Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Meg tudná valaki mondani a típusszámát a képen bekarikázott csatlakozó aljzatnak?
VT50 alaplapon van, ebbe megy a ventillátorok csatlakozója.

(#86352) Heffi


Heffi
őstag

Halihó!

65VT60 talpára rá lehet szerelni egy 42 ST60-t?

(#86353) pataslogeza válasza pataslogeza (#86351) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Közben kiderítettem.
GM06B-GVHS-TB
Már csak azt lenne jó tudni, hol lehet ilyet szerezni egyetlen darabot.

(#86354) oil120


oil120
senior tag

Szerintetek mennyire csereszabatos a 42GT60 mainboardja az 50ST60-éval?

(#86355) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Reg jartam mar erre. :)

Egy kis segitseget szeretnek kerni.
Van egy 42es ST50em, amit a falra szeretnek feltenni az uj hszban. Ehgez kellene valami jo falikonzol. Tudtok valami jot, ami bevallt ajanlani?

Valamint ki, hogy oldotta meg a kabelek elvezeteset a falban? Mert ugye a HDMIje oldalra all.
A villanyszetelovel ugy beszeltuk, hogy egy vastag csovet rak be, amin elvilel letudok vezetni mindent.

Koszonom a segitseget :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86356) Kernel válasza spiky03 (#86355) üzenetére


Kernel
nagyúr

Faltól függetlenül, nekem bevált ilyen könyök:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86357) spiky03 válasza Kernel (#86356) üzenetére


spiky03
veterán

Ilyen jo lenne nekem is.
Merre lehet ilyet beszerezni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86358) pataslogeza válasza oil120 (#86354) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

A gt60 lapjának típusszáma tnph1043 az st60 meg tnph1045. Típusszámban, méretben és csatlakozókban is különböznek, szóval esélyes hogy nem fog működni vele.

(#86359) Kernel válasza spiky03 (#86357) üzenetére


Kernel
nagyúr

eBay-ről jött, csak azóta törölték, így pont azt nem tudom linkelni, vagy Aliexpress stb.

Van balra és jobbra kanyarodó, esetünkben a képen látható fajta kanyarodik lefelé, ugyanakkor szépen befekszik, feszülés nélkül (55VT30).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86360) spiky03 válasza Kernel (#86359) üzenetére


spiky03
veterán

Koszonom, akkor rakeresek az Alin. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86361) spiky03 válasza Kernel (#86359) üzenetére


spiky03
veterán

Talaltam egy ilyet
[link]
Gondolom akkor ez jo lesz majd.

Tv tarto konzolbol van valami ajnalott esetleg?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86362) Kernel válasza spiky03 (#86361) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ugreen remélhetőleg alkalmas, ha még a noname is jó volt.

Amúgy sajnos akadnak olyan gagyi kínai kábelek vagy csatlakozók, ahol még a shell sincs bekötve, illetve GND, ezért én először is mérni szoktam az összeköttetést, a két fémrész között.

Amelyik nem vezet, azt nem szabad használni, mivel csatlakoztatáskor először ezek érnek össze és hozzák azonos potenciálra a két készüléket. Hacsak nem hálózati földeléses rendszerű mindkettő, mert akkor már nem kell. Ennek pedig a hot plug, illetve károsodások kivédése érdekében igen fontos szerepe van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86363) Adamo_sx válasza spiky03 (#86355) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Én magam húztam be kábelt és utólag krimpeltem rá a csatlakozót.

(#86364) pataslogeza válasza oil120 (#86354) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Mennyiért tudsz gt60 alaplapot?

(#86365) spiky03 válasza Kernel (#86362) üzenetére


spiky03
veterán

Hat en nem tudom megmerni mert nincs ra eszkozom. De az Ugreeneket jonak szoktak mondani a telefon tolto kabeleknel is.

Remelem itt is jo lesz.

