Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) Ispy válasza csucsu54 (#85490) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, photoshop ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#85502) csucsu54 válasza Ispy (#85501) üzenetére


csucsu54
tag

Hát nem az,hd-s beltéri és lumia 930-al fényképezve!

(#85503) Ispy válasza csucsu54 (#85502) üzenetére


Ispy
veterán

Ne szívd mellre, nekem is ST50 van.....vicc volt, csak nem ment át.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#85504) csucsu54 válasza Ispy (#85503) üzenetére


csucsu54
tag

De átjött,vettem,és tudtam ,hogy ilyen TV-d van,még korábbi hozzászólásainkból!Apropos,nem tudod Dexxar miért lett kitiltva?

(#85505) Ispy válasza csucsu54 (#85504) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom, de korábban is már meggyűlt a baja a modikkal, többször is volt kényszerpihenőn (nem a hirdetései, hanem a beszólásai miatt).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#85506) csucsu54 válasza Ispy (#85505) üzenetére


csucsu54
tag

Hát,van egy bizonyos stílusa,változtatni kellene rajta,most a Jófogáson hirdet,még telefonszámot is váltott!

(#85507) Márk


Márk
senior tag

Nem szokásom hirdetéseket linkelgetni, de: [link]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85508) oil120 válasza Márk (#85507) üzenetére


oil120
senior tag

Csöpög is a nyálam (bocs)

(#85509) semmiramutal válasza mayday00 (#85386) üzenetére


semmiramutal
újonc

Szia! Én is pont akkor vásároltam - 50ST60 - , tökéletes, imádom csak pici már:) Átlagban hetente nézek rajta egy-két filmet, sorozatot, tévéadásokat soha. avsforumon talált kalibrációs értékeket állítottam be. Mostanság merült fel bennem váltás nagyobb méretre, sajnos oledre nincs keret, és ahogy látom nem is lesz annyim a közeljövőben. Ezen vacillálok éppen: PANASONIC TX-58EX700E 4K UltraHD. Méretben előrelépés, viszont a képminőséget nem tudom...Maradnék panánál és most akciós 260e+5 év gari. A plazma pedig bekerülne a hálóba. Szerintetek?:) köszi!

(#85510) BBéci válasza semmiramutal (#85509) üzenetére


BBéci
titán

Az ST60 képminőségét biztosan nem fogja megközelíteni sem, de ez van, bele kell törődni.
Ha már feljebb akarsz lépni méretben, akkor nagyobbat válassz, az a 8 col nudli, alig észrevehető.
"avsforumon talált kalibrációs értékeket állítottam be" :Y

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85511) semmiramutal válasza BBéci (#85510) üzenetére


semmiramutal
újonc

Igaz...igaz. akkor újratervezés, és várás, hogy egy 65-ös elérhető legyen nekem.
itt pedig a kalibráció:
[link]

Köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#85512) Ijk válasza semmiramutal (#85509) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem 58" nem igaznán előrelépés méretben, de legalább képminőségben visszaesés.
Legalább 65"-ban gondolkoznék, ott meg a normális képminőség szuperakciósan is 500-600 ezernél kezdődik. De 4k-ra inkább 75", ott meg aztán tényleg elszállnak az árak.

ST60 hálóba overkill, sőt úgy gondolom ha valamit a hálóba tesznek az szinte az eltemetéssel egyenlő. 65"-os OLED, vagy 75"-os LCD alá nem adnám 50ST60 után, vagy esetleg projektor de az meg macerás lesz.

Vegyél a hálóba egy olcsó LCD-t vagy egy crt-t. Nem kell kényszeres vásárlásba kezdeni, főleg olyan kerettel ami semmi előrelépést nem hoz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#85513) semmiramutal válasza Ijk (#85512) üzenetére


semmiramutal
újonc

okos tanács. köszönöm nektek!:) mint ahogy anno a st60 ajánlását is.

