Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85601) Dave567 válasza B.F.G. (#85594) üzenetére


Dave567
addikt

A 3D BD iso lejátszás még nem kadenciahelyes. 24Hz-en játsza le őket a 23.976Hz helyett. Ez pedig mikro-akadásokhoz vezethet a lejátszás közben. (TV-d től függ, hogy mennyire tudja ezt kompenzálni és hogy észre vehető e egyáltalán. Pl. Az én Samsung H6400-as, aktív 3D-s TV-men egyáltalán nem érzékelhető).

Én ez miatt nem vettem meg, de nincs is kedvem kisérletezni, hogy látom-e vagy sem, inkább keresek, olyat ami viszi is rendesen.

(#85602) B.F.G. válasza Márk (#85600) üzenetére


B.F.G.
senior tag

OK! Köszi a segítséget és hszt! :)

(#85603) B.F.G. válasza Dave567 (#85601) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Melyiknek a HiMedia Q10 Pro-nak?
Pana 42UT50-em van és eddig asztali PC-vel játszottam le mindent még a 3D BD Isokat is semmi probléma nem volt a 3D -vel, de lehet, hogy az én szememmel van a baj, de én nem veszek észre különbséget kandencia helyes és helytelen lejátszás között, bárhogy is nézem, MPHC-el játszom le a videókat és ott 24 Hz-en játssza le a TV a FULL HD-és tartalmat. Ugyanazt a videót lejátszottam más lejátszóval is ami nem állította át frissítést 24HZ és nem láttam különbséget.

MI különbséget kéne látni 24 HZ és 23,976 HZ között? 0,024 ezred-et hogy vennék észre ha ettől nagyobb eltérést sem veszek észre?

Most az én szemem rossz vagy a TV-ém nem adja vissza? Vagy hol a hiba a wide szeműek milyen különbségetlátnak 0,024 ezred miatt?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#85604) Kernel válasza B.F.G. (#85603) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szemre annál nagyobb különbséget sem látnál, ezt nem így kell megközelíteni.

Ez olyan dolog, mint az 59 vagy 60 Hz beállítás kérdése a számítógépen. A driver mindkettőt felkínálja, melyiket válasszam? Tökmindegy, mert valójában mindkettő 59,94 Hz (NTSC szabvány). Programok, játékok kompatibilitása miatt szerepel két formában is. Lehetséges olyan állítólag, ami visszadumálhatna inkompatibilis kijelző miatt, ha nem találja az 59 Hz bejegyzést is a rendszerben.

Gondolom, 24 Hz ugyanúgy nincs, csak kerekítése a 23,976-nak.

Ráadásul az sem mindig pont annyi. Az időalap kvarcoszcillátor a gépekben, illetve lejátszókban, annak is van egy bizonyos (nagy) pontossága, amellett a finomabb változásokat (ami a processzor terheléséből adódhat), lejátszás közben lekövet, szinkronizál a TV. Másképp azonnal szétesne a kép, ha nem lenne tökéletes a szinkron.

Vagyis a lejátszóból érkező jelet már 1:1-ben követni kell. Ehhez képest külön téma a kadencia megoldása, amikor például a lejátszó a 24 Hz videót átteszi 60-ra stb., ami viszont csak a lejátszó (PC) "belügye".

24 vagy 23,976 Hz videót viszont nem variál sehová, csak "kitolja" 1:1-ben, ha arra van állítva a kimenet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#85605) Dorian válasza Kernel (#85604) üzenetére


Dorian
félisten

"Gondolom, 24 Hz ugyanúgy nincs, csak kerekítése a 23,976-nak"

Dehogy nincs, európai mozifilmeknél gyakori.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#85606) janos666 válasza Dorian (#85605) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én szerintem összesen egyetlen egy Blu-Ray filmet láttam, ami ennyin futott. Persze európai volt, azon belül valami felejthető ... horror-vígjáték ... talán ... ? Bár nyilván nem néztem meg az összes film ilyen adatait, amit végignéztem.

Maga a mozi-mozi pedig szerintem az USA-ban is 24, csak a TV és amiatt BD a kap szorzót.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85607) M_AND_Ms válasza Kernel (#85604) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy kis okosság a témában: [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85608) B.F.G. válasza Kernel (#85604) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Köszönöm szépen a magyarázatot!
Viszont régen a monitoroknál erősen vibrál ha nem a helyes frissítést állítottad be, itt most szó sincs ilyenről, mert az emberi szem nem érzékeli a különbséget?
Csak, hogy jól értem-e? :DDD Vagy ennek mi az oka? Hogy igazából nem látsz különbséget mégis 24 hz-en szeretnénk lejátszani?

