Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85151) janos666 válasza modflow (#85122) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem folyamatos szélmalomharcom a rádiós PC perifériák kérdése.
Ragaszkodom a rádiós kivitelhez, sőt azon belül is ahhoz, hogy könnyű rugós mechanikus kapcsolós legyen a billentyűzet, és magas polling rate-en üzemeljen az egér (valamiféle arany középút ahhoz, hogy gyorsan lehessen gépelni, jól lehessen célozni a videójátékokban, de kényelmes legye a szobából ki/be járkálós kósza netezgetés, vagy a filmnézés minimális számú kütyüvel).

Hiába veszem meg a legjobbnak tűnő kütyüket hosszas keresgélés után jó drágán, és hosszas várakozással (legutóbb ~40 napot vártam egy billentyűzetre, hogy legyen a nekem tetsző kapcsolós és kiosztású raktáron bárhol), ha bármi változik a szobában, de főleg ha cserélődik maga az eszköz, akkor hetekig kell pakolásznom a vevőket, hogy tényleg hibátlanul működjenek.

A mostani egerem pl. csak a saját fekvő hosszanti tengelyéhez képest északtól -45°-ra szereti látni a vevőjét nagyjából a saját magasságában. A régi billentyűzetem jobb szerette, ha 0°-ban állt, de legalább fél méterrel alacsonyabban, vagy magasabban. Az új bill pár hét után még mindig "tesztelés alatt", bár sehova sem visz most a teszt, mert apró kis foglalatban elvesző adója van (nem saját kábeles) és nem találtam itthon USB hosszabbítót (azokat mindig elhagyom), hogy mozgassam (két szobával messzebbről is működik, ha csak próbálgatom, itt a naponta 1-2 alkalommal 5-10 másodpercig jelentkező kis anomáliákra gondolok).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85152) pataslogeza válasza Kernel (#85147) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello,

Köszönöm a részletes válszt!
Plazma tv csak régi lehet :)
Ez egy GT50 (TX-P50GT50B) típus, de ugyanez van az UT50, X50 és GT60 tévémmel is.
Fénylépek alapján meg tudnád mondani hogy benne van e a DVB-C demodulátor?

[ Szerkesztve ]

(#85153) pataslogeza válasza Kernel (#85147) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Közben megtaláltam a tv tuner chip adatlapját, illetve csak sejtem hogy az, és ebben az van hogy worldwide (DVB-T/T2/C). Akor ebben benne van a dvb-c is, ugye?

Si2156

[ Szerkesztve ]

(#85154) Kernel válasza pataslogeza (#85153) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mármint ugyanilyen tuner van azokban is, vagy ugyanígy nem veszi a DVB-C-t?

Ahogy a leírásban és a blokksémán is szerepel, Si2156 csak a közös tuner, ami az Si2165 DVB-T/C demodulátorral képez egységet. De ez nem feltétel, mert előfordulhat, hogy a CPU intézi a demodulációt, más TV-khez hasonlóan.

TX-P50GT50B típusról azt írják több helyen is, hogy "Freeview HD and Freesat HD tuners".

Freeview a brit DVB-T, másik a SAT értelemszerűen.

TX-P50GT50E alkalmas DVB-C/T/S vételre. Mivel a TV-knél ez nem úgy szokott működni, hogy szoftveresen letiltják, ezért nem látom esélyesnek, hogy csak úgy engedélyezhető lenne.

Például itt van egy GT30 / VT30 E:

Itt az STV0903 a DVB-S demodulátor, a tuner másik fele nem látszik, mert a panel belső oldalán van. De el tudnám képzelni, hogy ott is csak a közös tuner van, míg a DVB-T/C demoduláció külön történik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#85155) HoriTon


HoriTon
csendes tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy a napokban sikerül megvennem egy Panasonic P50GT60 plazma tv-t. A jelenlegi tulajdonos 2014. februárjában vásárolta.
Játékkonzolozásra és filmnézésre használta.
A sima menüjében az Állapot4-hez a következő van írva: C9999-00000 (tehát 10ezer órát biztos ment).
A szervizmenüjében éppen ezért szeretném megnézni, hogy pontosan mennyi van a tv-ben, mivel a hétvégén személyesen fogom megtekinteni.
Pontosan melyik módszerrel tudok eljutni a szervizmenüben az üzemidőhöz ennél a típusú tv-nél? Esetleg tudtok küldeni olyan tesztképeket vagy videókat, amivel tudom tesztelni a tv képét, hogy az esetleges hibákat megtaláljam rajta (pixelhiba, beégés, stb...)? Egyáltalán mire érdemes még odafigyelnem?

