Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78951) tobias40


tobias40
veterán

Melyik 3d-s szemüveg jó még a Panasonic ST tv-hez?(sony,lg,stb.. vagy még a márka sem elegendő hanem kell a szemüveg tipus száma is?)
Tehát milyet vegyek hogy a legjobb minőséget kapjam?(az eredeti pana is kicsit fura mert nem eléggé zárt nekem és túl sok fény jön be mellette..)

[ Szerkesztve ]

(#78952) Heffi válasza tobias40 (#78951) üzenetére


Heffi
őstag

Samsung-ok jók még hozzá "RF"-es típusúak, de azok még nyitottabbak mint a Panáé.

(#78953) tobias40 válasza Heffi (#78952) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát akkor a sony-k nem jók és az után gyártottak sem? :F
Láttam után gyártottat,(sztem az volt) és az tökre jól zárt körben,de ha nem jó hozzá akkor hiába... :O

[ Szerkesztve ]

(#78954) Heffi válasza tobias40 (#78953) üzenetére


Heffi
őstag

Sony-ról úgy tudom nem jó. Viszont másik opciónak létezik univerzális szemüveg. Valamikor még a Panashopban is forgalmazták, most már nem látom a kínálatban.

(#78955) tobias40 válasza Heffi (#78954) üzenetére


tobias40
veterán

Hát igen ám de melyik típusú univerzális? :Y

(#78956) Heffi válasza tobias40 (#78955) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem ilyesmi volt, de már nem igazán kapható.

(#78957) M_AND_Ms válasza tobias40 (#78955) üzenetére


M_AND_Ms
addikt


Ezzel a logoval ellátott RF, más néven Bluetooth, vagyis rádiós szemüvegek tuti jók. De az IR, más néven infrás nem jó - még akkor sem, ha ez a logo van rajta.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#78958) DM-Fan válasza Hoppá! (#78950) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért sem javasolnám a külső HDD-t filmlejátszásra, mert a TV belső médialejátszója nem tud 24p tartalmakat kadenciahelyesen megjeleníteni, csak 60 Hz-re force-olva, tehát a HD-anyagok lejátszása minden lesz, csak jó nem. Egy GT60 alá minimum egy Popcorn Hour, vagy egy Dune médialejátszó dukál ilyen célra és azokba is beleteheted a HDD-t, csak oda eleve nem külsőt veszel, hanem 2,5"-os vagy 3,5"-os belsőt, amiből utóbbival még jobban is jársz, mint a külsővel vagy a laptop HDD-vel, mert ár/érték arányban az a legjobb és akár 3 TB-ost is vehetsz igen jó áron.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78959) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok!

Szuloknek uj tv kell, legalabb 42 col, de inkabb 50.
Nyilvan tul sokat nem akarnak ra kolteni, de az olcso lcd-krol lebeszelnem oket...
Uj plazma kinalat gyakorlatilag mara nulla, egyedul ezt talaltam:
[link]
Megeri ezt megvenni?
Kepminoseg annyira fontos, hogy egy gagyi lcd-nel jobb legyen, de 60 evesen nem a fekete melyseget fogjak nezegetni.
Mas alternativa?
Koszi.

Ja most nezem, bemutato darab...
Van meg valahol ujan plazma?
Vagy csak hasznalt....

[ Szerkesztve ]

(#78960) bucsher válasza Kornel (#78959) üzenetére


bucsher
őstag

Egy éve nincs új plazma, szerintem irány a hardverapró.

In the pipe - five by five!

(#78961) Kornel válasza bucsher (#78960) üzenetére


Kornel
veterán

Itt meg van egy samsung :)
[link]

Hardverapro ok...
De eleg gyer a felhozatal.
Nem akar itt eladni valaki egy 42 vagy 50-es 5 ev garis pana plazmat? :)

