Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79751) longue válasza tamáspapa (#79744) üzenetére


longue
csendes tag

Már azt hittem, hogy az én 2 éves 6500 órám sok!

(#79752) kpal válasza tamáspapa (#79744) üzenetére


kpal
veterán

Az igen ! :Y Nekem a 7 évesbe van 8400 . :B

[ Szerkesztve ]

(#79753) tamáspapa válasza kpal (#79752) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Nálunk ez délutántól éjfél utánig megy és zömmel - szinte teljesen - tv műsorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#79754) Gicz válasza tamáspapa (#79753) üzenetére


Gicz
addikt

Ezen felbuzdulva megnéztem én is, 2013 október 22-én vásárolt 50ST60-ban van 1500 óra. :))

(#79755) Gabor970 válasza tamáspapa (#79753) üzenetére


Gabor970
addikt

nálunk meg egyre kevesebbet. Ma idehaza vagyok, de még be sem kapcsoltam. Inkább zenét hallgatunk. Tegnap este annyira volt békapcs, míg megnéztük a Ne szólj senkinek c. filmet. Ajánlom, szerintem minimum 7/10

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#79756) balisz


balisz
senior tag

DM-Fan-nak üzenem, hogy itt a Netflix! :)) Most kiderül mennyire hajlandó a magyar tartalomért fizetni!

[ Szerkesztve ]

(#79757) M_AND_Ms válasza balisz (#79756) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért ott sem lesz minden a keresettek közül.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79758) balisz válasza M_AND_Ms (#79757) üzenetére


balisz
senior tag

Persze, de még mindig ég és föld lesz a mostani kínálathoz képest.

(#79759) MasterMark válasza balisz (#79756) üzenetére


MasterMark
titán

Pont a plazma topikban?
Olyan minőségben talán ha ingyen oké lenne.

Ez maximum azoknak alternatíva, akik eddig is ilyen online filmnézős vackokon néztek filmet.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#79760) sbazsi


sbazsi
veterán

Van egy Pana g30-as plazmám. Emellé szeretnék egy másik tv-t. Egy másik szobába.

Kérdés, hogy mi az, ami manapság legjobban megközelíti ezt képminőségben?
Volt nálam egy hónapig egy samsung ledes tv (pontos típust nem írtam fel, de nem a topból való volt), és hát a képminősége nem a legjobb volt.

Szóval létezik olyan, ami valamennyire megközelíti a pana plazmákat?

(#79761) Ragadozó válasza sbazsi (#79760) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Sajnos azért nagyon zsebbe kell nyúlni, inkább használt pana plazmákat nézz...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#79762) hunspikey


hunspikey
őstag

VT60 elvileg tudja a netflix appot futtatni de sehol sem találom. Bárkinek ez sikerült?? Én már akarom mint állat a Netflixet - de app nélkül ?!? :F

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#79763) M_AND_Ms válasza hunspikey (#79762) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem, ha van is, magyar ip-ről, magyar beállítással nem is lesz felajánlva telepítésre.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79764) Jim-X válasza hunspikey (#79762) üzenetére


Jim-X
őstag

Sajnalom, hogy regeltem... Inkabb az online kolcsonzo.. :W

A játék az nem játék!

(#79765) kpal válasza sbazsi (#79760) üzenetére


kpal
veterán

Használtan kilehet fogni jó vételeket Pana plazmákból. ;)

[ Szerkesztve ]

