Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86951) zsoltee10 válasza oil120 (#86950) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi! Jaj... :(

(#86952) pkaresz válasza Ispy (#86947) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Ha volna helyed s esetleg még a dobozos is, én azt javasolnám, rakd félre úgy.

Üdv, Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#86953) Ispy válasza pkaresz (#86952) üzenetére


Ispy
veterán

Késő, kipucoltam a belsejét, paneleket, kábeleket, mindent, így kevesebb helyet foglal. A kijelző meg a doboz megy a szemétbe. Így remélhetőleg pár évig elleszek, olcsóbb, mint venni egy oledet. :D

Az "új" tévé meg beüzemelve, jobb, mint a régi.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86954) pkaresz válasza Ispy (#86953) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ok! :)
Az biztos! Én imádom a plazmám. :K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#86955) pataslogeza válasza Ispy (#86947) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Jobb alsó az alaplap, felette az xdrive, középen a tápegység, bal oldalon az y drive, oldalt a buffer. Az alján lévő paneleket nem tudom. Van még két kis műanyag doboz az alján, egyik a bt, másik wifi. Én elraktam mindent az enyémből, még a csavarokat, kábeleket is.
Ja, az y drive meghalt az enyémben a kijelzőtöréstől. Lehet a tiéd sem úszta meg.

(#86956) oil120 válasza pataslogeza (#86955) üzenetére


oil120
senior tag

Az bizony könnyen behalhat, ha betörik a kijelző. Ebben az esetben is nagyon valószínű, hogy az y sus ( bal oldalon a buffer panel melletti nagyobb panel) elszállt. De kidobni nem érdemes, azt is tartsd meg.

(#86957) Dexar007


Dexar007
veterán

Valakik itt azt irtak anno,hogy 65" fole nem igen fogjak vinni a tv-ket,mert ,,nem lenne gazdasagos a szallitasuk" ,es egyebkent is ertelmetlen,mert ott a projektor ilyen meretben. Ugye DM-Fan? ;]

Erre most azt latjuk,hogy a 75" lett az uj 65".:D De mar van nem egy 80" folotti is.

Hmmm...Hmm...

Ez pl VT60 kezdo ara majdnem (?) A 65"-os ha jol emlekszem 4 ezer euron nyitott.

+ Ahogy olvastam jovore jonnek a kinai oledek,igy szerintem teljesen realis,hogy 2-3 even belul 77"-os oled-et 3 ezer euro kornyeken majd be lehet szerezni. :Y

Give me your cum,bull!

(#86958) BBéci válasza Dexar007 (#86957) üzenetére


BBéci
titán

Változatlanul az a véleményem, hogy 55 colos átló fölött inkább vetítő és vászon, mint bármilyen TV.
A legtöbb lakásban, ahol életemben jártam, nincs olyan helye egy 65 colos tévének sem, hogy kikapcsolva ne legyen zavaró. Hatalmas fekete/sötétszürke lap. Ahol fel lehet tenni falra, esetleg függönyt lehet húzni elé, ott nem zavaró, láttam már arra is példát.
A 2,2-3 m széles vászon csak akkor ereszkedik le a tokjából, amikor használatban van, a többi időben láthatatlan. Ráadásul azzal a mérettel TV nem versenyezhet, plusz sokkal kellemesebb visszavert fényt nézni - életünk során döntő többségben azzal találkozunk - mint fényforrást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86959) DM-Fan válasza Dexar007 (#86957) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szokásosan mellébeszélsz. Soha nem írtam olyat, hogy a TV-ket nem fogják 65” fölé vinni! Annyit írtam anno, hogy a 4K felbontású plazmapanelek gyártása lett volna gazdaságtalan, ezért nem is lépték meg, inkább beszántották a technológiát. Ugyanúgy nem voltak 65”-osnál nagyobb, kereskedelmi forgalomba szánt fullHD plazmák sem, mert szintén gazdaságtalan lett volna a gyártásuk. Voltak egyébként 120”-os plazmák is, a Panasonic gyártotta, egyedi igényre, 35-40 mFt-nak megfelelő összegért.

Az, hogy ma már jönnek a 75-80” méretű LCD TV-k, teljesen természetes, soha nem írtam olyat, hogy nem lesz ilyen, magad sem tudsz ilyen HSZ-t mutatni. Mondjuk egy dzsunka kínai szutykot nem hasonlítanék egy VT60-hoz, nem sok közös van bennük azon kívül, hogy TV-k.

