Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) horvathd válasza Solad (#22896) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha jól rémlik, mintha régebben lett volna arról szól, hogy a PayPal nem szereti a speciális karaktereket a jelszóban.

"The Kid just rages for a while."

(#22902) attiati


attiati
veterán

tudja valaki, hogy a hozzáadott mastercard USD egyenlegét miért GBP-ben akarja beterhelni (és be is terhelete ez a fosh)?

Ilyen 7-8%-kal drágább árfolyamon.

(#22903) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok,
Forintos kártyáról devizában való fizetéssel lenne problémám:
Nyilván nem akarom, hogy a PayPal váltsa át a deviza számlákat Forintra, annál még a bankoké is jobb. Ezért fizetés során bepipálom, hogy devizában számlázza ki, majd leokézom. Ekkor tovább is jutok a PayPal oldaláról vissza a különböző webshopokba. Azonban mikor véglegesíteném a rendelésem az összes webshop visszadob a fizetési oldalra, különböző semmitmondó hibaüzenetekkel.
Se a PayPal-omban se a bankom oldalán nem jelenik meg semmiféle tranzakció. Forintban fizetve minden továbbra is gond nélkül működik.
Persze kerestem már a PayPal-t illetve a bankomat is, természetesen mindkettő a másikra mutogat.
Február körül még működött a dolog, azóta semmi se változott. Próbáltam másik Forintos kártyával, változatlanul sikertelen.
Találkozott már valaki ilyennel? Hova lehetne még fordulni?

"Csak úgy mondom"

(#22904) maj-viktor válasza attiati (#22902) üzenetére


maj-viktor
őstag

Őőőő miről is van szó!?
(milyen reged van!? ha magyar, akkor HUF az alapértelmezett, ha angliai akkor GBP)

így elmondásod alapján Angliába regeltél (angol IP cím), így GBP-s "paypalod van" és USD alapú számlád!?

(#22903) Csapi007
Milyen hibaüzenet ad!? A paypal-ra belépve nincs is "Denied" jelzés az adott tranzakciónál!? Akkor az a paypal-ig el sem jut... így 1. másik böngésző 2. cookie-k törlése első javaslat

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22905) attiati válasza maj-viktor (#22904) üzenetére


attiati
veterán

1. paypal magyar reg.
2. paypalhoz beregisztráltam egy mastercard bankkártyát, ami egy USD számlához, USD egyenleghez fér hozzá
3. a terméket USD-ben vettem

Az ellenérték egy részét a paypalon levő usd-ből fizettem, a maradékot a bankkártyával.
De az USD-s bankkártyát GBP-ben terhelte be ! Miért? Minden USD-ben volt (a pénz is, a kártya is és a termék is)

[ Szerkesztve ]

(#22906) maj-viktor válasza attiati (#22905) üzenetére


maj-viktor
őstag

Így elsőre azt mondanám, hogy mégse USD-be "rendelted", hanem GBP-be, azért vonta le GBP-ként, és azért váltott át USD -> GBP-re (mert ugyebár a számlád USD-s... de ezt állítólag cáfolod, így nekem személy szerint nem igazán van ötletem rá...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22907) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

1. Kérdésem : hogy tudom beállítani a valutaváltást, hogy a bank váltsa (OTP)
Az össszefoglalónan lévő file okat n em tudom megnyitni.
pdf et kapok, és semmivel nem nyitja meg, de has rámegyek, leginkább egy szöveges file hoz hasonlít !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#22908) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Most,hogy megszűnt a TrustPay-es instant top up, kénytelen voltam a simát használni.
Ez mennyi idő szokott lenni? (Unicredit bank,kb 2 órája utaltam)

(#22909) Csapi007 válasza maj-viktor (#22904) üzenetére


Csapi007
veterán

Egyik webshopban "there was an error" másikban még hibaüzenet szöveg sincs, csak egy piros bekezdés háttér.
PayPal-on nem látok ezekkel kapcsolatban semmit, semmilyen tranzakció nem jelenik emg a listámban.
Másik böngésző, cookie törlés már mind megvolt.

