Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86801) psg5 válasza Pityu89 (#86800) üzenetére


psg5
veterán

Azok használhatatlanok? Mármint tényleg annyival sz...abbak mint amennyivel olcsóbbak?:)

F.K.T.

(#86802) MasterMark válasza psg5 (#86801) üzenetére


MasterMark
titán

Azoknak köze sincs a Chromecast-hoz. Azok sima miracast cuccok amik úgy néznek ki mint a Chromecast...

Switch Tax

(#86803) psg5 válasza MasterMark (#86802) üzenetére


psg5
veterán

Oh, akkor HBO Go-ra és youtubra felejtsem el a klónokat.
Akkor itthon szerzem be köszi.

Még annyi, hogy van egy Raspberry Pi2 a tv-re kötve nagyon nagy mókolás lehet arra valahogy hbo go-t kreállni? Youtobe-ot próbáltam, de macerás az elérhetősége így arra pl nem játszik.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#86804) MasterMark válasza psg5 (#86803) üzenetére


MasterMark
titán

RPi-re lehet LibreElec-et tenni, arra van Youtube plugin ami egész jó szerintem. Gyors google alapján van valami HBO Go-s is, de azt sosem próbáltam. Egy próbát megérhet.

Switch Tax

(#86805) KTTech válasza MasterMark (#86802) üzenetére


KTTech
veterán

És pont olyan jók a célra. A Pana VT65-ben is remekül működik (gyárilag benne van a TVben) azoknál az appoknál, aminél nincs letiltva a tükrözés... főleg mivel nég a hdcp-t is kezeli, ami szükséges. De pl. A Horizon GO-nál nem működik, mert tiltva van a tükrözés, így azt csak kábellel fogod kirakni a TV-re (tapasztalat). Az HBO egyelőre ezek szerint nem tiltja, de bármikor megteheti...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#86806) MasterMark válasza KTTech (#86805) üzenetére


MasterMark
titán

Pont nem jók, mert köze sincs ahhoz amit egy Chromecast tud.

Annál te csak megmondod mit játszon le, utána magának intézi és közvetlen a netről csinálja. A telefonod ki is kapcsolhatod.

Tehát két nagyon külön dolog a kettő.

Switch Tax

(#86807) KTTech válasza MasterMark (#86806) üzenetére


KTTech
veterán

Ha DRM védett tartalomról van szó, a Chromecast is elhasal (mint az említett Horizon GO)... a legjobb megoldás a natív támigatású eszköz csatlakozatása. A Chromecast lehet hogy jó netes tartalmakra, bár egy Youtube-hoz felesleges... ami meg a telefon kikapcsolását illeti: nem kapcsolhatod ki, mert a háttérben futnia kell az alkalmazásnak. Helyi hálóról lejátszás szintén szívás vele. Mondjuk nálam már ott elbukik, hogy cadenciahelyesen nem tud anyagot megjeleníteni... pl. Netflix 24p szépen megy rajta 60Hz-en.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#86808) MasterMark válasza KTTech (#86807) üzenetére


MasterMark
titán

Pont ez az, hogy Chromecast-nál magán a Chromecast-on fut az alkalmazás, nem a telefonon. Ergo kikapcsolhatod.

Youtube-nál pl. elindítasz egy videót, majd bezárod az alkalmazást a telefonon, akkor csak kiírja, hogy lecsatlakoztál, de a videó megy tovább.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#86809) psg5 válasza KTTech (#86807) üzenetére


psg5
veterán

Hú ez kezd magas lenni.
Chromecasthoz is kell még telefon applikácoóval?

F.K.T.

(#86810) MasterMark válasza psg5 (#86809) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, mivel azzal vezérled. De a működéséhez nem kell utána.

Switch Tax

(#86813) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Kis segítségre lenne szükségem.
SC-HTB15 házimozi hangrendszer van az 50STW60 tv-hez csatlakoztatva, a HDMI2 Arc-on keresztül.
Tegnap a hangfal tápját véletlen kihúztam. Az óta nem tudom a tv-hez újra csatlakoztatni, reszeteltem mindkettőt. Amire rá jöttem, az APPS-nál a Viera linkre nyomok, ez funkció nem érhető el üzenet érkezik, lehet, hogy ezért nem megy.
A menüben a Viera link be állásban van.
Nálatok működik az APPS-ban a Viera link?