Falikonzolbol van valami ajanlott?
Vagy vegyek olyat amelyik tetszik 'oszt jol van? :D

#86363) Adamo_sx

Koszi neked is

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86366) tutitibi válasza pataslogeza (#86364) üzenetére


tutitibi
senior tag

Megvettem első 4K-s készülékemet egy VU+ ZERO 4K SAT DVB-S2X műholdvevőt és lett is pár állandó 4K-s csatornám, a Travel4K-hoz nincs kártyám de pl a FASHION4K(francia) , TRT4K(török) az kódolatlan meg van pár ASTRA DEMO 4K-s csatorna ahol promózás megy, érdekes van orosz előfizetéses kártyás 4K adás több is, de németeknek és franciáknak (Canal+ és SKY Deutchland) is van sportcsatornája és filmcsatornája 4K_ban.

Aki tényleg igényesen akar TV-zni annak a lehetőség adott. Viszont az én 50VT60-asom ugyan nem 4K-s de döbbenetesen szép képet ad ezeken az adókon. Ilyenkor jut eszembe a sok álszent okostojás, akik a magas fogyasztásra hivatkozva kinyíratta a plazmatechnológiát és lám a 4K-s OLED TV-k fogyasztása közelít a plazmáékhoz az áraik meg többszöröse a plazmának, ha maradt volna a plazma most 300-400 ezerért lenne 50-60 collos 4K-s plazma akár Panasonicban de LG-ben biztosan.

(#86367) tutitibi válasza tutitibi (#86366) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az S2X tuner meg hab a tortán ilyen tutira nincs egyik felsőkategóriás TV-be se de még műholdas vevőkbe is igen ritka !!
Mire is jó ? ez a multistream, Magyarországon még ismeretlen technológia de az olaszok és franciák már 2-3 éve használják műholdas sugárzásr a saját DVB-T2 hálózatuk ellátására .

(#86368) T.Csaba008


T.Csaba008
csendes tag

Üdvölök mindenkit. Most írok először a fórumon, bár követem évek óta.Sikerült vennem egy KRP-500-as készüléket, ami sajnos a szokásos problémákkal küzd, vöröses panel ill. magenta pöttyök világos háttér esetén.Ez úton szeretnék segítséget kérni ezen problémák orvosolására janos666-tól amennyiben ez lehetséges.

(#86369) Márk válasza T.Csaba008 (#86368) üzenetére


Márk
senior tag

Írj neki nyugodtan privátot, jól leírva a problémádat.

Nekem is segített eltüntetni a PDP-LX5090-ből a pirosas feketét és a megemelkedett feketeszintet.

Ja és üdv a klubban! :DDD

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#86370) T.Csaba008


T.Csaba008
csendes tag

Köszi Az infót.

(#86371) oil120 válasza pataslogeza (#86364) üzenetére


oil120
senior tag

Vettem a GT60 alaplapot, de már nem kell, eladó.

(#86372) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lépett fel tv-mel,hogy ledobja a youtube-t és a böngészőt.Minden más app megy rajta.Hálózat jó.Rácsatlakozom és 15-20mp múlva kilép.Ha a telefonnal csatlakozom rá youtube-bal akkor is ledob.Esetleg valakinek valami ötlete?50ST60 a készülékem.köszi mindenkinek!

(#86373) mbaker válasza spiky03 (#86355) üzenetére


mbaker
tag

Szia!

Arra nem emlékszem,hogy mi a konzol típusa,de jó vastag kábelcsatornát rakattam be,mert ott vezettem el a tápkábelt,optikait és a hdmi kábeleket.ilyen lett:

(#86374) spiky03 válasza mbaker (#86373) üzenetére


spiky03
veterán

Koszi az infot!
Jol nez ii!

En is vastag kabelcsatornat tervezek, mert nalam is azon kell lekuldeni a tapkabelt es a hdmit is.
Most rendeltem egy L alaku toldot, hogy a hdmi kabel lefele alljon. Remelem jo lesz. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#86375) BBéci válasza mbaker (#86373) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobozok elhelyezése remek elrettentő példa. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86376) lacos001 válasza BBéci (#86375) üzenetére


lacos001
senior tag

Mikor láttam napközben a képet, tudtam, hogy meg fogsz jelenni ezzel a mondókáddal. :DDD

ugyanakkor igaz...