(#78962) Lajos1966 válasza DM-Fan (#78958) üzenetére


Lajos1966
tag

Én médialejátszóba nem ajánlanám beszerelni a HDD-t semmiképp sem,elsősorban a melegedés miatt,bár tudom,hogy vannak típusok,amik máshogy nem működnek (pl.Dune Base típusok stb).Nekem egy Dune Prime 3.0-m van,amibe elméletileg egy 2,5-es HDD-t be lehetne tenni,de ez eszembe se jutna (ekkor már egy ventit is illene beszerelni...plusz zaj :( ).Én inkább vettem egy dokkolót és cserélgetem benne a HDD-ket attól függően ,hogy mit akarok épp nézni.Sok HDD esetén ez jobb megoldás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#78963) Lajos1966 válasza Kornel (#78959) üzenetére


Lajos1966
tag

Biztos,hogy szülőknek egy használt plazmára van szükségük?
Szerintem nyugodtan lehet egy normális lcd-ben is gondolkodni.Típust nem tudnék mondani,főleg nem egy plazma topikban. :)

(#78964) Kornel válasza Lajos1966 (#78963) üzenetére


Kornel
veterán

300k alatt nem lattam normalis lcd-t...

(#78965) oil120 válasza DM-Fan (#78958) üzenetére


oil120
senior tag

Gondolkozom én is, hogy az STW60-am vagy/és a GT60-am mellé kellene valami.
Mi a véleményetek a NAS megoldásról, hiszen a fényképeimet és a filmjeimet azon tudnám tárolni illetve megőrizni.
Arról is lehet lejátszani. Bocs ha hülyeséget írok, hiányosak az ismereteim.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#78966) Heffi válasza oil120 (#78965) üzenetére


Heffi
őstag

Mi kell a tévéd mellé? Tároló vagy lejátszó? Csak azért, mert a "NAS megoldás" csak hálózati tárhelyet biztosít, lejátszó eszközre még szükség lesz emellett is.

[ Szerkesztve ]

(#78967) Lajos1966 válasza Kornel (#78964) üzenetére


Lajos1966
tag

A szüleidnek kéne megnézni!Én se tudtam édesanyámnak tv-t ajánlani,mert hozzászoktam a plazma minőséghez sok-sok éve!De neki mégis lcd-t vettünk pár éve,mert elmentünk körbenézni és neki otthonra bőven jó az is!

(#78968) bucsher válasza Heffi (#78966) üzenetére


bucsher
őstag

Én a Dunét mindkettőre használom, jól bevált.

In the pipe - five by five!

(#78969) Heffi válasza bucsher (#78968) üzenetére


Heffi
őstag

Én a Dunét mindkettőre használom

Nyilván korlátok között ;)

GT megvan még?

(#78970) DM-Fan válasza Lajos1966 (#78962) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Minden további nélkül beszerelhető! Nekem a Popcorn A-210-ben egy 2 TB-os WD Green muzsikál. Pontosan úgy van kialakítva a lejátszótest, hogy egy 3,5"-os HDD-t fogadjon, pont ez a lényege. Teljesen hangtalan és még csak langyosnak se mondanám több órai üzem után sem, pedig ez a lejátszó eleve full fém, szálcsiszolt alumínium az egész kívül-belül. Ventire semmi szükség, teljesen passzív a rendszer, ráadásul ha épp NAS-ról nézek filmet, akkor a Popcorn a saját belső HDD-jét 10 perc után le is állítja.

Sok HDD esetén is a NAS a legjobb megoldás egyébként, nem kell cserélgetni a HDD-ket dokkolóban, nem kell mozgatni, koptatni a csatolófelületet, ellenben az összes lemez tartalmához egyszerre hozzáférsz és nem csak médialejátszóval, hanem akármelyik másik eszközöddel is, akár WiFi-n is (pl. tablet, telefon, PC, laptop, stb.), sőt, akár minddel szimultán is, sőt, akár távoli eléréssel más földrajzi helyről is. Ráadásul a belépő NAS-ok már nem is drágák.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78971) oil120 válasza DM-Fan (#78970) üzenetére


oil120
senior tag

Ha jól gondolom semmi bonyolultság nincsen abban, hogy NAS-ról nézzek filmet, médialejátszó funkció azokban is elérhető. Vagy a tv médiaplayer-jét használja?

[ Szerkesztve ]

(#78972) Heffi válasza oil120 (#78971) üzenetére


Heffi
őstag

A tv médiaplayere használja a NAS-t, nem ahogy te írod.

Mi is az a NAS?

