Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) Heffi válasza fi:zi'k (#78450) üzenetére


Heffi
őstag

Úgy tudom, a scart részéből kinyerhető a hang.

(#78452) oil120 válasza Dexar007 (#78446) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem az ST60-nál a GT60 jobb az GT50 nem.
Az STW meg majdnem egyenértékű :)

(#78453) Heffi válasza fi:zi'k (#78450) üzenetére


Heffi
őstag

Közben megtaláltam neked az e manualban a scart kiosztást, benne van az audio out, csak kell egy adapter neked, ami rca-ra alakít.

(#78454) Dexar007 válasza oil120 (#78452) üzenetére


Dexar007
veterán

En csak neki hiszek.: [link] ;]

Give me your cum,bull!

(#78455) Dorian válasza Dexar007 (#78454) üzenetére


Dorian
félisten

Más pedig nem. ST60 jobban kéne, mint GT50.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78456) bucsher válasza Heffi (#78453) üzenetére


bucsher
őstag

Én is arról használom az RCA hang kimenetet mert az optikai csatit kitörtem :B (GT60)

In the pipe - five by five!

(#78457) fi:zi'k válasza Heffi (#78453) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak semmi scart, akkor már inkább optikáról, ha mindenképp átalakítás kell.

(#78458) MasterMark

:P

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#78458) MasterMark válasza fi:zi'k (#78457) üzenetére


MasterMark
titán

Scart-ról pont hogy nem kell átalakítás. Mármint jelben.

Switch Tax

(#78459) balisz válasza Dexar007 (#78454) üzenetére


balisz
senior tag

Márpedig a kontraszt a leggontosabb képelem. A THX módnál pedig pontosabbra be lehet lőni az ST60 True Cinema képmódját.
Azt hogy a delta E (a szín eltérése a referenciától) nem átlag 2 hanem csak mondjuk 4 azt szemre meg nem mondod, csak műszerrel.

Ha nem emelkedne prof. módban a GT50 feketéje akkor lennének előnyei az ST60-nal szemben, így viszont nem is kérdés melyik a jobb TV otthoni mozizásra.

[ Szerkesztve ]

(#78460) Ispy válasza balisz (#78459) üzenetére


Ispy
veterán

Hát igen, ezt azért erősen el...szta a pana a gt50-el, anno ez volt az egyik oka, hogy inkább st50-et vettem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78461) oil120


oil120
senior tag

GT60-nal külső HDD-re rögzített műsorokat valahogy lelehet menteni máshova?

(#78462) Dorian válasza oil120 (#78461) üzenetére


Dorian
félisten

Nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78463) DM-Fan válasza Dorian (#78455) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig jobb lenne, ugyanis a GT50 egyértelműen jobb az ST60-nál még a főbb képjellemzők tekintetében is, de hardveresen, csatlakozókban és kiegészítő funkciókban is.

Már ott kezdődik, hogy az ST60 eleve csak 12.288 színárnyalatot tud, a GT50 meg 24.576-ot, tehát pont a dupláját. A GT50-ben ezen felül dual core CPU végzi a képfeldolgozást, az ST60-ban ez sincs meg. A GT50-en ott figyel 4 darab HDMI-port, az ST60 3 darabjával szemben. A GT50 tud HDD-re műsort rögzíteni, az ST60 nem. A GT50-ben ott figyel a DVB-S tuner is, az ST60-ban ez sincs meg. A GT50-ben 8 hangsugárzó van, az ST60-ban csak 2 darab.

Aki már látta egymás mellett a két TV-t, az tudja, hogy az ST60 minimálisan jobban ditherel, de ez az előnye el is veszik a fent felsoroltak okán. És akkor még nem is említettem, hogy az ST60 legendásan hátul kullog a sorban a plazmák között input-lag tekintetében (még egyes 2008-as plazmák is lazán elverik), ennél fogva pl. hardcore online multis játékra majdhogynem alkalmatlan.

