Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) liszi70 válasza MasterMark (#78197) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Amúgy javaslom OU-t próbálj."

Olvastam már mástól is, hogy "jobb" az OU, de nem tudom, hogy miért? Szerinted?

(#78198) junkpod

Akkor öö é bódottá! :D

[ Szerkesztve ]

(#78202) MasterMark válasza liszi70 (#78201) üzenetére


MasterMark
titán

Előző hsz.-ben pont ezt írtam miért. :)

Switch Tax

(#78203) liszi70 válasza MasterMark (#78202) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, azt még nem olvastam, amikor írtam. :) Meg nem is igazán magyarázza meg számomra a jelenséget. Miért lenne kevésbé érzékeny a szem a vízszintes felbontás felezésére? :F (Lehet, hogy így van, csak nem értem, miért? :) )

[ Szerkesztve ]

(#78204) psg5 válasza MasterMark (#78200) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm!

F.K.T.

(#78205) MasterMark válasza liszi70 (#78203) üzenetére


MasterMark
titán

Megmondom őszintén fogalmam sincs. Sőt most hogy igazamat bizonyítsam, rákerestem, és most azt találtam hogy az SBS jobb, mert arra nem érzékeny annyira a szem. :DDD

Szóval fogalmam sincs. Régebben azt olvastam hogy az OU jobb a szemnek.

Bár igazából lényegtelen, mert minden csoda 3 napig tart. :)

Switch Tax

(#78206) Gabor970 válasza psg5 (#78199) üzenetére


Gabor970
addikt

Filmtől mindenképp nagyon függ. Láttam olyant, ami nagyon gyenge volt 3D szempontjából, mintha négy sík egymás mögé lett volna rakva, de egyikből a másikba alig volt mozgás, illetve volt egy SciFi, az a Julia Robertses, amikor kint vannak a világűrben ketten egy pasival (ne nevessetek, képtelen vagyok megjegyezni a filmeket :) ) nna abban nagyon ott volt a 3D hatás sok-sok jeleneteben.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#78207) liszi70 válasza Gabor970 (#78206) üzenetére


liszi70
nagyúr

"volt egy SciFi, az a Julia Robertses, amikor kint vannak a világűrben ketten egy pasival"

Igen, Julia Roberts abban a filmben szerepelt Sandra Bullock álnéven. :D

(#78208) Gabor970 válasza liszi70 (#78207) üzenetére


Gabor970
addikt

mondom, hogy nem értek a lovakhoz :)
Nekem az a két nő egykutya, mindkettő veszettül idegesítő szokott lenni. (még egyszer mondom, számomra)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#78209) bucsher válasza MasterMark (#78200) üzenetére


bucsher
őstag

OU-nál nincs felezve a 3D információ, azért sokkal jobb.

In the pipe - five by five!

(#78210) MasterMark válasza bucsher (#78209) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy? :F

Gabor970: Az a Gravitácó, de szerintem enyhén túl van hájpolva a film is, meg a 3D-je is.

Switch Tax

(#78211) Gabor970 válasza MasterMark (#78210) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem egyáltalán nem tetszett a film. Csak a mozipartneremre tekintettel nem jöttem ki.
Összesen 3 3D filmet láttam életemben, eddig ennek tetszett legjobban a 3D-je. Persze ettől még lehet ez is gyenge, csak jobbat nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#78212) M_AND_Ms válasza Gabor970 (#78211) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem meg igen (a hibáival együtt)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#78213) liszi70 válasza bucsher (#78209) üzenetére


liszi70
nagyúr

Természetesen felezve van az OU-nál is. Az SBS és az OU is felezett 3D.

[ Szerkesztve ]

(#78214) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Most néztem egy adón nincs adás csak zöld háttér. Olyan mintha a 42" pana függőlegesen be lenne vonalkázva.Az mitől lehet?

üdv

(#78215) bucsher válasza MasterMark (#78210) üzenetére


bucsher
őstag

Mert a kép mélysége a képpontok vízszintes pozíciójában van tárolva. Ha a vízszintes felbontást megfelezed, ennek adsz egy óriási pofont. Ha a függőlegest, akkor csak a kép részletességét rontod.

In the pipe - five by five!

(#78216) Clever0 válasza bucsher (#78215) üzenetére


Clever0
senior tag

Azért ez nem teljesen így van. Ha valami felett ellátsz a háttérig, akkor is számít, hogy hány sornyi távolságra van. Ennek a finomságát meg a Half OU felezi.

