

(#9250) Sundesz


Sundesz
őstag

Befutottak az első Uncharted 2 kritikák, és úgy néz ki nagyon jól sikerült játékkal lesz dolgunk (bár ez eddig is nyílvánvaló volt), szerény 9.8-as átlaggal bír. :C Szép volt Naughty Dog!

Hörcsög Powa'

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.