"Csak úgy mondom"

(#22910) attiati válasza maj-viktor (#22906) üzenetére


attiati
veterán

hol tudom megnézni 100%-ra biztosan, hogy a terméket milyen devizanemben kellett kifizetni?

A termék oldalán USD van kiírva, és az eladó USA-ban adta fel. Így feltételezem, hogy USD a termék ára.
Ráadásul a paypal számlámon levő USD egyenleget nem váltotta át, azt USD-ként kezelte.

A hiányzó összeget egyenlítettem ki a paypalhoz hozzááadott USD kártyával (és USD egyenlegből).
Arra gyanakodok, hogy ezt kezelte valamiért GBP egyenlegként, és úgy érzékelte, hogy USD-re át kell váltania. De miért? Másnak is csinált már ilyet, hogy akkor is számol konverziót, ha minden ugyanabban a devizanemben van?

(#22911) futizoli


futizoli
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Pár hónapja nem léptem be a paypal fiókomba, ma találkoztam először az új felülettel.
Van pénz a számlán, azonban még kellene feltöltenem.
OTPdirekten keresztül eddig simán utaltam a paypal számlámra, most nem megy.
Gyorsan szeretném ezt megtenni az otp-s folyószámlámról, azonban a "Add funds to your account instantly"
pontot választva nem irányít át a Trustpay felületre, csak egy tájékoztató oldalra dob. Itt leírja, hogy feltölthetek pénzt egy pillanat alatt, viszont a Instant Top Up szolgáltatást 2016 jan.1 óta már nem biztosítja a TrustPay, stb...
köszönöm ha valaki segít...

üdv., Zoli

(#22912) V/ válasza futizoli (#22911) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban lévő leírás?

(#22913) V/ válasza Core2duo6600 (#22907) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán az ingyenes Acrobat Reader feltelepítése segít

(#22914) V/ válasza attiati (#22910) üzenetére


V/
Topikgazda

Emlékeim szerint ha magyar reg és usd kártya, akkor is Forintban könyvel a PP. Valakivel már végig futottunk a lehetőségeken ebben a témában

(#22915) futizoli válasza V/ (#22912) üzenetére


futizoli
tag

Azzal kezdtem, de a "kedvedért" még egyszer elolvastam, és most sem találtam megoldást a problémámra...

(#22916) V/ válasza Heavyrain (#22908) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szűnt meg, más a neve. A normál topup saját számláról 2-3 banki munkanap általában

(#22917) V/ válasza futizoli (#22911) üzenetére


V/
Topikgazda

Kár hogy nem biztosítja, januártól, a múlt héten még működött, de most megint megpróbálom.
Ezt írja: Service temporarily unavailable. Nem megszünt.
Ennek a linknek működni kellene
https://www.trustpay.eu/form/paypal-top-up-transaction/

[ Szerkesztve ]

(#22918) futizoli válasza V/ (#22917) üzenetére


futizoli
tag

Tableten, opera alatt nekem is azt írja.
Viszont amit linkeltél nekem magas.

(#22919) V/ válasza futizoli (#22918) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban, hogy most nem működik.
A link amit adtam nem jó, de utána nézek.

(#22920) TvPeti


TvPeti
csendes tag

Helló. Segítséget kérnék a regisztrációval kapcsolatban, mert a bankomnál (OTP) három név van megadva: pl Kiss Péter Zoltán (szem. ig. alapján) . Mit kell az új felületre ( first, middle , last) megadni, hogy a bank is müködjön ?? Olvastam a fórumban, de nem volt tiszta ... Másik : új vagyok (...) a feltöltés azonnal a thrust nélkül hogy ?? Válaszokat köszönöm !!!