(#85514) BBéci válasza semmiramutal (#85511) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik TV teljesen egyedi darab, amit az egyikre műszerrel beállítottak, az a másikra garantáltan nem lesz jó, inkább ront a képen a gyári alapállapothoz képest.
Volt nálam GT60 tesztelésen, majd vettem egyet magamnak. Mindkettőt János kalibrálta, az értékeket összehasonlítottam, köszönő viszonyban nem voltak egymással. Például ami az egyiken mínusz 20, az a másikon plusz 16.
Tehát alaposan becsaptad saját magadat, amikor azt képzelted, hogy jók a tévédre a linkelt értékek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85515) M_AND_Ms válasza Ijk (#85512) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pana G20 van a hálóban. Nem érzem eltemetve.
Anno eladhattam volna és vehettem volna belőle egy új, de közepes lcd-t. Hát nem! Maradt nálam a hálóban (élve eltemetve ;-) )

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85516) janos666 válasza Ijk (#85512) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha egyedül használod (oda teszed a fotelt, ahova akarod), akkor semmi baj nincs az 55" UHD-val.
A filmek általánosságban úgyis nagyjából ugyan úgy néznek ki rajta, mint hasonló méretű FHD-n **, a játékok pedig kapnak optikai SSAA-t, amitől nincs is jobb minőségű megoldás a recékre (nekem ez a legfeltűnőbb a 4k-ban, illetve PC-n kényelmes a nagy munkaterület a grafikonoknak és hasonlóknak, lényegében olyan mint 4db FHD monitor kávák nélkül összeragasztva).

** Kipróbáltam úgy is, hogy fél-egy mérette ültem eléjük a padlón, és 2-3 méterre is elmentem tőlük. Csak pár nagyon jól világított, digitális kamerás jelenetben, vagy a CGI elemeken lehet látni, hogy "gazdagabb" a 4k kép, egyébként úgyis ottvan rengeteg faktor: lencse mélységélesség, szenzorzaj/filmgrain, motion blur már a forrás képkockáin (vagy hogy szimplán nincs mit kirajzolni, mert nem minden jelenet tartalmaz annyi geometriai részletességet, amit van értelme nézegetni), stb

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85517) Ijk válasza janos666 (#85516) üzenetére


Ijk
nagyúr

Elméletben működik ez a beleülök 1,6m-re az 55"-ba, de nekem speciel kényelmesebb lenne sokkal egy 3m-es nézési távolság amihez 100" kellene. Még 65"-hoz is oda kell menni 2m-re, 75" már vállalhatóbb lenne hogy nem kell jóformán a tv alá benyújtani a lábaimat.
Plazma egyébként nem a felbontás miatt problémás közelről, sokkal inkább a dither zaj miatt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#85518) janos666 válasza Ijk (#85517) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Plazma egyébként nem a felbontás miatt problémás közelről, sokkal inkább a dither zaj miatt."

Majdnem egy és ugyan az a probléma. A ditherzaj azért van ott, mert (sub)pixel szinten elégtelen a precizitás, avagy alacsony az árnyalatfelbontás, ezért több szomszédos pixel "táncoltatásával" kapod meg az illúziót (legalább is dinamikus dithernél, ami a plazmákon elsősorban látható, de létezik statikus dither is, ami LCD-ken divat, a gagyi LCD-ken látványos/zavaró is). Ez bizonyos körülmények közt ronthatja az effektív geometriai felbontást, ami nem mindig probléma, mert a forrásanyag is szinte mindig tökéletlen akár csak a tömörítés, és sok-sok-sok más dolog/tényező miatt (és nem is mindig áll fenn számottevő mértékben a jelenség, PDP-ken is általában csak a sötét árnyalatokkal van baj, mert ott van egy szakadék a fekete és legelső szürke közt, illetve csak mozgás közben kezd szétesni az illúzió, ha nincs jól optimalizálva a zajmintázat és az, hogy a szemünk követi a képet és többféleképp "ég rá a retinára" a zajminta is ugyan úgy, mint a blur... innen ered a "foszforlag", ami igazából legtöbbször nem is a foszfor hibája).

Amúgy a Pioneer 9G-n sokkal kevéssé látványos a dither, mert több a "valós" árnyalat, főleg a fekete mellett, és jobb a zajminta. Közel hajolva látni, hogy sokkal dinamikusabb az a dinamikus zaj, "gyorsabban táncol", és olyankor is kevéssé "borul a bili", ha követi a szemünk a mozgást.
Ez az egyik, amiért sokkal jobban szerettem a Kuro-t, mint az Panasonic, vagy Samsung utolsó szériáit.
De az is igaz, hogy még ettől a szinttől is nyilván még jobb, ha ennyi sincs ott, ez triviális (sokkal jobb egy dither nélkül is 8+ bit precizitású kijelző ilyen szempontból, mint a <6 bit + akármilyen dither).