(#78217) liszi70 válasza bucsher (#78215) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mert a kép mélysége a képpontok vízszintes pozíciójában van tárolva."

Ezt honnan lehet tudni? Mire alapozod?

(#78218) Clever0 válasza liszi70 (#78217) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha szemmagasságból nézed a világot, akkor az számít, hogy egy előtted lévő tárgy, személy mögé mennyire különböző mértékben látsz be a két szemeddel, ilyenkor számít a vízszintes felbontás. Ez talán gyakoribb a filmekben, mint a madártávlatos nézet, amikor a közeli és távoli dolgokra is rálátsz, ekkor a függőleges felbontás fontos. A kép mélysége nem a "képpontok vízszintes pozíciójában van tárolva", hanem összességében a két eltérő képben.

[ Szerkesztve ]

(#78219) bucsher válasza liszi70 (#78217) üzenetére


bucsher
őstag

Sztereo látás alapjai ... fizika ...

In the pipe - five by five!

(#78220) Beni2360 válasza liszi70 (#78213) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de majdnem igaz amit írtál, az OU felezett, míg az SBS durván mondva még gyengébb az OU-nál.
A vízszintes felbontást 1920 felezve és még a panoráma kép kevesebb felbontása rosszabb képet produkál.
Különben a Gravity FAKE 3D .

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78221) Clever0 válasza Beni2360 (#78220) üzenetére


Clever0
senior tag

Miért gyengébb az SBS az OU-nál? Elvileg a SideBySide 960*1080, az OverUnder 1920*540.

[ Szerkesztve ]

(#78222) liszi70 válasza Beni2360 (#78220) üzenetére


liszi70
nagyúr

"majdnem igaz amit írtál"

Teljesen igaz amit írtam, mindkettő felezett. :) Más kérdés, hogy az OU elvileg jobb lehet, elhiszem, de attól még felezett.

(#78218) Clever0 "A kép mélysége nem a "képpontok vízszintes pozíciójában van tárolva", hanem összességében a két eltérő képben."

Most akkor melyik macskának higgyek? :D

[ Szerkesztve ]

(#78223) bucsher válasza liszi70 (#78222) üzenetére


bucsher
őstag

Az okosabbnak ;)

In the pipe - five by five!

(#78224) liszi70 válasza bucsher (#78223) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#78225) Clever0 válasza liszi70 (#78222) üzenetére


Clever0
senior tag

- Ha azt vesszük, hogy a két szemünk egymás mellett van, akkor valóban fontosabb lehet a vízszintes felbontás, mint a függőleges. A felezett 3D nem egy különleges kódolási eljárás ami a vízszintes pozícióban lenne elrejtve, egyszerűen két különböző képet összenyomnak 1 kép méretére és azt továbbítják.
- Az SBS a passzív 3D-s tévéken (pl. LG) rosszabb, mert akkor vízszintesen felezett felbontás még függőlegesen is feleződni fog, így lesz 960*540. Ezért passzív tévén csak OU-t "szabad" nézni, az aktívnak elvileg mindegy, mert ott a két képet egymás után látod, nem egyszerre, mint a passzívnál.

(#78226) liszi70 válasza Clever0 (#78225) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK. Jó, hogy behoztad a képbe a passzív vagy aktív kérdést, mert nagyon nem mindegy.

És még nem is említettük, hogy egy film szélesvásznú-e vagy 16:9 es, mert annak is lehet jelentősége az "SBS vs. OU"-kérdésben. :K

(#78227) Longue63


Longue63
tag

Sziasztok!

55VT60: a képernyő két szélén vöröses-pirosas a panel szabálytalan formában, amit szürke alapon lehet jól látni. Mi lehet ez, és hogyan orvosolható?

(#78228) M_AND_Ms válasza Beni2360 (#78220) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mivel maga a látvány is "fake" ebben filmben (értsd. nem valós hanem cgi, amibe bele vannak helyezve a színészek)
Logikus, hogy nem lehet valós 3d, mert nem sok valós dolgot filmeztek le.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#78229) tutitibi válasza Longue63 (#78227) üzenetére


tutitibi
senior tag

fehérmosás ?

(#78230) Longue63 válasza tutitibi (#78229) üzenetére


Longue63
tag

Arra még nem gondoltam.