(#85609) BBéci válasza B.F.G. (#85608) üzenetére


BBéci
titán

Amikor a 23,976-ost 24-en játszod le, kb. 40 másodpercenként röccenés, ugrás látható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85610) B.F.G. válasza BBéci (#85609) üzenetére


B.F.G.
senior tag

60 HZ játszottam le akkor sem vettem észre röccenést.

(#85611) BBéci


BBéci
titán

Az még sokkal rosszabb, olvasd el a linkelt cikkben!
Idézek belőle:
"csak egy bonyolultabb és a film egyenletes lejátszását megzavaró eljárással lehet a másodpercenként 24-képkocából 60-at előállítani".

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85612) Kernel válasza B.F.G. (#85608) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annál viszont kisebb különbségre gondoltam. Képcsöves monitornál 60 vagy 100 Hz között sokaknak feltűnhetett a különbség, de néhány Hz még nem.

24 Hz-en a 24p videókat jó lejátszani, hogy sima legyen a mozgás. Vagy 23,976, nem figyeltem még ilyen különbségeket, vagy nem találkoztam vele, azért is fogalmaztam úgy, hogy gondolom.

Praktikus okokból a PotPlayert használom, ami nem vált frekvenciát, ezért én úgy szoktam, hogy a távszabályzóra be van állítva egy info gomb, amivel látom a lejátszás adatait:

Ahol aláhúztam zölddel, 30 a videó beégetett adata, utána zárójelben írja a valós lejátszási frekvenciát, ami folyamatosan ingadozó szám. Tehát a képen csak egy pillanatfelvétel látszik, de ugyanígy bemegy 30 alá is. Legvégén a kijelzőfrekvencia szintén ingadozó.

Ilyen értelemben 24 Hz vagy 23,976 fel sem tűnik.

Amikor azt látom, hogy a videó 23,xx, egy asztali parancsikonnal 24 Hz-re állítom a drivert. Van egy parancsikonom 60 és 50 Hz-re is.

25p videónál átnyomom 50 Hz-re, 30-asnál 60-ra: Display Changer

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#85613) Kernel válasza Kernel (#85612) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen a kijelzőfrekvencián csak azt értettem, ami a kábelre kimegy. Panasonic plazmánál:

50 -->100
60 -->120
24 --> 96

...Hz lesz a kijelzőn, ha jól tudom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#85614) B.F.G. válasza BBéci (#85611) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Nem láttam különbséget, lehet velem van a baj vagy az érzékeimmel, de meg fogom majd próbálni ugyanazt a BD lejátszani 24 HZ és 60 Hz-en is még egyszer, hogy észre veszek-e különbséget.

(#85615) B.F.G. válasza Kernel (#85612) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Köszönöm a részletes magyarázatot! :K :C :R

(#85616) MasterMark válasza B.F.G. (#85614) üzenetére


MasterMark
titán

A 60Hz átalakítás nagyon idegesítő, ha egyszer megszoktad a 24p-t.

Switch Tax

(#85617) M_AND_Ms válasza MasterMark (#85616) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bizony.
Kell egy rendes, kadenciahelyes lejátszásra képes lejátszó és a problémakört el lehet felejteni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85618) janos666 válasza B.F.G. (#85608) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Néhány TV bizonyos beállításokkal visszabányássza ám neked a 24-et a 60-ból, és aztán úgy kezeli, mint ha 24-et kapna.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85619) B.F.G. válasza janos666 (#85618) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Nem nem félreértettek kandencia helyesen nézem a filmeket,csak egyszer kipróbáltam és nem látok különbséget ennyi. MPHC-val játszom le a filmeket és ott helyes a frissítés, de pl egy VLC -vel nem és én is az infó gombbal szoktam megnézni és onnan is lehet tudni ha elkezdődik a lejátszás ugrik egyet a kép gondolom amikor frissítést vált...

(#85620) MasterMark válasza B.F.G. (#85619) üzenetére


MasterMark
titán

60 Hz az más. Svenkelős jelenetnél nézd meg.

Amivel én szoktam próbálni, az az Oblivion pont a főcím előtti résznél, mikor a hídon megy át, és körbeforog a kamera. Ott nagyon kijön a béna pull-down.