De amire itt ki akartam még lukadni, hogy a gemometriai felbontás is pótolhatná az árnyalatfelbontást (ha pl. plazmán eleve négy pixel lenne minden megjeleníthető pixelre, csak azért, hogy több árnyalatot tudjon látható zaj nélkül kikeverni). Ugyan ez történne, hogy ugyan abból a távolságból kevésbé látnád a zajt.

És ugyan ez történik játékokban az aliasing-el, ha nem dugod bele az orrod 4k-ba...

Én amúgy 1:1 az 50" PDP helyére akasztottam az 55" OLED-et, én így beszélek erről hosszabb tapasztalatként. Előtte pedig cserélgettem őket, hogy a 4k kijelző a talpán állt a padlón, a PDP lógott a konzolon és nézegettem közelről/távolról, filmmel/játékkal. Elbasztam erre két hétnyi szabadidőt, és még mindig nem tudtam dönteni, mikor lejárt a 14 nap, csak hagytam "magamon veszni". :DDD

Szóval most sem úgy gépelek, hogy karcolgatja az orrom a kijelzőt (pedig niem kicsi ... mármint az orrom). :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85519) Ijk válasza janos666 (#85518) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért egy 84"-os UHD plazmat megneztem volna a panasonictol.
Egyelőre teszek félre, most inkább projektor felé húzok, de majd meglatom jövőben hogy alakul a tv piac. Azért amikor leulok az st50 elé meg mindig tökéletesen elégedett vagyok, egyedül a nagyobb kepatlo vonz egy kicsit. Se az UHD se a HDR nem hoz lazba, mert nincs is hozzá tartalom.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#85520) oil120 válasza semmiramutal (#85511) üzenetére


oil120
senior tag

Néztem ezt a beállítást és az én 50STW60-as készülékemen még soha nem volt a kontraszt 90%-ra állítva.

(#85521) tutitibi válasza Ijk (#85519) üzenetére


tutitibi
senior tag

Engem se hoz lázba semmi új se UHD se HDR. A jó kis VT60 , amit János666 bekaliblárt szuperül funkcionál.
Igaz, TV-t már régóta nem nézek, de a tudat, hogy ilyen jó TV-m van... :)

Azért kicsit hazudok, mert motorsportot nézek rajta meg néha filmeket de semmilyen előfizetésem nincs és az ún. TV csatornák egyáltalán nem érdekelnek. Bolond lennék értük akár 1 forintot is fizetni. Még ha nekem fizetnék, akkor se nézném őket.

(#85522) Pityu89 válasza tutitibi (#85521) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nem adod el? Nekem van HBO előfizetésem 😃

(#85523) rappit4


rappit4
őstag

Mitől lehet, hogy a GT60-on felcsavart brightessen (+15) is iszonyatosan bebuknak a fekete részletek? A teszt képeken sem látszanak a fekete részletek. Mit rontok el.

(#85524) rappit4 válasza rappit4 (#85523) üzenetére


rappit4
őstag

HDMI setupban a HDMI type nem FULL-ra volt állítva. :B

(#85525) pataslogeza válasza janos666 (#85518) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello.
Vettem egy lx6090-et.
A fekete szint ennek is elég magas és pirosas volt. Csináltam azt, amit a krp500-on, de nem segített rajta, bármennyire is csökkentettem az értékeket.
Így nem maradt más, mint nullázni a számlálókat. Ezután a fekete szint annyit csökkent, hogy este vaksötét szobában szinte egyáltalán nem látszott hogy be volt kapcsolva, aminek eléggé örültem :) és a piros árnyalat is eltűnt, viszont jött más. A fekete képrészletek világos háttér előtt, kis piros villódzó pöttyökből álló kondenzcsíkot hagynak maguk után. Már próbáltam elég sokféle beállítást, de eddig csak az segített rajta, hha az YKNOFSA értéket megemeltem 35-tel. Viszont így a fekete szint is emelkedik, bár még úgy is alacsonyabb mint a vt50-é :)
Tudsz valami megoldást arra, hogy a piros pöttyöződés megszűnjön és a feketeszint is alacsony maradjon?

