Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Egy hatalmas problémám lenne...
Elkezdtem egy "befektetést",ami annyit tett,hogy g2an megvettem a FC Primal cd kulcsokat,és ebayen eladtam,több mint 2-3ezres haszonnal.
Minden jól ment,+20ezerbe voltam,mikor 4 emberke is reportolt paypaynál,unauthorized paypent ügyben,ugy,hogy ők már megkapták,és FEL IS HASZNÁLTÁK a cd kulcsokat.
Most ebből adódóan -44ezren állok paypal számlámon,és éppen a resulution centerben,chargebacket tudtam csak kérni.
Mit tudok tenni?
Én becsületesen elküldtem nekik,fizetés után azonnal a kódot,erre ők meghátrálnak a fizetéstől..
Ezzel én MO-ról mit tudok kezdeni?
Előre is köszönöm! :R :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#22602) Laza... válasza promagus00 (#22601) üzenetére


Laza...
addikt

Semmit. Tanultál belőle

Never give up!

(#22603) promagus00 válasza Laza... (#22602) üzenetére


promagus00
tag

Mi az,hogy semmit?
Sehogy,sehol nem tudom bebizonyitani,hogy én hol vettem a kulcsokat,és hogy azok be lettek aktiválva?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#22604) Laza... válasza promagus00 (#22603) üzenetére


Laza...
addikt

Na,most írj a PP-nak is, a hangnemen ne módosíts. Neked kell bizonyítani az igazadat, meg tudod tenni? Ennyi a kérdés

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#22605) promagus00 válasza Laza... (#22604) üzenetére


promagus00
tag

Írtam nekik is, ez csak természetes.
Mivel tudnám bebizonyitani?
Megvan a g2as számla róla, és ennyi.
Az elegendő lehet?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#22606) V/ válasza promagus00 (#22601) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit nem tudsz tenni mert az ilyen soft kulcs esetén ez szokott lenni az eladó lehúzásának a lényege, átvertek.
A Paypal nem igazán biztosít védelmet, az eBay is korlátozottan véd, nem is igazán lehet ilyet árusítani, mert ha nem igazolod a tulajdonjogodat, akkor nincs védelem. Szerintem nem fogják elfogadni a "számlát."
Eddigi ismereteim alapján ez veszteség lesz számodra. A kézzel fogható dolgokkal is átverhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#22607) promagus00 válasza V/ (#22606) üzenetére


promagus00
tag

Micsoda mázli..Köszönöm a válaszokat! :)
Még 1 kérdés.
A tartozás levonását,a paypal kezdeményezni tudja a kártyámról?
Vagy csak ugy,hogyha fizetek,és arra majd ráterhelik a +40ezret?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#22608) Laza... válasza promagus00 (#22607) üzenetére


Laza...
addikt

Ha össze van kapcsolva a bankszámlád a PP-al, mire egyet pislogsz, már le is húzták a refundot

Never give up!

(#22609) promagus00 válasza Laza... (#22608) üzenetére


promagus00
tag

Össze van kapcsolva,de egy olyan számlával,ami a gyereké,szóval arra csak a kifizetéseket inditottam.
2 kártya van hozzá kapcsolva még,az enyém,és a gyereké,ami a bankszámlájához tartozik.
Ebben az esetben számithatok arra,hogy az enyémről levonják?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#22610) D@ny7 válasza V/ (#22600) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Ebay vásárlás, össz vissz 10 dollár értékben.
Holnap megyek a bankba, és szeretném feltölteni az egyenleget.
Azt már sikerült megtalálnom hogy a top up gombot megnyomva találom a szükséges adatokat.

A transfer ID sorban szereplő adatot a megjegyzésbe kell írni és kész :)

Az érdekelt volna hogy ha én 3000 FT-ot utalok akkor annyi is fog itt megjelenni.
De ezek szerint akkor igen.
További kérdéseim majd mennem az ebay topikba :)

(#22611) V/ válasza D@ny7 (#22610) üzenetére


V/
Topikgazda

A Top Up több nap lesz, nézd meg a másikat, az Add funds....
Másrészt ha nem Unicredit a bankod, akkor az utalás a bankodban pénzbe fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#22612) D@ny7 válasza V/ (#22611) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Tehát akkor leírásban szereplő (kitakart) részben lévő karaktereket írjam a megjegyzés mezőbe?
Igen azt tudom hogy az utalás pénzbe kerül, sajna ez ilyen, még a bolti fizetésnél is (ideje bankot váltani :U )

[ Szerkesztve ]

(#22613) V/ válasza D@ny7 (#22612) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de ezt majd csak akkor csináld meg, mielőtt a bankba mész, ezt kódot holnap ne írd már be.