Szóval inkább 1 darab GT50-et a Prof.-módjának kalibrálhatósági problémájával együtt (amivel kapcsolatban megjegyzem, hogy azt is az utolsó firmware cseszte el, ami vagy fönn van a készüléken, vagy nincs), mintsem 2 darab ST60-at.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78464) Dexar007 válasza DM-Fan (#78463) üzenetére


Dexar007
veterán

Inkabb 2db st60 amit elcserel az ember 1db vt60-ra. :DDD

Give me your cum,bull!

(#78465) balisz válasza DM-Fan (#78463) üzenetére


balisz
senior tag

A GT50 tényleg nagyon finoman is tud ditherelni, de csak prof. módban, ahol viszont magasabb a fekete szintje, THX módban kb. ugyan olyan. Kíváncsi vagyok mit értesz főbb képjellemzők alatt.Lehet, hogy fals kontúr is látványosabb az ST60-on, viszont ez a jelenség a VT60-on is ugyan olyan. A hangszórót felhozni előnyként elég abszurd a valószínű felhasználást tekintve.

Aki plazmát vesz az általában nem azért veszi hogy egyszerre 4 HDMI-t csatlakoztasson (VT60-nak is csak 3 van) rá és hogy kicsit gyorsabban betöltse a Smart rendszert. Ha valakinek tényleg nagyon kell a felvétel az vegyen inkább GT50-et, de akkor már vehetne ST50-et is, én még azt is a GT50 elé teszem. Aki olvassa a fórumot azt könnyen félrevezethetik abból a szempontból hogy elhitetik vele, hogy nagy képminőségbeli különbségek vannak a modellek között. Az adott szérián belül ez a különbség minimális, a másodlagos funkciókban és a pontos a kalibrálhatóságban keresendő és talán egy-két tizednyi fekete szintben. A különbségek leginkább az egész 50 és 60-as széria között van, ez viszont minden modellben megvan.

A dither-ről részletesebben: a GT50 prof. módban más árnyalást használ mint THX-ben. Az új 60-as szérián már lehet a prof. módban választani ezen panel fényerő néven. A finomabb ditherelés a 60-as szériánál is magasabb fekete szinttel jár, bár közel sem akkorával mint ez előző széria esetében.

[ Szerkesztve ]

(#78466) Jim-X válasza DM-Fan (#78463) üzenetére


Jim-X
őstag

Ezt a HDMI csatlakozó mizériát sose értem... Soha nem volt egynél több HDMI kábel bedugva a tv-mbe...

A hm erősítő az más tészta :K

A játék az nem játék!

(#78467) DM-Fan válasza balisz (#78465) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mint írtam, a magasabb fekete a GT50-en firmware-függő, az ST60 feleannyi színárnyalata sokkal nagyobb probléma, a poszterizáció emiatt itt sokkal inkább jelen van.
A hangszóró felhozása nem értem, miért lenne abszurd, sokan nem rendelkeznek erősítővel és a GT50 hangja bizony jóval acélosabb, mint az ST60-é a két kis puttyogóval. Sokaknál ez is szempont, attól, hogy nálad nem az, még meglévő dologról van szó.

Ugyanez a helyzet a HDMI-vel. Egyáltalán nem általános, hogy aki plazmát vesz, az egyetlen HDMI-aljzatot használ csak. Én speciel igen, mert nekem ott a CA nagyvas a TV-m alatt, de ez sem általános, abszolút szórnak a felhasználói igények, sőt, sokaknak szempont a sok csatlakozó. Szerintem a felhasználók nagyobb része nem rendelkezik erősítővel, mint akik igen: egy STB, egy BD-lejátszó, egy médialejátszó, egy játékkonzol és már meg is telt 4 aljzat és akkor még bejöhet a képbe egy épp csatlakoztatásra váró laptop, kézikamera, stb. és már ott tartunk, hogy a 6 aljzat is meg lenne töltve. Márpedig tudjuk, hogy a HDMI-kábelek sűrű csatlakoztatgatása nem épp veszélytelen a TV A-board-ja szempontjából. Szóval minél több az aljzat, annál jobb, ezt is kár lenne elvitatni - nem kér enni, ha nincs szükség rá, nem használod, de sokaknak meg előny. Szóval ne akard megmagyarázni, hogy a több az kevesebb, vagy hogy fölöslegesen több! Neked vagy nekem lehet, másnak meg szükséges.

