Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) hunspikey válasza Ijk (#79223) üzenetére


hunspikey
őstag

Én nem is beszéltem kontraszt javulásról, én fekete szint javulásról beszéltem - de egyébként nem hülyeség a napszemcsi estére :R frankón ki fogom próbálni :) Lesz itt OLED fekete :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#79252) BBéci válasza tobias40 (#79250) üzenetére


BBéci
titán

Nem jól tudod. Ha úgy lenne, akkor kizárt a 16:9 képarány.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79253) balisz válasza hunspikey (#79251) üzenetére


balisz
senior tag

A 3D szemüveg is javít a feketén úgyhogy a napszemüveg is biztos fog. Csak kérdés megéri-e ezért szemüvegben nézni a filmeket. :) Nem 100%-osan viccből írtam én sem, a 3D szemüveg hatása miatt én is elgondolkoztam rajta, de a kipróbálás végül elmaradt.

(#79254) tobias40 válasza BBéci (#79252) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,én nem a full hd-s filmekről beszélek hanem a divix-et kiváltó mkv-ről,már az első hsz. óta!
Azoknál 720x300 körüli felbontások vannak a mag-on,már egy ideje de ez már nagyon off... :F

(#79255) balisz válasza tobias40 (#79254) üzenetére


balisz
senior tag

Őszinte leszek, nem pontosan értem miről beszélsz. Miből gondolod hogy minden MKV felbontása 720x300? Ugyanúgy lehet Full HD, 720p vagy gyakorlatilag akármi, az csak egy konténer. 720x300 az nagyon kis felbontás, szerinted tényleg olyan felbontáson nézed őket? Ennél még az európai képcsöves tévék is nagyobb felbontásúak voltak, szerintem valamit elnézel vagy rosszul tudsz. Vagy az is lehet hogy nem is MKV-ra gondolsz, nem tudom.

A képarány meg attól függ hogy a film képaránya milyen. A mostanában készült filmek vagy 1.85:1 képarányban készülnek, ez majdnem kitölti a teljes tévé képernyőt, vagy pedig 2.39:1 vagy hasonló szélesvásznú képarányban, ezek azok amiknél alul-felül nagy fekete csík van. A Blu-ray kiadás ugyanúgy megtartja ezeket a képarányokat, az MKV-k meg a Blu-ray kiadásból készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#79256) tobias40 válasza balisz (#79255) üzenetére


tobias40
veterán

innen kezdődött az egész és én csak erről a felbontásról írtam a többiről nem!!!
Mivel már a mag-on nincsennek divixek,ixvidek az új szabályok óta ezért megtévesztő lehetett az mkv. kiterjesztés de én már az elején leírtam! :Y

Amit nem akarok megtartani,azokat igenis ilyen felbontásokban nézek..

[ Szerkesztve ]

(#79257) balisz válasza tobias40 (#79256) üzenetére


balisz
senior tag

Amit a képarányról írtam az ugyanúgy áll. A kis felbontású filmek is (remélhetőleg) a Blu-ray-ről származnak úgyhogy tartják a képarányt. A HD filmeknél is 1080p-t adnak meg mindig, attól függetlenül hogy a szélesvásznú filmek nem használnak ennyi sort, csak 800 körülit. De még egyszer megkérdezem: minden filmél megnézed mekkora a hasznos felbontás? Mert ha nem akkor valószínűleg annyi az egész hogy különböző képarányúak a filmek. Ezt a filmet hoztad példának, ugye? Az IMDB adatlapja szerint 1.85 : 1 képarányú, azaz ki kell töltenie majdnem az egész képernyőt, az lenne a baj ha nem töltené ki.

Megjegyzés: mindenki azt és úgy néz ahogy akar, de nem értem miért ilyen minőségben nézed a filmeket, még ha nem is akarod megtartani őket. Minek ehhez ST50?