Ja, még annyit, hogy azt vettem észre, ez a piros pöttyöződés egyáltalán nincs bekapcsolástól kb. fél percig, aztán kezdi ami egyre rosszabb lesz, és egy perc múlva megáll, onnantól nem rosszabbodik. Szoval bekapcsolás után fél percig hibátlan akkor is, ha az rredeti yknofsa értéket csökkentem 30-cal.

[ Szerkesztve ]

(#85526) janos666 válasza pataslogeza (#85525) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A 60"-os, viszonylag öreg 9G Kuro-kkal még nem volt sok jó tapasztalatom. Persze nagy átlagban nem olyan rosszak, összességében hozzák a Panasonic szintet (ha vöröses és picit világosabb a fekete, mint az legutolsó Pana generációnál, azért kárpótol a kevesebb ditherzaj / jobb árnyalatfebontás, jobb mozgáskezelés, jobb színhelyesség, alacsony lag, kevesebb IR, stb), de nem lehet őket olyan állejtegetősre tuningolni, mint az 50"-osokat (főleg a korukhoz képest viszonylag megkímélt 50-eseket). :( Ha jól emlékszem, eddig mindig visszaállítottam inkább a pulse counter-t (EPROM backup/restore) és csak az RSTP-t, illetve FSA-t próbáltam lehúzni, ameddig lehetett (de az se volt sok ezeken a nagyobb kijelzőkön).

Ez lenne az AVS fórum szerint a legjobb taktika 60"-hoz:

0. lower RSTP to 1 and SAD to no less than 108 (whatever value between 128 and 108 that doesn't cause magenta misfires).
1. Perform safe method reset and set all voltages to default (except set RSTP to 18).
2. Access factory menu and display Combi Mask 10.
3. Raise SAD in 10 tick increments until Combi Mask 10 is clear of misfires.
4. Lower S1 from 86 to 1 to remove sparkles near black.
Black clipping pattern from AVSHD709 can be used to see the effect of this adjustment.
5. Put up a black field pattern. If red tint is still present, lower RSTP.
5. If red tint persists after lowering RSTP to the minimum value (1), follow the below steps.
a. Put up a white field pattern and lower VOL SUS in 10 tick decrements until misfires appear.
b. Once misfires appear, increase VOL SUS by 10 ticks until misfires disappear.
This is the lowest VOL SUS that the panel can handle (typically 98).
c. Set VOL SUS back to default (128).
d. Put up a black field pattern and lower VOL SUS in 10 tick increments,
making sure to not go below the value determined in step b, until red tint is either gone or acceptable.
6. Use a black clipping pattern to set brightness setting. It will end up being around +1 or +2.
7. If you lowered SUS, you will lose some peak light output (especially in ISF day mode).
To counter this, you will have to raise ABL on all drive modes by the same amount you lowered SUS.
8. You will have to perform calibration if you elect to keep the reset.

Ugyan innen az 50" instrukciók nagyon jól beváltak nálam annyi különbséggel, hogy az RSTP 1-ről indultam és néha emeltem a VSUS-t is (illetve iterálgattam oda-vissza az FSAD-vel és X/Y SUSB-vel, nem csak sorban egyszer állítottam rajtuk):

1. Perform safe reset.
2. Set all voltages to default, RSTP at 18.
3. Raise FSAD until combi mask 6 is free of magenta sparkles / misfires.
You must look closely and ensure that there are absolutely no magenta sparkles.
Usual value is between 158 and 188, depending on panel age.
4. Put up combi mask 1 (all white field) and if magenta or aqua colored sparkles are visible,
lower XSUSB and YSUSB simultaneously by 1 tick each until the sparkles go away.
Usual end values for both are between 127 and 124.
5. Put up an all black field. If no red tint, you're done. If some red tint, lower RSTP gradually
(this may bring forth a dark blotch in the middle of the screen).
If dark blotch in middle, raise RSTP gradually (though this may bring back some red tint).