(#22921) futizoli válasza V/ (#22919) üzenetére


futizoli
tag

Ok.
Akkor nem véletlen küszködtem.

(#22922) V/ válasza TvPeti (#22920) üzenetére


V/
Topikgazda

last name család név, first name utónév amit használsz, középső név nem muszáj, de middle
A gyors feltöltés ahogy az előbb jelezték egyenlőre nincs

(#22923) attiati válasza V/ (#22914) üzenetére


attiati
veterán

Kiderült, hogy a kártya GBP-sként lett hozzáadva (amit nem is tudok, hogy egyáltalán hol lehet beállítani, hogy milyen legyen). Paypal support átállította most USD-re.....

(#22924) maj-viktor válasza V/ (#22914) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jó igen, de neki GBP-be ment, nem HUF-ba...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22925) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

sziasztok.
Az esea nevű oldalon előfizettem egy hónap premiumra.(múlt hónapban)
A baj ott van hogy most is levonta ezt az összeget, pedig nem is kértem újra. Utána néztem és sikerült kikapcsolni paypalon keresztül hogy ne tudják vonni.
Refundban kellene segitség. Már egyet küldtem, de nem vagyok benne biztos hogy jól töltöttem-e ki.
Valaki tudna segiteni?

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#22926) maj-viktor válasza BlackDevil (#22925) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát túl sokat mit lehet ezen segíteni!?

Volt 2 lehetőség... és indok kiválasztás...
A 2 lehetőség, hogy "jogosulatlan használat" vagy "item refund"
(most nem tudom a pontos nevét)

Itt második indok állhat fenn, hogy "havidíjas szolgáltatás" újra aktiválásra nem tartasz igényt!

Nekem netflix-nél volt... ugyebár bejött Magyarországra de az első hónap ingyenes... regeltem - paypal minden, másnap beléptem paypalra és a "havi levonást" lemondtam így nem volt "újraindulás" és kész!

(olvasni kell a szerződési feltételeket és úgy cselekedni... gondolom amúgy tisztában voltál, hogy egy havidíjas szolgáltatást veszel igénybe, így "lemondható"... persze ok elfelejtetted... bár nemtudom - nem hiszem, hogy erre kiterjed a refund... itt te voltál figyelmetlen szerintem, de lehet megcáfolnak)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22927) Core2duo6600 válasza V/ (#22913) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az fent van, a letölés kezelő valamiért a data oldalát szedte le és nem hozta, be, bent a cégnél, itthon gond nélkül megy, és le tudtam szedni a valódi pdf et, és meg is tudtam nyitni.

#22920) TvPeti

Én úgy írtam be, ahogy a kártyán van és ahogy használjuk itthon, First be a vezeték last ba a keresztnév.
De amúgy csak akkor van jelentősége, ha a paypalról a saját számládra akarod "kiszedni" a zsetont.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#22928) adise


adise
őstag

Lift limits miatt limitált lett az accountom.
Ha feltöltöm a személyit pl. az megoldja a gondot?

(#22929) V/ válasza Core2duo6600 (#22927) üzenetére


V/
Topikgazda

és ahogy használjuk itthon, First be a vezeték
Itthon is úgy használjuk mint az angol nyelvterület, csak fordított sorrendben írjuk. Ezt tudják a Paypal- nél is. A későbbi ellemőrzéseknél is gond egyébként. De a Paypal fiók adatoknál lehet cserélni a sorrendet. A kártyára írt egy mezős 21 karakteres név nem kerül összehasonlításra a 3*16 karakteres Paypal név azonosítókkal, ezért nincs is értelme azzal kalkulálni. Céges kártya is hozzáadható és ott biztos nem azonosak a nevek.
Tényleg próbáljuk a helyes first name = utónév, last name = családi név formát követni.