Azt meg továbbra is tartom, hogy ilyen méretben vetítő, egyetértek BBécivel!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86960) Dexar007 válasza DM-Fan (#86959) üzenetére


Dexar007
veterán

[link] Ezt a hozzaszolast ki fogom nyomtatni. ;]

MasterMark: Ennyi erovel barmit bele lehet magyarazni.DM-Fan tevedett.KESZ! TOPIK ZARHATO! ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#86961) MasterMark válasza Dexar007 (#86960) üzenetére


MasterMark
titán

Ez egy akkori arra az időre, plazma tévére vonatkozó elmélkedés. Szó sincs benne olyanról, hogy soha nem lesz 65 colnál nagyobb TV.

Switch Tax

(#86963) DVlad


DVlad
őstag

Szerintem lett volna igény és fizetőképes réteg is nagyobb plazmákra. Az okok máshol keresendők, minthogy sokat fogyasztott volna, vagy nem néz ki jól kikapcsolt állapotban. Ezek nem szempontok egy olyan rétegnek, akik a legjobbat és a legnagyobbat akarják birtokolni valamiből.
Személy szerint én is szívesen lennék egy 80" Kuro tulaja. :D

(#86964) bgabesz75 válasza BBéci (#86958) üzenetére


bgabesz75
tag

Engem pedig egy olyan lakás hangol le ahol nincs tv. Tiszta középkori hangulat.
Ha megdobnának egy 70-80 collos tv-vel nem haragudnék.

(#86965) Ijk válasza BBéci (#86958) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a gond hogy vetitonel probléma a fenykontroll, senki nem akar sötét nappalit, sötét falakat, bútorokat. És lássuk be a külön moziszoba nem tömegcikk, főleg mai ingatlan és rezsi árakkal. Egy 100-150"-os tv-t pl lehet takarni elhuzhato paravannal, szekrénnyel. Egy átlagos nappali kanapé-kepernyo tavolsaga 3-6m, amire 80-150" kepatlo dukál.
Nekem a 65"-os vt60 már erezhetoen fűt, 120" produkalna vagy 2kW hőt. Ráadásul lenne 200 kiló. Elég volt 65-os plazmat felcibalni két szintet, elrendezni a szállítást. Nagyobb méret teljesen életképtelen lenne plazmabol.

Jó dolog a vetítő, de egy 800k-s 120"-os oledert holnap szaladnek a boltba, a hasznalaton kívüli eltakarast pedig megoldom egy toloajtoval.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86966) Dexar007 válasza Ijk (#86965) üzenetére


Dexar007
veterán

120"? :DDD 70-80" se realis annyiert meg par even belul sem.
Nekem van kulon moziszobam sotet falakkal,de nem fejeztem be teljesen..elment a kedvem tole feluton,es most mar szivesebben ulok be a VT60 ele. :)

Give me your cum,bull!

(#86967) Ijk válasza Dexar007 (#86966) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hipotetikusan írtam. 65-75" felett még sokáig projektor lesz az úr.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86968) xy.zsolt válasza Ijk (#86967) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én még nem láttam olyan projectort ami a pana plazma képminőségét produkálná, sajna. Így hát ha nagy képre vágyom akkor marad a mozi, bár oda sem sűrűn....az sem pana plazma képminőség, de legalább más, otthon kivitelezhetetlen élményt ad.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#86973) Reedly


Reedly
tag

Üdv mindenkinek! Van egy TX-P42G20E típusú plazmám és a szervizmenü az üzemidőnél azt írja ki, hogy: time 14978:45 on/off 0005661. Majdnem 15.000 órát ment? Mi az az on-off?

(#86974) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Nem lehet kritika a topik-gazdáról?? Mi ez cenzúra? Ezt ha dmfan csinálta akkor a gerinctelenség mintaképe.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86975) sambenez válasza Reedly (#86973) üzenetére


sambenez
addikt

Ki/bekapcsolások száma.

(#86976) BBéci válasza Ijk (#86965) üzenetére


BBéci
titán

Cáfolom, hogy senki nem akar sötét bútorokat, számtalan ismerősömnél és nálam is olyan van. A pasztell színű fal sem ritkaság. Viszont ritkaság az akora szabad falfelület, amire, vagy ami elé odaférne akár egy 65 colos TV. Nàlam már az 55-ös belóg az ablakok elé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86977) Reedly válasza sambenez (#86975) üzenetére


Reedly
tag

Köszi! Én meg már valami bonyolultabb dologra gondoltam. :) 50.000 órát ír az egyik oldal a várható élettartamra. Az még odébb van.

(#86978) DM-Fan válasza Mezga Aladár (#86974) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A kritika nem egyenlő a személyeskedéssel és a szándékos sértegetéseel, pláne nem, hogy “érdekes módon” mindig ugyanattól a 2-3, jelen topicban lépten-nyomon trollkodó személytől jön, akiket adott esetben már moderátor is figyelmeztetett (van, akit többször is), hogy ne tegyék újra! Kritika az, ha valaki érvelni is tud az álláspontja mellett, te ilyet meg sem próbáltál a HSZ-edben, egyszerűen támadtál egy ízeset. Nekem sem kell eltűrnöm mindent és a személyeskedés amúgy is törlendő!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86979) daneel_hu válasza bgabesz75 (#86964) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyetértek.
Egy 5 mm vastag üveglap igenis tud jól kinézni egy lakásban független a méretétől, főleg egy minimalista kecóban. Egy plazma milyen vastag? 7-10 centi? Azért ezek sem úgy néznek ki mint a régebbi batár CRT-k.