[ Szerkesztve ]

(#79258) kpal


kpal
veterán

Tudom nem plazma de akciós ma :D elég beteg áron van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#79259) Kornel válasza kpal (#79258) üzenetére


Kornel
veterán

most néztem én is :D
más ezért lakást vesz, vagy két lakást :DD

balisz: jaja, mekkora biznisz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79260) balisz válasza Kornel (#79259) üzenetére


balisz
senior tag

De legalább most megspórolhatsz rajta egy harmadik lakás árát. :C

(#79261) kpal válasza Kornel (#79259) üzenetére


kpal
veterán

Én is inkább lakást vennék azt kiadom és hozza a pénzt. Vajon mekkora haszon van ezen ha még ennyi kedvezmény után is ennyi. Ha ebből eladnak ma 2db-ot már az jól zárja a mai bevételt. :DD 4 év múlva jófogason 500e lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79262) Jim-X válasza kpal (#79261) üzenetére


Jim-X
őstag

En csak azt nem ertem, ha valaki ilyen TV-t vesz, annak szamit, hogy legyen benne hangszoro? Nincs penze rendes hangrendszerre? ;]
Vagy van egy dedikalt moziszobaja ez meg csak ugy megy a nappaliba, hogy valami azert legyen mar ott is? :DDD

A játék az nem játék!

(#79263) cszn válasza Jim-X (#79262) üzenetére


cszn
őstag

Gazdagék nem biztos, hogy törődnek vele. Csak akarnak valami drágát, aztán ott van.

(#79264) hunspikey


hunspikey
őstag

Tegnap több éves vívódás után rájöttem mi értelme van a 4K-s szabványnak: végre élesek a fullHD-s tévén a videók :) :) és ez nem vicc...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#79265) Gabor970 válasza hunspikey (#79264) üzenetére


Gabor970
addikt

mármint a 4K-s műsor éles a full hd tévén?
Nekem is jobban bejön az 1080-as anyag hd ready tévén, mint a 720-as.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#79266) balisz válasza hunspikey (#79264) üzenetére


balisz
senior tag

Engem is érdekel pontosan mire gondolsz, de én úgy sejtem hogy pl Youtube videókra. Egyébként én azért nem használom a tévé Youtube alkalmazását mert bűn ronda a kép és még felbontást sem lehet állítani...

Gabor970: Gondolom plazmáról beszélsz, de például LCD-n kifejezetten hátrányos nem a natív felbontást használni. A magasabb bitráta miatt viszont plazmán lehet hogy jobb.

[ Szerkesztve ]

(#79267) M_AND_Ms válasza balisz (#79266) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Egyébként én azért nem használom a tévé Youtube alkalmazását mert bűn ronda a kép és még felbontást sem lehet állítani..."

Milyen tévé?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79268) balisz válasza M_AND_Ms (#79267) üzenetére


balisz
senior tag

GT60. Egyébkén jó lenne például előzeteseket nézni rajta, de így inkább nem.

[ Szerkesztve ]

(#79269) Gabor970 válasza balisz (#79266) üzenetére


Gabor970
addikt

természetesen plazmáról. Szerencsére még működik.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#79270) M_AND_Ms válasza balisz (#79268) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem, mint Youtube kliens teljesen jó a képe a GT60-nak. Ennél egy PC-n se lesz jobb képe az adott videónak.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79271) kpal válasza Gabor970 (#79265) üzenetére


kpal
veterán

Az igaz :K 720-as túl alacsony bitrátával van . Szintén HD Ready tv -s vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#79272) liszi70 válasza kpal (#79261) üzenetére


liszi70
nagyúr

"4 év múlva jófogason 500e lesz."

:D

Az én tippem 3 év és 400e. :D

(#79264) hunspikey

Kérhetnénk részletesebben? :)

[ Szerkesztve ]

(#79273) balisz válasza M_AND_Ms (#79270) üzenetére


balisz
senior tag

Nálam nem, 320 vagy 480p, gondolom wifin azt tartja jó választásnak, pedig nem lassú a netem. Ha lehetne felbontást választani akkor nem lenne gond.

(#79274) kpal válasza liszi70 (#79272) üzenetére


kpal
veterán

Túl jó lelkű voltam :D

(#79275) dozó


dozó
tag

Sziasztok!

Az alábbi 2 TV közül melyiket érdemesebb megvenni?

