Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86301) bucsher válasza DM-Fan (#86299) üzenetére


bucsher
őstag

Sebessége jobb lett? Harmony 600-at használok és egyedül az zavar, hogy kicsit késik a gomnyomás után a parancskiadás.

In the pipe - five by five!

(#86302) tobias40 válasza DM-Fan (#86299) üzenetére


tobias40
veterán

Szia!

A beállításokat a 600-ról nem lehetett átvinni az Ultimate-re 1:1-ben?
Vagy miért kellett még annyit állítgatni rajta?
Nekem a 600-650-el nem kell célozni az eszközökre,a 785 -nél már jobban arra kell tartani a távot amerre a tv van.

Mivel csináltam a Myharmony-val vagy a Harmony softverrel?

És hol és mennyiért vetted ha szabad kérdezni? :B

[ Szerkesztve ]

(#86303) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

A Samsung PS51D550 kadencia helyesen tudja a 24p-t megjeleníteni? Azaz, tudja a 4:4-es pulldown-t vagy csak 3:2-es pulldown-ra képes?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#86304) lemmy9 válasza DM-Fan (#86299) üzenetére


lemmy9
őstag

Imádom a Harmony távokat. Eleve van egy kis táv fétisem. :D
De nekem az Elite jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#86305) Ispy válasza lemmy9 (#86304) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, csak egy kicsik brutál az ára, egyébként nekem is tetszene. :DDD Mondjuk én megnéztem mi az amiért 3x annyit elkérnek érte, mint egy Ultimate One-ért, és alig van különbség (mondjuk nekem a HUB eleve nem kell).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86306) bgabesz75


bgabesz75
tag

Panasonic 50x20.

[ Szerkesztve ]

(#86307) lemmy9 válasza Ispy (#86305) üzenetére


lemmy9
őstag

210-250 dodó. Drágább, az tény 10-15 ronggyal.

bgabesz75: 24000? :)
4800-nál járok VT60-al.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#86308) lemmy9 válasza Ispy (#86305) üzenetére


lemmy9
őstag

Ja, bocsánat tényleg horror, valamit benéztem.

Szerintem!

(#86309) bgabesz75 válasza lemmy9 (#86307) üzenetére


bgabesz75
tag

Èn is meglepődtem.
Beègès ès pixelhiba nèlkül.
2010 òta hasznàlatban.
Nem làttam mèg lcd-t amire lecserèlnèm.
Nagyobb plazmàt szeretnèk majd helyette.

(#86310) DM-Fan válasza tobias40 (#86302) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Át lehetett volna menteni a beállításokat a 600-asról, az elején felajánlotta, de mivel merőben más architektúra, így nem akartam istent kísérteni vele és gondoltam megkímélem magam a szentségeléstől az esetleges funkció-inkompatibilitás miatt és csináltam egy clean programozást nulláról. Elbíbelődtem vele, de most minden tökéletes.

Mint írtam: a HUB nagy előnye, hogy akár a budiról is tudsz vele vezérelni mindent, mivel a távod - onnantól kezdve, hogy van HUB-od is - nem infrán keresztül, hanem Bluetooth-on kommunikál, akárcsak a VT60-hoz adott touch remote. Nem kell irányozgatni, egyszerűen bárhonnan működik, ha Bluetooth hatótávon belül vagy. Igazából a HUB elhelyezésénél kell figyelemmel lenni arra, hogy annak az infrája viszont már mindenre rá tudjon látni, de mondolm, nálam még ez sem igazán teljesül, mégis minden eszközhöz eljut a HUB infra jele. Ha meg nem jutna, mert mondjuk az eszközt egy zárható TV-szekrényben tartod, vagy mert mondjuk a másik szobában van egy ajtón túl, akkor meg ott vannak a blaster-ek, átkábelezed és odateszed valamelyiket a rejtett eszköz közelébe, a csatlakozóját meg bedugod a HUB hátuljába és onnantól kezdve azt is simán vezérli.

Én az iPhone-ra AppStore-ból letölthető Harmony szoftvert használtam a programozáshoz, meg ugye magát a távirányítót, mert - mint írtam - nem tudsz mindent a szoftverrel megcsinálni, bele kell nyúlni a távirányítóval magával is néhány beállításba.

bucser: szerintem valahol a 600-as és a gyári táv sebessége között lehet a reakcióideje az Ultimate-nek. Nem mondom, hogy instant reagál, de minimális késése van csak, simán együtt lehet vele élni. Lehet, hogy picit még ugye az lassít, hogy a HUB-ot használom közvetítőnek, ha azt kiiktatnám és közvetlenül a táv infrájával vezérelném az eszközöket, akkor még gyorsabb lenne, de szerintem ennyi kompromisszumot simán megér, hogy nem kell irányítanod, célozgatnod a távval.