Pedig az ST50 és GT50 képe között is bőven van látható különbség. Persze, el lehet bagatellizálni, ahogy Te teszed a fentebb említett dolgokkal is, csak akinek meg a képminőség a szempont, annak pont nem mindegy, hogy ST50-et, GT50-et, vagy ST60-at vesz. A sorrend kb. ez: ST50 < ST60 < GT50 (és itt az utolsó két szereplőnél vannak pro és kontra érvek, de a pro érvek a GT50 oldalán vannak túlsúlyban).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78468) oil120 válasza DM-Fan (#78463) üzenetére


oil120
senior tag

GT60-ról váltottam STW60-ra a nagyobb méret miatt és egy pillanatig nem bánom.
A 3 HDMI pont elég, pedig az ARC-ot a Pana hangnyomókhoz használom, máris nem érdekes mennyi hangsugárzó van benne.
Az STW60-on van DVB-S és tud HDD-re rögzíteni :)

(#78469) balisz válasza DM-Fan (#78467) üzenetére


balisz
senior tag

A ST60-on jelentkező poszterizációnak nevezett dolog a GT és a VT60-on is ugyanúgy jelen van, szóval valószínüleg nem a színárnyalat szám hatása. Ha GT50-ből sikerül kifogni jó firmware-eset akkor tényleg összeségében jobb TV, de ezt már én is mondtam, bár elég valószínütlen hogy sikerül.

Mit értesz egyértelmű képminőségbeli különbségek alatt pontosan? Láttam már jó pár plazmát és szerintem a szemem is elég jó, de adott szérián belül soha nem láttam negy különbségeket (most csak az 50-es és 60-as szériára gobdolok, előtte tényleg volt) kalibrálatlanul. Aki meg pontosan kalibrálható TV-t akar az úgyis olyat fog venni. Persze a pszichológia nagy úr.

[ Szerkesztve ]

(#78470) DM-Fan válasza oil120 (#78468) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De Te STW60-ról beszélsz, ami megint egy más tészta és nem is ebbe a régióba szánt modell, nem erről beszéltünk. Mondjuk a váltást nem értem, mert a GT60 is többet nyújt az STW60-nál, szóval ez megint egyéni preferencia, hogy kinek mi a fontos, ahogy az általad említett HDMI-k száma és a hangsugárzók is, ahogy azt az előző HSZ-emben is kifejtettem.

balisz: a színárnyalatok alacsonyabb száma nem csak a poszterizációban nyilvánul meg, az csak egy kiragadott példa volt. A GT50 szerintem még a rontott firmware-rel is összességében jobb TV, mint az ST60, hibátlanul meg egyértelműen!
Pedig van különbség szérián belül mind a 2012-es, mind a 2013-as modellév esetében is, nem is kevés. Egy VT60 egyértelműen szebben rajzol az ST60-nál, ezt szerintem senki nem vitatja, aki látta közvetlen egymás mellett a kettőt és ez egyáltalán nem pszichológia. Más kérdés, hogy az emberek 95%-ának az ST60 képminősége is maximálisan elegendő és mivel úgysem lesz ott mellette a VT60... De akinek meg olyannyira szempont a képminőség, mint amennyire neked nem az a HDMI-aljzatok száma, az úgyis megveszi a VT60-at, ahogy azt tettem én is és egy percig se bánom!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78471) oil120 válasza DM-Fan (#78470) üzenetére


oil120
senior tag

42"-ról 50"-ra váltottam, ezért lett STW60 a GT60 helyett
GT60 nem volt elérhető és kérdés használtban is lehet-e egyáltalán valamikor venni.