(#79766) DM-Fan válasza balisz (#79756) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az utca emberének gőze nincs, mi az: 50 megkérdezett közül 35 életében sem hallott róla. 8 euró lesz az SD, 10 euró a HD (ergo jóval drágább, mint amire sokan itt számítottak). Szerintem ennyit az átlag magyar nem fog kifizetni érte az ingyenes torrent-tel szemben, tekintve, hogy ezzel megduplázná a net előfizetésének költségét. A kínálat pedig, khm... :N Ahogy bejött, szerintem úgy ki is vonul rövid időn belül, mint szinte a legtöbb kurrens szolgáltató. A legtöbben az ennél olcsóbban elérhető HBO-ra sem fizetnek elő, pont azért, mert drága és ott van helyette a net.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#79767) balisz válasza DM-Fan (#79766) üzenetére


balisz
senior tag

Meglátjuk. :) Máshol sem azért sikeres mert csúcs lenne a képminôsége vagy a világ összes mozgóképe fellelehetô lenne rajta, hanem mert egyszerû használni és egy jó brand-et építettek köré. Míg a torrent-el szöszmötölni kell addíg ez hasonló mint a youtube "élmény", márpedig azért a magyarok szeretik a youtube-ot.

Persze ott van a magyar ember nagy ellensége, a fizetés. Én sem tenném rá a GT60-am hogy még Berettyóújfalun is ez lesz majd a sláger, de szerintem van létjogosultsága. Eddig még nem halottam hogy bárhol negbukott volna, és ha már a Starbucks kávét is úgy viszik mintha ingyen lenne akkor ennek miért ne lehetne esélye. Az emberek meg egyébként sem tudják mi kell nekik amíg a marketing le nem nyomja a torkukon.

hunspikey:

Én is néztem, de nem meglepô módon ugyanazt tapasztaltam mint te. Remélem le lehet majd tévére tölteni, mert engem legfeljebb úgy érdekene.

[ Szerkesztve ]

(#79768) panada válasza DM-Fan (#79766) üzenetére


panada
tag

Erre a Netflixre én is kíváncsi vagyok, hogy VT60-on hogy lehet beindítani, de ahogy olvastam, nagyon szegényes tartalmat kaptunk, ráadásul a filmeken (vagy a többségén) nincs is magyar vonatkozás, azaz még magyar felirat sem. Ha tényleg ennyit szánnak ide nekünk, erre nem sokan fizetnek majd elő és ahogy mondod, néhány hónap múlva meg megszüntethetik, mert nem volt kereslet… Egy újabb téves következtetés, de lassan hozzászokunk ehhez is.

balisz: az a különbség, hogy ingyen nem lehet kávéhoz jutni (csak ha meghívnak rá), az említett kávézó meg amúgy is trendi, így nagyjából árrugalmatlan termékeket árulnak, ami szintén döbbenetes. Teljesen kezd kifordulni a világ.

(#79769) Chrys_


Chrys_
addikt

A kommentekből azt hallom ki, hogy kb. 10€ egy HD film a Netflix-n. Ez hasonló árazás, mint az Amazon Prime Video-é. Nálunk egy Amazon Fire TV van beüzemelve, és szerencsére elég sok film/sorozat HD-ben is ingyenes (ha már Prime-tag valaki). Mi csak ez utóbbiakat nézzük vele, ha már valami filmért fizetni kell, akkor inkább elhozzuk kölcsönzőből a BD-t 1,50€-ért. Olcsóbb és a minősége is sokkal jobb, hiába HD a küldött anyag, agyon van tömörítve.

[ Szerkesztve ]

(#79770) cszn válasza panada (#79768) üzenetére


cszn
őstag

Starbucks témához: A trendek mindig elnyomóak, de mellettük és miattuk egyből megjelenik az igény a minőségi szolgáltatásra. Itt jönnek képbe a kis, hozzáértők által üzemeltetett kávézók. Hol a gond? :U

(#79771) panada válasza Chrys_ (#79769) üzenetére


panada
tag

A 10 EUR havidíj a HD esetében.

cszn: nincs gond, csak bosszantóak az irreális árak, amit persze nem kötelező megfizetni és mehet (megy is) máshová az ember. Csak arra utaltam, ha már feljött példaként, hogy fura: valamiért sokan egyáltalán nem hajlandók fizetni, valamiért meg akár ésszerűtlenül magas árat is gond nélkül, akár naponta.