(#22930) V/ válasza adise (#22928) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik limit a gondod, ha van kártya hozzá adva akkor csak az éves 773k limited van. De az csak egy igazolás bekérése, ha megközelíted. Ha nincs kártya akkor a személyes okmány nem segít még a limit feloldáson

(#22931) adise válasza V/ (#22930) üzenetére


adise
őstag

van kártya hozzáadva igen.?
akkor ez nem jelent semmit?

(#22932) V/ válasza adise (#22931) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nincs igazi limited. A kártya hozzáadás miatt nincs már havi limit. Éves szinten kapsz és küldesz 773 ezer forintot?
Mert "limit" csak ezekre van.
A Pénzmosás elleni törvény miatt kell majd igazolnod okmányokkal akkor ha eléred ezt az összeget azt hogy tied PP fiók. Nekem ugyan nincs limit, da ha pénz küldés és fogadás eléri 300ezer forintot azt feljegyzik és 3 milla estén megint igazolni kell magam. Nem a Paypal a fő pénzforgalmi számlám, így ezzel különösebben nem foglalkozom
Személyes okmány ami érvényes és bankszámla kivonat az adatokkal, lakcím, számla és személyes azonosítók. De az értesítőben ezeket leírták, amikor "korlátoztak"

[ Szerkesztve ]

(#22933) adise válasza V/ (#22932) üzenetére


adise
őstag

akkor a 300at léptem tul idén. köszi akkor feltöltöm nekik az okmányokat.

(#22934) Crytek


Crytek
veterán

Aki tudja hogy ezen az új fos paypal felületen hol lehet pénzvisszafizetést kérni kérem írja le.

Next PC Upgrade: 2022

(#22935) Crytek válasza Crytek (#22934) üzenetére


Crytek
veterán

Már semmi. Bár digitális cuccnál nem tudom mit kellett volna bejelölnöm de kérte egyet :B

Next PC Upgrade: 2022

(#22936) Core2duo6600 válasza V/ (#22929) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És Ebay ban hogy állítod át ?
Ott nem találtam erre vonatkozó részt

Na nem mintha a Pay palban találtam volna.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#22937) V/ válasza Core2duo6600 (#22936) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay ahogy növekszik az eladói rangod úgy emelkedik a pénz összeg és a feltehető hirdetés mennyisége. Több eladás, jó értékelés és növekszik. Ezeket a szolgáltató növeli az értékedtől függően, nem te állítod.
Mindkettő használati feltételeinél le van írva.

(#22938) ilyennincs


ilyennincs
tag

Sziasztok,

A problémám a következő:
Megváltozott a telefonszámom és szeretném ha a paypal az új számra küldené az sms-t.
Beírom az új számot és..:

Hol tudom megerősíteni a számot? Vagy mit kell csinálni?

(#22939) Surci1 válasza ilyennincs (#22938) üzenetére


Surci1
tag

Én a két nulla nélkül irtam be így 3630................ és elfogadta. Mondjuk lehet hogy kellene elé egy + jel, de mivel nem kapok sms-t, így nálam nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#22940) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Pár perce kaptam vissza refundot. Ez volt az első.
Paypal szeint nincs egyenlegem és a tranzakció szerint egyenesen a bankkártyámra ment a refund. Csak kártya van a Paypal accounthoz rendelve, bankszámlaszám nincs.
Megnéztem a bankom oldalán, ott nem érkezett még meg.
Elvileg holnap reggel fogja a bankom lekönyvelni?

(#22941) ilyennincs válasza Surci1 (#22939) üzenetére


ilyennincs
tag

Szia,

Nekem úgy sem fogadja el. :\

(#22942) #54715584 válasza #54715584 (#22940) üzenetére


#54715584
törölt tag

Közben megleltem a választ a topikban. :)

(#22943) Camembert


Camembert
tag

Sziasztok,

most regisztráltam a Paypal-on.
Ha van külön virtuális bankkártyám, amihez külön számlaszám tartozik, jól gondlom, hogy annak kell megadni a számlaszámát?