A NAS betűszó a Network Attached Storage, azaz a hálózatra csatolt tároló rövidítése. Magyarul Hálózati adattárolóként is ismerjük. A NAS egy fálj szinű adattároló eszköz, amely a számítógépes hálózathoz csatlakoztatva biztosítja az adatok megfelelő menedszelését a felhasználók között legyenek azok akár egy másik földrészen is. Internetkapcsolat segítségével bárhonnan elérhető, a tárolt adatok megoszthatóak, védhetőek a felhasználói engedélyek megfelelő beálításásval.

Jellemzőjük a maximális tárolókapacitás, illetve a többplatformos hozzáférés (OSX, LINUX, Windows). A NAS egységekkel jelentős költségcsökkenés érhető el.

A NAS-ban egy speciálisan elkészített szoftvert és hardvereszközt gyúrtak egybe. Nem egy általános célra összeállított számítógép, amely alkalmas fájl-szerverként is üzemelni. A NAS a legoptimálisabb eszköz, amivel fájlokat (adat és multimédia egyaránt) oszthatunk meg, vagy érhetünk el nemcsak számítógéppel, de akár mobiltelfonnal is.

(#78973) DM-Fan válasza oil120 (#78971) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A NAS nem médialejátszó, csak egy hálózati tárhely! Egy kisebb dobozba helyezett alaplap (pl. ilyen), amire rátűzhetők a HDD-k és ami általában valamilyen Linux-alapú rendszert futtat, ami kiszolgálja a hozzá csatlakozó eszközöket, pl. PC-t, laptop-ot, médialejátszót. A lejátszást végző eszköz nem mellőzhető a NAS használatával. Közvetlen TV-re sosem próbáltam NAS-t kötni, mint mondtam, nincs is sok értelme, mivel a TV-k beépített médialejátszói nagyon csökevényesek, korlátozottak és nem képesek a 24p HD-tartalmak kadenciahelyes lejátszására. Minőségi tartalom megjelenítésére így nem képesek, ahhoz nélkülözhetetlen egy dedikált vas, amit a NAS csak kiszolgál tartalommal. Ha nem akarsz NAS-t, akkor jöhet szóba, hogy mondjuk a médialejátszóba magába teszed a HDD-t és arra mondjuk LAN-on/WiFi-n keresztül tolod fel a médiát. De elképzelhető eleve HDD nélkül is a médialejátszó úgy, hogy real-time hálózaton szolgálod ki mondjuk PC-ről.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#78974) Ragadozó válasza oil120 (#78965) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ahogy írták a többiek is, ehhez nem árt egy normálisabb média lejátszó is. De nem muszáj egy drága, olcsóbb popcorn, dune stb...itt topikja: [link]

Én nem NAS-t használok, hanem a PC-ém van teli vinyókkal, az van hálózatban a DUNE médialejátszómmal, az egy HM erősítőn keresztül megy a TV-be.

De tudok a Dune-re külső vinyót csatlakoztatni vagy belső 3,5-öst betenni.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#78975) bucsher válasza Heffi (#78969) üzenetére


bucsher
őstag

Biztos, bár én semmi hátrányát nem érzékelem. Ráteszek dolgokat, lejátszok vele dolgokat... tetmészetesen GT60-ra! Az marad örökre. Amíg a halála el nem választ. :D

In the pipe - five by five!

(#78976) Gabor970 válasza Kornel (#78964) üzenetére


Gabor970
addikt

Szerintem 60 körüli nem techfun szülőknek tökéletes bármely 50" körüli LG vagy Samu. Szinte mindegy, csak ne Blaupunkt, technika, egyéb elgalsó kategóriás noname darab legyen. 170e körül már vannak. Fontos a normális TV szolgáltatás, T-home IP TV nem lesz szép, szinte mindegy mit vesznek, Digi digitálisa biztosan szebb egy olcsóbb tévén is akár. Vagy UPC mediacardos megoldás..., nem tudom a kérdezőnél ki szolgáltat.
Ha tányéros, vagy mindig TV, akkor az fontos, hogy ne kompozit kábelen menjen a jel a STB-ból, hanem HDMI-n.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#78977) B.F.G. válasza Kornel (#78961) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Panát vegyél azt javaslom :) !