Köszi

(#86814) tutitibi válasza oil120 (#86813) üzenetére


tutitibi
senior tag

Panasonic TX-65FZ950 vc Panasonic TX-P65VT60E összehasonlító tesztet megnéznék pro és kontra.

(#86815) BBéci válasza tutitibi (#86814) üzenetére


BBéci
titán

EZ950-et hasonlítottam GT60-hoz és a plazmát találtam jobbnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86816) Ijk válasza tutitibi (#86814) üzenetére


Ijk
nagyúr

Engem nem nagyon izgat. Mostanában uborkaszezon van nálam házimozi fronton, de elkezdtem most a The Duece sorozatot, elég jó képi világa van. Olyan kiváló képe van a vt60-nak, hogy egyszerűen nincs szükségem másra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86817) tutitibi válasza BBéci (#86815) üzenetére


tutitibi
senior tag

mibe nyert a plazma ?
mozgásmegjelenítés ?

másba nem tudom elképzeni.

LG OLED65C8 vs Pana P60VT60 ?

[ Szerkesztve ]

(#86818) tutitibi válasza Ijk (#86816) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ez nem egy 4K-s sorozat, amit FHD-ben nézel ?

(#86819) BBéci válasza tutitibi (#86817) üzenetére


BBéci
titán

A kontrasztot és a feketeszintet kivéve mindenben nyert. Viszont amit a GT60 és a VT60 tud, (0,004-0,006 cd/m2) az bőven elegendő, nincs egy hangyányi hiányérzetem sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#86820) Ijk válasza tutitibi (#86818) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fhd-ben van meg.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86821) tutitibi válasza BBéci (#86819) üzenetére


tutitibi
senior tag

Idézet az OLED topikból, ezekszerint az OLED már tényleg elég jó a PDP leváltására.

"Röviden, Pana FZ800, szorosan mögötte az LG C8. Manapság a stúdiók utómunkánál az FZ800-at használják, mint consumer referencia kijelző. Ilyen összehasonlító tesztek voltak, az LG EF, valamint a Pana első CZ oled szériájával, VT-ZT plazmákkal szemben és már akkor az oled nyert. Azóta évek teltek és fejlődött az oled technológia. Amiben a plazmák egyértelműen jobbak képminőség terén az a mozgókép felbontás, minden másban az oled."

(#86822) Ijk válasza tutitibi (#86821) üzenetére


Ijk
nagyúr

Stúdiómunkára nem szükséges magas mozgóképfelbontás. Továbbá stúdió monitorokat sem szívesen használnának sokan házimozi vagy hi-fi hangszóróként, ha akarnék valamiféle párhuzamot említeni.
Ettől függetlenül ha lenne plazma akkor ugyanazon az áron bizony könnyen lehet hogy az OLED-et venném, de nem mondanám biztosra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86823) bgabesz75 válasza tutitibi (#86821) üzenetére


bgabesz75
tag

Nálam a Panasonic mint márka nem focizik egy ligában az LG-vel.
25e üzemórával adtam el a hibátlan x20-t.

[ Szerkesztve ]

(#86824) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, rég jártam erre, de sajnos tönkrement a plazma TV-m: Samsung PS64F8500SL.

Bekapcsoláskor nincs kép, csak a hang jön meg egy idő után. Az elmúlt 2-3 hónapban megcsinálta ezt párszor, de az újraindítás mindig megoldotta. Ezidáig. Most már reménytelen a helyzet...

Szomorú, hogy egy több, mint 1 milliós TV 4-5 évig bírja csak... ahogy a neten nézem, mások is tapasztaltak hasonló problémát... van valami ötletetek? kicsit körbejárnám a dolgot, mielőtt a Samsung szervizzel felveszem a kapcsolatot (garancia nincs), mert ha jól sejtem nem lenne olcsó mulatság.
köszi!

(#86825) robi-k válasza ProdyG (#86824) üzenetére


robi-k
őstag

100%, hogy nem a plazma panel, hanem a vezérlő elektronika szált el (azon belül is a táppanelre gyanakszom).
Javítható (ha nem másképp, akkor teljes elektronikai panelcserével, amit pl. akár az eBay-ről be lehet szerezni).

A hivatalos Samsung szerviz nem fogja vállalni, anyósom plazmáját sem vállalták (pedig még garanciális volt), inkább adtak egy vásárlási utalványt a TV teljes vételárára (így lett nekik plazma helyett 4K-s LED TV).