[ Szerkesztve ]

(#22614) beholder00 válasza V/ (#22595) üzenetére


beholder00
tag

Köszönöm a teljes körű választ!:)

(#22615) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sziasztok! Paypal accountot szeretnék csinálni de elakadtam.
Itt tartok:

A kártyaszámomat elfogadta, de a hozzá tartozó számlaszámot nem. Ha arra lépek, akkor mindig közli, hogy most nem, próbáljam később. Mit csinálok rosszul?

valami

(#22616) V/ válasza Quasi_modo (#22615) üzenetére


V/
Topikgazda

Minek akarod hozzáadni? Fognak az egyenlegedre pénzt küldeni és azt akarod kivenni? Ha nem, akkor felesleges.
A bankszámla amit hozzáadnál az a pénzforgalmi számlád? Amire a fizetésed jön és onnan szoktál utalni?

[ Szerkesztve ]

(#22617) MurdR válasza Quasi_modo (#22615) üzenetére


MurdR
veterán

Dettó, nekem is ez a problémám, reggel óta nem veszi be a bank accountot.

kártyaszámot szintén nem fogad el, de ez a Maestronak tudható be, ugye?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22618) V/ válasza MurdR (#22617) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha csak a számokat írjátok és más hibaüzenet nincs, akkor átmeneti probléma, később majd beírjátok.
Az hogy 80% van kiírva nem jelent semmit, a bankszámla hozzáadás nélkül is tudtok mindenhol vásárolni.
Jól kitaláltak ha nem vagyok 100% akkor rosszul érzem magam és mindenáron arra törekszem elérni, bár a PP felhasználók nagyobb része csak vásárlásra használja.
A Maestro esetén nem ilyenkor szokott gond lenni, hanem a fizetéskor. 100 alkalomból 3-5 esetben nem tudsz majd vele fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#22619) beholder00 válasza MurdR (#22617) üzenetére


beholder00
tag

Tegnap is ez volt és nem csak nálam. Tényleg türelem szerintem ;)

(#22620) Quasi_modo válasza V/ (#22616) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a pénzforgalmi számlám igen. Azért akartam hozzáadni, mert csak 80%-ot ír. Mivel ez még új nekem, kérdezném, hogy nem kell 100 %-nak lenni? Mikortól él a paypal számla? A régebbi leírások szerint levon majd 400 forintot a kártymról, de ilyennek nyomát sem látom.

(#22618) V/ A Maestro-val ilyen baj szokott lenni? Olyankor mi a teendő? Adjak hozzá egy Mastercard kártyát is mellé biztos ami biztos?

[ Szerkesztve ]

valami

(#22621) MurdR válasza V/ (#22618) üzenetére


MurdR
veterán

Ezt írja ki amikor a kártyát hozzá akarom adni:

viszont jön egy SMS a telómra: Sikertelen PayPass Maestro POS tranzakció 273 Ft. Időpont 2016,04,06 11:13:50 Hely: PAYPAL xxxxxxxxxxxxx LU

(#22619) beholder00 Köszi, akkor ma türelmes leszek. :)

Viszont a bankkártya hozzárendelése nem hagy nyugodni, mert 2 hónapja sem engedte. :(

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22622) V/ válasza MurdR (#22621) üzenetére


V/
Topikgazda

és Quasi_modo
Az Összefoglalóba minden segítséget megtaláltok, nézzetek már rá.

A kártyán lenni kell legalább 800 Ft-nak.

A Paypal számla miután az érvényesítő e-mail-ben a linkre kattintottál él. Lehet vele vásárolni, ha van az egyenlegen pénz. Ez 30%-os állapot.
Hogy kedvezőbb árfolyammal tudj vásárolni és ne legyenek havi pénzküldési és fogadási limitek, ezért adunk hozzá bankkártyát 80%-os állapot, a 100-at írtam.

Semmit sem tudsz tenni, nem tudod kifizetni, én csak internetes vásárlásra szolgáló, akár virtuális, Visa vagy Mastercard kártyát adnék a Paypal fiókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#22623) promagus00


promagus00
tag

erre valaki?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#22624) MurdR válasza V/ (#22622) üzenetére


MurdR
veterán

Az összefoglalóra kattintottam már, nem engedi hozzáadni a kártyát.

Van elég pénz a paypalon és a bankszámlámon is. Amikor hozzá akarom adni a kártyát, akkor kiírja, hogy not accepted. Nem jön mail, megerősítés, semmi, csak egy SMS, sikertelen tranzakcióval.

Jelenleg Maestrom van, kénytelen lennék hozzáadni, mert amire leszedem a PPról a pénzt 20ezrével, megőszülök.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22625) V/ válasza promagus00 (#22609) üzenetére


V/
Topikgazda

Arról vonják amelyik be van állítva alapértelmezettnek, a Payment method Change-el át lehet váltani fizetéskor a másik kártyára, ha még is azzal akarsz fizetni.

