Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79851) Kernel válasza #54715584 (#79844) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez nem hiba, a TV kiadja az EDID-infót, ahogy kell, a PC kiolvassa. Az erősítő átirányítja vagy nem, ez már az erősítő beállításain vagy képességén is múlhat. Esetleg optikai kábelen lehetne átvinni a hangot a PC-ről az erősítőre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79852) #54715584 válasza Kernel (#79851) üzenetére


#54715584
törölt tag

Optikai kábel nem opció, azért lett a hdmi-s erősítő. :)
Közben sikerült egy másik tévével kipróbálni a rendszert változatlan beállítások mellett. Minden működik úgy, ahogy kell. Valami probléma van a tévémmel. Nem tudom mi okozhatja ezt.
Amint a tévé ki van kapcsolva, win alatt is visszaáll a rend és a HD hangok lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#79853) Kernel válasza #54715584 (#79852) üzenetére


Kernel
nagyúr

De az más típusú TV, gondolom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79854) #54715584 válasza Kernel (#79853) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, az egy Samu LCD volt.
Viszont sehogy sem ismeri fel a rendszer a normális EDID verziót, aminek alap esetben ilyenkor az erősítőnek kellene lennie. Ezért gondolom, hogy valami nem működik jól.

(#79855) Kernel válasza #54715584 (#79854) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tapasztaltam bizonyos különbségeket a működésben, más eset kapcsán, hosszú lenne részletezni, de végül arra jutottam, hogy jellemzően a Samsungoknál az EDID-infót biztosító áramkör készenlétben és üzemi állapotban egyaránt tápot kap, vagyis nem változik semmi, ha kapcsolják a TV-t.

Míg LG-nél például készenlétben lekapcsol.

Nincs egyébként ilyen hiba, csak másképp működik szerintem, ebben nem fog senki hibát kimutatni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79856) #54715584 válasza Kernel (#79855) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt értem, viszont a PC-nek az erősítő EDID-jét kellene használnia, de ez csak addig van így, amíg a tévét be nem kapcsolom. Ráadásul a tévé az erősítő OUT slotjába van dugva, nem is értem miért jön át a jele az erősítőn vissza a PC-be? És ha a tévét be/kikapcsolom még a monitorom is villan egyet.
Ez azért probléma, mert ilyenkor a PC nem ad ki HD Audiot jelet, csak sztereót, max DTS-t. Míg a másik készülékkel semmi gond nem volt, ment a TrueHD és DTS-HD-MA is. Ezért gondoltam a tévére, hogy hibás lehet. Más nem jutott eszembe, már minden lehetőséget végigpróbáltam.
A tv nagyon alap, Philips 42PF5331/10, gondoltam resetelem, hátha az megoldaná a dolgot, de nem találtam még meg azt hogyan kell.
Az egyik HDMI portja már volt cserélve és a bekapcsoló gomb is mozog, kilazult a helyéről.

[ Szerkesztve ]

(#79857) Kernel válasza #54715584 (#79856) üzenetére


Kernel
nagyúr

A HDMI-kábelben egy külön érpáron közlekedik az EDID, illetve ez az érpár másra is szolgál, de ez most lényegtelen.

Azért jön vissza, mert kapcsoláskor az erősítő triggert kap, változást érzékel, ennek hatására átirányítja a jelet a PC-felé, amit a driver érzékel, pillanatra a monitor is reagálhat, ismerem a jelenséget. Samsungoknál ez nem jellemző, kipróbáltam párat, ami nálam volt javításra.

HDMI-csatlakozó cseréje sem befolyásolja, ha ott hiba lenne, akkor nem működne még így sem.

Úgyhogy szerintem ezzel nem tudsz mit csinálni, ilyen a TV.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79858) Ispy


Ispy
veterán

Na, most hogy itt a netflix beröffentettem az ST50-ben a netflix appot, be is regisztráltam, de a kép minősége az nálam nem HD, de talán még a DVD-t sem ért el :(

A profilomhoz beállítottam, hogy a legjobb minőségben jöjjön. Viszont a tv wifin megy fel a routerre, az lehet, hogy ilyenkor leszabályoz a netflix valahogyan? Mert ez a minőség a béka segge alatt sincsen.....

A netem speedtest alapján 80/5.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79859) #54715584 válasza Kernel (#79857) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez azért fura, mert amikor az erősítő érzékeli a tévét, akkor be kell állítania magát repeater státuszba, és akkor is a helyes jelnek/infónak kellene mennie a PC felé.
Mondjuk ez annyiban megnyugtató, hogy nincs baja a TV-nek.