[ Szerkesztve ]

(#86826) CheGhost válasza ProdyG (#86824) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Egy próbát megér azért a pH!-n a specifikus topikban is egy kérdést megereszteni.

LCD, plazma és projektoros TV-k hibái

axlrose32 sok mindent látott, legalább kiindulásnak érdemes megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#86827) ProdyG


ProdyG
senior tag

köszi a válaszokat!
jövő héten ráállok a témára és majd beszámolok itt is.

(#86828) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok, tudja esetleg valaki, hogy a pana 42S30 milyen videojel formátumokat támogat, illetve mi a natív ezeken belül?
Erre gondolok: 8-10-12 bit szinmelyseg és 420 422 444 chroma subsampling.

Box's don't touch!

(#86829) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok! Nagyon régen jártam már erre. 2010-ben a segítségetekkel sikerült megvennem álmaim tv-jét, egy Panasonic TX-P50X10Y plazmát. A tv azóta is tökéletesen üzemel, azaz 8 éve hiba nélkül !!! Nem néztem még az üzemidőt, de ha leírná valaki hol keressem, akkor meg is nézném, kiváncsi lennék rá.
Viszont már motoszkál a fejemben, hogy örökéletű tv nem létezik, ezért ideje lassan elkezdenem ismerkedni az új trendekkel. Sajnos a legnagyobb gondom, hogy plazma tv ugye már nem létezik. Azt nem írom le mit gondolok erről az egész agymosásról ami miatt idáig jutottunk. Inkább arra lennék kiváncsi van e ma olyan megfizethető tv (200e alatt) ami hasonló képi világgal rendelkezik, mint a jelenlegi plazmám? Lehet a válasz már off téma itt, de azért írok ide, mert bennetek bízok, mert akkoriban is a legjobb döntést hoztam meg a segítségetekkel. Köszönöm!

(#86830) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék, kérni adott egy Panasonic P50ST60-as plazma tv. Ma délután hazaérés után tapasztaljuk, hogy nincs kép a UPC-s set-topbox-ról HDMI-n se akkor nincs kép ha ilyen X96-os androidos media player képét akarok megjeleníteni HDMI-n, sőt ha a laptopot kötöm össze vele HDMI-n akkor
sem jelenik meg a laptop képe a tv-n. Mindhárom HDMI bejáraton próbáltam és 3 különböző HDMI kábel is van a 3 bemenethez. Ha LAN-t dugtam rá akkor a webböngésző bejön meg a youtube is de fél - egy perc után eltűnik a kép és visszadob a bemenet választó képernyőre és kiirja mondjuk azt hogy CABLE ez az 1-es HDMI amin eddig a TV-t néztük.
A menüje is rendben megjelenik és ott találtam egy önteszt funkciót, amivel megjelenik a kép is és a hang is, szóval a tv szerint minden ok magával de igazából, olyan mintha a HDMI bemenetek meghaltak volna.
Nem volt áramszünet tegnap reggel mentünk el itthonról péntek este még a feleségem nézte a TV-t.

Van valami ötlet, hogy mit tudnék még kipróbálni? Ha nincs, van esély rá hogy javítható? Tudtok plazma TV szerelőt a fővárosban vagy a Pest megyében?

Köszi előre is, most kicsit be vagyok szarva, mert nem akarok LED tv-t a plazma helyett... :( :( :(

(#86831) janoadam23


janoadam23
újonc

Sziasztok!

Van egy régi LG plazmám (rz42px11), amin bekapcsolás után kb. 30-40 perc után jelennek meg a színek, addig nagyon homályos és fekete fehér szerű a kép. Utána sem lesz tökéletes.
Egyszer megnézte egy szerelő, aki azt mondta nem szakterülete a plazma, de szerinte panelt kéne cserélni benne.
Tud valaki segíteni? Adjam el alkatrésznek vagy érdemes megpróbálni a panel cserét. Ha igen, akkor kb. mire számítsak?
Elég nagy és nehéz a TV, nem mozgatnám feleslegesen.

Előre is köszi a segítséget!