lemmy9: az Elite nekem is nagyon tetszett külsőre, de annyit egyszerűen nem ér, amennyit kérnek érte, ráadásul tudásban szerintem kb. ugyanazt nyújtja, mint az Ultimate, igazából szerintem nagyjából elrendezésben más (amúgy még a gombok is gyakorlatilag 100%-ban egyeznek), mert az Ultimate is tudja pl. a gesztusvezérlést is. Az Ultimate úgy, hogy HUB-ot is csomagolnak mellé viszont nagyon jó ár/érték arányú, tekintve, hogy maga a HUB külön megvéve az Ultimate One árával vetekszik, közben itt a csomagban meg kb. 60%-os áron megkapod. És azért - kis túlzással - akár egy okosotthon vezérlőközpontja is lehet a HUB, simán kezeli ugyanis az okosvilágítást (pl. Philips Hue és társai), vagy az egyéb WiFi-s okoseszközöket is. Az Ultimate ára a HUB-bal együtt meg kevesebb, mint fele az Elite-ének HUB-bal együtt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86311) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Szerintetek meg szabad még venni egy 9000 órát futott Samsung PS51D550 plazmát?

(#86312) lemmy9 válasza nemethchek19 (#86311) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem, vagy igen.

Szerintem!

(#86313) pataslogeza válasza nemethchek19 (#86311) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Attól függ mennyiért akarnak megszabadulni tőle és mennyire vagy kockázat vállaló típus. 25ezer ft-ért mindenképpen megéri, 125-ért meg semmiképpen.

(#86314) ozzy711 válasza nemethchek19 (#86311) üzenetére


ozzy711
őstag

Attól függ, milyen olcsón adják ( tehát ha ingyen ). Nekem 5500-as van, de kb. két év után ( heti 8-10 óra használat után ) megjelentek az első színes hosszanti csíkok ( fokozatosan, egyre több kb. 10 összesen ), majd miután megszoktam, jött egy kb. 5 cm széles függőleges fehér csík a közepére. :D
Na innentől kezdve Samsung plazmát az ellenségemnek sem ajánlanék!

[ Szerkesztve ]

(#86315) pataslogeza válasza ozzy711 (#86314) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Az kemény :D
Akkor még túl is áraztam a 25ezerrel :)

(#86316) tutitibi


tutitibi
senior tag

Panasonic VIERA TX-P50VT60E

Kérdés , hogy a készülék panelje hány bites ? 8 ? 10 ?

A készülék tudja a DVB T2-t vagy csak DVB-T ?

(#86317) darthdenes


darthdenes
tag

Lg oled Eg9A7 full hd model (régebbi 910 alapon) milyen mozgásmegjelenítésre képes egy panasonic X60hoz képest?
Van valakinek tapasztalata az adott modellel?

(#86318) hm15 válasza darthdenes (#86317) üzenetére


hm15
senior tag

G20 után nekem jobban tetszik a B7. Igazából mindenben jobb.

(#86319) darthdenes válasza hm15 (#86318) üzenetére


darthdenes
tag

Sajna B7re nincs kavics :(

(#86320) MasterMark válasza tutitibi (#86316) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a kerdes plazma-ra fura, mivel ugye ditherel.

Switch Tax

(#86321) hm15 válasza darthdenes (#86319) üzenetére


hm15
senior tag

Sajnos csak ezzel van tapasztalatom. 24p plazmán sem volt túl jó, nekem darabos mindkettőn a technológia miatt, kevés az fps. Kontraszt és fekete meg jóval jobb OLED-en, de összességében a képminőség is. 60hz TV műsorok mozgása volt egyedül jobb kissé a plazmán.

(#86322) MasterMark válasza hm15 (#86321) üzenetére


MasterMark
titán

Keves a 96 fps? :F

Switch Tax

(#86323) hm15 válasza MasterMark (#86322) üzenetére


hm15
senior tag

96 fps nem egyenlő 24p --> 4:4 pull 96Hz panellel. Attól az a blu-ray film még darabos lesz svenkelésnél. Amihez a mozgóképfelbontásnak sincs köze.

(#86324) MasterMark válasza hm15 (#86323) üzenetére


MasterMark
titán

Az meg bármelyik tévén olyan lesz... :U

Switch Tax

(#86325) BBéci válasza MasterMark (#86324) üzenetére


BBéci
titán

Kivéve, amikor rányomják az interpolálást. :W

(#86323) hm15
Nem létezik 96 hertzes panel.
Mindegyik normális TV négyszerezve jeleníti meg a 24 és a 23,976 fps-es filmeket. A mozgóképfelbontás valóban más tészta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86326) junkpod válasza MasterMark (#86320) üzenetére


junkpod
nagyúr

LCD és OLED nem ditheringet használ?

