Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) psg5 válasza BBéci (#85398) üzenetére


psg5
veterán

Nem ugy ertem mint a filmeknel hanem ahogy pl lcd-n van beallitva hogy olyan "sima" a kamera swank.

F.K.T.

(#85402) pataslogeza válasza Márk (#85399) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez igen! Van benne munkád rendesen, de az eredmèny nagyon jó lett :)

Tudtál a tévével hd csatornákat befogni, vagy csak hallottad hogy tud? Fura hogy az lx-ben van a krp-ben meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#85403) BBéci válasza psg5 (#85401) üzenetére


BBéci
titán

Hilary Swank? ;]
Próbálom értelmezni, netán az IFC bekapcsolására gondolsz, annak hatására?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85404) Jim-X válasza BBéci (#85403) üzenetére


Jim-X
őstag

A szappanopera hatasra gondolt szerintem :K

A játék az nem játék!

(#85405) BBéci válasza Jim-X (#85404) üzenetére


BBéci
titán

Ez azt jelenti, hogy szappanopera hatásra vágyik?
"Most azon gondolkodom hogy kiprobaljam e ugy a sima tv nezesek adasat hogy ne a megszokott rocogessel menjen"
De hát az eleve benne van a tévéadásokban, csak a 24 (23,976) képkockás filmeket lehet a szappanoperákhoz hasonlóvá tenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85406) Jim-X válasza BBéci (#85405) üzenetére


Jim-X
őstag

Na jo itt en is elvesztettem a fonalat... :DDD

A játék az nem játék!

(#85407) psg5 válasza BBéci (#85405) üzenetére


psg5
veterán

Pedig erre gondoltam és egyszer már mintha valahol be tudtam állítani, hogy szappanopera hatás legyen tv műsornál is..
De igazából vicceltem ám. Csupán azért írtam, hogy tuti nem kellene ilyen hatást nyújtó tv plazma helyett...
Kicsit túlhúztam bocsi :)

Amire válaszoltam kollegának egyetlen egy hibája van a tv-nek ami nem is annyira a tv hibája: atávirányítón a menü gomb nem működik :) vagy a tv-ről tudom előhívni vagy a telefonról applikációval :))

F.K.T.

(#85408) Márk válasza pataslogeza (#85402) üzenetére


Márk
senior tag

:R

2010 nyarán kellett döntenem, hogy irány a bontó, vagy inkább megcsináltatom. Mint látható az utóbbi mellett döntöttem. :DDD 1992-ben jött be Svájcból 10 évesen 185.000 km-rel, azóta nálunk van, nem volt szívem elbontani.... Két héttel ezelőtt raktam bele a 700.000.-dik kilométert, ennek ellenére köszöni szépen, jól van.

A User Manualban van olyan rész hogy: "Enjoying DTV broadcasts"

Innen gondolom, hogy van benne.

Itt van a KRP-500A User Manualja.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85409) Márk válasza BBéci (#85400) üzenetére


Márk
senior tag

Részvétem :O

Álltál és belédszálltak, vagy neadjisten frontális csatt volt?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85410) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Panasonic 50G30 nál találkozott valaki olyannal, hogy néha bekapcsolás után nincs hang. Megoldás tv kikapcs majd vissza és megjavul. Eddig 2 havonta 1x ha eljátszotta. A héten viszont már 2x is ki kellett kapcsolni hogy 3adjára legyen hang. Utána minden ok. Mint ha letiltaná valami miatt a hangot. Meg lehet ezt nézni vmi szervízmenüben, hogy miért csinálja?!

(#85411) Pityu89 válasza rb26dett (#85410) üzenetére


Pityu89
senior tag

Samsung tvnél találkoztam ilyennel, de csak akkor ha digitális adást vagy hdmiről érkező jelet kapott.
Nem volt rá megoldás.

(#85412) pataslogeza válasza janos666 (#85391) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez a 254 abl nem tett jót az én tévémnek.
Menyitottam egy teljes képernyős fehér képet, a tv meg azonnal pukkant egyet és kikapcsolt, Aztán már nem tudtam bekapcsolni, a piros led meg csak villogott. A tévén lévő nyomógombos kapcsolóval is kikapcsoltam, majd be de továbbra is csak villogott a piros led, nem volt hajlandó bekapcsolni. Aztán áramtalanítottam teljesen, majd fél perc múlva visszadugtam és oké volt, ment rendesen, mindaddig amíg megnyitottam egy nagy világos képet, mert ekkor ismét pukkanás és halott volt amíg nem áramtalanítottam. Ezt eljátszotta párszor mire rájöttem hogy az abl a ludas. Először azt hittem a vsus, mert azt is állítottam kicsit.