Ez elehet azért, mert régi a TV?
Újabb készülékkel valószínűleg nem lenne problémám?
Ha majd valamikor veszek tévét, honnan fogom, tudni, hogy azzal rendesen fog működni a lánc?

[ Szerkesztve ]

(#79860) tobias40 válasza Ispy (#79858) üzenetére


tobias40
veterán

Hogyan sikerült az appot behoznod,nekem 55stw50 van de nincs az appok között a netflix?! :F

(#79861) Ispy válasza tobias40 (#79860) üzenetére


Ispy
veterán

Rányomtam az internet gombra és ott megjelent alul a Netflix app :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79862) Chrys_ válasza tobias40 (#79860) üzenetére


Chrys_
addikt

Az stw németeknél volt, lehet ezzel függ össze?

(#79863) M_AND_Ms válasza Chrys_ (#79862) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért a magyar modellekre, magyar beállítással is lehetne már engedélyezniük a Netflix-et

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79864) tobias40 válasza Ispy (#79861) üzenetére


tobias40
veterán

A tied magyar lokálra van állítva?

Chrys_:Igen németből lett behozva de sztem éppen emiatt kellene hogy benne legyen mert németben már régóta van a szolgáltatás!
Vki itt írta hogy inkább amiatt nincs benne hogy magyarra van állítva a tv,és ide nem adták még ki az appot.
De emiatt nem fogok egy gyári visszaállítást csinálni hogy más országot(németet vagy skandinávot) beállítsak neki! :W

[ Szerkesztve ]

(#79865) tobias40 válasza Ispy (#79861) üzenetére


tobias40
veterán

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#79866) Kernel válasza #54715584 (#79859) üzenetére


Kernel
nagyúr

LG LCD vagy plazma is hasonlóan reagál, újak is. Samsungnál meg régi LCD-knél sem tapasztaltam ilyet. De ennek ellenére sem mernék általánosítani, lehetnek meglepetések.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79867) Ispy válasza tobias40 (#79864) üzenetére


Ispy
veterán

Talán svéd....de már nem emlékszem, az biztos, hogy nem magyar.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79868) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Udv! Ha lehetséges, segitseget kernek.

vizio vw22l hdtv 10t

Ez a tv típusa. Tudomásom szerint Usa-bol van.

Rendeltem átalakítót de csak 45w-osat, tudomasom szerint
Pedig a tv 60w-os....

A csere miatt mikor hívtam a műszaki boltot,
az egyik kollega azt tanácsolta ( szerinte )
Hogy menne enelkul is, ha kipróbálom a sima
Eu-s halozatrol mivel a tv-re csak annyi van irva hogy
100-230V van irva.... Szerintetek? Hulyeseg?

A.

(#79869) tobias40 válasza Ispy (#79867) üzenetére


tobias40
veterán

És itt használod Mo.-on a tv-t svédre állítva?
Nincs semmi hátránya a hangolásnál,beállításnál?

(#79870) Heffi válasza AndrewBR (#79868) üzenetére


Heffi
őstag

Nem sok köze van ennek a topikhoz :)

Egyébként ha a hálózati csatlakozónál a feszültség és frekvencia tartomány van megadva, akkor azon belül csatlakoztatható és működni fog.

(#79871) Ispy válasza tobias40 (#79869) üzenetére


Ispy
veterán

Nincsen hátránya, a menü nyelve magyar.

Viszont, ha magyar régiót választottam ki, akkor műsorújságba rosszul jelentek meg a speciális karakterek :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#79872) tobias40 válasza Ispy (#79871) üzenetére


tobias40
veterán

Most akkor hogyan használod hogy jó legyen a spec karakter?
Ha svédre van állítva és magyar a nyelv?Vagy mád nyelven használod a karakterek miatt?

Már látom hogy nem úszom meg a gyári visszaállítást,de nagyon nem akartam a beállításokkal foglalkozni,mind a kalibrált képpel,mind a csat. lista,kedvencek lista stb..(tudom fényképek és kb 1 óra meló, de mégis..) :U

(#79873) Kernel válasza AndrewBR (#79868) üzenetére


Kernel
nagyúr

230-at nem szoktak ráírni, valamit nagyon elnézhettél:

Forrás: PDF

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79874) edge76


edge76
újonc

Érdekes bejátszás volt ma a Ces 2016 kiállításról az egyik csatornán. Minden gyártó bemutatta a maga távoli jövőbe mutató technikáját, a "mintha kinéznék az ablakon annyira valósághű" képminőségű készülékét, majd a szakértő megállapította h ezek a készülékek rendre megelőzik a korukat , mert ugyan hardver van, de lejátszható tartalom igen szegényes.És akkor most jön a csattanó....van egy nem kis csoportja a vásárlóközönségnek, akiket teljesen hidegen hagynak ezek a "fjúcsör" készülékek, akik csak szimplán jó minőségben szeretnének megnézni egy egy filmet.Egy megszólaltatott fiatal nő egy az egyben kimondta, h ő bizony azt szeretné, ha újból beindítanák a plazmák gyártását :) persze miatta nem fogják a gyártósorokat beizzítani, csak azt akarták szemléltetni, h a fejlődés túlfejlődésbe csap(hat) át,és nem mindig a vásárlói igények diktálják a fejlődés irányát.

