Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86051) sakal83 válasza DVlad (#86050) üzenetére


sakal83
addikt

Eg910

(#86052) bgabesz75


bgabesz75
tag

F8500 tulajokat kérdezném (ha van olyan esetleg aki olvassa közülük) hogy működnek most a készülékeik.

(#86053) Csöves válasza bgabesz75 (#86052) üzenetére


Csöves
senior tag

:D 230 volton.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#86054) Márk válasza sakal83 (#86051) üzenetére


Márk
senior tag

Alapvetően mi a gondod az OLED képével FHD és SD felbontáson?

Az biztos, hogy a plazmának jobb a mozgásmegjelenítése.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#86055) sakal83 válasza Márk (#86054) üzenetére


sakal83
addikt

Nincs vele bajom. Csak kivancsi vagyok a plazma vs oled vizsonyra sd es sima hd adások teren.

(#86056) DM-Fan válasza Mizurichi (#86042) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Értem.

Akkor tényleg csak az App eltávolítása és újratelepítése marad. Úgy tudod eltávolítani, hogy belépsz az alkalmazások közé a főképernyőre, ott jobb felül lesz egy csavarkulcs ikon, alatta a "Beállítások" felirattal. Arra ráböksz, majd a bal oldali választómenüből kiválasztod az Alk. eltávolítása menüpontot. Felugrik a "Gyermekzár PIN-kód beírása" ablak, ahol megadod a PIN-t (gyárilag 1234). Ezt követően kiválasztod a Youtube-alkalmazást, majd eltávolítod.

Ha ez megvan, az alkalmazások főképernyőről belépsz a bal felső sarokban látható Smart Viera Market-be, majd a bal oldali Alkalmazások választómenüben kiválasztod a Videó kategóriát és lescrollozol a Youtube-ig, ami ingyenes alkalmazás és újratelepíted.

Nagyjából ennyi. Ha ez sem oldja meg, akkor nincs több ötletem.

Get Moded!

(#86057) bgabesz75 válasza Csöves (#86053) üzenetére


bgabesz75
tag

Köszi de ez nem a villanyszerelő topik :).

[ Szerkesztve ]

(#86058) Mizurichi válasza DM-Fan (#86056) üzenetére


Mizurichi
tag

Nagyon koszonom a segitseged. Ugy nez ki valoban csak ez segitett. De miota lecsereltem a youtube appot, azota nem akad😁 Fogalmam sincs mi lehrtett a baja. De most mar ok, es remelem igy is marad😁
Udv!

(#86059) DM-Fan válasza Mizurichi (#86058) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nincs mit! Fura eset, szellem a gépben. Lényeg, hogy megoldottuk! ;)

Get Moded!

(#86060) Mizurichi válasza DM-Fan (#86059) üzenetére


Mizurichi
tag

Hat sajnos elkiabaltam. 2 napig kifogastalanul mukodott, tegnap este ujra kezdte a fagyasokat, csuszasokat. 😣
Vajon kivel tudnek beszelni aki segiteni tudna? Valaki informatikus? Uhh nagyon idegesito a dolog.
Udv

(#86061) Kernel válasza Mizurichi (#86038) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Tv saját böngészőjébböl nem áll fent a probléma, routert már cseréltem. Van egy Zappiti média lejátszóm amin szintén probléma mentesen megy a youtube. Telefonról átküldött képpel illetve saját approl szórakoztat ezzel a dologgal.

Tehát pontosabban telefonról átküldött mozgóképpel, vagy talán még a TV böngészőjében is, ha hosszabb ideig tesztelted volna, ez nem teljesen egyértelmű.

Alaplaphiba sem zárható ki, a videolejátszás leterheli a processzort, ami túlmelegedhet, vagy valami video-RAM is van ott, vagy a processzorban integrálva, ezt most pontosan nem tudom, de ilyenkor termikus tesztekkel lehet próbálkozni, hogy hűtésre / melegítésre mennyire reagál a jelenség.