Switch Tax

(#85621) janos666 válasza B.F.G. (#85619) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Olvasd el megint, mit írtam: néhány TV-n + beállítással egyszerűen nem tudod letesztelni a 2:3 arányú akadozást, mert mindegy mit adsz a TV-nek, az rájön, hogy 24fps az anyag, és visszahámozza (jellegezetes a minta és direkt számít rá, hogy lehet ilyen).

Mondjuk legtöbbször szerintem csak 1080i60-ból működik ez, (olyankor hivatalosabban "inverse pulldown" néven fut, de általában valami Film Mode, Real Cinema, vagy hasonló kapcsoló szabályozza, ami bemeneti formátumtól függően többféle dolgot csinál [és nem mindig azt, amit a leírása mond]), de szerintem néhány esetben megy 1080p60-ból is.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85622) pataslogeza válasza B.F.G. (#85593) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hali.

Én is ilyet akartam, de megtudtam hogy 3d filmet nem játsza le rendesen, így tovább álltam és vettem egy zidoo x9s nevű lejátszót (x9 nem jó, csak az x9s!).
Ez mindent helyesen játszik le és mutatós, fémházas darab. Van benne wifi, play áruház, és hdmi cec is, tehát tudod vezèrelni a tv távirányítójával is. Ennek az olcsóbb változata az x8, ami ha jól tudom ugyanaz mint az x9s csak műanyagházban és talán wifi nélkül, de ebben nem vagyok biztos. Az x9s is olcsóbb mint a q10 pro.
Másik amit ajánlanék a raspberry pi3, am talán a legolcsóbb normális lejátszó. Ez is lejátszik mindent rendesen a 3d kivételével, és mivel ez is hdmi cec, berakhatod a tv mögé, hogy ne látszódjon.
A döntés a tiéd :)

[ Szerkesztve ]

(#85623) CheGhost válasza pataslogeza (#85622) üzenetére


CheGhost
aktív tag

+1 a rPi3-ra
Nekem emellett van még egy Minix Neo U1. Mindkettőt SD kártyán LibreELEC-kel használom. Mindkettő teljesen jó a számomra.
összehasonlítâs

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#85624) pataslogeza válasza CheGhost (#85623) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nofene. A pi3 már 3d-t is tud? Ezt nem tudtam.

(#85625) B.F.G. válasza janos666 (#85621) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Ok ezt értem, de amikor "visszahámozza" és rányomsz az infó gombra a TV-én és kiírja, a pillanatnyi felbontást és frissítést akkor a azt nem hámozta vissza az annyi amennyit a TV kijelez? Viszont ennek ellenére azoknál a részeknél mégis kiküszöbölheti az akadozást ami nem tapasztaltam eddig?

(#85626) B.F.G. válasza MasterMark (#85620) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Mi az a svenkelős? :F :)

Ok Oblivion megnézem azt a részt,köszi! :K :U

(#85627) janos666 válasza B.F.G. (#85625) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az INFO gomb általában azt írja ki, hogy mi a bemenet formátuma, tehát pl. 1080i60-at ír ki, ha 60Hz-es interlaced anyagot kap, függetlenül attól, hogy utána van-e inverse telecine.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85628) BBéci válasza B.F.G. (#85626) üzenetére


BBéci
titán

[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85629) B.F.G. válasza pataslogeza (#85622) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Köszi, de ez a hsz már kicsit későn jött, de már egyébként is a Q10 Pro mellett döntöttem, holnap hozza a futár.

Viszont ami miatt ez mellett döntöttem, hogy a HDD beépíthető nem fog ott lógni a TV-box mellett és van két fajta USB 3.0 -a egy hagyományos és egy amivel direktbe a beépíthető HDD-re lehet másolni, ami be van építve és könnyen hozzáférhető és csak jókat olvastam erről a lejátszóról,illetve eddig minden apróbb problémát orvosoltak frissítéssel a HW pedig bőven elég.
Illetve 6 TB-os HDD-t is be lehet építeni nem tudom, hogy a Zido X9S max mekkora HDD-ét tud kezelni.

Nem utolsó sorban pedig már annyi tesztet és TV box-ot nézegettem, hogy már elég volt és erről csak jókat írt mindenki aki megvette és ez egy céleszköz aminek nagy a tárhelye, de sajnos ezért mélyebben kell az embernek a zsebébe nyúlni és pont ezért bízom benne, hogy még "sokáig" lesz hozzá support!