(#22944) horvathd válasza Camembert (#22943) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem kell megadni bankszámlaszámot, csak akkor ha a PayPalról szeretnél pénzt visszautalni a bankszámládra, Ha így szeretnél tenni, akkor ajánlott a főszámládat megadni, mert pl az OTP esetében, a virtuális kártya számlájára nem lehet utalni.

"The Kid just rages for a while."

(#22945) Camembert válasza horvathd (#22944) üzenetére


Camembert
tag

köszi, nekem még új ez a felület, hol találom a bankkártyáról való feltöltést ?

(#22946) Camembert válasza Camembert (#22945) üzenetére


Camembert
tag

Most csak annyit szeretnék, hogy virtuális bakkártyáról tudjak fizetni PayPal-en keresztül. Elvileg sikeresen hozzárendelte, mivel zöld pipa van. Kaptam is róla sms-t, hogy 1USD-t levontak, utána meg egy újabb sms-t a
tranzakció törléséről.
Így elvileg nincs más teendőm?

(#22947) maj-viktor válasza Camembert (#22946) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kicsit kavarod a dolgokat...
A fizetéshez kell bankkártya adatokat megadni... ha pénzt akarsz kivenni, akkor kell a bankSZÁMLASZÁMot megadnod... neked vásárláshoz kell, így BANKKÁRTYASZÁM adatok kellenek... megcsináltad a hitelesítést, azzal már ok vagy! A közleményben lesz egy 3jegyű kód azt, ~2-4nap múlva látod a számlatörténetben, azt még a PayPal oldalán add meg a további "limitek feloldásáért"....

Ha majd pénzt akarsz kivenni PayPal egyenlegről (mert pl. kapsz rá - küld valaki oda, stb.), akkor kell a FŐszámlaszámodat megadnod! (nem az ALszámlát... mert azzal -1.500 Ft díjjal lehúznak majd)

Amúgy elviekben, így már tudsz vásárolni a "virtuális kártyáddal".. (nem kell külön feltöltened a PayPal egyenleget, csak arról kell gondoskodnod, hogy a Virtuális kártya mögött bankszámlán legyen pénz és automata onnan vonja majd a PayPal-od mostmár, hogy hozzácsatoltad)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22948) V/ válasza Camembert (#22946) üzenetére


V/
Topikgazda

De van a kártyát Confirm-é kell tenni, azt kezdeményezed a Confirm gombra kattintva, 400 Ft kerül levonásra és ahogy maj-viktor írta azt a kódot kell visszaírni PP felületen ami a banki tranzakciónál látható lesz. De az Összefoglalóban van leírás. Még célszerű a banki váltást beállítani a PP helyett, leírás az Összefoglalóban.

(#22949) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
Már évek óta paypalon vagyok, de múltkor akartam először nagyobb tételt megvásárolni, de nem tudtam, mert napi limitem van, ami 500 vagy 600dollár, most hirtelen nem tudom pontosan. Agyonkerestem paypal profilomat, de nem találtam semmi lehetőséget változtatásra. Ez ilyen fix napi korlát, vagy megoldható annak növelése valahogy?

(#22950) ther


ther
aktív tag

Sziasztok!

Évek óta van PayPal accountom, használom is rendszeresen, a bankkártyám hozzá van linkelve. Ma szerettem volna vele vásárolni ebayről egy pár100 Ft-os tételt, erre azt írta, hogy erről a kártyáról nem lehet vásárolni, adjak hozzá egy újat. Mikor újra megpróbáltam újra hozzáadni a következőt írta:
This card is not accepted. Please use a different card.

A kártyán a napi vásárlási limit fel van véve, mitől lehet az, hogy egyik napról a másikra úgy gondolja, hogy most mégse fogadja el?

Maestro kártyáról van szó, ami ott van a lenyíló listában, tehát még csak az se lehet, hogy hirtelen megszűnt a támogatásuk a Maestro kártyákhoz. :(

[ Szerkesztve ]

Aálírás

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.