Akkor pedig szerviztéma, ha erről van szó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86062) DM-Fan válasza Kernel (#86061) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, bár az fura, hogy a szoftver újratelepítését követően meg 2 napig kifogástalanul működött neki. Én ebből inkább arra következtetek, hogy valami szoftveresen csesződik el idővel, korrupt lesz az adat, amit ír a RAM-ba, vagy nem képes időben dump-olni a fölöslegessé vált adatot - bár ez lehet, hogy megintcsak egy általad leírt hardverhibára vezethető valahol vissza. Passz. A sajátomon sosem találkoztam ilyen jelenséggel, tehát biztosan nem hardverspecifikus hibáról van szó, hanem valami egyedi defektusról. Kérdés, hogy ezt vajon az ottani hardverkörnyezet/hálózat okozza, vagy maga a készülék hibásodott meg valamilyen módon.

Get Moded!

(#86063) Mizurichi válasza Kernel (#86061) üzenetére


Mizurichi
tag

Szia. Koszonom a valaszod.
Tehat, media playerrol, vagy a tv sajat beepitett bongeszojebol semmi problema nincs a youtube-al, de viszont hogy ha a sajat beepitett approl, illetve ha telefonrol kuldom at a youtube-t , akkor csinalja ezeket az elcsuszasokat, fagyasokat.
A szamitogepemen is tokeletesen megy, ugy hogy a halozattal nincs problema. A legerdekesebb hogy delutan szinte mindig produkalja, este viszont ritkan😁
Na ebbol kellene nekem valamit kihozni😁
Udv

(#86064) kenguru99 válasza Mizurichi (#86063) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Milyen appal lehet a telefonról a tv youtube kliensére átküldeni a tartalmat?

(#86065) Kernel válasza Mizurichi (#86063) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ebből számomra nem derül ki, hogy milyen sokáig tesztelted böngészővel, vagy akár a TV belső médialejátszójával.

Ezekre az időszakos hibákra sajnos jellemző, hogy képesek egy ideig lappangani, amikor az ember azt hinné, hogy meg is szűnt, majd megint visszatér. Hőmérséklettől függően, vagy attól függetlenül is.

Amit magam is tapasztaltam a sajátomnál, hogy elég forró a processzor (ami persze más TV-nél is előfordul), alap működésnél is. Ha ehhez hozzájön még a videó-dekódolással járó plusz munka, az tovább fokozza a melegedést. Nyilván úgy tervezik, hogy bírnia kellene, de azért nem egy szimpatikus dolog, hosszabb távon kinyírhatja, elválik a BGA vagy bármilyen belső anyagfáradás keletkezhet.

Úgyhogy részemről mást nem fogok tudni kitalálni, ilyenkor szervizben az említett termikus tesztekkel lehet próbálkozni, hacsak a szakszerviz nem tud valami ismert típushibát, amivel már találkoztak (mint említettem, nálam azért nem tolonganak a Panasonic plazmák, sőt plazma sem mindennapos).

Nemrég volt egy Panasonic javításom, tápegységben a PFC FET az évek során elfőzte magát, a zárlat elvitt még pár dolgot, de tökéletesen javítható volt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#86066) DM-Fan válasza kenguru99 (#86064) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Meglepő lehet, de a Youtube app-pal. Ott van a videó felett a TV ikon, ráböksz és már nyitja is a TV-n a Youtube alkalmazást és ott folytatja a lejátszást, a telefonon pedig tudod vezérelni, hogy hova ugorjon. Az egyetlen előfeltétel, hogy azonos WiFi-hálózaton legyen a TV és a mobileszköz (telefon/tablet, stb.). A Youtube mobil app ezt implementáltan tudja.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86067) kenguru99 válasza DM-Fan (#86066) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Köszi! Hasznos infó, eddig nem tudtam, hogy így működik.

(#86068) junkpod


junkpod
nagyúr

Egy kis érdekesség, kár , hogy plazmat nem filmeztek. (Érdekes ez az 1/3-2/3 arányú pixel felosztás.)
https://youtu.be/3BJU2drrtCM

Box's don't touch!

(#86069) kenguru99 válasza DM-Fan (#86066) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Lehet, hogy az UT50 nem tudja ezt a funkciót? Egy routeren van a tv (kábellel) és egy samsung tablet (wifin). De ha rábökök a tv ikonra akkor az eszközök keresésnél elakad.