(#22626) V/ válasza MurdR (#22624) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ami a kártyahozzáadás dokumentumban van leírva, azokat a lépéseket csinálod és nem sikerül hozzáadni? Hogy egyértelmű legyen. A kártyán is van elérhető 800 Ft, mert nem a Paypal-ről vonná és nem a számláról, a kártya aktiválva?
Az sms szövege azt sugallja, hogy nincs elérhető pénz a kártyán, vásárlási limit ugye nem egy darab?

[ Szerkesztve ]

(#22627) promagus00 válasza V/ (#22625) üzenetére


promagus00
tag

Hogy tudnám a fiamet beallitani, hogy ne tudják levonni tőlem?
Van rá mód?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#22628) MurdR válasza V/ (#22626) üzenetére


MurdR
veterán

Persze, a számlámon is van pénz, és a paypalon is. Azokat a lépéseket csináltam, és kiírja a korább látható hibaüzenetet, hogy érvénytelen kártya, vagy mi. (ott a képmentés)

szerk: pedig jóval több van rajta, mint 800 ft.

Vásárlási limit?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22629) V/ válasza promagus00 (#22627) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, be lehet állítani.
Bankkártya(-ák) alatt
You can update them in your Wallet.
Alul: Old account view
Akkor előkerül a My Profile normális oldala.
My money
Debit and credit cards sor végén Update
Action oszlop Make primary legyen az a kártya ami a fiadé.

(#22630) Quasi_modo válasza V/ (#22622) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na tehát: Ez a 80%-os állapot már elég ahhoz, hogy vásároljak, haj jól értem. Ha még egy kártyát hozzáadok, ami Mastercard, akkor ha nem tudok valamiért fizetni a Maestro-val, utólag mondhatom, hogy akkor a másik kártyával fizetek? Vagy ilyen nincs?
Forint és dollár szerepel fizető eszközként, átállíthatom a dollárt Euróra?

valami

(#22631) V/ válasza MurdR (#22628) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor pontosítom a kártyád direktbe van kötve a számláddal és vásárlások előtt nem kell pénzt átmozgatni alszámlára vagy a kártyára. Minden kártyán van limit vagy napi vásárlási összeg, vagy vásárlások napi száma, vagy mindkettő. Pl Erste alap 300000 Ft, 5 vásárlás

(#22632) V/ válasza Quasi_modo (#22630) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen elég. Mint az előző hsz-ben írtam vásárláskor cserélhető, ha nem tudja levonni az alapkártyáról, felajánlja a másikat fizetésre automatikusan.
Nem átállítasz, hanem hozzáadsz devizákat.

Paypal Balance-re katt
Alul Manage currencies

[ Szerkesztve ]

(#22633) Quasi_modo válasza V/ (#22632) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hozzáadtam az Euro-t. Most mindenhol nullákat ír ami gondolom nem baj.
Azt hiszem akkor hozzákapcsolom a másik kártyát is. Gondolom egy eBay vásárlásnál meg tudom mondani hogy elsődlegesem melyik kártyáról vonjon.

valami

(#22634) V/ válasza Quasi_modo (#22633) üzenetére


V/
Topikgazda

Beállítod a Maestro-t Primary-nak. Ha nem sikerül, (automatikusan a másikat adja fel) vagy a Mastercard-al akarsz fizetni a Payment method-nál tudsz váltani.
Így nézne ki, középen van amiről írok.

[ Szerkesztve ]

(#22635) Quasi_modo válasza V/ (#22634) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm. Akkor most megcsinálom az eBay accountot is. És akkor majd ott beállítom a Maestro-t elsődlegesnek.

valami

(#22636) V/ válasza Quasi_modo (#22635) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal-n kell beállítanod, az eBay-n csak összekapcsolod az eBay fiókot a Paypal fizetési lehetőséggel, fiókkal.
Ha a Mastercard-odat is hozzáadod, akkor javaslom a Paypal SMS belépési védelmet is aktiválni, ez is ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#22637) Pipikék


Pipikék
tag

Sziasztok! Tegnap sikeresen regisztraltam magamat paypalon tegnap jott penz is a paypal szamlamra , a kerdesem az lenne rendes szamlan nem latom ,hogy jott penz ra , gondolom be kell allitanom valahol , magyaran paypal penzemet at kell utalnom a rendesre? Pontosan hol talalom ? Masik kerdesem az lenne ha kuldenek nekem penzt en Katarba elek itt a fizeto eszkoz QA rial ,hogy hogy arra a penznemre kapjam a penzt ha utalnak nekem , van ilyen beallitas? Koszonom szepen :)

(#22638) Quasi_modo válasza V/ (#22636) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Uhh. Ezek hol vannak a paypal lapon?
szerk.: a pay on eBay az meg van. De ott?