(#79875) Chrys_ válasza tobias40 (#79864) üzenetére


Chrys_
addikt

Megnéztem a VT50-ben, nekem benne van a Netflix, megy is rendesen.

(#79876) erik365 válasza Chrys_ (#79875) üzenetére


erik365
aktív tag

Sajnos nekem UT50ben nincs :(

1.4 T-jet M32

(#79877) liszi70 válasza edge76 (#79874) üzenetére


liszi70
nagyúr

+1 :)

(#79878) tobias40


tobias40
veterán

A Panasonic telefonos appal tudja vi hogyan lehet lementeni a tv képi és csat.lista stb.beállításait?
Úgy hallottam hogy lelehet de én nem találom...

Vagy másik program lehet az ami tudja?
Én a Panasonic remote tv-t használom...

(#79879) M_AND_Ms válasza tobias40 (#79878) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egyszerűbb lefotózgatni a beállításokat.

A Chansort program oldalán van egy leírás, de emlékeim szerint kicsit hibás.
Valami fájlt kell egy pendrive, vagy sd kártyára (ezt kavarja össze, már nem emlékszem, próbálni kell) felrakni és azt bedugni. A kulcsszó: hotel mód. A tévé észleli és nekiáll menteni. Valahogy meg vissza is lehet tölteni, azt is leírják.

Anno kipróbáltam, de csak a csatornalistát olvastam be a Chansort progival, az ment. De látszólag ott voltak a beállítások is. Visszatölteni semmit se próbáltam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79880) tobias40 válasza M_AND_Ms (#79879) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi, nekem androidos telóra mondtak ilyen appot amivel lehet mindent menteni!
Amit mondtál kipróbálom!
És a hotel mód-dal nem csak a hotel mód beállítás mentődik el?

[ Szerkesztve ]

(#79881) M_AND_Ms válasza tobias40 (#79880) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem tudom, mert csak azt néztem, hogy a tévé által kimentett adatok közül a csatornalistát látom-e.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79882) tobias40 válasza M_AND_Ms (#79881) üzenetére


tobias40
veterán

Megnéztem a Chansort program honlapját és ott is a csatorna listát és annak szerkesztését,mentését írják ha jól látom,de még tovább keresgélek! :C

[ Szerkesztve ]

(#79883) M_AND_Ms válasza tobias40 (#79882) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

http://sourceforge.net/p/chansort/wiki/Panasonic%20TVs/

Mondtam, hogy az ott leírt metódus lementi a beállításokat is (a mentett fájlok alapján legalábbis úgy tűnik), ugyanis a Method2-ben leírt dolog, maga a hotel mód (amikor is egy tévé beállításait gyorsan szét lehet másolni a hotel többi tévéjére). Most, hogy újra ránéztem én is, eszembe jutott, hogy Pana GT60-nál a Method2-ben USB-re kellett rátenni a hotel.pwd fájlt (és nem a leírtakban szereplő SD-re, de pl. a pana G20-nál ez kell) és úgy működik.

Utána nincs más dolgod, mint megnézni mit csinál a visszatöltésben - én ezzel nem kísérleteztem.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79884) tobias40 válasza M_AND_Ms (#79883) üzenetére


tobias40
veterán

2. megoldást megpróbáltam 3 különböző pendrive-vel de egy kék képernyő ugrik fel
és ezt írja ki: Cannot read SD card, Please check SD card
Természetesen a "hotel.pwd"dir rajta volt.
Leformáztam ntfs-re és fat-ra is és uanazt írja ki bármelyik pendrive és mindkettő usb helyre dugva!

Az első megoldás meg nem jó mert olyan opciót sehol nem találok hogy "Setup / Other Settings / Channel List Transfer" (or similar)"

55STW50 van!

Mit csinálok rosszul?