[ Szerkesztve ]

(#78472) balisz válasza DM-Fan (#78470) üzenetére


balisz
senior tag

Az ilyen túlzások miatt lesz pár ember csalódott, hogy ő pedig többet várt az új modelltől. GT60-am van, lehetnék elfogult és mondhatnám hogy ég és föld a különbség akár az UT50-hez képest is (jelenleg is van itthon egy), de a valóság az hogy nem így van. A színátmenetek egy VT60-on sem lesznek egyenletesek, a kódolás előbb beleszól mint a panel tudása.

Ha nem akarod kifejteni a sok nagy képminőségbeli különbséget különbséget akkor ne tedd, de én attól még megpróbálok földhöz ragadt tanácsotkat adni az embereknek.

Ha valaki igazán maximalista, ahogy te is mondtad úgyis megveszi a csúcsmodellt és értékelni fogja a testreszabhatóságot, de aki úgysem kalibrálja és csak rábeszélték a GT vagy VT60-ra az bizony koppanhat.

[ Szerkesztve ]

(#78473) DM-Fan válasza balisz (#78472) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Aki nem kalibrálja, annak bőven elég az ST60, pontosan ezt írtam le én is. Ilyen esetekben nem is szoktunk GT/VT szériás modellt javasolni, szerintem ilyet magad sem tudsz mutatni. De egyébként az sem koppant, aki végül az ST60 helyett - hirtelen felindulásból - egy GT60/VT60-at vett, mert amellett, hogy egyébként képminőségben is többet kapott (még ha nem is grandiózus különbségről beszélünk), funkciókban, szolgáltatásokban, csatlakozókban, kiegészítőkben és végül design-t tekintve is többet kapott a pénzéért. Aki ennek ellenére átverve érzi magát (különös tekintettel a jelenleg 2 mFt körüli OLED-árakra, figyelembe véve hogy a 65VT60 is elérhető volt a végén kifutóáron 780.000 Ft körüli összegért is), az gondolkozzon el, hogy milyen egyéb lehetséges alternatívája lett volna, hogy hasonló képminőségű/tudású/felszereltségű TV-t vegyen!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78474) balisz válasza DM-Fan (#78473) üzenetére


balisz
senior tag

Hát szerintem nem éppen pont ezt írtad, de ha már egyezségre jutottunk akkor ne is fussuk tovább a felesleges köröket.

(#78475) sinick válasza oil120 (#78461) üzenetére


sinick
senior tag

Szia! Januárban futtottunk pár kört a GT60-on felvett műsorok mentésével kapcsolatban. Azóta kijött két VLC Media Player is. Azóta nem próbáltad a felvett műsorokat lementeni újabb verziókkal?

(#78476) Skipper válasza Skipper (#78443) üzenetére


Skipper
tag

Erre valakinek van ötlete?

(#78477) sinick válasza Skipper (#78476) üzenetére


sinick
senior tag

A szokásos Info - Menu - Mute - Power nem megy?

(Szerintem ez Samsungoknál univerzális, mert faterom másfél éves 6650-es LED-jébe megy és az én 10 éves katódsugarasomba is ugyanígy ment.. Szívatós, mert kb. 1-2 mp alatt kell végigzongorázni.)

(#78478) Skipper válasza sinick (#78477) üzenetére


Skipper
tag

Nem sajnos :(
Én úgy próbáltam, hogy egyszerre nyomtam le.

(#78479) Kernel válasza Skipper (#78478) üzenetére


Kernel
nagyúr

Távszabályzón nem nyomhatsz le gombokat egyszerre, mert akkor nem ad ki jelet egyáltalán, eltekintve némelyik ritka megoldástól, vagy a programozási eljárásoktól, univerzálisnál.

Egymás után kell.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#78480) sinick válasza Skipper (#78478) üzenetére


sinick
senior tag

Kb. így: Info (lenyom és nyomva tart) - Menu (lenyom és nyomva tart) - Mute (lenyom és nyomva tart) - Power (lenyom és mind felenged)

Szerk.: De lehet, hogy nem is kell nyomva tartani. Én nyomva tartottam valamiért, talán megszokásból.