És ezt kellett volna csinálnod a reset előtt:

1. open service menu and go to etc > digital eeprom > delete
2. hold enter button for 5 seconds
3. red led turns on and blue led flashes
4. go to panel information screen
dig. eep should say no data!
backup should say adjusted
5. reset pulse meter
6. put tv on standby and take it out of standby, do not turn off or unplug.
7. Make sure all voltages are at default (except RSTP, set it to 18).
access factory menu and display Combi Mask 6.
8. Raise SAD in 10 tick increments until Combi Mask 6 is clear of misfires.
9. Put up a white field. If aqua colored misfires appear, raise SAD in 10 tick increments until misfires clear. If magenta misfires appear, lower XSUSB and YSUSB simultaneously in 1 tick decrements until misfires clear.
11. Put up a black field and, if red tint persists, lower RSTP. You may raise SAD to counter any black lag / black splotch caused by lowering RSTP.
12. Exit factory mode and test content.
13. to keep the reset, go to etc > digital eeprom > repair and hold enter button for 5 seconds
14. to undo the reset, go to etc > backup data > transfer and hold enter button for 5 seconds
15. put tv on standby and take it out of standby, do not turn off or unplug.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85527) Márk válasza pataslogeza (#85525) üzenetére


Márk
senior tag

Te valami plazma tv gyűjtő vagy? :DDD

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85528) Márk


Márk
senior tag

Szaporodnak a 9G Kuro hirdetések.... :DDD

Egyre többen válthatnak 4K HDR OLED-re?

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85529) janos666 válasza Márk (#85528) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

120k? Ilyen ütemben az enyém itt marad támasztani a falat. :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#85530) Márk válasza janos666 (#85529) üzenetére


Márk
senior tag

Sajnos akárhonnan nézzük az idő ellenünk dolgozik.

Még a csapból is az UltraHD 4K HDR LED LCD OLED folyik, és sajnos az egyszerű hozzánemértő ember simán bekajálja (az persze nem érdekli hogy manapság még gyakorlatilag nincs rá tartalom).

Én olyan 2019-2020 körül tervezem lecserélni a Kuro-t valami Sony vagy Panasonic 4K HDR OLED-re, és valószínűleg majd én sem tudom már eladni, úgyhogy majd megtartom mint érdekesség. :DDD

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#85531) Ispy válasza Márk (#85530) üzenetére


Ispy
veterán

Csak láttnám már tucatjávan a VT60 hirdetéseket.

VT60 tulajok! Váltsatok 4k-ra!

A VT60 már nem ér egy fabatkám sem, majd én átveszem, hogy ne kelljen szenvednetek. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#85532) Pityu89


Pityu89
senior tag

Én meg csendben nézem az alap p50x60 -at, mert ez is nagyobb élmény bármilyen LCDnél. De ez a kuro érdekes, kár hogy nincs benne DVB-C.

(#85533) csucsu54 válasza Ispy (#85531) üzenetére


csucsu54
tag

Segítenék én is,nehogy megerőltesd a habtestedet! :DD

(#85534) salapp válasza Ispy (#85531) üzenetére


salapp
addikt

Úgy-úgy, csak porfogónak jók már a GT-VT60-ok, hiszen itt a tutti oled!
Én is befogadok egy ilyen öregecske Panát, hogy mégse a szeméttelepre menjen rögtön.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#85535) tutitibi válasza Ispy (#85531) üzenetére


tutitibi
senior tag

"VT60 tulajok! Váltsatok 4k-ra!"

Nem használom, de akkor sem tervezem eladni a VT60-at. Pont ezért, mert nincs helyette semmi.

(#85536) DM-Fan válasza tutitibi (#85535) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én meg napi szinten használom és eszembe sem jutna lecserélni semmire! :N

Get Moded!

(#85537) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#85536) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pontosan! Minek cserélnénk le? Igaz, nekem csak egy GT60-as van, de már annak megvételékor a kiváltott G20-ast se adtam el. Egy második készülékre igényt tartottam és a G20 eladásával vehettem volna valami tucat lcd-t... Totál értelmetlen döntés lett volna.
Az utolsó Pana széria esetében még inkább az lenne.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85538) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Nekem GT60 amit G20 után vettem.
Viszont a G20at se adom el soha és a GT60at is max 65VT60 ra cserélném.
Semmi másra.
De én konzervatív vagyok, aminek a látványától ledobom az államat azt nem cserélem le, HDR, 4K , OLED nem tud érdekelni.

(#85539) Zsonzsi


Zsonzsi
újonc

Sziasztok!!