Végülis nem lett baja a tévének, de kiváncsi lennék mik lehetteek azok a pukkanások :)
Olyan hangja volt, mint amikor egy kondi elpukkan.

(#85413) pataslogeza válasza Márk (#85408) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Szerintem jól döntöttél a kocsival :)

A dtv digitális tévét jelent, de ez nem feltétlenül hd, van sd digitális adó is, sőt jelenleg az sd jóval töb mint a hd.

Viszont a kézikönyvében benne van hogy tud hd tv csatornákat is, meg is találta a menüben, plusz itt azt irják, MPEG-4 tömörítést is tud, de mégsem talál egyetlen hd csatornát sem. Nem értem miért.

(#85414) BBéci válasza Márk (#85409) üzenetére


BBéci
titán

Két héttel korábban - ezt a csattanásra előbújó lakók mondták - kidöntötték az elsőbbségadás kötelező táblát, én értelemszerűen előbb jobbra néztem, balról pedig jött a veszedelem. A hívásomra kiérkező rendőrök pacsiztak az ellenféllel, velem meg közölték, örüljek, amiért nem büntetnek meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85415) Márk válasza pataslogeza (#85413) üzenetére


Márk
senior tag

Próbálj meg variálni az országgal.

janos666 szerintem nálam is mókolhatott az ABL-lel, mert nagy világosságú képtartalom esetén a tv simán kiszív a konnektorból akár 525W-ot is, de eddig még se pukkanás, se kikapcsolás nem volt. :DDD

Cicergés az annál inkább, de az állítólag normális.

A menüben a "Power Control" almenüben az "Energy Save" menüpontot rakd 2-es állásba, ez nálam hatásosan csökkentette a tv alapzaját, képminőségbeli változást meg nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85416) Jim-X válasza BBéci (#85414) üzenetére


Jim-X
őstag

Na b+ :(

A játék az nem játék!

(#85417) salapp válasza BBéci (#85414) üzenetére


salapp
addikt

alom ez a jogállam banánköztársaság

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85418) rb26dett válasza Pityu89 (#85411) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Itt is hdmi ről érkezik a hang (settopbox) akkor lehet itt is valami hasonló anomália áll fent... :/

(#85419) BBéci válasza Jim-X (#85416) üzenetére


BBéci
titán

Az volt a szerencsém, hogy szokásomhoz híven (pedig akkor még csak 8 éve vezettem) balra is pillantottam a szemem sarkából, hátha nem adják meg a jobbkezet és még időben tudtam fékezni. Így nem az autóm közepét találta el a másik, hanem csak az elejét, a kerék előtt. Ahogy megpördültünk, Passatom bal hátulja is hozzá csapódott az ellenfélhez, majd a jobboldali árokban landoltam. Mindez Érden történt a Sárd és Duna utcák kereszteződésében, pénteken éjfél tájban. Hétfőn elmentem megnézni a helyszínt, a tábla addigra már ott volt a helyén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85420) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Sziasztok,
erről mi a vélemény?:
SAMSUNG PS51F8500

(#85421) pataslogeza válasza Márk (#85415) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Vègig próbáltam az összes országgal, de egyikkel sem fogja be a hd csatornákat. Közben találtam több oldalt is ahol azt írják mpeg2/4 hd tuner van benne, szóval elvileg fognia kéne a hd csatornákat is.

Van itt valakinek Pioneer KRP-500A vagy KRP-600A tévéje?

Ja, azt tudja valaki, hogy ennél a típusnál miért van rs232 port magán a kijelzőn is? A szerviz menübe a media box-on lévő rs232 porton tudok belépni, de a tv soros portján keresztül nem reagál a FAY parancsra.

[ Szerkesztve ]

(#85422) Norbi 72 válasza Secretknight (#85420) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az F8500-as széria volt a samu legjobb plazmája.

(#85423) Márk válasza Secretknight (#85420) üzenetére


Márk
senior tag

Itt van egy teszt róla.