[ Szerkesztve ]

(#86070) MasterMark válasza kenguru99 (#86069) üzenetére


MasterMark
titán

UT50 régifajta, kézzel össze kell kapcsolni.

https://www.youtube.com/pair

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#86071) Csöves válasza MasterMark (#86070) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem eltünt a YouTube, pedig nemrég még ott volt.

Aquila non captat muscas.

(#86072) MasterMark válasza Csöves (#86071) üzenetére


MasterMark
titán

Honnan? :F

Switch Tax

(#86073) Csöves válasza MasterMark (#86072) üzenetére


Csöves
senior tag

A mediabox aplikációkból..

Aquila non captat muscas.

(#86074) Dave567 válasza bgabesz75 (#86052) üzenetére


Dave567
addikt

Samsung PS64F8500 ilyenem van most, nem sokat használtam, mert várok még a házimozi rendszer véglegesítésével.
De tetszik amit láttam belőle, a mozgásvezérlés marha jó benne. :)) :K

(#86075) kenguru99 válasza MasterMark (#86070) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Működik. Köszi!

(#86076) Monsterr


Monsterr
csendes tag

Sziasztok, sorry kicsit off a téma, de ha valakinek van elfekvőben eladó N2QAYB 000715 ös távja, vevő lennék rá. Köszi

(#86077) Darko


Darko
senior tag

Aki 65ös panasonic (TX-P65STW50) plazmát keres annak elég jó ajánlat ez:[250e Ft]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#86078) csucsu54 válasza Darko (#86077) üzenetére


csucsu54
tag

Nagyon szuper készülék,nekem is ilyen van,nagyon elégedett vagyok vele,gyönyörű a képe,az ára korrekt,bőven megéri,aki teheti vegye meg gyorsan,nem fog csalódni!

(#86079) DM-Fan válasza Darko (#86077) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Újkori ára 900.000 ft. volt"

Soha nem volt annyi! A 65VT60-at mérték annyiért egy évvel később, de még annak is lejjebb esett az ára még az adott modelléven belül.

Egyébként meg a múltkor kértem, hogy a hirdetések linkelését mellőzzük! Van erre is szaktopic, itt semmi keresnivalója!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86080) Darko válasza DM-Fan (#86079) üzenetére


Darko
senior tag

:R Igazad van. Meglepetésemben el is feledkeztem róla.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#86081) Monsterr válasza csucsu54 (#86078) üzenetére


Monsterr
csendes tag

Csatlakozom, nekem is ilyen van és príma cucc! :K

(#86082) BBéci válasza DM-Fan (#86079) üzenetére


BBéci
titán

Néhány topik kivételével - ez nem tartozik közéjük - a hirdetések linkelésének tilalmát már feloldotta a PH! vezetősége. A saját hirdetéseket tilos linkelni, viszont azokat be lehet tenni aláírásba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86083) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Van egy G30 as Pana plazmám.
Újabban az látható, hogy világos képeknél, amely többségében kitölti a képernyőt, a kép felső harmadában, szivárványosodó villódzó kép látható.
Mitől lehet ez?
Homogén képnél semmi ilyen nem látható.
Remélem nem a végét járja, hat éves a készülék.
Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#86084) Ispy


Ispy
veterán

Mondom beleolvasok már a milyen tévét vegyek topikba, látom a helyzet változatlan led fronton, mindenki szív a sok 4k-s hdres csodával, a plazma ghostja szinte ajándék....tegnap este a westworld közben épp azon agyaltam, hogy basszus, de jó képe van még mindig ennek a tévének.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86085) pkaresz válasza Ispy (#86084) üzenetére


pkaresz
senior tag

:K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#86086) Ispy válasza Ispy (#86084) üzenetére