Panasonic TX-32CS600E SMART LED

Sony Bravia KDL32W705CBAEP SMART LED

(#79276) bucsher válasza dozó (#79275) üzenetére


bucsher
őstag

Természetesen a plazmát ;]

In the pipe - five by five!

(#79277) Jim-X válasza bucsher (#79276) üzenetére


Jim-X
őstag

:C :R

A játék az nem játék!

(#79278) dozó válasza bucsher (#79276) üzenetére


dozó
tag

Erre nem is gondoltam volna :W . 4éve Pana plazmát használok, most ha nem is nekem egy ilyenre is szükség van.

(#79279) DM-Fan válasza balisz (#79266) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam a VT60-on penge a Youtube-alkalmazás képe. Szerintem netsebesség függvényében automatikusan felnyomja az elérhető legnagyobb felbontásra az adott videót és bizony a jó minőségűek azért igencsak jól néznek ki. Semmi baj nincs azzal az applikációval!

Get Moded!

(#79280) tobias40


tobias40
veterán

Ismét szemüveg probléma.
Új elemekkel,nem használtam a szemüveget és kb1 hét múlva mikor bekapcsoltam filmet nézni,már csak a felét mutatja a képernyőn a kapacitásnak.
Lehet vmi zárlat vagy ezt hogyan lehetne kideríteni?(nem nagy gond az 1 db elem ára csak szeretném tudni hogy a szemüveg 100%-osan jó...)

(#79281) balisz válasza DM-Fan (#79279) üzenetére


balisz
senior tag

Nekem is csak annyi a problémám hogy nem lehet felbontást állítani, az alkalmazás maga jó. De csak ezért nem fogom kábelesen összekötni.

(#79282) DM-Fan válasza balisz (#79281) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem is kell felbontást állítani: alapból a videó legnagyobb felbontású változatát indítja, ha megfelelő a netsebességed. Kisebb felbontást meg ki akarna beállítani? Ha kellően gyors a neted és a router-ed WiFi-modulja is, akkor gyönyörűen mennie kell a videóknak 1080p felbontásban (ha van olyan verziója az adott videónak).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#79283) balisz válasza DM-Fan (#79282) üzenetére


balisz
senior tag

De kinek lenne rossz ha lehetne? Akkor én is át tudnám állítani 1080p-re. Nem tudom mi a baja, kellően gyorsnak kéne lennie. De mindegy, mert nem sokat tudok tenni ellene, legflejebb ntekábelt csatlakoztatni. Az meg nekem nem éri meg a macerát, inkább nézem gépről.
Szerintem nem jó felé fejlődünk ha már korlátozzák a funkciókat, nem pedig bővitik. De ez persze csak az én véleményem.

(#79284) Norbi 72 válasza dozó (#79278) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a plazma topik,amire Bucsher finoman rávilágított. :DDD

Fáradj át ide.

Közben látom,megtetted.

[ Szerkesztve ]

(#79285) M_AND_Ms válasza balisz (#79283) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, erre megyünk: korlátozzák, de nem a funkciókat, hanem a beállítási lehetőségeket.
Nézz meg egy böngészőt, semmit sem lehet már beállítani.
Ez mind az egységsugarú felhasználók miatt van. Nem értik, nem tudják mit, mikor, mire kell állítani, így inkább automatikusan önmagát állítja be a készülék. Sajnos még meg is értem a gyártók ezen hozzáállását. Pl műszaki végzettséggel bíró kollégám, aki évekig analóg adást nézett a drága dvb-c-s tévéjén..., miközben ott volt a digitális jel a kábel végén.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79286) balisz válasza M_AND_Ms (#79285) üzenetére


balisz
senior tag

Igen, tényleg a beállítási lehetőségeket, nem pedig a funkciókat korlátozzák. Álmos voltam már este, nem lett túl jól megfoglamazva a szöveg. :B

(#79287) bucsher válasza balisz (#79286) üzenetére


bucsher
őstag

Ha tévesen lejjebb veszi a felbontást a kívánatosnál akkor funkciót korlátoz.

In the pipe - five by five!

(#79288) balisz válasza bucsher (#79287) üzenetére


balisz
senior tag

Hát végülis igen, de egy egyszerű beállítási lehetőséggel meg lehetne oldani. Ez idegesít benne.