[ Szerkesztve ]

(#78481) oil120 válasza sinick (#78475) üzenetére


oil120
senior tag

Akkor nem ment, emléxem a körökre, azért írtam újra, hátha valami változott
Megpróbálom, frissítem a VLC-t és meglátjuk.

(#78482) M_AND_Ms válasza oil120 (#78481) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem ez nem vlc kérdés hanem, a tévében lévő dlna szerveré. Ott van letiltva ez a ficsőr.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#78483) oil120 válasza M_AND_Ms (#78482) üzenetére


oil120
senior tag

A VLC képes lejátszani, ha jól emléxem, de menteni nem.
Legalábbis a régebbi verzió.

[ Szerkesztve ]

(#78484) M_AND_Ms válasza M_AND_Ms (#78482) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Na, közben kipróbáltam....
Egy rövidet felvettem a GT60-nal, majd az androidos Bubble UPnP dlna klienssel lettöltöttem, amit le is tudtam játszani.

Szóval, van esély mégis!

oil120: nem a szimpla lejátszás a kérdés.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#78485) oil120 válasza oil120 (#78483) üzenetére


oil120
senior tag

Csak már elfelejtettem, mit hogyan kell. Ha valaki emlékszik vagy tudja hogyan kell a VLC-vel megnyitni a tv médiát és esetleg hogyan lehet rögzíteni az kérem ossza meg velem.

(#78486) sinick válasza oil120 (#78485) üzenetére


sinick
senior tag

(#78487) oil120 válasza sinick (#78486) üzenetére


oil120
senior tag

Köszi, a lejátszás megy, de ha átakarom alakítani akkor: A bemenet nem nyitható meg üzenetet adja és csak be lehet zárni.

(#78488) hunspikey válasza balisz (#78472) üzenetére


hunspikey
őstag

Én nem érzem túlzásnak, mert szerintem az ST60-nál még egy VT50-nek is szebb képe volt. A GT/VT 60-hoz meg az ST széria a közelébe se ér. Én megnéztem mindet egymás mellett egy éve a Westendben. Mindegyik TV-t átraktam a "normál" harsogó képvilágból THX-be vagy tru cinemába - vagy mi a rák a neve az ST-n.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#78489) balisz válasza hunspikey (#78488) üzenetére


balisz
senior tag

Az rendben van hogy alapbeállításokon normál esetben jobb a GT és a VT képe de az 50-es széria prof. képüzemmódjában komolyan megemelkedik a fekete szint ha a legújabb firmware van rajta. Így (gyenge fekete szinttel) nincs sok létjogosultsága ezeknek a modelleknek mivel csúcs kontraszt értéket csak THX cinema-val tudsz elérni, a True Cinema-t pedig az ST60-on jobbra be lehet lőni szín és gamma ügyileg is, nem beszélve arról hogy a fekete szintje legalább olyan jó ha nem jobb mint a GT/VT50-é THX-módban. De ahogy említettem ha megfelelő fekete szintet produkál GT50 prof. módban akkor már egyértelműen az az összességében jobb TV.

Azért lássuk be hogy a kontraszt a legfontosabb képminőségi elem, a színhőmérséklethez bizonyos mértékben idő elteltével alkalmazkodik a szem, míg a sötétben a fekete-szintre és kontrasztra csak érzékenyebb lesz.

(#78490) oil120 válasza balisz (#78489) üzenetére


oil120
senior tag

Hogyan lőjem be az ST60-amat, hogy tökéletes legyen a képe?
Neten néztem beállításokat, nem rossz vele, de szeretném ha tökéletes lenne.

(#78491) MasterMark válasza oil120 (#78490) üzenetére


MasterMark
titán

Hívsz valakit aki bekalibrálja szakszerűen.