Ispy
veterán

Ja és a ghostról, egyik nap eszembe jutott, hogy mondom megnézem már, hogy van-e nekem olyan, nos a disney channel és a minecraft is ott virított, mint állat, igaz eddig még soha nem vettem észre használat során, egyszínű fehér képet meg ritkán nézek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86087) Ijk válasza Ispy (#86084) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pedig egyre inkább az OLED a divat. Az érdekes az hogy régen ezernyi LCD vs plazma vitát nyomtunk le szinte minden tv-s topikban, és a fő érvek a plazma ellen a beégés, fogyasztás. Nyilván az OLED kevésbé érzékeny, de még be tud égni. Fogyasztás meg igaz nem 300Wh 65"-ban csak 220Wh (HDR) de legalább 1 millió körüli árúak. Ja és persze régen bőven elég volt az LCD-k 1:3000-es kontrasztja, akinek nem az feketeszint fetisiszta volt, most meg mindenki el van ájulva az OLED-től, miközben egy VT60-hoz vagy Kuro-hoz képest gyakorlatban messze nem annyival jobb mint akár egy gyengébb plazma az LCD-vel szemben.
Szóval mióta bejött az OLED valahogy hihetetlen fontos lett a feketeszint. Kíváncsi vagyok a mozgásmegjelenítés, vibrálás mikor éli majd reneszánszát.
OLED-ben nagyobb tagadhatatlanul a potenciál mint a plazmában, sőt a plazmának előbb-utóbb mennie kellett, de bámulatos ahogy az emberek mennyire rákattannak valamire azért mert új. Telefonok a legjobb mutatói ennek.

A vicc hogy az OLED topikban már komolyan volt aki szerint nem baj ha egy tv 6-8 év után kipurcan, mert úgy is le kell cserélni annyit fejlődik a technológia.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86088) Ispy válasza Ijk (#86087) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nem tudom mennyire divat, de az emberek 90%-a még mindig a 200k alatti tévéket keresi, és ott meg nem találsz semmit, csak LCD-t, abból is felhős, foltos, élbevilágítós fajtákat, szóval az elmúlt 5 évben egy fikarcnyit sem változott semmi, ja de már minden 4k, aminek meg semmi értelme.

Szóval vagy van 400k+-od tévére és akkor kapsz egy kompromisszumokkal teli készüléket, vagy nincs és akkor is, részemről addig marad a plazma, amíg meg lehet csináltatni, akár horror áron is, igaz még van 2 hét a gariból. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86089) mp54 válasza Ispy (#86086) üzenetére


mp54
senior tag

Ugyan ez, kezdettől fogva...(G30)

(#86090) BBéci válasza mp54 (#86089) üzenetére


BBéci
titán

Lásd az aláírásomat! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86091) spiritex válasza Ispy (#86088) üzenetére


spiritex
veterán

"... ja de már minden 4k, aminek meg semmi értelme".

De van értelme, még rosszabbul néz ki rajta az SD adások képe...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#86092) tobias40


tobias40
veterán

Meddig gyártották az st50-et és a vt50-eket?

(#86093) Ispy válasza tobias40 (#86092) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem olyan 2012 március-április volt a kifutás ideje....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86094) tobias40 válasza Ispy (#86093) üzenetére


tobias40
veterán

Mérettől függetlenül,igaz?
Hátulján fel van tüntetve a gyártási idő,a címkén vagy vhol?

[ Szerkesztve ]

(#86095) Ispy válasza tobias40 (#86094) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom pontosan, de a panasonicnál mindig tavasszal jött ki az új széria és futott ki a régi és kb. 1 évig volt elérhető mindig.

Szívesen megnézném neked a címkét a hátulján, de én most le nem veszem a tévét a falról :P

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86096) tobias40 válasza Ispy (#86095) üzenetére


tobias40
veterán

Én se látok mögé,ezért kérdem! ;]

(#86097) csucsu54 válasza tobias40 (#86096) üzenetére


csucsu54
tag

Nehezen sikerült,nem lettem okosabb,ennyi van a címkéjén!

(#86098) tobias40 válasza csucsu54 (#86097) üzenetére


tobias40
veterán

Ilyen cimkét én is fotóztam de nem volt rajta,ezért kérdeztem hogy egyáltalán keressem-e,rajta van-e a gyártási év valahol...

(#86099) csucsu54 válasza tobias40 (#86098) üzenetére


csucsu54
tag

Mér ezt a 2 címkét találtam,elég nehezen fértem oda!

(#86100) Monsterr válasza tobias40 (#86098) üzenetére


Monsterr
csendes tag

Én körbejártam, nincs rajta a gyártási év. Max szervíz-menüben lehet megnézni (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.