Meglátjuk, majd a fórumában kifejtem a tapasztalatokat, illetve ha érdekel itt is szívesen megosztom a tapasztalatokat, hogy UT50-es hogy működik együtt, mert ebből a szempontból nem off teljesen a hsz, de ez a fórum még mindig hihetetlen mód pörög ennek ellenér.. :K és életben tartjátok, hihetetlen.

Köszi, hogy itt vagytok és segítetek és megosztjátok a tapasztalataitokat! :C

(#85630) Dave567 válasza B.F.G. (#85603) üzenetére


Dave567
addikt

Bocsi, hogy most írok, nem tudom, egyáltalán, hogy én észre fogom-e venni, de nem is szeretnék a lejátszókkal kísérletezni, nekem is a Zidoo-t ajánlották amúgy, de látom már választottál. :R

(#85631) B.F.G. válasza Dave567 (#85630) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Mit nem tudsz, hogy észre fogsz-e egyáltalán venni? :)
Nem gond a fekete péntek miatt egész jó áron jutottam hozzá! :U ;)

(#85632) Dave567 válasza B.F.G. (#85631) üzenetére


Dave567
addikt

A kadenciahelyes lejátszást.. :R

(#85633) BBéci válasza Dave567 (#85632) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon fontos a kadenciahelyes lejátszás, olyan készüléket, ami ezt nem tudja, bottal sem piszkálnék meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85634) pataslogeza válasza B.F.G. (#85629) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nekem 4db vincseszterem van mégsem lóg a lejátszón egy sem, mert hálózatban érem el őket, és nekem pont jó hogy nem lehet vincseszter belerakni mert igy kisebb, laposabb a lejátszó, de ha már megvetted a q10-et akkor mindegy, főleg ha nem zavar az akadás 3d filmeknèl.

(#85635) Migee


Migee
tag

Sziasztok !
Valaki meg tudná mondani ,hogy milyen a falikonzol felfogatása az 50GT60-nak ?
Mekkora méret ?
Illetve kell-e valamire ügyelni ezen kívül a konzolvásárlásnál?

(#85636) B.F.G. válasza pataslogeza (#85634) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Viszont nagyon jól mutat a lejátszó úgy ahogy van és még az időt is kijelzi :DDD Továbbá a hdd bele van rejtve nem kell több vinyó egy normális nagy méretű és ott meg lesz minden, pl képeket is bármikor lehet nézni és az asztali gépet be sem kell kapcsolni, vagy egyéb más tartalmat... ami a kanapén ülve vagy fekve elég kényelmes.

Honnan tudod ennyire biztosan, hogy akad, próbáltad már, ?
Használtál már valaha ezt a media lejátszót, Plazma TV-vel? vagy anélkül? :F

Meg egyébként is mennyi 3D-és filmet szoktál nézni? Mert évente ha megnézek 1-2 db-ot már sokat mondok...
Meg arra még mindig ott az asztali gép, ha nagyon 3D-ét szeretnék nézni + pont azon gondolkodtam, hogy a BD lemezekre archivált videóimat, továbbra is az asztali gépen fogja lejátszani, mert abban van BD olvasó. :) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85637) Chrys_ válasza B.F.G. (#85636) üzenetére


Chrys_
addikt

A desktop géped összekötöd a TV-vel? Ha egy helyiségben vannak, akkor viszonylag egyszerű, ha nem, akkor marad a Steam Link (1080p 3D képes, egyéb tulajdonságait nem ismerem). Én szoktam 3D-s filmeket nézni, sőt még lemzeket is kölcsönözünk a tékából (nyelv miatt, ami kell, az nincs a magyar régióban). Magyar-és-eredeti nyelv forrás meg letöltős:)

(#85638) B.F.G. válasza Chrys_ (#85637) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Igen úgy van, egy helységben vannak elég közel és gond nélkül működik.

Hát nekem aktív 3D-s és volt, hogy mire oda jutottam lemerült a gomb elem 2-3 használat után, 1 év alatt..., mert nem volt használva.

Nem is tudom 4K-nál van 3D? Gondolom, hogy van! :-) Egy jó darabig nem lesz 4K-s TV úgysem, mert remélem, hogy ez a Plazma sokáig jól fog működni.

(#85639) janos666 válasza B.F.G. (#85638) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Volt átfedés, mikor már szivárgott be a 4k és ki a 3D (LCD és OLED, 4k PDP nincs).