(#79289) bucsher válasza balisz (#79288) üzenetére


bucsher
őstag

Igen, én is így gondoltam.

In the pipe - five by five!

(#79290) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

Régóta küzdök már a dologgal, de most szántam rá magam a kérdésre.
Adott egy Pana P42ST50.
A sz.gépről WiFi-n, a Win Media pléjerből megosztott filmeket nézem rajta, a TV média kiszolgálóján keresztül.
Remekül működik, csak az mkv filmeket nem hajlandó lejátszani (pendrive-ról lejátssza ezeket).
Miért van ez és hogyan tudnám megoldani? :W

Köszi!

szerk.:
A Win Media pléjerhez szedtem le K-Lite kodek pakkot, így már az is lejátssza az mkv-t (alapból nem tudja), de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#79291) DM-Fan válasza bucsher (#79287) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De nem veszi lejjebb. Legalábbis ha minden flottul be van állítva és megfelelő sebességű netet kap, akkor nem. Ha meg ezek nem teljesülnek, akkor hiába is állítanál be 1080p lejátszást, nem lenne folyamatos a dolog, akadna, meg-megállna bufferelni, stb. Ezt azért elég jól fel tudja mérni minden mai készülék, nem egy nagy ördöngösség figyelnie, hogy a letöltési sebesség eléri-e az adott anyag bitráta értékét. Ha nem, akkor nyilván egyel kisebb felbontásra vált automatikusan, hogy tudja biztosítani a lejátszás folyamatosságát. Hozzáteszem, a Youtube webalapon is ezt teszi böngészőben megnyitva is, ha nem definiálsz neki saját beállításokat.
De egyébként ki lehet próbálni a TV-n, hogy rögtön a lejátszás elindítását követően pause-t nyomni a videón és akkor lehet vissza se vált, hanem letölti szépen a nagyfelbontású változatot. Nem próbáltam még, mivel nálam flottul mindig az elérhető legnagyobb felbontású videót tölti - minden beállítási lehetőség nélkül is. De azt be kell látni, hogy nagyon igaz az, amit M_AND_Ms kolléga írt: az egységsugarú user-nek az a fontos, hogy ha rábök egy videóra, az menjen azonnal, szépen, folyamatosan és nem azt várja, hogy rábökés után még várhasson x percet annak érdekében, hogy egy élesebb képű videót nézhessen meg aztán.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#79292) BBéci válasza Spancer RE (#79290) üzenetére


BBéci
titán

Durván elhibázott ötlet egy olyan jó tévére vacak minőségű anyagot küldeni. A beépített lejátszó működik akkor is, amikor a PC-ről osztod meg a filmeket, tehát ez felejtős. Csatlakoztasd HDMI kábellel és MPC-HC legyen a lejátszó szoftver.
A különféle kodek pakkok általában bajt, zűrzavart okoznak, ezért sürgősen töröld le az összeset!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79293) Gabor970 válasza M_AND_Ms (#79285) üzenetére


Gabor970
addikt

Munkahelyemen egy Kandót végzett villamosmérnök méltatlankodott, hogy miért kérem rajt számon egy elektrolitkondenzátor működésének ismeretét. Konkrétan azt állította, hogy az adott áramkörben levő 47 mikroFarádos kondenzátor gyári hibás lehetett, csak 43 mikroFarád körül volt, ezért túltöltődött és tönkrement. Reklamáljam meg a beszállítónál. Aztán megsértődött, amiért nem voltam hajlandó. Én csak elektroműszerész vagyok.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#79294) Spancer RE válasza BBéci (#79292) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Mármint mi felejtős?

Mint írtam, PC-ről (laptop) osztom meg a filmeket.
A Win Media Player-t DLNA miatt használom. Semmilyen kodek pakkot nem használtam eddig, mert semmi szükségem nem volt rá, egyedül a WMP miatt tettem fel, hogy vigye az mkv-t.
Van HDMI kábelem, de nem túl kényelmes a szobán keresztül húzni ha épp olyan formátumú filmet szeretnék nézni.
Ezt a kábeles szenvedést szeretném hanyagolni.