Ha nem tudsz venni, ST60/GT60/VT60, neadjisten 9G Kuro-t, akkor én simán bevállalnám.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85424) Márk válasza pataslogeza (#85421) üzenetére


Márk
senior tag

Aszondja a User Manual hogy: RS232-C terminal (SERVICE ONLY) (used for factory setup)

Szerintem ezzel nem lettünk okosabbak, mert a médiaboxon lévő soros portra is ezt írja..... :DDD

Power Control almenü Energy Save 2-es állásban próbáltad?

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85425) pataslogeza válasza Márk (#85424) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Igen, ennyit én is tudtam :)
A parancsot nem tudom, amivel be lehet lépni a kijelző szerviz menüjébe, és nem találom a service manualt a kijelzőhöz. A media boxhoz megtalátam, abban benne vannak a parancsok, de az nem jó a tévéhez.

Esetleg megvan neked a service manual az én tévémhez? Nem a media boxhoz, hanem a kijelzőhöz.

Próbáltam 2-es állásban de az csak a fényerőt szabályozza szerintem, semmi köze a tunerhez.

(#85426) Márk válasza pataslogeza (#85425) üzenetére


Márk
senior tag

KRP-500M is jó lehet?

Power Control Energy Saving 2-es állása valóban valami áramtakarékossági feature lehet, de én személy szerint még panelfényerő-csökkenést sem vettem észre 2-es állásban, ellenben a tv "alapzaja" csöndesebb lett.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85427) snail1981


snail1981
tag

Sziasztok!
A tegnapi nap folyamán a 7 éves G20-as plazmám elromlott. A jelenség az, hogy nem lehet bekapcsolni. Az állapotjelző led folyamatosan zölden világít a távval kikapcsolni nem lehet. A távirányítót észleli mert gombnyomásra a zöld led villog. A képernyő halott teljesen. Laikusként valamilyen táp hibára gondolok.
Valaki találkozott már ilyen problémával? Szerelhető lehet?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#85428) pataslogeza válasza Márk (#85426) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Nem, az nem jó mert abban egyben van a tévében minden, nekem meg van külön egy media box, azon van minden be és kimenet, és ez csak egyetlen kábellel csatlakozik magához a tévéhez.
Közben megtaláltam az enyémhez valót is, és a parancsok ugyanazok, csak előbb önálló módba kell tenni a tévét, de felesleges mert nincs a kijelzőn semmi, nem olyan mint amikor media boxon kersztül vagyok a szerviz menüben.
Kössz a segítséget!

(#85429) Norbi 72 válasza snail1981 (#85427) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#85430) Dave567 válasza Secretknight (#85420) üzenetére


Dave567
addikt

64"-os van belőle, bátran ajánlom, a mozgásvezérlés marha jó benne, igaz kicsit elfárad az ember keze, mire végig csinálja a tesztet. :D

(#85431) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali!

pana42" plazma. pendrive leformázva fat32 re. rádugva a tv re kiirja usb eszköz csatlakoztatva. a viera tools ban megnyitva nincs eszköz csatlakoztatva! ilyenkor mi van?

üdv

(#85432) vhunor


vhunor
őstag

Hahó! Hú de rég jártam erre :).

Nálam nagyobb tudoroktól kérdezném, hogy 12 ezer üzemóra okozhat észrevehető feketeszint emelkedést / kontraszt csökkenést egy Panasonic P50GT60-on?

[ Szerkesztve ]

(#85433) Iginotus


Iginotus
őstag

Van itt aki javít Plazmákat?
Van egy ilyenem:
pioneer pdp 428xd
Alig használt, szállítás közben valami elment benne most nem kapcsol be.

Plug and Pray... :)

(#85434) tobias40 válasza Iginotus (#85433) üzenetére


tobias40
veterán

Keresd itt a fórumon: axlrose32

Nekem is Ő segített,igaz nem plazma-ban de abban is őt ajánlják! :R
PH-soknak kedvezményt adnak! :K

[ Szerkesztve ]

(#85435) lemmy9


lemmy9
őstag

Ha valakinek kell egy 65VT60-as doboz kompletten, írjon.
Nem lóvéért, úgyhogy nem hirdetés.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#85436) sniphoe válasza lemmy9 (#85435) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Merre laksz?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#85437) johndoo1000


johndoo1000
tag

Sziasztok,

van egy Lg plazma tv-m, a napokban jelentkezett egy furcsa hibajelenség. Bekapcsoláskor villog a kép, van, hogy egy pár mp múlva teljesen tökéletesen működik, de van hogy többszöri ki-be kapcsolással javul csak meg. Egyenlőre még mindig sikerült életet lehelnem bele.
Mi lehet a gond, és lehet-e javítani ?