(#78231) MasterMark válasza M_AND_Ms (#78228) üzenetére


MasterMark
titán

A CGI-t is lehet úgy csinálni, hogy valós 3D legyen, vagyis kétszer van lerenderelve a két szem számára külön. De lehet úgy is csinálni, hogy egyszer lerenderelik, és utána konvertálják 3D-re. Így lesz "fake" 3D a CGI is.

Switch Tax

(#78232) Beni2360 válasza liszi70 (#78222) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor pontosítok rajta: A passzív TV-hez inkább az OU ajánlják. :DD

Clever0: gondolatára gondoltam.
Az SBS a passzív 3D-s tévéken (pl. LG) rosszabb, mert akkor vízszintesen felezett felbontás még függőlegesen is feleződni fog, így lesz 960*540. Ezért passzív tévén csak OU-t "szabad" nézni, az aktívnak elvileg mindegy, mert ott a két képet egymás után látod, nem egyszerre, mint a passzívnál.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#78233) DM-Fan válasza Longue63 (#78227) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez az 50-es széria betegsége volt, de egy-egy szegregált esetben már valaki találkozott vele 60-as szérián is (USA-fórumon olvastam anno): ez TV-hiba - red blob-nak hívják a jelenséget! Kétoldalt vannak a leginkább melegedő alkatrészek a TV-ben (panelvezérlő-elektronika), itt vannak a bordák is és ez okozza a panel színének elváltozását. Oka, hogy a gyárilag nem megfelelő VSUS-érték miatt felforrósodtak a panelek kétoldalt a mögöttük levő alkatrészek okán. De egyébként ezt utólagos potméter-tekergetéssel helyre is lehetett tenni és a panel visszaállt szépen normális állapotába. Gyanítom az elmúl időszak "kellemes" időjárása is hozzájárult a dologhoz. Áldom is az eszem, hogy sok éve beklímáztattam a lakást, rajtam kívül a készülékek is hálásak érte.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78234) Longue63 válasza DM-Fan (#78233) üzenetére


Longue63
tag

Klíma van, pont a tv-re fúj. A jelenség már régóta megvan, csak most írtam róla.

(#78236) DM-Fan válasza Longue63 (#78234) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ettől függetlenül a probléma adott. Elsősorban az 50" körüli méretű modelleket érinti, itt olvashatsz róla.

Get Moded!

(#78237) Longue63 válasza DM-Fan (#78236) üzenetére


Longue63
tag

Igen, sajnos a Panasonic nem tette közzé, hogy csak 65-öst lehet venni, mert a többi beég (ghostol), hangos a ventije, elpirul idővel...

(#78238) DM-Fan válasza Longue63 (#78237) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Jobban mondva a Panasonic annyit publikált a témáról, hogy elsődlegesen az 50"-os modelleket érinti a red blob, de igyekeztek is hozzátenni, hogy nem garanciális probléma. Namost szerintem viszont illene annak tekinteni, elvégre nem minden példányt érint és ugye ki is derült, hogy tulajdonképpen a túlvezérelt VSUS okozza, ami meg valahol véleményem szerint egy rossz gyári kalibráció eredménye.

Mondjuk a hangos venti azért tényleg lehet egyedi eset, tipikusan az elporosodó ventillátorok szoktak zajosodni, én pl. mai napig elégedett vagyok az enyém hangjával, szerintem konkrétan semmit nem hangosodott a 1,5 év alatt, szolidan duruzsol, minimális hangerőszint felett már nem is észlelhető. A ghost-hajlam megintcsak egyedi, de szerintem magasan a legjobb a NeoPDP-s plazmák között a 60-as széria ghost-hajlama. Még nem nagyon láttam rajta, igaz, vigyázok is rá, de ilyen terhelés után az 50G20-amon anno már vígan virított a ghost, itt meg semmi.

Get Moded!

(#78239) tutitibi válasza DM-Fan (#78233) üzenetére


tutitibi
senior tag

És ilyenkor mi lesz ?
Garanciában kijönnek a Panasonictól és a helyszínen megcsinálják ?
De azt mondja neki, amit te leírtál itt a fórumon azt a szervizes vajon el is hiszi ?
Nem kötekedni akarok csak érdekelne, hogy ez esetben mi a szitu ?

(#78240) DM-Fan válasza tutitibi (#78239) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem tudom, nincs ezirányú tapasztalatom. Egy próbát megér, de szerintem kár abba ringatnia magát az embernek, hogy érdemben foglalkoznak is egy átlagember számára alig észrevehető problémával. Én mindenesetre garanciaidő alatt próbálkoznék vele, de a hazai szerviz hozzáértését/hozzáállását az egyes fórumtársak tapasztalatai alapján leszűrve... :(

Get Moded!