(#79772) Gicz


Gicz
addikt

Netflix:

Nem néztem még utána, csak hirtelen ötlet: A tv-s app, vagy akár egy PC-n letöltött app(?) tudja a 24p-t?
Ha nem akkor részemről semmi értelme a netflixnek.

(#79773) Chrys_ válasza panada (#79771) üzenetére


Chrys_
addikt

jaaa ok. Bár gondolom a friss filmeknek itt is lesz még ezen felül külön árazása.

(#79774) balisz válasza panada (#79768) üzenetére


balisz
senior tag

Azt aláírom hogy ha nem lesz magyar tartalom akkor megbukik, de merem feltételezni hogy dolgoznak ott értelmes emberek akik erre ugyan úgy rá fognak jönni.

Gicz:

Én úgy olvastam hogy tudja, bár gondolom tartalom függô is.

[ Szerkesztve ]

(#79775) Gicz válasza balisz (#79774) üzenetére


Gicz
addikt

Persze, tertalomfüggő, ez alap. De ami 24p az menjen is úgy ki. Ha ezt tudja akkor nem rossz 10 Eur-ért.

(#79776) panada válasza balisz (#79774) üzenetére


panada
tag

Persze, tételezzük fel, hogy vannak ott értelmes emberek, csak pont emiatt kérdés, hogy meddig hajlandók pénzt beletolni, ha esetleg nem kezd megtérülni a magyar oldalról? Vagy nem látják benne azt a potenciált, ami miatt érdemes lenne. Nézd meg az itthoni filmkiadást, mi lett vele az elmúlt 15 év alatt. Vagy a Disney-t a BD-k (hiánya) ügyében ugye. Pedig feltételezem, hogy itthon ráadásul abból ment el a legtöbb, mégis ez lett a sorsa. A kiadóknál is (reméljük) értelmes emberek ülnek valamilyen szinten legalább, és talán pont ezért hozták meg ezt a döntést. Szóval nem vagyok túl optimista, pedig örülnék, ha jó és használható tartalommal beindulna a Netflix – és azt a VT60 is támogatná.

Szerk.: Pont a kiadók mintájából leszűrhettek volna következtetéseket, hogy itthon mi mehet és mi nem. Ha megnézték, akkor itt zömében magyar vonatkozás nélkül bármit is beindítani nagy bátorságra vall.

[ Szerkesztve ]

(#79777) hunspikey válasza Chrys_ (#79773) üzenetére


hunspikey
őstag

úgy tudom nincs. A legfrissebb tartalmak is bárhányszor on-demand megtekinthetőek a havi díj keretében. Nincs limit. Pont ezért engem nagyon érdekel - egyrészről meg van a felsőfokúm (igen még a régi Rigó utcai) lol - angolból - szóval nem gond ha nincs semmilyen felírat. Másfelől a lányomat is szeretném megtanítani angolra így megint csak teljesen oké, ha az animációs filmek úgy mennek eredeti hanggal. Viszont ha nincs VIERA app akkor szó se lehet róla. Igen - igaza volt valakinek aki írta: a havi díjra szarok az egy vicc(egy Mcdo kaja ára) - viszont berhelni, okoskodni / átjátszani stb nem vagyok hajlandó. Vagy megy natívan vagy goodbye.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#79778) robi-k válasza hunspikey (#79777) üzenetére


robi-k
őstag

A VT60-hoz már nem lesz új FW, ez kb 100%. Ha kell a Netflix, akkor érdemes külső lejátszót (BD vagy médialejátszó) alkalmazni, ami tudja a Netflix-et.
Én tegnap aktiváltam magamnak az OPPO-n, és bár angolból nagyon gyenge vagyok, de szeretnék megtanulni angolul, és úgyszintén a lányomat is, erre is jó lesz. És a díj az havi díj, 9,9$-ért két készüléken nézhetsz Netflix-et HD minőségben és ha van, akkor többcsatornás hanggal. Van UHD lehetőség is.