(#86377) BBéci válasza lacos001 (#86376) üzenetére


BBéci
titán

Nem túlzok, kirázott a hideg a látványtól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86378) mbaker válasza BBéci (#86375) üzenetére


mbaker
tag

Szia!
Mint laikus,megkérdezhetném hova rakjam őket?köszi

(#86379) BBéci válasza mbaker (#86378) üzenetére


BBéci
titán

Mindhárom hangdobozt, ami a képen látható, a szekrény széléig előre kell húzni. A frontsugárzókat oldalra is, mert az a böszme bútor durván befolyásolja a hangjukat. Végül befelé kell forgatni őket, hogy a középső hallgatói pontból ne lásd az oldalukat. Ez utóbbi nincs kőbe vésve, néha elegendő a kisebb mértékű beforgatás, próbálgatni kell!
A centersugárzó alá tegyél tüskéket!
A TV elhelyezéséra azt szoktuk szabályként mondani,hogy a vízszintes középvonala legyen a nézők szemmagasságában, ami általában 1 m a padlótól mérve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86380) bucsher válasza BBéci (#86379) üzenetére


bucsher
őstag

A fapolip maradhat? :D

In the pipe - five by five!

(#86381) mbaker válasza BBéci (#86379) üzenetére


mbaker
tag

Köszi

(#86382) Ispy válasza lacos001 (#86376) üzenetére


Ispy
veterán

Én mit kaptam itt a múltkor :DDD ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86383) BBéci válasza mbaker (#86381) üzenetére


BBéci
titán

Ráadásul ezzel nincs vége, mert a szobaakusztika 50 %-ban felelős a hangzásért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86384) tobias40 válasza BBéci (#86379) üzenetére


tobias40
veterán

Ha van mélynyomó az hova kerüljön ebben az esetben?

Nekem is hasonlóan rosszul van elhelyezve a cuccom! :B

Pl : tv alatt lehet?

[ Szerkesztve ]

(#86385) BBéci válasza tobias40 (#86384) üzenetére


BBéci
titán

Ha a TV alatt az egyben a szoba középvonala is, akkor bárhova teheted a mélyládát, csak oda ne!
A szubládát tedd a fö hallgatói pozícióba, kanapéra, fotelbe, indíts el valami szubbasszusban gazdag filmjelenetet vagy zenét és négykézlábra ereszkedve fülelj minden olyan pontban, ahol elhelyezhető. Ahol a legjobbnak - nem feltétlenül leghangosabbnak - hallod, az legyen a fix helye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86386) tobias40 válasza BBéci (#86385) üzenetére


tobias40
veterán

A fő nézési hely a tv vel szemben kb 3,5 méterre van a kanapé.Odáig el sem ér a sub kábele szerintem.
A szoba bal oldalán van minden mert középen a lépcsőfeljáró ezért nem tudtam középre tenni!A tv az oldalsó faltól kb 30 cm-re van ennyire van eltolva az egész!

Ha elér és berakom mellé ott jó lehet? Most a tv-től 1 méterre van a tv-vel egy magasságban egy szekrényen,gondolom most meg fogtok égetni! ;]

Nem nagy szám a cuccom ONKYOHT-R380 de a legjobbat akarom kihozni belőle,az első sugárzókat már kicseréltem faxa nagy (régi Videoton) hangfalakra a többi a gyárija mind, a subláda is!
Hogy érted azt hogy álljak négykézlábra és hallgassam ,de mit?

Bocs de elég láma vagyok a zenei cuccokhoz... :F

[ Szerkesztve ]

(#86387) BBéci válasza tobias40 (#86386) üzenetére


BBéci
titán

Kétszeresen kijár az égetés! Mélyládának padlón a helye és világosan leírtam, hogyan kell megkeresni az ideális pozíciót. ;)
Videoton hangdobozok? :Y
A Preludium hallgatható, de az sem faxa, a többit inkább hagyjuk!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86388) tobias40 válasza BBéci (#86387) üzenetére


tobias40
veterán

Látod milyen hangrendszerem van,a gyári bögrék jobbak voltak szerinted?
Mélynyomót lerakom a kanapé mellé! :B

(#86389) Kernel válasza tobias40 (#86386) üzenetére


Kernel
nagyúr

...az első sugárzókat már kicseréltem faxa nagy (régi Videoton) hangfalakra a többi a gyárija mind, a subláda is!