(#78978) B.F.G. válasza tobias40 (#78951) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Ezt vedd meg eredeti Pana, nekem is ez van és jól működik: (UT50 42")
[link]

[ Szerkesztve ]

(#78979) Hoppá! válasza DM-Fan (#78958) üzenetére


Hoppá!
csendes tag

Köszönöm (csak most olvastam a választ) és mindenkinek!
:R

(#78980) oil120 válasza DM-Fan (#78973) üzenetére


oil120
senior tag

Igazából azért gondolkoztam NAS-on, mert a 2003-óta készült fotóim biztonságáról a mai napig nem gondoskodtam, egyszerűen csak két laptopon van.
Mivel onnan kicsit bonyolultabb megjeleníteni (főleg az asszony számára), ezért gondolkoztam NAS-sal történő archiváláson, illetve megjelenítésen és ezzel együtt már filmek lejátszásán is.
Például egy ilyet néztem: [link]
De ha azt mondjátok, hogy kár ilyennel foglalkozni, egy médiaplayer jobb ilyen célokra már el is vetem az ötletet.
Köszi

(#78981) Ispy válasza oil120 (#78980) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem ne vesd el a NAS ötletét, csak vegyél mellé egy média playert is, első ajánlható darab a WD, újonnan 30k, de használtat is találsz bőven itt, az aprón feleannyiért.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#78982) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

TX-P65VTW60 még mindig jó TV-nek számít ?
vagy inkább OLED és 4K-ban érdemes gondolkodni ?
(komolyan kérdezem :-D)

köszi

(#78983) Heffi válasza Ágógreen (#78982) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem jónak. A 4k-t nem tartom fontos dolognak, főleg hogy kihasználhatatlan normális nézési távolságból.( Az IMAX mozi az Arénában 2K-n vetít 400 m2-nél nagyobb vászonra).

Az OLED még gyerekcipőben jár és ha jól gondolom 65"-s méretben az ára többszöröse az említett Panának.

(#78984) Ágógreen válasza Heffi (#78983) üzenetére


Ágógreen
senior tag

a "jót" hogy érted ?
úgy hogy "királyul simán jó", vagy "elmegy jó" vagy "jó végülis még ma is a árkategóriában".
főleg kérdezném hogy a panasonic a mai modelljeivel jobbképminőséget el tudott érni összeségében mint a VT60/ZT60 képe ? köszi

(#78985) Heffi válasza Ágógreen (#78984) üzenetére


Heffi
őstag

Véleményem szubjektív, mert az említett modell tekeri a villanyórát nálam. Vannak hiányosságai, amivel együtt tudok élni. Szóval szerintem nem simán, hanem királyul jó.

Láttál már ilyet élőben?

Nem hiszem, hogy LCD fronton a Pana tudná ezt a képminőséget hozni.

(#78986) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Olyan kérdésem lenne hogy UT50 "HDMI ARC" csatlakozón tud kiküldeni 5.1 - et, a házimozi erősítőnek??

Azért kérdezem, mert vennék média lejátszót és az AV erősítőmön nincs hdmi, így vagy egy konvertert kell közbeiktatnom, vagy pedig egy ARC konvertert kell beraknom a TV és az AV erősítő közé... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#78987) Heffi válasza kk831228 (#78986) üzenetére


Heffi
őstag

Csak digitális adásból (megfelelő forrás esetén), illetve a saját belső lejátszójából ad ki 5.1-t, amúgy csak 2.0-t.

AV erősítődön csak van optikai vagy koaxiális digitális bemenet :F

Médialejátszó HDMI-vel TV-re kötve, Erősítő pedig a digitális hangkimenetre valamelyik módszerrel az előbb említettek közül.

(#78988) kk831228 válasza Heffi (#78987) üzenetére


kk831228
addikt

Van mindkettő optikai meg koax is... :R :K

Na és a TV optikain mit tud kiadni?? :F Csak sztereót?