(#79779) Chrys_ válasza hunspikey (#79777) üzenetére


Chrys_
addikt

Gyorsan regisztráltam magam a németeknél. Így nem csoda, ha minden ingyenes, ugyanis csak régebbi filmeket lehet elérni. Amazon az újabbakat is kínálja, viszont azok a díjkötelesek.

(#79780) M_AND_Ms válasza robi-k (#79778) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem kell firm frissítés a VT60-hoz (és a GT60.hoz sem), mert van Viera App a Netflixhez, az más kérdés, hogy nem minden régióban (volt eddig) elérhető. (Hogy lesz-e nálunk is magyar ip-ről, magyar beállítású készülékhez, azt nem tudom, csak engedélyezniük kéne - ezt majd meglátjuk a közeljövőben)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79781) Turbobacsi válasza erik365 (#79747) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a 8éves PX8-as panámban van: 12000 óra, 5940 ki/be kapcsolás (semmi baja, igaz 3 éves korában villámcsapás miatt alaplapot cseréltek benne, nem tudom onnan méri e az időt, vagy az az előttit is beleszámolja)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#79782) HoryThePooh válasza M_AND_Ms (#79780) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Na máá' néztem ezt honnan varázsoltad rá... aztán látom nem saját készülék. :U

Én beregisztráltam free, aztán majd meglátjuk lesz e keletje. Nyelvtanulni, karbantartani lehet hasznos...
Ha valakinek feldobja, hogy felrakható app érkezett ne kíméljen minket ;-)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#79783) blakey válasza Gicz (#79775) üzenetére


blakey
titán

Megy a 24p, eddig minden film úgy ment. :)
Panasonicra még nem érkezett meg, minden másra már igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79784) lemmy9 válasza M_AND_Ms (#79780) üzenetére


lemmy9
őstag

És ha más régiót állítanánk be?

Szerintem!

(#79785) ronaldo


ronaldo
őstag

Ha esetleg régebbi modellre nem lehet natívan elérni, a leginkább berhelés-mentes megoldás talán egy Chromecast (2015). Már persze akinek csak a Netflix (meg persze youtube) kell.

(#79786) robi-k válasza M_AND_Ms (#79780) üzenetére


robi-k
őstag

És hogyan kell telepíteni az európai VT60-ra a Netflix-et? Egyszerűn nincs a Market-ben, azaz nem telepíthető. Amcsi TV-ken természetesen alapból rajta van, de az amcsi TV-k más FW-vel rendelkeznek.

(#79787) blakey válasza robi-k (#79786) üzenetére


blakey
titán

Anglia, Németo.-t választva megjelenik a Netflix, elvileg, én most nem próbáltam, de tavaly eljátszadoztam ilyen beállítással és volt Netflix, úgy emlékszem. Természetesen ez hatással lesz a DVBT/C/S-re is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#79788) M_AND_Ms válasza robi-k (#79786) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Írtam én olyat, hogy feltelepítettem? Olvasd el még egyszer figyelmesen!

van Viera App a Netflixhez -ez tény. Elég csak elolvasni az akkori teszteket, reviewkat és megnézni a képernyőképeket.

"az más kérdés, hogy nem minden régióban (volt eddig) elérhető." -nálunk tuti, hogy jelenleg nincs (írásom idejében még nem állítottam, ezért is írtam zárójelben, hogy talán ez múltidő, de tegnap ránéztem és tuti, hogy (még) nincs)

"Hogy lesz-e nálunk is magyar ip-ről, magyar beállítású készülékhez, azt nem tudom, csak engedélyezniük kéne - ezt majd meglátjuk a közeljövőben" -ez meg egy elmélkedés a jövőről.

Állítást, hogy nálam van Netflix sehol sincs az írásomban.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79789) robi-k válasza M_AND_Ms (#79788) üzenetére


robi-k
őstag

Mea culpa, mea magna culpa! :R Figyelmetlen voltam, most megyek, és megszórom a fejemet hamuval :)

(#79790) M_AND_Ms válasza robi-k (#79789) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne emészd magad!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#79791) bibababa


bibababa
csendes tag

Sziasztok !