Switch Tax

(#78492) hunspikey válasza balisz (#78489) üzenetére


hunspikey
őstag

Nekem VT50-em volt - ott a normál módon lehetett tekergetni - igaz messze nem úgy mint a prof módon. Egyébként nem elcsesződött a fekete, hanem panel subdield módot váltott- ahogy azt teszi a gt/vt 60-as is - és a 60-asnál is bizony pont kétszeresére emelkedik a fekete. Ez technikai röghöz kötöttség. Viszont én szerintem a dupla feketével is a kalibrált pro mód bizony szebb volt az ST60-as képénél. Vagy hát lehetett azt is választani, hogy youtube kliens elfelejt és régi fw megtart - akkor nem ment feljebb a fekete - asszem az 1.624-es firmware hozta a magasabb feketét (és a sokkal precízebb árnyalatokat, sokkal komolyabb mozgást)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#78493) oil120 válasza MasterMark (#78491) üzenetére


oil120
senior tag

PL?
a GT60-nal Jánost kergettem d az sem jött össze.

(#78494) hunspikey válasza oil120 (#78490) üzenetére


hunspikey
őstag

Szemre nem tudod megcsinálni, mert a szem alkalmazkodik és már nem abszolút mértékben látja a dolgokat. Én kb 2 hónapos folyamatos tekergetés után ugyan tudtam full jó gamma görbét csinálni, viszont a fehér pontom elég magas lett mert amit én természetes szürkének láttam az bizony kékes volt. RGB trackinget is elég jól be lehet lőni szemre amúgy. Abból indulj ki ha már mindenképp te akarod tekergetni, hogy a gyári THX nagyon pirosas - viszont melegségre meg elég közel van a kalibráld D6500-as fehérhez (csak ki kell pattintani belőle a piros tintet)

Ha akarsz játszani, akkor keresd meg erről a postomat - írtam egy kb 6 oldalas postot erről - de most nem vagyok képes megkeresni - sorry.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#78495) DM-Fan válasza hunspikey (#78494) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Majd én segítek, barátom! Csak nem erre gondoltál? :B

Get Moded!

(#78496) cimbi66


cimbi66
csendes tag

Hello! Már próbálkoztam itt aforumon a problémámmal. Panasonic x20 plasma tv AAC hang kodolású tv adásoknál nekem hibásan adja a hangot és meg is zakkan tőle a tv hangrendszere :(( (csak a teljes "reset" használ) A leírásában HE-AAC-ről irnak, hogy ezt támogatja. A G20-as és S20 típusoknál is csak ezeket írják. Itt Győrben a Vidanet-nél a digitális csomagban van pár tvcsatorna pl. SuperTV2 HD ,RTL klub HD amit így adnak.Másnak ilyen 2010 évjáratú tv-vel nem jött még elő ilyen hiba??? Köszönöm a választ!

(#78497) Gabor970 válasza cimbi66 (#78496) üzenetére


Gabor970
addikt

nno, pont azokért a csatornákért egyáltalán nem kár. A TV tökéletesen működik, még segit is a jobb élet felé vezetni ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#78498) balisz válasza hunspikey (#78492) üzenetére


balisz
senior tag

Tudom hogy nem szimplán "elcsesződik", én is leírtam korábban amit te, mint ahogy azt is hogy ez a 60-as szériánál legalább választható. Ízlések és pofonok, egyesek a GT/VT50-et választanák, mások pedig az ST60-at, nincs ezzel semmi probléma.
Hozzáteszem, én sem válaszatnám az ST60-at a magas input lag és a finomhangolási lehetőségek hiánya miatt, de akinek csak általános mozizásra kell annak jobb választás lehet. Valljuk be, még itt a fórumon is több az ilyen ember, nemhogy a "való világban".

[ Szerkesztve ]

(#78499) cszn válasza balisz (#78498) üzenetére


cszn
őstag

Én nem láttam GT50/VT50-et, se GT60/VT60-at élőben, de nem is igazán érdekel a többlettudásuk. A plusz kontraszt persze bármikor jöhetne, de részemről csak a line bleed ami zavar az ST60-ban. Ha jól tudom ez meg mindegyiknél jelen van valamilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

(#78500) balisz válasza cszn (#78499) üzenetére


balisz
senior tag

A kontraszt különbséget is direkt figyelni kell és ahogy említetted line bleeding pedig mindnél van. Pont az ilyen általános felhasználásról beszéltem. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.