(#78241) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ha már ghost hajlam. Mivel szinte kizárólag csak feliratos filmeket, sorozatok nézünk, így kezd megmaradni a feliratok helye. Világos háttérnél enyhe sárgás-lilás paca. Mennyi fehérmosással tüntethető ez el kb?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#78242) DM-Fan válasza fi:zi'k (#78241) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam még a ghost-ra igencsak hajlamos 50G20-on is eltűnt 1-2 perc változó képtartalom után a fekete sávban megjelenő feliratok ghost-felhője. Nem kellett ehhez fehérmosás, csak kb. pár reklámnyi TV-adás és utána már nyoma sem volt. A 65VT60-nál meg egyáltalán nincs meg ez a jellegű ghost-jelenség: még egy 3 órás, dumával teli film után sincs semmilyen maszatolás a fekete sávban.

A sorozatok egyébként is jók, mert azok zömében 1.78:1 képarányúak, így azoknál nem kell tartanod attól, hogy megmarad a feliratok helye, mivel azonnal mosódnak is a változó képtartalom okán, hisz nincs fekete sáv.

Get Moded!

(#78243) fi:zi'k válasza DM-Fan (#78242) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez a ghost akkor elég makacs. Legalábbis remélem nem beszoptam a tv-vel és ez a példány hajlamosabb rá. :U
Pedig még leállításkor is figyelek azért, hogy lehetőleg ne olyan pillanat legyen, amikor felirat van.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#78244) balisz válasza DM-Fan (#78240) üzenetére


balisz
senior tag

Egyet kell sajnos értenem a hazai szerviz minőségével. Nem tudom, hogy tényleg nem észlelik-e a hibát és nem is hallottak róla vagy nem hajlandóak vele foglalkozni, de igazából mindegy is, az egyik rosszabb mint a másik.
Longue63:
Ha megszokható a probléma akkor én hanyagolnám a szervizelést, minden bizonnyal hetes/hónapos időhúzás lenne a vége és ha nagyon agresszív vagy talán 2-3 hónap után csinálnak is vele valamit...

(#78245) Gyulus76 válasza MasterMark (#78231) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

És mi indokolna egy olyan irracionális döntést, hogy a pusztán gépi renderelés helyett drága emberi (rabszolga)munkával kreáljanak kamu 3D hatást egy CGI képnek? Ez olyan, mintha a Pixar se a második nézet renderelésével térhatásítaná a Toy Storyt. Drágább és körülményesebb megoldás egy vacakabb eredményért. A Gravitáció esetében gyanítom, azért nem Real 3D a film, mert az élő felvételek konvertáltak. A többinél ezt kétlem.

(#78246) Longue63 válasza balisz (#78244) üzenetére


Longue63
tag

Alapvetően csak világos szürke háttérnél látható valamennyire (persze, ha már rááll a szem), amúgy gyönyörű a kép.

(#78247) psg5 válasza liszi70 (#78213) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek. :)
Beszereztem mindegyik formátumból és megnézzük.

F.K.T.

(#78248) hunspikey válasza Longue63 (#78227) üzenetére


hunspikey
őstag

Hibás a paneled. De sosem fogják cserélni :(

itt van a hasonló tévék képe. A foltok alakja, eloszlása ahány példány annyi féle

[link]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#78249) cszn válasza hunspikey (#78248) üzenetére


cszn
őstag

Ilyenem nekem is van. :U Egész konkrétan csak homogén, szürke képen lehet észrevenni, de akkor se szembetűnő, kicsit se. Szerintem a line bleed sokkal bosszantóbb jelenség.

(#78250) DM-Fan válasza fi:zi'k (#78243) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Pedig még leállításkor is figyelek azért, hogy lehetőleg ne olyan pillanat legyen, amikor felirat van."

Az önmagában még kevés! Nemcsak hogy ne legyen felirat leállításkor, de a korábbi felirat helyét mosd is át pár perc változó képtartalommal kikapcsolás előtt (pl. teljes képernyős TV-adásra kapcsolj oda pár percre a szélesvásznú film után, ahol a fekete sávba esett a felirat)! Így mindig újrahomogenizálod a panelt és nem tud kumulálódni a terhelés (mert egyébként sajnos ezt teszi és ezért lesz felhős a paneled).

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.