Segítséget kérnék! Van egy Panasonic plazmam és bármivel kötöm össze hdmi-n nem jeleníti meg! Próbáltam ps4-et ps3-at es laptopot! 2 kábelt is kipróbáltam! Olyat csinált, hogy ha a ps4-et bekapcsolom akkor bekapcsol a tv is, tehát érzékel valamit de nem.jeleniti meg a képet!
Mi lehet a baj?
Előre is köszönöm a választ!

(#85540) Kernel válasza Zsonzsi (#85539) üzenetére


Kernel
nagyúr

Alaplapon a HDMI forrásválasztó szokott meghibásodni, áram alatti dugdosás, esetleg olyan olcsó kínai kábel miatt, amelyiknél nincs bekötve a shell.

Szerviz kell hozzá.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#85541) Pityu89 válasza Zsonzsi (#85539) üzenetére


Pityu89
senior tag

Szerviz előtt próbálj meg egy gyári beállítások visszaállítását.

(#85542) Zsonzsi


Zsonzsi
újonc

Sziasztok!!

Segítséget kérnék! Van egy Panasonic plazmam és bármivel kötöm össze hdmi-n nem jeleníti meg! Próbáltam ps4-et ps3-at es laptopot! 2 kábelt is kipróbáltam! Olyat csinált, hogy ha a ps4-et bekapcsolom akkor bekapcsol a tv is, tehát érzékel valamit de nem.jeleniti meg a képet!
Mi lehet a baj?
Előre is köszönöm a választ!

(#85543) oil120 válasza Zsonzsi (#85542) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,
Kernel 2-vel ezen hozzászólásod felett már válaszolt a kérdésedre.

(#85544) Zsonzsi válasza oil120 (#85543) üzenetére


Zsonzsi
újonc

Szia, igen köszi! Lehet kétszer nyomtam rá!
Köszi szépen a válaszokat!

(#85545) Joco_77 válasza DM-Fan (#85536) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Hol tartasz üzemórával? Bár gondolom nem néztél rá ezer éve :)

(#85546) Zsonzsi


Zsonzsi
újonc

6900 óránál tart a Tv! Most néztem meg! Az érdekes az, hogy ha bekapcsolom a Ps4-t akkor bekapcsol a Tv is, tehát érzékel valamit de képet és hangot nem jelenít!
Szerviz lesz!

(#85547) M_AND_Ms válasza Zsonzsi (#85546) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Figyelj, mert az üzemórás kérdés nem neked szólt, bár a válaszodat nagyon szépen köszönjük.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85548) pataslogeza válasza janos666 (#85526) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Köszönöm. Az elsőt kipróbáltam, de nem jött be.
Nekem ezek a gyári értékeim:

Vsus: 128
Rstp: 51
Knofs1: 82
Knofs3: 92
Knofs4: 139
Knofsa: 128

Ha az rstp 01-re a knofsa 108-ra állítom, akkor tiszta piros pöttyös az egész kép, és nagyon nehezen oszlik. Viszont ha a knofs1-et 001-re állítom, akkor javul sokat de még akkor sem jó.
Eddig azt hittem a knofs értékeket együtt kell állítani, de úgy látszik egymástól függetlenül állítgatva kell kísérletezni velük.
Talán gyorsabban menne, ha tudnám mit jelentenek azok a rövidítések, de a szervizkönyvben sem találom, így csak változtatom az értékeket és figyelem az eredményt, de valójában nem tudom mit csinálok :) Így elég nehéz.
Tudnál adni egy linket ahol le van írva hogy mit jelentenek azok a rövidítések?

Ja, még valami. A vt50-hez is vettem szervizkábelt, és a szervizkönyvnek megfelelően, jól van bekötve, de a tv mégsem reagál a parancsokra.
Van ötleted mi lehet a gond?

(#85549) pataslogeza válasza Márk (#85527) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

:)
Én csak figyelem a hirdetéseket, és ha látok valami érdekeset, kérdezek. Ha tetszik a válasz, akkor ajánlatot teszek, és ha meg tudunk egyezni, akkor elhozom :)
Vt60 már nem tud lázba hozni, inkább egy krp600 :) vagy egy zt60, csak ezek ritkák.

[ Szerkesztve ]

(#85550) pataslogeza válasza Ispy (#85531) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Minek? Úgyem fér be az 50st50 helyére :D

tutitibi!

Ha nem használod, akkor nem mindegy hogy mit nem nézel?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.