A válaszokat előre is köszi.

(#85438) Ispy válasza lemmy9 (#85435) üzenetére


Ispy
veterán

Tévé nincsen benne? ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#85439) lemmy9 válasza Ispy (#85438) üzenetére


lemmy9
őstag

Az már csak pénz kérdése lehet ;]

Szerintem!

(#85440) Kernel válasza johndoo1000 (#85437) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egyenlőre még mindig sikerült életet lehelnem bele.

Egyelőre jó úton haladsz, hogy teljesen megálljon a bicikli és nagyobb kár keletkezzen benne, amit most még megelőzhetnél, ha nem kínoznád, hanem még idejében szakemberhez fordulnál.

Igaz, hogy nagyobb javítás --> nagyobb pénz, ezt mégsem szeretjük a szakmában, mert sokkal nagyobb lehet vele a szívás is. Pláne, ha meg sem fizetik, meg sem javíttatják, akkor már senki nem jár jól.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#85441) bgabesz75


bgabesz75
tag

Dexxar miért van kitiltva? Csupa pozitív értékelést kapott.

(#85442) csucsu54 válasza bgabesz75 (#85441) üzenetére


csucsu54
tag

Erre én is kíváncsi vagyok,már üzleteltem vele,nem volt probléma!

(#85443) janos666 válasza bgabesz75 (#85441) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legrövidebb út egy ban-hoz mindig az, ha vitázni próbálsz egy moderátorral/adminnal. Abból azonnal személyes/elvi kérdés lesz, reflexből előrántják a bicskát, majd először szúrnak, aztán nem kérdeznek és nem hallgatnak, csak kirúgnak a házukból (bár az értelmesebbek átlagosan 2-3 hónap után már beismerik, hogy túlkapás volt és visszaengednek). [Ez most nem Ph, hanem "ANagyZinternet" sok év tapasztalata nézőként.]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85444) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
GT60-on hogy lehet lecsekkolni, hogy mennyit futott, hányszor volt bekapcsolva a készülék? Illetve a hotel mód ugyan az, mint az 50es szérián?
Szerk.: Azt hiszem megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

(#85445) ati888


ati888
senior tag

Hello!

55ST50 készüléket ilyen eszközzel be lehet jól kalibrálni vagy komolyabb kellene:

Hardver: X-Rite i1Display Pro
Szoftver: CalMAN / HCFR

Üdv

Ati

(#85446) arthymus


arthymus
csendes tag

Sziasztok,
Sajnos a szeretett samsung ps 50 c530 plazma tv tegnaptòl kezdte, hogy kb 15 perc mukodés során visszáll alapállapotba, elfelejti kép beallitasokat, hiaba kalibralom be ujra, kb 15 percig tart, es kezdi elõlrõl. A képernyõ hibatlan, nincs pixel, stb hiba csak annyi hogy visszál alapbeállitasra ami elég zavarò.
Probaltam softwaret nézni hozzá a samsung honlapjan de nem talaltam. Elvinni egy szerelohöz se egyszerû, a méretébõl adòdòan.mit javasoltok? Segitségeteket köszönöm!

(#85447) janos666 válasza arthymus (#85446) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg adj neki te magad kézileg egy factory reset-et. Szerintem van egy menüben is ("gyári álapot visszaállítása" vagy ilyesmi), de kipróbálhatod a szervizmenüs "SVC Reset" (service reset) funkciót is. Viszont tippre nem úszod meg a szerelést, akár komplett alaplap cserét (ezt majd egy szerelő jobban tudja, de pl. egy hibás EEPROM-ot nem biztos, hogy tud cserélni, vagy van annyi meló és költség, hogy még "ekonomikus garázs szervizben" is olcsóbb a komplett modulcsere, ha pl. van ebay-en olcsón bontott...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85448) arthymus válasza janos666 (#85447) üzenetére


arthymus
csendes tag

A szervizmenübõl a factoryreset òta nem jelentkezett a hiba, megoldòdni látszik a probléma, köszi a segítségedet! :R

(#85449) rappit4


rappit4
őstag

Villogó random pöttyök fekete képnél mitől lehet a GT60-on? :F

(#85450) Joco_77 válasza rappit4 (#85449) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Bekapcsolás után, vagy később is?

Bekapcsolás után nekemis villognak, film közben már nem, szintén GT60.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.