De mi értelme a nagyméretű (vagyis szélessávú) dobozoknak, ha külön van mélyláda is? Vagy akkor minek az utóbbi?

Nekem is szélessávú van elől, de összesen csak quadro rendszer van kiépítve a mozihoz, ami régóta bevált és többféle praktikus okból nincs is kedvem változtatni ezen (kábelezés, lakberendezés stb.).

PotPlayer lejátszó intézi az 5.1 --> 4.0 átkeverést (is), illetve másik helyiségben (fal túloldalán) elhelyezett számítógép szolgálja ki, valamint 2 db sztereó végfok, ennyi az egész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86390) BBéci válasza Kernel (#86389) üzenetére


BBéci
titán

A Dolby Digital és DTS filmek .1, más néven LFE csatornája diszkrét, vagyis teljesen független. Azt a többire rákeverni nagyon nem szerencsés, megzavarja az adott csatorna szintén diszkrét hangját. Valamint nagyon kevés kivételtől eltekintve, nem képesek lineárisan megszólaltatni még a sokmilliós hangdobozok sem a 20 és 40 Hz közötti tartományt. Sajnos az olcsó szubládák sem.
Itt egy kis elmélkedés erről a témáról: [link].

Az 5.1 sztereóra, vagy 4.0-ra keverése számos egyéb problémát okoz, rengetegszer volt szó ezekről a házimozis topikokban.

(#86388) tobias40
A Videoton hangdobozok nagyobbak, mint a HRT szett szatellitjei, de az nem jelenti azt, hogy a hangminőségük jobb. Viszont az egység, ami házimoziban kötelező, az felborult.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86391) Kernel válasza BBéci (#86390) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tudom, hogy nem ideális, de a célnak megfelel. Sorozatok nézésénél úgysem azt figyeli az ember elsősorban, persze az igénytelenségnek is van határa, ami már zavaró lenne.

TV-k saját dobozhangját már több évtizede sem bírtam elviselni, számomra mindig alap volt mellette a két hangsugárzó, erősítővel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86392) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Barátom szeretném meglepni. Van neki valamilyen 10 éves 42"-os Panasonic plazma TV-je. Most tavasszal habilitál és használtan szeretnék neki venni egy 50-es Pana plazmát. Aprón jelenleg is van fent pár. 200 alatt akarok maradni, de az se baj ha 150 körül vagy alatt ki tudnám hozni.

Mit javasoltok? Most van jó vétel vagy várjak, esetleg adtok pár helyet ahol érdemes nézelődni, ahova szoktak jó használt Pana plazmák felkerülni?

Köszi a segítséget!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#86393) tobias40 válasza BBéci (#86390) üzenetére


tobias40
veterán

Ez azt jelenti hogy így rosszabb mint a saját bögre hangszórókkal?
Tegyem vissza a gyáriakat úgy jobb lesz? :U

[ Szerkesztve ]

(#86394) BBéci válasza tobias40 (#86393) üzenetére


BBéci
titán

Csak tippelni tudnék, annak meg nincs értelme. Próbálgasd, cserélgesd, majd használd azokat, amelyikkel Neked tetszik a hang!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86395) Gigi01


Gigi01
őstag

Sorry! :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86396) Dave567 válasza Isual (#86392) üzenetére


Dave567
addikt

Mondjuk a 50"Gt50E-t ha még el nem vitték. :R
Vagy ott van a 55"ST50 is, de az 200000.

[ Szerkesztve ]

(#86397) salapp válasza Dave567 (#86396) üzenetére


salapp
addikt

Én is ajánlottam neki egy 50VT50-et 105ezerért.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#86398) Dave567 válasza salapp (#86397) üzenetére


Dave567
addikt

Hát van miből választani akkor. :K

[ Szerkesztve ]

(#86399) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

a Pio 5080/6090-es szériánál volt újabb sorozat? Vagy ez volt a vége? :)

Köszi.

(#86400) Márk válasza zetecR (#86399) üzenetére


Márk
senior tag

Asszem a KRP-500/600 volt az újabb, bár az igazából egy ráncfelvarrásnak tekinthető.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.