Egyébként mi a véleményetek 10ezer óra feletti plazma vásárlásáról?

Válaszotokat előre is köszi.

Szép napot!
Bálint

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-08/11/586827_qc4k3n4s6xnp8w90_img_5367.thumb.jpg

(#85156) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, 50ST60-at hasznal valaki DIGI Smart CAM-al?
Honlapon ezt irjak: Csak abban az esetben használható a DIGI Smart CAM az Ön készülékével, ha az rendelkezik digitális tunerrel (DVB-C) és CI+ tanúsítvánnyal. A DIGI saját adatbázisa segítségével ellenőrizheti, hogy az Ön készüléke alkalmas-e a CI+ (Common Interface Plus) szabványú kártyák kezelésére.

Namost, az adatbazisukban persze nincs benne, a manual-ban viszont irja mindkettot, CI+ es DVB-T.

Van valaki aki 60-es Panat hasznal DIGI Smart CAM-al?

Illetve talaltam meg ezt: [link]

Kábeles Digihez csak akkor kell kártya, ha plusz előfizetéses csatornákat is nézni akarsz, mit Digi Film, HBO, stb. Nem elég a kártya, modul is kell hozzá.

:F
Mi az hogy kartya vs modul?
Azt hittem kapok Digi-tol egy DIGI Smart CAM kartyat, bedugom TV-be, es mehet a buli. (vegre szemetre kerulhet a T-s settopbox)

OK

(#85157) MasterMark válasza Z_A_P (#85156) üzenetére


MasterMark
titán

A kártya egy CI modulba megy, a modul pedig a TV-be. [Ilyen.] [Így.]

Digi-től én modullal együtt kaptam még anno, és már UT50-ben is ment, szóval nem hinném, hogy a 60-ban ne menne.

Illetve valóban, csak az HBO-hoz meg a külön fizetős csatornákhoz kell ez. Egyébként a DIGI a többi csatornát kódolatlanul sugározza, azaz kártya nélkül is nézhetőek DVB-C tunerrel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#85158) Z_A_P válasza MasterMark (#85157) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi :R

Egyébként a DIGI a többi csatornát kódolatlanul sugározza, azaz kártya nélkül is nézhetőek DVB-C tunerrel.

Amugy a DIGI-t hogy csatlakoztatom a TV-hez? A kabel-t beledugom a TV-n levo antenna bemenetre?
Es akkor alapbol megy minden, ha meg kodolt csatornat is akarok nezni, akkor meg pluszba a kartyat is bele kell tennem?

[ Szerkesztve ]

OK

(#85159) MasterMark válasza Z_A_P (#85158) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan ahogy leírtad. Bedugod a kábelt, behangolod a csatornákat és nézed. Ez a kártyás csak akkor kell, ha HBO-zni is akarsz.

Switch Tax

(#85160) Z_A_P válasza MasterMark (#85159) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R

OK

(#85161) r.levente75


r.levente75
addikt

Egy ilyen vagy ehez hasoló hdmi elosztó,,az úgy is működik, hogy egy tv van és arra van rákötve két konzol? Természetesen a konzolokat felváltva használnám, de egy és ugyanazon tv-n

(#85162) MasterMark válasza r.levente75 (#85161) üzenetére


MasterMark
titán

Ez elosztó. Ahogy a neve is mutatja a jelet osztja el. Nem pedig közösít.

Neked HDMI Switch kell.

szerk.: Én ilyet használok: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#85163) r.levente75 válasza MasterMark (#85162) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi rákeresek. :R

(#85164) r.levente75 válasza MasterMark (#85162) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez lesz vagy ez.
Köszi még egyszer. :R

(#85165) Márk válasza HoriTon (#85155) üzenetére


Márk
senior tag

Innen töltsd le a neked szimpatikus verziót. Rengeteg ábra/tesztkép van benne.

Szervizmenü belépés: [link]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85166) r.levente75 válasza MasterMark (#85162) üzenetére


r.levente75
addikt

A kábel az mire való? Áram ennek sem kell ami neked van? Öt input, egy output van rajta, és távirányítós.