(#79885) Heffi


Heffi
őstag

Tegnap belenéztem a VT60-n a az applikációknál a letöltések menübe (nem jut eszembe a hivatalos neve), hogy van-e Netflix lehetőség. Nincs, de le sem akartam tölteni, szóval nem érdekes. Viszont a készülék elég érdekesen viselkedik, ugyanis 3-7 mp-en belül elkezdi "képernyőkímélő módban" forgatni/tükrözni a képet. Kb ugyan ez Youtube esetében, bár ott inkább 10-30 mp az intervallum.

Utolsó szoftver van rajta.

Alaphelyzetvbe állítás megoldhatja, vagy kezd valami vacakolni?

(Mondjuk nem használom ezeket az "okos" dolgokat, de ha tönkre akar menni a tévé, és ez egy előjel, akkor inkább garanciaidőn belül tegye.)

(#79886) MasterMark válasza Heffi (#79885) üzenetére


MasterMark
titán

A képernyővédő normális.

Switch Tax

(#79887) Heffi válasza MasterMark (#79886) üzenetére


Heffi
őstag

5 másodperc után?

Ha meg használnám a Youtube-t, állandóan(10-30 másodpercenként) nyomkodni kellene a távirányítót. Talán a vasúti mozdonyokban van ilyen éberségfigyelő. Korábban nem volt ez ilyen.

(#79888) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Adott egy Pana 50ST60. A kérdésem az volna, hogy hol tudok utánaolvasni annak (illetve mit érdemes), hogy a tv-n a pc-m vinyóján lévő filmeket egyből le tudjam játszani, mert kezdem unni a másolgatást.

Milyen programot érdemes ehhez használni, és hogyan kell beállítani, hogy ideális legyen?

(#79889) erik365 válasza NoOne1976 (#79888) üzenetére


erik365
aktív tag

Felteszel a Twonky Media Servert, de arra számíts, hogy 10-ből 3 filmet a gyári média lejátszó nem játszik le. Nekem sajnos ez a tapasztalatom.

1.4 T-jet M32

(#79890) M_AND_Ms válasza tobias40 (#79884) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Érdekes.
Bedugtad a pendrive-t, ő meg az sd kártyát akarta olvasni (vagy ez csak egy elírás a hibaüzenetben)

Próbáld ki egy üres hotel.pwd fájllal.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79891) csacsa65


csacsa65
újonc

Szia!van egy samsung 106 cm es plazma-tv-nk amin lila a kép a háttérbe látszik a músor típusa:ps42d4s
volt szervízbe és ott aszt mondták hogy kijelző hibás de beszéltem mással és ők másra gyanakodnak szerinted mi lehet a probléma és mennyibe kerülhet köszi a választ!

(#79892) BBéci válasza csacsa65 (#79891) üzenetére


BBéci
titán

Elromlott. Kérd meg azt a "mást", akivel beszéltél, javítsa meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79893) liszi70 válasza csacsa65 (#79891) üzenetére


liszi70
nagyúr

A hiba pontosabb leírásával ide fordulhatsz, itt valószínűleg megmondják, mire számíthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#79894) lemmy9 válasza BBéci (#79892) üzenetére


lemmy9
őstag

Azt hittem már nem tudnak meglepni. De mégis.

Szerintem!

(#79895) Gabor970 válasza BBéci (#79892) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem meg az aszt(a)mást kérdezze meg. :)) Azért régen jobb volt, nem volt mindenkinek netje.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#79896) bigdady válasza erik365 (#79889) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nalam st60 viszi a bray avc mkv-t is szoval nekem jok a tapasztalataim. Dlna-n is 5ghz wifin

[ Szerkesztve ]

(#79897) liszi70 válasza Gabor970 (#79895) üzenetére


liszi70
nagyúr

"szerintem meg az aszt(a)mást kérdezze meg"

Ki az az Asz Tamás? :D

(#79898) NoOne1976 válasza bigdady (#79896) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nalam st60 viszi a bray avc mkv-t is szoval nekem jok a tapasztalataim. Dlna-n is 5ghz wifin

És te mit használsz ahhoz, hogy átlődd a tartalmat?

(#79899) tobias40 válasza M_AND_Ms (#79890) üzenetére


tobias40
veterán

Megpróbáltam egy üres dir-el és egy üres file-vel is és uanaz!

Nem értem...

Vki megpróbálná akinek st50-e van hogy műxik-e nála? :R

(#79900) bigdady válasza NoOne1976 (#79898) üzenetére


bigdady
nagyúr

Routert :)
Nas-ról megy amúgy. De te csak simán oszd meg windowsban a filmek mappádat otthoni megosztással és a tv látni fogja dlna-n (ugyanazon wifin) az alkalmazások/media kiszolgaló appban a filmeket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.