Ha egy plazma tv hosszú ideig nincs használva , akár évekig az az élettartamára kihatással van ?

(#79792) lemmy9 válasza bibababa (#79791) üzenetére


lemmy9
őstag

Szerintem a kondiknak nem tesz jót.

Szerintem!

(#79793) Kernel válasza lemmy9 (#79792) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezek már nem olyan kondik, mint a muzeális rádiókban (parasztosan retrónak mondják manapság), szobahőmérsékleten nem tud párologni belőle az elektrolit.

Hő-, illetve impulzusterhelés tudja kinyírni, a kritikus pozíciókban lévő alkatrészeket. Ezért is butaság, amikor valaki ész nélkül, vaktában cseréli az összes kondit. Kárt is okozhat vele, minden felesleges beavatkozás műhiba lehetőségét rejti magában. Persze, ehhez kell a szaktudás, hogy valaki tudja, hová kell nyúlni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79794) kpal válasza bibababa (#79791) üzenetére


kpal
veterán

Ha normális hőmérsékletű lakásba van akkor nem , ha olyan helyen tárolták ,ahol télen nagyon hideg van és párás a levegő az szerintem nem tesz annyira jót neki.

(#79795) Mezga Aladár válasza kpal (#79794) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megadják a tárolási hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#79796) kpal válasza Mezga Aladár (#79795) üzenetére


kpal
veterán

Az rendben ,de van aki azt nem veszi figyelembe .

(#79797) bibababa válasza kpal (#79794) üzenetére


bibababa
csendes tag

Bent a lakásban dobozában. Igazából a pixelekben lévő gáz miatt lenne aggodalom, hogy annak nem lenne semmi baja . Elvileg nem kellene. Szerintem.

(#79798) lemmy9 válasza bibababa (#79797) üzenetére


lemmy9
őstag

Csak nem penészedik meg? Mit tudsz csinálni? :F

Szerintem!

(#79799) Kernel válasza bibababa (#79797) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megromlani biztosan nem fog a nemesgázkeverék (argon stb.), a higanygőz kicsapódása már érdekesebb kérdés. Minden fluoreszcens elven működő fényforrásba kell egy kis higanygőz, vagy valami hasonló elem, fémgőz.

A higanygőz a közönséges fénycsövekben is ki tud csapódni, de üzem közben ismét elgőzölög.

Valaki egyszer arról számolt be, illetve kért tanácsot, mert vásárlás után, ahogy bekapcsolt egy Samsung plazmát, csak foltszerűen, részben világított a kijelző. Nem homályos, hanem éles határvonalú foltokat kell elképzelni. Ahogy bemelegedett, úgy nőttek lassan a foltok, míg megjavult és többé nem is jelentkezett a hiba.

Gondoltam a gázeloszlás egyenetlenségére, de a higanygőz is gyanút vet fel, úgyhogy rejtély, egyedi esetnek tűnik. Vagy csak én nem tudok több ilyenről.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#79800) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Bedoglott az egyik 3d szemuvegem, vennem kell masikat.
A tipusa: TY-ER3D4MA de talaltam mas tipusokat is, amik jok a tevemhez (P50GT50).
Ezek azok:

TY-ER3D4MA (ilyet kaptam a tevevel)
TY-ER3D4ME
TY-ER3D5ME

Mi a kulonbseg ezek kozott, es melyik a legjobb ezek kozul?

Ja, a hibas szemuveg tunetei:
Bekapcsolom, a kis led villog de nem valt at 3d nezetre. Ki-be kapcsolgatni kell egy csomoszor mire egyszercsak elkapja es akkor oke, amig ki nem kapcsolom, aztan megint szenvedni kell vele mire ujra bekapcsol normalisan. Mi lehet a baja?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.