(#85167) janos666 válasza r.levente75 (#85166) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ránézésre a távirányító infravevője, hogy ne kelljen látható helyen tartani a polipfejet (így plusz egy csápot kap, de egyik sem látszik).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85168) r.levente75 válasza janos666 (#85167) üzenetére


r.levente75
addikt

Ó tényleg, köszönöm. :R

(#85169) MasterMark válasza r.levente75 (#85166) üzenetére


MasterMark
titán

Így van, az egy infra kivezetés. Az én tévémhez és a konzolokhoz nem kell plusz áram, de egyébként 5 Volt-ról megy, lehet olyat kapni amihez adnak USB kábelt, vagy konnektorba való adaptert.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#85170) r.levente75 válasza MasterMark (#85169) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm

Még egy kérdés, az utolsó használt eszközt megjegyzi vagy mindig be kell neki adni a csatornát ha használni szeretném?

(#85171) MasterMark válasza r.levente75 (#85170) üzenetére


MasterMark
titán

Magától mindig arra áll amin van jel. :)

Ha többet is bekapcsolsz, akkor nem fog átállni, de onnantól már tudsz kapcsolgatni a bemenetek között. De csak azok között, ahol van jel is.

Switch Tax

(#85172) r.levente75 válasza MasterMark (#85171) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszönöm, egy ilyent beújítok ami neked van. :R

(#85173) zsoltictrl


zsoltictrl
csendes tag

Sziasztok! TV vásárlás előtt állok és mindenképp szeretnék egy Plasma TV!
Három olyan tv-ét néztem ki amiről meghallgatnám a véleményeteket
az egyik, Samsung PS51D8000 129cm lenne
LG 60PA6500 152cm
és egy Panasonic VIERA TX-P50ST60

Mit gondoltok melyik a jobb vétel, a mostani időben? :))

(#85174) kenguru99 válasza zsoltictrl (#85173) üzenetére


kenguru99
aktív tag

50st60

(#85175) salapp válasza zsoltictrl (#85173) üzenetére


salapp
addikt

Gondolom, a neppertől lenne az ST60, esetleg inkább alkudozz a GT60-ra, ami fent van.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85176) Ispy válasza salapp (#85175) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy a vt60-ra :DDD ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#85177) salapp válasza Ispy (#85176) üzenetére


salapp
addikt

Azért nepperünk st60-a és a fent levő gt60 között nincs akkora szakadék irányárakban.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85178) Dexar007 válasza salapp (#85175) üzenetére


Dexar007
veterán

0 ertekeleses ujonc nem neppertöl jo vasarolni. :K ;]

Give me your cum,bull!

(#85179) salapp válasza Dexar007 (#85178) üzenetére


salapp
addikt

Ó, hát tényleg újonc. Ez is jogos érv lehet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85180) zsoltictrl válasza salapp (#85179) üzenetére


zsoltictrl
csendes tag

Már beszéltem vele a GT60-rol, korrektnek tűnik de mindenképp személyesen akarom megnézni és átvenni

[ Szerkesztve ]

(#85181) zpuskas


zpuskas
újonc

Sziasztok,

tudtok esetleg képbeállításokat ajánlani samsung ps59d6900-hoz?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#85182) Alemida


Alemida
tag

Sziasztok,

segítsetek kérlek UPC mediacard beállításával kapcsolatban.
Panasonic G30-as tv-n mi a folyamata pontosan a DVB-C csatornakeresésnek és a kártya beállításának?
Próbálgattam mindent, ha Magyarország a régió akkor nem találja meg az összes csatornát. Beállítottam Hollandiát, akkor megvan minden csatorna viszont a HD-k-ra azt írja nincs jel...

Köszi!

(#85183) BBéci válasza zpuskas (#85181) üzenetére


BBéci
titán

Honnan tudnánk? Senki nem ismeri a tévédet. Nem a típusát, hanem pontosan azt a bizonyos készüléket. Ugyanis ami beállítás az egyiken nagyon jó, az egy másik pontosan ugyanolyan tévén éppen tré is lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85184) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok! Problémám támadt a 2013-s 50ST60-nal. Még van rá kb fél év garancia, de hátha tud valaki valamit mondani, hogy mi okozhatja ezt: https://www.flickr.com/photos/157739954@N02/36192112430/in/set-72157687645544375/

https://www.flickr.com/photos/157739954@N02/36192111080/in/set-72157687645544375/

Bocs, higy nem linkelem, de telefonról nem tudom.

köszi,
x

(#85185) Dexar007 válasza [Ixub] (#85184) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat ez a problema ugy erzem eddig is fennallt. Sima line bleedingnek tunik. :)

Give me your cum,bull!