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#78989) Heffi válasza kk831228 (#78988) üzenetére


Heffi
őstag

Akkor megoldás is :D

(#78990) Ragadozó válasza kk831228 (#78986) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem lenne egyszerűbb:
Média lejátszó - optikai kábel vagy Koax - hm erősítő
Média lejátszó - hdmi kábel - tv

Heffi is leírta, nem vettem észre :B

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#78991) kk831228 válasza Ragadozó (#78990) üzenetére


kk831228
addikt

Az lenne a legjobb ha optikain kinyomná a TV az 5.1-et...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#78992) tobias40


tobias40
veterán

Milyen 3d-s természet filmeket ajánlotok, a látvány és a történet is fontos..(érdekes legyen,ne unalmas és látványos..)

Filmekre,rajzfilmekre találtam ajánló linkeket de természet filmekre nem..

[ Szerkesztve ]

(#78993) Freddy76


Freddy76
addikt

Sziasztok,
ST60 készülékkel adódott kis gondom. MinDig TV-t próbálom beüzemelni. Összedugtam a szobaantennát a TV-vel, betettem a CA modult, abba a kártyát, és semmi. A TV leírása szerint a közös interfészt a "menü>beállítások>közös interfész" menüpontban kellene beállítani, csakhogy nekem a közös interfész menüpont hoányzik... A TV beépített súgója is azt írja, hogy ott kellene lennie a közös interfész menüpontnak, de ez az én képernyőmön nem jelenik meg... A többi menüpont ott van, a közös interfész nincs. Mi a teendő? Előre is köszönöm a segítséget.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#78994) balisz válasza tobias40 (#78992) üzenetére


balisz
senior tag

Én az ahogy már korábban is írtam, az IMAX dokumentumfilmeket ajánlom, technikailag lenyűgöző élmény volt az összes amit láttam. Viszont érdekes sztorit ne keress bennük, nem arra vannak, viszont nem is válnak unalmassá, mert rövidebbek 1 óránál és addig lekötik a figyelmedet.

Tényleg ne tántorítson el hogy nincs bennük értékelhető sztori, teljesen más élmény mint egy 3D-s Hollywood-i film, egyet szerintem mindenképp nézz meg! A Hubble 3D-nek még sztori szerűsége is van, pár csávót felküldenek az űrbe hogy javítsák meg a Hubble-t, izgulhatsz hogy végül sikerül-e nekik! :D

Látom nem találtál linket, itt van egy. Az első 10 helyezett nagy részét láttam és egyetértek a rangsorolással.

[ Szerkesztve ]

(#78995) oil120 válasza Freddy76 (#78993) üzenetére


oil120
senior tag

Lehet nem megfelelő a CI modul

(#78996) MasterMark válasza kk831228 (#78991) üzenetére


MasterMark
titán

Miért lenne jó átvezetni a hangot a tévén, ha annak semmi értelme? :F

Switch Tax

(#78997) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

VT60 és ZT60 ventillátor zaj mennyire általános jelenség?

(#78998) DM-Fan válasza Ágógreen (#78982) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hogy jó-e? Lassan 2 éve használom a 65VT60-at, ma se vennék mást (már ha lehetne kapni). Az egy-két hiányossága ellenére is közel tökéletes készülék, szerintem semmilyen OLED nem alternatívája még jelenleg ennek a TV-nek, a 4k-t meg jelenleg még fölöslegesnek érzem, amíg nincs tartalom.

A ventizaj elhanyagolható, 2 év és közel 2.000 óra üzem után se nőtt semmit, némított készülék mellett, csendes szobában észlelhető, de még az sem zavaró (inkább szélzaj ez), minimális hangerő mellett pedig már nem is észleled.

Semmi pénzért nem válnék meg tőle és ár/érték arányban szerintem a világ legjobb készüléke, tekintve, hogy az 55"-os OLED-ek 1,5-2x ennyibe kerülnek és bizonyos területen még rosszabbak is, ez meg ráadásul 65"-os.

Get Moded!

(#78999) Gabor970 válasza kk831228 (#78991) üzenetére


Gabor970
addikt

a HDMI-n TV felé menő 5.1-et nem adja vissza ki az optikain. Csak a saját lejátszóval játszott anyagok hangját, illetve a tunerje (TV műsor amennyiben DD 5.1) hangját.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#79000) Jim-X válasza balisz (#78994) üzenetére


Jim-X
őstag

A Pina nem lehet rossz 3D-ben :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.