Mondjuk engem nem zavart, hogy már megint kimaradtam a 3D-ből, mert még mindig is adós vagyok magamnak a Hobbit trilógia újragörgetésével 2D-ben, miután elszúrtam magamnak a fantasy élményt a 3D "erőltetésével" (mikor épp 3D-s Pana PDP volt nálam).

A következő iróniakupac az lesz, ha majd pár film után ugyan ez lesz a véleményem a HDR-ről (és teljes kört zárna a fenti story, ha most elérhető lenne a Hobbit HDR-ben). Már egy hónapja van HDR-es TV-m, de még csak egyetlen filmet néztem azóta végig, úgyhogy még nem tudom, hogy "szokni kell és majd jó lesz", vagy az Alien Covenant-al is adós leszek, hogy egyszer megnézem majd "rendesen" is = SDR-ban (bár ez elég gyenge film volt, szóval nem fogom). :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85640) Dave567 válasza BBéci (#85633) üzenetére


Dave567
addikt

Amikor a tv beépített lejátszóján néztem filmet, ott láttam szaggatást, gondolom azaz.

(#85641) mayday00


mayday00
őstag

24.volt négy éves a 50ST60-om. Szerencsére semmi baja, tökéletesen működik. Szervizben sem volt. Használtam rendesen..van benne üzemóra rendesen. :D Azóta vettem hozzá egy Minix Neo U1 készüléket. Nagyon jó kütyü mindenkinek ajánlom. + LibreELEC fut rajta. Talán egyszer oledre váltok de az nem most lesz.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#85642) Dave567 válasza mayday00 (#85641) üzenetére


Dave567
addikt

:C Még sokáig legyen jó..

(#85643) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egy LG 50PV350 tévét használok :P egy B110 lejátszóval egy hálózatra kötött NAS társaságában és egy Sony 5.1 erősítővel ! A B110 -n van egy slim DVD meghajtó és egy HDD is! Ezt szeretném cserélni egy olyan lejátszóra, ami Blu-ray-t is tud. A DTS fontos lenne mivel elsősorban zenét hallgatok. Esetleg tudtok ajánlani valamit? Méretileg jó volna, ha nem lenne 22cm -nél szélesebb . Wifi nem fontos, mert LAN kiépített!
Hozzá teszem, hogy ez a TV életem egyik legjobb befektetése volt...Imádom !

(#85644) Pityu89 válasza Kbhont (#85643) üzenetére


Pityu89
senior tag

Ps3 super slim. Még játszani is tudsz. Lemet méretileg kicsit szélesebb ~29 cm, ezt neked kell eldönteni.

(#85645) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnem eladni Pana 42ST60-amat, mert bar hibatlan, de nagyobb oledre csereltem.

Szerintetek mennyiert lehetne meghirdetni, eladni?
Egy hirdetes sincs most sehol, se hardverapron, se jofogason es se gt60, se st50 hirdetes nincs, hogy legalabb ezekhez kepest be tudjam loni az erteket.

Koszi!

(#85646) Csöves válasza djg (#85645) üzenetére


Csöves
senior tag

Adok érte 30 ezret.

Aquila non captat muscas.

(#85647) djg válasza Csöves (#85646) üzenetére


djg
aktív tag

Az egesz teve elado nem csak a taviranyitoja.

(#85648) salapp válasza djg (#85647) üzenetére


salapp
addikt

Nem a kolléga árajánlatát akarom védeni, de nagyjából úgy van, hogy aki esetleg hajlandó még 4+ éves plazmát venni, az minimum 50-es méretet keres, így a 42-esre igazán kevés az érdeklődő.
Hálóba, gyerekszobába meg, ahova jó a 42 is, inkább vesznek egy lcd-t, mert nem kell vigyázni rá.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85649) Dave567 válasza salapp (#85648) üzenetére


Dave567
addikt

Ez most marhára mellékes... Aki szeretne jó tévét az biztos elfogja vinni, ha jó lett volna az inputlagja, még Én is elhoztam volna.
Amúgy van Beárazós topic, de 130000 ft-ot biztos ér.

(#85650) Dave567


Dave567
addikt

Tudtok nekem, vagy van olyan teszt ahol inputlagok is fel vannak tüntetve, idővel szeretnék egy Plazmát monitornak, 100000 ft max áron, ami jó lenne input lag szempontól azaz monitornak lenne.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.