Lefogadom, hogy aki eltakarja a tévét bútorral azt nem zavarja a 150 kilós radiátor ami a falról lóg... arról nem is beszélve, hogy a lakások többségében például a csövek is szem előtt vannak.
Gondolom az sem zavaró, de a használaton kívűli tévé az igen. :DD

(#86982) Mezga Aladár válasza DM-Fan (#86978) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Semmi személyeskedő nem volt a hozzászólásomban. Nem vagy képes elismerni ha tévedsz, pont, ez tény. Személyes érintettség címén egyébként is elegánsabb ha egy modinak szólsz.
Részemről vége, ezt a topikot egy/két évig megint ignorálni fogom.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#86984) DM-Fan válasza Mezga Aladár (#86982) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pont ez az, hogy más se volt bene, csak egy személyeskedő megjegyzés, ahogy ebben is, általános vádaskodás, érv meg semmi. Megnyugodhatsz, korábban is szóltam mindig, most is fogok, ha nem fejezik be!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86985) kenguru99 válasza DM-Fan (#86984) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Azt azért lazán elengeded a füled mellett, hogy ha téged érint akkor ne te moderáld hanem kérj erre meg egy másik moderátort.

(#86988) DVlad válasza BBéci (#86976) üzenetére


DVlad
őstag

Cáfolom, hogy ritkaság. Számtalan ismerősömnél (és nálam is) rendelkezésre áll akkora falfelület. Valamint, kifejezetten tetszik a kikapcsolt látványa. Ez utóbbi, szerintem ízlés kérdése.

(#86989) DM-Fan válasza kenguru99 (#86985) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem engedem el, reagáltam is az előző HSZ-emben, magad is láthatod: eddig is mindig bevontam moderátort, de a személyeskedésnél egyébként is adott, hogy nem megtűrt, függetlenül attól, hogy kit érint.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#86990) kpal


kpal
veterán

Samsung PS64E8000 plazmáért mennyit érdemes adni manapság ? És vajon mostanában működik még ennyiidő után is a You Tube ,Skype ..stb? Mennyire használható,kiforrott a mozgás vezérlés ? Mert aha ezek nem növelik a felhasználói élményt akkor a D8000 is jó.

(#86991) BBéci válasza DVlad (#86988) üzenetére


BBéci
titán

Az valóban ízlés kérdése. Számomra felfoghatatlan, mi a jó egy másfél négyzetméteres szürkésfekete lap látványában? Mennyire illik bele a nappali enteriőrjébe?
Viszont a különféle LCD-s topikokban rendszeresen olvastam olyan hozzászólásokat, amikben a rendelkezésre álló helyet említették a nagy képátlójú készülékek vásárlásának ellenérveként. Számtalan esetben nem tudtak elhelyezni 40-42 colosnál nagyobbat. Még 50-est sem.

(#86990) kpal
Pár hétig volt nálam olyan TV, 10 forintot nem adnék érte.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86995) pataslogeza válasza DM-Fan (#86978) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ezzel az a probléma, hogy amikor te sértegetsz valakit, vagy személyeskedsz, az szerinted rendben van, azzal nincs semmi baj szerinted, de ha te kapsz negatív kritikát, akkor azonnal törlöd az érintett hozzászólásokat mintha ott sem lettek volna.
Néhány hete engem sértegettél és személyeskedtél folyamatosan, annak ellenére, hogy kértelek fejezd be és kérj bocsánatot. Nem voltál hajlandó leállni és bocsánatot kérni. Ugyanez megtörtént számtalanszor mayday00-val is régebben, meg sok más emberrel is itt akiknek nem egyezett a véleményük valamiben a tiéddel.

(#86996) M_AND_Ms válasza Csöves (#86994) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A használati értéke valószínű akkor se lesz kevesebb - nem hiszem, hogy addigra már olyan változások lennének a televíziózásban, hogy használhatatlan lenne egy fullhd plazma.

Szóval, ha tudnám, visszajövök néhány év múlva, akkor én is lezsíroznám, bedobozolnám és "M-zárolt" státuszban elraknám az én GT60-amat.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#86997) Csöves válasza M_AND_Ms (#86996) üzenetére


Csöves
senior tag

A használati értéknek nincs ára.
Egy korosodó eszköz értéktelenedik.
Kivéve a jó bor. :D

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.