(#86832) Márk válasza makszi (#86830) üzenetére


Márk
senior tag

Inkább itt próbálkozz: LCD, plazma és projektoros TV-k hibái

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#86833) Robeast válasza makszi (#86830) üzenetére


Robeast
tag

Ugyanígy jártam júniusban a 42ST50-emmel, vihar után. Alaplapcsere lett a vége. 80 ezer. A biztosító fizetett belőle 50-et.

(#86837) Locutus


Locutus
veterán

Muternek van egy ős LG Plazmája, ami bekapcsolás utána kb 1 percig villog. Utána működik rendesen.
Szerintetek ezzel mit lehetne kezdeni?
Itt van egy panasonicos szerviz, ami foglalkozik plazmákkal, de LG-kkel már nem, mert állítólag se alkatrész nincs, és ha neki is állnának molyolni vele, az nem áll meg 40k alatt...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#86838) oil120 válasza Locutus (#86837) üzenetére


oil120
senior tag

Írtam privit

(#86839) cimbi66


cimbi66
csendes tag

A 2010-es évjáratú ,S20,G20,U20,X20 tulajoktól kérdezném. Nekem X20 plasma tv van és nálam a DVB-C adások egy részénél ami AAC ( AAC-LC) hangkódolásban ad, azoknál nincs hang ill. átvált egy torz hangra és úgy is marad. Ezek után már a többi adó hagja is ilyen lesz, amíg ki nem kapcsolom és újra bekapcsolom a tv-t.
A firmw. frissítés nem segített a legújabb van fenn amit csak kiadott a Panasonic erre a tv-re. A Tv egyébként rendesem működik csak kerülni kell azt a 4-5 adást. Sajnos manapság egyre több adás így jön AAC-LC kodolással. Érdeklődésem arra irányulna , hogy másnak nem jött elő ilyen hiba? Üdv. Mindenkinek.
u.i.Panasonic support nem tudott érdemben hozzászolni . :O

(#86840) Kaisho


Kaisho
kezdő

Sziasztok!

Csak érdeklődnék hogy lenne egy Panasonic 42st60 plazma tv-nk. Kb 300 órát ment,csak film nézésre volt használva,tv adás nem ment rajta.
Ha el szeretném adni kb mennyit érhet egy ilyen készülék a mai 4k-s óriás tv-k világában?

(#86841) Locutus válasza Kaisho (#86840) üzenetére


Locutus
veterán

Ha hibátlan, akkor annyit nem, hogy megérje eladnod.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#86842) DM-Fan válasza Kaisho (#86840) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Nem tudsz annyit elkérni érte, amennyi a használati értéke. Inkább tartsd meg, príma kis TV az és kvázi nullkilométeres!

Get Moded!

(#86843) Kaisho


Kaisho
kezdő

Lehet igazgatók van. Ezek már igazi ritkaságokat.
Amúgy elég rég néztem a számlálót át,hogyan lehet megnézni mert rég néztem és ritkán használom mostanában a tv-t

(#86844) tutitibi válasza Kaisho (#86843) üzenetére


tutitibi
senior tag

HDMI2 bemenetre kötött műholdvevő, 1080p pure direct be

1080p pure direct ki:

Érdekes, hogy BE állásnál a zoom-ot megszünteti , ha ki van kapcsolva pedig zoom-ol. Látszik, hogy a kép szélei hiányoznak.

(#86845) KTTech válasza tutitibi (#86844) üzenetére


KTTech
veterán

Valószínű be van kapcsolva a TV-n, hogy vágja le a kép széleit... ez menüből kapcsolható funkció, amit a Pure direct helyből kiiktat (sok mással együtt).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#86846) Ijk


Ijk
nagyúr

Régi 42X20-asom megállt működni, 4 villan a led jelzés, ahogy néztem táp panel hiba.
Lehet ezeket javítani, érdemes keresni egy műszerészt vagy keressek cserealkatrészt? Ebay-en láttam 20-30k körül.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86847) oil120 válasza Ijk (#86846) üzenetére


oil120
senior tag

(#86848) Ispy


Ispy
veterán

Sajnos az 50ST50 elhalálozott, mert betört a kijelző, akit érdekek ingyen viheti...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#86849) pataslogeza válasza Ispy (#86848) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Az jo szar. Hogy sikerult betorni?

(#86850) Ispy válasza pataslogeza (#86849) üzenetére


Ispy
veterán

Nem voltam itthon, teóriák vannak, amiben szerepel a feleségem és a 2 gyerek...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.