[ Szerkesztve ]

valami

(#22639) V/ válasza Pipikék (#22637) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs Qrial.
Igen át kell utalnod a Paypal fiókhoz hozzáadott pénzforgalmi számládra.
Belépés után a PayPal balance oszlop Withdraw menüpont

Erről is készült leírás, Összefoglaló

(#22640) V/ válasza Quasi_modo (#22638) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy 6 hsz-el feljebb írtam

Az eBay-n ha meglesz a fiókod, a neved alatt
Account settings
My eBay Views oszlop
My Account menüben a
PayPal Account

[ Szerkesztve ]

(#22641) Quasi_modo válasza V/ (#22640) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Megvan, A Maestro a primary. Akkor ok. Most akkor azt hiszem mehetek az ebay-re regisztrálni gondolom.
Köszönöm.

valami

(#22642) MurdR válasza V/ (#22631) üzenetére


MurdR
veterán

Ja, azt hiszem (:D) értelek. 150000 a limitem, nem kell mozgatni semmit vásárláshoz.
Most sem engedi így este, még azzal megpróbálkozom, hogy a bankomtól küldök pénzt PPre, ha jól emlékszem akkor is felveszi újabb bank accountként.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22643) V/ válasza MurdR (#22642) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szokta felvenni, de ha Top Up-al töltöd fel az egyenleget, az nem befolyásolja a kártyahozzáadást, két különböző funkció. A kártyára küld 1 $-os terhelést, hogy érvényes-e ez zárolásra kerül, az Erste pár perc múlva felszabadítja és küld egy sztorno sms-t, az OTP néha tovább tartja, majd ezután lehet a 400 Ft-os érvényesítést kérni. Neked a rögtön visszajövő elutasító sms az gyanús.
Én ilyenkor megpróbálnám valamelyik családtagom nem Maestro kártyáját hozzáadni. Azt később lehet törölni, 24 órával a törlés után elfelejti. Hogy működik-e normálisan a funkció és a kártya a bibi az derülhetne ki.
Nem tudom javasoltam már-e próbáld Edge-l vagy IExplorerel és engedélyezett felugró ablakkal felvinni a kártyát, ezen az oldalon belépve https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/home

[ Szerkesztve ]

(#22644) Pipikék


Pipikék
tag

Sziasztok! Elnezest a zavaraser mar mindenhol olvastam de nem talalok ra magyarazatot , a problemam tegnap sikerult regisztralnom paypalon hozza szeretnem adni a banszamlamat de nem engedi Katarba elek US bank jon be hogy regisztraljam es nem sikerult mit rontok el? De miert Us jon be ?

(#22645) Pipikék válasza Pipikék (#22644) üzenetére


Pipikék
tag

(#22646) V/ válasza Pipikék (#22644) üzenetére


V/
Topikgazda

A regisztráció első oldalán melyik országot választottad ki?
Ezzel kellett volna indítani:

(#22647) Pipikék válasza V/ (#22646) üzenetére


Pipikék
tag

Qatarral kezdtem a regisztraciot :R ezert nem ertem....

(#22648) V/ válasza Pipikék (#22647) üzenetére


V/
Topikgazda

Vannak korlátozások, lehetséges hogy ottani bankot nem fogad el. De próbáltad már nem mobil kliensről, mert az egy kicsit fapados.
Mi a bankod neve?
Eddigi probléma azonosításoknál az merült fel, hogy ilyen gond akkor jön elő ha üzleti a Paypal fiók.

https://www.paypal.com/qa/webapps/mpp/home ez a belépési oldal?

Nekem pl ha nem mobil klienst használok ez jön elő, választható a bank helye

[ Szerkesztve ]

(#22649) Pipikék válasza V/ (#22648) üzenetére


Pipikék
tag

Pill megnezem ipadrol vagyok :R
Bank neve: commercial bank visa debit kartya , igen ez a belepes oldal igen.
Safarin leptem be eddig , letoltommpaypal alkalmazasat csak borzalasan van megcsinalva ipaden , mimdjart kiprobalom

(#22650) Pipikék válasza Pipikék (#22649) üzenetére


Pipikék
tag


Asztali nezetbe neztem withdraw fount utan ez a kep fogad utana amit kuldtem elozo kepet nem tudok mast valasztani . Mi tevo legyek ? Qatarnak miert us account jon be nem tudom hiaba akarom regisztalni nem tudom gondolom az elso 9 szam kell a bankartyarol beirtam utan a szamlaszamomat errort ir

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.