Box's don't touch!

(#86327) MasterMark válasza junkpod (#86326) üzenetére


MasterMark
titán

Nem.

Switch Tax

(#86328) tutitibi válasza tutitibi (#86316) üzenetére


tutitibi
senior tag

Senki nem tudja ?

(#86329) junkpod válasza MasterMark (#86327) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hogyan történik az arnyalatkepzes (dithering) LCD tv-n? Képes egy LCD alpixel 8-10 bitnyi árnyalat különbség megjelenítésére?
A plazma tv alpixel ezzel szemben mire képes árnyalat számot illetően?
Most teszteltem a lejatszomat, hogy mit tud 8 bit és 10 bit módban, bár nem tudom a 42S30-as mire képes (elektronikusan és fizikailag) a 420-444 illetve a 8bit-10bit megjelenitesben?

Box's don't touch!

(#86330) KTTech válasza tutitibi (#86328) üzenetére


KTTech
veterán

Az elektronika bemeneten 12 bitet kezel, a színárnyalatok száma pedig 30720 lépcső (15 bit).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#86331) KTTech válasza MasterMark (#86327) üzenetére


KTTech
veterán

Vagy de... a legtöbb LCD szintén interpolál, csak ott FRC-nek hívnák. Sok panel a mai napig 6 bit + FRC-t használ.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#86332) MasterMark válasza KTTech (#86331) üzenetére


MasterMark
titán

Az FRC az nem dither. :F

Switch Tax

(#86333) KTTech válasza MasterMark (#86332) üzenetére


KTTech
veterán

De, az (illetve egy formája).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#86334) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv!

Volt valaha egy oldal ahol a különböző képméreteket lehetett összehasonlítani. Valaki esetleg linkelné nekem.

Előre is köszönöm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86335) MasterMark válasza Mezga Aladár (#86334) üzenetére


MasterMark
titán

Displaywars?

Switch Tax

(#86336) Mezga Aladár válasza MasterMark (#86335) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ö az köszönöm! :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86337) tutitibi válasza DM-Fan (#86310) üzenetére


tutitibi
senior tag

A Pana VT60-as az tudja a DVB-T2-t ??? földi digitális sugárzás

(#86338) Pityu89 válasza tutitibi (#86337) üzenetére


Pityu89
senior tag

Elvileg nem.

(#86339) pataslogeza válasza tutitibi (#86337) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

A brit verzió tudja, az európai nem. Illetve lehet tudja az európai is, mert ha jól tudom németországban is van dvb-t2. Ki kell próbálni németországra állítva.

[ Szerkesztve ]

(#86340) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak!

Érdeklődnék az 50gt50 tip plazmában az 1.630 verziójú firmware-ben javították a pro profilban a magas fekete szintet érintő hibát?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86341) pataslogeza válasza Mezga Aladár (#86340) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nem.
Egy ideje azon agyalok hogy tudnék visszarakni egy régebbi firmwaret, de még nem jöttem rá.
Én thx mozi módban használom, így is príma a kép, és jó a feketeszint.

(#86342) Mezga Aladár válasza pataslogeza (#86341) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon köszönöm a választ.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86343) DM-Fan válasza Mezga Aladár (#86340) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem, az 50-es szérián sajnos végleges az elcseszett feketeszint! A 10 lépcsős kalibrálás csak prof. módban lehetséges, így nem igazán kalibrálható színhelyesre a készülék az elérhető legjobb feketeszint mellett. Csomóan pont emiatt dobták le az 50-es szériás modellt és váltottak 60-asra az utolsó modellévben, vagy azt követően. Más egyéb javulás miatt is megérte, ditherben, panelvezérlésben is jobb lett a 60-as széria.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86344) tutitibi válasza pataslogeza (#86339) üzenetére


tutitibi
senior tag

és hogy állítom át németre ? meg itt DVB-T van nincs DVB-T2.

(#86345) Mezga Aladár válasza DM-Fan (#86343) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Neked is köszönöm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86346) salapp válasza DM-Fan (#86343) üzenetére


salapp
addikt

Hú, köszi, hogy ezt leírtad, én erre nem emlékeztem. Pedig én is gondolkodtam egy 50GT50-ben. De akkor tényleg legfeljebb egy megunt, oled által trónfosztott GT60 jöhet szóba.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#86350) pataslogeza válasza tutitibi (#86344) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Gyári beállítások visszaállítása után lehet országot választani. Nekem vt50 van és kiváncsiságból kipróbáltam dánia, svéd és németre állítva, de egyikkel sincs dvb-t2, csak a brit verzióban. Talán a vt60-ban már van, ki kell próbálni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.