(#79295) balisz válasza DM-Fan (#79291) üzenetére


balisz
senior tag

Sok különbség a végeredményben nincs aközött hogy lejjebb veszi, vagy szimplán az alacsony felbontású verziót tölti be. Tudom én hogy működik a youtube, minden máson jól is csinálja. Azért gondolom hogy a tévé oldalán van a hiba, mert a laptopomon simán megy az 1080p60fps is Wi.Fi-ről.
De ez az egész ahogy említettem nem egy eget rengető probléma, már túl sokat is beszéltünk róla. Csak ne idealizáljuk már a beállítások korlátozását. Még a mobilos alkalmazásba is bele tudták tenni a felbontást váltás lehetőségét.

(#79296) Gabor970 válasza Spancer RE (#79294) üzenetére


Gabor970
addikt

Pedig az st50 beépített lejátszóját is érdemes hanyagolni. Legalábbis akkor felesleges volt ST50-et venni. Engem nagyon zavarna, ha nem használnám ki teljesen azt, ami amúgy is adott.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#79297) Spancer RE válasza Gabor970 (#79296) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

A kérdéssel foglalkozzunk már, ne azzal, hogy miért vettem ilyen TV-t és milyen minőségű anyagot nézek rajta. :C Megnyugtatásként, nézek rajta FHD filmeket is, ne ezen stresszeljetek. :DDD
Tehát megoldható valahogy, hogy HDMI kábel és pendrive használat nélkül, WiFi-n mkv filmet nézzek a TV-n, vagy sem?

(#79298) DM-Fan válasza balisz (#79295) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mint mondtam, a szoftver a körülményekhez igazítja a lejátszást. Attól, hogy a laptop-od ugyanazon WiFi-hálózaton gond nélkül nyomja 1080-as felbontásban ugyanazt a videót, még nem biztos, hogy a TV is képes lesz erre: lehet más a TV WiFi-moduljának érzékenysége, lehet rosszabb a TV fizikai helyén a vételi erősség, stb. ezer már tényező befolyásolhatja, hogy megfelelő-e az adatáramlás sebessége.

Egyébként az applikációt a Google fejleszti, nem a Panasonic, szóval nála kell ezzel kapcsolatban panaszkodni - ugyanő teszi bele a mobilos applikációba is a felbontás állításának lehetőségét, mint ahogy itt meg ő hagyta ki belőle. Hangsúlyozom: semmi hátrányát nem észlelem, mert optimális esetben amúgy is a legnagyobb felbontáson indítja a videókat, nem optimális esetben viszont ennek nem is volna értelme. Magam sem pártolom a beállítások lehetőségének korlátozását, de itt ennek az automatizmusnak pont megvan a létjogosultsága.

Get Moded!

(#79299) balisz válasza DM-Fan (#79298) üzenetére


balisz
senior tag

Nem is a Panával van bajom, általánosságban írtam a "tévé oldali" hibát. Jó neked hogy nem érzékeled a hátrányát, másnak attól még jól jöhet. Az automatizálás és a testre szabhatóság működhetne együtt is, pont mint minden más platformon.
Ilyen hozzáállással a tévéd beállításinak 80%-a is felesleges, a gyártó csak beállította optimálisan, minek állítgatni.

(#79300) BBéci válasza Spancer RE (#79297) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára megoldható, mert olvastam már róla, de értelmét nem látom.
Számtalanszor megtárgyaltuk itt és sok más topikban, hogy a kábeles összeköttetés minden szempontból jobb, csakis azt ajánljuk. Valamint a Windows Media Player egy rakás kaki, használata kerülendő.
Akár WiFi, akár UTP kábel a jelhordozó, mindkét esetben a TV beépített médialejátszója dolgozik, ami eleve kizárja a jó kép- és hangminőséget. Függetlenül attól, hogy full HD vagy alacsonyabb felbontású a film. Ha már rendelkezel laptoppal, akkor vidd a TV közelébe és csatlakoztasd őket HDMI kábellel.
Vagy ami a leginkább ajánlott, vegyél Blu-ray lejátszót és eredeti, gyári Blu-ray lemezeket!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.