(#85186) [Ixub] válasza Dexar007 (#85185) üzenetére


[Ixub]
tag

4 év alatt csak észrevettem volna. Főleg úgy, hogy a settop box menüje is teljes szélességben végigfolyik a képen. Tuti, hogy sose volt ilyen.

(#85187) Dexar007 válasza [Ixub] (#85186) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem biztos. Nekem sem tünt fel az elsö plazmamnal pedig 3 evig megvolt.

Nezd vegig ezt a videot teljes kepernyon: [link] Ha latod a vonalakat akkor nem az. Ha nem latod,akkor line bleeding tovabbra is.

Give me your cum,bull!

(#85188) Joco_77 válasza [Ixub] (#85186) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Tuti hogy mindig volt ilyen. Nekem is van GT60on.

Tipp: Tojd le magasról.

[ Szerkesztve ]

(#85189) [Ixub]


[Ixub]
tag

Hiszek nektek, hogy volt ilyen, de, higy ekkora mértékű az biztos, hogy nem. Azért köszönöm.

(#85190) M@trixfan válasza [Ixub] (#85189) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nekem is line bleed-nek tűnik. A mértéke függ attól mennyire éles kontraszthatárok mentén történik és milyen hosszan tart vízszintesen. Legalábbis én ezt figyeltem meg. Szerintem ez pont egy szélsőségesebb példa amire figyelmes lettél.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#85191) MasterMark válasza [Ixub] (#85184) üzenetére


MasterMark
titán

Line bleeding, nincs vele semmi gond.

Nem változtattál a képbeállításokon?

Switch Tax

(#85192) [Ixub] válasza MasterMark (#85191) üzenetére


[Ixub]
tag

Ha csak a gyerekek el nem nyomkodták maradt a 4 évvel ez előtt előtúrt beállítás. Én biztos nem nyúltam hozzá.

(#85193) [Ixub]


[Ixub]
tag

Amúgy teljesen jó, hogy most vettem észre. 2x ugyanazt a képet linkeltem. Itt a másik: https://www.flickr.com/photos/157739954@N02/36192112430/in/dateposted-public

(#85194) [Ixub]


[Ixub]
tag

No hozzáférek a géphez is: akkor linkkel. Ma amúgy felhívtam a videopartot, de már nem volt szerviz, szerintetek hagyjam akkor? utálom a flickr-r csak nem találtam jobbat

(#85195) MasterMark válasza [Ixub] (#85194) üzenetére


MasterMark
titán

A line bleeding normális jelenség.

Most vagy az van, hogy eddig nem vetted észre, vagy át lett állítva a TV.

Kapcsold ki azt, hogy a HDMI tartalom típusa alapján elállítsa a TV.

Switch Tax

(#85196) [Ixub] válasza MasterMark (#85195) üzenetére


[Ixub]
tag

Köszi, megnéztem ki van kapcsolva. Valamikor a napokban megnézem bátyám tévéjét ugyanaz az st60 van neki csak 42-ben. Megpróbálom megnyugtatni magam. Ebben csak az az idegesítő, hogy ez pont olyan, mint amikor piszkos lesz a frissen festett fal. Csak te látod, de qrvára idegesít.

(#85197) MasterMark válasza [Ixub] (#85196) üzenetére


MasterMark
titán

Film közben nagyon ritka az ilyen. Statikus menüknél amiknél nagyon kontraszots ott könnyen kijön, mint a képeden is, pláne fehér háttérrel.

Switch Tax

(#85198) Pityu89


Pityu89
senior tag

Plazmások kedvenc műsora most a tévében :-)

(#85199) pataslogeza válasza Kernel (#85154) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ugyanígy nincs bennük dvb-c menü. A többi tunert mèg nem szedtem szét, azokban nem tudom milyen van, de gyanítom hogy az 50es szériában ugyanilyen, talán a 60asban is.
Én nem látok az alaplapon sehol si2165 csipet, akkor ezek szerint a cpu csinálhatja a demodulációt? Ha esetleg a tuner panel belső oldalán lehet a demodulátor csip, akkor lehetséges hogy csak dvb-t demodulátort raktak bele? Van olyan demodulátor, ami csak dvb-t?

(#85200) Kernel válasza pataslogeza (#85199) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van mindenféle, kezdetben csak a földi digitálist tudták a TV-k.

Meg nekem úgy tűnik, hogy a brit készülékeknél még később terjedt el a DVB-C, mint nálunk.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.